» »

Star Trek: Discovery

Star Trek: Discovery

Temo vidijo: vsi
««
17 / 35
»»

BigWhale ::

Jaz drzim pesti, da bodo zdaj vojno s Klingoni potisnili v ozadje in bodo delali bolj na drugih stvareh.

Velika verjetnost je, da so prisli v mirror universe in bodo tam srecali svoje zlobne dvojnike. Mogoce so v prihodnosti in bodo ugotovili, da ne morejo nazaj in se bo serija dogajala v prihodnosti. Vsec mi je, da so cloak premagali z neko nestandardno metodo in ne bo unicila continuitya za naprej. Je pa res, da je stvar zgledala precej smesna, ker so ves cas skakali zlo blizu in tocno okrog klingonske ladje. Tja bi lahko tudi streljali.

Drugace je bil pa kar dober del. Verjetno res najboljsi mid-seazon del.

Okapi ::

Ja, zelo nesmiselno je narediti vesoljsko ladjo nevidno in ostati kar na istem mestu. Kot bi se podmornica, ko jo odkrijejo, samo navpično navzdol potopila. Tudi če je ne vidiš, jo z globinskimi bombami takoj uničiš, ker veš, kam jih moraš vreči.

Enkrat bi rad videl scenariste pri delu. Ker me zanima, a se zavedajo takih napak, pa jih iz takega ali drugačnega razloga pustijo, ali pa so samo zelo površni.

Magic1 ::

Hehe, kako so vedli kam se lahko "teleportirajo"? kaj če bi en od jumpov bil na lokaciji cloakane ladje?
Magic

Okapi ::

No, to že tisti kozmični micelij poskrbi, da se po skoku ne pojaviš sredi zvezde, ali na istem mestu kot neka vesoljska ladja,

darksamurai ::

Kako so vedeli kje je ladja? Dva senzorja/oddajnika so namontirali na točno določena dela ladje. Tudi če bi se premaknil, bi točno vedeli kje je ladja.

Magic1 ::

Ne smemo komplicirat:))
Magic

Furbo ::

Tole je bilo tako predvidljivo, da peče glava. Namesto da bi se v 4 urah zapeljali do vesoljske postaje, so raje postavali na kraju zločina še par ur in potem zapregli totalno sesutega blondija, ker zdaj se pa mudi kao.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

taja13 ::

Dve tempirani bombi: Tyler-Voq in Stamets, pa Discovery na neznani lokaciji oziroma času (kolk ima Lorca prste vmes), težka bo do januarja. :)

Okapi ::

darksamurai je izjavil:

Kako so vedeli kje je ladja? Dva senzorja/oddajnika so namontirali na točno določena dela ladje. Tudi če bi se premaknil, bi točno vedeli kje je ladja.

Ne bi. Najprej so morali narediti 130+ meritev, pod predpostavko, da se nevidna ladja medtem ni premaknila.

Taktika bojevanja bi morala zahtevati, da se tisti hip, ko ladjo narediš nevidno, z njo tudi premakneš, da ni škode, če sovrag strelja na njen zadnji znan položaj.

TESKAn ::

Okapi je izjavil:

darksamurai je izjavil:

Kako so vedeli kje je ladja? Dva senzorja/oddajnika so namontirali na točno določena dela ladje. Tudi če bi se premaknil, bi točno vedeli kje je ladja.

Ne bi. Najprej so morali narediti 130+ meritev, pod predpostavko, da se nevidna ladja medtem ni premaknila.

Taktika bojevanja bi morala zahtevati, da se tisti hip, ko ladjo narediš nevidno, z njo tudi premakneš, da ni škode, če sovrag strelja na njen zadnji znan položaj.

Na cloakani ladji sta bila dva oddajnika, povezana na Discovery. Oddajnika so imeli za določit točen položaj ladje, merili pa so motnje, ki jih povzroča cloak na EM valovanju, ko ga ukrivi okrog zakrite ladje. Če imaš formulo za določit to distorzijo in senzorje, ki jo lahko zaznajo, lahko lociraš zakrito ladjo.

Lahko bi porabili pet minut in to razložili, pa so ta čas raje porabili za drugo.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Okapi ::

Saj so razložili. Na ladjo so namestili senzorja, ne lokatorja. Senzorja sta na Discovery pošiljala meritve, narejene znotraj ladje, Discovery pa je skakal okoli nevidne ladje in meril na zunanji strani. Podatke so primerjali in izračunali motnjo, ki jo povzroča nevidnost. Ampak nevidna ladja je morala med tem biti na mestu (in tudi je bila). Če bi potrebovali samo lokator, bi lahko uporabili enega, in ne bi ga bilo treba namestiti znotraj ladje, lahko bi ga preprosto prilepili nekam na zunanji strani. No, vsaj jaz sem tako razumel.;)

mauriciofabi ::

>A niso zdej končali v prihodnosti?
ja ker je federacija premočna, že tko so bli najmočnejši v alfa/beta kvadrantih, zdaj majo pa še kup voyagerjeve nakradene tehnologije
ali bi jih mogli spet gimpat, met ogromen proračun za posebne učinke ali pa kazat neke zahojene planete/vesoljske postaje, ki jih ni obiskal nihče že če vem kolko let

za polno sezono jih verjetno ne bi mogli dobit, ampak za kako mini serijo po tisti knjigi ko razsujejo borge (pejte na memory beta, iščite enterprise-e pa boste našli (ne klikat k je spoiler) ) pa pomoje dobijo picarda & druščino

TESKAn ::

Okapi je izjavil:

Saj so razložili. Na ladjo so namestili senzorja, ne lokatorja. Senzorja sta na Discovery pošiljala meritve, narejene znotraj ladje, Discovery pa je skakal okoli nevidne ladje in meril na zunanji strani. Podatke so primerjali in izračunali motnjo, ki jo povzroča nevidnost. Ampak nevidna ladja je morala med tem biti na mestu (in tudi je bila). Če bi potrebovali samo lokator, bi lahko uporabili enega, in ne bi ga bilo treba namestiti znotraj ladje, lahko bi ga preprosto prilepili nekam na zunanji strani. No, vsaj jaz sem tako razumel.;)

Možno :). No sej ko sprejemaš signal z nekega oddajnika, ti ga ni problem locirat.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Okapi ::

No sej ko sprejemaš signal z nekega oddajnika, ti ga ni problem locirat.
Odvisno od tega, kako deluje tehnologija nevidnosti. Mogoče signal tako popači, da ga ne moreš dovolj natančno locirati, še vedno pa ga lahko prebereš.

Furbo ::

TESKAn je izjavil:

Možno :). No sej ko sprejemaš signal z nekega oddajnika, ti ga ni problem locirat.

Saj so vedeli kje je, samo če bi jo takoj po butalsko uničili, bi bila to kratkoročna zmaga, dolgoročno pa ne bi imeli rešitve proti nevidnim ladjam.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

mauriciofabi ::

mauriciofabi je izjavil:

...

federacija trenutno (se pravi mal pred 2400) je nekaj takega kot v rl ZDA z boljšim gospodarstvom, kupom izurjenih vojakov, ki so še ostali od iraka&afganistana, 2x večjim vojaškim proračunom, kupom orožja za množično uničenje, ki ga trenutna verzija nima (tist k misli da section 31 nima zaloge genesis torpedov idt... se moti), tehnologijo 50+ let iz prihodnosti, cio em section 31, ki ni nesposobna......pač razsujejo vse

Gregor P ::

Torej če povzamemo, je kapitan Lorca zakrivil zadnji skok (pa četudi s tem ubije navigatorja, ker mu je bilo najbrž jasno, da bi v tistem pristanišču 46 zadnjič videl svojo ladjo + je hotel še malo raziskovati vesolje) ... Tyler je vsaj speči agent, če ne kar Voq (očitno se je klingonska kapitanka šla malo več kot le plastično operacijo) ... kdo drugačnega mnenja?
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Nikec3 ::

Gregor P je izjavil:

Torej če povzamemo, je kapitan Lorca zakrivil zadnji skok (pa četudi s tem ubije navigatorja, ker mu je bilo najbrž jasno, da bi v tistem pristanišču 46 zadnjič videl svojo ladjo + je hotel še malo raziskovati vesolje) ... Tyler je vsaj speči agent, če ne kar Voq (očitno se je klingonska kapitanka šla malo več kot le plastično operacijo) ... kdo drugačnega mnenja?

Ja nekaj takega. Lorca je nazadnje kršil direktni ukaz + Admiralka je nazaj. Zagotovo bi mu vzeli ladjo. Je pa vprašanje kako točno bi naj Lorca ladjo poslal nazaj/naprej/v drugo resničnost?

Bodo že nekaj natvezili, je pa v seriji dosti zanimivih stvari.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

BigWhale ::

Okapi je izjavil:

No sej ko sprejemaš signal z nekega oddajnika, ti ga ni problem locirat.
Odvisno od tega, kako deluje tehnologija nevidnosti. Mogoče signal tako popači, da ga ne moreš dovolj natančno locirati, še vedno pa ga lahko prebereš.


V eni izmed ST epizod so za odkrivanje ladje uporabili kar phaserje. Vedeli so priblizno kjer so in so potem skonfigurirali phaser na nek 'wide beam', ki je potem zgledal kot rave party laser. :> Tako so potem mal farbali okrog in nasli ladjo.

Ampak tko al tko je ta cloak zlo smesna zadeva, ker bi lahko samo sprogramiral phaserje, da ustrelili v ladjo takoj, ko bi se zacela prikazovati. Vecina teh vecjih ladij ima phaserje, ki pokrijejo 360 stopinjski krog oz kroglo okrog ladje.

Samo potem stvari ne bi bile tako zapletene. :))

Phantomeye ::

Ta fora z oddajniki in cloakom je malo tako. Brez veze je skrivat ladjo, če jo nameravaš parkirati kjer si jo pustil. Če sovražnik ve kje je ladja, je nima sploh smisla skrivat. Saj ljudje niso mali otroci, ki niso sposobni dojet, da nekaj še vedno obstaja, čeprav je nevidno.

Kar se pa tiče Tylerja... moje mnenje je, da so presadili Voqa v tega Tylerja (ker očitno ta človek obstaja v bazi častnikov Federacije) in mu oprali možgane, da misli, da je Tyler.

Zna bit, da je tole potovanje v prihodnost pobeg iz canona. In zna bit, da bodo tukaj tudi ostali. Za vedno. Makes sense. Abrams je fural alternative reality, ti pač druga dimenzija, prihodnost whatever.

Phantomeye ::

Phantomeye je izjavil:

Ta fora z oddajniki in cloakom je malo tako. Brez veze je skrivat ladjo, če jo nameravaš parkirati kjer si jo pustil. Če sovražnik ve kje je ladja, je nima sploh smisla skrivat. Saj ljudje niso mali otroci, ki niso sposobni dojet, da nekaj še vedno obstaja, čeprav je nevidno.

Kar se pa tiče Tylerja... moje mnenje je, da so presadili Voqa v tega Tylerja (ker očitno ta človek obstaja v bazi častnikov Federacije) in mu oprali možgane, da misli, da je Tyler.

Zna bit, da je tole potovanje v prihodnost pobeg iz canona. In zna bit, da bodo tukaj tudi ostali. Za vedno. Makes sense. Abrams je fural alternative reality, ti pač druga dimenzija, prihodnost whatever.



also oni senzorji "SENSORS ONLINE" *flashing lights* :D

Furbo ::

Ja, pa ene 3x je treba poudariti, da imata nek gadget, ki biosigne spremeni v klingonske. Da tudi bolj butasti gledalci dojamejo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Phantomeye ::

Furbo je izjavil:

Ja, pa ene 3x je treba poudariti, da imata nek gadget, ki biosigne spremeni v klingonske. Da tudi bolj butasti gledalci dojamejo.


pa še lepše bi lahko rešili v smislu "bio-signal modulators are active" (ne vem kako se je zadeva ze imenovala)


Mi pa ni jasno zakaj je pri zadnjem skoku kazalo kapitana, ki je tapkal po konzoli s podatki o skokih

Zgodovina sprememb…

Nikec3 ::

Kar se pa tiče Tylerja... moje mnenje je, da so presadili Voqa v tega Tylerja (ker očitno ta človek obstaja v bazi častnikov Federacije) in mu oprali možgane, da misli, da je Tyler.

Sej v njegovih flashbackih vidimo, da so ga "operirali".

Mi pa ni jasno zakaj je pri zadnjem skoku kazalo kapitana, ki je tapkal po konzoli s podatki o skokih

Ker nam zelo očitno namigujejo, da je Lorca za zadnjim "napačnim" skokom.

Meni bi se zdelo kul, če bi Discovery skočil v neko drugo vesolje/dimenzijo, hkrati pa bi do konca serije nekako prišel nazaj, ali pa tam ostal kar ujet.

Da je bil to možni skok v prihodnost, pa mi ni najbolj všeč.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Phantomeye ::

Nikec3 je izjavil:

Kar se pa tiče Tylerja... moje mnenje je, da so presadili Voqa v tega Tylerja (ker očitno ta človek obstaja v bazi častnikov Federacije) in mu oprali možgane, da misli, da je Tyler.

Sej v njegovih flashbackih vidimo, da so ga "operirali".

Mi pa ni jasno zakaj je pri zadnjem skoku kazalo kapitana, ki je tapkal po konzoli s podatki o skokih

Ker nam zelo očitno namigujejo, da je Lorca za zadnjim "napačnim" skokom.

Meni bi se zdelo kul, če bi Discovery skočil v neko drugo vesolje/dimenzijo, hkrati pa bi do konca serije nekako prišel nazaj, ali pa tam ostal kar ujet.

Da je bil to možni skok v prihodnost, pa mi ni najbolj všeč.


Meni se zdita verjetna dva scenarija. Da so zamenjali možgane (meni se je en prizor zdel tak, kot da ima odprto glavo - pa še to pojasni orodja, ki jih ne bi ravno uporabljal pri plastični operaciji) in ga preprogramirali, da misli, da je Tyler. Druga opcija je pa, da sta v njegovi glavi obe zavesti. In je Tyler v resnici tyler.

Starodavni ::

Dober mid-season finale, zdaj pa res hočem pogledat nov del :D Samo nič ne bo s tem do januarja 2018

Glede Tylerja pa mislim da so ga tako mučili in preprogramirali, da je postal speči agent. Voq pa je nekje drugje in se skriva ter uri v novih veščinah.

Glede tega skoka pa nimam ideje, kje so oni končali.:
- Prihodnost začetek 25 stoletja (leto 2400), kar se ne bi branil, ker bi bilo zanimivo videti federacijo v taki prihodnosti, sploh po vojnah z Borgi in ostalo gamad.
- Paralelno vesolje (mirror, mirror), kjer je Terran Empire
- nekaj neznanega, novega (prihodnost v kateri je Federacija poražena, ker Discovery ni predal podatkov za odkrivanje nevidnih ladij).

V vsakem primeru bo še zanimivo, sploh ko Stamets ni več isti po tem skoku.

Moja stava je, da so vstopili v mirror, mirror vesolje. TUdi prejšji hinti so na to nakazovali.
1. stamets, ko je s partnerjem gledal v ogledalo in je bil nato odsev ogledala še na istem mestu
2. skok v 8 delu, po katerem je Stamets spraševal rdečelasko kaj počne tu kot kapitanka
3. obnašanje Stametsa do te rdečelaske

Zelo verjetno je prišlo do menjave obeh umov ali celo teles.

Osebno lahko rečem da mi je ST Discovery čisto super star trek tv serija posneta na malo drugačen način kot običajne tv serije pred tem.

MrNighthawk ::

Nikec3 je izjavil:

Hohohoho, z naskokom daleč najboljša epizoda sezone. Imeli smo vse kaj bi si lahko želeli in še več. Akcija, dobra igra, odličen razvoj karakterjev skozi samo dogajanja, moralna vprašanja in dileme, ter veliko skrivnostnosti.

Užival sem kot že dolgo ne, pa tudi Stamets mi je bil v tej epizodi zelo kul. Na internetu se že pojavlja veliko teorij o stanju v katerem je Stamets.


Jap... čist klasičen Trek z dodatkom akcije :)

Stamnts? Ja najbrž je povezan z mirror universe. Mogoče so ga sedaj obiskal v zadnjem delu :)

ncc2000 ::

Za pozabljive trekije, evo, kako so odkrivali cloaked vessels v ... v prihodnjosti...:))

Pa to niti ni bil (bo bil) edini ... način ..

STD je ćist ok, z veseljem v pričakovanju next episode here ..

globoko grlo ::

Kaj je bil pa ves tist space junk v zadnjem kadru?
A so se "teleportiral" na odpad, al so se teleportiral v kakšno space postajo in jo uničl? Ferengijev še nismo vidl, haha
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

MrNighthawk ::

globoko grlo je izjavil:

Kaj je bil pa ves tist space junk v zadnjem kadru?
A so se "teleportiral" na odpad, al so se teleportiral v kakšno space postajo in jo uničl? Ferengijev še nismo vidl, haha


Mirror universe?

Nikec3 ::

Z Mirror Universom imam jaz predvsem težavo, ker ne vem zakaj bi se potem preveč sekiral ob gledanju serije. Karkoli posadka stori nima nobenega vpliva na "našo realnost".
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Okapi ::

:)) Saj tudi drugače nima.

Phantomeye ::

Okapi je izjavil:

:)) Saj tudi drugače nima.


Jap, ravno zato je Discovery kot prequel problematičen. Ker ne obstaja v nobeni prejšnji seriji. To pa pomeni, da retcon ni mogoč. Vse kar je Discovery naredil drugače (ali odkril), kot je bilo narejeno oziroma odkrito v prejšnjih (časovno novejših) serijah , krši canon. Bi po po STD morali posneti še eno serijo, ki se dogaja PO voyagerju/TNG (ta se menda dogaja sočasno?), kjer bi odkrili skrite dokumente o Discovery. Pa se morda z njimi povezali preko Mirror Universe? Si predstavljaš kako bi bilo to zanimivo povezano.

Zgodovina sprememb…

cebelar123 ::

Kaj se dogaja sočasno?

Magic1 ::

Kaj pa če so skočili samo nekam zelo daleč? Vesolje je ogromno.
Magic

BigWhale ::

Phantomeye je izjavil:

To pa pomeni, da retcon ni mogoč. Vse kar je Discovery naredil drugače (ali odkril), kot je bilo narejeno oziroma odkrito v prejšnjih (časovno novejših) serijah , krši canon. Bi po po STD morali posneti še eno serijo, ki se dogaja PO voyagerju/TNG (ta se menda dogaja sočasno?), kjer bi odkrili skrite dokumente o Discovery. Pa se morda z njimi povezali preko Mirror Universe? Si predstavljaš kako bi bilo to zanimivo povezano.


Timeline starih serij se malenkost prekriva Najprej je bil TNG, potem se je zacel DS9 in se s TNG prekriva prvi dve sezoni in potem se Voyager prekriva z DS9 prvih pet sezon.

Drugace je pa vse mogoce. ;> Komot bi ugotovili, da s skoki skozi micelij ubijajo glive in unicujejo paralelna vesolja ali kaj podobnega. Zato bi stvar prepovedali in pobrisali vse dokumente o tem. Discovery bi pa unicili. Lahko bi naredili virus, ki bi vsem, ki so karkoli vedeli o tem, pobrisali spomin ali kaj podobnega.

Ali pa, da se je s prvo uporabo micelija ustvarilo paralelno vesolje in z vsakim skokom nardijo novo instanco. Kirk in vse kar pride za njim se je pa dogajal v drugem paralelnem vesolju.

Tudi JJ Abrams Star Trek se dogaja v paralelnem vesolju, ki so je ustvarilo, ko so potovali nazaj v cas, da bi ubili Kirka.

Riff ::

men zakon tale star trek Discovery

Phantomeye ::

cebelar123 je izjavil:

Kaj se dogaja sočasno?


TNG/Voyager/DS9. Npr. prvič sem to dojel, ko sem gledal ST:nemesis, ko je bila notri Janeway admiralka.

Magic1 je izjavil:

Kaj pa če so skočili samo nekam zelo daleč? Vesolje je ogromno.


Če bo getting home fora, potem je to Voyager :P

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Orville solidna epizoda, zelo oldskool startrekovska.

jacal ::

Doslej so iz replikatorja privlekli tekilo, šardone in piškotke s konopljo.

MrNighthawk ::

Phantomeye je izjavil:

TNG/Voyager/DS9. Npr. prvič sem to dojel, ko sem gledal ST:nemesis, ko je bila notri Janeway admiralka.

Picard je bil vDS9. V enem delu TNG so piršli na DS9 pa Bashir je bil tam. Q, Riker in Quark...vso so bilo v Voyagerju :)

taja13 ::

Kaj pa, če je Lorca iz paralelnega vesolja (going home), pa je prišel po Michaela in po ladjo Discovery ter Stametsa zaradi spore-drivea, da reši zadeve v svojem vesolju? Ali pa hoče skočit v preteklost, da bi rešil posadko Burana?

L'Rell je pa imela poln kufer svojih Klingoncev, ker se ne da nič zmenit in je naredila načrt, da z Voqom (Tyler) prebegneta na Discovery. :) Bolj verjetno pa, da hoče prevzet Discovery in bi tako postala glavna med Klingonci, glede na okoliščine pa bosta na koncu z Voqom postala del ekipe.

Gregor P ::

Ne verjamem, da ima Lorca kakršnokoli željo po vračanju (vsaj ne v to STD vesolje) >:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

BigWhale ::

taja13 je izjavil:

Kaj pa, če je Lorca iz paralelnega vesolja (going home), pa je prišel po Michaela in po ladjo Discovery ter Stametsa zaradi spore-drivea, da reši zadeve v svojem vesolju? Ali pa hoče skočit v preteklost, da bi rešil posadko Burana?


To bi bil zlo dobr twist in story line. Season finale je, kako iz paralel universa resijo tapravga Lorco, tega pa pustijo tam. :)

taja13 je izjavil:

L'Rell je pa imela poln kufer svojih Klingoncev, ker se ne da nič zmenit in je naredila načrt, da z Voqom (Tyler) prebegneta na Discovery. :)


Tyler po mojem ni Voq, enostavno ni blo nikjer casa, da bi nardil zamenjavo.


taja13 je izjavil:

Bolj verjetno pa, da hoče prevzet Discovery in bi tako postala glavna med Klingonci, glede na okoliščine pa bosta na koncu z Voqom postala del ekipe.


Worf je bil drgac prvi Klingon, ki je sluzil v Star Fleetu.

MrNighthawk ::

BigWhale je izjavil:

Tyler po mojem ni Voq, enostavno ni blo nikjer casa, da bi nardil zamenjavo.


Implanted memories, itd. Mogoče bi šlo. Zna bit kej tazga sicer. Odvisno kako bodo zadevo razložil.

taja13 ::

Tyler je bil kar nekaj časa na ladji od L'Rell in tam so ga predelali v Voqa, kar dajo slutiti flashbacki, ki jih si jih on razlaga kot spolno nasilje. Ali gre samo za prenos osebnosti in spominov ali pa transplant dela Voqovih možganov, to bomo videli. Sicer pa saj je tudi Stamets, ko je prejel Tardigradov DNK, spremenil sposobnosti in tudi osebnost.
Mislim, da je Tyler telesno človek, del možganov si pa deli z Voqom, mogoče tudi del DNK.
Lorca je pa precej drugačen od kapitanov, ki smo jih navajeni v ST. Admirali bi ga že zdavnaj odstavili, če bi se vedno tako obnašal. Zato mislim, da prihaja iz vesolja, kjer vladajo drugačna pravila.

MrNighthawk ::

taja13 je izjavil:

Tyler je bil kar nekaj časa na ladji od L'Rell in tam so ga predelali v Voqa, kar dajo slutiti flashbacki, ki jih si jih on razlaga kot spolno nasilje. Ali gre samo za prenos osebnosti in spominov ali pa transplant dela Voqovih možganov, to bomo videli. Sicer pa saj je tudi Stamets, ko je prejel Tardigradov DNK, spremenil sposobnosti in tudi osebnost.
Mislim, da je Tyler telesno človek, del možganov si pa deli z Voqom, mogoče tudi del DNK.
Lorca je pa precej drugačen od kapitanov, ki smo jih navajeni v ST. Admirali bi ga že zdavnaj odstavili, če bi se vedno tako obnašal. Zato mislim, da prihaja iz vesolja, kjer vladajo drugačna pravila.


Aha Tyler je bil najprej Voq, potem pa spet Tyler? That is some serious X Files shit here :D Bomo videl :)

Phantomeye ::

BigWhale je izjavil:

taja13 je izjavil:

Kaj pa, če je Lorca iz paralelnega vesolja (going home), pa je prišel po Michaela in po ladjo Discovery ter Stametsa zaradi spore-drivea, da reši zadeve v svojem vesolju? Ali pa hoče skočit v preteklost, da bi rešil posadko Burana?


To bi bil zlo dobr twist in story line. Season finale je, kako iz paralel universa resijo tapravga Lorco, tega pa pustijo tam. :)

taja13 je izjavil:

L'Rell je pa imela poln kufer svojih Klingoncev, ker se ne da nič zmenit in je naredila načrt, da z Voqom (Tyler) prebegneta na Discovery. :)


Tyler po mojem ni Voq, enostavno ni blo nikjer casa, da bi nardil zamenjavo.


taja13 je izjavil:

Bolj verjetno pa, da hoče prevzet Discovery in bi tako postala glavna med Klingonci, glede na okoliščine pa bosta na koncu z Voqom postala del ekipe.


Worf je bil drgac prvi Klingon, ki je sluzil v Star Fleetu.


Uradno.

Disco več kot očitno cilja na classified pristop. Vse to se je zgodilo, ampak je tajno. Tko, da praktično lahko na polno kršijo kanon in se na koncu sklicujejo na to.

MrNighthawk ::

Phantomeye je izjavil:


Uradno.

Disco več kot očitno cilja na classified pristop. Vse to se je zgodilo, ampak je tajno. Tko, da praktično lahko na polno kršijo kanon in se na koncu sklicujejo na to.


Uradno? Drgač pa ja lohk rečejo "Section 31" :)

Samo, če bo več sezon a bo vse tko classified? Ker to bi blo že mal meh :)

Gregor P ::

Ampak saj na koncu, kaj pa eni kapitani ala Kirk, Picard itd. sploh vejo, kaj se zares dogaja v centru moči oz. oblasti; kapitani imajo kvečjemu pomanjkljive "on a need-to-know basis" podatke (torej podatki, ki jih morajo po potrebi vedeti oz. poznati za izvedbo tekočih nalog, misij), vse nad tem je pa tudi za njih "classified" (nedosegljivo zaupno). Tako da dejansko lahko "na polno kršijo kanon" kot pravi Phantomeye.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()
««
17 / 35
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stargate Universe in druge Sci-fi serije (strani: 1 2 3 466 67 68 69 )

Oddelek: Sedem umetnosti
3427553867 (3391) Pithlit
»

Star Trek: Strange New Worlds (TV serija) (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Sedem umetnosti
39861878 (7421) predi
»

Star Trek 2 (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
9726922 (22550) Dami
»

Star trek enterprise - Pa pa (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
529680 (7740) simnov

Več podobnih tem