» »

Raspberry Pi

Raspberry Pi

««
3 / 91
»»

bond007 ::

Mogoče malo offtopic (če je preveč, lahko zbrišete), lahko bi komu bila zanimiva tudi malce dražja "alternativa": allwinner A10 http://opensource.com/life/12/1/linux-h...

- nobenih težav z dobavljivostjo
- predvaja 2160p (4x1080p) brez problema,
- tablica s 7" capacitive touch zaslonom, že vgrajenim 4GB flashom, 512MB rama (2x več od Raspberry Pi), seveda vgrajenim wifi, na usb pa se da priključiti miško, tipkovnico, zunanji disk,... stane 65€+ddv in free shipping

trnvpeti ::

bond007 je izjavil:

Mogoče malo offtopic (če je preveč, lahko zbrišete), lahko bi komu bila zanimiva tudi malce dražja "alternativa": allwinner A10 http://opensource.com/life/12/1/linux-h...

- nobenih težav z dobavljivostjo
- predvaja 2160p (4x1080p) brez problema,
- tablica s 7" capacitive touch zaslonom, že vgrajenim 4GB flashom, 512MB rama (2x več od Raspberry Pi), seveda vgrajenim wifi, na usb pa se da priključiti miško, tipkovnico, zunanji disk,... stane 65€+ddv in free shipping

link za 65$?

Shkorc ::

Meh, od Fernella dobil obvestilo o predvidenem datumu dobave: 16.4.2012 ;((

bf4ed ::

Če je tebi drug datum, možno da si v drugi rundi in jaz v prvi :D
To bi bilo dobro za mene :)

Shkorc ::

Lahko pa da sem jaz v tretji in ti v drugi hehe

Ne vem zakaj bi paket potoval en mesec iz UK k nam.

bf4ed ::

mogoče maš pa res :P

Samo zgoraj nad produktom piše na veliko "PRE-ORDER TODAY!"
Pomeni da že čisto prvi ki je uspel kliknit da kupi je imel prednaročilo, saj piše da komaj danes pridejo in ne morejo dat order dokler jih nimajo v rokah, ampak...
Bomo videli. Vam javim ko ga dobim >:D

roli ::

Jaz sem tudi dobil predvideni datum dostave 26.3. Raspberryjev tako ali tako pri Farnellu še nimajo (vsaj tako piše na raspebrrypi.org) ampak jih bodo šele dobili iz tovarne. Datum dostave iz Farnella je pa ponavadi za izdelke na zalogi en dan. Torej, če danes naročiš, dobiš jutri. Kako bo pa s temle pa ne vem.

In Farnell ne moreš ravno imenovati majhna lokalna firma (kar je nekdo zgoraj citiral).
http://www.r00li.com

Sc0ut ::

Moti me da morem številko kreditne in vsega vpisovati, ko obstaja paypal...
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

#000000 ::

Sam mel so precej časa se pripravt na tole, zdej pa dela stran k da bi bil server na PII mašini z dial-up linijo. To je bedarija, narest tak pomp pol pa prodajat meglo, itak so vedel da bo zadeva šla za med, ampak še vedno sračkajo z prednaročili ki pa jih itak še dva meseca ne morejo izpolnit. Me je kr minil vse skup.

69charger ::

Ne vem zakaj krivitie RPIjevce,saj so na Farnellu zajebal,so jih opozoril ampak jih niso resno vzel pa je vse crashnilo.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

jinzo ::

Jah, failali so na več nivojih kot Farnell.
Od tega da so lepo vse obvestili, da so ja vsi bli pripravljeni, do tega da so dali nerazumno uro, sploh niso meli neke komunikacije z distributerji (sploh niso vedeli zakaj ga en distributer ne prodaja), se na začetku na Twitterju dobesedno norca delali ("You are doing it wrong" - pol pa ne povejo kak je pa prav kao), niso sami poskrbeli za zmanjsanje loada (naprimer, mogoče, z direktnimi linki do produktov), pomanjkanje konkretnih in zanesljivih informacij od njih (če je zadeva sploh še dosegljiva, so večkrat spremenili mnenje)...
Nasploh so izpadli zelo neprofesionalno. Bi lahko brez kakih težav rekli v obvestilu da imajo ljudje čas do tedaj se registrirati na Farnellu, pa bi se vsaj ta load porazdelil malo.
Da sploh ne spregledamo dejstva da naprav še sploh ni v EU ampak so sam zarad "deadlina" dali v "prodajo".
Pač cel kup felerjev, povezano z milorečeno čudno uro in temu primernimi ljudmi - pa pride kar pride.

BladE_ ::

Meni je nakup nekako uspel nekje ob 8:20... zdaj gledam naročila in mi nekaj ni jasno, piše, da je "preklicano"... WTF??

Akcija - Reakcija

Master_Yoda ::

Kak vam pa je sploh uspelo pri farnellu to dodati v vozicek, jaz sem zdaj prisel domov iz sluzbe in vse kar vidim je Register your interest page ?

Shkorc ::

Blade, to je samo legenda vseh statusov. Status je viden malce višje, poleg naročila.

Master_Yoda ::

Zgodovina sprememb…

jinzo ::

@Master_Yoda
Ja, so naknadno umaknili Preorder, zaradi velikega navala. Morjo najprej to popucat, potem bodo spet dali možnost (pred)naročila.

Moj nakup ima sicer uro 07:56 ampak to je GMT čas bi rekel, je pa trenutno stanje "V obdelavi", nisem pa dobil nobenega maila kdaj bi naj bla zadeva pri meni (tako kot so nekateri).
Mene že veseli da se je status premaknil do sem :D

roli ::

Master_Yoda je izjavil:

Kak vam pa je sploh uspelo pri farnellu to dodati v vozicek, jaz sem zdaj prisel domov iz sluzbe in vse kar vidim je Register your interest page ?

Tole potem ti verjetno gledas rs (al rc, karkoli je ze drug prodajalec) in ne farnella.

Edit: eh ocitno je tud farnell dal tole. Na zacetku je imel to un drug prodajalec nastimano.
http://www.r00li.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roli ()

Master_Yoda ::

Farnell ma isto zdaj zgleda :D. Zjutraj pa sploh strani ni nalozlo. To bi pa lahko malo bolje izpeljali, saj so vedli da bo naval ? Vsaj linke bi lahko dali direktne oz. par dni prej povedali, da sploh ne bodo prodajali v svoji.com trgovini, da bi se lahko clovek registriral pri pravi.

barakus ::

jinzo je izjavil:

Jah, failali so na več nivojih kot Farnell.
Od tega da so lepo vse obvestili, da so ja vsi bli pripravljeni, do tega da so dali nerazumno uro, sploh niso meli neke komunikacije z distributerji (sploh niso vedeli zakaj ga en distributer ne prodaja), se na začetku na Twitterju dobesedno norca delali ("You are doing it wrong" - pol pa ne povejo kak je pa prav kao), niso sami poskrbeli za zmanjsanje loada (naprimer, mogoče, z direktnimi linki do produktov), pomanjkanje konkretnih in zanesljivih informacij od njih (če je zadeva sploh še dosegljiva, so večkrat spremenili mnenje)...
Nasploh so izpadli zelo neprofesionalno. Bi lahko brez kakih težav rekli v obvestilu da imajo ljudje čas do tedaj se registrirati na Farnellu, pa bi se vsaj ta load porazdelil malo.
Da sploh ne spregledamo dejstva da naprav še sploh ni v EU ampak so sam zarad "deadlina" dali v "prodajo".
Pač cel kup felerjev, povezano z milorečeno čudno uro in temu primernimi ljudmi - pa pride kar pride.


Ah who cares. Fanatiki so pač užaljeni, ker njihov fanatizen ni bil nagrajen. Važno, da je stvar predana naprej in da se začne proizvodni cikel. Čez 2 meseca jih bomo imeli tako čisto vsi... in zasluge grejo RPF. Tak spodrsljaj jim komot oprostimo ozirajoč se na to, da so zaslužni, da stvar sploh obstaja...

Master_Yoda ::

Ful je bilo smesno na IRCu zjutraj :D. Tak je folk bil zivcn, da je bilo prav smesno.

PaX_MaN ::

Ah who cares. Fanatiki so pač užaljeni, ker njihov fanatizen ni bil nagrajen. Važno, da je stvar predana naprej in da se začne proizvodni cikel. Čez 2 meseca jih bomo imeli tako čisto vsi... in zasluge grejo RPF. Tak spodrsljaj jim komot oprostimo ozirajoč se na to, da so zaslužni, da stvar sploh obstaja...

Fanatiki užaljeni?
Črnc, prosm lepo.
Kaj se je zgodilo z rekom "stranka je kralj"?
Verjetno si ga tolmačiš kot "prst v rit brez vazelina"...

barakus ::

PaX_MaN je izjavil:


Fanatiki užaljeni?
Črnc, prosm lepo.
Kaj se je zgodilo z rekom "stranka je kralj"?
Verjetno si ga tolmačiš kot "prst v rit brez vazelina"...


1. Glavni cilj organizacije ni ustvarjanje čim večjega dobička.
2. Količine so omejene, povpraševanje pa ogromno.

Posledično stranka nikakor ne more imet pozicije "kralja" v tem primeru.

Drugače pa PR vodijo prostovoljci tako da res ne razumem od kje pričakujete, da vam bodo lizali rit.

clix ::

Ravnokar sem dobil mail s pdf-jem, v katerem piše, da je Estimated Delivery 16/04/2012. Status je "v obdelavi", naročilo pa je bilo oddano ob 8:15.
Bo treba še kr čakat..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: clix ()

kmetek ::

wtf is hype about?

Migelo ::

Na farnellu me sprašuje za ime firme, a to je sploh za fizične osebe? Ta si.farnell.com???

clix ::

js sm za ime firme napisal "ime priimek"

Migelo ::

Ok, thx.

Kaj ti pa zdej piše pod naročilo.

roli ::

Meni piše v obdelavi. Ampak farnell sporoča, da bodo v naslednjih dneh sporočili bolj točne čase dobave. In ja farnell čisto lepo pošilja navadnim uporabnikom. Par let nazaj sem prvič opravil nakup in me je poklicala ženska in lepo povedala, da ni problema s tem.
http://www.r00li.com

Migelo ::

Ok, thx. Potem bom kar dva naročil.

Migelo ::

Eko, done.

Upam da to ni res:

Nadaljnja zaloga na voljo v 29 dneh

:D

barakus ::

A je kdo opazil, da pride slovence prek farnella ceneje kot vse ostale kupce :)?

Migelo ::

Nisem. Za koliko in zakaj, če smem vprašat?

clix ::

Dobil še mail potrditev naročila, pa imam sedaj pod Naslov dostave 2x napisan naslov. Namreč farnell ni spustil čez, če nisi obeh naslovov napisal. Kako ste vi to rešli?

@barakus: mene bo prišlo €38.08. Koliko majo pa ostali?

Migelo ::

@pikoli: Jaz sem tudi dvakrat isti naslov napisal.

barakus ::

Kolega v UK bo prišlo GBP 31.86 ostale pa precej več (40-50eur), farnell to :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: barakus ()

bf4ed ::

Pa trenutno je moje naročilo v obdelavi. (si.farnell.com) :|

In se ne da več naročit kot zjutraj, zdaj pač piše tole na strani:

Following the successful launch of Raspberry Pi Board B this morning we've seen unprecedented levels of interest in this product. Stocks from Raspberry Pi of the initial production quantity are limited and these have already sold out. For those of you who have already pre-ordered, we will let you know in the next few days when you can expect your delivery. We're working very closely with Raspberry Pi to ensure we meet the demand as soon as possible. We will be one of the first to have Raspberry Pi's in stock and delivered to you, so if you haven't been able to pre-order, register your interest below so we can let you know as soon as you can order again and keep you updated with the latest on availability.


Iz tega jaz sklepam da mogoče celo dobim, ko dobijo maline v roke in po vrstnem redu pošljejo prednaročnikom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bf4ed ()

PaX_MaN ::

barakus je izjavil:


1. Glavni cilj organizacije ni ustvarjanje čim večjega dobička.

Tut če bi dobljene zelence mel za podkurt v gašperčku, i don't really give a fuckity fuck; gre za odnos do mene kot potencialnega kupca njihovega izdelka - kar je lepo opisal jinzo.

barakus je izjavil:


2. Količine so omejene, povpraševanje pa ogromno.

Čeprav so vedeli da bo tako, so še vedno dal to v roke trem nespotom...

barakus je izjavil:


Posledično stranka nikakor ne more imet pozicije "kralja" v tem primeru.

Hey, fuck you nigger! Gre za MOJ DENAR in če ga hočjo dobit nej se ne obnašajo tako pihmevuševsko.

barakus je izjavil:


Drugače pa PR vodijo prostovoljci tako da res ne razumem od kje pričakujete, da vam bodo lizali rit.

Prav, če nočejo lepo ravnat z menoj, bom pa keš drugim dal.
Sej praviš, da ga itak nočejo, ane.

LuGi ::

Jim ga bodo pa drugi dali :))

PaX_MaN ::

Če hočjo Fedoro brez 2D pospeševanja - kajšele 3D pospeševanje -, da je tako kot bi gledal diapozitive, zarad mene kr nej.

jinzo ::

No, jaz sem tudi dobil mail v katererem piše 16.4 dobava. YAY, bomo še res čakali...
Naročil pa sem slabi dve uri od obvestila/začetka. Me pa res zanimajo cifre, koliko so jih dejansko prodali.

@PaX_MaN
se strinjam da ljudje imajo prevelika pričakovanja od RPi-ja, samo če dobro razmisliš in veš kaj delaš imaš še vedno tisotč aplikacij, ki jih perdvsem omogoča 38€ pricetag.
Vsakemu svoje.

BladE_ ::

Jaz imam dobavo okoli 23.4. 2012 8-O
Akcija - Reakcija

Letalec ::

clix je izjavil:

Dobil še mail potrditev naročila, pa imam sedaj pod Naslov dostave 2x napisan naslov. Namreč farnell ni spustil čez, če nisi obeh naslovov napisal. Kako ste vi to rešli?

@barakus: mene bo prišlo €38.08. Koliko majo pa ostali?


Voooooou, a se ni neki govoril, da se bodo PI-ji porodajal samo na uradni strani po ceni 25€+poštnina? Mislim zame je razlika med 38€ in 25€. A je to samo poštnina tok draga?

Master_Yoda ::

Model A bo 25 $ model B bo 35 $. To je cena brez davka, tako da pristej se 20%, plus postnina.

LuGi ::

Torej noben nima predvidene dobave pred 26.3?

trnvpeti ::

LuGi je izjavil:

Torej noben nima predvidene dobave pred 26.3?

preden se organiziras, nabavis kartico, polnilec, bo ze 26.3 :)

kam se ti mudi :)

pumaxx ::

16.04 predviden rok dobave vloženo ob cca 7.50h

LuGi ::

trnvpeti je izjavil:

LuGi je izjavil:

Torej noben nima predvidene dobave pred 26.3?

preden se organiziras, nabavis kartico, polnilec, bo ze 26.3 :)

kam se ti mudi :)


Nikamor samo firbec =)

trnvpeti ::

napajalnik bos nabavil kje?
kaksno sd kartico bos dal?
wifi kljucek?
mogoce bundle?

jinzo ::

Napaja se zadeva lahko brez večjih težav iz povprečnega USB polnilca ki jih dobiš zraven vseh modernih telefonov.
WiFi -> pogledaš kaj priporočajo za linux, zadeva lavfa relativno moderen kernel (3.0.9 za začetek) tako da tukaj nebi smelo biti problemov (Ponavadi kak Atheros, Broadcom, dela odlično).
Sam sem že delal z podobnim sistemom (IGEP) in vsekakor močno priporočam čimboljšo SD kartico, Class 10, karkoli ima pač trenutno boljše benchmarke. Ker se razlika občutno pozna (med dobro in slabo SD kartico).

@trnvpeti
Drgač, eni mamo že vse pripravljeno doma :P Gotta be fast pa to :D
Je pa res da bodo do tedaj ko bi naj jaz dobil mojega, že lepo case pripravl in opšlihtal.

pumaxx ::

««
3 / 91
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Raspberry Pi & alternative (strani: 1 2 3 422 23 24 25 )

Oddelek: Strojna oprema
1205250364 (9580) pierch
»

Raspberry Pi + Home Assistant (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Strojna oprema
21832123 (6461) xgeorgex
»

Orange PI (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Strojna oprema
29650689 (13997) hojnikb
»

Raspberry Pi za HTPC

Oddelek: Kaj kupiti
486102 (5401) GTX970
»

Prodali že dva milijona Raspberry Pi (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
8824525 (19422) hojnikb

Več podobnih tem