» »

The Witcher

The Witcher

Temo vidijo: vsi
««
«
1 / 11
»»

Kurzweil ::

Leta 2017, naj bi po predlogi avtorja knjig The Witcher, Andrzeja Sapkowskega dobili filmsko upodobitev (NE BO direktna adaptacija niti knjig, niti iger ampak kratkih tem in zgodb iz zbirke The Last wish), kjer pa naj bi sodelovali tudi producenti filma Mumija (The Sean Daniel Company) in poljski studijo Platige Films, ki je znan tudi po introtu v igro The Witcher 3 in kratkih filmčkih v igri Hallo 5: Guardians. Še več projektov oz. referenc omenjenga poljsega studija, lahko vidite na tej povezavi. Protagnost bo dobro znani Geralt of Rivia.

Igalska zasedba še ni znana, režiser pa bo Tomasz Baginski, ki je bil v preteklosti že nominiran za oskarja leta 2002 z animiranim filmim The Cathedral. Eden od virov.

oo7 ::

Upam, da jim uspe narediti dober film :) me pa najbolj zanima katerega igralca bodo izbrali za Geralta.

Kdo bi bil po vaše najbolj primeren za igranje Geralta? >:D

oo7 ::

Krajši Witcher film :)


THE WITCHER | Fan Film

yayo ::

sicer pa že obstaja poljska tv serija iz leta 2002 od katere se je avtor romanov Andrzej Sapkowski distanciral. (bog vedi zakaj, hehe)

oo7 ::

Alzur's Legacy - The Witcher Fan Film Indiegogo Campaign

yayo ::

junak tega projekta ni Geralt ampak njegov kompanjon Lambert (witcher v videu), zgodba se dogaja nekaj desetletij po knjigah, igralec, ki igra trubadurja Dandeliona je profi, ki je isto vlogo že odigral v poljski tv seriji iz leta 2002.
Dandelion = Regrat, v poljskem originalu se Dandelion imenuje Jaskier, jaskier je poljski naziv za rastlino ripečo zlatico oziroma zlatičevko. V srbskem prevodu so Jaskerja/Dandeliona preimenovali v Nevena, kar je srbsko ime za raslino (vrtni) ognjič. En sam bard pa toliko zelenjave...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yayo ()

oo7 ::

THE WITCHER: 15 ACTORS WHO COULD PLAY GERALT IN THE NETFLIX SERIES

http://www.ign.com/articles/2018/02/08/...

Itak :))

yayo ::

oo7 ::

Henry kot Geralt

ahac ::

Zgleda, da je potrjeno:

Henry Cavill to Star in 'Witcher' Series at Netflix
https://variety.com/2018/tv/news/henry-...
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

D3m ::

Superman bo Witcher?

Kill me.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

oo7 ::

Dobra izbira čeprav sem bolj pričakoval Cavilla kot naslednjega Bonda ampak saj je lahko Superman, Gerlat in Bond :)

Pungiish ::

Komaj čakam, odigral sem dva dela, tretjega pa začel pred kratkim. Čeprav sem komaj sfural skozi prvi del, obrnil sem ga samo zaradi zgodbe. Nameravam pa iti še enkrat skozi 2 in izbrati pot Iorvetha.

yayo ::

Pa zna tip igrat? v tistih par filmih v katerih sem ga videl je bil le pretty boy. Premlad mi zgleda pa nima tiste moškosti, ki smrdi po ponošenih nogavicah. Zach McGowan iz Black Sails bi bil veliko boljša izbira, po mojem.

Izi ::

Meni se tudi zdi premlad za vlogo Geralta.
Lik Witcherja Geralta je zelo znan in igralec tukaj ne bo mogel kaj improvizirati.
 Ali bo postal Geralt, kot je na sliki in ga vsi poznamo ali pa bo serija zanič

Ali bo postal Geralt, kot je na sliki in ga vsi poznamo ali pa bo serija zanič


Le kako bo siva brada in lasje videti na 35 letnem obrazu. Upam, da ne mislijo narediti črnolasega Geralta, ker potem jih čaka bes več milijonov igralcev Witcherjeve trilogije.

Drugače pa je Henry Cavill igral v zadnjem Mission: Impossible - Fallout ob Tomu Cruiseju. Tu ga večina še ni videla, ker filma še ni na travnikih ;)
Pa glavno vlogo je imel v filmu The Man from U.N.C.L.E.

D3m ::

Richard Armitage
Travis Fimmel
Mads Mikkelsen

To so Witcherji za moj okus.
|HP EliteBook|R5 6650U|

louser ::

Izi je izjavil:

Meni se tudi zdi premlad za vlogo Geralta.
Lik Witcherja Geralta je zelo znan in igralec tukaj ne bo mogel kaj improvizirati.
 Ali bo postal Geralt, kot je na sliki in ga vsi poznamo ali pa bo serija zanič

Ali bo postal Geralt, kot je na sliki in ga vsi poznamo ali pa bo serija zanič


Le kako bo siva brada in lasje videti na 35 letnem obrazu. Upam, da ne mislijo narediti črnolasega Geralta, ker potem jih čaka bes več milijonov igralcev Witcherjeve trilogije.

Drugače pa je Henry Cavill igral v zadnjem Mission: Impossible - Fallout ob Tomu Cruiseju. Tu ga večina še ni videla, ker filma še ni na travnikih ;)
Pa glavno vlogo je imel v filmu The Man from U.N.C.L.E.

Ni ravno sto let star tako kot Geralt.

oo7 ::

Pa saj lahko naredijo mlajšo verzijo Geralta.

Še mau sta si podobna


Magic1 ::

Postarat folk pa res ni problem, sploh če je v igri konkretna brada. Drugače sta si kar podobna Geralt in Henry, tako po izgledu in "igranju":)).
Magic

yayo ::

ahac ::

Serija bo posneta po knjigah in ne po igrah.
Časovno se igre dogajajo po knjigah. Ko Geralta spoznamo v prvi knjigi, Ciri sploh še ni rojena!
Sicer je pa veliko starejši kot izgleda, ker se stara počasneje kot navadni ljudje.

Ker avtorji serije nimajo pravic do iger, to tudi pomeni, da verjetno sploh ne smejo kopirat stvari, ki so jih pri CDPR naredil sami in niso opisane v knjigah.

ps. Geralt ima brado samo v Witcher 3, kar je šele kakšnih 10 do 20 let po večini dogodkov prvih knjigah in tudi kasneje kot večina knjig.

http://witcher.wikia.com/wiki/Timeline
1252 The short story "A Question of Price" takes place
1262 The short story "The Sword of Destiny" takes place
1267 Major events in Blood of Elves, Time of Contempt, and Baptism of Fire take place
---
http://witcher.wikia.com/wiki/Timeline/...
1272 The Witcher 3: Wild Hunt takes place
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

yayo ::

se je začelo, baje da išejo BAME girl za vlogo Ciri... ;((

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: ahac ()

oo7 ::

yayo je izjavil:

se je začelo, baje da išejo BAME girl za vlogo Ciri... ;((


Kaj je to BAME ?

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: ahac ()

yayo ::

Black, Asian, and minority ethnic

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: ahac ()

oo7 ::

Glede na to, da je Ciri hčerka od emperorja kaj bodo zdaj spremenili celo družino ?

louser ::

yayo je izjavil:

Black, Asian, and minority ethnic

Kar nekaj Aziatk bi znalo v redu odigrati to vlogo.

Kayzon ::

Zakaj za boga bi vzeli azijko da igra Ciri,to je pa res absurd.

opeter ::

Jaz sem si v tej vlogi bolj predstavljal npr. Jima Caviezela. Ampak okej, tudi Supermen bo verjetno v redu.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

yayo ::

Netflix je nahajpan in upa na uspeh v stilu Game Of Thrones. Ekranizacije knjig se bodo lotili kronološko, zato jim paše igralec, ki se bo v naslednjih 3-4-5 letih toliko postaral, da bo primeren za Geralta iz sage o Ciri, začeli so seveda s prvimi dvemi knjigami katere so sestavljene iz samostojnih kratkih prpovedi in opisujejo mlajšega Witcherja (kar je seveda relativno, ker ima Geralt proti koncu sage okoli 100 let).
Drugače pa gre pri avdiciji za BAME Ciri čisto mogoče samo za outrage marketing kjer trolaš javnost zato, da potem vsi začnejo pisariti in debatirati o "kontroverzni" potezi in ti to dela brezplačno reklamo. Oziroma na tak način testiraš teren, da vidiš kaj je gledalcem bolj atraktivno in sprejemljivo.

oo7 ::

yayo je izjavil:

Netflix je nahajpan in upa na uspeh v stilu Game Of Thrones.



Ja samo Netflix z njihovim sistemom ne more konkurirati Game of thrones. Zato, ker Game of thrones objavi 1 epizodo 1x na teden med vsako epizodo se čez cel teden ljudje pogovarjajo kaj se je zgodilo kaj se bo zgodilo pri Netflixu pa celotno serijo vržejo ven v šusu o kateri se govori potem 1 ali 2 tedna in konec.

oo7 ::

Je pa tista, ki piše zgpdbo za TV serijo Witcher tole Twitnila maja LETOS.



Zdaj se bo pa videlo ali bo držala besedo ali je direktno lagala fanom na Twiterju.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

OmegaBlue ::

Ok zdej pa nazaj na tematiko withcerja. Al pa ostanite brez teme..
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

louser ::

Ampak Cirijina narodnost ni nikjer izpostavljena. Glede na to, da lahko prosto skaka skozi prostor ali čas je v bistvu vseeno, kakšne barve je njena koža.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

Badwolff ::

oo7 je izjavil:

yayo je izjavil:

Netflix je nahajpan in upa na uspeh v stilu Game Of Thrones.



Ja samo Netflix z njihovim sistemom ne more konkurirati Game of thrones. Zato, ker Game of thrones objavi 1 epizodo 1x na teden med vsako epizodo se čez cel teden ljudje pogovarjajo kaj se je zgodilo kaj se bo zgodilo pri Netflixu pa celotno serijo vržejo ven v šusu o kateri se govori potem 1 ali 2 tedna in konec.


kakor kdaj, nekatere stvari so tudi tedensko, Shadowhunters recimo

yayo ::

louser je izjavil:

Ampak Cirijina narodnost ni nikjer izpostavljena. Glede na to, da lahko prosto skaka skozi prostor ali čas je v bistvu vseeno, kakšne barve je njena koža.

bodo po logiki morali menjati barvo polti Cintrancev in/ali Nilfgardijcev, potem tudi ne bo logično, če bodo elfi in palčki in hobbiti le bele barve ali bo vsaka rasa mešana ali različne barve. Sicer menim, kot sem že napisal, da gre le za outrage marketing

yayo ::

yayo je izjavil:

louser je izjavil:

Ampak Cirijina narodnost ni nikjer izpostavljena. Glede na to, da lahko prosto skaka skozi prostor ali čas je v bistvu vseeno, kakšne barve je njena koža.

bodo po logiki morali menjati barvo polti Cintrancev in/ali Nilfgardijcev, potem tudi ne bo logično, če bodo elfi in palčki in hobbiti le bele barve ali bo vsaka rasa mešana ali različne barve. Sicer menim, kot sem že napisal, da gre le za outrage marketing

naj elaboriram (malce spoilerjev je tukaj): Cirina mati v knjigah je princeza Pavetta iz Cintre - je blond, njena nona je blond. Oče je Emhyr Van Emreiss, imperator Nilfgardskega Cesarstva, ki se nahaja malo južneje od Severnih Kraljevstev, v RL bi to videl kot kako južnomediteransko državo. Cilj Nilfgarijskega cesarstva je ekspanzija proti severu (Sapkovski je kot modele vzel Rimski Imperij, Napoleona in moderno Kitajsko), torej če polt Nilfgardijcev "obarvaš" bo to nerodno za politično korektnost, ker bo izpadlo kot, da črnci/azijci/arabci delajo invazijo na neko belo celino (Evropo), kar lahko izpade kot neke vrste desničarska propaganda. Plus so tu še nečloveške rase: Vilinci, Palčki, Gnomi (dwarves in gnomes sta po Sapkowskemu ločeni rasi) in celo Hobbiti (halflings). Katera rasa bo katere barve? Bodo "mešani"? Kar velik kažin,če se spravijo vse to retconat.

Kayzon ::

ahac ::

To s Ciri, ki ni belka, ne bi bila ravno katastrofa, ampak bi pa bilo nepotrebno.

Zdi se mi nekako tako kot, če Jon Snow v Game of Thrones ne bi bil belc. Možno bi bilo, ampak tudi nesmiselno glede na zgodbo in na svet v katerem se dogaja.


malce spoilerjev
Ja, v knjigah se dolgo časa ne ve, kdo je pravi oče od Ciri. To je sicer jasno v igri Witcher 3, ampak če bo serija šla po knjigah, je to v bistvu ogromen spoiler.

Predniki od Ciri (po fotrovi in po mamini strani) so glavna tema cele serije knjig. Vse se zgodi ravno zaradi njih.

V knjigah je očetu od Ciri ime Duny, ampak nihče (niti Geralt ali Ciri) ne ve, da je bil to v bistvu Emhyr var Emreis.
Če on ni bel, potem bo očitno kdo je to, čeprav bi morala bit velika skrivnost.
Lahko pa da ni bela njena mama (Pavetta), ampak potem verjetno ni bela niti njena stara mama Calanthe (vladarka Cintre do napada Nilfgarda). Preko nje je pa do Ciri prišel "elder blood" (gen, ki izhaja od elfov in zaradi katerega ima Ciri dobi svoje sposobnosti). Te stvari v knjigah ful raziskujejo zato spet ne sme bit preveč očitno kdo je čigav potomec.
OK, mogoče da samo stari fotr od Ciri ni belc, ampak to je zdaj iskanje rešitve za problem, ki ga bodo sami ustvari.
V obeh primerih se vprašaš zakaj vladarji Nilfgarda ali Cintre niso belci. A to potem velja za prebivalce cele države? V knjigah po barvi kože ne loči (npr. tam nekoga prepoznajo kot Nilfgardianca samo po naglasu).
Bi pa bilo možno, da so različne barve kože povsod pogosta stvar, ker ljudje so se v to deželo preselil od drugod (s tem pa izrinil elfe), ampak knjige tega ne omenjajo (ker so originalno itak napisane v poljščini za poljske bralce).

Druga stvar: serijo najbolj pričakujejo ljubitelji iger in ti že imajo neko predstavo kako naj bi vsak lik izgledal. Ker jo snemajo po knjigah, se tega ne bodo točno držal, ampak če jih bodo preveč spremenil, bodo pa samo razočaral fane iger.

In tretje: Hollywood dost govori o "diversity" in "representation". Witcher je pa knjiga poljskega avtorja in se delno zgleduje po slovanski mitologiji.
Tega v Hollywoodu ne vidimo veliko. Kaj so tam slovanski liki? V glavnem so to gangsterji, ki jih good guy vedno premaga...
Zakaj ne bi serije Witcher posnel (vsaj delno) s slovanskimi igralci in v vzhodni Evropi? To bi bil pravi "representation". Cel svet ne more izgledat kot Kalifornija... to ni raznolikost, to je ravno obratno.

ps.
Razpravljat o tem preden se ve kdo bo v kateri vlogi, je tudi dost nesmiselno. Nobene uradne potrditve ni bilo, vsi se spet razburjate zaradi govoric....
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

Magic1 ::

oo7 je izjavil:

Je pa tista, ki piše zgpdbo za TV serijo Witcher tole Twitnila maja LETOS.



Zdaj se bo pa videlo ali bo držala besedo ali je direktno lagala fanom na Twiterju.

Sej mogoče ona ne bo spreminjala zgodbe zaradih svojih liberalnih izpadov. Bo pa morala spremeniti, če bo zadosti ševov imelo take izpade.
Magic

yayo ::

ahac je izjavil:

Nobene uradne potrditve ni bilo, vsi se spet razburjate zaradi govoric....

Jaz se ne, ampak Internet živi od tega, saj pravim, da gre po mojem za "marketing ogorčenja", ki generira neskončne debate in posledično zastonj reklamo (BAME Ciri Google search generira stotine zadetkov, od člankov, do debat, podcastov in meme-ov). O temu, da bi Witcher show morali delati poljaki, oziroma kaka slovanska ali centralnoevropska naveza sem pričal po Redditu in uradnem forumu, še ko je bila tv serija le želja nekaterih fenov. (pa so me, domnevam, da v glavnem anglofoni, skurcali) :| Kakorkoli, meni so všeč knjige, če bo šov dober, hvala bogu, če ne bo, tudi dobro. Ravno sem iz Srbije dobil drugi del Husitske Trilogije od Sapkowskega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yayo ()

louser ::

Ta show itak ne cilja na bralce, niti ne cilja na igralce.

yayo ::

mora ciljati, ker so edino feni neka garancija za uspeh serije, če jh oddtuji bodo preko neta sproducirali škodljivo negativno reklamo, če jim ugodi pa obratno.
Drugače je produkcija, po negativnih reakcijah na možnost castinga "etnične" Ciri, preko anonimnega vira danes razkrila, da Ciri iščejo na Poljskem. Če je novica resnična...

louser ::

Tako kot je morala Igra prestolov naslavljati bralce?

oo7 ::

Sword of Destiny page 416. "She had fair hair, ashen white complexion and large impetuous green eyes

ahac ::

Btw. nekatere stvari tudi v igrah niso točno take kot so opisane v knjigah. ;)
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

oo7 ::

ahac je izjavil:

Btw. nekatere stvari tudi v igrah niso točno take kot so opisane v knjigah. ;)




Ja TV serija Witcher bo šla po knjigi ne po igrah. Če se ne motim ima igra veliko svoje zgodbe, ki je ni v knjigah.

louser ::

oo7 je izjavil:

Sword of Destiny page 416. "She had fair hair, ashen white complexion and large impetuous green eyes

Kar je lahko tudi aziatka.

oo7 ::

louser je izjavil:

oo7 je izjavil:

Sword of Destiny page 416. "She had fair hair, ashen white complexion and large impetuous green eyes

Kar je lahko tudi aziatka.


Ni.

yayo ::

 Roach

Roach

oo7 ::

Ciri - Freya Allan



IMDB: https://www.imdb.com/name/nm8463347/




Yennefer - Anya Chalotra



https://www.imdb.com/name/nm9923141/







Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()
««
«
1 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

The Witcher 4 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
11719821 (104) oo7
»

Tom Hardy - Bond James Bond - 007 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
14421438 (468) Invictus
»

The Witcher

Oddelek: Igre
433813 (309) ahac
»

The Witcher 3: Wild Hunt (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Igre
1488261109 (24975) D3m
»

The Witcher 2: Assassins Of Kings (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Igre
40189803 (59019) yoco

Več podobnih tem