» »

Star Trek: Discovery

Star Trek: Discovery

Temo vidijo: vsi
««
«
1 / 35
»»

Tr0n ::

http://www.startrek.com/article/new-sta...

The brand-new Star Trek will introduce new characters seeking imaginative new worlds and new civilizations, while exploring the dramatic contemporary themes that have been a signature of the franchise since its inception in 1966.

Alex Kurtzman will serve as executive producer for the new Star Trek TV series. Kurtzman co-wrote and produced the blockbuster films Star Trek (2009) with Roberto Orci, and Star Trek Into Darkness (2013) with Orci and Damon Lindelof. Both films were produced and directed by J.J. Abrams.

Aww yeah! 8-)

oo7 ::

Januar 2017 to je čez dobro leto :) komaj čakam

BorutK-73 ::

Končno!!

vostok_1 ::

I'm not sure how to feel about this.

SambaShare ::

vostok_1 je izjavil:

I'm not sure how to feel about this.


Dobro da vemo!

mitja_i ::

končno!

ombre ::

Super! Ravno gledam Enterprise NX-1 iz 2005. Do zdaj mi je bil še najbolj zanimiv poleg originalnih serij (Spock, Scotty, Kirk) še Deep Space Nine.
OmbreMan - Galaxy of knowledge

boha ::

upam da bo tole v post ST: Voyager obdobju

Loocas ::

komaj čakam!
Matev - najslabši troll vseh časov

Heisenberg ::

se veselim vsega kar je Star Trek!

Sem pa skeptičen kaj bodo novodobni režiserji skupaj spacali!

Obožujem vse od startreka od TNG do Enterprise. Edino DS9 mi je malce mimo, a še vseeno gledljiv.

Ti novodobni so pa itak akcijski spektakli in imajo malo skupnega z Rodenbery StarTrek Universe.



Pustimo se presenetiti! :)


Aja, pa ne smemo pozabiti da vmes pride še en film:

STAR TREK BEYOND
22.6.2016
http://www.idigitaltimes.com/star-trek-...

Zgodovina sprememb…

SimplyMiha ::

Tale hype je eno leto prezgoden.

Thuban ::

SimplyMiha je izjavil:

Tale hype je eno leto prezgoden.


hype je od leta 1966 naprej :)

Končno! Upam, da bo vredno imena Star Trek.

Heisenberg je izjavil:

se veselim vsega kar je Star Trek!


Več takšnih ljudi potrebujemo :)
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

Furbo ::

Fuck yeah, to mi delite.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

LeQuack ::

ombre je izjavil:

Super! Ravno gledam Enterprise NX-1 iz 2005. Do zdaj mi je bil še najbolj zanimiv poleg originalnih serij (Spock, Scotty, Kirk) še Deep Space Nine.


Upam da ne bo tako bedna kot ta Enterprise serija. Ker potem bolje, da jo ne gredo snemat in si delat sramote.
Quack !

Heisenberg ::

LeQuack je izjavil:

ombre je izjavil:

Super! Ravno gledam Enterprise NX-1 iz 2005. Do zdaj mi je bil še najbolj zanimiv poleg originalnih serij (Spock, Scotty, Kirk) še Deep Space Nine.


Upam da ne bo tako bedna kot ta Enterprise serija. Ker potem bolje, da jo ne gredo snemat in si delat sramote.



Zanimivo kako so različna mnenja.

Meni sprva Enterprise tudi ni bil všeč, ampak ko sem ga gledal v tretjo (jap nekaj let mojega življenja je v StarTreku) mi je ratal zelo cool in mi je žal, da so samo 3 sezone.

Enako mi je z vsemi StarTrek serijami.
Prvič ko sem gledal TNG kot mulc nekje 10 let star na Sky1, me je StarTrek naučil angleščine.
Kasneje so Sky1 ukinili pri nas in sem gledal naprej na Sat1 in me je naučil nemščine.
Ko sem čez leta gledal v drugo, malce starejši, sem šele začel dojemati koncept StarTreka.

Sedaj ko sem že čez 30 štekam StarTrek in sem v zadnjih 5ih letih pregledal VSE vsaj 2x od A do Ž.
Pa set bi lahko začel gledati pa bi mi bilo zanimivo!

Kaj sem sploh hotel s tem povedati ? Ne vem, verjetno da sem kot najstniški Justin Bieber fan za StarTrek hehehe

drvo ::

Heisenberg je izjavil:

LeQuack je izjavil:

ombre je izjavil:

Super! Ravno gledam Enterprise NX-1 iz 2005. Do zdaj mi je bil še najbolj zanimiv poleg originalnih serij (Spock, Scotty, Kirk) še Deep Space Nine.


Upam da ne bo tako bedna kot ta Enterprise serija. Ker potem bolje, da jo ne gredo snemat in si delat sramote.



Zanimivo kako so različna mnenja.

Meni sprva Enterprise tudi ni bil všeč, ampak ko sem ga gledal v tretjo (jap nekaj let mojega življenja je v StarTreku) mi je ratal zelo cool in mi je žal, da so samo 3 sezone.

Potem te čaka še četrta sezona. :)

Heisenberg ::

drvo je izjavil:

Heisenberg je izjavil:

LeQuack je izjavil:

ombre je izjavil:

Super! Ravno gledam Enterprise NX-1 iz 2005. Do zdaj mi je bil še najbolj zanimiv poleg originalnih serij (Spock, Scotty, Kirk) še Deep Space Nine.


Upam da ne bo tako bedna kot ta Enterprise serija. Ker potem bolje, da jo ne gredo snemat in si delat sramote.



Zanimivo kako so različna mnenja.

Meni sprva Enterprise tudi ni bil všeč, ampak ko sem ga gledal v tretjo (jap nekaj let mojega življenja je v StarTreku) mi je ratal zelo cool in mi je žal, da so samo 3 sezone.

Potem te čaka še četrta sezona. :)



Ja zatipkal,...vem da so 4 :)

drvo ::

No se pa strinjam da je bila serija ok. Ne vem kaj točno je večino tako grozno motilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: drvo ()

Heisenberg ::

drvo je izjavil:

No se pa strinjam da je bila serija ok. Ne vem kaj točno je večino tako grozno motilo.



Verjamem da nekaterim ni bilo všeč to da še ni United Federation of Planets, in da je vse bolj po kmečko in ameriško zastavljeno.
Samo tudi to ima svoj čar. Meni je bilo zelo zanimivo kako so se igrali s prvimi torpedoti, pa kako je federacija sploh nastala.

Snemali so pa v obdobju po 11.9.2001 ko je bil terorizem zelo popularen. Zato smo tudi v 3.sezoni imeli zlobne Xindije, ki so hoteli uničiti zemljo.
In je vse skupaj ratalo precej temačno. Potem s 4.sezono so se pa vrnili na stara pota in smo videli vse kar smo želeli in so dejansko hiteli, da so vključili vse kar je bilo potrebno.
Naprimer zakaj so klinci (klingons) izgledali drugače eno obdobje, izvedeli so o genskih vojnah, nastale so prve povezave planetov, ki drugače ne bi nikoli sodelovali - tu gre zahvala Romulancom...itd itd itd :)

BorutK-73 ::

boha je izjavil:

upam da bo tole v post ST: Voyager obdobju

Jaz tudi. Upam da ne bodo šli po poti zadnjih dveh filmov.

fosil ::

Samo da ne bo še en resničnostni šov, kot je praksa pri večini serij zadnje čase.
Da je torej 90% vsebine medosebno prepucavanje med glavnimi junaki.
Tako je!

Heisenberg ::

BorutK-73 je izjavil:

boha je izjavil:

upam da bo tole v post ST: Voyager obdobju

Jaz tudi. Upam da ne bodo šli po poti zadnjih dveh filmov.


To je mnenje 99% interneta in oboževalcev ST.
Realnost je žal, da sodeluje en, ki je sodeloval tudi pri novejših filmih.
Tako, da ne kaže prav nič dobro!

Po vsej verjetnosti bodo furali naprej tole alternativno časovno linijo in stem pridobili manevrski prostor za naslednjih (StarTrek) 150let.
Tako ne bo težko piscem, saj bodo samo modernizirali serije, ki so bile v STOriginalSeries in potem čez leta še TNG.

:( "sad face"

Quote:
Alex Kurtzman is the writer and producer behind both of the Star Trek reboot movies, so it's safe to say the tone of the new series will be in line with the J.J. Abrams' Star Trek universe.

Zgodovina sprememb…

mitja_i ::

The new television series is not related to the upcoming feature film Star Trek Beyond which is scheduled to be distributed by Paramount Pictures in summer 2016.

Heisenberg ::

mitja_i je izjavil:

The new television series is not related to the upcoming feature film Star Trek Beyond which is scheduled to be distributed by Paramount Pictures in summer 2016.


Super, kje si to našel, vir ???

mitja_i ::

http://www.startrek.com/article/new-sta...
Zadnji odstavek! Potrebno je brati do konca...

Heisenberg ::

mitja_i je izjavil:

http://www.startrek.com/article/new-sta...
Zadnji odstavek! Potrebno je brati do konca...



Aha, saj to sem prebral, samo ko je bilo takole vzeto iz konteksta sem si drugače razlagal. Če pa upoštevamo celoten text nam pa ne pove kaj dosti, samo to da verjetno ne bo Kirk in Spock ampak nova ladja z novimi ljudmi. Ne pomeni pa, žal, da bo to v original časovni liniji, ampak verjetno kar v novi.

Tr0n ::

Jah, to je tretji film, lahko pa serija bazira na prvih dveh. Se vedno je lahko v istem univerzumu oz. JJ timeline-u. To nikjer eksplicitno ne zanikajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

oo7 ::

The New STAR TREK TV Show Will Be Set Before THE NEXT GENERATION

http://birthmoviesdeath.com/2016/04/13/...

LeQuack ::

Ah spet s temi prequeli. Brezveze.
Quack !

Jarno ::

Dobro vprašanje je, kateri model ladje bodo furali, B ali C.

Izi ::

Jarno je izjavil:

Dobro vprašanje je, kateri model ladje bodo furali, B ali C.

Iz članka, kiga je prilepil M-Power:
I've also heard the show, which will be heavily serialized, will not be set on an Enterprise
Kot kaže ne bodo na Enterpise ladji.

BorutK-73 ::

it won't be set in the JJ Abrams reboot universe. The new show will be set in the original, classic continuity
Hvala bogu.

Zgodovina sprememb…

Jarno ::

Sem se bal takšnega odgovora, lol.
B ali C bi moral dat v navednice.
Bolje zastavljeno vprašanje bi se glasilo, kateri tip ladje bodo furali, Excelsior ali Ambassador.

BorutK-73 ::

Izi je izjavil:

Kot kaže ne bodo na Enterpise ladji.

Podobno kot Voyager, izmislil si bodo novo ladjo. Upam da bo kaj povezave z igro Star Trek online, čeprav je timeline v igri cca 20 let po Voyager-ju ko pride domov. Je pa zadnje čase veliko time travel-a v igri tako da ne bi bil presenečen če bo kakšna povezava z novo serijo

Zgodovina sprememb…

PARTyZAN ::

A tole o starem universu so potrjene informacije? Kaj je vir?

Ce je to res, sem pravkar spet dobil upanje za to serijo. Vecjega zlocina Star Trek fransizi kot ga je naredil JJ Abrams ne mores narest.

oo7 ::

Men sta bila pa oba Star trek filma od JJ Abramsa dobra.

Izi ::

Mislim, da je tole:
http://www.imdb.com/title/tt5171438/
Serija se začne januarja 2017, dela jo pa Bryan Fuller, ki je znan po seriji Hannibal.

Letos je 50. obletnica Star Treka, ki je štartal leta 1966.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

BigWhale ::

oo7 je izjavil:

The New STAR TREK TV Show Will Be Set Before THE NEXT GENERATION

http://birthmoviesdeath.com/2016/04/13/...


Prva sezona se bo dogajala po tem, ko Kirk umre, za ostale pa se ne vedo? Mozno, da po Dominion Wars?

Mau trapast vse skupi. :>

Starodavni ::

PARTyZAN je izjavil:

A tole o starem universu so potrjene informacije? Kaj je vir?

Ce je to res, sem pravkar spet dobil upanje za to serijo. Vecjega zlocina Star Trek fransizi kot ga je naredil JJ Abrams ne mores narest.


Edini večji zločin, ki ga tu vidim je uničenje Romulusa. Če se vzpostavi alt-universe in da tam konča par posameznikov iz prime-universe mene ne moti. Ampak uničenje Romulusa in s tem Romulan Star Empire, to je pa tisto kar me je najbolj zbodlo v tem butastem abramverse.

Zheegec ::

Saj ga ne uničijo... Uničen je bil v prihodnosti, ki je sedaj spremenjena.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Fif55 ::

Smo se zadnjič glih pogovarjali, kdaj bodo spet naredili to serijo. Zdaj ko je tehnologija na nivoju, bi bilo res zanimivo gledati :)

Nikec3 ::

Zheegec je izjavil:

Saj ga ne uničijo... Uničen je bil v prihodnosti, ki je sedaj spremenjena.

Odvisno kakšno filozofijo potovanja v preteklost sprejmeš. Nekako je bilo povedano, da je s tem ko so potovali v preteklost nastala nova "vzporedna" realnost, ki na drugo ne vpliva, ker teče zase. Ampak uničenje Romula je bilo še v "originalnem" vesolju.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Zheegec ::

Ja, ampak v prihodnosti. Ki še pride :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

BigWhale ::

Fif55 je izjavil:

Smo se zadnjič glih pogovarjali, kdaj bodo spet naredili to serijo. Zdaj ko je tehnologija na nivoju, bi bilo res zanimivo gledati :)


Tehnologija? Star Trek tehnologija? Al filmska tehnologija? Ce slednje, za Star Trek ni bilo nikoli potrebno neke blazne tehnologije. Mogoce celo obratno. Vec jo je blo na voljo, slabse serije so delali. :>

Riff ::

super novica

arnecan1 ::

Izi je izjavil:

Mislim, da je tole:
http://www.imdb.com/title/tt5171438/
Serija se začne januarja 2017, dela jo pa Bryan Fuller, ki je znan po seriji Hannibal.

Letos je 50. obletnica Star Treka, ki je štartal leta 1966.

Uh, kako leti čas. Upam, da ne razočara. Evo moje lestvice top serij Star Treka:
1. Star Trek - original. Itak kultna serija.
2. The Next Generation
3. Enterprise. Le malenkost zaostaja za Next Generation. Mogoče se bo serija bolje starala kakor The Next Generation, pa ga s časom prehiti.
4. in 5. pa si delita Voyager ter Deep Space Nine. Če bi pa že moral, pa bi malenkostno prednost vseeno dal Voygerju. Za pasjo dlako.;((

Jst ::

Ko se je Star Trek Enterprise (2001) končal, je folk zaradi zadnjega dela tako popizdil, da smo si opomogli šele, ko smo prebrali knjigo. Opisuje pa, kako Trip, ki v seriji "umre", gre na secret spy mission med Romulance. Sicer se pa knjige več ne spomnim dosti, a če vam je bila ta serija všeč, jo priporočam.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

BorutK-73 ::

arnecan1 je izjavil:

Izi je izjavil:

Mislim, da je tole:
http://www.imdb.com/title/tt5171438/
Serija se začne januarja 2017, dela jo pa Bryan Fuller, ki je znan po seriji Hannibal.

Letos je 50. obletnica Star Treka, ki je štartal leta 1966.

Uh, kako leti čas. Upam, da ne razočara. Evo moje lestvice top serij Star Treka:
1. Star Trek - original. Itak kultna serija.
2. The Next Generation
3. Enterprise. Le malenkost zaostaja za Next Generation. Mogoče se bo serija bolje starala kakor The Next Generation, pa ga s časom prehiti.
4. in 5. pa si delita Voyager ter Deep Space Nine. Če bi pa že moral, pa bi malenkostno prednost vseeno dal Voygerju. Za pasjo dlako.;((

Meni je pa ravno obratno všeč, velik fan Voyagerja. Mogoče zato ker sem z to serijo postal fan. (Gajba tv:))
Pozabil si na Animated series.

Starodavni ::

Zheegec je izjavil:

Saj ga ne uničijo... Uničen je bil v prihodnosti, ki je sedaj spremenjena.


se pardoniram, mislil sem da je abrams kot režiser dobil to idejo in vključil uničenje romulusa v primer univerzumu, v alt-univerzumu še obstaja. :)

Pač režiserske odločitve in njihove posledice so včasih meni skregane s pametjo.

arnecan1 ::

BorutK-73 je izjavil:

arnecan1 je izjavil:

Izi je izjavil:

Mislim, da je tole:
http://www.imdb.com/title/tt5171438/
Serija se začne januarja 2017, dela jo pa Bryan Fuller, ki je znan po seriji Hannibal.

Letos je 50. obletnica Star Treka, ki je štartal leta 1966.

Uh, kako leti čas. Upam, da ne razočara. Evo moje lestvice top serij Star Treka:
1. Star Trek - original. Itak kultna serija.
2. The Next Generation
3. Enterprise. Le malenkost zaostaja za Next Generation. Mogoče se bo serija bolje starala kakor The Next Generation, pa ga s časom prehiti.
4. in 5. pa si delita Voyager ter Deep Space Nine. Če bi pa že moral, pa bi malenkostno prednost vseeno dal Voygerju. Za pasjo dlako.;((

Meni je pa ravno obratno všeč, velik fan Voyagerja. Mogoče zato ker sem z to serijo postal fan. (Gajba tv:))
Pozabil si na Animated series.

Animated series nisem nikdar gledal več kot 2 minuti skupaj, zato je nisem vključil. Kot otrok sem še na nemških kanalih gledal prvotni Star Trek, nato kot mladostnik Next Generation. Seveda je ocena subjektivna, nostalgija je pač močna sila.:D

Verjamem pa, da bo Enterprise z leti pridobival na priljubljenosti, imam občutek, da se bo ta serija z leti žlahtno starala. Ne vem, od kod takšna nepriljubljenost za zadnjo serijo, mogoče zaradi menjave generacij gledalcev, zasičenosti, konkurence... verjetno skupek več dejavnikov.
««
«
1 / 35
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stargate Universe in druge Sci-fi serije (strani: 1 2 3 466 67 68 69 )

Oddelek: Sedem umetnosti
3423549677 (44) Pithlit
»

Star Trek: Strange New Worlds (TV serija) (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Sedem umetnosti
39861118 (6661) predi
»

Star Trek 2 (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
9726750 (22378) Dami
»

Star trek enterprise - Pa pa (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
529632 (7692) simnov

Več podobnih tem