» »

Kormoran zimske gume

Kormoran zimske gume

1
2
3

WarpedGone ::

Random branje: Autocar Tyre Test - Budget Tyre Performance

The results are shocking. To get the full test results you'll need to buy autocar this month, but the results from the wet braking speak for themselves:
Continental: 31.7 metres
Nankang: 33.8 metres
GT Radial: 35.8 metres
Wanli, Triangle and Linglongs: 40.2 metres


Od 2m do 9m daljša zavorna razdalja z novimi gumami. Nočem niti vedet kako se ta drek od gum obnaša čez dve ali tri leta.

Neki je če je človek enostavno nima informacij, danes informacije so na razpolago. Odločitev za drekasto kitajsko sranje od gum je tako zavestno ogrožanje mojega življenja. In svoje življenje bom branil.
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

D3m ::

Ni drekasto, če je šlo čez regulacijo in kakovost. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Invictus ::

D3m je izjavil:

Ni drekasto, če je šlo čez regulacijo in kakovost. :)

Pol pa svizec zavije čokolado. Kaka regulacija pri gumah? Kakovost preverja proizvajalec ...

No, ko bo nekdo z zanič gumami povozil pešca, bo mogoče naslednjič raje dal 50 EUR več za boljše gume.

Ker cenovne razlike so male, vozne lastnosti pa kar velike.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

D3m ::

Invictus je izjavil:

D3m je izjavil:

Ni drekasto, če je šlo čez regulacijo in kakovost. :)

Pol pa svizec zavije čokolado. Kaka regulacija pri gumah? Kakovost preverja proizvajalec ...

No, ko bo nekdo z zanič gumami povozil pešca, bo mogoče naslednjič raje dal 50 EUR več za boljše gume.
Ker cenovne razlike so male, vozne lastnosti pa kar velike.


Seveda dragec.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Unknown_001 ::

D3m je izjavil:

Invictus je izjavil:

D3m je izjavil:

Ni drekasto, če je šlo čez regulacijo in kakovost. :)

Pol pa svizec zavije čokolado. Kaka regulacija pri gumah? Kakovost preverja proizvajalec ...

No, ko bo nekdo z zanič gumami povozil pešca, bo mogoče naslednjič raje dal 50 EUR več za boljše gume.
Ker cenovne razlike so male, vozne lastnosti pa kar velike.


Seveda dragec.


Če si ne moreš privoščit solidnega kompleta gum, potem škoda, da si lastiš avto to je fora.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Unknown_001 je izjavil:

D3m je izjavil:

Invictus je izjavil:

D3m je izjavil:

Ni drekasto, če je šlo čez regulacijo in kakovost. :)

Pol pa svizec zavije čokolado. Kaka regulacija pri gumah? Kakovost preverja proizvajalec ...

No, ko bo nekdo z zanič gumami povozil pešca, bo mogoče naslednjič raje dal 50 EUR več za boljše gume.
Ker cenovne razlike so male, vozne lastnosti pa kar velike.


Seveda dragec.


Če si ne moreš privoščit solidnega kompleta gum, potem škoda, da si lastiš avto to je fora.


Če si ne moreš lastiti solidnega avtomobila z največ varnostnimi mehanizmi, potem škoda, da si lastiš trenutni avto to je fora.
|HP EliteBook|R5 6650U|

WarpedGone ::

Fora je v odtenkih sivine, stvari niso črno bele in če niso povsem bele še ne pomeni da morajo bit črne. Nekatere stvari so vseeno povsem smrdljivo črno. Kitajske čipšit gume recimo.
Zbogom in hvala za vse ribe

D3m ::

Bolje, da ne uporabljaš brivnik te lahko poškoduje. ;)
|HP EliteBook|R5 6650U|

krneki0001 ::

beta1 je izjavil:

Dj uro,

Ko bo stisnila huda zima na Pohorju in ko zimska sluzba bolj poredko sipala pesek in sol, te povabim da prides do mene na enega kuhancka ali pa caj z rumom. Bova speljevala v zasnezen klanec in dam roko v ogenj, da se bodo ti pogonska kolesa vrtela tako kot pri lokomotivi, ko ima pretezek tovor, v prazno.

Aja, pa iz smucisca si primesi ali izposodi ene smuci ali sanke, ker bos samo tak prisel v dolino in to ti garantiram.

Avtorju te teme pa svetujem, da naj kupi taksne gume, ki mu bodo cenovno in glede na samo voznjo ustrezale. Kormoran gume vsaj za moje pojme so samo za ustrezanje prometne zakonodaje in za voznjo v lepem vremenu.

Lp


Lahko še jaz pridem z eno leto starimi "letnimi" gumami sprobat? Letnimi v navednicah zato, ker generalni uvoznik ni dobro prebral dokumentacije o teh gumah in zapisal da so udano pri nas letne gume (čeprav imajo oznako M+S in smrečico s snežinko in so testirane v najtežjih zimskih pogojih, kjer so test uspešno prestale).

bobby ::

Nisem vsega bral ampak moje izkušnje, na leto je cca 30000km...
Imel Kormoranke na polotu, no samo eno zimo, nič več, naslednjo zimo sem jih imel samo do prvega snega, potem sem kupil nove. Sava so se mi zdele ok, pač nekje okoli 40€ na gumo, naka, 2 zimi polej kanta,..
menjal avto na Toyoto, Dobil sem jo z Continentalkami Ts830, 2 leti starimi, cca 60€ na gumo, waauuu,... naslednje so bile Continental, spet cca 60€ na gumo,wauuu,.. 185/60/R15
Predlani kupil Contintetal TS850,.... u get my poanta? Jaz hočem, da se ustavim v takem ali drugačnih razmerah, predvsem pa so me presenetile v bočnem drsenju oz pomanjkanju le tega. Po ravnem pa suhem vsak zna vozit, ampak razlika pa nastane v ovinkih v kombinaciji z izpostavljeni deli, senčni, rahlo vlažni, zasneženi, ledeni, tu pa folk leti iz ovinkov ven in tu so me močno presenetile v pozitivno seveda.

It is my life and i want to control it IF i can.

Ni problem, da folk misli da zna ali ne zna vozit, problem je v tistem 0,01% situacijah, kjer se rabiš ustavit-izmaknit, ker ti eden z crap gumami v zgornje navedenih primerih prileti nasproti.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

D3m ::

Kaj je to za ena znamka crap guma? Na spletnih trgovinah jih ne najdem.
|HP EliteBook|R5 6650U|

fosil ::

WarpedGone je izjavil:

Random branje: Autocar Tyre Test - Budget Tyre Performance

The results are shocking. To get the full test results you'll need to buy autocar this month, but the results from the wet braking speak for themselves:
Continental: 31.7 metres
Nankang: 33.8 metres
GT Radial: 35.8 metres
Wanli, Triangle and Linglongs: 40.2 metres


Od 2m do 9m daljša zavorna razdalja z novimi gumami. Nočem niti vedet kako se ta drek od gum obnaša čez dve ali tri leta.

Presenetljivo majhna razlika.
2m pri 32m je 6%.
Ob tako majhni razliki se postavi vprašanje ali se bolj splača vzeti poceni gume vsaki 2 leti ali drage gume vsake 4 leta.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

D3m ::

Odvisno kakšna je cena.

Lemme calculate.

Katero dimenzijo hočete, pa vam podam nabavno ceno Nexen, Marshal, Kumho recimo?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

WarpedGone ::

Ja, presenetljivo majhna razlika:
The Linglong equipped VW Golf Autocar used for its tests was still doing 27.8mph at the point where it had stopped on the Continentals.


Boš povedal kako prenestljivo mala je razlika med tem da se ne zalimaš v zid/rit in tem da se v zid/rit zalimaš z 45 kmh.

Resno, kje se skrivate da vas ne ukradejo?
P.S. Kr skrivajte se še naprej, sam ne se vozit po istih cestah kot js. Pritty please with sugar on top?

Edit: še bol populistično:
Kako presenetljivo mala razlika je medtem da vašega otroka ne zbije avto in tem da ga zbije z 45 kmh.
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

D3m ::

WarpedGone je izjavil:

Ja, presenetljivo majhna razlika:
The Linglong equipped VW Golf Autocar used for its tests was still doing 27.8mph at the point where it had stopped on the Continentals.


Boš povedal kako prenestljivo mala je razlika med tem da se ne zalimaš v zid/rit in tem da se v zid/rit zalimaš z 45 kmh.

Resno, kje se skrivate da vas ne ukradejo?
P.S. Kr skrivajte se še naprej, sam ne se vozit po istih cestah kot js. Pritty please with sugar on top?


Boš moral pa grgljati mojo majonezo, ko jo bom izlil v tvoje grlo. If you know what I mean. *wink wink*
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: mihec87 ()

Invictus ::

fosil je izjavil:


Presenetljivo majhna razlika.
2m pri 32m je 6%.
Ob tako majhni razliki se postavi vprašanje ali se bolj splača vzeti poceni gume vsaki 2 leti ali drage gume vsake 4 leta.

2 metra je lahko razlika med nesrečo in ne-nesrečo. Ali povoziš otroka ali ne.

Ob nesreči zaradi gum in predolge zavorne poti postane to vprašanje naravnost butasto.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

D3m ::

Vidim vam je lažje odgovornost prenesti na gumo, kot pa na svojo nesposobnost.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: mihec87 ()

xda develope ::

D3m za drug avto rabim 235/40 R19 no najdi kaj dobrega za čimboljšo ceno drugače ostanejo gor stare.

bobby ::

Iščem zdele po netu, imamo en kup testov zaviranja in koliko katera guma porabi, da ustavi avto.
Ali lahko mi pomaga še najti kak test teh gum v ovinkih, cornering test, koliko rabi kera guma hitrosti, predno avto odpeketa iz zavoja pod istimi pogoji ali pa en ovink, več gum, isti avto pa da se vidi krivulja izpeljevanja ovinka.

nekaj v tem smislu.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

xda develope ::

Nemorem več popraviti prejšnjega posta:
Ali 225/40-R18

D3m ::

xda develope je izjavil:

Nemorem več popraviti prejšnjega posta:
Ali 225/40-R18


Letne ali zimske? :)

Bom podal kar vse

Zimske trenutno na zalogi:

Nexen WinGuard Sport 78 eur/kos
Pirelli Winter Sottozero 3 147 eur/kos

Letne na zalogi:

Pirelli PZERO NERO GT 100 eur/kos
Vredestein Ultra Sessanta 102 eur/kos

Evo nabavne. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Invictus ::

D3m je izjavil:

Vidim vam je lažje odgovornost prenesti na gumo, kot pa na svojo nesposobnost.

Ja, jebi ga. Fizika pač pove da je edini stik avta s površino guma. In če je guma zanič, pa če ne pomaga. tako da ja. Seveda je odgovornost lastnika da kupi dobre/slabe gume.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

D3m ::

Invictus je izjavil:

D3m je izjavil:

Vidim vam je lažje odgovornost prenesti na gumo, kot pa na svojo nesposobnost.

Ja, jebi ga. Fizika pač pove da je edini stik avta s površino guma. In če je guma zanič, pa če ne pomaga. tako da ja. Seveda je odgovornost lastnika da kupi dobre/slabe gume.


Kdaj je guma zanič je drugo vprašanje. :)

Rabgi še kdo pribiližne nabavne cene za katerokoli dimenzijo?
|HP EliteBook|R5 6650U|

tomaz- ::

Sam imam dva avtomobila v družini. Na enem imam zimske Pirelli Sottozero, letne Uniroyal rainsport 3 ( C4 Picasso 2.0HDi ) , na drugem imam Michelin letne in fulda zimske ( Peugeot 208 1,6HDi)

Problem, ki ga vidim je sledeč: vse gume, ki se prodajajo, se pač prodajajo. Če ustrezajo nekim standardom, pač ustezajo, torej so dovoljene.. pa naj bo to Nankang, čungkang, ali Continental.. Vsi vemo, da je cena različna in vsak si kupi gumo svojemu žepu ( in namembnosti ) primerno.. ogrooomno ljudi ne bere vseh testov, ogromno ljudi "zaupa" prodajalcu, vulkanizerju.. Dokler se ti ljudje držijo črke zakona in je profil primeren, IMHO ne morejo odgovarjat za razne daljše zavorne poti in podobno.. konec koncev je kupil gumo, ki ima očitno Atest, očitno neko normo.. Če ni izrecno zapisano, da mora zavreči 5 let staro gumo, je marsikdo ne zavrže.. Seveda s tem tvega daljšo zavorno pot in slabši oprijem.. vendar, še enkrat: velika večina se ravna po črki zakona ( pustimo izjeme ) .. Tudi moj oče ima na Meganu 5 let stare zimske gume, zgledajo kot nove.. pelje tudi po črki zakona ( omejitve ) in pravi, da nima potrebe po menjavi..
kaj hočem reči: tako, kot tudi "tehničarji" verjetno ne prebiramo forumo, kater puler se bolje obnese pri pranju in likanju, tako marsikdo preveri gumo, če ustreza zakonu, ali ne.. Če je to znamka Sailun, pa naj bo, očitno je dovoljena tudi v prodaji.. ravno tako, kot puloverji priznanih znamk in puloverji s Turčije..
Da bi bil zato voznik kriv v priemru nesreče, je smisleno ugotavljati samo takrat, ko je dejansko vozil z zakonsko neprimernimi gumami ( obrabljenost ) .. Vse ostalo je pač stvar posameznika, ne nekoga, ki bi na lastno pest ugotavljal, da ima tip pač čungalunga znamko, ki se kasneje ustavi, kot njegova superduper znamka.
pa sem pristaš kvalitete pred vsem ostalim, ampak to posploševat ne gre. Če čungalunga znamka ustreza črki zakona,pač usterza.. Povem pa tudi iz lastne izkušnje, da se Uniroyal Rainsport 3 obnese OBČUTNO bolje, kot prejšnja letna Fulda guma.. Ampak to še ne pomeni, da moram v primeru nepazljivosti in nesreče kasirat kašno "na gobec" , ker sem prej imel gumo, ki se je ustavila kak meter kasneje.. pa je imela popolnoma dovolj profila še za kakšno sezono.. če bom imel smolo in se komu nalepil v rit, bom stopil ven, se opravičil in rešil situacijo. Gume pa naj pregleda policist oziroma strokovnjak, če bo to problem.. Nikakor pa ne neki pametnjakovič, ki me bo na licu mesta poučeval o tem..

Buggy ::

D3m je izjavil:

Komaj čakam, da parkiram v zadek avta od WarpedOne z mojimi Dunlopkami. Vsaj ne bom tepen.

P.S.
Naslednjo sezono pa Nexen ;(( že čutim udarce.


In vsak model Dunlopke je kar apriori super guma v vsaki dimenziji, starosti in na vsakem avtu...Nexen pa je po forumski in gostilniski razlicici gnoj guma... al kako ze gre to?

Kot sem ze povedal...vsako leto menjam gume na pogonski osi in do sedaj same "premium" letos pa zanalasc Nexen da vidim to ogromno razliko v oprijemu (pa vozim po res takih cestah, da se lahko prepricam o oprijemu na mokre/drsecem/zlizanem asfaltu - Turjak-Grosuplje), kot zelijo eni teoretiki nabijat.

In res je razlika! Guma Nexen N'Fera Su4 225/45/17 XL je na mojem 1,7tonskem karavanu z 210KM fenomenalna za razilko od opevanega Michelin Primaci HP, ki je ponarodelo "car od carov" v gumarski industriji...knede.
Sicer je res obraba Nexen malce vecja a odtehta vsak ovinek, ki ga z uzitkom zajamem in ne oddrsavam kot z kurcevo Michelinko z polno profila a kaj ko je gumaplastika!

Te nove letne Nexen so me tako prepricale da bom tudi za zimske vzel letosnji nov model WH2...lani sem imel Continental TS850 pa da vidim se tukaj to fenomenalno razliko :S

Goody ::

D3m je izjavil:

Invictus je izjavil:

D3m je izjavil:

Vidim vam je lažje odgovornost prenesti na gumo, kot pa na svojo nesposobnost.

Ja, jebi ga. Fizika pač pove da je edini stik avta s površino guma. In če je guma zanič, pa če ne pomaga. tako da ja. Seveda je odgovornost lastnika da kupi dobre/slabe gume.


Kdaj je guma zanič je drugo vprašanje. :)

Rabgi še kdo pribiližne nabavne cene za katerokoli dimenzijo?


215/55/17 zimske

WarpedGone ::

Nikakor pa ne neki pametnjakovič, ki me bo na licu mesta poučeval o tem..

Obstaja situacija, ko nimaš informacij o performansah gum.
In obstaja situacija, ko so te informacije na razpolago.

Če se v okolišinah, ko imaš te informacije na razpolago, zavestno določiš, da boš raje zbil mojega otroka s 45kmh kot pa se pravočasno ustavil, bodi prepričan da jih boš na licu mesta fasal od mene lastnoročno.
Pa me imej za pametnjakoviča al pa karkoli. I don't give a shit. Imaš menda sposobnost odločanja in razlikovanja med slabim in bolšim. Uporabi to, da nam bo vsem bolje.
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

xda develope ::

D3m bi našel kaj z bratovo kugo in sicer 255/35R20 max. 1000€.In to zimske :)

fosil ::

V praksi je tako, tisti ki nevarno vozijo - prehitro, premajhna varnostna razdalja, neprilagojena vožnja glede na okoliščine, mobitel med vožnjo... se potem zgovarjajo na gume, češ imam kvazi dobre gume in lahko vse to počnem.
Dejansko pa zgoraj navedeni vzroki veliko več pripomorejo k nesreči kot gume.

Je pa tudi vprašanje kako dobre so res kvazi dobre gume.
Gume, ki so dobre na testih so dobre samo v tisti specifični dimenziji, izdelane v tisti tovarni, v tistem obdobju.
Možnost da dobite točno tako gumo, kot na testu je izjemno majhna.
Vse ostalo pa ni več isto.
Zato tudi taka nihanja, da je enaka guma v eni dimenziji odlična, v drugi pa samo povprečna.
Da ne govorimo o tem, da se testirajo nove gume.
Kakšne so gume po letu ali dveh pa vprašanje.
Tako je!

WarpedGone ::

V prometni nesreči v okolici Pivke umrla 20-letna voznica
Upam stavit, da je imela 'kvalitetne' gume.
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

fosil ::

Jaz pa stavim da je vozila prehitro.
Tako je!

boro10 ::

Goody je izjavil:

D3m je izjavil:

Invictus je izjavil:

D3m je izjavil:

Vidim vam je lažje odgovornost prenesti na gumo, kot pa na svojo nesposobnost.

Ja, jebi ga. Fizika pač pove da je edini stik avta s površino guma. In če je guma zanič, pa če ne pomaga. tako da ja. Seveda je odgovornost lastnika da kupi dobre/slabe gume.


Kdaj je guma zanič je drugo vprašanje. :)

Rabgi še kdo pribiližne nabavne cene za katerokoli dimenzijo?


215/55/17 zimske


195 55 16 zimske
Hvala

WarpedGone ::

Jaz pa stavim da je vozila prehitro.

Tavtologija, ki ti en drek pomaga.
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

D3m ::

Goody je izjavil:

D3m je izjavil:

Invictus je izjavil:

D3m je izjavil:

Vidim vam je lažje odgovornost prenesti na gumo, kot pa na svojo nesposobnost.

Ja, jebi ga. Fizika pač pove da je edini stik avta s površino guma. In če je guma zanič, pa če ne pomaga. tako da ja. Seveda je odgovornost lastnika da kupi dobre/slabe gume.


Kdaj je guma zanič je drugo vprašanje. :)

Rabgi še kdo pribiližne nabavne cene za katerokoli dimenzijo?


215/55/17 zimske


PIRELLI 215/55 R17 XL 98H WINTER SOTTOZERO 3 143 eur/kos
NEXEN 215/55 R17XL 98V WG-SPORT 75 eur/kos
NEXEN 215/55 R17 98T WINSpike 68 eur/kos

Nabavne cene vam dajem samo za referenco, da lahko si izpogojate popust pri drugih dobaviteljih. Jaz vam gum ne bom prodal, ker delam to samo, ker je danes petek in sem dobre volje.

xda develope je izjavil:

D3m bi našel kaj z bratovo kugo in sicer 255/35R20 max. 1000€.In to zimske :)


Nimam nobene na lagerju in nimam cene :8)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

D3m ::

boro10 je izjavil:

Goody je izjavil:

D3m je izjavil:

Invictus je izjavil:

D3m je izjavil:

Vidim vam je lažje odgovornost prenesti na gumo, kot pa na svojo nesposobnost.

Ja, jebi ga. Fizika pač pove da je edini stik avta s površino guma. In če je guma zanič, pa če ne pomaga. tako da ja. Seveda je odgovornost lastnika da kupi dobre/slabe gume.


Kdaj je guma zanič je drugo vprašanje. :)

Rabgi še kdo pribiližne nabavne cene za katerokoli dimenzijo?


215/55/17 zimske


195 55 16 zimske
Hvala


PIRELLI 195/55 R16 87H RFTECO WINTER 210 SNOWCONTROL SERIE 3 108 eur/kos
NEXEN 195/55 R16 87T WG-Snow'G 60 eur/kos
NEXEN 195/55 R16 87T WG SNOW G WH2 (NOV PROFIL) 55 eur/kos
NEXEN 195/55 R16XL 91H N'PRIZ 4S (CELOLETNE) 54 eur/kos
NEXEN 195/55 R16 87H W651 50 eur/kos

Cene so samo za referenco, ne prodajam. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

neon21 ::

Nisem nek pristaš poceni gum ampak kolk hudiča vi vozite po mestu , da morate hitro zavirat ko zagledate pešča? Po mestu je 30 - 40km/h polna kapa sploh ker je vedno dosti prometa. In pri hitrosti 30-40-50 km/h nebo kormoranka nič kaj slabše prijela kot ena dunlop , goodyear ipd. Če si divjak ti tudi najdražja guma ne bo pomagala , če je sneg , dež , masten asfalt. In za kratke relacije so kormoran čisto ok. Menda človek nima bmw s 400 konji , da bi rabil vrhunske gume. Nehajte že enkrat nakladat in se zavedajte , da če je šofer normaln oz. vozi razmeram primerno bo tudi nova kormoran guma zadovoljila potrebo po zaviranju.

Glede nato , da so dražje gume res lahko bolj kvalitetne še ne spremeni dejstva , da se ne moreš z njimi nekomu zapeljat v rit ipd. Vsak svojega konja hvali pravijo in gume si naj kupuje vsak za svoje potrebe , če voziš kratke relacije z normalno vožnjo potem bo kormoranka ali sava dovolj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neon21 ()

WarpedGone ::

Samo ne pričakuj prijaznosti, ko se mi boš na semaforju s kormorankami zaslajdal v rit.
Upoštevaj lasten nasvet in nikoli ne vozi hitreje kot kakšnih 30, niti izven mesta.
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

errhec ::

TUKAJ je nekaj ocen uporabnikov Kormoran gum.
dd

jakan123 ::

neon21 je izjavil:

Nisem nek pristaš poceni gum ampak kolk hudiča vi vozite po mestu , da morate hitro zavirat ko zagledate pešča? Po mestu je 30 - 40km/h polna kapa sploh ker je vedno dosti prometa. In pri hitrosti 30-40-50 km/h nebo kormoranka nič kaj slabše prijela kot ena dunlop , goodyear ipd. Če si divjak ti tudi najdražja guma ne bo pomagala , če je sneg , dež , masten asfalt. In za kratke relacije so kormoran čisto ok. Menda človek nima bmw s 400 konji , da bi rabil vrhunske gume. Nehajte že enkrat nakladat in se zavedajte , da če je šofer normaln oz. vozi razmeram primerno bo tudi nova kormoran guma zadovoljila potrebo po zaviranju.

Glede nato , da so dražje gume res lahko bolj kvalitetne še ne spremeni dejstva , da se ne moreš z njimi nekomu zapeljat v rit ipd. Vsak svojega konja hvali pravijo in gume si naj kupuje vsak za svoje potrebe , če voziš kratke relacije z normalno vožnjo potem bo kormoranka ali sava dovolj.



Prime slabše. Lani januarja sem kupil avto in so bile na avtu nove, ampak neke poceni kitajske gume. Ko je bilo malo mokro je bila katastrofa, tudi pri nizkih hitrostih. V coni 30 pri nas sem se skoraj zaletel, ker je avto samo zdrsel v križišče, pa sem že veliko prej začel zavirati, ampak ni bilo dovolj. Tudi vsa elektronika ni pomagala. Bog ne daj, da bi se vozil v mokrem po kakšni gužvi, bi hitro priletel nekomu v rit. Po enem tednu sem dal gor ene stare michelinke, ki so bile doma pa je bilo veliko bolje. Za to sezono bom vzel pa nove gume, tiste kitajke so pa letele stran.

jalovec09 ::

Sem danes kupil 4x sava s3 + montaža. ;)

Unknown_001 ::

Mam en predlog, kaj ko bi naredil akcijo da v podforumu na cesti ustvarimo temo, nalimajte sliko svojega kompleta pnevmatik :D
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Miha 333 ::

jalovec09 je izjavil:

Sem danes kupil 4x sava s3 + montaža. ;)

Zakaj pa, če za isti denar ali ceneje dobiš Fuldo? No, za odtenek boljša pa je od Kormorana, to je pa res.

D3m ::

Unknown_001 je izjavil:

Mam en predlog, kaj ko bi naredil akcijo da v podforumu na cesti ustvarimo temo, nalimajte sliko svojega kompleta pnevmatik :D


Lahko.
|HP EliteBook|R5 6650U|

xda develope ::

Raptor F16 jih imam na avtu

Ps.Ne bom jih dajal dol (se mi ne da)

jalovec09 ::

Miha 333 je izjavil:

jalovec09 je izjavil:

Sem danes kupil 4x sava s3 + montaža. ;)

Zakaj pa, če za isti denar ali ceneje dobiš Fuldo? No, za odtenek boljša pa je od Kormorana, to je pa res.


S savskimi imam največ izkušenj, dobre so.

Unknown_001 ::

xda develope je izjavil:

Raptor F16 jih imam na avtu

Ps.Ne bom jih dajal dol (se mi ne da)


Sej bi blo dobr, če sam slikaš montirano na avtu, še tok bolš, sam ma da se profil vid, pa marka :D
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

neon21 ::

WarpedGone je izjavil:

Samo ne pričakuj prijaznosti, ko se mi boš na semaforju s kormorankami zaslajdal v rit.
Upoštevaj lasten nasvet in nikoli ne vozi hitreje kot kakšnih 30, niti izven mesta.



Nimam kormorank in tudi , če bi jih imel se to nebi zgodilo , saj menda veš da če so slabe razmere , da moraš povečati varnostno razdaljo. Sicer pa največji faktor za varnost je človek , gume in ostalo so samo del tega. Tudi ljudje z abs sistemom so se razbijali tako , da vsak mora voziti glede na svojo sposobnost in se zavedati , da četudi imaš najdražjo gumo na avtu še ne pomeni , da si popolnoma varen. Sicer pa , če se guma lahko prodaja v Sloveniji potem že mora biti na tem , da je dokaj varna seveda ob zavedanju voznika na razmere na cestah. Nisem pa reko , da priporočam kormoran gume na dolge razdalje in za tiste , ki pač radi obremenjujejo gume. Ne me narobe razumet ampak tako slabe pa spet niso , da bi bilo bolje se po felnah vozit . :)

xda develope ::

Raptor F16 boš začel?

Unknown_001 ::

xda develope je izjavil:

Raptor F16 boš začel?


Jutri dobite erste klasse slike, zdele pa res ne grem ven v to temo slikat s flashom.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Buggy ::

letos takoj 15.3 kupil Nexen N8000, namontiral in vozil do enega meseca nazaj...cca 15kkm...razmisjlal a bi ze namontiral zimske al se ene nove letne na pogonskih ali pac vzel letno novejso Nexen Su4 N'fera. Obe Nexen so bile zelo dobre tako na mokrem kot na suhem...o starosti pac ne morem razplavljat...vozim pa ovinke na regionalkah na polno...samo za polovico cene "premium" gume se je ta guma zelo obrestovala. 60EUR na gumo je en tank bencina na teden...in ce sem z gumo zadovoljen jo raje menjam vsako leto kot pa da imam gnojno plastiko s profilom od Michelina po enem letu na avtu za se enkrat tolk dnarja, ki se nic ne drzi na cesti po drugem letu uporabe.

malo glejte se karakteristike, kot so treadweare, ki jih v testih ni prisotnih...tele zadnje Nexen imajo 320

https://www.dropbox.com/s/xvd1gsws74u0k...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katere zimske gume? (strani: 1 2 3 461 62 63 64 )

Oddelek: Na cesti
3158482856 (14153) Leko
»

Pnevmatike (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9719027 (3926) Morison
»

Letne gume 2016 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
28777450 (48232) slemarko
»

2015 Testi letnih pnevmatik (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
38297254 (69667) gruntfürmich
»

Razlika med pnevmatiki (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9123506 (21071) denabiker

Več podobnih tem