» »

The Witcher 3: Wild Hunt

The Witcher 3: Wild Hunt

««
2 / 30
»»

kratos ::

Ena boljših potez je da so se znebili konzol prejšne generacije tako da nemorejo biti tist dead weight veličine tega špila.

Lonsarg ::

kratos je izjavil:

Ena boljših potez je da so se znebili konzol prejšne generacije tako da nemorejo biti tist dead weight veličine tega špila.

Res je, edini pravi next generation špil je tak, za katerega ne obstaja verzija za stari Xbox in playstation.

Izi ::

Da igra ne bo na starih konzolah so sklenili že 2,5 let nazaj. Pravzaprav sploh ni šlo za odločitev, ampak so ugotovili, da tako ogromna in tako detajlna igra tudi če bi hoteli ne more teči na starih konzolah.

Witcher 3 bo prva igra, ki bo obe novi konzoli PS4 in Xbox 1, prignal do skrajnih zmogljivosti.
Za PC pa pravijo, da kar varčujte za upgrade. Na 2-jedrnikih s 4GB RAMA in DX10 grafiko bo zadeva grda in bolj kot ne neigralna.

Absolutni minimum za procesor je 2-jedrnik na vsaj 3 GHz. Za normalno igranje pa je nujen 4-jedrnik. Vsi z 1-jedrniki, ne glede kako so hitri, pa kar lepo v trgovine.

Absolutni minimum za RAM je 4 GB, ampak za normalno igranje bo potreben upgrade na 8 GB.

Minimalno 4 GB ali več RAMA seveda nujno potrebuje 64-bitni Windows. 32-bitni Windows lahko uporabi največ 2 GB RAMA za igro, četudi ga imaš več. Nujen je torej Windows 7 64-biten.

Grafična kartica mora nujno podpirati najmanj DirectX 10, ampak za normalno igranje je potrebna grafična z DX11 podporo. Vsi ki imate še DX9 grafične kar v trgovine.

klkkkkkkkkkk ::

Ali bo podpora zadnjega directX 11.2?
GA-990XA-UD3, FX 6300 4.6GHz, R9 270X, 8Gb Ram, 1TB, G-550W, Win7

Izi ::

klkkkkkkkkkk je izjavil:

Ali bo podpora zadnjega directX 11.2?
Ne. Je popolnoma DirectX 11 in delno DirectX 11.1.
DirectX 11.2 je izključno Windows 8 zadeva, oni pa delajo multiplatformsko igro zato se izogibajo zadev, ki delajo izključno samo na določeni platformi.

Tukaj imaš intervju o tehnologijah v Witcherju 3

Še ena zanimivost je omenjena v intervjuju.
Sem mislil, da so nujni 64-bitni Windows zaradi večje potrebe po RAMU, v intervjuju pa je omenjeno, da je Witcher 3 popolnoma 64-bitni program. 64-bitni programi pa nikakor ne morejo teči na 32-bitnem sistemu.
REDengine 3, motor ki poganja igro je že v osnovi popolnoma 64-biten in igro od začetka pišejo samo v 64-bitni kodi. to je tudi glavni razlog, da bo igra lahko podpirala tako velikansko ozemlje.

Witcher 3 ni omejen na določeno število CPU jeder. Že Witcher 4 je znal za nekatere reči uporabljati več kot 4 jedra, Witcher 3 pa je popolnoma multi-jedern in zna v celoti uporabiti vsa jedra ne glede koliko jih je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

Lonsarg ::

Izključno 64bit igra, no to pa je first pomoje.

DX 11.1 in 11.2 so sam software bonbončki, važno da je zadeva spisana za DX11 hardware. No 11.1 je prinesel operating system level 3D podporo, kar zna sekat na mojem 3D ekranu(Skyrim in Moderm Warfare je blo kar noro v 3D igrat), je pa res, da 3D rabi veliko dodatne grafične moči, treba se bo skeširat za grafo al pa kr za konzolo:)

klkkkkkkkkkk ::

Bf4 je pokazal razliko med Win 8(8.1) vs win 7...

Čeprav crysis je pokazal dobro optimizacijo za MT vendar vseeno DirectX naredi prevelik CPu bottleneck
GA-990XA-UD3, FX 6300 4.6GHz, R9 270X, 8Gb Ram, 1TB, G-550W, Win7

Zgodovina sprememb…

kratos ::

In pol po izzidu bomo vsi jokali, ker je Witcher samo trilogija :(

Izi ::

kratos je izjavil:

In pol po izzidu bomo vsi jokali, ker je Witcher samo trilogija :(

Geraltova zgodba se bo res zaključila s tretjim delom. Ampak to še zdaleč ne pomeni, da bo Witcher sage konec.

Skoraj so že potrdili, da Witcher 3 ne bo zadnji.

Izdelovalci Witcher igre: "Witcher vesolje, ki ga je ustvaril pisatelj Sapkowski je skoraj neskončno in še mnogo zgodb je potrebno povedati."
Dodali so še, da bomo verjetno Geralta v manjših vlogah srečevali tudi v prihodnjih igrah.

Pisatelj Sapkowski je najprej napisal 2 knjigi, ki vsebujeta več krajših zgodb:
1. The Sword of Destiny (1992)
2. The Last Wish (1993)
Potem pa se je lotil Sage, ki sedaj vsebuje že 6 knjig:
1. Blood of Elves (1994)
2. The Time of Contempt (1995)
3. Baptism of Fire (1996)
4. The Swallow's Tower (1997)
5. Lady of the Lake (1999)
6. Season of Storms (2013) - ta se dogaja pred prvo knjigo, Blood of Elves

Tako da materiala še ne bo zmanjkalo kmalu.

Seveda bo najprej za Witcher 3 prišlo še nekaj DLC-jev, ki bodo spet zastonj, kot je to že v navadi iz drugega dela.
Vsaj za PC bodo zastonj, za konzole pa pričakujejo, da bosta Sony in Microsoft na vse kriplje poskušala preprečiti karkoli zastonjskega, ampak jima bodo izdelovalci plačali iz svojih žepov, če bo treba. Vsaj tako pravijo. Vsaka čast 8-)

Sicer pa ne prehitevajmo, saj sploh še ni uradnega datuma izida igre, razen, da bo zagotovo letos.

Izi ::

A shranjeno datoteko iz Witcherja 2 še hranite za uvoz v Witcher 3 ? ;)

Jaz sem že iz 1. v 2. del prenesel vse odločitve in na koncu 2. dela shranil datoteko. Sem ravno preveril in SAV datoteka izpred dveh let in pol je še vedno v My Documents :))

Potrjeno je, da se bo v 3. delu upoštevala večina odločitev iz prejšnjih delov, in tudi nekaj opreme in denarja iz naše malhe se bo preneslo naprej. Podobno kot v 2. delu bomo nadaljevalci začeli malenkost bolje opremljeni in z nekaj več denarja :P

Trenutno pa se izdelovalci dogovarjajo z Microsoftom, da bi omogočil prenos shranjene pozicije iz Xbox360 na Xbox 1. Kot kaže je to mogoče, samo vprašanje je, če se bo Microsoftu ljubilo.

oo7 ::

The Witcher 3: Wild Hunt Release Date Delayed to 2015

http://www.ign.com/articles/2014/03/11/...

yoco ::

:(
Sem žalosten, ampak jim verjamem, da bodo vse porihtal do izida!

metek ::

the wicher mi je pa res ful dobr škoda bi blo da bi nehal. In prvega in druzga skoraj nisem mogu nehat igrat. Vse so zajel zanimiva zgodba, cool kombat, bildanje karakterja miksanje napojev itd po vrh vsega pa še dobra grafa... itak da bom igral ko pride nov.

Berserker ::

Naj si vzamejo čas pa špil spendajo. Saj vsi vemo kakšen bugfest so dobili ob linearni dvojki. Tole pa bo celo odprto ozemlje, kjer je pričakovat še več potencialnih napak.

Poleg tega bo folk imel še čas nadgradit pc.

Je kul da si bomo lahko prenesli orožje in oklepe iz dvojke, saj je bilo potrebno kar dosti časa namenit tem stranskim kvestom.

Zgodovina sprememb…

Izi ::

Novi Witcherjev logo:


Vir: New Witcher 3 logo shows Eredin’s mask

Tukaj pa je še intervju, kjer je razkrit tudi novi logo za firmo CD Project Red in kjer so obljubili, da izida igre zagotovo ne bodo več prestavili.
Še 9 mesecev torej :P

Tr0n ::



I want it!

def0r ::

Kaj pa collector?:P (StarCraft pa Witcher so izjeme pri meni za collectorje:D)

Tr0n ::

Zdaj kazejo collectors edition pa nov ingame stuff.

http://new.livestream.com/gogcom/REDGOG...

24. februar, 2015.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

Xserces ::

Zgleda hudo :) bo treba komp upgrejdat da se bo tole geekal :P
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

m0f0x ::

Današnja konferenca z GOG.com

http://www.gog.com/news/cd_projekt_red_...

Na koncu je video o izdelavi kipca za Collectors Edition :) Nekaj za tebe Tron :)

yoco ::

Fak tole zgleda noro hudo! :D

Tr0n ::

Fuck collectors, sem pa ze preordal na gog.com. :)

Lonsarg ::

Tole bo preseglo oba prejšnja Witcherja za kar precej. Kako resno mislijo izpilit podrobnosti so pa pokazali že z tem, da so za kar konkreten čas prestavili datum izzida.

def0r ::

Hehe, pac mene mika bolj cena collector :) Obicajna verzija bo ~54$.

kratos ::

Iz kje se najbolj splača preorder naredit za x1 ? Zavvi ?

medenko ::

Tr0n ::

GoG. Za 41 eur dobis:

game (digital)
artworks
avatars
soundtrack - exclusive tracks (MP3)
wallpapers
HD videos
soundtrack - exclusive tracks (FLAC)
Neverwinter Nights: Diamond Edition
The Witcher comic
The Witcher Adventure Game Beta
+ se neke dodatne stvari do releasa igre

Ce ti je vseeno za dodatke pa @ http://www.allkeyshop.com/blog/buy-the-...

Aja, Xbox One. Never mind me. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

m0f0x ::

Jaz dobim na GOG-u preorder za 35,38EUR, ker že imam tam kupljen 1. in 2. del.

Loyal fans get a better price for The Witcher3: Wild Hunt!

$50.99 (15% off)
with The Witcher 1 or 2 on GOG.com
$47.99 (20% off)
with The Witcher 1 and 2 on GOG.com
Bought The Witcher Games elsewhere?

Simply redeem your free backup copy to add the games to the GOG.com account and get the better price for The Witcher 3: Wild Hunt too!

Frequently Asked Questions
Get detailed answers to all your questions about the pre-order.

What is GOG.com's Fair Price Package?

Gamers who are paying in EUR, GBP, and AUD are generally charged more for the games that they buy than gamers in the US. We don't see much sense in that, so we've come up with a solution that lets us treat everyone in those regions more fairly (without giving our legal team a heart attack). For The Witcher 3: Wild Hunt pre-orders GOG.com will make up the difference out of our own pocket by providing users with a mix of $9.99 and $5.99 game codes.

So will GOG.com be accepting other currencies, besides the US dollar?

For The Witcher 3: Wild Hunt pre-order, in addition to the usual US dollars, we will be accepting euros, British pounds, Russian rubles, and Australian dollars. Which means: no bank conversion fees for our users living in Europe, Russia and Australia :)

Okay, you're giving me fat sacks of loot for pre-ordering here, but I'm not convinced. Why should I preorder now?

First of all you won't have to wait another second to lay your hands on those pre-order goodies! You can download and enjoy them instantly. Also pre-ordering from GOG.com is a way for you to support the developers directly as we are a part of the CD Projekt Group.

Where can I download the instant exclusive pre-order extras?

All the pre-order extras that are instantly available can be downloaded from My Account section. Simply select The Witcher 3: Wild Hunt from your collection and see what goodies are available to download.

When can I download The Witcher 3: Wild Hunt?

The game will be available to pre-download prior to it's planned February relase date. Stay tuned for the details.

Can I cancel my The Witcher 3: Wild Hunt pre-order?

As stated in our refund policy: You can cancel pre-orders at any time before the game's release, and get your money back.

Is The Witcher 3: WIld Hunt really going to be completely DRM-FREE? It's a brand-new AAA game!

Yes! The GOG.com version of The Witcher 3 will have absolutely no DRM. Zero. Zip. Nada. This is not only because GOG.com stands for DRM-free gaming but also because CD Projekt RED is sticking to their word and ditching DRM altogether wherever they have control over it. We simply want gamers to experience the game in the best possible way.

What languages will The Witcher 3: Wild Hunt be localized in?

Full voiceover and subtitles: English, Polish, German, French, Russian, Brazilian Portuguese, Japanese. Subtitles only: Arabic, Italian, Spanish, Traditional Chinese, Czech, Hungarian, Latin America Spanish, Korean.

What are the system requirements for The Witcher 3: Wild Hunt?

We can't give you the system requirements because the game is not optimized yet. The optimization process is usually the last stage of the project, so we will be able to give you this information closer to the launch in February 2015.

Will the content of The Witcher 3: Wild Hunt differ between regions based on the age ratings?

The Witcher 3: Wild Hunt doesn't have its official age ratings yet, as the game is still in production. The official age ratings will be annouced closer to the launch in February 2015

There is no answer to my question in this FAQ. How can I contact you?

If you've got questions about the preorder, contact us using our contact form and we'll do our best to get back to you as soon as possible. Please note that we aren't working on this game directly. We therefore can't promise you that we'll be able to answers all game-related questions, prior to launch. Please be aware that we provide support in English only.

Če hočete direktno podpreti CD project Red potem naredite preorder preko GOG.com. Mislim, da si zaslužijo in bi morali biti vzgled vsem ostalim razvijalcem iger.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0f0x ()

kratos ::

medenko je izjavil:

http://www.365games.co.uk/ps4-games/wit...

zavvi podobna cena


Si že naročal iz te strani? koliko še nabijejo poštnine ?

yayo ::

Wow, ravnokar pogledal novi trailer. Ciri is back! Geraltova posvojena hči, "dete usode", Gospodarica Jezera, gospodarica časa in svetov. Pa Emhyr var Emreis, cesar Nilfgaarda! Pa seveda Yennefer, Geraltova nesmrtna ljubezen. Če ljubite igre morate obvezno prebrati knjige, vam bo vse skupaj tisočkrat lepše. In jasno 8-)
Smo na nivoju Georgea RR Martina, FYI.

mateii ::

Bought The Witcher Games elsewhere?

Simply redeem your free backup copy to add the games to the GOG.com account and get the better price for The Witcher 3: Wild Hunt too!


In kak naj to nardim :)?....NEVERMIND našel..

http://www.gog.com/witcher/backup

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mateii ()

yayo ::

Tr0n je izjavil:




Se mi je zdel znan glas, cesar Emhyr var Emreis - Beli Plamen, ki pleše na grobovih sovražnikov - ni nihče drug kot "Lord Tywin Lannister" Charles Dance. 8-)

yoco ::

yayo je izjavil:

Wow, ravnokar pogledal novi trailer. Ciri is back! Geraltova posvojena hči, "dete usode", Gospodarica Jezera, gospodarica časa in svetov. Pa Emhyr var Emreis, cesar Nilfgaarda! Pa seveda Yennefer, Geraltova nesmrtna ljubezen. Če ljubite igre morate obvezno prebrati knjige, vam bo vse skupaj tisočkrat lepše. In jasno 8-)
Smo na nivoju Georgea RR Martina, FYI.

Knjige? So samo v angleščini? Kje bi lahko našel kakšno?

yayo ::

yoco je izjavil:

yayo je izjavil:

Wow, ravnokar pogledal novi trailer. Ciri is back! Geraltova posvojena hči, "dete usode", Gospodarica Jezera, gospodarica časa in svetov. Pa Emhyr var Emreis, cesar Nilfgaarda! Pa seveda Yennefer, Geraltova nesmrtna ljubezen. Če ljubite igre morate obvezno prebrati knjige, vam bo vse skupaj tisočkrat lepše. In jasno 8-)
Smo na nivoju Georgea RR Martina, FYI.

Knjige? So samo v angleščini? Kje bi lahko našel kakšno?


Knjige na žalost v angleščini niso, oziroma jih je le nekaj. Kompletno serijo najdeš v nemščini, španščini in srbščini. Nemške in španske dobiš na lokalnih Amazonih, srbske lahko kupiš pri Dobri Knjigi .
Smiselno jih je prebrati po vrsti, prvo dve zbirki kratkih zgodb
Zadnja Želja (Ostatnie życzenie - The Last Wish) se dobi v angleščini
Meč Vsode (Miecz Przeznaczenia - The Sword of Destiny)

potem še sago, katero tvori pet romanov (v bistvu gre nekako za en dolg roman v nadaljevanjih):
Kri Vilincev (Krew elfów - Blood of Elves) se dobi v angleščini
Čas prezira (Czas pogardy - Time of Contempt) se dobi v angleščini
Ognjeni Krst (Chrzest ognia - Baptism of Fire) se dobi v angleščini
Lastovičin Stolp (Wieża Jaskółki - The Swallow's Tower)
Gospodarica Jezera (Pani Jeziora - Lady of the Lake)

Druga zbirka kratkih zgodb, Meč Vsode, ni prevedena v angleščino a je bistvenega pomena za razumevanje knjig, ki sledijo.
Lani je, po petnajstletni pavzi, Sapkowski napisal nov roman z naslovom Sezona Neviht (Sezon burz - Season of Storms), ki ni direktno vezan na sago in se dogaja prej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yayo ()

Bergyb ::

Zdej pa kupit novi i7 in pa 3X GTX 780, da bo tole gnal na 720p. Hec, hec, pravijo pa, da bodo kmalu objavljene sistemske zahteve.

V knjigah sta bila glavna lika Ciri in Geralt? Še dobr, da je Geralt izgubil spomin, drugač bi vsi mogl knjige brat :)):))

yayo ::

Mislim, da bodo videoigralci, če in ko bodo brali knjige, kar nekako razočarani. V zbirkah kratkih zgodb je sicer Geralt lepo predtavljen kot "Štrigon", v romanih pa ga kmalu poškodujejo in v bistvu prešepa do zadnjega kjer končno izvede nekaj takih pokolov kot jih poznamo iz iger. Drugače pa je saga v resnici zgodba o Ciri, ki predstavlja "usodo sveta" katero napovedujejo preroki, Geralt ima vlogo zaščitnika, ki bo poskrbel, da se njena usoda uresniči, navkljub vsem mahinacijam kraljev, čarovnic in vilincev iz paralelnih univerzumov ;)
Drugače pa Sapkowski pravi, da ga je za lik Geralta navdihnil Raymond Chandler s svojim Philipom Marlowom, kar je v prvih knjigah zelo očitno. Marsikatera kratka zgodba je moderna, cinična verzija kake klasične pravljice, imamo npr. zločinsko Sneguljčico (pripoved Manjše Zlo) in Lepotico in Zver (pripoved Zrno Resnice).

Lonsarg ::

No, mislim da je vsakomur jasno, da imajo igre več klanja kot knjige:) Jaz nisem bil niti malo razočaran. Geraltov stil dialogov in zgodbe je med Witcher 1 in knjigami kot rit pa srajca, malce drugačen ampak popolnoma paše skupaj.

Me mika da bi na GOG prednaročil zaradi popusta, ampak res preferiram da imam vse igre na Steamu, kjer sem dobil Withcer 1 za 3€ in WItcher 2 za 7€ v eni akciji:)

medenko ::

jaz imam 1 in 2 z steama, bo delovalo na gogu? samo mi digitalno ni všeč, ker ne moreš prodati naprej.

kratos je izjavil:

medenko je izjavil:

http://www.365games.co.uk/ps4-games/wit...

zavvi podobna cena


Si že naročal iz te strani? koliko še nabijejo poštnine ?


1 funt

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: medenko ()

kratos ::

Odlično, pa še v Evropi so tako da ni davka :) bom kar naročil, hvala.

first_line ::

If PC's are better than consoles, why there is no PC 2? Take this.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: def0r ()

medenko ::

Bergyb ::

@adapipika: na stemu pogledaš keye in jih vpišeš na GOG. S tem ko to narediš, lahk špil (witcher 1 in 2) sedaj potegneš direktno s strani GOG, ali pa preko njihove aplikacije, kakor tudi dodatne slike in podobno.

Jaz imam tidi rajš steam, sem pa prednaročil iz GOG ampek ne toliko zaradi popusta (10% razlike, ker ti na GOG upoštevajo nakup 1 in 2), bol zato, da bo več denarja šlo direktno k razvijalcem.

medenko ::

ja samo vi ga boste igrali na pcju, jaz bi raje na ps4.....ki ga potem lahko prodam, na pcju ne moreš.

yayo ::

Gameplay:

yoco ::

Tole zgleda preveč hudo! :D

Bergyb ::

Ko izvemo sistemske zahteve, bomo vrjetn mogl začet gledat po močnejši strojni opremi...

medenko ::

Namesto, da bi si kupili PS4 z WATCH DOGS za 439 in imate sistem za 5 let+...res pa je hudič, ker ni piratskih iger, i guess?

Master_Yoda ::

Ni steam sale -ov :D. Upam da nebo ta witcher tako konzolaski na PCju kot je bil prejsnji - zakaj moras meditirati da lahko potion spijes namesto da binding na tipkovnici stisnes ? Enako za izbiro signov. Ampak verjetno bo isto...

Zgodovina sprememb…

yayo ::

medenko je izjavil:

Namesto, da bi si kupili PS4 z WATCH DOGS za 439 in imate sistem za 5 let+...res pa je hudič, ker ni piratskih iger, i guess?


Vstal na levo nogo? CDPR je znan po temu, da pogosto patcha in izboljšuje igre, ponuja dodatke, ki so za imetnike PCjev zastonj, ker ne gredo skozi Microsoft/Sony filtre, grafično se na PCju da marsikaj lepše naštimat, pa še modderska skupnost obstaja, ki dodeluje in predeluje igro. PC igre živijo veliko veliko dlje kot karkoli kar izide na konzolah. Ravno sem preigral prvega Thiefa (1999) s HD teksturami, lansko poletje sem znova preigral prvi Tomb Raider (1996) s HD teksturami, čakam na novi patch, da bom preigral Stalker Lost Alpha (original je izšel 2007).
Drugače pa bom naslednje leto zelo verjetno tudi sam sestavil nov PC, ravno zaradi Witcherja, tudi nakup PS4 imam v planu, ko bo izšla kaka meni ljuba ekskluziva (Uncharted ipd.) Pod televizorjem imam PS3, PS2, Xbox360, Nintendo Gamecube, vse brez chipov. ;((

medenko ::

To drži....samo ko pogledam STEAM library in vrednost, odigranih pa morda 5%...sem spremenil taktiko....kupim samo tisto, ki jo bom preigral.

yayo: še xbox1 in ps1 ti manjka :P

zavvi ima 10% off :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: medenko ()
««
2 / 30
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Brezplačne igre (giveaways) (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Igre
1094237837 (673) mtosev
»

The Witcher 4 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
11217333 (935) oo7
»

The Witcher 2: Assassins Of Kings (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Igre
40189037 (58253) yoco

Več podobnih tem