» »

Star Trek: Discovery

Star Trek: Discovery

Temo vidijo: vsi
««
33 / 35
»»

Phantomeye ::

zmaugy je izjavil:

Tole sezono sem odnehal gledat prejšnji teden. Se mi enostavno ne da čakat en teden med deli in vmes že pozabim kaj je bilo prej. Brez veze.


Kje je potem problem? :D počakaš, da je cela sezona zunaj potem jo pa downloadaš ali streamaš (karkoli je tvoj pristop).

TESKAn ::

Najbolš izjava - 'It was so easy, I tought it was a trap':)).
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

MrNighthawk ::

zmaugy je izjavil:

BigWhale je izjavil:

Emm, o cem ti govoris? Serializirani showi so od zacetka 2000 common standard in vecina najbolj uspesnih je bila serializiranih.

O tem, da gledam serijo več epizod skupaj in ne vsak teden eno epizodo, kot so to delale naše babice.

Kdo ti brani, da počakaš do konca sezone in vse naenkrat pogledaš?
Sicer pa binge watching način gledanja še vedno ni standard. In daleč od tega, da bo postal. Ne vem od kje ti logika, da je to zdej normala. :))
Jaz si ne morem predstavljat, da bi ob poplavi serij vse naenkrat gledal, imam življenje in kup aktivnosti, ki mi to onemogočajo.

BigWhale ::

TESKAn je izjavil:

Najbolš izjava - 'It was so easy, I tought it was a trap':)).


Se in-character se je folku zdel tolk enostavno, da so se cudil. :>

zmaugy ::

MrNighthawk je izjavil:

zmaugy je izjavil:

BigWhale je izjavil:

Emm, o cem ti govoris? Serializirani showi so od zacetka 2000 common standard in vecina najbolj uspesnih je bila serializiranih.

O tem, da gledam serijo več epizod skupaj in ne vsak teden eno epizodo, kot so to delale naše babice.

Kdo ti brani, da počakaš do konca sezone in vse naenkrat pogledaš?
Sicer pa binge watching način gledanja še vedno ni standard. In daleč od tega, da bo postal. Ne vem od kje ti logika, da je to zdej normala. :))
Jaz si ne morem predstavljat, da bi ob poplavi serij vse naenkrat gledal, imam življenje in kup aktivnosti, ki mi to onemogočajo.


Sam sem zelo izbirčen glede tega, kaj gledam in niti slučajno ne gledam kar vseh serij, ker večina je sranja, kjer je efekt zgolj zapravljanje časa. Če že, potem zgolj tiste, ki jih lahko pogledam naenkrat vsaj za celo sezono. Tale Discovery od ST je bila izjema, ker sem prej pogledal vse (iz Discovery) in so mi ST precej pri srcu iz mladosti.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Phantomeye ::

meni ni jasno, če lahko eno drugo ladjo navežeš na discovery, pa se teleportiraš.... pol če bi bil jaz šef federacije, bi spore drive integriral v celo bazo federacije in bi se lahko premikal na okoli heh

Okapi ::

zmaugy je izjavil:


Sam sem zelo izbirčen glede tega, kaj gledam in niti slučajno ne gledam kar vseh serij,

:)) Čisto nihče ne gleda "vseh serij". Tudi če bi imel sto ur časa za gledanje serij na dan, ne bi mogel vseh pogledati.

wajdouc ::

Jaz z veliko muko spremljam STD. Zgodba mi je kar OK, pogrešam sicer občasno epizodično dogajanje, kjer bi se posvetili filozofskim vprašanjem ali raziskovanju nove kulture (TNG fan here). Me pa izredno moti ta CGI in audio kič. Vsaka jebena stvar, ki jo primejo v roke, oddaja neki zvok. Pri tem vedno zmaga 'phaser powering up'. Resno? Dvigneš fejzr in začne cvilit, sovražnik pa meter stran.
Eh, grem gledat Il Mandaloriano...

MrNighthawk ::

wajdouc je izjavil:

Me pa izredno moti ta CGI in audio kič. Vsaka jebena stvar, ki jo primejo v roke, oddaja neki zvok. Pri tem vedno zmaga 'phaser powering up'. Resno? Dvigneš fejzr in začne cvilit, sovražnik pa meter stran.

Predvidevam, da še nisi nikoli repertiral pištole ali pa potezne puške.
In še malo za tvojo dušo
:))

Nikec3 ::

wajdouc je izjavil:

Jaz z veliko muko spremljam STD. Zgodba mi je kar OK, pogrešam sicer občasno epizodično dogajanje, kjer bi se posvetili filozofskim vprašanjem ali raziskovanju nove kulture (TNG fan here). Me pa izredno moti ta CGI in audio kič. Vsaka jebena stvar, ki jo primejo v roke, oddaja neki zvok. Pri tem vedno zmaga 'phaser powering up'. Resno? Dvigneš fejzr in začne cvilit, sovražnik pa meter stran.
Eh, grem gledat Il Mandaloriano...

Tole je precej dober komentar. Discovery je v bistvu en tak načičkan barok. Vse se sveti in cvili in šajna,... še najbljižje je Trumpova stolpnica. :))
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Phantomeye ::

ne vem no, eni imate precej višje kriterije glede discoverya kot pa starih serij.

wajdouc ::

Predvidevam, da še nisi nikoli repertiral pištole ali pa potezne puške.

Večkrat, kot si misliš.

Okej, razumem, fazer mora napolniti kondenzatorje. Ampak da začne cviliti vsakič, ko ga nekdo dvigne ali obrne za pol stopinje? ;((

Škoda mi je, da Lorce in Phillipe ni več, sta bila jako zanimiva karakterja z jajci.

Phantomeye je izjavil:

ne vem no, eni imate precej višje kriterije glede discoverya kot pa starih serij.

Ali pa pričakujemo nekaj v slogu starih serij, ker smo z njimi odraščali in smo zaradi tega tako kritični do novih stvari.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: wajdouc ()

Zvezdica27 ::

lp,

četudi Lorce in Empress ni več (Lorca je bil ultimativni karakter, kako so zavozili to šanso , nikdar ne bom razumel), tale zadnja dva dela sta bolj ST kot vse dosedaj. Zaradi etike zavrneš immediate gain. Več tega, prosim. Začeli so tudi konkretno razvijati posadko (končno!) in očitno Vanca (ne pa njegove security babe), škoda da so Ryna fentali (spet - popolnoma nepotrebno, a nekdo očitno mora crknit).

Zdaj bomo pa v naslednjih 2 delih videli, kam to pelje. Če zdaj ne zvem imena onega črnca na bridgu (pa one črnke - a so že povedali kdo je?) in onega kineza al kaj je, potem bodo še to zavozil. Ta baba od emerald chain enostavno ne sme umreti, ker je dober lik in zdaj je tole dobro zastavljeno (ker kam pa pridemo če ima vsak bad guy trajanje samo 1 sezono) in potem bo robe za ST še nekaj sezon (pa bodo lahko gradili odnose z vsemi + emerald chain malo borbe za dilitij itd).

CGI se mi zdi še kar spodoben, čeprav tisto pretiravanje Bookove ladje v oni črvini al kaj je... je blo preveč. Za to obstaja Star wars.

Mr. Nighthawk: vrhunsko! Ampak feels like system shock 2 too!

zz

Zgodovina sprememb…

Nikec3 ::

Phantomeye je izjavil:

ne vem no, eni imate precej višje kriterije glede discoverya kot pa starih serij.

Sodim med milenijce, starih seriji nisem gledal, sem pa pogledal vse filme.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

MrNighthawk ::

Nikec3 je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

ne vem no, eni imate precej višje kriterije glede discoverya kot pa starih serij.

Sodim med milenijce, starih seriji nisem gledal, sem pa pogledal vse filme.

Nove tri filme al tudi TOS TNG?
Sicer mislim, da je nekak splošno prepričanje, da je Star Trek mišljen za TV
in filmi niso neki posebnega. Sicer sta meni Undiscovered Country in First Contact, kar vredu.
Bolj bi ti predlagal pogled nekaterih posameznih delov serij, če ti ni do gledanja vseh delov. Meni se zdi, da se je TNG slabše postaral (vsaj prvi dve sezoni z nekaterimi izjemami) kot pa DS9 in Voyager.

Gregor P ::

Kaj pa vem. Meni je pa recimo DS9 od vsega začetka najbolj šibka serija ST (plehka, s povrečnimi igralci oz. igro itd.). Temu sledi serija Enterpreise itd.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Nikec3 ::

MrNighthawk je izjavil:

Nikec3 je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

ne vem no, eni imate precej višje kriterije glede discoverya kot pa starih serij.

Sodim med milenijce, starih seriji nisem gledal, sem pa pogledal vse filme.

Nove tri filme al tudi TOS TNG?
Sicer mislim, da je nekak splošno prepričanje, da je Star Trek mišljen za TV
in filmi niso neki posebnega. Sicer sta meni Undiscovered Country in First Contact, kar vredu.
Bolj bi ti predlagal pogled nekaterih posameznih delov serij, če ti ni do gledanja vseh delov. Meni se zdi, da se je TNG slabše postaral (vsaj prvi dve sezoni z nekaterimi izjemami) kot pa DS9 in Voyager.

Tudi TOS in TNG filme sem pogledal. V glavnem solidne zadeve, mi je pa Wrath of Khan res dobra zadeva.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

BigWhale ::

Wrath of Khan ima s tistim 'z minus 10.000 meters' eno izmed bolj bednih plot holes v vseh zgodovini Star Treka. :D

Phantomeye ::

Dejstvo je, če vržeš skupi VSE epizode od bilokatere startrek serije in zračunaš neko imaginarno povprečje, nobena od startrek serij ni nek presežek. Posamezne epizode, da. Celota niti ne. Zato pričakovati nek hud presežek od discovery je malo nepošteno.

MrNighthawk ::

Phantomeye je izjavil:

Dejstvo je, če vržeš skupi VSE epizode od bilokatere startrek serije in zračunaš neko imaginarno povprečje, nobena od startrek serij ni nek presežek. Posamezne epizode, da. Celota niti ne. Zato pričakovati nek hud presežek od discovery je malo nepošteno.


Pri 25ih delih na sezono in 15ih razlicnih reziserjev in scenaristov je res tezko dobit celotno nadpovprecno sezono. Za moj okus je DS9 dosegel najvecje povprecje. Sledila bi mu nekje Voyager in zacuda Enterprise, kjer so v tretji in 4. Sezoni kar neki skup napraskal.
Nove serije se pa tezko primerjajo. Brey stand alone epizod in sezon od 10 do 15 delov.

Phantomeye ::

MrNighthawk je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

Dejstvo je, če vržeš skupi VSE epizode od bilokatere startrek serije in zračunaš neko imaginarno povprečje, nobena od startrek serij ni nek presežek. Posamezne epizode, da. Celota niti ne. Zato pričakovati nek hud presežek od discovery je malo nepošteno.


Pri 25ih delih na sezono in 15ih razlicnih reziserjev in scenaristov je res tezko dobit celotno nadpovprecno sezono. Za moj okus je DS9 dosegel najvecje povprecje. Sledila bi mu nekje Voyager in zacuda Enterprise, kjer so v tretji in 4. Sezoni kar neki skup napraskal.
Nove serije se pa tezko primerjajo. Brey stand alone epizod in sezon od 10 do 15 delov.


Po eni strani je itak tezko delat samostojne epizode, ker je nova zgodba v vsakem delu, in hitro zmanjka dobrih idej. Prednost je itak ta, da lahko pogledaš katerokoli epizodo, pa nimaš občutka, da nekaj zamujaš. So pa serializirane serije veliko bolj bindge worthy.

Zgodovina sprememb…

Zvezdica27 ::

meni osebno je bil najboljši ds9, tik za njim pa voy in tng. Težko bi se odločil, ker tng je le tng. Tos filmi so top, serija pa so žal prestare.

Fora st je v spraševanju moralnosti človeštva. Včasih se je to dalo s simple zgodbami (ni bilo CGI itd), danes pa... je teba to znati, ker ko pridemo do CGI in akcije, to nikdar ni bila fora ST, pač pa drugih serij (recimo iz vesolja SW ter drugih fantazijskih). Vsaj jaz tako vidim. Če v SW ni obsojanja lika, ki bi pobil svoje frende in otroke (Darth Vader), je v ST to osnovna fora federacije. Karkoli narediš, moraš narediti kot človek (in to pomeni tudi hard calls). Picard, Sisko, Janeway - so bli taki, vsak pa se je boril s svojimi demoni.

V Discovery bomo šele zdaj videli kam bomo šli, čeprav lih Lorca bi bil super anti junak kot ne-človek. Enterprise so se lovili pa ni blo tolk švoh, ST Picard je kr neki.

Za akcijo pa imamo druge tadeve in seveda Serie A.

TU mamo lahko zanimive debate: kaj če se bi Američani ustavili na Renu (ob predvidevanju, da so delali prav in ne samo hoteli blokirati Ruse)? In kako pol gledat na Hirošimo? V bistvu ful zanimivo, zame. Zato mi akcijski ST ni všeč (recimo JJ filmi, četudi so kot akcija bli res dobri, sam ni pa to tipičen ST).

zz

Phantomeye ::

Zvezdica27 je izjavil:

meni osebno je bil najboljši ds9, tik za njim pa voy in tng. Težko bi se odločil, ker tng je le tng. Tos filmi so top, serija pa so žal prestare.

Fora st je v spraševanju moralnosti človeštva. Včasih se je to dalo s simple zgodbami (ni bilo CGI itd), danes pa... je teba to znati, ker ko pridemo do CGI in akcije, to nikdar ni bila fora ST, pač pa drugih serij (recimo iz vesolja SW ter drugih fantazijskih). Vsaj jaz tako vidim. Če v SW ni obsojanja lika, ki bi pobil svoje frende in otroke (Darth Vader), je v ST to osnovna fora federacije. Karkoli narediš, moraš narediti kot človek (in to pomeni tudi hard calls). Picard, Sisko, Janeway - so bli taki, vsak pa se je boril s svojimi demoni.

V Discovery bomo šele zdaj videli kam bomo šli, čeprav lih Lorca bi bil super anti junak kot ne-človek. Enterprise so se lovili pa ni blo tolk švoh, ST Picard je kr neki.

Za akcijo pa imamo druge tadeve in seveda Serie A.

TU mamo lahko zanimive debate: kaj če se bi Američani ustavili na Renu (ob predvidevanju, da so delali prav in ne samo hoteli blokirati Ruse)? In kako pol gledat na Hirošimo? V bistvu ful zanimivo, zame. Zato mi akcijski ST ni všeč (recimo JJ filmi, četudi so kot akcija bli res dobri, sam ni pa to tipičen ST).

zz



Ko se odločiš, da boš naredil reboot, remake etc. se vedno vprašaš ali ustvarjaš za obstoječi fandom ali za koga drugega. Odločiš se pa glede na to, katera publika bo prinesla več denarja. "Problem" je, če je drugi publiki všeč nekaj drugega kot fandomu. In tako dobiš action packed star trek.

MrNighthawk ::

Phantomeye je izjavil:


Ko se odločiš, da boš naredil reboot, remake etc. se vedno vprašaš ali ustvarjaš za obstoječi fandom ali za koga drugega. Odločiš se pa glede na to, katera publika bo prinesla več denarja. "Problem" je, če je drugi publiki všeč nekaj drugega kot fandomu. In tako dobiš action packed star trek.


Meni se zdi, da je bil Disco mišljen za novi fandom z bombončki za star fandom. Potem so p ugotovili, da tudi mlajše generacije "pogrešajo" old school in so se odločilo za Picard serijo in SNW.

Zvezdica27 je izjavil:

meni osebno je bil najboljši ds9, tik za njim pa voy in tng. Težko bi se odločil, ker tng je le tng. Tos filmi so top, serija pa so žal prestare.
zz


Ne vsi deli. Balance of Terror mi je še vedno odličen del. ST6 mi je bil všeč, ker je bil dobesedno politični triler v vesolju :D

Zgodovina sprememb…

BigWhale ::

Tko, zakljucek sezone je bil v resnici precej dobro narejen. Mal nepotrebne drame in jokanja ampak kr soliden zakljucek in fajn podlaga za naprej.

Ostalo je ene par odprtih vprasanj ampak nic groznega in neki kar lahko peljejo naprej v naslednji sezoni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

MisterM ::

Jah, pred seboj imajo praktično neporisano platno, izvzemši dogajanje v 32em stoletju in trenutno zasedbo. Vsekakor bo zanimivo videti, kam bodo peljali stvar v prihodnji sezoni, a osebno me bolj zanima, kaj bo prinesla Strange New Worlds, ki bo v zame bolj "domačem" okolju in liki. Malce se mi je vseeno priskutilo, da ena mala jokica povzroči galaktično katastrofo, a zdaj je pač to canon, nimamo kaj.

BigWhale ::

Men se zdi, da so to z burnom kr ok resil... lahk bi bil vecji dizaster. :D

Phantomeye ::

Meni je zanimivo, zakaj niso borgov nič omenjali. Discovery jih ne pozna, ampak aktualna federacija pa bi jih mogla.

Hehe, so pa, ko so prišli vulkanci, stisnili referenco na Voyager.

Zvezdica27 ::

aha... je že

MisterM ::

Borgi? Zanimiva misel, Sphere data jih ima skoraj gotovo vključene. Če bi Borgi asimilirali spore drive, bi bili lahko v 32em stoletju zelo nadležni :D Kaj se je z njimi dogajalo po TNG/DS/VOY eri, bodo najverjetneje razkrili v Picardu. Morda se pisci scenarijev za vse serije, ki so trenutno v produkciji oziroma predprodukciji, torej Discovery, Picard, Lower Decks, Section 31 in Strange New Worlds nekako usklajujejo med seboj. Vsaj upam da se, toliko Star Trek serij naenkrat do sedaj še ni bilo.

MrNighthawk ::

BigWhale je izjavil:

Tko, zakljucek sezone je bil v resnici precej dobro narejen. Mal nepotrebne drame in jokanja ampak kr soliden zakljucek in fajn podlaga za naprej.

Ostalo je ene par odprtih vprasanj ampak nic groznega in neki kar lahko peljejo naprej v naslednji sezoni.


Katerih vprašanj? Ključna so več ali manj rešena.

Meni osebno je bil del zelo všeč. Ok. Turbolift fight scena mi je bla bv iz vidika kako naj bi "drobovje" ladje izgledalo, kar nam prikazujejo že dve sezoni. Ampak ok, entertainment :)
Ampak vse od same rešitve, odgovora za The Burn, prihodnosti federacije, itd.
In na koncu Kapitanka Michael... tako, da bo kapitan spet glavni karakter.

Phantomeye je izjavil:

Meni je zanimivo, zakaj niso borgov nič omenjali. Discovery jih ne pozna, ampak aktualna federacija pa bi jih mogla.

Hehe, so pa, ko so prišli vulkanci, stisnili referenco na Voyager.

Ne spomnim se detajlov ampak, če so za warp reakciji uporabljal dilithium so zdesetkani kot vsi ostali.

Zgodovina sprememb…

BigWhale ::

Borgi so v Voy ostal s precej onesposobljenim transwarp networkom. Je pa vecina Borgov, ki je bila v Delta quadrantu dozivela burn kake pol leta pozneje.

Men se je zdela mal nepotrebna drama v turbo liftu in tist s pocasnim ugasanjem life supporta. Osyra je prej sam streljala, zdaj je pa preklopila na nek slow game.

"Computer start the insanely slow depressurizing." :D

MisterM je izjavil:

Morda se pisci scenarijev za vse serije, ki so trenutno v produkciji oziroma predprodukciji, torej Discovery, Picard, Lower Decks, Section 31 in Strange New Worlds nekako usklajujejo med seboj. Vsaj upam da se, toliko Star Trek serij naenkrat do sedaj še ni bilo.


Zivimo v Star Trek heaven. :>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

Nikec3 ::

Kr ok epizoda, čeprav toliko mumbo-jumbota in deux-ex machina zadev še nisem videl v eni uri. Najprej Discovery pwna celo Fedaracijo v mehurčku. Ok, sej bi lahko rekli da Federacija ni močna, ko so enkrat v mehurčku, ampak vseeno. Ker recimo še prejšnjo epizodo je ladja od Osyre 3x ustrelila v Discovery pa so bili adijo. Po novem lahko kar book skače? Prvič sem videl notranjost turboliftov in iskreno se mi zdi, da tega nisem rabil videt. Pa kaj hudiča je bila tista zadeva v katero se je Burnham potopila v data coru? ;((

Kakorkoli, vse to jim oprostim, ker je bilo dogajanje s tem Kelpien otrokom res dobro narejeno. Scenarij precej dober, igralec ki igra Saru-ja je pa itak najboljša stvar Discovery-ja. Če ga mislijo dat v naslednji sezoni v kako sekundarno vlogo, ali pa (bog ne daj) celo pustiti izven serije, pa zadeva ne bo več gledljiva.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

MrNighthawk ::

Nikec3 je izjavil:

Kr ok epizoda, čeprav toliko mumbo-jumbota in deux-ex machina zadev še nisem videl v eni uri.

mumbo jumbo aka techno babble mora bit v star treku :)) ne pa "time crystals" ;)


Najprej Discovery pwna celo Fedaracijo v mehurčku. Ok, sej bi lahko rekli da Federacija ni močna, ko so enkrat v mehurčku, ampak vseeno. Ker recimo še prejšnjo epizodo je ladja od Osyre 3x ustrelila v Discovery pa so bili adijo.

Me je tudi mal zmotilo, ker še vedno je Discovery 900 let stara ladja, ampak sem predvideval, ko Adm. reče "increase fire", da noče uničit Discovery zaradi spore drive, Emerald Chain pa tudi najbrž niso za staro šaro.

Po novem lahko kar book skače?

Glede na to, da lahko komunicira telepatsko z živalmi... mogoče bodo v naslednji sezoni Kweijani naigatorji :)

Prvič sem videl notranjost turboliftov in iskreno se mi zdi, da tega nisem rabil videt.


Notranjost smo videli že v TNGju, ko je Picard in kup otrok plezalo po turboliftu. Tukaj so hotel povedat, da ima Discovery prostornino Borg Cuba :)) lahko bi bili brez tega.

Pa kaj hudiča je bila tista zadeva v katero se je Burnham potopila v data coru? ;((


Programable matter?

Kakorkoli, vse to jim oprostim, ker je bilo dogajanje s tem Kelpien otrokom res dobro narejeno. Scenarij precej dober, igralec ki igra Saru-ja je pa itak najboljša stvar Discovery-ja. Če ga mislijo dat v naslednji sezoni v kako sekundarno vlogo, ali pa (bog ne daj) celo pustiti izven serije, pa zadeva ne bo več gledljiva.


Saru bo v 4. sezoni, kakšno bo pa imel vlogo? Number One? Science? Dvomim, da ga bodo dali na stranski tir... ampak očitno bo v novi sezoni glavna igralka kapitanka ;)

karafeka ::

Zakaj so morali na koncu overloadad in spustiti warp core? So si naredili eno ogromno nepotrebno tveganje, ker sploh niso bili ziher, če Boot sploh lahko skoči oz. kako dolgo rabi.

BigWhale ::

Zato, da so se mothership v katerem s bli unicil in zraven celo spremljevalno floto, ki je bila zraven?

Ceprav, jaz bi kar salvo torped ustrelil, verjetno znotraj ladje ni shieldov in bi bil efekt podoben, samo tako ne bi sla zraven se flota.

MrNighthawk ::

BigWhale je izjavil:

Zato, da so se mothership v katerem s bli unicil in zraven celo spremljevalno floto, ki je bila zraven?

Ceprav, jaz bi kar salvo torped ustrelil, verjetno znotraj ladje ni shieldov in bi bil efekt podoben, samo tako ne bi sla zraven se flota.

Tako kot Voyager in Borg Sphere v zadnjem delu... ampak je manj dramatično :))
Če se pa prav spomnim so v 1. sezoni samo s skoom uničil dve ali tri klingonske ladje (ki so imele ščit) ampak tisto je bil Lorca ;)

Zgodovina sprememb…

Phantomeye ::

MisterM je izjavil:

Borgi? Zanimiva misel, Sphere data jih ima skoraj gotovo vključene. Če bi Borgi asimilirali spore drive, bi bili lahko v 32em stoletju zelo nadležni :D Kaj se je z njimi dogajalo po TNG/DS/VOY eri, bodo najverjetneje razkrili v Picardu. Morda se pisci scenarijev za vse serije, ki so trenutno v produkciji oziroma predprodukciji, torej Discovery, Picard, Lower Decks, Section 31 in Strange New Worlds nekako usklajujejo med seboj. Vsaj upam da se, toliko Star Trek serij naenkrat do sedaj še ni bilo.


Mislim, no sej borgi imajo itak transwarp, ki je kar podobna zadeva.

Phantomeye ::

Ampak, v tej sezoni pa Discovery res nima problemov z mass murder. Komot bi se od-spor-ali brez, da bi pobili celo posadko :D

BigWhale ::

Phantomeye je izjavil:

Mislim, no sej borgi imajo itak transwarp, ki je kar podobna zadeva.


Transwarp je nevaren... not je ostal polno razbitin ladij, ki so bile not v casu burna.

karafeka ::

BigWhale je izjavil:

Zato, da so se mothership v katerem s bli unicil in zraven celo spremljevalno floto, ki je bila zraven?


Ja, pa njih samih zraven, če skok nebi uspel. Tist trenutek, ko so izvgrli jedro, niso vedeli sploh, če Boot lahko skoči in kdaj. Kaj pa če bi rabil 10 sekund več? Bi sami sebe zaklali. Sem mislil, da jim je bil prvi cilj, da rešijo svoje kolege s tistga planeta, ne pa da uničijo sami sebe. Kaj češ, butast scenarij.

Pa ne ven zakaj mi je bil lik Osyrae veliko bolj zanimiv, kot pa cela posadka Discoverija v celi sezoni. Bi jo takoj zamenjal s Mihelo.

Okapi ::

Scenaristi se niso dovolj poglobili.;) Če bi jaz imel prste zraven, bi stvar izpeljal takole.

Najprej bi Discovery hotel samo skočiti ven, ampak bi ugotovili, da ima Viridian nek poseben ščit, ki iz notranjoti ladje onemogoča povezavo z vesoljskim micelijem.

Potem bi pa en od genijalcev, verjetno Adira, ugotovil, da bi lahko s sredico pogona uničili Viridianov generator, ki napaja ta ščit, in to mikrosekundo preden bi bil v eksploziji uničen tudi Discovery. In to mikrosekundo bi lahko izkoristili za skok.

Tako bi tudi upravičili ta sicer nepotrebni masaker.

Phantomeye ::

Okapi je izjavil:

Scenaristi se niso dovolj poglobili.;) Če bi jaz imel prste zraven, bi stvar izpeljal takole.

Najprej bi Discovery hotel samo skočiti ven, ampak bi ugotovili, da ima Viridian nek poseben ščit, ki iz notranjoti ladje onemogoča povezavo z vesoljskim micelijem.

Potem bi pa en od genijalcev, verjetno Adira, ugotovil, da bi lahko s sredico pogona uničili Viridianov generator, ki napaja ta ščit, in to mikrosekundo preden bi bil v eksploziji uničen tudi Discovery. In to mikrosekundo bi lahko izkoristili za skok.

Tako bi tudi upravičili ta sicer nepotrebni masaker.


jp, ker po drugi strani, they had no idea, kdo se je bil na Viridianu. Si predstavljam kake imajo talce, ki jih zelena bejba uporablja za izsiljevanje.

MrNighthawk ::

karafeka je izjavil:

BigWhale je izjavil:

Zato, da so se mothership v katerem s bli unicil in zraven celo spremljevalno floto, ki je bila zraven?


Ja, pa njih samih zraven, če skok nebi uspel. Tist trenutek, ko so izvgrli jedro, niso vedeli sploh, če Boot lahko skoči in kdaj. Kaj pa če bi rabil 10 sekund več? Bi sami sebe zaklali. Sem mislil, da jim je bil prvi cilj, da rešijo svoje kolege s tistga planeta, ne pa da uničijo sami sebe. Kaj češ, butast scenarij.

Pa ne ven zakaj mi je bil lik Osyrae veliko bolj zanimiv, kot pa cela posadka Discoverija v celi sezoni. Bi jo takoj zamenjal s Mihelo.


Če seciraš vsak milimeter scenarija, ne najdeš dobrega scenarija.

Glede na to, da je Michael Stamentsa ejectala ven ji je bilo velik bolj pomemben obstoj Federacije kot pa tri žrtve.

Epizoda vsekakor ni bila perfektna (saj skoraj nobena star trek epizoda ni) ampak vseeno je bil dober del in seciranje ne pomaga :))

Okapi je izjavil:

da bi lahko s sredico pogona

A se lahko zmenimo, da se warp core prevede kot jedro in ne kot sredica? Vedno pomislim na hrano.:))

Pa kr nove uniforme majo :))

MisterM ::

Uniform smo res videli že veliko. Od pižam v izvirnem star treku do TNG ere se je nekako zdelo, da so poenotene, četudi so imeli v DS9 in Voy obrnjene barve. Meni so bile všečne črno-bele pilotske v Voyagerju, pa ko so nekako poenotili standard ob koncu TNG ere, ko so bile črno-sive, edino "srajca" pod jakno je bila barvna. Glede na Vancovo admiralsko opravo, je izleda stil nekako preživel do 32ega stoletja.
Discovey je izvirno sicer iz TOS ere, a imajo tako na njem kot na Shenzhouju modre uniforme, podobne tistim mehankarskim pajacom, ki so jih imeli v ST:E. Težko razumem, zakaj Enterprise še naprej fura pižame, razen seveda zaradi razgleda, ki ga nudijo ženske uniforme.

Sicer pa, žehta že v 23em stoletju ne obstaja več, ko se uniforma umaže, gre v replikator in dobiš svežo. Škoda res, da nimajo kakšnega novodobnega Huga Bossa, ki bi znal zdizajnati res lepe in ikonične uniforme.

Okapi ::

MrNighthawk je izjavil:


A se lahko zmenimo, da se warp core prevede kot jedro in ne kot sredica? Vedno pomislim na hrano.:))
Mi je zelo žal, ne. (Jedrski) reaktor ima sredico, ne jedro.

MisterM je izjavil:

Uniform smo res videli že veliko. Od pižam v izvirnem star treku do TNG ere se je nekako zdelo, da so poenotene, četudi so imeli v DS9 in Voy obrnjene barve. Meni so bile všečne črno-bele pilotske v Voyagerju, pa ko so nekako poenotili standard ob koncu TNG ere, ko so bile črno-sive, edino "srajca" pod jakno je bila barvna. Glede na Vancovo admiralsko opravo, je izleda stil nekako preživel do 32ega stoletja.
Discovey je izvirno sicer iz TOS ere, a imajo tako na njem kot na Shenzhouju modre uniforme, podobne tistim mehankarskim pajacom, ki so jih imeli v ST:E. Težko razumem, zakaj Enterprise še naprej fura pižame, razen seveda zaradi razgleda, ki ga nudijo ženske uniforme.

Sicer pa, žehta že v 23em stoletju ne obstaja več, ko se uniforma umaže, gre v replikator in dobiš svežo. Škoda res, da nimajo kakšnega novodobnega Huga Bossa, ki bi znal zdizajnati res lepe in ikonične uniforme.
V bistvu je zanimivo, kako malo (v bistvu nič) se je moda spremenila v tisoč let.

Če pogledamo nazaj, so že v sto letih unifore (in na sploh način oblačenja) čisto drugačne. Če vidiš enega, oblečenega kot pred 100, 500, 1000 leti, takoj vidiš, da ne sodi v današnji čas. V Startreku pa nihče po oblačilih ni ugotovil, da prihajajo iz daljne preteklosti.

POdobno velja za frizure.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

BigWhale ::

Men se zdi, da bomo v eni tocki dosegl to, da bomo imel oblacila dost optimalna in ne bo vec nekih blaznih izboljsav. Sej za Discovery crew so rekl v enem delu neki v stilu: 'kje ste dobil te stare uniforme'.

930 let v prihodnosti bi sicer ze lahk mel oblacila iz programmable matter ampak to so ze detajli. :))

Mogoce so vsi mislil, da so sam ena skupina res entuziasticnih cosplayerjev. :>

vnetidebater ::

Okapi je izjavil:

MrNighthawk je izjavil:


A se lahko zmenimo, da se warp core prevede kot jedro in ne kot sredica? Vedno pomislim na hrano.:))
Mi je zelo žal, ne. (Jedrski) reaktor ima sredico, ne jedro.

MisterM je izjavil:

Uniform smo res videli že veliko. Od pižam v izvirnem star treku do TNG ere se je nekako zdelo, da so poenotene, četudi so imeli v DS9 in Voy obrnjene barve. Meni so bile všečne črno-bele pilotske v Voyagerju, pa ko so nekako poenotili standard ob koncu TNG ere, ko so bile črno-sive, edino "srajca" pod jakno je bila barvna. Glede na Vancovo admiralsko opravo, je izleda stil nekako preživel do 32ega stoletja.
Discovey je izvirno sicer iz TOS ere, a imajo tako na njem kot na Shenzhouju modre uniforme, podobne tistim mehankarskim pajacom, ki so jih imeli v ST:E. Težko razumem, zakaj Enterprise še naprej fura pižame, razen seveda zaradi razgleda, ki ga nudijo ženske uniforme.

Sicer pa, žehta že v 23em stoletju ne obstaja več, ko se uniforma umaže, gre v replikator in dobiš svežo. Škoda res, da nimajo kakšnega novodobnega Huga Bossa, ki bi znal zdizajnati res lepe in ikonične uniforme.
V bistvu je zanimivo, kako malo (v bistvu nič) se je moda spremenila v tisoč let.

Če pogledamo nazaj, so že v sto letih unifore (in na sploh način oblačenja) čisto drugačne. Če vidiš enega, oblečenega kot pred 100, 500, 1000 leti, takoj vidiš, da ne sodi v današnji čas. V Startreku pa nihče po oblačilih ni ugotovil, da prihajajo iz daljne preteklosti.

POdobno velja za frizure.


Najbrž oblek niso opazli ker gre za ogromen universe.
Frizure pa...sej v zadnjih 100 letih se frizure niso skoraj nič spremenile (sploh moške).

Če seveda pustimo pri miru neke ultra moderne frizerje, ki na vsak način morajo poizkušat prodat zadnje modne muhe =)

BigWhale je izjavil:

Men se zdi, da bomo v eni tocki dosegl to, da bomo imel oblacila dost optimalna in ne bo vec nekih blaznih izboljsav. Sej za Discovery crew so rekl v enem delu neki v stilu: 'kje ste dobil te stare uniforme'.

930 let v prihodnosti bi sicer ze lahk mel oblacila iz programmable matter ampak to so ze detajli. :))

Mogoce so vsi mislil, da so sam ena skupina res entuziasticnih cosplayerjev. :>


Dvomim. Ko se bo to zgodilo, se bo zgodilo to kar se dogaja trenutno........v modi je moda iz 80ih let.

Prejšn dan sm mislu da bom po tleh padel od smeha ko sm videl 2 fanta najstniških let tečt v pajkicah, čez črne pajkice (al legice al what-ever-the-fuck) pa sta imela zgoraj svetle kratke hlače, spodaj pa bele nogavice.

Fucking shit dude. Funny as hell.

Zgodovina sprememb…

karafeka ::

Haha, vas motijo obleke, pa dajte no.

A si predstavljate, da bi nekdo izpred samo 200 let prišel v naš čas? Pa človek se še na kmetiji ne bi znašel. Prišel bi v čisto en drug svet (avti, letala, semaforji, kreditne kartice, f...ing račualniki, mobilni telefoni).
A oni pa pridejo 900 let v prihodnost, pa ne da samo potamamijo največjega nasprotnika federacije oz. cele galaksije, oni rešijo še skrivnost burna, ki je bil znanstvena fantastika za vse ostale. A vas pa obleke in frizure skrbijo? :)))

A niso zanimivo scifi filmi narejeni. Ko pride en iz prihodnosti je tata mata, polno ene nove tehnologije, ubermenš, ko pa gre en iz našega cajta v prihodnost, jih pa vedno rešuje, nesposobneže :).

vnetidebater ::

Jaz komentiram zgolj idejo oblek, ST:D je crap in sem ga nehal gledat kmalu po začetku prve sezone.

ST:D je enak crap kot SW7-9. To ne bi smelo obstajat.

karafeka je izjavil:


A niso zanimivo scifi filmi narejeni. Ko pride en iz prihodnosti je tata mata, polno ene nove tehnologije, ubermenš, ko pa gre en iz našega cajta v prihodnost, jih pa vedno rešuje, nesposobneže :).


Ponavadi se takšnega dejanja koti nekdo, ki je nadsposoben in temu primerno seveda lahko navadni raji pomaga. Ne glede na trenutno popularno kulturo.

Zgodovina sprememb…

««
33 / 35
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stargate Universe in druge Sci-fi serije (strani: 1 2 3 466 67 68 69 )

Oddelek: Sedem umetnosti
3418549482 (14) TESKAn
»

Star Trek: Strange New Worlds (TV serija) (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Sedem umetnosti
39861113 (6656) predi
»

Star Trek 2 (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
9726749 (22377) Dami
»

Star trek enterprise - Pa pa (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
529631 (7691) simnov

Več podobnih tem