» »

Google Nexus 5

Google Nexus 5

««
2 / 54
»»

keitai ::

Bolj sem ciljal na .de trgovine, glede na to, da je celotna procedura, če hočeš kupiti na playstoru iz slo.

PrimozR ::

keitai je izjavil:

Na začetku bo pri nas (.de) imo cca 400e, nato pa se bo cena počasi spuščala. 350-400e za tak telefon je še vedno poceni, ne vem ali res pričakujete, da boste dobili bolj ali ne nov high end telefon za 200-250e, za katerega je dejansko dokaj veliko zanimanje. Bolj je glupo, da imajo američani tako nizke cene v primerjavi z EU (njihov sales tax ni ravno visok, nekatere zvezne države ga skoraj nimajo).

V Evropi bo prek LG-ja verjetno bolj 600, tako kot Nexus 4.

Pa evo vam zgrešene napovedi, kako poceni bo. Sicer sem presenečen, da je 16 GB verzija še vedno 350 €, sem pričakoval par 10 € podražitve (kot pri Nexus 7 za 2013), po drugi strani je pa čudno, da 16 GB ostaja za enako ceno, kot štirka (če bosta res samo 16 in 32 GB) - Nexus 7 so 8 GB ukinili in 16 GB dali na mesto 8 GB modela.

keitai je izjavil:

Na začetku bo pri nas (.de) imo cca 400e, nato pa se bo cena počasi spuščala. 350-400e za tak telefon je še vedno poceni, ne vem ali res pričakujete, da boste dobili bolj ali ne nov high end telefon za 200-250e, za katerega je dejansko dokaj veliko zanimanje. Bolj je glupo, da imajo američani tako nizke cene v primerjavi z EU (njihov sales tax ni ravno visok, nekatere zvezne države ga skoraj nimajo).

Zglihajo drugje, recimo pri zdravstvu in šolstvu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Killerade ::

Glede na specifacije telefona me cena ne moti, sploh v primerjavi z cenami naših operaterjev. V mojih očeh je edina šibka točka telefona baterija, fotkič bo verjetno "nekoliko" boljši kot na 4-ki :)

 CAMERA SAMPLE SHOT ON A DIFFERENT DEVICE WITH THE SAME SONY SENSOR AS IN NEXUS 5

CAMERA SAMPLE SHOT ON A DIFFERENT DEVICE WITH THE SAME SONY SENSOR AS IN NEXUS 5



Zheegec ::

3pier je izjavil:

ima mogoče kdo možnost kupit telefon v tujini prek google play oz. kje drugje,ker pri nas bo šele decembra ??

Menda bo pri nas že kmalu po izidu, samo glede na to, da bo najbrž kar dražji vseeno priporočam takoj iz tujine :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

XIIT ::

Novi Nexus je zunaj, naročiti se ga da na Google Play.

Specifikacije so enake pričakovanim;
- 5" Full HD zaslon
- Snapdragon 800 @ 2.3GHz
- 2GB RAM
- 8 MP kamera
- 16GB in 32GB raličici
- brezžično polnjenje
- 2300 mAh baterija (v obeh različicah)

Telefon je na voljo v dveh barvah, beli in črni.

Cena (v google playstore):
16GB verzija - 349EUR
32GB verzija - 399EUR

V trgovinah po tujini bosta obe različici stali najverjetneje 50EUR več (kot pri Nexus 4)


Uradna objava: http://officialandroid.blogspot.com/201...
Podrobnejša predstavitev telefona ter najnovejše verzije, Android 4.4 KitKat: http://www.theverge.com/2013/10/31/5049...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: XIIT ()

JanezH ::

Upam, da bo do božiča pri mobitelu.

Zheegec ::

Cena je nora glede na konkurenco. Praktično zastonj :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

JayKay ::

narocen. pride najkasneje 5/11 :-)

Neiiiiic ::

JayKay je izjavil:

narocen. pride najkasneje 5/11 :-)

Kje si naročil? :)

kokoon ::

A bo cena na amazon.de tudi za 50eur visja? Se kdo spomni kako je bilo pri n4 ob launchu?
[kokoon]

JayKay ::

google play store

disclaimer: zivim v UK

keitai ::

Bom raje počakal kakšen mesec ali dva, da se nakaže, kje so problemi tega telefona.

damjanll ::

V DiTech.at imajo crnega in belega 16GB za 399 EUR.
Zaloga zaenkrat izgleda kar v redu.
Je se kje na voljo v blizini?

tomzzi ::

Ah 400€... Sem mislil, da bo kaj cenej. Toliko pa ne dam za telefon. Vsaj trenutno ne... Res pa je, da za to ceno ponuja ogromno. Če ga primerjam s konkurenco je še poceni. Ampak zame še vedno preveč.
Bo treba kaj drugega nabavt...

Mavrik ::

Ja za koliko si pa mislil da boš dobil high-end telefon? :P
The truth is rarely pure and never simple.

damjanll ::

Aja danes je tudi v avstriji pa najbrz po celi evropi praznik, kaj pa jutri, bo odprto? Kdo ve?

Uranij ::

V Zürichu ni praznika, in sodelavec ga ze ima.. :)

tomzzi ::

Mavrik je izjavil:

Ja za koliko si pa mislil da boš dobil high-end telefon? :P


Ja saj mi je logično, da bo dražji kot direkt v Google play štacuni in mi je popolnoma jasno, da ne more biti kaj dosti cenejši...
Morda ga pa le naročim po 15 Novembru. Bom videl kako bo s financami.
Nov telefon pa nucam. Obvezno. Saj mi je Xperia Ray že prešvoh (čeprav še vedno dober telefon za svojo starost, pa vzdržljiv).

PrimozR ::

Uranij je izjavil:

V Zürichu ni praznika, in sodelavec ga ze ima.. :)

Verjetno ne prek play store?

JayKay ::

ok skenslal play narocilo, sel v trgovino po njega :)

weasel ::

A mogoče kdo špekulira, kdaj ga lahko pričakujemo pri Mobitelu? In še zanima me, če se kdo spomni, kakšna je bila akcijska cena (za vezavo prek Đabesta) na začetku pri njih.

Chev ::

JayKay je izjavil:

ok skenslal play narocilo, sel v trgovino po njega :)


Katero trgovino? Google trgovino? Cena enaka kot preko neta?

Daj poslikaj zadevo pa linkaj tisto tvojo stran. First impressions o napravi?

PrimozR ::

weasel je izjavil:

A mogoče kdo špekulira, kdaj ga lahko pričakujemo pri Mobitelu? In še zanima me, če se kdo spomni, kakšna je bila akcijska cena (za vezavo prek Đabesta) na začetku pri njih.

Mislim da 430 € za 16 GB model.

JayKay ::

http://www.carphonewarehouse.com/ online in fizicne

cena 295 funtov vs 299 +9.99 dostava na google play

lazji, ne drsi, kamera je ok, zaslon je cudovit, ker je enakih dimenzij kot n4 se da bp drzat v rokah.
minus; rabis case ker steklo kamere strli ven iz ohisja malo

par android sprememb je dobrodoslih, ni pa neke drasticne spremembe

evo slike
https://plus.google.com/photos/10004359...

6151 ::

ve kdo kakšna je cena pri izanglije, in pa če naročiš 2 ali 3?
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

damjanll ::

Hmm torej n5 je malenkost vecji od n4. :-(
Spekulacije so bile da bo celo za kak milimeter manjsi in da bo samo zaslon vecji, pa izgleda ni tako.
N4: 133.9 x 68.7 x 9.1 mm
N5: 137.84 x 69.17 x 8.59 mm
Res da je tanjsi in lazji samo v zep pa po moje n4 lepse sede.

dunda ::

damjanll je izjavil:

V DiTech.at imajo crnega in belega 16GB za 399 EUR.
Zaloga zaenkrat izgleda kar v redu.
Je se kje na voljo v blizini?


Sunce jim žarko - včeraj pa ga niso imeli (no, še ni bil uradno predstavljen 8-)).

Ali se komu sanja kako je z nakupom preko Google play? Imam namreč soseda, ki ima stalno prebivališče v Italiji. Kakšni so pogoji nakupa? Ker on nima Google računa, bo to verjetno bolj nerodno (mislim to, da bi sedaj jaz vezal mojo kartico na njegov Google račun in podobne zadeve).
https://www.kacnje.eu

Chev ::

JayKay je izjavil:

http://www.carphonewarehouse.com/ online in fizicne

cena 295 funtov vs 299 +9.99 dostava na google play

lazji, ne drsi, kamera je ok, zaslon je cudovit, ker je enakih dimenzij kot n4 se da bp drzat v rokah.
minus; rabis case ker steklo kamere strli ven iz ohisja malo

par android sprememb je dobrodoslih, ni pa neke drasticne spremembe

evo slike
https://plus.google.com/photos/10004359...

Hvala!
Zaslon izgleda res prekrasen, KitKat še naredi toliko večji zaslon brez tistih črnih obrob - nice!
Spet ta kamera ... Na Galaxy Nexus-u imam konkretno znucano obrobo zadnje kamere, tako da to je ogromen minus. Zadnja stran tudi izgleda je kar konkreten fingerprint magnet.

Kaj pa samo delovanje OS-a? Se pozna razlika uporabniku? Oz. je hitrejši kot N4?

JayKay ::

malenkost, v samem os ni drasticne razlike. verjetno bo v spilih vec

edit: v zgornjem albumu so tri slike z nexus 5

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JayKay ()

less ::

Uranij ::

PrimozR je izjavil:

Uranij je izjavil:

V Zürichu ni praznika, in sodelavec ga ze ima.. :)

Verjetno ne prek play store?


Sodelovec se je sprehodil do sem, kar je ravno cez cesto. Je bila pa v trgovini guzva (preko 100 ljudi).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Uranij ()

Modri dirkač ::

Malo OT, a ni bilo rečeno, da bo tudi novi Nexus 10 prišel?
Everybody lies!

PrimozR ::

dunda je izjavil:

damjanll je izjavil:

V DiTech.at imajo crnega in belega 16GB za 399 EUR.
Zaloga zaenkrat izgleda kar v redu.
Je se kje na voljo v blizini?


Sunce jim žarko - včeraj pa ga niso imeli (no, še ni bil uradno predstavljen 8-)).

Ali se komu sanja kako je z nakupom preko Google play? Imam namreč soseda, ki ima stalno prebivališče v Italiji. Kakšni so pogoji nakupa? Ker on nima Google računa, bo to verjetno bolj nerodno (mislim to, da bi sedaj jaz vezal mojo kartico na njegov Google račun in podobne zadeve).

Kreditna mora biti italjanska.

Jah pričakuje se, kdaj pa pride pa pitaj ribice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Chev ::

Na prejšnji strani se je ugibalo, ali bo Galaxy Nexus dobil 4.4; Galaxy Nexus je uradno zastarel in ostaja na 4.3.

Počakam še na ponudbo Telekom/M@, potem pa akcija 8-)

JanezH ::

Mavrik je izjavil:

Ja za koliko si pa mislil da boš dobil high-end telefon? :P


Nexus 5 appears in Google Play store for $349


Preračunano glede na devizni tečaja dne 1.11.2013 to znese 258,42 EUR.
In če rečemo da samo spremenimo valuto $ v € bi to zneslo slabih 100€ več, torej recimo, da bi dobil high-end telefon za 350 EUR. Tudi jaz ne dam več za škatlo elektronike in raje ostajam na nexus s še nekaj časa :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JanezH ()

JayKay ::

the nexus family

6151 ::

JayKay, bi nam lahko poslal malo primerkov =D ?
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

PrimozR ::

JanezH je izjavil:

Mavrik je izjavil:

Ja za koliko si pa mislil da boš dobil high-end telefon? :P


Nexus 5 appears in Google Play store for $349


Preračunano glede na devizni tečaja dne 1.11.2013 to znese 258,42 EUR.
In če rečemo da samo spremenimo valuto $ v € bi to zneslo slabih 100€ več, torej recimo, da bi dobil high-end telefon za 350 EUR. Tudi jaz ne dam več za škatlo elektronike in raje ostajam na nexus s še nekaj časa :)

Em... V Evropi je Nexus 5 16 GB na Play Store ravno 350 €. Če ti je to preveč za high end hardware, je potem res bolje, da si kupiš nek cenejši telefon nižjega ranga. Več kot očitno potrebe po high end telefonu nimaš.

JanezH ::

PrimozR je izjavil:

JanezH je izjavil:

Mavrik je izjavil:

Ja za koliko si pa mislil da boš dobil high-end telefon? :P


Nexus 5 appears in Google Play store for $349


Preračunano glede na devizni tečaja dne 1.11.2013 to znese 258,42 EUR.
In če rečemo da samo spremenimo valuto $ v € bi to zneslo slabih 100€ več, torej recimo, da bi dobil high-end telefon za 350 EUR. Tudi jaz ne dam več za škatlo elektronike in raje ostajam na nexus s še nekaj časa :)

Em... V Evropi je Nexus 5 16 GB na Play Store ravno 350 €. Če ti je to preveč za high end hardware, je potem res bolje, da si kupiš nek cenejši telefon nižjega ranga. Več kot očitno potrebe po high end telefonu nimaš.


Res je, ne bo mi hudega, če ne vzamem high end igračke za 400€, ki v dobrem letu postaja zastarela :-) In pomoje gre tu pri redkih za resno potrebo po takem telefonu, ampak bolj za luksuz :-) Pa da ne bo pomote, seveda si ga želim :-)

blackbfm ::

Res je, ne bo mi hudega, če ne vzamem high end igračke za 400€, ki v dobrem letu postaja zastarela :-)


ja za manj pa dobiš kvečjem nekaj kar je zastarelo že 3 leta nazaj:))

In pomoje gre tu pri redkih za resno potrebo po takem telefonu, ampak bolj za luksuz :-)

za dober user experience je osnova kvaliteten displej, odzivnost, itd.. in tega ne dobiš pri nižje-srednje cenovnih modelih, to ni noben luksuz

JanezH ::

Saj pravim, da preživim brez dobrega user experienca za katerega osnova je kvaliteten displej, odzivnost, itd... :D Za resno delo lahko tudi s 3 leta starim telefonom kreiras hot spot kjer nimaš klasicnega dostopa do interneta in delaš s prenosnikom. Če pa hočeš videti ikonce v top resoluciji in posiljat smse gladko brez zatikanja, itd..., se pravi dober user experience kot pravis, pol pa rabiš res top shit telefon za 500€ :D
Verjetno bi še marsikdo od nas vozil porša za dober user experience, pa žal za nekatere to ni najbolj racionalno, vsak ve zase kaj potrebuje :D

Assass1n ::

Jaz bi se takoj iz poršem vozil, sam mi je moj polo zadost /sarkazem off :)
Za tak avto nimam, za telefon pa že napraskaš 200€/leto če starega prodaš za 200, imam n4 pa bom vrjetno menjal, sam da se cene umirijo
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

JayKay ::

sem dodal nekaj slik z n5
https://plus.google.com/photos/10004359...

in video

IztokG ::

A je kakšna dobra duša iz UK, ki bi ga kupila zame na play store?

PrimozR ::

Glede na to da imaš oba, menjava za lastnike N4 verjetno ni potrebna oz. je razlika praktično neopazna?

JayKay ::

n4 je dober tel in ko dobi 4.4 bo se boljsi.4.4ma kr nekaj detaljnih popravkov ki ful izboljsajo user experience.
n5 hardware je pa nov nivo. sam ubcutek ko drzis telefon, zaslon,kamera, malenkosti ki se poznajo.
menjat ni nujno,ampak ko bo tel navoljo v slo, priporocam da ga greste pogledat in sprobat.

klinker ::

Jaykay...kolko je kaj fotkic boljsi, ce sploh dejansko je? Sploh v kakih slabsih svetlobnih pogojih, ker trenutno na N4 fotkic ni bogve kaj.

JayKay ::

cist subjektivno, mam z n5 boljse slike kot z n4, tudi v
low light. krajsa focusna razdalja, opticna stabilizacija se pa kamera ne more primerjat z iphone5s

v zgornjem albumu sta dve sliki v istih pogojih in z default nastavitvami na obeh

klinker ::

No sej, slik kot na iphone-u nisem pricakoval, me samo zanima ce je tudi senzor v N5 kaj boljsi, ali je samo stabilizator edina izboljsava na fotkicu.

Zheegec ::

Hmmm, v Sloveniji šele decembra :( Lahko kdo zrihta zadevo iz tujine pretty pliizzz :):)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014
««
2 / 54
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Google/LG Nexus 4 (strani: 1 2 3 438 39 40 41 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
2013336057 (118907) Mavrik
»

Prispeli so Nexus 6, 9 in Player, Android 5.0 je Lollipop (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Android
13745774 (37298) amacar
»

Je proizvodnja Nexus 5 res končana? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5022656 (19113) fast1slow
»

Nexus 5 je prispel (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
6529546 (22514) Assass1n

Več podobnih tem