» »

Orange PI

Orange PI

d4vid ::

Ja, sam phoenix iz te strani mi ne štarta pa sem ga drugje dol potegnu, zadnjo verzijo. Zdajle delam full format kartice, sporočim če bo kaj bolje.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

hojnikb ::

Tam morš poklikat Startup !, sicer ti zadeva nebo štartala.

Sicer pa, prvi boot je običajno vedno dolg (pri meni sicer traja cca 15-20min na 90/45MBs kartici) potem je pa ok....
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

nikjozo ::

Na Opi-pc imam tezavo, da katerikoli os zazenem je cel sistem samo read only. Remountat kot read/write seveda ne morem, saj ne morem spremeniti vrednosti na read only sistemu.

Prav tako mi SD formater na Windowsih jamra da je SD card write protected. Je pa res da flasham z integrirano SD kard enoto.

Kje je najverjetnejši razlog težave, SD kartica? ali to da nimam posebej USB card readerja?

Je pa tudi zanimivo, da mi winsi ne pustijo formatirati sd kartice, a vsebino vidim.Ne kot 64GB,ampak kot neke datoteke v velikosti okoli 55MB. Kartico lahko sformatiram le na linux compu.

hojnikb ::

to te nekaj sd kartica heca... probaj z kako drugo
#brezpodpisa

nikjozo ::

sem poskusil sedaj s kartico drugega proizvajalca-Sandisk, pa deluje.

Očitno nekatere kartice niso pomaranči ok, čeprav so prej čisto ok delovale v win okolju.Hojnikb tnx.

hojnikb ::

za te krtačke priporočam kake kvalitetne sd kartice, ker sicer je samo veselje...

Za svojo sem uzel kingston uhs-i (90/45) in dela kot mora...
#brezpodpisa

carota ::

Ker je kartica 64 GB je to SDXC standarda in ima morda reader težave z njim. Mene USB hub na monitorju tako heca. Z zunanjim readerjem pa mi ista kartica deluje.

igor53 ::

Na Orange pi pc sem naložil image androida (avtor loboris). Sistem se mi je po velikih težavah na koncu le naložiti(grafika software-ja Phoenix mi ni delovala na w7,w10, šele na XP-jih sem uspel) Problem pa imam s Kodijem. Če ga naložim z uradne strani , se mi 16 beta 3 sploh noče naložiti, 15.2 se mi sicer naloži, vendar ga ne morem zagnati. Isti problem imam tudi z verzijo 14 -Zidoo x1 v direktoriju androida loboris. Mogoče kdo ve, v čem je problem? SD kartica je Sony -10 - 40MB.

hojnikb ::

zloadaj si openelec z orangepi forumov. UI dela dosti bolj gladko, pa še problemov ni z androidom...

je pa neki drugih bugov (ne podpira vse formatov, pa tut hdmi avdio afaik še ne dela)...
#brezpodpisa

igor53 ::

Preden naložim, openelec sem poizkušal še z TVMC-jem in deluje (zaenkrat je samo verzija 14.2). Imam pa še eno vprašanje, ki se tiče samo androida . Iščem softwerski program, ki bi mi predvajal dve usb webcam kameri . Do sedaj ga še nisem našel. Za ip kamere obstaja, za usb pa ne poznam. Rešit moram še hlajenje. Na H3 čip sem postavil sicer nek hladilnik, vendar mora to biti boljši (večji). Ventilator ne bi rad uporabil. Kako se ta pomaranča izklopi? Tako ,da prekinem napajanje ,ali je še kak drug način?

hojnikb ::

nerabis heatsinka,samo tapravo dvfs tabelo rabis.

zadeva je overvoltana out of the box na 1.5v

mas na orangepi forumih vec o tem

http://www.orangepi.org/orangepibbsen/f...
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

igor53 ::

Glede na tvoje razmišljanje o hlajenju, bi se lahko strinjal,vendar se mi zdi ,da z mojim poznavanja linuxa tega nisem sposoben izvesti. Android sistem sem naložil še enkrat na drugo sd kartico in izgleda,da zaenkrat deluje tudi Kodi 15.2(tudi HD resolucija).Pri prejšnji kartici mi je ob ponovnem zagonu sistema android, le ta "zamrznil" Na hladilniku (v točki najbližje procesorju gledano iz vrha) sem izmeril 40 stopinj. Hladilnik je rebrast aluminij dimenzije 37x24x15mm. Upam ,da bo dovolj odvajal toploto. Glede openelec imaga, bi povedal, da ga ne morem naložiti. Javlja mi (script not found!Please use new version image). Ali obstaja še kakšen način izklopa sistema razen , da mu prekinem napajanje?

hojnikb ::

openelec morš naložit z win32 image writerjom..


Sicer pa, to ni nobena umetnost izvest. Samo snameš dol popravljen script.bin fajl al si ga pa pripraviš sam (treba je spremenit samo par vrstic). Vsa navodila maš na oranžadinih forumih.
#brezpodpisa

igor53 ::

Openelec mi je sicer uspelo naložiti,ne morem pa aktivirati TV. Napiše mi: You need a tuner,backend softwareand an add-on for the backend to be able to use PVR.
Naložil sem tudi PVR Tools ( avtor enen92 - verzija 1.0.0). Upam da je to nadomestilo za PVR simple client kodija v windowsih.

nikjozo ::

Kako je kaj z bluetooth podporo na teh mlinčkih, a se da uporabiti starejše usb module ter dobiti driverje, ali podpirajo le točno določene nove chipsete? Karkoli sem notri vtaknil, mi je prepoznalo ime naprave, ampak driverja pa niti generičnega ni.

Zanima me, ali je mogoče pomarančo povezati prek bluetootha na mobilni telefon, kot bluetooth modemski dostop do interneta prek telefona?

igor53 ::

Na "pomarančo" sem naložil software Ziddo X1 firmware. v1.0.19. Mislim,da dela kar v redu. Uspelo mi ga je tudi usposobit z daljincem ( pred kratkim mi je nehal delati TV box,ko sem nalagal firmware na CS918-ostal pa mi je daljinc).Delajo praktično vse funkcije brez spreminjanja nastavitev. Tudi ugasnem ga lahko.Imam pa problem,da mi Kodi pravi,da imam resolucijo samo 1280x720 Na Orange forumu sem izvedel kako nastavim na boljšo resolucijo če imam HD monitor:

If you have 1080p monitor, enable 1080p resolution in settings and adjust /system/build.prop, you'll get much better picture quality.
set: ro.hwc.sysrsl=10
set: persist.sys.disp_density=200
You can set persist.sys.disp_density between 160 and 240 to adjust DPI to your needs

Problem je v tem, da stvar ni root-ana.
V nastavitvah imam ro.hwc.sysr=5
persist.sys.disp_density=160
V nastavitvah samega androida imam nastavljeno HD resolucijo 1080p 60Hz.
Ne vem kako naj te spremembe vnesem. Poleg tega imam še en manjši problem. Tisti monitor na katerem naj bi stvar nadalje tekla ima DVI vhod. Kabel imam HDMI to DVI in ni slike (to bom verjetno najbolj enostavno rešil z adapterjem HDMI to VGA). Največji nesmisel tega pa je da me bo stal adapter toliko ,kot pomaranča (cca19€).

hojnikb ::

uredi to datoteko preko linux sistema, bo šlo in nerabiš roota.
#brezpodpisa

hojnikb ::

Pebi, prihaja 10$ orange pi
http://www.orangepi.org/orangepibbsen/f...

isti chipset, 512MB rama..
#brezpodpisa

d4vid ::

K**c ga gleda. Dokler ne bo podpora na nekem nivoju, kot je to pri RPi, ga jaz ne kupim.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

hojnikb ::

ejga, openelec podporo že ma, kar je insta buy in my book...

Upam, da nardijo še kako cenejšo verzijo za konkurenco Piju :)
#brezpodpisa

d4vid ::

Meni je važno Debian ali nasploh Linux. Ko sem na OPIPC poskušal, je sicer delalo, vendar USBji niso delali. Tipkovnica npr. na enem USBju je delala, arduino, ki dela vsepovsod, kjer teče linux, pa ni delal, sploh ga ni zaznalo. Potem sem pa obupal.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

hojnikb ::

mah, prehitro si obupal...
te kitajske krtacke pac terjajo vec truda...
#brezpodpisa

d4vid ::

Seveda sem obupal, če pa je Raspberry bolj podprt in lahko z njim hitreje postaviš kar hočeš. Če z njim služiš in imaš fiksno ceno za določeno storitev, ne glede na število ur, je bolje naredit v pol ure kot v 5 urah.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

hojnikb ::

hja to že, ampak če imaš pa za igračkat se pa lahko z takim noname boardom več naučih, glede na to da ti pri rpi vse prinesejo na pladnju :))
#brezpodpisa

d4vid ::

Seveda, to se popolnoma strinjam.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

dragana ::

Če bo kdo nad pomarančo obupal, jo za normalno ceno odkupim. Rabim pa samo pomarančo, ki premore sata priključek.
Se priporočam.

mihec87 ::

Še par ur nazaj bil srečen nad mislijo o cheap ass kodi napravi- orangepi pc+usb wifi dongle+kodi...Pa začne človek brat, Openelec podpora sloni na 1 osebi občasno še kakšen kaj, in ob podpori Allwinner(bruh) se bojim da ko bo jernej imel dovolj bo obstalo kakor pač bo... In nisem več prepričan če je toto oz kako se primerja kodi na opi-pc ter rpi2..?

nikjozo ::

Ali so kje na netu že undervoltani img fajli za Opi-pc, da ne rabiš sam spreminjati tistih specialnih datotek?

carota ::

nikjozo je izjavil:

Ali so kje na netu že undervoltani img fajli za Opi-pc, da ne rabiš sam spreminjati tistih specialnih datotek?

Tukaj poglej: http://www.orangepi.org/orangepibbsen/f...

igor53 ::

"https://yadi.sk/d/A1LUwx-rmeRBy"
Na tej strani lahko povlečeš software z zmanjšano frekvenco procesorja na 1200MHz za zidoo x1 box. Jaz sem ga preizkusil,vendar nisem bil posebno zadovoljen. Jezik je ruski,ki ga ob startanju samega softvera lahko spremeniš tudi v slovenščino. Potrebno pa je še spremeniti nastavitve za HD resolucijo ,če jo želiš. Sicer je prednost, da delujejo vsi usb vhodi Jaz s to verzijo nisem bil zadovoljen. Se mi zdi, da procesor deluje še počasneje. Ko prestaviš kanal , je čas da se prestavi še precej daljši. Sicer pa sem to datoteko dobil na ruskem forumu "http://4pda.ru/forum/index.php?showtopi... .
Kakšno stran naprej ali nazaj obstaja tudi datoteka brez zmanjšanja frekvence. Zdi se mi da se boljše odziva.
Generalno pa do sedaj lahko rečem, da vsi preizkusi,ki sem jih do sedaj naredil na pomaranči, me niso zadovoljili. Software vsake naprave ima določene pomankljivosti. Npr. za Zidoo x1 ,ki ga največ uporabljam, ker imam za njega delujoč daljinski ( od CS918) ima probleme s Kodi-jem. Zadnja verzija zanj je že v samem softveru (14.2) Vsebuje ZD codec za pospeševanje videa. Ta dela še najboljše. Vendar so problemi pri gledanju tv. Če gledam recimo POP KINO dobim podaljšano sliko po vertikali (vidna je samo prva vrstica podnapisov). Na HBO-ju ni podnapisov , čeprav bi po ikonah morali biti (tu govorim za SD resolucijo). Na HD resoluciji deluje v redu (s tem da HBO ni v HD resoluciji). Če Kodi 14.2 hočeš nadgraditi,ga moraš prvo odstraniti in potem naložiti zadnjo verzijo. Pospeševanje videa je sedaj drugačno. Noben Šport HD se ne da gledati, medtem, ko je s starim Kodijem delovalo. Poizkusil, sem naložiti tudi openelec. Tudi tu so problemi. Pri prvi verziji (306MB)ne moreš gledati tv po skupinah (slovenski, balkanski,HD...).Slika pri HD resoluciji zelo trza in je težko gledljiva (SD je v redu). Obstaja sicer še en image (500MB), ki naj bi omogočal gledanje tv po skupinah,prestaviš tudi jezik, kar v prvem primeru ni mogoče vendar , ko sem probal aktivirati PVR simple client , mi javlja napako. Moje dosedanje ugotovitve bi strnil v zaključek, da je pomaranča preslabotna za dobro delovanje v HD resoluciji, čeprav to omogoča po karakteristikah, vendar ima toliko pomankljivosti , da je včasih tudi v SD resoluciji slabo gledljiva. Pravkar sem se spomnil tudi slabe gledljivosti IPTV Stalkerja. Vsi HBo-ji ,Cinemax-i,Starz-i so negledljivi s katerimkoli Kodi-jem (nekateri kanali razen teh delajo v redu). Za primerjavo sem vzel TV box M8S.
Opomba : Openelec sem naložil na SD kartico na katero nisem mogel naložiti software Zidoo X1. Čeprav mi noben software ni javil napako. Na drugi SD kartici mi je software Zidoo x1 deloval kolikor toliko normalno. Se pravi, da je veliko odvisno od same SD kartice.

hojnikb ::

za uporabo kodija si naložte kr lepo Openelec, ki je na njihovih forumih.
Deluje smooth in ni jajcanja z androidom...
#brezpodpisa

igor53 ::

Openelec sem naložil in tudi povedal, da zelo trza pri HD resoluciji in to ni gledljivo !!!
(naloženo iz Orange pi foruma).

Fairplay ::

Ve kdo kako na openelec naložit kak addon za IPTV? Sem rpegledal vse 10x pa ne najdem.

igor53 ::

Imaš ga v paketu openelec https://mega.nz/#F!tt1U0BBI!0ZGsqzJxpS_UWZy0moqNDQ
pod tv addons

Meni ni ratalo naložiti ga v image-u( OpenELEC-H3.arm-7.0-devel-20151228100408-r21817-g18acaa8.img) . V drugem (manjšem) deluje , vendar nezadovoljivo HD resolucija.

hojnikb ::

v katerem formatu predvajaš ?
Mogoče zalimaš kak sample pa še mi malo probamo ?
#brezpodpisa

Fairplay ::

hvala ti. Image sem našel, addons pa čisto spregledal :)

igor53 ::

Sedaj sem še enkrat naložil Openelec (oba imge-a) na drugo SD kartico. pri 300MB image-u dobim slovenski jezik (prej ga ni bilo) sortiranje po zvrsteh v Kodi-ju še vedno ne dela. Pri HD resoluciji sem posnel video (upam da ga bom do večera spravil na internet-tega še nisem nikoli delal). Ton mi zaenkrat še ne funkcionira - ne vem zakaj. Posnel sem minuto hokejske tekme . Prej sem rekel, da slika trza. Mogoče bi bilo bolj smiselno reči, da manjkajo slike . Ko hokejist pelje plošček, izgleda kot, da manjkajo slike zaradi tega je občutek, da slika trza . V bistvu je to tako kot bi gledal nek film z 10fps-ji in to je zelo moteče za oči.
Pri drugem image-u pa ne funkcionira pvr simple client( se ga ne da aktivirat).

mihec87 ::

Zvok je verjetno treba v nastavithah kodi-ja nastavit output..

hojnikb ::

trza verjetno zato, ker droppa frejme. Še vedno nisi povedal, kater format predvajaš.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

igor53 ::

Sprašuješ kateri format? Kateri format predvaja Kodi ,če gledaš HD resolucijo Šport TV. Če v Kodiju pritisnem tipko"o" se mi izpiše:( napisal bom samo razliko)

Android Kodi 14.2 original Openelec
dc: awcodec dc: cedarx-h264
drop: 0 163 (v 5.minutah)
skip: 0 950 ( v 5. minutah)

Problem je po mojem laičnem razmišljanju v slabem pospeševanju videa ( v preskakovanju in spuščanju frame-ov). Se pravi, da cedarx ni dorasel aw codecu .

hojnikb ::

očitno je že čudno zakodiran video, da ma probleme. Pr men ni teh problemov, je pa res da predvajam samo bluray ripe (h.264/265)
#brezpodpisa

igor53 ::

Napake se najbolj poznajo na HD resoluciji in pri tekmah ( hitre spremembe videa)zato vzamem vedno za referenco HD Šport (tam se najhitreje opazi slab video. Zato govorim ves čas,da Openelec ni dorasel Androidu, čeprav tudi na androidu vse ne štima. Predvsem pa sem še vedno mnenja, da bi 1GB rama še precej izboljšal android. To vidim, ko primerjam sliko s tv boxom M8S (S812 procesor), ki ima 2GB rama in veliko boljše deluje kot na pomaranči. Za primerjavo Kodi 16 beta5 s pospeševanjem videa na Športu HD sploh ne dela slika (ker ima drugačno pospeševanje ,kot verzija 14.2 (ZD codec).

hojnikb ::

ram tu ni problem, problem je video dekoder (oz pripadajoč software)....
#brezpodpisa

Fairplay ::

Sem probal obe verziji, pa mi iptvsimple vedno napiše: Failed to install...
Poskusil sem z internetno povezavo in brez, če bi slučajno kje kaj preverjalo, pa ne deluje.
Si slučajno dobil iptvsimple addon kje drugje kot na tem mega linku zgoraj?

igor53 ::

Pri meni lahko pri obeh verzijah odprem pvr simple client . Razlika je le v tem ,da mi pri rebot-u pri večjem image-u javi napako in ga ne morem aktivirati.Tako lahko tv spremljam samo posredno preko Croatia on demand addon-u (video), kjer pa je vse SD resolucija. Probaj z drugo SD kartico. Opažam,da ni vsaka zadosti dobra . Jaz sem že pri dveh naletel na to mino(kljub temu,da sem image pri obeh naložil v redu). Sicer pa se ne sekiraj preveč. Stvar še ni zadosti razvita,tako da ne boš zadovoljen, če želiš gledati HD kvaliteto.

igor53 ::

sedaj sem se lotil malo podrobnejšega pregleda delovanja HD programov. Prvo sem pogledal v video - konkretno Croatia on demand ima v bikers listi tudi nekaj HD programov (glasbeni in modni v HD resoluciji in delujejo brez trzanja. Potem sem šel zopet v oddelek TV . Recimo nemški ZDF HD deluje brez problemov trzanja. Ravno tako dobro dela tudi Fashion one HD,medtem ko Fashion TV HD že ima probleme (razmerje drop / skip cca.1/3) Po formatu sta oba 1920x1080, pa vendar prvi dela v redu drugi ne.Na splošno pa več HD kanalov dela slabo, kot dobro. Najvećje težave pa so pri skip-u.Mogoče ne bi bilo napačno pogledati, kako delujejo ti programi v kakem drugem omrežju. Tukaj sem testiral T2 omrežje.

Fairplay ::

Bom poskusil še z drugo kartico. Drugače bo pa potrebno še počakati malenkost. Načeloma bi se zadovoljil tudi brez HD. Toliko da se da kdaj kak nogomet pogledat.
Hvala za pomoč

igor53 ::

Pogledal sem še SD programe in situacija je popolnoma ista tudi za SD. Opazil pa sem , da recimo HRT v bikers listi (VIDEO) deluje brez problemov trzanja (format 940x540), medtem ko v listi T2 (TV) trza (format 720x576).

hojnikb ::

verjetno dela orange softwareski deinterlacing.. to pojasne probleme pri kanalih, kateri so dostikrat v 1080i formatu.
#brezpodpisa

igor53 ::

Mogoče je res kaj na tem, pa vendar si neznam razložiti zakaj mi pri kanalih Fashion One HD in Fashion TV HD (oba isti format 1920x1080) prvi dela brez problemov drugi pa trza.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Raspberry Pi (strani: 1 2 3 488 89 90 91 )

Oddelek: Strojna oprema
4538766508 (3635) Kurzweil
»

Raspberry Pi & alternative (strani: 1 2 3 422 23 24 25 )

Oddelek: Strojna oprema
1205252268 (11484) pierch
»

Kateri SBC board

Oddelek: Kaj kupiti
191189 (767) imagodei
»

Naredi svoj HTPC

Oddelek: Zvok in slika
113165 (2646) igorpec
»

Najboljši budget komplet za Kodi

Oddelek: Kaj kupiti
367902 (5826) Modri dirkač

Več podobnih tem