» »

Kateri SBC board

Kateri SBC board

gkuser ::

Potrebujem en nasvet. Kateri SBC naj kupim za postavitev domačega serverja. Gor bi tekla ena preprosta web stran narejena v pythonu. Priklopil bi ga tudi na TV za gledanje videa.
Za OS bi imel, če je mogoče original Ubuntu, ker nisem kakšen expert v Linuxu ali WIndows.

Kolikšna velikost RAM-a in hitrost CPU-ja je minimalna za posatvitev strežnika?

Hvala ....

Ahim ::

Za video: RaspberryPi (en od novejsih s stirijedrnikom).

Za server z eno samo skripto: cisto vseeno. Omenjeni RaspberryPi 3B(+) bo vrh glave dovolj dober.

gkuser ::

... morda še kdo s kakšnim predlogom.

@Ahim txn za idejo

hojnikb ::

raspberry pi je za takesn namen glih najslabsa izbira (slaba podpora kodekom in svoh mreza)...

honestly, za web stran je brezveze da hostas sam, ko imas miljon web hostov zastonj. za video bo pa kaksen poceni android box z s905w cisto ok.
#brezpodpisa

lithium ::

Jaz sem za domači server nabavil tole (SSD in RAM sem kupil tukaj). Vzel sem z i5 CPU, dela zelo dobro.
Na njem teče linux web/mail/ftp/openvpn/dns... itd server... pa tudi kodi :)

https://www.aliexpress.com/item/XCY-201...
Neuradni Telemach forum https://red-pill.eu/forum070

hojnikb ::

i5 je čist overkill za domači server :)
#brezpodpisa

gkuser ::

@lithium: tudi sam se nagibam k temu. Kakšno konfiguracijo si vzel in koliko si imel še dodatnih stroškov (carina , DDV)?

@hojnikb: morda imaš kakšnega v mislih "android box z s905w", da bi gor tekel tudi Ubuntu original distro.

txn, za ideje

hojnikb ::

naceloma na vsakem tem boxu laufa tudi ubuntu z malo tweakanja.

ne racunaj pa, da ti bo pod ubuntu delalo tudi gledanje videa. za to bos rabu android ali openelec.

js mam tanix tx3 mini in max. z openelec je stvar dokaj solidna. pa dualboot z armbian.
#brezpodpisa

gkuser ::

@hojnikb: tole kar imaš ti "tanix tx3 mini" potrebuje moj prijatelj. Super ideja. Cena je super ampak ne vem kako je s carino imaš kakšno informacijo.

hojnikb ::

davek in carinski postopek se pride zram. ali pa ce kupis iz eu skladisca, potme ni nic.
#brezpodpisa

mzakelj ::

Poglej za orange pi boardi. So pocen, nekateri močnejš od rpi3 in imajo dober sistem. Armbian.

gkuser ::

Tola trik s EU skldišči poznam, samo moraš imeti srečo, da ga imajo.

@mzakelj: tudi to sem pogledal, txn.

Saj kot vidim so vse vaše ideje približno take kot sem jih nagooglav. Potrebno bo zdaj neki izbrat, txn vsem.

hojnikb ::

če boš vzel orange pi, vzami nekaj z h3/h5 chipsetom, ker vse ostalo ima bolj slabo podporo (recimo h6, mtk itd..)
#brezpodpisa

lithium ::

gkuser je izjavil:

@lithium: tudi sam se nagibam k temu. Kakšno konfiguracijo si vzel in koliko si imel še dodatnih stroškov (carina , DDV)?


Hja, dostava preko DHL je bila brezplačna.. ker je kitajc napisal napačno oz. nizko ceno, je šlo mimo carine. Drugače bi šlo še 22% zraven.

Vzel sem i5-4300Y CPU. CPU je v osnovi za prenosnike, torej se ne greje dosti. Škatla ima pasivno hlajenje, brez motečih ventilatorjev. Na Mimovrste sem dokupil 8GB DDR3L RAM in 256GB SSD - vse skupaj je bilo malo čez 180€.
Neuradni Telemach forum https://red-pill.eu/forum070

gkuser ::

@lithium: Tole z DHLom sem tudi slišal, razlog je v tem, da oni naredijo vse in ne gre mimo naše požrešne pošte.

Se nagibam, kar imaš ti, samo da bi jaz že v štartu vzel 8GB.

lithium ::

Jaz sem vzel brez RAMA in diska iz dveh vzrokov:
- če ustavi carina, bo manjši znesek za doplačati
- Vseeno vgradim raje znano firmo SSD diska in RAMa (vzel sem Crucial), kot tiste čungalunga znamke, ki jih vgradijo oni :D
Neuradni Telemach forum https://red-pill.eu/forum070

lithium ::

Drugače pa - tole je trenutna delovna temperatura pod Linuxum :)

Model Intel(R) Core™ i5-4300Y CPU @ 1.60GHz
Cores 4
Speed 2126.752 MHz
Cache 3072 KB
Bogomips 3192.76
Temperature 37 °C
Neuradni Telemach forum https://red-pill.eu/forum070

Ahim ::

hojnikb je izjavil:

če boš vzel orange pi, vzami nekaj z h3/h5 chipsetom, ker vse ostalo ima bolj slabo podporo (recimo h6, mtk itd..)

Tip je vprasal za SBC za (1) mini domaci server z neko python skripto in (2) priklop na TV za gledanje videa, vidva mu pa ponujata OrangePi? RaspberryPi, ki je bil zamisljen ravno za igrackanje s Pythonom ter ima solidno podporo za video (vsekakor boljso, kot Allwinner H3, kaj sele H5) pa ni dovolj dober? 8-O

hojnikb ::

thats where you're wrong buddy. Rpi podpira samo h.264@1080p, medtem ko oranzade podpirajo tudi h.265@4k 8bit, razni amlogici pa tudi vp9 in h.265 10 bit. Tukaj rpi pogori totalno, ti nič ne nuca sw podpora, če hardware ni tam.

Also, za eno python skripto bo tut orange pi dober.
#brezpodpisa

imagodei ::

- Hoc est qui sumus -


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Raspberry Pi (strani: 1 2 3 488 89 90 91 )

Oddelek: Strojna oprema
4538767312 (4439) Kurzweil
»

Raspberry Pi & alternative (strani: 1 2 3 422 23 24 25 )

Oddelek: Strojna oprema
1205252718 (11934) pierch
»

Orange PI (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Strojna oprema
29651341 (14649) hojnikb
»

Iskanje ARM mini računalnika

Oddelek: Strojna oprema
16948 (537) poweroff
»

Kaj kupiti za Media Player? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14232535 (21900) sasoe

Več podobnih tem