» »

Napačna namestitev Windows 10?

Napačna namestitev Windows 10?

nv_nv ::

Pozdravljeni!

Danes sem prebrala novico, da je namestitev Windowsa 10 preko prikazanega okna v opravilni vrstici napačna, in da, je to virus. Namestila sem ga takrat, ko je W10 izšel, do danes pa se mi ni prikazalo, da bi šlo za virus tako kot pri drugih. Danes sem si tudi odstranila Windows 10 in se vrnila na Windows 8.1 in me zanima, če je lahko virus še vedno prisoten? Pobrskala sem tudi po internetu in sem zasledila, da se mora odstraniti neka posodobitev, tudi to sem naredila. Računalnik mi je sicer deloval normalno ves čas.

Zanima me, če je virus od napačne namestitve še vedno lahko prisoten in kako lahko uniči moj sicer nov računalnik? Ali so možnosti popravila, če bi se mi slučajno še virus pojavil?

Najlepša hvala za odgovore!
Lp, Nastja

Malajlo ::

Namestitev Windows preko opravilne vrstice je (precej) varen način. Virusi so se pojavili po mejlih, na spletnih straneh z utripajočimi bannerji in podobno v oči vpijočo šaro. Tisto v orpavilni vrstici je Microsoft sam pripravil.
Skratka, naredila si si delo.

nv_nv ::

hvala :)

Thuban ::

preko opravilne vrstice je namestitev varna. Nihče ni staknil virusa na tak način, to je le tipično strašenje ljudi, priporočam da menjaš vir novic (čimdlje proč od 24ur.com in podobnih tabloidov).

Zelo škoda da si zagnala takšno paniko in šla nazaj na win 8.1 brez da bi preverila kaj se dogaja. Windows 10 je super.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[Windows 10] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 4138 139 140 141 )

Oddelek: Operacijski sistemi
70211309668 (7048) anjica
»

Windows 10 v mesecu dni osvojil dvajsetino računalnikov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
5933399 (30031) mtosev
»

Opravilna vrstica

Oddelek: Pomoč in nasveti
267368 (6692) JOKER
»

Prenosnik povezan s spletom prek Wifi, strani se ne naložijo

Oddelek: Omrežja in internet
365858 (5250) TAA66
»

Windows 8.1 je prispel (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
27081565 (65952) phone8

Več podobnih tem