» »

Problem pri navijanju NF7-S 2.0 plate

Problem pri navijanju NF7-S 2.0 plate

1
2
»

Oblivion ::

Ram je Kingston Value Ram, nc kej ekstra, zdej bom hmal zamenjal. Timingi so 5-2-2-2,5. Driverji za plato so ta zadnji iz njihove strani, bios pa je ta prvi, nism se nc fleshal.

Fury ::

valueram ma zelo rad 6-3-3-2 tajminge.. preiskuseno :) probaj prvo to.
potem pa se povej kako mas prikloplen disk? da nimas slucajno preko sata?

Oblivion ::

Disk ni na SATA, tolko pa ze vem ;) Mam piklopljena dva diska na primary channel (maxtor 80Gb primary in 60gb slave), na drugem pa cd-roma(cd-rw in dvd-rom). Ni ravno idealna kombinacija ma mi do sedaj ni delalo problemov. Bom probal se ram, mogoce bo pa to. Pa tudi zelo majhno razliko sem opazu v Sandri med Dual channel in med navadnim. Kako to?

Clemento ::

Oblivion: Men zgleda kot problem z nforce2 drajverji ali pa z WinsiXP...ne glede na o ce si jih
na novo nalozil....

dl si ta popravavek: Q815411_WXP_SP2_x86_ENU.exe
in tega: q330512_WXP_SP2_x86_ENU.exe -----)nFofce2 CPU Utilitization fix-) to mislm da je to
ker z tem popravkom so se mi zacel programi odpirat
kot sus...
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

sash ::

sam teh popravkov ni na MS update ?

al so to kakšne beta zadeve ?
--------------------
Think different...
TOROiD Group

Oblivion ::

Zdej loada, pol upam da bo zadevca konca zalaufala. Hvala Clemento!

WhiteWolf ::

Ha ha, končno dobim druge rame v sredo ali pa v cetrtek! Z firmo sem zamenjal 2*256DDR KINGSTON HYPERX PC3500 (ki so me jebali na Noven Nforce2) za 2*512 DDE Twinmos z Winbond CH5 cipi! Zanima me, ce kdo ima to kombinacijo! Ne zanima me za 2*256 ker tista vem da dela super, zanima me ce ima kdo slucajno 2*512 teh ramov! Sicer bom vedel v sredo ali cetrtek, sam tko, me vseen zanima.>:D Grem pa stavit, da slabs kot je zdaj ne bo (sam 200FSB dela stabilno, pol pa ven mece,... Sem pa poizkusil ze 2*256 Twinmos pa je delalo super na 220, vec nisem probal,...

VASkO ::

ma kolega tiborrr to 2x512 twinmose z CH5 pa mu tudi ne gre dosti visje od 200mhz FSB na abitki 2.0

WhiteWolf ::

Jebemtis!!! Pa tud ce bo sam na 200 slo, bo itak enako ko prej, zgubim nič ne, bo pa vsaj enkrat vec rama! Al pa da se z firmo dogovorim, da mi dajo 4*256 namesto 2*512DDDR, pa potem prodam 2*256??? Kaj mislite?

asPeteR ::

WhiteWolf: Hja, kam pa bos dal se cetrto cokoladko? Plata ima samo 3 slote za ram ... Razen ce enega mislis prodat ...

Ti raj kr kup 2x512MB rama ... Mislim, da ti morjo delat ce z 220.

Npr. Sergio je tud mel Kingsto rame, pa jih je zamenjal za twinmos, pa mu zdej lepo dela ...

WhiteWolf ::

asPeteR: Saj potem sem misli 2 modula prodat, pa bi mel "sam" 512 (2*256)! Matr, ce mi zdi cudno, da ne bi slo kaj dost visje od 200 ce bi mel 2*512?? Mislim, da bom kar 2*512 raje mel! Pa do kod bo slo bo pac slo, upam pa na 220,..

Problem je da nikjer ne najdem kako se obnesejo 2*512 moduli:
Npr za 2*256 so pa tile testi:
http://www.vr-zone.com/reviews/TwinMOS/...
http://thecrucible.ca/reviews/twinmos/c...

Oblivion ::

Zdej ko mi sistem dela uredu hvala se enkrat Clemento, sem vcera malce gledal po biosu. Potem sm sou rebra od coolerja potipat in so ble mlacne, kar na enkrat pa se je racunalnik izklopu in zacel piskat kot sirena. Ima kdo kaksno idejo na kaj te to opozarja?

sash ::

prenizko nastavljen alarm za temperaturo in izklop računalnika
--------------------
Think different...
TOROiD Group

Jok3r ::

Jaz imam 2x256MB kingston 2700 rama in sem jih navil na 440MHz DDR. Kaj je to veliko? Timinge pa imam na Turbo. Kakšno vlogo imajo timingi? Plato imam pa ABIT NF7-s :D.

Oblivion ::

Sem pustu da default, nism nc spreminjal, zato me pa cudi. Dobro, sej zdej ni vec problemov, hvala.

Clemento ::

@Oblivion: Vesel sem zate! :D
@.:Joker:.: Bolj so agresivni timingi boljsi bandwidth mas..ti
daj tam raje expert setting pa probi 6/3/3/cas2 pa povej do
kje prides ker ce das turbo mislm da je 8/5/4/cas2.5...no v...glavnem
nic kaj turbo...
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Clemento ()

Oblivion ::

Mi lahko se kdo pove, ce se in kolko se pozna ko je ram v dual channel. Pa ce je treba se kaj nastimat al samo ram das v oddaljen slot in enega v ostala dva in to je vse? Ker v Sandri ni nobene razlike al mam single channel al pa dual. Aja, pa na default 133fsb je bandwith samo 1960MB/s. Timingi rama so 6-3-3-2.

OwcA ::

@Oblivion: Pravilna razporeditev RAMov je vse kar ti je storiti.
DC se ne pozna edinole ako nimaš ustrezno zoptimiziranega sistema. Kakšen teoretični izkoristek imaš?
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Oblivion ::

Ne vem, ker mi ga ne izpise. Od kar sem dal to palto notr ne izpise vec. Pa sm probal z Sandro Standard in Professional. Ce se bo spomnlo prikazat sporocim.

Jok3r ::

No zdaj sem dal te timnige 6/3/3/2 in mi delujejo na 432MHz DDR (216FSB). CPU FSB/DRAM ratio je 6/6. V PCmarku dobim memory benchmark 5523 pik. Bom probal še sandro.

OwcA ::

@Oblivion: izkoristek izračunaš tako, da deliš teoretično prepustnost z izmerjeno.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Oblivion ::

Teoreticna propustnost je 2,7Gb/s se pravi 2700 Mb/s, dobim pa 1960 Mb/s.

OwcA ::

@Oblivion:
Teoreticna propustnost je 2,7Gb/s se pravi 2700 Mb/s, dobim pa 1960 Mb/s.
Če imaš 133 MHz FSB (kot si zapisal nekoliko nižje), potem je teoretična prepustnost 133 MHz * 16 MB = 2128 MB/s, torej je izkoristek 92%, kar je razmeroma vredu. Omejuje te prepustnost sistemskega vodila, preostane ti le dvig FSBja.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Oblivion ::

Glede na to, da imam procesor 2400+ in je ze mnozilnik 15, mi potem preostane samo se dvig fsb-ja in znizanje mnozilnika. Bom probal se to uredit. Hvala OwcA!

Jok3r ::

No zdaj sem se sandro probal za badwidth in mi vrže tole ven.




Kaj je to dober rezultat?

LP
Joker

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

Clemento ::

V bistviu ne....bi mogu pricakvat tam oklol 3150/2950....
Jst mam na 207fsb 3142/2933..timingi za ram so pa 5/3/2/cas2...

edit: zate ne vem sam jst mam 2x256mb rama v dual DDR modu
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Clemento ()

Jok3r ::

Ali je treba kje v biosu aktivirati kakšno opcijo za dual način ? Rama sem pa postavil v drugo in tretjo režo ( tisti dve, ki sta najbolj odaljeni ).

Clemento ::

Prva in tretja sta za dual nacin....ni treba nc vklopljat...
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

Zheegec ::

1 in 3 ali pa 2 in 3 sta za dual DDR.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Clemento ::

Nisem tocn vedu kam ta link dat, no v glavnem ce koga zanima
kako Tbred zgleda pod mikroskopom...

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?s=&threadid=12278
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

||_^_|| ::

A vsaki rami loh delajo v dual načinu? Če ne, kakšni so simptomi da ni vredu?

OwcA ::

@||_^_||: vsak.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

||_^_|| ::

tenks:) zato ker se mi sistem obeša pa nevem zakaj. Sm že čist na konc z živci:D

kuglvinkl ::

Pa so palčke enake (tip, velikost, proizvajalec)?
Your focus determines your reallity

OwcA ::

@kuglvinkl: lastnosti pomnilnika na posameznem kontrolerju načeloma naj ne bi uplivale na stabilnost, kvečemu na hitrost.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Fury ::

jest razmislam da bi dokupu 512MB twinmos/winbond pc3200... mam pa zdej kingstona k mi na 210 6-3-3-cas2 dela.. in me zanima ce bi mi kksne probleme povzrocale razlicne palcke?

Clemento ::

Kingston bo delal tok kot Twinmos ce bo Twinmos slabsi ali obratno!
Drugih problemov ne bo.
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

||_^_|| ::

kuglvinkl: ja, twinmos winbond 2x256, v 2. in 3. reži (tko priporočajo pri abitu). Probu sm tut 1.&3. pa je isto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ||_^_|| ()

kuglvinkl ::

Kaj točno te pa matra?
Your focus determines your reallity

||_^_|| ::

Sistem se med špilom obeša al pa gre monitor v standby pa še obesi se zraven.

kuglvinkl ::

To pri nenaviti mašini?
Your focus determines your reallity

||_^_|| ::

ja. tazadn bios, tazadni driverji, vse updatano, pa tut s prejšnjimi driverji, biosom itd, je blo tko.

s5cougar ::

Men pa tale temperaturna zaščita para živce. Kakor hitro navijem TB-ja na 2GHz ali več, se mi ugasne comp in tuli sirena. CPU temperatura je v biosu #10 ok. 50° C, v #14 pa ok. 40° C. Vse temperaturne meje v biosu imam nastavljene na max., zato ne vem v čem je problem.;(
Errare humanum est.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s5cougar ()

WhiteWolf ::

Mam dva dni 2*512 Twinmos PC3200 Winbond CH5, pa deluje na 214 pri 8,3,2,2 in voltazi 2.8V! Vec mi zaenkrat ni uspelo stabilno, tudi ce sem zvisal voltazo, bom se poskusal!

mare87 ::

Pozno (tak, kot vedno) ampak vseeno. Gor sn dal 1.4 bios, ker "pač" prikazuje -10C temp proca. Vse se lepo zbootalo potem ko bi se moral prikazat meni za izbiro winsow je šla v eku samo utripajoča črtica..Zaradi tega NOBENA grafa na Pci-ju ne dela z 1.4 biosom in zaradi tega sem mogo bit brez kompa 15 dni!!. Zdaj mam gor 1.2, ki mi ni všeč in me zanima Fury kak si ti lahko nazaj flešal na 1.0?? Meni samo rdečo gre ko mora flešnit...

Alexius Heristalski ::

Kateri bios je najboljši za NF7 (brez S)?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

mare87 ::

Zdaj sem iz 1.2 flešo na 1.0 s pomočjo Abit Flash Menuja. 1.2 je za k****, ker v Idlu preveč obremenjuje procesor...

Fury ::

ja s flash menijem je treba 8-) drgac pa 1.0 seka! 0:)
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Baza RAM timingov

Oddelek: Navijanje
382662 (1598) DimmniBurek
»

Twinmos pc2700 hočem 200 FSB :)

Oddelek: Navijanje
16990 (811) WhiteWolf
»

Iščem dobre - res dobre RAMe (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1308702 (6430) WhiteWolf
»

Težava z navijanjem na 8RDA3+ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1457192 (4874) pele-on
»

Twinmos pri Mlacomu!!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1328968 (5431) AtaStrumf

Več podobnih tem