» »

Google Nexus 5X

Google Nexus 5X

Temo vidijo: vsi
««
33 / 38
»»

MrStein ::

Pazi narekovaje...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Egidij88 ::

Tudi jaz sem danes dobil OTA Oreo skupaj z september security patchom. Vse google ikone so ogabno kvadratne zdaj, bo Nova v naslednjemu updejtu rešila... ali pa en icon pack gor. Pixel Launcher pa ni zunaj.

Sami ::

Še kdo v 8.0 pogreša pri "Storage" clear cached data?

Baje bo to sistem sedaj sam delal in vsakemu appu dodelil nekaj prostora za cache...
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Mavrik ::

Egidij88 je izjavil:

Tudi jaz sem danes dobil OTA Oreo skupaj z september security patchom. Vse google ikone so ogabno kvadratne zdaj, bo Nova v naslednjemu updejtu rešila... ali pa en icon pack gor. Pixel Launcher pa ni zunaj.


Jaz sem to rešil z inštalacijo https://github.com/Deletescape-Media/La... launcherja in ter https://play.google.com/store/apps/deta... ikon. Tko so zdaj vsaj vse okrogle.
The truth is rarely pure and never simple.

Sami ::

Edino tale bela barva Quick Settings menija je res moteča, mogoče kdo pozna način da se spremeni v sivo kot prej?
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Egidij88 ::

Sami je izjavil:

Še kdo v 8.0 pogreša pri "Storage" clear cached data?

Baje bo to sistem sedaj sam delal in vsakemu appu dodelil nekaj prostora za cache...



Pa porabo rama so kar pod developerja premaknili.

Zdaj sem dal gor Moonshine icon pack. Na Nova Launcherju 5.5. pa boš lahko nastavil, kakšno obliko hočeš ikone.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Egidij88 ()

PrimozR ::

MrStein je izjavil:

Je upgrade na 8 "obvezen"?
Torej, a bodo še dalje update-i za 7.1.x ali je "hard fork"?

Obvezno je samo umreti. Pa plačati davke. Updejtati pa ni niti obvezno, niti "obvezno".

8 je update za 7.1.x in ni "hard fork".

Narekovaje sem pazil.

MrStein ::

Kralj redundance, kaj? ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

matijadmin ::

Kolikor sem zasledil, naj bi bila to zadnja posodobitev Androida za 5X naprave (varnostne bodo še eno leto).

Naš je prišel s servisa, ker se je pred tem skuhal v bootloop malo pred iztekom garancije. Podaljšali so mu garancijo za 1 leto (stvarna je itak 2 leti) in, ker niso imeli plate z enako spomina, so nam dali dvakrat zmogljivejšo. Prijetna izkušnja s podporo/servisom.
Vrnite nam techno!

PrimozR ::

Takšna je praksa ja, da dobivaš major updejte 2 leti po izidu telefona. Izid 5X je bil pa ~oktobra, 2 leti nazaj.

Sami ::

Naj bi dobil še vse update 8.X verzije....drugače pa brez sekiranja...tu bo še dolgo za podporo Lineage OS ;-)
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

PrimozR ::

Zato pa pravim major updejte. Po dveh letih major updejtov ne bo več. Če Google Android 9 izda febrarja, smo na suhem.

pirlo ::

Mene samo skrbi to, da se več ne bo dalo dobit developer telefona marsikje po svetu, ne smo pri nas. Nexusi so končali z major upgradi, Pixlov pa ni. Imam občutek, da če letos predstavijo spet samo Pixle, da bodo še za eno leto podaljaši major nadgradnje za Nexuse. Ne vem pa če sploh hočem kakšno posodobitev še na 5x, ker mi dela Oreo katastrofalno... vmes bi ga kar v steno vrgel, ko iz ničesar začne totalno štekat in je po 5s neodziven. Nougat je bil podoben v prvi in drugi beti, potem so zrihtali. Tu pa še kar ne, enako slabo dela kot v drugi beti. Sem dal factory reset in še wipe to file encryption (iz obupa sem preklopil še na to), da je res vse ščistlo, pa nič ne pomaga.
Google totalno izgublja kompas, hočejo kopirat Apple v vseh aspektih, potem pa skopirajo na pol in naredijo samo polizdelke. Zadnja stvar je launcher s temi "adaptive icons". Zdaj imam poln ekran krogov v krogu z mini ikonico na sredini. Wtf!?

Sami ::

Zelo čudno, da imate probleme....jaz sem včeraj oba N5X v familiji nadgradil na Oreo 8.0 in delujeta odlično....moram se navaditi edino na bel quick settings predal, pa ikonice so res tako tako.

Pri mojem opažam, da je vse bolj tekoče kot na 7.X, tudi kakšen lag, ki je bil prej prisoten je sedaj izginil....tako da sem zelo zadovoljen.

Me pa za v prihodnje (čez kaki 2 leti), ko bom kupoval novi telefon skrbi kaj bom sploh imel na izbiro....Pixel ni slab, samo 700EUR+ za telefon ne mislim dati, tudi Oneplus se je podražil.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Egidij88 ::

Za moje pojme delovanje ni odlicno ne na nougatu ne na oreu. Saj je ok, ampak se ga da spraviti na kolena.

MrStein ::

Hmm, po novem po polnjenju več ne piše na lock screen-u "Charged" ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

matijadmin ::

30 % baterije požre čez noč, torej v slabi 7 urah ob neaktivnosti in ugasnjenem zaslonu. Bom poskusil ponastaviti napravo, če bo kaj bolje.

Drugače pa razmišljam o CopperheadOS, ampak je tudi slednji vezan na Googlove izdaje posodobitev.
Vrnite nam techno!

PrimozR ::

Sami je izjavil:

Zelo čudno, da imate probleme....jaz sem včeraj oba N5X v familiji nadgradil na Oreo 8.0 in delujeta odlično....moram se navaditi edino na bel quick settings predal, pa ikonice so res tako tako.

Pri mojem opažam, da je vse bolj tekoče kot na 7.X, tudi kakšen lag, ki je bil prej prisoten je sedaj izginil....tako da sem zelo zadovoljen.

Me pa za v prihodnje (čez kaki 2 leti), ko bom kupoval novi telefon skrbi kaj bom sploh imel na izbiro....Pixel ni slab, samo 700EUR+ za telefon ne mislim dati, tudi Oneplus se je podražil.

Xiaomi oz. Moto X4 iz Android One programa.

Egidij88 je izjavil:

Za moje pojme delovanje ni odlicno ne na nougatu ne na oreu. Saj je ok, ampak se ga da spraviti na kolena.

Mja, fali RAM. Danes mi je laufala Strava in Play Music, sem dal na pavzo, odpiranje Soundclouda je pa traaaaaaajaaaaaaalo. Čeprav možno je tudi, da je kriv soundcloud app. IG je recimo totalno govno, od zadnjega updejta mi vsak story video šteka oz. preskakuje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Egidij88 ::

Ja meni se zdi da Soundcloud app ne stima najbolje sicer. Evo danes spanje 6 ur, slo 10 posto baterije...ni malo to...

klinker ::

matijadmin je izjavil:

30 % baterije požre čez noč, torej v slabi 7 urah ob neaktivnosti in ugasnjenem zaslonu. Bom poskusil ponastaviti napravo, če bo kaj bolje.

Drugače pa razmišljam o CopperheadOS, ampak je tudi slednji vezan na Googlove izdaje posodobitev.


Jst imam Oreo ze nekaj mescev in nikoli imel tezav ki jih opisujete.
Pri major nadgradnjah je pa factory reset na vsaki napravi prakticno obvezen.

2f4u ::

matijadmin je izjavil:

30 % baterije požre čez noč, torej v slabi 7 urah ob neaktivnosti in ugasnjenem zaslonu. Bom poskusil ponastaviti napravo, če bo kaj bolje.

Drugače pa razmišljam o CopperheadOS, ampak je tudi slednji vezan na Googlove izdaje posodobitev.


Včeraj sem testiral svojega na 7.1.2; pa na letalski način, pa vse applikacije off... čez noč, od 23 do 06 je porabil 4-5% baterije. Ali lahko probaš "letalski" tudi ti pri seb?

Sami ::

Jaz teh problemov nimam, meni čez noč porabi 3-5% nekje v 7ih urah, kot sem rekel je tudi delovanje samega telefona boljše.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Egidij88 ::

Sem šel delati factory reset... jao jao jaoooo. Zdaj mi SMS za 2-step verification ne prileti, wifi je signal je. World of pain, Smokey.

Oh hvala qrcu sem šel samo na google account na laptopu to izklopiti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Egidij88 ()

matijadmin ::

klinker je izjavil:

matijadmin je izjavil:

30 % baterije požre čez noč, torej v slabi 7 urah ob neaktivnosti in ugasnjenem zaslonu. Bom poskusil ponastaviti napravo, če bo kaj bolje.

Drugače pa razmišljam o CopperheadOS, ampak je tudi slednji vezan na Googlove izdaje posodobitev.


Jst imam Oreo ze nekaj mescev in nikoli imel tezav ki jih opisujete.
Pri major nadgradnjah je pa factory reset na vsaki napravi prakticno obvezen.

Drugo noč ni požrl niti %. Ponastavitev na tov. nast. niti ni bila potrebna.
Vrnite nam techno!

Mavrik ::

Takoj po posodobitvi se načeloma precej servisov požene zato sploh ni čudno da ti prvo (ali prvih par) noč spije mal več.
The truth is rarely pure and never simple.

krho ::

Novi lock screen je tečen fejst. Jest sem mel nastavljeno tako, da sem telefon nagnil k sebi in sem samo še pin oz. natipkal oz. narisal vzorec. Zdej je treba power tipko pritisnit :(
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

PrimozR ::

Kaj pa je spremenjeno? Also, fingerprint reader?

buneech ::

Krho, verjetno misliš active display al karkol je že, ne lock screen. Lock screen se ni spremenil. Razlika pa je v tem, da je prej bil touch aktiven, sedaj pa ne. Meni je novo bolje, ker se je prej telefon zbudil, če sem ga narobe prijel.

krho ::

buneech. tako je.

Še več tečnih stvari.
Kot je že bilo omenjeno:Status polnjenja in napolnjenost na lock/active screenu je totalno zapostavljeno, sedaj še bolj kot prej. Kot da je res treba popolnoma odklenit telefon, da vidiš koliko bo je še do konca.
Klik na ikono za signal je prej dal ven koliko date je porabljene, sedaj ti ugasne data plan. Enako sranje z baterijo, sedaj se ne zgodi nič.

edit: active display je po novem screen saver :P
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krho ()

PrimozR ::

Tole z dato je sicer pričakovan odziv glede na ostale ikone, ampak samo, če bi v pregled skočil s klikom na ime (v tem primeru operaterja). Ampak vidim, da to ne dela.

seminal ::

Danes sem še neki update dobo 37mb velik... Meni dela bojlše kot na 7, ker prej je štekal vsaj meni, zdaj pa dela tekoče upam da bo tako tudi ostalo. Drugače pa sem z delovanjem telefona manj zadovojen kot s prejšnim 5. Kamera je boljša to ja, ampak tekoče pa ni več tako kot je bilo prej.

MrStein ::

krho je izjavil:


Kot je že bilo omenjeno:Status polnjenja in napolnjenost na lock/active screenu je totalno zapostavljeno, sedaj še bolj kot prej. Kot da je res treba popolnoma odklenit telefon, da vidiš koliko bo je še do konca.

Meni kaže preostali čas polnjena, če power tipko pritisnem. (torej na lock screen-u)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

pecorin ::

Klik na ikono za signal je prej dal ven koliko date je porabljene, sedaj ti ugasne data plan. Enako sranje z baterijo, sedaj se ne zgodi nič.


Če kako sekundo držiš prst na ikoni za signal ali za baterijo, gre v nastavitve. Enako pri wifi ikoni.

PrimozR ::

Pri WiFi-ju in BT-ju pritisk na ime (SSID, povezana naprava, 'WiFi', 'Bleutooth') naredi isto brez dolgega pritiska. Zakaj ne more biti to konsistentno?

pirlo ::

Saj je konsistentno, prej ni bilo. Pritisk na ikono je vklop/izklop. Dolg pritisk na ikono odpre nastavitve. Če ima stvar na voljo več opcij (bt in wifi) pa s klikom na ime povezave lahko zamenjaš na drugo.

Aphanisis ::

Včeraj sem tudi jaz naredil na 5x update na Android 8. Pobrisal sem cache particijo v recovery in (ročno eno po eno!!!) pobrisal cache vseh aplikacij. Deluje mi vse tekoče.

Vprašanje: deluje mi vse tekoče, tako kot prej na Android 7 (ne vidim bistvenih razlik). Ali je smiselno narediti factory reset? Res se mi ne ljubi vse spet prilagajat v aplikacijah...

Egidij88 ::

Prilagajat kaj? Drugače pa, če dela potem dela.

klinker ::

Aphanisis je izjavil:

Včeraj sem tudi jaz naredil na 5x update na Android 8. Pobrisal sem cache particijo v recovery in (ročno eno po eno!!!) pobrisal cache vseh aplikacij. Deluje mi vse tekoče.

Vprašanje: deluje mi vse tekoče, tako kot prej na Android 7 (ne vidim bistvenih razlik). Ali je smiselno narediti factory reset? Res se mi ne ljubi vse spet prilagajat v aplikacijah...


Ce te bo kaj hecal nardis, dokler dela vse ok pa nima smisla.
Vcasih se pri takih posodobitvah pac kaj zalomi, vcasih vse stima. Bil to iOS, WP ali droid.

Aphanisis ::

Egidij88 je izjavil:

Prilagajat kaj? Drugače pa, če dela potem dela.


Notifications dovoljenja, login v različne appe, tipkovnice in črkovanje za različn jezike, ki jih uporabljam, različne sounde za različne aplikacije kot so WhatsApp, Hangouts, Viber itn. itn. Teh nastavitev mi nikoli ni nobena verzija Androida backupala in potem ob factory reset nastavila sama...

Delam kaj narobe?

PARTyZAN ::

Jaz svojega 6P še nikoli nisem ponastavil, pa dela normalno. Mentaliteta reseta po nadgradnji se mi zdi, da izhaja iz časov Windows XP, ko so nekateri friki imeli tedenske preventivne "formate".

Kot so ti že svetovali, če reč dela ne kompliciraj.

2f4u ::

Jutro družba; zlezel sem do 8.0.0. varnostni popravki 5.Sept. Vse BP. Nobenga reseta. V bistvu tut home made programčki so "preživeli".

Morda, ostaja razlika do "Note" - tastatura, pa imam tisto fatkeyboard al pa classic keyboard, večje črke... Še kar tolčem pikice namest presletkov.Čšž je sploh ne uporabljam več (zaradi hčere in pravopisa, lol). Defakto, Note je bil tukaj boljši. Jp, starček sem k ne uporabljam sweep al pa besed iz telefona... še kar tipkam...

PrimozR ::

A mar kdo z veseljem sweepa? Sam prisegam na swiftkey zaradi autocorrecta (čeprav se mi zdi,d a je zadnje cajte malo tečen).

IL_DIAVOLO ::

Sicer imam nexusa 6P, ampak ta android deluje veliko boljše od prejšnjega.

Sami ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Sicer imam nexusa 6P, ampak ta android deluje veliko boljše od prejšnjega.


Saj pravim, da moj in od partnerice 5X deluje na 8.0 dosti bolje kot 7.X, na 7.X so bili "občasni" laggi, ki na 8.0 niso več prisotni.

Kdo ve kako izbrisati cached data vseh appov hkrati? Ker je bila opcija v 8.0 odstranjena....
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

gnomee ::

Sam sem našel samo način, da pobrišem od določene aplikacije ročno, ne pa od vseh..

Nastavitve > Aplikacije in obvestila > Podatki o aplikaciji > Chrome > Pomnilnik > Počisti predpomnilnik.

P.S. Nastavitve > Shramba > Sprostitev prostora? Morda to?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gnomee ()

Sami ::

gnomee je izjavil:

Sam sem našel samo način, da pobrišem od določene aplikacije ročno, ne pa od vseh..

Nastavitve > Aplikacije in obvestila > Podatki o aplikaciji > Chrome > Pomnilnik > Počisti predpomnilnik.

P.S. Nastavitve > Shramba > Sprostitev prostora? Morda to?


To vem, samo je zamudno za vsak app posebej :d

Sprostitev prostora pa vključuje appe, ki jih ne uporabljaš redno....fotke, videe...itd., ni cached data.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

MrStein ::

Kako deluje obvestilo "<app name> is running in the background"?

Za Gmail mi je javil in čez par sekund že izginil.
Za Skype for business je javil in je tam že ves dan, ne gre stran.
Za Skype pa ni javil nikoli, čeprav seveda tudi teče v ozadju.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Outcast ::

Pozdravljeni, jaz (sem skoraj leto nazaj) šel iz Nexus5 na Nexus5x in inštaliral takoj Oreota, mislim da v nedeljo zvečer. Deluje mi ok, odziven (vsaj) tako kot 7.X
Moti me sinhronizacija vseh računov, ki je bila prej lepo skupaj pod "Računi", tako sedaj ne najdem kje se izklopi sinhronizacija koledarja naprimer. Moteč mi je tudi vgrajen (prevzet po smsm-u) sound, ko recimo izgubiš signal in ker delam v prostoru, kjer imamo bolj slab signal (nisem rudar hehe) mi gre to kr nekam:) In baje je to pač 'noviteta' na Oreotu in se ne da recimo izklopiti.

So pa to taki majhni problemi za 1x, ki upam da jih bodo z naslednji releasom rešili...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Outcast ()

Mavrik ::

Kako to misliš zvok pri izgubi signala? A se ti slučajno pojavi kako obvestilo?
The truth is rarely pure and never simple.

Outcast ::

Imam nastavljeno samodejno izbiro omrežja in ko zgubim signal mi samo zapiska phone, brez obvestila, z istim soundom kot za sms...ko sem zopet na signalu zopet sound...recimo isto je tudi ko izklopim/vklopim telefon. Malo smešno ja....:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Outcast ()
««
33 / 38
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Google Pixel (strani: 1 2 3 467 68 69 70 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
3458685134 (94) akulp
»

Google Nexus 5 (strani: 1 2 3 451 52 53 54 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
2674541000 (163031) zk_eu
»

Kateri telefon priporočate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7419964 (13239) sift
»

Prispeli so Nexus 6, 9 in Player, Android 5.0 je Lollipop (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Android
13746351 (37875) amacar

Več podobnih tem