» »

Problem pri navijanju NF7-S 2.0 plate

Problem pri navijanju NF7-S 2.0 plate

«
1
2

Tarzan ::

Čudno se mi zdi, ker se ta plata navija slabše od Epox 8RDA+ (z voltmodom).
Ko grem nad 213MHz mi enostavno po nekaj časa laufanja programa Prime95 nehajo delovat vse USB naprave.
Namestil sem tudi heatspreader na SB za vsak slučaj, pa ni nič bolje.
Isti RAM sem prej lahko gnal na 218MHz z drugo plato.

Kakšna ideja, s katero lahko iztisnem še kaj več iz sistema?
Abit NF7-S 2.0
AMD Athlon 2600+@2550MHz (2.1V)
2× 256MB Corsair PC3200C2 memory (2.7V - overvoltano na 2.82V)
Wodno hlajenje CPU in Northbridga
Chieftec 420W napajalnik (voltaže so stabilne in ne nihajo skoraj nič)

Pa tolko sem od plate pričakoval:O

frenk ::

jah nasledn korak je dodatno spajkanje kondenzatorjev>:D...pa za hlajenje poskrb:D

p.s.:aha sm zdele vidu da maš itaq vodno

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: frenk ()

Clemento ::

Tarzan: jebat ga jst sem na istem...men se je
tud 8rda+ bolje navijala....sedaj imam nf7-s v2.0
pa jo vozim na 200fsb ker vse ostalo ni stabilno
na dual ddr...krivda rama mogoce? ne vem na 8rda
sem prisel z istim ramom na 228fsb preden se je scvrla>:D
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

frenk ::

clemento:scvrla??...kva si pa dleou:\...al je blo premau hlajenja:\

Fury ::

dej povej kero verzijo biosa mas.. men samo originalna dobr dela za navijanje.. 10 verzja.. pri vseh ostalih so neki zajebal s timingi in se mi navija NE SPLOH .. 200mhz komi. drgace gre ram do 210-215 odvisno od V. ko sem probal 11 bios sem flashal nazaj na 10 ker nism mogu cez 200 pa ce sem dal timinge na 9 4 4 CAS3... sem tut po forumih bral da folku serje... 12 in 14 baje tut tko serjeta.. in si ne upam flashat, ker iz 12 ne gre nazaj na 10, zarad SATA...

Clemento ::

jst mam bios 14beta in ne uradn 14 ker baje majo
eni z njim probleme...

Pri 8rda+ se mi je scvru prvi slot za ram, ram pa
dela normalno:D posledicno pa tudi cela plata ni delala.
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

sharp ::

Grrrrr...uničevalec plat:D

Fury ::

ce se da probi z 10 biosom, ker se mi zdi najbolsi.. razn ce SATA uporablas pol pa 10 sux.. ker v 11 biosu so neke timinge za 400mhz FSB nastimal in tist pomoje serje... sem bral da ma folk na veliko tezave z 11 in novejsimi biosu in navijanjem cez 200fsb... eni pa porocajo da lahko clo mal vec navijajo z 11 ... tko da ... 8-O :\

Tarzan ::

Clemento, men je tud 8RDA+ krepnila, pa sem jo z Abitko zamenjal, zdej mava pa spet iste probleme, upam da zdej ne bo crknil ;)

Pomoje je res tisto z dodatnimi kondenzatorji, ker se zadeva izboljša, če znižam (precej) voltažo procesorja.

DjTonic ::

Zares čudno da se vam plata tako slabo navija ker namreč na tujih straneh jo namreč označujejo kot Excellent overclocking ability. Preberite Test

Malecky ::

Vsaka stvar se slabo navija ali pa sploh ne če osebek ne zna:8)

Ta plata gre z A1 kompatibilnim ramom brez dotikanja karkoli na najmanj 225mhz FSB. Če tega ne dosežete, pol se raje kaj drugega prej poskušajte kt kondenzatorje varit pa kva se vem vse...

Clemento ::

Maleckey: pri meni je kriv ram na zalost...
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

Tarzan ::

Enako Clemento.

Malecky, ti ki si tako pameten pa ne pametuj v vsaki temi, ker s to svojo aroganco že močno najedaš. Če misliš, da smo vsi razen tebe nesposobni, potem svoja mnenja prosim obdrž zase.

Kar se kondenzatorjev tiče, pa sem samo povedal, da razumem, zakaj so jih nekateri gor lotali in potem imeli boljši rezultat! Plata namreč dokaj hitro podleže visokim voltažam, vsaj pri moji je tako.
ČE pa misliš, da bi ti lahko moje komponente navil na kaj več, pa izvoli! ti dam za pivo če ti rata 225MHz in 2600MHz dobit.

Malecky ::

Ja jokaj kje drugje....ce ti kdo kaj realnega napiše še ni mus da planes v jok...prosn te bod realn.

A ti mislis da bomo ugibal panavijal namesto tebe? Vsi bi radi samo rezultate za to pa nč naredl...itak tko je najlažje ane..To je tvoj komp tko da če ti "nezadostuje" ga sam spravi v red, nevem zakaj so forumi ce pa vsi rabite VEDEŽEVALKO, pa stem nisem nasramen...sam realen:))

Clemento ::

Jaz lahko pridem na 220fsb z eno ali drugo ploscico rama, nikakor pa ne z obema skupj...
Problem je v tem da je ram razlicen;(( in moram staknit nejkje enak ram da bom mel dvojcka...
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

monster-x ::

Clemento: pol pa ni problem v plati, ampak v ramu, tko da ne obsojaj plate ;)

Tarzan ::

Malecky, dokazuješ iz posta v post tisto, kar sem povedal.
Zaraadi takih izpadov se dobi ponavadi naziv - persona rudis, tu je kandidat!

Se spomnim, ko si ti jokal, zakaj ti ne gre nad 228MHz al kolko, pa se ni noben oglašal. V mojem primeru in v primeru Clementa, pa je zadeva enaka, ampak v resnici midva jokava precej manj. Clemento j eže ugotovil, da ga nazaj drži RAM, jaz imam tudi RAM na sumu, zato bom v kratkem preizkusil z drugim.

Malecky, ti se dosti preveč pameten da bi sodeloval na temu forumu, prosim, da v debatah ljudi s tako nizko stopnjo inteligence, kot smo mi (precejkrat tudi Morphling) ne sodeluješ, so tudi drugi (tuji) forumi.

btw, plata je zelo v redu in z navijanjem ni problemov (razen FSB), voltaže so dosti boljše (konstantne) kot pri Epox plošči. Nasploh je plata bolj kvalitetna.

Clemento ::

monster-x: preberi pa mi pokazi kje sem obsodil plato? Ze par postov nazaj sem napisal da je kriv ram.... Z 8rda+ mi je za kombinacija lepo lavfala pa sem sam plato zamenjal...
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

monster-x ::

Clemento: se oproščam. sem malo površno bral

Clemento ::

Oprosceno;)
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

Clemento ::

Ok. Sem naredil za foro en test:
1.Navil sem proc na 9.5x213fsb, ram 2x256Mb, timingi so bili 5/3/2/cas2
score v Sandri2003 je 3083/2842 kar je za moje pojme zelo malo.....prime je lavfal brez errorjev
2.Drugic sem samo spremenil multipla z 9.5 na 10 in dobil naslednji rezultat: 3212/2986 kar je
ze lepse kot prej toda tu pocepne proc saj dela errorje v prime95...

Kot kaze tudi pri abitki pojavlja multipla bug...bi probal tudi 10.5 sam proc ne gre visje kot 2200mhz(prime lavfa
samo do 2030mhz pa se to pri 1.875V-1.9V). Kot kaze da je cas za zamenjavo procesorja....;(
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

Malecky ::

To ni bug to je odvisnost hitrosti proca, ki ima neko zveznost z bandwithom ampak ne take kot sandra poroča...drugače bo pa score pri istem FSB nehal naraščat pri nekje 2200mhz na procu...

WhiteWolf ::

OK mam eno zelo interesantno vprasanje! Imam 2*256 DDR KingstonHyperX PC3500, ki so bili svinjsko dragi (45 jurjev), sedaj pa na plati ABIT NFS-7 rev 2.0 ne delajo stabilno nad 200 v dual nacinu! Vem, da je problem v ramih in chipsetu ultra, vendar imam sedaj moznost, da ram zamenjam z firmo za 2*512 DDR Twinmos z winbond cipi (torej enkrat vec rama)! Zanima pa me sledece: Na teh ramih baje niso vec BH5 cipi ampah CH5! Torej ve kdo, kako se obnesejo na tej abit platki! Rad bi vozil vsaj 220 pri 5,2,2,2! Prosim za hitro pomoc, ker bi rad cimprej menjal rame!

Glede na to, da bi dobil namesto 512 kar 1G rama, mislim da se splaca! Kaj pa vi pravite!

OwcA ::

CH5 so narejeni v.13 μ tehnologiji, kar ne more škoditi. O TwinMossih z Winbondovi čipi je povsod moč slišati le hvalnice, tako da menim, da se ti splača menjati.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

mare87 ::

Itak da se splača:D, samo vprašanje je če bojo vreu delali? Meni osebno že gre na živce, da majo plate tolko problemov z rami;((.

LP!

Clemento ::

CH5 cipi se baje dobro pocutijo v C1 reviznu nforca2 plate(nforce2 ultra)....>:D
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

DjTonic ::

A ma kdo kakšno idejo kako bi na tej Abitki NF7-S rev2.0 flashnil Bios brez disketnika? Namreč trenutno ga nimam priklopljenega. Ker če ne gre drugače bom mogel k enemu kolegu po Floppya skočit.;)

Clemento ::

Varianta: naredi si bootable cd z NEROTOM(gor das file s sistemske diskete(najdes v kamot na netu), pa zapeces kot bootable cd) tko kot jst ko sem bil prevec len da bi flopi priklopil...
sam ce mas disk sformatiran na NTFS datotecni sistem si moras pol zraven se nov bios zapect ker
sistemska disketa prepozna am FAT32
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

DjTonic ::

Clemento hvala torej obstaja alternativa.
Torej si naredim Bootable Cd in bios prekopiram na CD (to kar bi moral na disketo). Kakšen fajl s sistemske diskete bi mogel gor dat? kje se to dobi? File sistem pa mam FAT32

Clemento ::

Tlele mas link do boot disket...vse iz fila ki ga bos dl daj na cd(+bios od plate pa potrebne stvari awdflash...v bistvu tist kar bos dobu v paketku z abitvoe ztrani) pa zapeces kot bootable cd. Pol pa gres v bios pa das
first boot device: cd rom pa save and exit cd v cdrom in voila ze si v dosu. :D

Edit: ;) sm pozabu dat link: http://www.bootdisk.com/bootdisk.htm
Ja pa tle mas se en turitorial: http://www.drd.dyndns.org/howto/cdboot.... upam da ti bo kej pomagalo.
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Clemento ()

DjTonic ::

Hvala Boot disk narejen;)

DjTonic ::

No sedaj sem le flashal moj bios na Abitki s pomočjo Bootable CD-Roma. Res je simpl ko pasulj.
Sedaj pa se mi je zgodilo nekaj zelo presenetljivega. namreč Bios/plata mi moj procesor zazna na default kot AMD XP 3200+ in zato ga moram odviti če ga hočem poganjat na 1,83Ghz(11×166). Na privzeto pa mi gre na 2,2Ghz(11×200). Juhu. Zgleda da je bilo prej odčitavanje temp rews napačno ker zdaj se mi procesor greje cca. 10 Stopinj manj. Trenutno je na 39,5C. V mirovanju pa 38C prej 48C.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DjTonic ()

asPeteR ::

He, he DjTonic ... Presenecen bi bil ce bi vedel, da je resnica ravno obratno! Prej ti je kazal temparaturo prav!žž

8-)

DjTonic ::

Kako pa veš, da je ravno obratno? Kaj si meril s kakšno sondo al kaj?
Namreč v readme od biosa je pisalo Fixed Temperature issue.

Fury ::

prej so ble realne temperature, ker pa majo ostale maticne plosce cca. 10 stopinj nizje kot so realne, je folk joku in tako je abitu dopizdilo in so enostavno -10°c nardil na vseh temperaturah da folk ne joka...

asPeteR ::

DjTonic: Vem, da je obratno.>:D Kot je ze Fury dejal, je to samo marketinski trik, na katerega si padel tudi ti:"uau, kwa mam nizjo temparaturo" ...

Ce te pa zanima se kej bolj podrobnega glede tega, pa si preber kaksne tuje hardware forume ...8-)

Fury ::

Ok, crap, za foro sem flashu na 1. 4 bios, ugotovim da z njim vse totalno serje ;( mejbi bi kr na 1. 0 flashu nazaj (najbl stabiln), ampak je problem k pise da se ne da.. Nism pa se dejansko probu;((

Zgodovina sprememb…

  • polepsalo: OwcA ()

Fury ::

Ok, flashal nazaj na 10 ceprov pise da se ne da>:D vse spet dela lepo in prav 8-)

Zgodovina sprememb…

  • polepsalo: OwcA ()

Oblivion ::

Kaj pa njihov zadnji bios, kako se obnese? Verzija 19. Al dela se najboljse z prvo verzijo biosa?

||_^_|| ::

V nedeljo dobim to čudo. Zdej me pa zanima kater bios je naj?

Fury ::

ta zadnji je ta, ki je meni sral ;(( sral mi je tut 11, 12 in 14beta... to govorim za nf7-s rev2.0

19 nf7 = 14 nf7 2.0 ... ne vem zakaj je tko :)

kar sem hotel povedat: men samo original (10) dobr dela ostali mi pa serjejo... komi na 200 mhz pridem v winse.. z 10 pa na 210 vse se dela na izi pol pa ram mrkne :)

ps: Owca.. ne mi rect da si sel zaradi vejic popravljat? in zakaj si naredil presledke med verzijami biosov?

biosu so drugace npr: 14 in NE 1.4 :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fury ()

OwcA ::

@Fury: polepšal sem zato, da je izumrla v tvojih odogvorih živeča horda smajlijev.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Fury ::

aja :D to je pa res navada iz ostalih forumo .. smajliji namrec :)

Clemento ::

@OwcA: ah kok smo natancni... Kmal se sploh ne bo vec nben upal pisat tle gor...
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

Wolverine ::

Imam 2 vprasanji glede te plate: 1.imam 2x256 rama, kam naj dam ram za dual ddr, 2.v spodnjem desnem kotu mi gori-ta 2 lucki, rdeca gori nonstop, tudi ko je pc ugasnjen, zelena pa samo kadar je prizgan. A je kaj narobe, da skoz gori rdeca oz kaj predstavlja ta lucka?
Wolverine-entertaining special effects masterpiece:)

Fury ::

rdeca = comp je ustekan v steker in strom tece po plati
zelena = online

ram dej tko da bo en v uni osameli rezi, en pa v kerikol od unih dveh

Wolverine ::

Ok sem ze mislu, da je kaj narobe, drgac bo pa cool tole zgledalo, ko bom 1x imel plexi stranico, gratis neonka:D
Wolverine-entertaining special effects masterpiece:)

Tarzan ::

Res je fejst močna una luč na plati. Ponoč čez ohišje ven sveti iz vseh strani >:D noro.

Oblivion ::

Malce OT, ma imam majhen problemcek s to plato. Danes sem jo dobil, pa mi sistem cudno pocasi dela. Sistem sem dal na novo gor, pa mi rabi za vsak stvar ne glede al grem po start menuju kaj iskat al pa kaj po netu, stalno rabi po 10 sekund da se zalaufa sistem. Kaksna ideja kaj bi lahko bilo? Ko sem imel ram v Dual channel nacinu je slo se bolj pocasi. Prej mi je pa na KT400 delalo vse brez problema. Procesor mam 2400+ in 2x256 rama. Ce ima kdo kaksni idejo prosim...

Fury ::

povej ker ram, tajmingi, bios nastavitve, driver verzija itd.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Baza RAM timingov

Oddelek: Navijanje
382675 (1611) DimmniBurek
»

Twinmos pc2700 hočem 200 FSB :)

Oddelek: Navijanje
161010 (831) WhiteWolf
»

Iščem dobre - res dobre RAMe (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1308765 (6493) WhiteWolf
»

Težava z navijanjem na 8RDA3+ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1457249 (4931) pele-on
»

Twinmos pri Mlacomu!!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1329035 (5498) AtaStrumf

Več podobnih tem