» »

Google Nexus 5X

Google Nexus 5X

Temo vidijo: vsi
««
35 / 38
»»

GupeM ::

@dejanslo: Nekoga pokliči, jaz ponavadi kar na DARS informacije, kjer ti avtomatski odzivnik govori, ti pa ta čas testiraš. Med klicem približaj prst senzorju in boš videl, če se bo ekran ugasnil. Senzor se nahaja desno pod zvočnikom za klic.

Obstajajo tudi aplikacije, kjer lahko testiraš vse vrste senzorjev. Na Play Storeu poišči sensor test.

jukoz ::

A še kdo doživlja, da se ob nekih random trenutkih izklopijo vsi zvoki - torej zvonjenje za klice, SMS, maile.

Dogaja se mi, da ob prejetem SMSu/mailu ne zazvoni. Vibrira OK, zazvoni pa ne. Nastavljeno imam, splošno zvonjenje je vklopljeno, zvoka pa ne da nobenega od sebe. Zvoni še le po tem, ko grem v nastavitve in še enkrat izberem (isto ali drugo) melodijo.

Egidij88 ::

Jaz pa moram reci, da s svojim nimam problemov. Z Oreom in temi novi Pixel live wallpaperji izgleda hud. Glede rama se mi zdi bolje, odkar sem firefox zamenjal za opero...pa baterija tudi bp pridem skozi dan.

Matevz96 ::

Egidij88 je izjavil:

Jaz pa moram reci, da s svojim nimam problemov. Z Oreom in temi novi Pixel live wallpaperji izgleda hud. Glede rama se mi zdi bolje, odkar sem firefox zamenjal za opero...pa baterija tudi bp pridem skozi dan.


Kako se na 5x nastavi live wallpaperje iz Pixla?
#hooldthedoor

Egidij88 ::

Najprej rabis google wallpapers, potem pa instaliras se ta apk, da dodas.

http://www.androidpolice.com/2017/10/16...

pirlo ::

 Še kar ti problemi s slikami :(

Še kar ti problemi s slikami :(

klinker ::

Tej ki imate te probleme, ste pogledali v mapo od fotkica ce so slike tam in mogoce samo Photos zajebava?
Ceprav sam nisem ostal brez ene slike do sedaj.

volp ::

Pa pravzaprav mi je vseeno a je slika v mapi od fotkica ali ne...

To mora delat pa pika!

pirlo ::

klinker je izjavil:

Tej ki imate te probleme, ste pogledali v mapo od fotkica ce so slike tam in mogoce samo Photos zajebava?
Ceprav sam nisem ostal brez ene slike do sedaj.

Ja, sem pogledal pod info ime slike. In v DCIM je ni. Očitno je bila in ko je HDR procesiral jo je zbrisal, naredil nove pa ne.

volp ::

Točno to se dogaja tudi meni :(

pirlo ::

Drugače pa moram rečt da z 8.1 preview veliko bolj tekoče deluje telefon. Pri meni je zelo opazna razlika.

Sami ::

Sami je izjavil:

Moj N5X pa gre danes na servis, Nexus imprint je kar naenkrat nehal delovati...ko si se dotaknil fingerptinta je na zaslonu zapisalo "fingerprint hardware not available", poizkusil sem vse...tudi factory restore in ne deluje...v nastavitvah telefona je opcija fingerprinta izginila.


Včeraj dobil N5X iz servisa, zamenjali so mi celo zadnjo stran ohišja, fingerprint senzor in matično ploščo (za katero sem dobil še 2 leti garancije), telefon je praktično nov.

Vama Trade je res super :D
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Matevz96 ::

Sami je izjavil:

Sami je izjavil:

Moj N5X pa gre danes na servis, Nexus imprint je kar naenkrat nehal delovati...ko si se dotaknil fingerptinta je na zaslonu zapisalo "fingerprint hardware not available", poizkusil sem vse...tudi factory restore in ne deluje...v nastavitvah telefona je opcija fingerprinta izginila.


Včeraj dobil N5X iz servisa, zamenjali so mi celo zadnjo stran ohišja, fingerprint senzor in matično ploščo (za katero sem dobil še 2 leti garancije), telefon je praktično nov.

Vama Trade je res super :D


Zdaj si pa že počasi želim da bi mi telefon umrl v kakšnem mesecu preden bo konec garancije :)
#hooldthedoor

matijadmin ::

Meni so zamenjali zaradi stvarne napake, znane pod imenom bootloop matično ploščo in, ker niso imeli s 16 GB, so mi dali kar 32 GB. Jasno, podaljšali garancijo, saj je telefon praktično nov. Poslal sem na njihove stroške in od dneva pošiljanja je bil popravljen nazaj pri meni 6. dan.

Offtopic: končno en servis, kjer delajo na dolgi rok in vedo, kako se rečem (pa tudi strankam) streže!
Vrnite nam techno!

PrimozR ::

Jaz sem svojega pred slabim letom (konec novembra) v Mobitelov center dobil nazaj v mislim da nekje 7 do 9 dneh. Enak problem, bootloop, nova matična, 2 leti garancije nanjo torej še dobro leto).

MrStein ::

Je sploh kdo, ki ga ni imel na servisu? ;)
(me too)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Mavrik ::

Verjetno ne, ker so (ali bodo) verjetno vsi crknili :)
The truth is rarely pure and never simple.

volp ::

Ja Vama Trade so res super. Meni so celo po poteku garancije zamenjali baterijo na stari Nexus 5.

PrimozR ::

Moji sestri še ni crknil. Pa sodelavcu in šefu. Sestrin bo konec decembra star dve leti, sodelavčev nekje konec februarja, šefov pa mislim da v marcu.

Ampak so pa to pomojem edini primerki, za katere vem. Poleg foruma vem še za tri primerke z bootloopom.

Dejan99 ::

Sestri je tudi padel v bootloop. Zamenjali so ji matično ploščo za katero je dobila še dve leti garancije. Star je bil okoli leto in pol.

Matevz96 ::

Moj še dela.
#hooldthedoor

pirlo ::

Pa moj še dela. Zdaj na 8.1 beta pa še tak hitro kot nikoli do zdaj.

Egidij88 ::

Moj tudi bp, maj 2016. *knocks on wood*

krho ::

Moj tudi še dela, je pa star dobro leto.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

2f4u ::

Družba; malo še o bluetoothu.. in streamanje muske... brez kompresiranja

Ali kdo uporablja na Nx5 tudi aptX?

Tule piše da ne bo prišel na Nexuse?
https://www.xda-developers.com/google-s...

pirlo ::

Je še vedno v developer options not izbira, ampak karkoli izberem, vedno ostane SBC.

2f4u ::

Res je. Nimam izkušenj s tem. Moj prejšnji Note je že imel tole...
HELP, če je kakšen SW bolj podkovan...

dope1337 ::

Moj iz 2015 se dela - ceprav zapacan s špenami k hudič, se ne da xD
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Aphanisis ::

Moj z bootloopom je prišel popravljen po enem mesecu iz servisa (sem ga poslal na Computeruniverse, kjer sem ga kupil).

Cancer ::

8 dni po garanciji fasal bootloop. Fml.
Ima kdo kaksno alternativo? Bi imel pixla, sam 1000 za telefon ne dam.

matijadmin ::

Cancer je izjavil:

8 dni po garanciji fasal bootloop. Fml.
Ima kdo kaksno alternativo? Bi imel pixla, sam 1000 za telefon ne dam.

Vprašaj v Novi Gorici pri pooblaščenem servisu, morda ga vzamejo v garancijsko popravilo!
Vrnite nam techno!

Aphanisis ::

Cancer je izjavil:

8 dni po garanciji fasal bootloop. Fml.
Ima kdo kaksno alternativo? Bi imel pixla, sam 1000 za telefon ne dam.


Takoj, ko mi je moj bootloopal, sem šel po S8+ ... fantastična izkušnja. Ne grem več proč od Samsung flagshipov, sploh ko jim pade cena čez kakšne pol lete po releasu.

Egidij88 ::

Cancer je izjavil:

8 dni po garanciji fasal bootloop. Fml.
Ima kdo kaksno alternativo? Bi imel pixla, sam 1000 za telefon ne dam.



Ja koliko keša bi dal... npr LG G6 dobiš pod 400€. Potem 1+5T za 500 in S8 nekaj prek. Jaz upam da mi Nexus preživi 2018...potem pa najbrž OnePlus.

Cancer ::

Dal bi nekje max 600EUR. Gledal sem lanskega pixla xl. Ce sem prav videl ceno bi ga lahko dobil za 550EUR. Mogoce bi si pa lahko tudi s8 ubodel, imam pa najraje pure android izkusnjo.
Edit: kaj pa oneplus 5t?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Cancer ()

PrimozR ::

https://www.carphonewarehouse.com/googl...!colour=black&capacity=64GB&dealType=pm

Tamali Pixel 2 s 64 GB placa je 700 EUR. Ni 600, je pa prekleto blizu za tako malo kompromisov v primerjavi s prvim Pixlom oz. čem drugim, če si bil zdaj na Nexusu. Po O pa dobiš še Android P, Q in R!!

Sicer pa ja, vprašaj glede tegale.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Cancer ::

Hvala za info. Problem mi je samo placevat 700€ za telefon s takimi bezli. Plus 5inch mi bo premalo, glede na to da sem se navadil na vecji zaslon.
Aja, z zvijanjem 5x sem uspel da se ponovno zazene. Sicer ostane prizgan samo nekaj minut, nato pa se zopet ugasne. Pa z bootloop fixom je se sploh uporaben telefon? Vem da se izkljucijo nekatera jedra. Ne bi rad tezil na veliko samo 8 dni po garanciji se mi zdi bedno da cisto uporaben telefon gre po gobe.

klinker ::

Cancer je izjavil:

Hvala za info. Problem mi je samo placevat 700€ za telefon s takimi bezli. Plus 5inch mi bo premalo, glede na to da sem se navadil na vecji zaslon.
Aja, z zvijanjem 5x sem uspel da se ponovno zazene. Sicer ostane prizgan samo nekaj minut, nato pa se zopet ugasne. Pa z bootloop fixom je se sploh uporaben telefon? Vem da se izkljucijo nekatera jedra. Ne bi rad tezil na veliko samo 8 dni po garanciji se mi zdi bedno da cisto uporaben telefon gre po gobe.


Kontaktiraj LG servis, mislim da Vama Trade, ce je kupljen v SLO, ker bootloop znajo tudi po poteku garancije ustimat saj je to znana napaka.

PrimozR ::

Počasnejši bo, ker hitri jedri ne bosta aktivni.

Lepo te je marketing zahaklal, kako potem sploh živiš s 5X, ki ima take bezle? :D (Pixel 2 je identičen formfactor, kot 5X, če bi lahko izbiral, bi šel raje celo na Nexus 4 form factor).

Cancer ::

PrimozR je izjavil:

Počasnejši bo, ker hitri jedri ne bosta aktivni.

Lepo te je marketing zahaklal, kako potem sploh živiš s 5X, ki ima take bezle? :D (Pixel 2 je identičen formfactor, kot 5X, če bi lahko izbiral, bi šel raje celo na Nexus 4 form factor).

Bezli so na 5x manjši, ampak to ni tako velik problem kot manjši ekran.
Hvala za odgovore. Bom kontaktiral pooblaščenega serviserja. V najslabšem primeru se bom bootloop fixa lotil sam. Čez čas pa vzamem pixla, če mu bo cena kaj padla.

matijadmin ::

klinker je izjavil:

Cancer je izjavil:

Hvala za info. Problem mi je samo placevat 700€ za telefon s takimi bezli. Plus 5inch mi bo premalo, glede na to da sem se navadil na vecji zaslon.
Aja, z zvijanjem 5x sem uspel da se ponovno zazene. Sicer ostane prizgan samo nekaj minut, nato pa se zopet ugasne. Pa z bootloop fixom je se sploh uporaben telefon? Vem da se izkljucijo nekatera jedra. Ne bi rad tezil na veliko samo 8 dni po garanciji se mi zdi bedno da cisto uporaben telefon gre po gobe.


Kontaktiraj LG servis, mislim da Vama Trade, ce je kupljen v SLO, ker bootloop znajo tudi po poteku garancije ustimat saj je to znana napaka.

Nam so ga in tel. ni potrebno, da je kupljen v Slo., pomembno je, da imaš račun, kjer je razviden datum. To so zahtevali od nas in vse uredili. Kapo dol.
Vrnite nam techno!

glaš ::

Meni je Nexus5x za-loopal, par dni po izteku garancije. Kupil 11. novembera 2015, loopanje se je začelo 15-16 november 2017. ;((. Zdaj sem malo zgubljen kaj kupiti, a pixle 2 in 2x se že kje dobi ?

MrStein ::

Za koliko si kupil takrat?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

glaš ::

tam nekje čez 500 eurov, po redni ceni, brez aneksov.

MrStein ::

:O
A toliko je koštal?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

glaš ::

Ja vem, veliko ampak sem na hitro rabil telefon in Nexus 5x je ravno prišel v naše kraje, anex zaseden, kaj pa čem. Sicer pa mi je bilo lažje dat 500 eurov za nexusa kot pa 200-300 euvrov za mid-budget samsunga in podobno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: glaš ()

PrimozR ::

Saj z naročnino (pri Telekomu) je bil pa 420 €. Mislim da me naslednji mesec čaka še zadnji obrok :D

krho ::

Pa res ne bi nesel na garancijo. Mogoče so ena normalna firma in bodo zrihtali.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Egidij88 ::

Wut, jaz sem dal 270.

glaš ::

krho je izjavil:

Pa res ne bi nesel na garancijo. Mogoče so ena normalna firma in bodo zrihtali.


Ja, saj grem jutri vprašat kako in kaj.

PrimozR ::

Egidij88 je izjavil:

Wut, jaz sem dal 270.

Hitro mu je padla cena, tudi na shady straneh. Jaz se vzel modrega konec decembra, februarja oz. marca se je že dobil med 300 in 350 € v beli oz. črni barvi na shady trgovinah, kjer je vprašljiva garancija :D
««
35 / 38
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Google Pixel (strani: 1 2 3 467 68 69 70 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
3466688916 (561) GupeM
»

Google Nexus 5 (strani: 1 2 3 451 52 53 54 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
2674541644 (163675) zk_eu
»

Kateri telefon priporočate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7419991 (13266) sift
»

Prispeli so Nexus 6, 9 in Player, Android 5.0 je Lollipop (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Android
13746434 (37958) amacar

Več podobnih tem