» »

Google Nexus 5X

Google Nexus 5X

Temo vidijo: vsi
««
36 / 38
»»

klinker ::

Na ebay so po 210-220€. Za ta denar se vedno vreden nakupa!!!

Cancer ::

Tudi jaz sem dal preko 400€ za njega, sem pa ga vzel 9.11.2015 pri telekomu. Jutri kličem na servis, sporočim kaj bodo rekli.

kmegli ::

Bootloop po enem letu in petih mesecih, se tut ne prižge več :)

Zanimivo, lansko leto ko sem ga vzel na Simobilu je bila akcija in ga bom plačal 170€...

PrimozR ::

In imel boš 3 leta in pol garancije na matično :D

kmegli ::

Sem dobil Xperia X za nadomestnega... Se pozna razlika, bo kar težko nazaj :)

Drugač pa ja, garancije preveč, če bo telefon tako delal kot zdaj, se ga kaj kmalu "losam".

PrimozR ::

Delal kako?

kmegli ::

Kar nekaj štekarjenja, se občutno pozna delovanje na novejšem/flagshipu. Mogoče se je pa tako obnašal zdaj pred bootloop-om, upam, da bo kaj bolje z zamenjavo matične. Ob stalni uporabi težko opaziš, če pa zamenjaš je pa razlika očitna...

Baje na kitajskem pri menjavi matične zamenjajo RAM in nadgradijo na 4GB :)

klinker ::

Nekaj ni stimalo. Sem sel iz 5X na S8, pa se nekako pozna, ampak dalec od tega da bi reku "wow, kolk je hitrjsi", kar me niti ne cudi, saj 5X deluje povsem brezhibno in hitro, ce ja ni kako sranje nalozeno ki ga muci.
Sem pa imel po rokah par Sony flagshipov in je njihov SW dalec najslabsi, poleg HTCjevega. Oba s casom namrec zacneta cudno "cukat" in se cudno obnasat, res pa da kar so v zadnjem letu izdali nisem imel po rokah.

PrimozR ::

Pixel 2...

Aphanisis ::

klinker je izjavil:

Nekaj ni stimalo. Sem sel iz 5X na S8, pa se nekako pozna, ampak dalec od tega da bi reku "wow, kolk je hitrjsi", kar me niti ne cudi, saj 5X deluje povsem brezhibno in hitro, ce ja ni kako sranje nalozeno ki ga muci.
Sem pa imel po rokah par Sony flagshipov in je njihov SW dalec najslabsi, poleg HTCjevega. Oba s casom namrec zacneta cudno "cukat" in se cudno obnasat, res pa da kar so v zadnjem letu izdali nisem imel po rokah.


Čudno, jaz sem šel iz 5x na S8+ še isti dan, ko mi je bootloopal, pa sem in še vedno opažam bistveno razliko v prid S8+ seveda. Odzivnost, glasnost zvočnikov in slušalk, kamera, kvaliteta slike na zaslonu... so občutno boljši, kar se tiče moje izkušnje.

Egidij88 ::

Nexus 5x bi moral imeti 3GB rama, zato.

klinker ::

Aphanisis je izjavil:

klinker je izjavil:

Nekaj ni stimalo. Sem sel iz 5X na S8, pa se nekako pozna, ampak dalec od tega da bi reku "wow, kolk je hitrjsi", kar me niti ne cudi, saj 5X deluje povsem brezhibno in hitro, ce ja ni kako sranje nalozeno ki ga muci.
Sem pa imel po rokah par Sony flagshipov in je njihov SW dalec najslabsi, poleg HTCjevega. Oba s casom namrec zacneta cudno "cukat" in se cudno obnasat, res pa da kar so v zadnjem letu izdali nisem imel po rokah.


Čudno, jaz sem šel iz 5x na S8+ še isti dan, ko mi je bootloopal, pa sem in še vedno opažam bistveno razliko v prid S8+ seveda. Odzivnost, glasnost zvočnikov in slušalk, kamera, kvaliteta slike na zaslonu... so občutno boljši, kar se tiče moje izkušnje.


Ciljam na golo odzivnost sistema, ostalo je definitivno boljse, ce ne, ne bi sel v menjavo ane. Res pa da nimam miljavznt appsov nalozenih in mogoce zato ni bistvene razlike, ceprav sem ene 3x saltal iz Nexusov na kak flagship in prakticno nikoli ni noben flagship bil kaj hitrejsi od Nexusa, zato sem tudi vztrajal na njih, a me vsaketolko premami kaj drugega pa sprobam. Celo Nexus S je delal ohoho boljse od npr. Galaxy S2, pa je S2 imel 1x boljse specse.

kmegli ::

Tudi jaz nimam nameščene nepotrebne navlake, pa na sonyu kamera zajame sliko 5x hitreje, opazno je tudi večopravilnost pri menjavi aplikacij, nalaganje itd. Se pozna, da mu manjka RAM, vsekakor pa je še vedno odličen telefon za tako ceno.

Cancer ::

Poslal telefon na Vama trade, nazaj dobil odgovor da je poteklo že 24 mesecev in garancija ne velja več. Stroški popravila bi bili 265€. Za brezveznih 8 dni je telefon prepozno crknil. Naj gre vse skupaj nekam...

PrimozR ::

Ne ga stran metat, verjetno ga lahko komu prodaš kot 'displej'.

klinker ::

Cancer je izjavil:

Poslal telefon na Vama trade, nazaj dobil odgovor da je poteklo že 24 mesecev in garancija ne velja več. Stroški popravila bi bili 265€. Za brezveznih 8 dni je telefon prepozno crknil. Naj gre vse skupaj nekam...


RMA na LG. Me pa cudi, ker Vama trade je precej korekten servis. Si dopisal da je to priznana napaka celo s strani LGja?
Zanimivo da so kolegu, ki ga je kupu v DE, postimali kljub temu da je garancija potekla ze dva meseca, pa imel je 16GB, nazaj pa dobu plosco z 32GB.

Cancer ::

klinker je izjavil:

Cancer je izjavil:

Poslal telefon na Vama trade, nazaj dobil odgovor da je poteklo že 24 mesecev in garancija ne velja več. Stroški popravila bi bili 265€. Za brezveznih 8 dni je telefon prepozno crknil. Naj gre vse skupaj nekam...


RMA na LG. Me pa cudi, ker Vama trade je precej korekten servis. Si dopisal da je to priznana napaka celo s strani LGja?
Zanimivo da so kolegu, ki ga je kupu v DE, postimali kljub temu da je garancija potekla ze dva meseca, pa imel je 16GB, nazaj pa dobu plosco z 32GB.

Sem sporočil ja. Počakati moram spet do ponedeljka da jih pokličem in se pozanimam če imam še sploh kakšne šanse. Kako pa naredim RMA na LG? Če vpišem v Google me avtomatsko preusmeri na Vama trade, češ da je on zastopnik za Slovenijo.

volp ::

Res čudno. Meni so na vama trade zmeraj vse zrihtali. Tudi po preteku garancije ;)

Cancer ::

volp je izjavil:

Res čudno. Meni so na vama trade zmeraj vse zrihtali. Tudi po preteku garancije ;)

Pa si jim kaj posebnega rekel? Mene so na hitro odslovili, da je preko garancije in da se ne da nič narediti, razen če plačam polno ceno popravila.

venson ::

Zdravo,
čez noč se mi je čudežno telefon spraznil za tem, ko mi je med brskanjem po chromu freeznil ter ga nisem rebootal. Ga dam zjutraj polnit in se še prikaže ikona za polnenje. Po eni urci polnenja želim vklopit telefon, pa ni odziva. Probal sem tudi z drugim polnilcem ampak brez sreče, ni kakršnega koli odziva telefona. Se pa je definitivno polnil. Ob pritisku tipke za vklop se niti ne prižge rdeča lučka, ki bi naznanila prazno baterijo.
Morda kdo ve kaj bi lahko bilo narobe?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: venson ()

volp ::

Cancer je izjavil:

volp je izjavil:

Res čudno. Meni so na vama trade zmeraj vse zrihtali. Tudi po preteku garancije ;)

Pa si jim kaj posebnega rekel? Mene so na hitro odslovili, da je preko garancije in da se ne da nič narediti, razen če plačam polno ceno popravila.


Ponavadi sem poklical tja ko sem ga poslal in rahlo "zatežil" in pojamral.

rupo ::

Je že kdo namestil 8.1 posodobitev? Drugače pa sem 5x kupil pred dobrim mesecem. Kot večletni uporabnik Nexusov moram povedati da sem kar malo razočaran nad 5x. Dejansko se mi zdi da je 5ka delovala bolj tekoče, kljub starosti. Upam da naslednji upadati kaj izboljšajo.

pirlo ::

rupo je izjavil:

Je že kdo namestil 8.1 posodobitev? Drugače pa sem 5x kupil pred dobrim mesecem. Kot večletni uporabnik Nexusov moram povedati da sem kar malo razočaran nad 5x. Dejansko se mi zdi da je 5ka delovala bolj tekoče, kljub starosti. Upam da naslednji upadati kaj izboljšajo.

Jaz sem na beti 8.1. Meni dela veliko bolj tekoče kot 8.0.

Egidij88 ::

Dobil 8.1.0 in december security pack istočasno. Nisem beta.

GupeM ::

rupo je izjavil:

Je že kdo namestil 8.1 posodobitev? Drugače pa sem 5x kupil pred dobrim mesecem. Kot večletni uporabnik Nexusov moram povedati da sem kar malo razočaran nad 5x. Dejansko se mi zdi da je 5ka delovala bolj tekoče, kljub starosti. Upam da naslednji upadati kaj izboljšajo.

Jaz imam 8.1.0. Tudi meni se zdi, da dela bolj tekoče kot prej 8.0.0. Zaenkrat. Bomo videli, kaj bo s časom. 8.0.0 mi res ni delal lepo.

Sami ::

Jaz sem včeraj dobil 8.1 in se mi zdi, da je telefon malo bolj odziven.

Na sploh pa se mi zdi da je telefon za tole ceno bomba, kupil sem ga marca, prej sem imel staro 5ko (ki je kljub starosti odlično delovala).
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

PrimozR ::

8.1 od včeraj. GMail, Google in Photos appi navbar obarvajo v sivo, vključen je nov power button menu. Zaenkrat všečno :)

rupo ::

Update včeraj naredil in to je že malo bolj podobno tisti pravi Nexus izkušnji 8-) Telefon dela precej bolj tekoče ostale novosti pa še odkrivam.

2f4u ::

Kako zgleda 8.1? Jaz sem dobil možnost upgrade; pa še malo čakam.. da vas berem..

pirlo ::

2f4u je izjavil:

Kako zgleda 8.1? Jaz sem dobil možnost upgrade; pa še malo čakam.. da vas berem..

Moj nasvet je da čimprej posodobi.

Egidij88 ::

Več al manj isto.

2f4u ::

Še eno vprašanje; videl sem na netu veliko reply; ampak na hitro nisem znal rešit...

Video mi obrača na glavo, če gledam na PCju! Na tulifonu dela; na PCju pa obrne na pisker. Verjetno je zaradi senzorja orientacije toda ne znam popravit na hitro... help.

Mavrik ::

Uporabi boljši player, ker tvoj ne zna prebrati informacije o orientaciji.
The truth is rarely pure and never simple.

2f4u ::

Mavrik je izjavil:

Uporabi boljši player, ker tvoj ne zna prebrati informacije o orientaciji.

VLC; kaj mu manjka...? BS player sem še imel včas.

krho ::

Super v 8.1 je popravljen double tap bug na lockscreen-u
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

WaterBoy ::

Kako naročiti Pixla 2 iz nemške google stora?
Hvala

PrimozR ::

Naroči iz carphonewarehouse, je cenejši. Razen če je v .de znižan.

EDIT: trenutno 530 gbp oz. 600 EUR v carphone warehouse.

https://www.carphonewarehouse.com/googl...!colour=blue&capacity=64GB&dealType=sf

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

WaterBoy ::

V De je 649,00 EUR 64GB navadna verzija
Na zgornjem linku mi ne prepozna mojega naslova? Moram uporabiti cheap and more?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: WaterBoy ()

borutz ::

PrimozR je izjavil:

Naroči iz carphonewarehouse, je cenejši. Razen če je v .de znižan.

EDIT: trenutno 530 gbp oz. 600 EUR v carphone warehouse.

https://www.carphonewarehouse.com/googl...!colour=blue&capacity=64GB&dealType=sf


carphonewarehouse zahteva enak billing address kot shipping address
moras imeti uk credit card. meni ni uspelo narocit, sem tudi gor klical.

preveri preko ebay po europi za cene
jaz sem ga kupil iz ebay.fr

Cancer ::

Na mobileshopu ga imaš za 740€
https://si.mobileshop.eu/mobilni-telefo...

Egidij88 ::

Na ebay je 700. Drugače pa je to N5X tema.

PrimozR ::

Hm, sem nekako živel z idejo v glavi, da prek CPW gre tudi v Slovenijo. Tole pa ni kul :/

rupo ::

Prejel posodobitev na 8.1.0. Še kdo? Imate že kakšne prve vtise?

Edit: vidim da je že sedaj na 8.1. očitno le neka varnostna posodobitev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rupo ()

PrimozR ::

Ne vem kaj je bilo prej, ampak 8.1 sem dobil včeraj dopoldne, opažam pa precej počasnejši telefon, vsaj včeraj. Kolega ima enake težave.

MrStein ::

Google vas sili v nakup novega telefona. ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

2f4u ::

V info; zgodil se mi je BOOTLOOP - malo pred božičem; Tulifon še v garanciji.

Nekje 4.1. sem dobil novo ploščo in garancijo od LGja. Do sedaj nisem opazil težav ali razlike.

Morda edino; nisem prepričan ali je bila samo osnovna plošča zamenjana.. Žal me niso vprašali, če zamenjajo (proti plačilu) tudi baterijo - bi jo vzel. Drži mi nekje 1 dan. Včasih mi je več...

rupo ::

Tudi jaz opažam da ni vse tako tekoče kot je bilo pred posodobitvijo. Nekako tako stanje kot je bilo na začetku. Po posodobitvi je bilo opazno bolje. Sedaj po drugi pa spet slabše. Bi morda ponastavitev pomagala?

jlogar ::

Je mogoče kdo opazil ali našel koga blizu, da dela upgrade na 4GB rama? Kitajska se mi zdi malo predaleč. To mu zelo manjka, da bi bil super telefon.

FireSnake ::

To se dejansko da?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

jlogar ::

««
36 / 38
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Google Pixel (strani: 1 2 3 467 68 69 70 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
3451680835 (369) Dzhimen
»

Google Nexus 5 (strani: 1 2 3 451 52 53 54 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
2674540259 (162290) zk_eu
»

Kateri telefon priporočate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7419918 (13193) sift
»

Prispeli so Nexus 6, 9 in Player, Android 5.0 je Lollipop (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Android
13746124 (37648) amacar

Več podobnih tem