» »

Fear the Walking Dead

Fear the Walking Dead

««
7 / 21
»»

oo7 ::



Kaj tale naklepa? >:D

imagodei ::

nekikr je izjavil:

če imate attention span zlate ribice in se niste sposobni zbrati za 90 sekund, kolikor traja branje 20 vrstic (če bereš zelo počasi).

Bolj verjetno je, da nikogar ne briga kaj filozofiraš, ker hočeš resno komentirati flaw fantazijske serije. Zaradi tega recimo jaz tvoje obsežne spise ignoriram. Lahko pa še v temi o Star Treku začneš kako je warp drive nerealen in da bi morali raje izstreliti sondo na nek nezanimiv asteroid, pet sezon spremljati kako leti do tja in se raztrešči ob pristanku zaradi programske napake. Tako, za grand finale. Serija je. Fantazijska. Ti pa pišeš kot da gre za napake v dokumentarcu. Chill.

To, da kao "hočem resno komentirat flaw fantazijske serije" je samo napačen vtis, do katerega je prišlo, ker nekateri niso bili sposobni zastopit enega, dveh komentarjev, ki sem jih podal. Se strinjam, da bi na tisti točki lahko zamahnil z roko in si mislil svoje - ker pa sem ravno imel čas in ker sem bil takšnega razpoloženja, pa sem raje poskušal razložit svoje stališče. Na koncu izpade, kot da me ta zadeva res preokupira. Pa ni tako.

Je pa dejstvo, da me je med samim ogledom prvih delov to zmotilo. In splošni vtis je pri meni še vedno tak, sploh ker so serijo napovedovali v stilu da bo razložila, kako je prišlo do kolapsa. V resnici je serija to zelo zelo zelo slabo prikazala. Nedvomno ima druge kvalitete, ampak to, da so po treh dneh uvoda preskočili za en teden naprej, zdaj pa nam obljubljajo project Cobalt, je zelo švoh razlaga, kako je prišlo do zloma.
- Hoc est qui sumus -

nekikr ::

pa sem raje poskušal razložit svoje stališče.

Saj si razložil. 10x. In vsem nam je jasno, da bi šlo nekako tako. Ampak kje je potem poanta serije? Če prikažejo razumne ljudi in državo, ki pravilno odreagira...kdo bo to gledal? Zakaj misliš, da imaš v šovih za retardirane (Gostilne, Kmetije, Bari ipd.) same uber bedaste in kretenske like? Ker normalnih noben ne bo gledal.

sploh ker so serijo napovedovali v stilu da bo razložila, kako je prišlo do kolapsa. V resnici je serija to zelo zelo zelo slabo prikazala.

Ker ne more prikazati tako, da bo ok. S tem stilom zombijev in s takim načinom okužbe to ne gre. Vsak resen poizkus bi pripeljal do še bolj bedastih nasprotovanj. In ker so nekaj mislili, pa so potem videli, da ne gre, so vse skupaj zreducirali na dve bedni polovični družini, z enim junkijem, dramo (ki to ni) in upali na uspeh, ki ga, glede na odzive kritikov, ne bo. Kuj železo dokler je vroče, so si mislili, morda pa uspe. Morda, če bo ljudem klasična, retardirana drama všeč.

Okapi ::

Recimo, zakaj se (v seriji) nihče ne vpraša, kako je mogoče, da zombiji kršijo 1. in 2. zakon termodinamike? Oziroma kako deluje njihova fiziologija.

Free energy - zombie style;)



S tem da po mojem bi se dalo narediti čisto zanimivo serijo (ali vsaj miniserijo), v kateri bi prikazali čim bolj realističen odziv oblasti in znanosti na takšno epidemije. Recimo da bi ugotovili, da so ljudje okuženi z nekimi nanorobotki iz vesolja, ki se aktivirajo, ko gostitelj (človek) umre, energijo za svoje delovanje pa na nek način črpajo iz okolja (toplota, svetloba), ali pa imajo morda nano fuzijske generatorje (če bi hoteli ostati pri izvirni obliki zombijev, ne pri kakšni bolj biološko realistični, recimo kot so v Helixu).

O.

imagodei ::

nekikr je izjavil:

pa sem raje poskušal razložit svoje stališče.

Saj si razložil. 10x. In vsem nam je jasno, da bi šlo nekako tako. Ampak kje je potem poanta serije? Če prikažejo razumne ljudi in državo, ki pravilno odreagira...kdo bo to gledal? Zakaj misliš, da imaš v šovih za retardirane (Gostilne, Kmetije, Bari ipd.) same uber bedaste in kretenske like? Ker normalnih noben ne bo gledal.

Sem razložil in morda je tebi jasno. Čez 3 ure se bo pa oglasil nekdo, ki bo spet zapisal: "UUUU, a ste vidl kako gre vse k vragu, tle je pa eden pisal, da bi vlada mogla vse rešt. Itak, na papirju." :D
- Hoc est qui sumus -

Zmajc ::

oo7 je izjavil:



Kaj tale naklepa? >:D


Zametki bodočega warlorda?

bambam20 ::

nekikr je izjavil:



sploh ker so serijo napovedovali v stilu da bo razložila, kako je prišlo do kolapsa. V resnici je serija to zelo zelo zelo slabo prikazala.

Ker ne more prikazati tako, da bo ok. S tem stilom zombijev in s takim načinom okužbe to ne gre. Vsak resen poizkus bi pripeljal do še bolj bedastih nasprotovanj. In ker so nekaj mislili, pa so potem videli, da ne gre, so vse skupaj zreducirali na dve bedni polovični družini, z enim junkijem, dramo (ki to ni) in upali na uspeh, ki ga, glede na odzive kritikov, ne bo. Kuj železo dokler je vroče, so si mislili, morda pa uspe. Morda, če bo ljudem klasična, retardirana drama všeč.


Zgleda, da ljubitelji TWD-ja požrejo veliko dreka. ker drugače si ne znam razložit tako visoko gledanost. No, sej mi tudi gledamo in kurcamo.

Lion29 ::

superman defies laws of physycs, flash, game of thrones, flash forward, supernatural, etc, etc.... pac gledamo ker so entertaining ne pa ker bi nas skrbelo glede realnosti... razumem, da omenite, ampak da nastajajo celi spisi zaradi ene fantazisjske serije... cammon
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

imagodei ::

Superman ni Znanstveno fantastična zadeva. Takisto ne Supernatural. So samo Fiction, torej fantazijske zadeve.

Kljub temu, da zgodbe (filmi, serije) vsebujejo (znanstveno) fantastične elemente, pa je realnost tam v mnogočem podobna kot v našem vsakdanjem "Universu". Umetnost je prodat (znanstveno) fantastično zgodbo tako, da bralec/gledalec sprejme fantastične elemente zgodbe. Govorimo o t.i. "Suspenison of disbelief" in sicer v takšnem smislu, kjer bralec/gledalec neprisiljeno sprejme elemente nadnaravnega oz. "znanstvenega" kot nekaj, kar je v fantazijskem svetu zgodbe/filma/serije normalno in verjetno.

Ko jaz kritiziram odziv vladnih služb se ne ubadam s fantazijskimi elementi. O tem recimo govori Okapi, ko pravi, da se nihče ne sprašuje, kako so TWD zombiji sploh mogoči, če pa kršijo zakone termodinamike. Well - suspension of disbelief.

Jaz se pri kritki vladnih služb v FTWD ukvarjam zgolj s tistimi deli zgodbe, ki so identični našemu svetu: kaj bi storil CDC, če bi začeli v bolnišnicah zaznavat čudno okužbo, zaradi katere bi pacienti besneli, napadali in žrli druge paciente, nakar bi ti napadeni pacienti čez nekaj minut kazali iste simptome.
- Hoc est qui sumus -

nekikr ::

kaj bi storil CDC, če bi začeli v bolnišnicah zaznavat čudno okužbo, zaradi katere bi pacienti besneli, napadali in žrli druge paciente, nakar bi ti napadeni pacienti čez nekaj minut kazali iste simptome.

Uredili situacijo v dveh delih po 45 minut. Sem ti že povedal to.

Okapi ::

O tem recimo govori Okapi, ko pravi, da se nihče ne sprašuje, kako so TWD zombiji sploh mogoči, če pa kršijo zakone termodinamike. Well - suspension of disbelief.
Problem je, ker se serija dogaja v svetu, kjer naj bi veljali enaki fizikalni zakoni, kot v našem. Se pravi bi se moral kdo vprašati, kako je zdaj s temi zombiji, ki imajo očitno nek neznan vir energije.

Drugo je, če bi se to dogajalo v svetu, za katerega bi gledalci vedeli, da v njem veljajo drugačni fizikalni zakoni. In tudi če veljajo načeloma enaki fizikalni zakoni, kot v našem svetu, se da marsikaj na prvi pogled nemogočega elegantno izvesti, s kakšnimi vzporednimi vesolji, z ustvarjalno rabo teorije strun ali recimo nanorobotki.

V resnici bi bil dovolj en kratek prizor, kjer bi imeli enega zombija v laboratoriju, priklopljenega na razne instrumente, kup znanstvenikov okoli njega bi pa razpravljal, kako je mogoče, da se premika, čeprav mu manjka pol organov, nujno potrebnih za delovanje mišic. In tudi če jim ne bi bilo nič jasno, bi gledalci vedeli vsaj to, da se v seriji zavedajo fizikalnega problema.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

imagodei ::

nekikr> "Uredili situacijo v dveh delih po 45 minut. Sem ti že povedal to. "

No, jaz se s tem ne strinjam - ne pri tako virulentnem virusu, kot je prikazan v TWD Universu. Pustimo zdaj, da tle oživljajo mrtvi; Okapi je "predlagal" Zombije, kjer je povzročitelj en steklini podoben encefalitis, ki bi gostitelja sicer obdržal pri življenju, bi ga pa spremenil v razmeroma inteligentno pošast. Dovolj je, da te tak "Zombi" ugrizne, popraska, da njegovi izločki pridejo v stik s sluznico neobolele osebe...

Prepričan sem, da je kolaps civilizacije v obliki, ki jo poznamo danes, verjeten izid. Ker navkljub hitri reakciji služb kot so CDC, ECDC in nacionalnih inštitutov za varovanje zdravja ter infekcijskih klinik, ne bi mogli ustaviti pohoda virusa. Kar bi vodilo v paniko, kaos, nemire, nasilje, vigilantizem, pretirano uporabo sile policije in vojske...


Okapi> "Problem je, ker se serija dogaja v svetu, kjer naj bi veljali enaki fizikalni zakoni, kot v našem. Se pravi bi se moral kdo vprašati, kako je zdaj s temi zombiji, ki imajo očitno nek neznan vir energije."

Ja, saj to je eden od znanih problemov (poleg že omenjenih, da so TWD zombiji počasni in bi jih s koordinirano akcijo lahko že davno iztrebili). Tudi zato se gledalci originalne TWD serije osredotočamo na druge aspekte, ki pritičejo postapokaliptični survival drami. Ni idealno, ker se moraš prisilit v Suspension of disbelief, namesto da bi to bil Tolkienov t.i. "Secondary belief", ampak jebi ga.
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

Lion29 ::

oprostite...tako supernatural kot twd sta fantazijski seriji... meni zelo primerljivi... v obeh so tupe predpostavke, ki gredo navzkriz fizikalnim zakonom...pa noben ne pise doktorskih dizertacij... da ne govorimo o LOSTu in podobnim...totalen nesmisel
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Okapi ::

Za svet s superheroji veš, da nima enakih fizikalnih zakonov kot naš. Tudi za svet, kjer so čarovniki. Svet z zombiji je pa preveč podoben našemu, da bi grobo kršenje fizikalnih zakonov lahko kar spregledal.

Spregledaš lahko manjše "kršitve", ki ne vplivajo na zgodbo. Recimo kako ustvarijo težnost na vesoljski ladji in podobno. Za večje stvari je pa IMHO zelo koristna kakšna razlaga, tudi če je za lase privlečena.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

oo7 ::

Ko so dali Travisu vojaki za streljati z 50 kalibrsko snajperico in so mu rekli, da mora imeti odprta usta, ko bo streljal je to v resnici res?

imagodei ::

Lion29 je izjavil:

oprostite...tako supernatural kot twd sta fantazijski seriji... meni zelo primerljivi... v obeh so tupe predpostavke, ki gredo navzkriz fizikalnim zakonom...pa noben ne pise doktorskih dizertacij... da ne govorimo o LOSTu in podobnim...totalen nesmisel

Kdo pa dela doktorske dizertacije? Jaz sem samo mnogokrat ponovil, da me je zmotil prikaz nekega konkretnega poteka zgodbe. Vsi se zavedamo, da gre za fikcijo, ampak to ne pomeni, da ne moremo debatirat o tem.

Okapi> "Spregledaš lahko manjše "kršitve", ki ne vplivajo na zgodbo. Recimo kako ustvarijo težnost na vesoljski ladji in podobno. "

Hm, publika, ki gleda te serije, je zelo različna. Za povprečnega "Slo-techovca" verjetno velja, da je bolj inteligenten od povprečnega Američana. Mene npr. zmoti ravno to, da ni jasno razloženo plausible prikazano, od kod gravitacija na vesoljskih ladjah.

Filmom iz 70. in 80. let to zlahka odpustim (recimo original Alien), ne morem pa odpustit današnjim stvaritvam.
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

sheeshkar ::

Okapi je izjavil:

Za svet s superheroji veš, da nima enakih fizikalnih zakonov kot naš. Tudi za svet, kjer so čarovniki. Svet z zombiji je pa preveč podoben našemu, da bi grobo kršenje fizikalnih zakonov lahko kar spregledal.

Spregledaš lahko manjše "kršitve", ki ne vplivajo na zgodbo. Recimo kako ustvarijo težnost na vesoljski ladji in podobno. Za večje stvari je pa IMHO zelo koristna kakšna razlaga, tudi če je za lase privlečena.

Zombijev niso izumili stripi ali serija The Walking Dead, zombiji (med drugim prav takšni kot so v stripu in seriji, torej takšni ki kršijo fizikalne zakone) obstajajo že zelo dolgo časa. Tudi v večini ostalih zgodb, pa naj si bo v knjigah, filmih ali stripih, se zbudijo v "svet, ki je podoben našemu", oziroma v svet, kjer (vsaj na začetku) ne vladajo nadnaravni zakoni. Ne razumem, zakaj je to šele zdaj postal tak problem. Če pa je kdo probleme z zombiji in fiziko imel že od prej, potem pa ne razumem, zakaj sploh gleda serijo, kjer točno ve, da se bo kršilo "fizikalne zakone" in ga bodo te kršitve tako motile. "Suspension of disbelief" ima različne stopnje in vsak od nas si ga nastavi po svoje (kadar ga moraš nastaviti previsoko, potem je bolje, da zadeve ne spremljaš več).

Jaz (in veliko ostalih) smo si ga uspeli nastaviti tako, da nas zombiji in njihovo kršenje fizike ne moti, pa tudi na samo zgodbo nima prav nobenega vpliva. Še več, v The Walking Dead zombiji dejansko sploh niso pomembni, so samo način, ki omogoča pripovedovanje zgodbe, ki nas v resnici zanima. Zaradi mene lahko v novi sezoni vsi zombiji (dokončno) umrejo, problemi bodo še vedno ostali - je pa res, da bi zaradi tega izgubili veliko gledalcev, ki serijo spremljajo samo zaradi "akcije", torej uživajo, ko nekoga raztrga horda zombijev, vse ostalo jih pa dolgočasi (takšnih je tudi na tem forumu očitno veliko, saj se po vsakem delu TWD ali FTWD, kjer ni bil nihče raztrgan, najdejo pljuvači, ki morajo vsem povedati, kako so se dolgočasili in kako se ni nič zgodilo - to bi še razumel v prvi ali morda v drugi sezoni, ampak zakaj za vraga ti ljudje sploh še gledajo serijo, ki bo pravkar začela s 6to sezono in serijo, ki je nekakšen "prequel" tej seriji, mi pa ni jasno).

Okapi ::

Izvirni zombiji so tisti s Haitija, ki ne kršijo, vsaj ne tako očitno, fizikalnih zakonov. Se pravi, ne hodijo naokoli napol razpadli. Poleg tega pa so ti haitski zombiji posledica čaranja vudujskih čarovnikov, se pravi je že to lahko razlaga za njihove "nenavadne" lastnosti. S tem da včasih je potem to čaranja razloženo na "znanstven" način - recimo tako, da zombiji v resnici niso umrli, ampak jih je vudujski čarovnik zastrupil, da so bili samo na videz mrtvi, potem pa so "oživeli" in bili brez lastne volje.

Zombie %28folklore%29 @ Wikipedia

Ti recimo jim izvirni zombiji tudi niso "nalezljivi".

V glavnem, nenavadni pojavi bi, po mojem, morali biti na nek način razloženi. Lahko so razloženi na (kvazi)znanstven način, lahko pa tudi na paranormalen. Moti me samo, če se dogajajo hudo nenavadne stvari in se (v filmu/seriji/knjigi) nihče ne vpraša, WTF, kako je to mogoče?

O.

Martin Krpan ::

oo7 je izjavil:

Ko so dali Travisu vojaki za streljati z 50 kalibrsko snajperico in so mu rekli, da mora imeti odprta usta, ko bo streljal je to v resnici res?


Jup , res ! Je tudi omejitev naenkrat izstreljenih nabojev cal.50 na 10 komadov.
Samo nisem prepričan ali na dan ali na teden.

Izi ::

Martin Krpan je izjavil:

Jup , res ! Je tudi omejitev naenkrat izstreljenih nabojev cal.50 na 10 komadov.
Samo nisem prepričan ali na dan ali na teden.

Hehe, omejitev je samo zaradi količine magazina, ki ima točno 10 nabojev. Če vstaviš nov magazin lahko brez problema streljaš naprej.
Usta moraš imeti narahlo odprta samo kadar streljaš brez zaščitnih slušalk.
Je pa tole zverina, s katero na 2 kilometra tudi popolni amater ubije človeka. Doseg pa ima drugače skoraj 7 kilometrov.
Pa cena je okoli 10.000 € :D

Izi ::

Lahko še dodamo, da je uporaba slušalk med streljanjem s tem sniperjam obvezna je pa vprašanje koliko vojska kaj upošteva varnostne predpise.
Pa paziti je treba, da imaš oko odmaknjeno od daljnogleda vsaj 10 cm, drugače boš ostal brez njega.
Pa puška ni namenjena za ubijanje ljudi ampak za uničevanje materialnih ciljev, kot so na primer vozila, parkirana letala, radarski sistemi, ... vse gre k vragu z enim samim zadetkom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

chucki ::

V kateri risanki si pa to videl, da amater likvidira tarčo na 2km? Rekord je okoli 2,5 km pa še to ni bila 50.cal... Meril je pa 2m nad glavo in 1m v levo... Ajej pobi, pejte spat :))
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Izi ::

Trenutni rekord oziroma potrjeni uboj je na 2815 metrov iz Afganistana leta 2012. Prejšnji je bil pa na 2475 metrov iz leta 2009.
Ta novi rekord je bil postavljen točno s tem sniperjem, ki smo ga videli v tem delu.

http://www.examiner.com/article/new-wor...

Ampak to so uradno potrjeni killi, kjer je dejansko nekdo umrl, ponavadi kakšen Taliban. Na tarčo so razdalje bistveno daljše.
Dotični sniper naj bi točno v križec letel do 2470 metrov, nad to razdaljo pa je že potrebno začeti meriti višje nad tarčo.
Na 2,5 km je potrjen celo double-kill, ko je nekdo tudi v Afganistanu z enim strelom podrl dva Talibana in to s precej bolj šibkim sniperjem kot je tale 50 kalibrska zverina.

Martin Krpan ::

Izi je izjavil:

Martin Krpan je izjavil:

Jup , res ! Je tudi omejitev naenkrat izstreljenih nabojev cal.50 na 10 komadov.
Samo nisem prepričan ali na dan ali na teden.

Hehe, omejitev je samo zaradi količine magazina, ki ima točno 10 nabojev. Če vstaviš nov magazin lahko brez problema streljaš naprej.
Usta moraš imeti narahlo odprta samo kadar streljaš brez zaščitnih slušalk.
Je pa tole zverina, s katero na 2 kilometra tudi popolni amater ubije človeka. Doseg pa ima drugače skoraj 7 kilometrov.
Pa cena je okoli 10.000 € :D


Omejitev 10 kom. je zaradi nevarnosti , da ti odstopi roženica v očesu , ne zaradi sluha.
Vsaj tako mi je rekel en tip , ki je snajperist v SV.

bambam20 ::

Zadnji del mi je bil pa dejansko všeč. Full preobratov, dost krut, akcije dost :). Mogoče je še upanje za tale spin off... Črnc mi je pa bad ass, pa tud fotr je pokazu, da zna lepo uporabit pesti :).

Izi ::

Druga sezona bo imela 15 delov, ne vem pa še ali bo potrebno čakati nanjo do Avgusta 2016 ali bo kaj prej.

Ta mesec bomo lahko pogledali še "Fear The Walking Dead: Flight 462". To bo 16 delna webserija, katere vsak del bo dolg okoli 1 minuto. Dostopen bo online in uradno predvajan tudi na TV med reklamami v matični seriji "The Walking Dead" v 6. sezoni.

Fear The Walking Dead: Flight 462 se bo dogajal na letalu v istem času kot se je dogajala 1. sezona. Med potniki bo en okužen...
Eden izmed teh likov se bo potem pridružil igralski zasedbi v 2. sezoni Fear The Walking Dead (iz tega lahko sklepamo, da bo vsaj nekdo na letalu preživel ;))

globoko grlo ::

A se še komu zdi prikaz širitve zombijev mal mem?
Spustijo jih vn iz štadiona in pridejo v outpost kjer pregazijo vse, naslednji dan pa že ni več živga v mestu, povsod sami zombiji, krneki.
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

bambam20 ::

Zanimivi so tudi vojaki s svojimi avtomatskimi puškami, kjer lahko nastaviš single fire in vedo, da se zombija ubije s strelom v betico. Sej ni bilo zombijev ravno 10.000... Smešno no... Imajo tudi težje mitraljeze na humerjih, ki bi delali pašteto .. To je pa mal mimo :)-

globoko grlo ::

Splošen vtis po 6tih delih : ena teenage soap opea z malo zombiji vmes.

Itak je pa vse nerealno prikazano in za lase privlečeno :)

Pa recimo stražni stolp se je tut prekucnu, ker je popustila ograja pod pritiski zombijev, hec.
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

oo7 ::

Kar v redu finale.

Čemu služi tisti velik kanal čez celo mesto, ki so se vozili po njem, da so se izognili ceste?

karafeka ::

Za reko oz. pretok vode ob kakih nalivih.

Ne morem verjet, kako so prikazali tiste vojake... Niti ročnih bomb niso imeli, ali kaj?
Ko bi bilo vsaj posneto boljše. Tam štirje vojaki streljajo na kup zombijev za ograjo, na razdalji 1 meter, pa niti en ni padel. A jim je cdc dala slepe metke? :)

Pa tisti Strand jih je več s pištolo postreljal, kot pa vsi vojaki skupaj z avtomatiko.

To je slabš, ko ena C produkcija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: karafeka ()

Izi ::

karafeka je izjavil:

Tam štirje vojaki streljajo na kup zombijev za ograjo, na razdalji 1 meter, pa niti en ni padel. A jim je cdc dala slepe metke? :)

Po krivici kritiziraš, čeprav je bilo dokaj realno prikazano.
Prvič: Walkerjev je bilo na tisoče in so pritiskali eden drugega na ograjo. Zaradi hudega pritiska od zadaj tisti sprednji ne morejo nikamor pasti, četudi ga povsem prerešetajo.
Drugič: Vojakom ni nihče povedal, da je treba zombije streljati v možgane, ampak so na veliko trošili municijo s streljanjem v telo, ki pa nima prav nobenega učinka na zombije.

Kar ni bilo realno je to, da je tista ograja in stolpek mnogo predolgo zdržal. Taka količina ljudi bi tisto ograjo pregazila praktično brez ustavljanja. Kakšnih 50 v prvih vrstah je mrtvih, ker jih zmečka, potem pa se vse začne podirati.


Kar se tiče pa tistega kanala na koncu, pa je to pravzaprav reka, ki teče skozi Los Angeles.


Z imeni se kot kaže Amerikanci ne obremenjujejo kaj preveč in reko imenujejo Los Angeles river oziroma L.A. river.
Celotno reko so spravili v betoniran kanal zato, ker so tista področja zelo sušna in bi se normalno vsa voda že davno preden bi pritekla v mesto vpila v zemljo in izginila. S tem betonskim kanalom pa celo v sušnih poletnih mesecih nekaj malega vode uspe priteči skozi celo mesto vse do morja.
Kanal je bolj ali manj prazen skozi celo leto, razen tistega malega potočka na sredini. Edino pozimi in spomladi je nekaj več vode in se včasih kanal tudi napolni.

In ravno ta rečni kanal je zelo znan iz Hollywoodskih filmov, saj smo ga videli že v mnogo filmih. Še posebej je priljubljen za snemanje kakšnih avtomobilskih pregonov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

oo7 ::

Izi je izjavil:



Kar se tiče pa tistega kanala na koncu, pa je to pravzaprav reka, ki teče skozi Los Angeles.


Z imeni se kot kaže Amerikanci ne obremenjujejo kaj preveč in reko imenujejo Los Angeles river oziroma L.A. river.
Celotno reko so spravili v betoniran kanal zato, ker so tista področja zelo sušna in bi se normalno vsa voda že davno preden bi pritekla v mesto vpila v zemljo in izginila. S tem betonskim kanalom pa celo v sušnih poletnih mesecih nekaj malega vode uspe priteči skozi celo mesto vse do morja.
Kanal je bolj ali manj prazen skozi celo leto, razen tistega malega potočka na sredini. Edino pozimi in spomladi je nekaj več vode in se včasih kanal tudi napolni.

In ravno ta rečni kanal je zelo znan iz Hoolywoodskih filmov, saj smo ga videli že v mnogo filmih. Še posebej je priljubljen za snemanje kakšnih avtomobilskih pregonov.



Ja ta kanal sem tudi jaz videl že v veliko filmih. Misliš, da se je dovoljeno voziti po tem kanalu ali bi te policaji hitro kaznovali>:D

Izi ::

oo7 je izjavil:

Ja ta kanal sem tudi jaz videl že v veliko filmih. Misliš, da se je dovoljeno voziti po tem kanalu ali bi te policaji hitro kaznovali>:D

Glede na tole obvestilno tablo je dostop na lastno odgovornost.


Kolikor je meni znano, se z avtom legalno niti ne da priti v strugo, ker so povsod ograje. Peš ali s kolesom pa ni problem, je pa treba biti pazljiv, da ti ne zdrsne in padeš v vodo, ki je glede na obvestilno tablo praktično strupena.

globoko grlo ::

Drugič: Vojakom ni nihče povedal, da je treba zombije streljati v možgane


Wrong!

Smo že videli, da so jih streljali v glavo, torej vejo kako jih potamanit.

BTW, stolp se ne zruši pod nobenim pritiskom zombijev :)
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

karafeka ::

Ja, civili vsi vedo, da jih je potrebno v glavo, a vojaki pa ne?

Lahko bi bilo malo bolj življenjsko prikazano, vojaki so bili videti, kot naši policaji zadnjič na meji...
Mi je pa čudno, da so se glavni liki sploh odločili, da spustijo vseh tisith 1000 zombijev in jih pošljejo nad bolnico. Malo nehumano do ostalih ljudi.

Lion29 ::

karafeka je izjavil:

Ja, civili vsi vedo, da jih je potrebno v glavo, a vojaki pa ne?

Lahko bi bilo malo bolj življenjsko prikazano, vojaki so bili videti, kot naši policaji zadnjič na meji...
Mi je pa čudno, da so se glavni liki sploh odločili, da spustijo vseh tisith 1000 zombijev in jih pošljejo nad bolnico. Malo nehumano do ostalih ljudi.



ma kaj ti gledas?
v vecini civilisti nimajo pojma... le nasi junaki so informirani, predvsem po zaslugi Travisove ex, ki je delovala tam v poskusni bolnici kot sestra...

in spustil jih je na plano oce od ofelie.. na travisovo zacudenje, ce prav pomnem
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Okapi ::

Celotno reko so spravili v betoniran kanal zato, ker so tista področja zelo sušna in bi se normalno vsa voda že davno preden bi pritekla v mesto vpila v zemljo in izginila. S tem betonskim kanalom pa celo v sušnih poletnih mesecih nekaj malega vode uspe priteči skozi celo mesto vse do morja.
No ja, ta kanal je zato, da je reka regulirana in ne poplavlja ob nalivih.

It now flows through a concrete channel on a fixed course, which was built after a series of devastating floods in the early 20th century.

oo7 ::



Kar velik čovn>:D
Saj tisti bogataš misli vse vzeti na svojo jahto?

Outcast ::

Na koncu, ko se kamera obrne na morje, ne vem zakaj so pokazali tist rjav/zelen predel; mogoče čisto naključno, tudi dobro nisem videl, ali gre za alge ali kaj drugega...

karafeka ::

Lion29 je izjavil:



ma kaj ti gledas?
v vecini civilisti nimajo pojma... le nasi junaki so informirani, predvsem po zaslugi Travisove ex, ki je delovala tam v poskusni bolnici kot sestra...

in spustil jih je na plano oce od ofelie.. na travisovo zacudenje, ce prav pomnem


S civili sem predvsem mislil na "naše" junake, ne pa na ostale statiste. Hotel sem samo poudarit, da so to vedeli (ali pa bi vsaj morali) tudi vojaki, ampak so bili očitno sami rezervisti.

Izi ::

Outcast je izjavil:

Na koncu, ko se kamera obrne na morje, ne vem zakaj so pokazali tist rjav/zelen predel; mogoče čisto naključno, tudi dobro nisem videl, ali gre za alge ali kaj drugega...

Tisto so alge. Naraven pojav, ki se mu po slovensko reče cvetenje morja po angleško pa red tide.
Vprašanje pa je ali so to cvetenje morja v kamero ujeli slučajno ali pa naj bi to imelo kakšen pomen.

nekikr ::

karafeka je izjavil:

Lion29 je izjavil:



ma kaj ti gledas?
v vecini civilisti nimajo pojma... le nasi junaki so informirani, predvsem po zaslugi Travisove ex, ki je delovala tam v poskusni bolnici kot sestra...

in spustil jih je na plano oce od ofelie.. na travisovo zacudenje, ce prav pomnem


S civili sem predvsem mislil na "naše" junake, ne pa na ostale statiste. Hotel sem samo poudarit, da so to vedeli (ali pa bi vsaj morali) tudi vojaki, ampak so bili očitno sami rezervisti.

Vojaki so vedeli kaj jih ubije. V enem prejšnjem delu, ko pokažejo patruljo po mestu, so po tleh zombiji in nezombiji z enim samim strelom v glavo. Se pravi so pucali območje tako, da so pupucali zombije in nezombije z enim samim strelom. Tudi v tisti izložbi zadanejo zombija točno v čelo. Se pravi za to foro vedo vsi, razen glavnega štaba? Resno Lion?

Outcast ::

Izi je izjavil:

Outcast je izjavil:

Na koncu, ko se kamera obrne na morje, ne vem zakaj so pokazali tist rjav/zelen predel; mogoče čisto naključno, tudi dobro nisem videl, ali gre za alge ali kaj drugega...

Tisto so alge. Naraven pojav, ki se mu po slovensko reče cvetenje morja po angleško pa red tide.
Vprašanje pa je ali so to cvetenje morja v kamero ujeli slučajno ali pa naj bi to imelo kakšen pomen.


Uuuu hvala ti za razlago, res nisem spal že 2 noči, ker sem se pobijal, kaj če so res in kaj so to alge!
Res sem ti hvaležen, a obstaja kje ala varjanta 'zahvali se'?:D
(mal te hecam:D:P)

Fora je v tem, da so se tudi na tujih forumih spraševali, zakaj je ravno ta 'drek' na koncu prikazan, ali je kaj za tem itd itd...

Tarzan ::

Iz teh alg bojo naredil čez 10 sezon zdravilo. Just sayin'. :D

Lion29 ::

nekikr je izjavil:

karafeka je izjavil:

Lion29 je izjavil:



ma kaj ti gledas?
v vecini civilisti nimajo pojma... le nasi junaki so informirani, predvsem po zaslugi Travisove ex, ki je delovala tam v poskusni bolnici kot sestra...

in spustil jih je na plano oce od ofelie.. na travisovo zacudenje, ce prav pomnem


S civili sem predvsem mislil na "naše" junake, ne pa na ostale statiste. Hotel sem samo poudarit, da so to vedeli (ali pa bi vsaj morali) tudi vojaki, ampak so bili očitno sami rezervisti.

Vojaki so vedeli kaj jih ubije. V enem prejšnjem delu, ko pokažejo patruljo po mestu, so po tleh zombiji in nezombiji z enim samim strelom v glavo. Se pravi so pucali območje tako, da so pupucali zombije in nezombije z enim samim strelom. Tudi v tisti izložbi zadanejo zombija točno v čelo. Se pravi za to foro vedo vsi, razen glavnega štaba? Resno Lion?


mozno, ni pa nujno... recimo vem, da se v COD-u vecina folka hvali, da zadene koga v celo, kot head-shot, velja vec kot karkoli drugega... lahko je tisti vojak ravno isto... malo verjetno, lahko pa je...
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

bambam20 ::

karafeka je izjavil:



Mi je pa čudno, da so se glavni liki sploh odločili, da spustijo vseh tisith 1000 zombijev in jih pošljejo nad bolnico. Malo nehumano do ostalih ljudi.



katerih ljudi? Tsioth okuženih v bolnici, ki so bili trenutek stran da se spremenijo v zombije? VOjaki se men nič ne smilijo. To so naredili zato, da bi odvrnili pozornost.

globoko grlo ::

hm lion, mal bučke stresaš, pa COD not mešat, lol
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

Lion29 ::

mnja... malo za glodat :D
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Izi ::

Evo, se je že začelo ZARES.

Včeraj zvečer je na poletu EI 485, ki je letel iz Lisbone na Portugalskem v Dublin na Irsko, nek 24. letni mladenič podivjal, začel mlatiti vse naokoli in GRISTI ;((
Ko so ga obvladali, so ugotovili, da je MRTEV 8-O

Med drugim je ugriznil tudi neko potnico, ki pa so jo po zdravniškem pregledu izpustili. OMG, we're doomed :O
So že tukaj v Evropi.

http://www.irishmirror.ie/news/irish-ne...

A bo imagodei kaj pokomentiral kako hitro in učinkovito ukrepajo Evropske oblasti, ki so ugriznjeno potnico kar izpustile? :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()
««
7 / 21
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

The Walking Dead (strani: 1 2 3 483 84 85 86 )

Oddelek: Sedem umetnosti
4257768318 (577) 2dark
»

The Walking Dead (Daryl &amp; Carol) spinoff

Oddelek: Sedem umetnosti
454094 (249) oo7
»

The Walking Dead (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
13337285 (5463) oo7
»

The Walking Dead - Spin-Off (2020 - )

Oddelek: Sedem umetnosti
497433 (2455) oo7

Več podobnih tem