» »

Google Nexus 5X

Google Nexus 5X

Temo vidijo: vsi
««
34 / 38
»»

Sami ::

Outcast je izjavil:

Imam nastavljeno samodejno izbiro omrežja in ko zgubim signal mi samo zapiska phone, brez obvestila, z istim soundom kot za sms...ko sem zopet na signalu zopet sound...recimo isto je tudi ko izklopim/vklopim telefon. Malo smešno ja....:D


Tole se pri meni ne dogaja, tudi ko recimo na šihtu v liftu izgubim signal.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Outcast ::

Sami je izjavil:

Outcast je izjavil:

Imam nastavljeno samodejno izbiro omrežja in ko zgubim signal mi samo zapiska phone, brez obvestila, z istim soundom kot za sms...ko sem zopet na signalu zopet sound...recimo isto je tudi ko izklopim/vklopim telefon. Malo smešno ja....:D


Tole se pri meni ne dogaja, tudi ko recimo na šihtu v liftu izgubim signal.


Očitno sem edini:D.
Sem dal privzeti zvok sms-a "brez" in ko izklopim telefon mi tudi več ne piska...

PrimozR ::

Tudi jaz sem redkeje brez signala na šihtu kot ga imam, ni piskanja.

2f4u ::

Družba, prosim vas za pomoč. DLNA

Do sedaj sem uporabljal na "Sam NOTE3" ALLShare in delalo je "vse - povsod". Res 5+let brez problemov. Tut podnapisi. Iz telefona, TVja (Philips), ASUS tablica, DENON AVR na LANu in PCja(Win8) sem lahko predvajal povsod. Tudi na tujih lokacijah (ala obiski, prijatelji) je delalo. Sedaj pa ALLSHARE na NX5 nima smisla. Ni Samsung. Javlja tut neke napake.

Kateri DLNA service/SW uporabljati na Nx5?
AllCONNECT, iMediaShare, BubbleUPnP ... tega je toliko da pojma nimam.
tisto ikono od sistema samega,
Sem malo testiral in povsod "med dvema" elementoma TV preskoči nazaj na program za sekundo al 2. Čeprav je naslednji element že pripravljen... med dvema jpg slikama. ZAKAJ? full je moteče.

zanci ::

Imam nexus 6p

Danes se mi je naredil pri slikanju spodaj ta crn rob (torej ni več prozoren)

Če spremenim resolucijo slike je spet prozorno spodaj. Prej je delalo tudi na višji resoluciji

http://shrani.najdi.si/?2B/2N/3f6V9nA4/...

Mavrik ::

Ne ni ti delalo. Črn rob dobiš če izbereš 4:3 resolucijo slikanja (ker pač je tvoj dejanski zaslon na telefonu večji), prozornega pa če zbereš 16:9 resolucijo.
The truth is rarely pure and never simple.

PARTyZAN ::

Dejanski zaslon na telefonu ni večji, samo drugačno razmerje stranic ima. V 4:3 izkoristiš cel senzor, v 16:9 pa s cropom stran vržeš zgornji in spodnji del fotografije.

MrStein ::

Egidij88 je izjavil:

Tudi jaz sem danes dobil OTA Oreo skupaj z september security patchom. Vse google ikone so ogabno kvadratne zdaj, bo Nova v naslednjemu updejtu rešila...

Pa še to polovično. Ikona za Phone je kvadratna, takoj zraven Messages pa je okrogla.

Te spremembe tem kot "del nadgradnje" bi bilo treba prepovedati. Samo neko brezvezno skakanje iz ene skrajnosti v drugo in nazaj.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

PrimozR ::

Kaj ima ikona veze z OS-om?

Sicer pa pri meni sta zdaj obe kvadratni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

MrStein ::

A da novi stil ikon nima veze z OS s katerim je prišel? Zanimivo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

PrimozR ::

Če imaš ti na Oreo za messages okroglo, jaz pa na Oreo ne več, temveč kvadratno, kaj misliš?

krho ::

Moje so se šele danes zamenjale. Pa imam Oreo gor že kar lep cajt.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Sami ::

krho je izjavil:

Moje so se šele danes zamenjale. Pa imam Oreo gor že kar lep cajt.


Moje so se tudi z nekaj dnevnim zamikom.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Egidij88 ::

Hm...jaz sem takoj po updejtu imel kvadrate. Vsaj lepo bi naredili, kot so nekatere (maps,keep...), ne pa da so ene posiljene v beli kvadrat (gmail, calendar...). Design sedi 1.

Nova 5.5. pa se v beti, ce bo tam bolje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Egidij88 ()

PrimozR ::

Če ni nihče razumel, sam sem ciljal, da je krivec za spremembo ikone update aplikacije same.

Aphanisis ::

Včeraj (kakšen teden po updatu na Oreao) je šel moj 5x v večna lovišča. Ko odprem telefon se sistem ustavi na Google logo in ga na noben način ne morem bootat. Tudi če grem v recovery mode se telefon samo ugasne.

Moje vprašanje je: ker sem telefon kupil 1,5 leta nazaj prek Computeruniverse (nemška trgovina), na koga se obrnem za garancijo - mislim, da je ta dve leti?

klinker ::

RMA ti bo zamenjal plosco bp, tudi ce je izven garancije.

Aphanisis ::

klinker je izjavil:

RMA ti bo zamenjal plosco bp, tudi ce je izven garancije.


RMA od Computeruniverse, LG ali Google? Na koga naj se obrnem? Hvala za info.

Zgodovina sprememb…

pickle_rick ::

@Aphanisis tole je dobro znan bootloop problem, sem imel sam isto situacijo. Sam sem garancijo uveljavljal prek Amazona, kjer so mi takoj poslali novega, sam pa sem potem samo moral v roku enega meseca poslati starega nazaj. Nevem kako je sicer na computer universe, se pa moraš obrniti na njih in ne na google.

PrimozR ::

2 leti je garancije pri operaterjih, drugod sem precej prepričan, da samo eno leto. Nedvomno je tako na Play Store.

Mavrik ::

Tole pade pod dvoletno stvarno napako sicer.
The truth is rarely pure and never simple.

MrStein ::

Algoritem za polnjenje baterije so v Oreo očitno močno optimalizirali* :



* hello Monitor

Pa še smajli, če komu ni jasno: ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

MrStein ::

Se še komu dogaja, da da telefon polnit zvečer, zjutraj pa je pol prazen? In se več ne polni.

V Settings / Battery sicer trdi, da je sredi noči bil last full charge (a grafa v Oreo več ni?).

Ali je nehal polniti (in podatek o last full charge ni resničen) ali pa je napolnil in se začel prazniti (sumljivo hitro, saj ni bil v uporabi) ter pozabil spet polniti, saj se je izpraznil na 40%.

No, to dvoje je našteto kot "common problem with Oreo" tule.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

MrStein ::

MrStein je izjavil:


V Settings / Battery sicer trdi, da je sredi noči bil last full charge (a grafa v Oreo več ni?).

Aha, graf se pokaže po tapu na zgornji del ekrana.
Kaže enakomerno praznjenje od srede noči dalje.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

IL_DIAVOLO ::

Ve mogoce kdo, ce ti lahko na servisu zamenjajo baterijo in koliko stane ta postopek. Garancija baterije je potekla.

Imam Nexus 6P, ki ima nezamenljivo baterijo.

MrStein ::

Za en račun v gmail app-u sem nastavil "Sync: never", ampak še vedno downloada maile. Mogoče redkeje kot sicer.
Je to spet en"znan bug"?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

kriko1 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ve mogoce kdo, ce ti lahko na servisu zamenjajo baterijo in koliko stane ta postopek. Garancija baterije je potekla.

Imam Nexus 6P, ki ima nezamenljivo baterijo.


Vprasaj Teleray:
http://www.huaweislovenija.si/servis/

Pa ce lahko sporocis nazaj, da vidim ce se mi bo splacalo naslednjic :P
Zaenkrat sem sam narocil zadeve in imam iFixIt toolkit, tako da bom poskusil sam.

Sem pa opazil da je pri baterijah precej sranja preden prides do "prave".

MrStein ::

Ima še kdo mogoče Android 7?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

Mimogrede ikone teh istih aplikacij so pod 7.x okrogle, tako da je to odvisno od OS (nasprotno kot je nekdo tule zatrjeval).
Samo toliko da razčistimo kaj je res in kaj ni.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

PrimozR ::

https://photos.app.goo.gl/Rx2xiBVyPLSbf...

Pred enim mesecem sta bila tako dialer kot SMS app okrogla, mislim da brez bele obrobe (kot Chrome in Gmail na desni). Potem se je v kvadratno brez bele obrobe spremenila najprej ikona messengerja, nato pa še dialerja. Vse to na Android 8.x. Na 7.x sta bili ikoni okrogli.

Zdaj pa sam razčisti, kaj je res in kaj ni.

EDIT: 7.x: https://photos.app.goo.gl/apZ9btHJ6LneS...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

MrStein ::

Smo že razčistili. Kvadrati so stvar Oreo-ta. Kar sicer piše tudi v release notes.

Zakaj niso takoj ship-ali zraven v OS upgrade te verzije aplikacij je sicer zanimivo vprašanje.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

PrimozR ::

Ker aplikacije namenoma niso več del OS-a. Tako kot Play Services in podobno, da je lažje updatati kritične dele sistema. Kar smo že razčistili.

Kvadrati očitno niso stvar Oreota, če sem imel v Oreotu okrogle ikone.

MrStein ::

PrimozR je izjavil:

Ker aplikacije namenoma niso več del OS-a.

Zakaj jih potem ni mogoče unistall-ati?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

PrimozR ::

Ker so sistemske aplikacije. Kar ne pomeni, da so del OS-a, ampak so nameščene na sistemsko particijo ob prvotni namestitvi operacijskega sistema. Vseeno niso del operacijskega sistema. Če bi bile, bi se updatale samo z updejti OS-a, tako se pa updejtajo izven tega cikla. In vedno večji del Android OS-a je takšen.

klinker ::

MrStein je izjavil:

PrimozR je izjavil:

Ker aplikacije namenoma niso več del OS-a.

Zakaj jih potem ni mogoče unistall-ati?


Root, pa jih bos lahko odstranu, vecino pa se da tudi disableat.
Ce te pa ikone tolko motijo, pa Nova launcher, ki je itak svetlobna leta pred stock, pa si das take ikone kot zelis.

Sami ::

Danes sem kliknil check for updates in dobil October Security update, v začetku opisa piše sledeče: "The update fixes critical bugs and improves the performance and stability of your Pixel....."

Hehe...nisem vedel, da sem dobil update iz 5X na Pixla :D

 5X

5X

970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Egidij88 ::

Yup, jaz sem tudi kliknil sam včeraj (ker sem na android police videl, da je zunaj) in ti ponudi. Vsem piše Pixel ja.

Zdaj pri Pixel 2 bodo spet spremembe v launcherju... search spodaj kjer je bil dock.
http://www.androidpolice.com/2017/10/02...

To lahko na Novi sicer nastaviš, ampak res ne vem, kakšnemu procentu ljudi je to dejansko ok.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Egidij88 ()

MrStein ::

klinker je izjavil:


Root, pa jih bos lahko odstranu, vecino pa se da tudi disableat.
Ce te pa ikone tolko motijo, pa Nova launcher, ki je itak svetlobna leta pred stock, pa si das take ikone kot zelis.

Nič me ne moti.
Poanta je, da je to Googlov "essential" app, ne pa neki third party "slučajno mimoidoči" app.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Sami ::

Moj N5X pa gre danes na servis, Nexus imprint je kar naenkrat nehal delovati...ko si se dotaknil fingerptinta je na zaslonu zapisalo "fingerprint hardware not available", poizkusil sem vse...tudi factory restore in ne deluje...v nastavitvah telefona je opcija fingerprinta izginila.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

volp ::

Je komu že uspelo odpraviti to bedno izginjanje slik? Mislim da nas večina ve o čem govorim.

Počasi izgubljam živce s tem Nexusom imam nadgrajenega na 8.0 oktoberska verzija popravkov. Vse updatano. Naložil sem celo prenovljen fotoaparat, ki so ga naredili za Pixle, pa še vedno izginjajo slike.
Da o štekanju in laganju sploh ne govorim ;(

gddr85 ::

google stock android šteka?..nemogoče :P

volp ::

Bolj kot da šteka bi rekel da zmanjkuje rama za normalno uporabo...

2f4u ::

volp je izjavil:

Je komu že uspelo odpraviti to bedno izginjanje slik? Mislim da nas večina ve o čem govorim.

Počasi izgubljam živce s tem Nexusom imam nadgrajenega na 8.0 oktoberska verzija popravkov. Vse updatano. Naložil sem celo prenovljen fotoaparat, ki so ga naredili za Pixle, pa še vedno izginjajo slike.
Da o štekanju in laganju sploh ne govorim ;(


Oj, men ena slika ni zginila; recimo backup naredim na 14dni, RAM čistim, spomina dovolj... upam, da tako ostane še naprej. Updateov ne delam ker deluje Orio brez problema. Edino TV2Go še ni usposobljen....

IL_DIAVOLO ::

Se se komu dogaja, ko ima telefon na usesu da se pritisne ikona za "mute" in te oni na strani seveda nic ne slisi? Meni se to dogaja non stop.

Popolnoma neuporabna in nadlezna funkcija.

dmok ::

2f4u je izjavil:

Edino TV2Go še ni usposobljen....

Je že, meni v5.6.2 dela.

d.

GupeM ::

@IL_DIAVOLO: Verjetno ti proximity senzor ne deluje. Ko daš telefon k ušesu, bi se ti moral ekran ugasniti. Pokliči nekoga, pa preveri, če senzor deluje.

2f4u ::

dmok je izjavil:

2f4u je izjavil:

Edino TV2Go še ni usposobljen....

Je že, meni v5.6.2 dela.

d.


Preberi: tv2go na OREO, Android 8.0.0, T-2

dmok ::

2f4u je izjavil:

dmok je izjavil:

2f4u je izjavil:

Edino TV2Go še ni usposobljen....

Je že, meni v5.6.2 dela.
d.

Preberi: tv2go na OREO, Android 8.0.0, T-2

Saj sem jaz imel enak problem. Po posodobitvi na 5.6.2 (29.09.2017) pa zopet deluje. Tebi še vedno ne ?

d.

dejanslo ::

@IL_DIAVOLO & GupeM

Meni se tudi dogaja to, sem pa opazil, da je odvisno, kako prislonim telefon k ušesu. Sicer pa, ali obstaja način, da preverim ali ta senzor deluje kot bi moral? Lp
There`s More Than One Way To Do It

2f4u ::

dmok je izjavil:

2f4u je izjavil:

dmok je izjavil:

2f4u je izjavil:

Edino TV2Go še ni usposobljen....

Je že, meni v5.6.2 dela.
d.

Preberi: tv2go na OREO, Android 8.0.0, T-2

Saj sem jaz imel enak problem. Po posodobitvi na 5.6.2 (29.09.2017) pa zopet deluje. Tebi še vedno ne ?

d.

Dela. Jp, ne updateam vsak teden. Pusti lava dok spava... konj k vleče.
««
34 / 38
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Google Pixel (strani: 1 2 3 466 67 68 69 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
3418666791 (1274) NejcSSD
»

Google Nexus 5 (strani: 1 2 3 451 52 53 54 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
2674537877 (159908) zk_eu
»

Kateri telefon priporočate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7419806 (13081) sift
»

Prispeli so Nexus 6, 9 in Player, Android 5.0 je Lollipop (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Android
13745757 (37281) amacar

Več podobnih tem