» »

Star Trek: Discovery

Star Trek: Discovery

Temo vidijo: vsi
««
23 / 35
»»

Master_Yoda ::

Kateri ST je kronolosko gledano za Enterprise ?

Enterprise mi je bil vsec, zato ker so tehnolosko se zadaj bili - vecina cloveskih ladij je imela Warp 3, Enterprise pa Warp 5 engine, medtem ko so alieni bili v veliki vecini dlje glede tehnologije. Tukaj so tudi zaceli uporabljati transporter za transport folka, etc...
Dovie'andi se tovya sagain.

MrNighthawk ::

Master_Yoda je izjavil:

Kateri ST je kronolosko gledano za Enterprise ?


Enterprise, Discovery, TOS, TNG, DS9, Voyager.

Zvezdica27 ::

a niso TNG, DS9 ter Voyager približno istočasno - Janeway je gostovala v drugih, resda "starejša", a vseeno.

judoka ::

BigWhale je izjavil:

judoka je izjavil:

Pri DS9 si imel v zacetnih sezonah vso dramo okrog post Cardassian okupacije + "Ciso the emissary"+ Bajor in wormhole politika. Zadosti zgodbe z vsemi filerji.
Pri TNG so bile mini rdece niti, npr Data in njegov backround z bratom in dr. Soong-om, Q in njegovi nategi--->Borg--->Piccard, Klingon politika, Worf in ves njegov backround, ..


Nobena od teh reci ni niti priblizno podobna serializaciji


Nihce ni rekel da je...

Zvezdica27 je izjavil:

a niso TNG, DS9 ter Voyager približno istočasno - Janeway je gostovala v drugih, resda "starejša", a vseeno.


DS9 se zacne (par let?) po masakru na Wolf 359, kjer Sisku ubijejo zeno. Se prej je bil CO ladjedelnice, kjer sproducirajo prototip USS Defiant.

DS9 in Voyager se dogajata v priblizno istem obdobju. Ce se prav spomnim so ju tudi predvajali istocasno.

MrNighthawk ::

a niso TNG, DS9 ter Voyager približno istočasno - Janeway je gostovala v drugih, resda "starejša", a vseeno.

DS9 se zacne (par let?) po masakru na Wolf 359, kjer Sisku ubijejo zeno. Se prej je bil CO ladjedelnice, kjer sproducirajo prototip USS Defiant.

DS9 in Voyager se dogajata v priblizno istem obdobju. Ce se prav spomnim so ju tudi predvajali istocasno.


Ds9 se začne, ko je bil TNG v šesti sezoni. Voyager se pa začne, ko je DS9 v tretji sezoni. Starejša Janeway se pokaže samo v Nemesis filmu.

globoko grlo ::

Hehe, kolk je STD dober pove že dejstvo, da se klele pogovarjate o DS9.

Pa naslednja E bo, sodeč po napovedniku, še večji meh!
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

Zgodovina sprememb…

MrNighthawk ::

globoko grlo je izjavil:

Hehe, kolk je STD dober pove že dejstvo, da se klele pogovarjate o DS9.

Pa naslednja E bo, sodeč po napovedniku, še večji meh!


Če je debata o timeline vseh serij težko ne govoriš o drugi seriji smartass.

Meni osebno je 2. sezona zelo všeč in mi je vredu, da ni vse klonirano iz prejšnjih serij.

Zvezdica27 ::

lp,

torej ja, TNG, VOY ter DS9 so približno istočasno (niso zaporedno), pač tistih 5 let zamika...

Zdaj sem pogledal prvi del STD: kaj naj rečem... ideja s Pike-om je dobra. Zgodba s Spockom obeta. Tista akcija na asteroidu pa je kot da bi gledal jebenega Deadpoola. Me not like.

zz

Zvezdica27 ::

aha, druga epizoda bolj klasična - zelo všeč. Bolje. S tem Pike-om je bolje.

zz

harmony ::

A mi lahko nekdo na kratko obrazlozi sploh to serijo star trek.

Zacetek je bil v 70tih...potem se je nadaljevalo? Obstaja vec enterprise star trekov, ce se ne motim?

MrNighthawk ::

harmony je izjavil:

A mi lahko nekdo na kratko obrazlozi sploh to serijo star trek.

Zacetek je bil v 70tih...potem se je nadaljevalo? Obstaja vec enterprise star trekov, ce se ne motim?


emmm Star Trek @ Wikipedia

sicer pa STD je serija, ki se dogaja 10 let pred original serijo TOS, ki je bila na sporedu konec 60ih.

Okapi ::

Orville je pa ene Borge našel.;)

Nikec3 ::

Ta zadnja epizoda STD je bila res dobra/lepa. Mi je všeč v kakem stilu delajo, pa zadnje čase vse štima - igra, kinematografija, še efekti se mi zdijo boljši kot v prvi sezoni.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

MrNighthawk ::

Nikec3 je izjavil:

Ta zadnja epizoda STD je bila res dobra/lepa. Mi je všeč v kakem stilu delajo, pa zadnje čase vse štima - igra, kinematografija, še efekti se mi zdijo boljši kot v prvi sezoni.


Včasih se mi zdi kamera preveč dinamična. V zadnjem delu npr, ko so imeli Michael, Tyler in.Pike sestanek v ready roomu. Kamera je konstantno krožila okoli vseh treh. Včaaih za kakšno hitro debato npr. na poveljniškem mostu je to ok. Ampak ta se je res preveč razvlekla
Sicer se pa strinjam.

Pojavljajo se teorije, da je Red Angel Spock iz prihodnosti al pa Tilly :) upam, da ne bo kej tazga.

BigWhale ::

Nikec3 je izjavil:

Ta zadnja epizoda STD je bila res dobra/lepa. Mi je všeč v kakem stilu delajo, pa zadnje čase vse štima - igra, kinematografija, še efekti se mi zdijo boljši kot v prvi sezoni.


Men gre na zivce 'docu style' kamera kjer je vse wobbly in tresoce. Na splosno se pa tudi meni zdi, da se je kvaliteta produkcije dvignila in vse skupaj zgleda resnicno lepo.

Vsec mi je tudi kako so zasnovali zgodbo in da se ukvarjajo z drugimi rasami.

Sem pa pricakoval malenkost drugacen razplet zadnje epizode, mislil sem, da se bo izkazalo, da so Ba'ul samo naslednja stopnja razvoja Kelpianov.

Gregor P ::

To sem mislil najprej tudi sam.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

MrNighthawk ::

Meni se tole kar dopade :)



Kar me je pri klasičnem treku motil je to, da so bile vse tuje rase razen dveh ali pa treh, praktično iste. Ampak ok, za tist čas je bilo super.

PARTyZAN ::

Honestly, tole zgleda kot Armus iz TNG epizode "Skin of Evil".


Karen ::

Mene je pa zmotilo, da v 2. sezoni STD ves "kuzlanje" iz 1. sezone naprej vlečejo (ampak res čisto vse), pa še rdečega angela so dodali. Kakšno stvar bi pa res lahko nehali vleči naprej. Drugače pa za pogledat je.

Okapi ::

BigWhale je izjavil:

Nikec3 je izjavil:

Ta zadnja epizoda STD je bila res dobra/lepa. Mi je všeč v kakem stilu delajo, pa zadnje čase vse štima - igra, kinematografija, še efekti se mi zdijo boljši kot v prvi sezoni.


Men gre na zivce 'docu style' kamera kjer je vse wobbly in tresoce. Na splosno se pa tudi meni zdi, da se je kvaliteta produkcije dvignila in vse skupaj zgleda resnicno lepo.

Vsec mi je tudi kako so zasnovali zgodbo in da se ukvarjajo z drugimi rasami.

Sem pa pricakoval malenkost drugacen razplet zadnje epizode, mislil sem, da se bo izkazalo, da so Ba'ul samo naslednja stopnja razvoja Kelpianov.

Jaz sem pa mislil (pravzaprav upal;) ), da se bo izkazalo, da se Kelpiani po preobrazbi razvijejo v kakšne hudo zajebane aliene v slogu Xenomorphov ali "Predatorjev", in da Bauli pravzaprav delajo uslugo vesolju, ko jim to preprečujejo, hkrati so pa tako humani, da jih niso kar iztrebili.

Zvezdica27 ::

lp,

hja, meni pa zadnji dve epizodi nista bili všeč. Ta s Kelpiani še posebej ne. Vse je kar neki deus ex machina... Baul ne vem kako napredni pa ne vidijo, kaj jim Saru dela? Da oddaja? Sam privežejo ga, pa tako nevaren? Pa un Baul sam iz vode pride in vsi orgazmirate? Saj ni nič naredil. Še najboljša fora je bila, ali je to Prime directive ali ne zadeva? In v celi epizodi srečamo točno enega Kelpiana (razen one scene ko pridejo brez teh ušes) in točno enega Baula.

Tud to s Spockom je že malo smešno in za lase privlečeno. Glavni liki se ne razvijajo (kaj zdaj Pike je glavni lik ali ne? saj nikjer v bistvu ne sodeluje). Stammets in oni drugi sta čist antipatična (vsaj neko zgodbo mata, ki se spet ne razvija), Tilly je brezvezna, da bolj ne more biti. Tyler stoji ob strani čeprav je bil prvo sezono v bistvu glavni antagonist. Kaj je oni jebeni android? NIč ne zveš. Ostali na bridge, nič, dohtar nič. Samo MIchael in Spock, malo porivajo Tilly naprej, potencialno Stammets in morda morda Tyler. Ostalo je žalost. Section 31 je neki napletena, a spetv bistvu nič nismo ne zvedeli, niti se ne razvija.

Niti ni interne politike federacije, niti medzvedne (to s Klingoni se je kar končalo ali kaj?). Spore drive - kam je šel? Zdaj gremo očitno na Vulcan za eno epizodo... bezlamo levo desno brez arca.

Se spomnite Locutusa - pa kako so mu vsi očitali Borge? No, Michael nihče nič ne očita, Tylerju nihče nič ne očita (še Klingoni ne), Spock je neki ušpičil, nihče mu ne očita nič, vsi ga imajo radi, Emperor - brez očitkov. Heh, Lorco smo kar pozabili, pa očita mu nihče nič.

Tudi zgodba, ki se je bolje začela, se je čist zvodenela. Pike ne znajo izkoristiti, kar pa je pa je tako klišejsko da res ni. A vseeno, od teh 5 sta bila 2 dobra dela, en OK in dva slaba. Še je upanje. Ne vem pa če mi je všeč. Če že hočejo zgodbo in like razvijati, naj si pogledajo Dark matter, kjer ni denarja, so pa vsaj normalni pisci.

Kamera tudi mene moti (je kdo gledal USA Masterchefa, kjer kamera ni pri miru in kader ni daljši od dveh sekund? Grozno).

zz

MrNighthawk ::

Zvezdica27 je izjavil:

lp,

hja, meni pa zadnji dve epizodi nista bili všeč. Ta s Kelpiani še posebej ne. Vse je kar neki deus ex machina... Baul ne vem kako napredni pa ne vidijo, kaj jim Saru dela? Da oddaja? Sam privežejo ga, pa tako nevaren? Pa un Baul sam iz vode pride in vsi orgazmirate? Saj ni nič naredil. Še najboljša fora je bila, ali je to Prime directive ali ne zadeva? In v celi epizodi srečamo točno enega Kelpiana (razen one scene ko pridejo brez teh ušes) in točno enega Baula.

Tud to s Spockom je že malo smešno in za lase privlečeno. Glavni liki se ne razvijajo (kaj zdaj Pike je glavni lik ali ne? saj nikjer v bistvu ne sodeluje). Stammets in oni drugi sta čist antipatična (vsaj neko zgodbo mata, ki se spet ne razvija), Tilly je brezvezna, da bolj ne more biti. Tyler stoji ob strani čeprav je bil prvo sezono v bistvu glavni antagonist. Kaj je oni jebeni android? NIč ne zveš. Ostali na bridge, nič, dohtar nič. Samo MIchael in Spock, malo porivajo Tilly naprej, potencialno Stammets in morda morda Tyler. Ostalo je žalost. Section 31 je neki napletena, a spetv bistvu nič nismo ne zvedeli, niti se ne razvija.

Niti ni interne politike federacije, niti medzvedne (to s Klingoni se je kar končalo ali kaj?). Spore drive - kam je šel? Zdaj gremo očitno na Vulcan za eno epizodo... bezlamo levo desno brez arca.

Se spomnite Locutusa - pa kako so mu vsi očitali Borge? No, Michael nihče nič ne očita, Tylerju nihče nič ne očita (še Klingoni ne), Spock je neki ušpičil, nihče mu ne očita nič, vsi ga imajo radi, Emperor - brez očitkov. Heh, Lorco smo kar pozabili, pa očita mu nihče nič.

Tudi zgodba, ki se je bolje začela, se je čist zvodenela. Pike ne znajo izkoristiti, kar pa je pa je tako klišejsko da res ni. A vseeno, od teh 5 sta bila 2 dobra dela, en OK in dva slaba. Še je upanje. Ne vem pa če mi je všeč. Če že hočejo zgodbo in like razvijati, naj si pogledajo Dark matter, kjer ni denarja, so pa vsaj normalni pisci.

Kamera tudi mene moti (je kdo gledal USA Masterchefa, kjer kamera ni pri miru in kader ni daljši od dveh sekund? Grozno).

zz


Na komentar "ta pa ta je brezvezen" ne moreš kej argumentirat :)

Dejstvo je, da se gre za novo serijo, ki ni carbon copy vseh prejšnjih serij. Za moje pojme karakterje razvijajo maksimalno kar imajo časa. sezona je za polovico krajša od tistih, ki smo jih bili navajeni v prejšnjih serijah. Ni to DS9 kjer si imel 26 delov in 15 karakterjev :)
Pike ja pač začasni kapitan in že od samega štarta je bilo znano, da se serija ne bo vrtela okoli kapitana. Edino kar mi ni jasno, če bo vsako sezono drug kapitan.

Gregor P ::

Ni nujno, da se zamenja vsako sezono, lahko se kadarkoli; najmanj kar veš že danes pa je, da se Pike vrne nazaj na Enterprise slej ko prej*;)


* mogoče gre kdo lahko izračunat "zvezdne" datume iz TOS pa tu, kdaj točno se začne prva epizoda tam.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

MrNighthawk ::

Gregor P je izjavil:

Ni nujno, da se zamenja vsako sezono, lahko se kadarkoli; najmanj kar veš že danes pa je, da se Pike vrne nazaj na Enterprise slej ko prej*;)


* mogoče gre kdo lahko izračunat "zvezdne" datume iz TOS pa tu, kdaj točno se začne prva epizoda tam.


Ja trenutno je Enterprise na popravilu, dolg remont ma :)). V bistvu si res lahko zmislijo, da bo na servisu kakšno leto ali dve ni to kej nenavadnega :)

Zvezdica27 ::

lp,

hja, sam če je Pike neka "legenda" v ST vesolju, nekaj delaš na njemu, ne?

Kar se pa Tilly tiče, je pač, seveda meni osebno, tako brezvezen in antipatičen lik, da je videti ne morem. Jar-jar binks.

zz

BigWhale ::

Zvezdica27 je izjavil:

lp,
hja, sam če je Pike neka "legenda" v ST vesolju, nekaj delaš na njemu, ne?


Em, Pike ni nobena legenda. Bil je sam prvi kapitan NCC-1701, to je pa vse. :)

MrNighthawk ::

BigWhale je izjavil:

Zvezdica27 je izjavil:

lp,
hja, sam če je Pike neka "legenda" v ST vesolju, nekaj delaš na njemu, ne?


Em, Pike ni nobena legenda. Bil je sam prvi kapitan NCC-1701, to je pa vse. :)


Če gledamo po tej časovnici je bil vsaj 10 let kapitan enterprise… Kirk je dobil rabljen Enterprise :))

Da ne bo pomote, čaka ga klaveren "konec", vsaj dokler ga spock ne odpelje na čarobni planet :)

judoka ::

Meni se zdi najvecji problem to da je cela sezona zapakirana v polovico obicajne ST sezone. Pike je pomoje zacasen, upam da se vrne
Georgiou (badass verzija ) v redno posadko.

Zvezdica27 ::

no, Pike je v rebootu herojsko umrl, tko da je legenda, kaj je bilo v TOS pa ne vem. V obeh primerih (TOS očitno in v rebootu) pa je bil kapitan enterprise.

zz

BigWhale ::

Pri bitki za Wolf 359 je blo ful vec herojev. :>

MrNighthawk ::

In kot kaže 3. Sezona bo :
https://deadline.com/2019/02/star-trek-...

Riff ::

men je tud druga sezona dobra jst bi a raje imel za kapitana Gabrel Lorco ker bil posebne vrste :)

Nikec3 ::

Zadeva je dovolj interesantna, da gledam. In ne gledam veliko serij.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Gregor P ::

Mislim da je po zadnjem delu časovnica malo bolj jasna.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

MrNighthawk ::

Gregor P je izjavil:

Mislim da je po zadnjem delu časovnica malo bolj jasna.


Nov spinoff bi moral bit Capt. Pike na Enterprise, preden je bil Kirk Kapitan. Majo še enih 8 let fore :)

Nikec3 ::

Ta epizoda bi bila fantastična, če bi bi imela malo boljšega režiserja/editing/pacing in pa, če bi imel jaz malo več ozadja v ST vesolju. Drugače pa kot že rečeno, marsikaj "štima". Kinematografija, za večino igralcev, igra, kul faktor je tukaj, zadeva je resna, a ravno prav "cheesy" kot se za Star Trek spodobi. Bring it on.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Lonsarg ::

Jap, druga sezona je step up od prve, pa že prva je bila precej precej fajna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

MrNighthawk ::

Nikec3 je izjavil:

Ta epizoda bi bila fantastična, če bi bi imela malo boljšega režiserja/editing/pacing in pa, če bi imel jaz malo več ozadja v ST vesolju. Drugače pa kot že rečeno, marsikaj "štima". Kinematografija, za večino igralcev, igra, kul faktor je tukaj, zadeva je resna, a ravno prav "cheesy" kot se za Star Trek spodobi. Bring it on.


Pa sej je tut Jonathan Frakes režiral :))

Mene sicer moti na momente (pre)močn lense flare in ta dinamičen način smenanja z eno kamero. Je bil nekaj delov nazaj pogovor z Pikeom, Tyler in Michael in je kamera konstantno krožila okoli. Spominjal me je na fight sceno v John Wick filmu :)).

Zvezdica27 ::

lp,

meni se pa čedalje bolj ne-dopade. Preveč vsega, prehitro, zdaj bomo imeli time travel ali kaj? ... Pa še tole s Spockom... nisem še 8 dela pogledal. Po dveh epizodal bo očitno le android prišel na vrsto (primarni liki pa še zmeraj ne).

Kaj so včasih, recimo v TNG imeli več časa na epizodo ali kaj?

zz

karafeka ::

Ne, imeli so pa 24 delov na sezono.

MrNighthawk ::

Zvezdica27 je izjavil:

lp,

meni se pa čedalje bolj ne-dopade. Preveč vsega, prehitro, zdaj bomo imeli time travel ali kaj? ... Pa še tole s Spockom... nisem še 8 dela pogledal. Po dveh epizodal bo očitno le android prišel na vrsto (primarni liki pa še zmeraj ne).

Kaj so včasih, recimo v TNG imeli več časa na epizodo ali kaj?

zz

Ja to je po vzoru novih modernih serij. Krajša in fast pace sezona in čez celo sezono imaš neko rdečo nit, katero vsak del odvijejo za 5 cm :) v ospredjuje pa (vsaj delno) stand alone vsebina. Če hočeš carbon copy TNG potem gledaš The Orville ;)
TNG je imel v povprečju nekje 45 minut dolge dele. TOS okoli 50 (1. sezona je imela 30 delov :P).

1. sezona STD je imela dele od 38 minut do 55 (z vsemi napisi na koncu vred)
2. sezona vsaj za zdaj (povprečja nisem šel računat) nekoliko daljše dele. Nekje med 50 in 55 minut, enega tudi 1h in enega nekje 40 min.

imajo pa vsaj 10 delov na sezono manj.

kar je za moje pojme absolutno premalo za razvoj vseh karakterjev kar je škoda.
Tale je še zmer legenda :))

Gregor P ::

Vprašanje,
če ni tisto v prihodnosti, kakšna armada kapitanke Georgiou.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zvezdica27 ::

ja, lej, saj pogledal bom vse, da se razumemo.

zz

imagodei ::

Hm, počas gledam 2. sezono, zdajle sem pri 5. delu. Mislim, pa to je res brez veze, da so šli tiščat pred Original Series. Saj sem prepričan, da bodo pogruntali en super duper twist, ampak ultimativno gledano, bo brez veze.

Tolk se dogaja, in tega nikoli kasneje nihče ni vedel? Section 31 se je znala cloakat v asteroide, v času TNG pa united federation of planets nima cloakanja za ladje? Zakaj so imeli na Discoveryju vse te napredne touch screene, HUD-e, avgmentirano realnost, holograme - na Originalni Enterprise pa gumbe kot na Sojuzu - me spomni na trenutne primerjave med Sojuzom in Starshipom. Tudi Picardovi Enterprisei, stoletje kasneje, zgledajo zastarelo proti tej super duper Discovery ladji. Aja, pa srečal so The SphereTM, ki jim je dala za 100.000 let znanja. Sam, še kar ne, 100 let kasneje Enterprise zgleda ko stara ruska podmornica v primerjavi z Discoveryjem.

Sej, če se fejst potrudim in zamižim na obe očesi (potem je težko gledat serijo), lahko dol pogoltnem te diskrepance. Ampak ne zastopim zakaj te zgodbe ne moreš povedat v obdobju 100 let po TNG, recimo. Je fino, da slišimo za Spocka, pa Sareka, pa za kapitana Pikea - ampak, v resnici se mi zdi, da tega nihče ne bi pogrešal, če bi zgodbo prestavili v čas 100 let po TNG - pa še povsem proste roke bi imeli pri zgodbi. Zdaj se bodo zmislili en "Deus Ex Machina", da bodo vse skupaj nekako zmašili v okvire, kjer se začne The Original Series. In nam prodali eno težko verjetno zgodbico, zakaj nikoli, ne v original timelineu niti v alternate timelineu nismo nikoli slišali za Spockovo sestro, za slavno ladjo Discovery, niti za micelijsko mrežo, niti za sedem znamenj, ... Škoda, no.
- Hoc est qui sumus -

Lonsarg ::

Nobene zgodbice ne bo, ker gre za tretji alternativni timeline. Vsaj jaz to tako vidim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

MrNighthawk ::

imagodei je izjavil:


Tolk se dogaja, in tega nikoli kasneje nihče ni vedel? Section 31 se je znala cloakat v asteroide, v času TNG pa united federation of planets nima cloakanja za ladje? Zakaj so imeli na Discoveryju vse te napredne touch screene, HUD-e, avgmentirano realnost, holograme - na Originalni Enterprise pa gumbe kot na Sojuzu - me spomni na trenutne primerjave med Sojuzom in Starshipom. Tudi Picardovi Enterprisei, stoletje kasneje, zgledajo zastarelo proti tej super duper Discovery ladji. Aja, pa srečal so The SphereTM, ki jim je dala za 100.000 let znanja. Sam, še kar ne, 100 let kasneje Enterprise zgleda ko stara ruska podmornica v primerjavi z Discoveryjem.


Če pogledaš je TOS zastarel v primerjavi z 21. Stoletjem. Warp pa transporter ga rešujeta :))
Mene to sploh ne moti. Leta 60 je bilo to za TV maksimalno kar so lahko naredil iz lesa in lepenke.

Lonsarg je izjavil:

Nobene zgodbice ne bo, ker gre za tretji alternativni timeline. Vsaj jaz to tako vidim.


Obstaja verjetnost, da je v prime timeline Michael obstajala ampak se Red Angel ni prikazal Spocku in je umrla.

In kar zdej gledamo je nek drug timeline.
Jst serijo jemljem kot soft reboot.

imagodei ::

Ja, možno. Blesavo je, da je cel kup nekih rebootov. Vesolje je precej veliko, da bi bile zgodbe lahko vzporedne, če bi nehali težit s posiljenim vključevanjem v znane okvire in recikliranjem znanih oseb, bi se jim odprla plejada možnosti, brez omejitev, ki so nastale pred pol stoletja, ker nihče ni razmišljal, da bo to postala kultna serija s sledilci, ki secirajo dogodke, redosled, logiko...

Najlažje je pa potem rečt, ne ne, to je zdej alternativna realnost, ki nima zveze z original osebami in dogodki, sam zgleda tko. Mal smo vas nategnil, ampak dobr ...
- Hoc est qui sumus -

BigWhale ::

Spoilers ahead ... :>

Men se zdi, kot da gledamo The Borg origin story. Nisem imel obcutka, da se je ful stvari naenkrat dogajal, oziroma se je ampak se je v tem delu en kup reci razresilo. Oziroma je dobilo malo vec repa in glave. Zdaj vemo kaj se dogaja, ugotoviti moramo samo se zakaj. :)

Nikec3 ::

Tale zadnja epizoda je pa bila najboljša do zdaj. Super miks akcije, super igranja, odličen pacing, nič moteče kamere, tudi Airian ki je do zdaj nismo poznali so z enim posnetkom naredili tako zelo človeško. In ko pomislim da mogoče res gledamo Borg origin story me kar zmrazi.

Mimogrede, kaj je v prejšnjih Star Trekih Deadalus project? Jaz tudi mislim, da je red angel tista zadeva, ki spreminja original universe v third universe.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Gregor P ::

Torej tole prežarčevanje ni dobro funkcioniralo v zadnjem delu, ali kako?
Mislim, ko je njihova najboljša kolegica lebdela v vesolju, bi jo preprosto prežarčili v zapor na ladji ipd. Lahko bi tudi prežarčili en kup ljudi v pomoč na to postajo, ko smo že pri tem itd.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).
««
23 / 35
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stargate Universe in druge Sci-fi serije (strani: 1 2 3 466 67 68 69 )

Oddelek: Sedem umetnosti
3427554470 (3994) Pithlit
»

Star Trek: Strange New Worlds (TV serija) (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Sedem umetnosti
39862017 (7560) predi
»

Star Trek 2 (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
9726957 (22585) Dami
»

Star trek enterprise - Pa pa (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
529689 (7749) simnov

Več podobnih tem