» »

Fear the Walking Dead

Fear the Walking Dead

««
6 / 21
»»

oo7 ::

@imagodei prav imaš.

bambam20 je izjavil:

scipascapa je izjavil:

Torej se dejansko te serije niti ne splača gledati, po 4 delih kakšno so kaj ocene?


Na IMDB-ju ima preko 7 oceno, na Rottentomattoes pa 6.6 od 10, kjer so veliko bolj realne ocene.


Ta serija si zasluži iz mojega vidika med 3 in 4 do 10.



Jaz sem dal na IMDB oceno 8 >:D men je zaenkrat dobra serija :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

darkolord ::

imagodei je izjavil:

Zdaj si pa predstavljaj, da podobno reagirajo v desetih bolnišnicah (po dve na zvezno državo). Se ti res ne zdi, da to ne bi zanimalo CDC-ja?
Ne pravim, da jih ne bi zanimalo, seveda bi jih, saj je to njihovo delo. Ampak še vedno mislim, da bi trajalo več dni, preden bi ulice napolnila vojska.

Tole pravi CDC:
If zombies did start roaming the streets, CDC would conduct an investigation much like any other disease outbreak. CDC would provide technical assistance to cities, states, or international partners dealing with a zombie infestation. This assistance might include consultation, lab testing and analysis, patient management and care, tracking of contacts, and infection control (including isolation and quarantine). It’s likely that an investigation of this scenario would seek to accomplish several goals: determine the cause of the illness, the source of the infection/virus/toxin, learn how it is transmitted and how readily it is spread, how to break the cycle of transmission and thus prevent further cases, and how patients can best be treated. Not only would scientists be working to identify the cause and cure of the zombie outbreak, but CDC and other federal agencies would send medical teams and first responders to help those in affected areas

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Lion29 ::

4. del mi je bil kar kul... ceprav bolj pocasen, se je izvedlo veliko vec in smo ze v svetu, kjer je malo folka okoli.. "post apokalipticnem" ... mi je vsec, da se je oddaljilo od TWD in zombijev... ce pomislim, mislim, da sploh ni bilo nobenega zombija v tej epizodi :O ... dobro se kkuha... bomo vidli, kaj se bo izkuhalo
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Okapi ::

ceprav bolj pocasen,
Zato je bil pa Z Nation toliko bolj akcijski.

O.

oo7 ::

Okapi je izjavil:

ceprav bolj pocasen,
Zato je bil pa Z Nation toliko bolj akcijski.

O.


Z nation se je začela že druga sezona.
Sem se odločil, da ta teden začnem gledati prvo sezono kljub slabim ocenam nekateri jo hvalijo mogoče mi bo pa všeč :)

Okapi ::

Ja, in 2. del 2. sezone je non-stop akcija.

Runnagain ::

SPOILER:

Odličen del...sploh proti koncu, ko odpeljejo meni najbolj antipatik osebo...upam, da se ne pojavi več ;).

globoko grlo ::

hehe, Z nation je res prijetno presenečenje
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

Tr0n ::

Z Nation sucks. Fear pa vije kr soliden intro story.

darkolord ::

Hm, pri teli FTWD mi pa tudi ni jasno, kako mislijo zadevo razvleči ... Kot izgleda, se zadeva (vsaj pri E03) že odvija eksponentno in lahko precej hitro pridejo do točke, kjer se WD začne.

Upam da ne z dolgčasom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

imagodei ::

Pri E03 ali pri E04?
- Hoc est qui sumus -

darkolord ::

4 še nisem pogledal :)

šernk ::

offtopic: mah Z nation ima tolk felerjev da dol padeš. 5 epizod nazaj so bili low on ammo...oni pa še kar vse streljajo levo desno... sedaj so pa sploh zablodli z nekim zombie striptizom.

fear TWD: za moje pojme je odziv vojske pričakovan. pač narodna garda potrebuje 2-3 dni da se mobilizira, poleg tega je treba za slednje najprej razglasit izredne razmere, kar pa spet ne moreš takoj ko imaš 5 ločenih primerov.

vse ostalo je pa katastrofa...
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Blazz ::

Jerry000 je izjavil:

torej se ta serija nekako začne kot prequel Walking Dead?


avtorji so rekli, da to ni prequel. Zadeva gre svojo pot.

Drgač pa , samo še 2 dela sta letošnje sezone in zgodilo se ni takorekoč nič pametnega. Očitno bo res šele 2 sezona imela kaj za pokazat, prva pa je samo za pripravo terena.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blazz ()

Okapi ::

Verjetno tudi ni bil povsod razpad države enako hiter oziroma temeljit.

O.

globoko grlo ::

Z nation je skor spinn-off WD in FWD

zajebancija in parodiranje oz. norčevanje iz kao "resnih" zombi filmov/nanizank
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

arnecan1 ::

globoko grlo je izjavil:

Z nation je skor spinn-off WD in FWD

zajebancija in parodiranje oz. norčevanje iz kao "resnih" zombi filmov/nanizank

Tako tudi jaz razumem Z nation. Lahko gledamo z možgani na paši. Čisto v redu za npr. nedeljo zjutraj.

Po drugi strani so pričakovanja od FWD velika.

nekikr ::

FWD lahko gledaš _samo_ z možgani na paši. Ker smisla nima, liki so pa taki, da za vse pošteno upaš, da jih čim prej pospravijo.

globoko grlo ::

ampak res, za ene par sem si prov želel da bi jih zgrizl :)
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

bambam20 ::

Zombie Nation je podn.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Okapi ()

otago ::

Z Nation se vidi, da je narejeno z low budgetom. Igralci so "face", imajo karakter, dialogi so odštekani in raznovstni. Predvsem pa niso pussy... Meni vse skupaj izpade zelo komično in gledljivo.

Resda zaidejo v skrajnosti (farmacevtska tovarna v nekem gorocju za oxy, striptiz bar, nuklearka itd). Vendar predstavijo kako bi določene zadeve nehale delat. Nuklearka se ne more sama ugasnit, rabi nadzorovan odklop. Največja nevarnost so ljudje.

FTWD je pa drugače. Znani igralci, verjetno dobro plačani. Antipatični igralci, karakter se gradi predolgo. Si verjetno večina želi, da bi mulc in oni mehiški foter šla po gobe. Bogata produkcija. Zelo počasno dogajanje. Dolgčas. Zunaj narodna garda in zombiji, oni pa bi radi life as normal (jogging, pa beljenje sten??) Gledam in poslušam z enim očesom in ušesi, vmes pa berem kaj drugega.

Sicer ne vedo kaj je za en virus, ki razsaja. Vendar je tudi v njihovem univerzumu verjetno obstajal kakšen strip, film na temo polmrtvih, animacija itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

Licorice ::

darkolord je izjavil:

Hm, pri teli FTWD mi pa tudi ni jasno, kako mislijo zadevo razvleči ... Kot izgleda, se zadeva (vsaj pri E03) že odvija eksponentno in lahko precej hitro pridejo do točke, kjer se WD začne.

Upam da ne z dolgčasom.


Kolikor sem jaz zasledila, bi se naj zadeva dogaja leto in pol pred tistim, kot pa se je začel TWD. Karakterji sej naj ne bi srečali (ker kronloško to ni mogoče), ampak mislim, da v kolikor oddaji pade gledanost se lahko lotijo variante "5 years later" in v FTWD vključijo karakterje iz TWD (recimo, da se srečata obe skupini, gresta ena mimo druge etc..).

karafeka ::

TWD se začne, ko še ni bilo zombijev in ko Ricka ustrelijo, pri nekem cestnem pregonu. Ko se Rick potem čez par tednov zbudi iz kome, je okrog njega že cel kaos z zombiji in nekimi specialci, ki po bolnici streljajo vse, kar se premika.
Pod pogojem, da se je okužba razširila po vseh ZDA istočasno, potem je začetek v obeh serijah približno ob enakem času, oz. je v TWD celo malo prej.

Licorice ::

Sej, povsod so različne informacije, ker pri nobeni ni nekega čisto točnega timelina s katerim bi lahko povezali dogodke. Sem pa na eni strani zasledila da ime FTWD izhaja iz tega:
In Season 5 of "The Walking Dead," Rick Grimes explains to his band of survivors that it's they, and not the walkers, who are the actual "walking dead."


Tak, da je možno da bomo gledli karakterje, ki se spremenijo v walkerje :)

Lion29 ::

Licorice je izjavil:

Sej, povsod so različne informacije, ker pri nobeni ni nekega čisto točnega timelina s katerim bi lahko povezali dogodke. Sem pa na eni strani zasledila da ime FTWD izhaja iz tega:
In Season 5 of "The Walking Dead," Rick Grimes explains to his band of survivors that it's they, and not the walkers, who are the actual "walking dead."


Tak, da je možno da bomo gledli karakterje, ki se spremenijo v walkerje :)



kako si prisla do tega zakljucka?
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Licorice ::

Glede na to, da pravijo, da bi naj šla serija v kontra smer kot TWD se mi zdi to kot ena zanimiva teorija. Glede na to, da Rick pravi da so preživeli v bistvu The Walking Dead, v seriji pa nastopajo karakterji, ki se nekako ne zavedajo kaj se dogaja se mi zdi smiselno, da bo v bistvu ta serija prikazala kak je sploh prišlo do virusa, da se je razširil vse od Atlante do Georgie in LA.

Jaz mislim, da ker se seriji dogajata v različnih krajih ne bota kazali istih stvari - torej ubijanje zombijev, boj za preživetje...

imagodei ::

@Licorice,

pojma nimam, kako si lahko prišla do takega zaključka na podlagi zgornjega citata. Če rabiš podnapise za Rickovo izjavo, prosim povej, ampak tvoja logika je pa čist non sequitur.
- Hoc est qui sumus -

Licorice ::

Brez skrbi, sem razumela stavek. Moja interpretacija je pač takšna, kljub temu da se ti morda ne strinjaš z njo (nesramna pa vseeno ne rabiva bit, ne? ;) )

Edit: Sicer pa če me spomin ne vara, smo v TWD zvedli, da so vse osebe okužene z virusom in se po smrti spremenijo v walkerje (Shane, Lori..). Vprašanje pa je samo kak so se okužili z virusom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Licorice ()

imagodei ::

Ne vem, no... Tale del mi ni jasen:
Glede na to, da Rick pravi da so preživeli v bistvu The Walking Dead, v seriji pa nastopajo karakterji, ki se nekako ne zavedajo kaj se dogaja se mi zdi smiselno, da bo v bistvu ta serija prikazala kak je sploh prišlo do virusa, da se je razširil vse od Atlante do Georgie in LA.
- Hoc est qui sumus -

karafeka ::

No vojska je razpadla prej, ko sem si mislil...
Nekateri tule so pa celo zagovarjali, kako bodo neke organizacije hitro ukrepale in rešile zadeve ;). Na papirju že.

No, mogoče pa CDC še pride, več kasno ;).

oo7 ::

karafeka je izjavil:

No vojska je razpadla prej, ko sem si mislil...
Nekateri tule so pa celo zagovarjali, kako bodo neke organizacije hitro ukrepale in rešile zadeve ;). Na papirju že.

No, mogoče pa CDC še pride, več kasno ;).


No ja Amerika je velika CDC ne more biti ravno povsod :)

DarkSite ::

Še enkrat,

če bi vlada, vojska, CDC ravnali normalno in se aktivirali dneve pred serijo, kar bi se morale, ker so bili že takrat prvi primeri, torej PRED serijo. A se niso. Zakaj se niso je pa znano samo piscem serije.

Da pa jih vidite šele nekaj dni potem, ko se serija že začne je pa itk prepozno, kar smo že zgoraj napisali oz. omenili. Napisali pa smo tudi, kako bi lahko zajezili širitev, če bi se pravočasno aktivirali.

imagodei ::

karafeka je izjavil:

No vojska je razpadla prej, ko sem si mislil...
Nekateri tule so pa celo zagovarjali, kako bodo neke organizacije hitro ukrepale in rešile zadeve ;). Na papirju že.

No, mogoče pa CDC še pride, več kasno ;).

Še en, ki ne zna brat... Ker smo gledali originalno TWD itak vemo, da ne vlada ne vojska in ne CDC niso uspeli rešit situacije. Jaz sem kritiziral prikaz, kako se je zadeva odvijala v prvih 72 urah. Po mojem mnenju bi se CDC morala vključit prej, najkasneje 2 dan zvečer bi po televiziji morali slišati opozorila, naj ljudje ostajajo doma, najkasneje tretji dan zvečer bi v posameznih mestih morali uvesti policijsko uro, ljudi opozarjati iz helikopterja in avtomobilov po ulicah. Tako pa prve tri dni ne vidimo ničesar, nato pa četrti dan zjutraj kar naenkrat vojska. Halo?

Nekateri tle gor so protiargumentirali, da zombijev v njihovem svetu ne poznajo - ampak, hudiča no... Če se ti mrtvi začnejo zbujat, ne rabiš vedet nič o zombijih, da stvar vzameš resno.

Potem je bil argument, da se je zombi akpokalipsa začela počasi in da v prvih treh dneh nihče sploh ni vedel kaj se dogaja in da je to razlog zakaj se vlada in pristojne službe niso odzvale. Da to ni res, sem ovrgel, ker: 1.) Tobias že v Pilotu na prvi dan zjutraj pove, da mediji poročajo o možni epidemiji iz vsaj 5 mest po ZDA, 2.) ljudje v razvitem svetu največ umirajo po bolnišnicah: danes se zelo redko zgodi, da nekoga pomotoma razglasijo za umrlega. Zdravniki bi opazili nenavadno visoko število "pacientov", ki so umrli, nato pa čez nekaj minut ali ur v besnilu napadali zdravstveno osebje, ter 3.) Nicka v prvem delu, ko beži iz cerkve pred svojo zombificirano punco, povozi avto. Zbudi se v bolniški sobi, poleg njega je v sobi še en pacient, pri katerem pride kasneje do zastoja srca. Ko ga zdravstveno osebje ne more hitro reanimirati, zdravnik ukaže, da naj ga hitro odpeljejo "dol". Scena je namenoma narejena tako, da vzbuja sum, da zdravniki že vedo, da se nekaj dogaja.


Skratka, že v prvem delu je jasno nakazano, da medicina ve, da se dogaja nekaj bizarnega. Nakazano je, da se stvar odvija že v več mestih, zelo verjetno se je drugod začela že kak dan prej. Potek reagiranja oblasti je pač prikazan precej neverodostojno, to je moje stališče.

Nikdar pa nisem rekel, da bi nastalo situacijo "neke organizacije" morale zlahka obvladati. To je pa čisto podtikanje.
- Hoc est qui sumus -

nekikr ::

Ti si malo preresno vzel vse skupaj...saj se zavedaš, da je to TV serija, kajne?
V praksi bi se zgodilo marsikaj drugače, stvari bi bile urejene, medicina pa bi po nekem času razvila čudežno tabletko. Ampak kdo bi pa to gledal. Že pri FWD zehamo, ker se nič ne zgodi, zdaj si pa predstavljaj, da se res ne zgodi nič ampak ljudje ostanejo doma in počakajo do tablet. Serija je, za na TV, ne dokumentarec. Veš to?

imagodei ::

Se pač ne strinjava. Ena osnovna mera realizma je potrebna tudi v SciFi in Fiction ekranizacijah, drugače ne delujejo verodostojno. Množica ljudi se v tej temi pritožuje nad serijo - sicer nad povsem obrobnimi zadevami (Nick se jim zdi nadležen - ampak to zgolj pove, da igralec dobro igra svojo vlogo, nič ne pove o realizmu v seriji); v resnici pa ne morejo čist prsta vperiti v to, kaj jih moti.

Jaz neskromno povem, da je tisto, kar vas moti, manko realnega prikaza dinamike dogajanja na ravni državnih institucij. In FTWD se zaveda, da so tukaj šibki, zato smo v Ep04 tudi naredili preskok za en teden naprej. Enostavno se nočejo ukvarjati s tem, kako se je zadeva začela, kako so v prvih dneh odreagirale vladne službe, ampak jih zanima stvar šele od točke preloma dalje: od tam, kjer ni več države kot take, kjer ni več zakonov, kjer ni več civilizacije kot jo poznamo.

Pa če se za hip še mal vrnem nazaj: suspension of disbelief je zelo pomemben element v žanrih kot so Fiction in SciFi. Če tega ustvarjalci ne morejo speljat, ni gledalcev.

V produkciji je trenutno nebroj serij, če gledamo samo ZDA je številka okoli 400; normalen človek z družino in obveznostmi pač ne more spremljati vsega. Med tem je ogromno šodra, najde se tudi res kaj dobrega in svežega. Res nimam časa za eno serijo, ki ne zmore minumuma realizma. To je žalostna resnica.

Bomo videli, kaj bo FTWD ponudil ta teden - kot rečeno jih očitno ne zanimajo prvi dnevi, ampak se bliskovito selimo v čas, ko so zombiji že opravili svoje in so ljudje že postali drug drugemu nevaren sovražnik. Če se bodo osredotočili na to, so v nevarnosti, da postanejo še en TWD (in res ni potrebe po dveh identičnih nadaljevankah z različno zasedbo); po drugi strani pa lahko ven potegnejo kaj zanimivega. Vsekakor začetka zombi apokalipse nismo videli.
- Hoc est qui sumus -

nekikr ::

Ena osnovna mera realizma je potrebna tudi v SciFi in Fiction ekranizacijah, drugače ne delujejo verodostojno.

Če bi bili zombiji v stilu World War Z, potem bi bilo nekaj na tem, ker so pa klasični, počasni, neumni, je pa vse skupaj že v osnovi na slabih temeljih kar se "realizma" tiče in je vsako nadaljevanje kako bi moral kdo ukrepati brezvezeno. Z M4 in daljnogledom sem že streljal. Jaz in 10 podobnih s tako oborožitvijo lahko počistimo Ljubljano v nekaj dneh pri tem stilu zombijev. Tudi vojska v seriji lahko to naredi, ampak, again, kdo bi to gledal? Še tole komaj, pa se trudijo nekaj povedati.

joze67 ::

You think your government will protect you, you are wrong
(Grinderan, Heathen Child)

Dodatno:

Stalno pozabljate, da gledalci vemo, da gre za zombije, mrtve, odpisane. Tam so bili v prvi fazi to še vedno bližnji, sosedje, ljudje. Ne hodiš okoli in streljaš kar tako; niti ablast ne izda takega ukaza z levo roko. So konec koncev le Američani, ne neki tujci (tiste bi se že dalo postreljat).

Potem, če bi se ta magična CDC nenadoma soočila z boleznijo, ki je popolnoma drugačna od vsega do sedaj znanega - ja seveda bi takoj potegnili ravno prave poteze.

Pa če bi ablast ukazala ljudem, naj ostanejo doma - prav Američani so tisti, ki bodo poslušno sedeli za kaminom? Mnogi ja, ampak mnogi pa tudi ne.

Poleg tega stalno predpostavljate racionalen in odgovoren odnos vseh ali vsaj vseh odgovornih. Poglejte malo okoli sebe in pomislite še 1x. Bi bilo cepivo zastonj, če bi ga naredili? Ko bi bilo v ZDA še par 100.000 ljudi, ja; prej pa ne. Bi ljudje na oblasti, ali v položaju, da se do nje dokopljejo, skušali povečati osebni izkupiček, tudi če to pomeni še par 100K mrtvih? jasno, saj to počnejo že danes.

DarkSite ::

Joze, kako bi ti ravnal, če ti po TVju, internetu, radiu rečejo naslednje:

"Prebivalci Slovenije ostanite doma in se zaklenite. Hrano vam bomo dovažali na dom. Gre za zelo nevarno bolezen za katero še nimamo zdravila. Je zelo nalezljiva zato se izogibajte okuženim. ...Tukaj navedejo, kako opaziti okuženega, kako ravnati z mrtvimi... Vojska in policija imata ukaz za strelanje na vsakega, ki nima dovoljenja za prosto gibanje. Še enkrat vojska in policija vas lahko ustrelijo, če izstopite iz hiše, stanovanja. Zato ostanite doma in počakajte na naslednja navodila."

Seveda bi vsi veselo tekali okrog ...

V začetnih letih cepivo sploh ne bi bilo pomembno, če bi se vzpostavil nek red bi lahko komot živeli z zombiji(razloženo že nekje zgoraj v enem postu).

CDC bi odigral pomembno vlogo le v tem, da bi pri prvem primeru oz prvih 5ih ugotovil, da gre za resno bolezen in bi nato priporočil ukrepe za vojsko, policijo, policjsko uro itd ...

imagodei ::

nekikr je izjavil:

Ena osnovna mera realizma je potrebna tudi v SciFi in Fiction ekranizacijah, drugače ne delujejo verodostojno.

Če bi bili zombiji v stilu World War Z, potem bi bilo nekaj na tem, ker so pa klasični, počasni, neumni, je pa vse skupaj že v osnovi na slabih temeljih kar se "realizma" tiče in je vsako nadaljevanje kako bi moral kdo ukrepati brezvezeno. Z M4 in daljnogledom sem že streljal. Jaz in 10 podobnih s tako oborožitvijo lahko počistimo Ljubljano v nekaj dneh pri tem stilu zombijev. Tudi vojska v seriji lahko to naredi, ampak, again, kdo bi to gledal? Še tole komaj, pa se trudijo nekaj povedati.

Res je, zato je TWD gledljiva izključno iz stališla postapokaliptične survival drame, kjer so najhujši sovražniki ljudem - ljudje sami. Ne pa zombiji. To smo v temi TWD že 100x predebatirali, vključno s predlogi, da bi modificirali kombajne in delovne stroje za masovno pobijanje zombijev na čistinah. Če se tukaj osredotočaš na to, da zombijev kljub vsemu ne zmanjka in ne zmanjka, kljub temu da so vse skupine, ki so preživele do trenutnega trenutka v TWD več kot sposobne poklat manjše skupine zombijev; z organizirano in premišljeno strategijo pa tudi po več 100 naenkrat, potem je TWD ravno tako fail. Spet - to smo že večkrat obdelali.

Izključno če gledaš kot postapokaliptično survival dramo, kjer so zombiji samo še ena občasna grožnja iz ozadja, ki nas spominja, da so se stvari zares grdo spremenile, je "suspenison of disbelief" pri TWD zadosten, da to gledaš. In da je to res, kažejo komentarji tistih uporabnikov v temi TWD, ki ob ogledu pričakujejo predvsem Zombi horror.

FTWD je obljubljal nekaj drugega: razlago, kako se je vse skupaj začelo. Takoj ko startaš s to premiso, se vsaj pri meni osebno pozornost premakne na to: kako se je vse skupaj začelo. Po videnem pač nisem zadovoljen.
- Hoc est qui sumus -

joze67 ::

In ti bi kar verjel takemu obvestilu?

Ko je izbruhnila vojna 1991 in se še ni vedelo, kako "resna" je, so bili tudi pozivi, ostanite doma. Pa sem lezel mimo barikad s plinskimi bombami in podobnih zadev na faks opravit zadnji izpit.

Če pa bi rekli, aretirani ste pod grožnjo smrti (pa spet - bi res rekli kaj takega? Konec koncev če te ustrelijo, en človek manj, en zombi več. In ne bodo vsi streli v glavo, še posebej tam ne, kjer bi ti ne-še-zombiji streljali nazaj) - bo par tisoč policistov in par tisoč vojakov (1) pustilo svoje družine in noč in dan dežuralo na cestah (2) hrano jemali iz blagovnih in drugih rezerv koliko časa (3) pokrivali celo slovenijo (4) kaj bi naredili tam, kjer kdo umre iz kakršnihkoli razlogov - ven ne smejo, ker jih bodo kao ustrelili, not imajo zombija ...

Pa Slo je relativno easy primer - če odštejemo, da je še vedno dokaj razpršeno poseljena. Ker smo ljudje navajeni upirate se skozi C2H5OH. Tam pa, kjer so ljudje vajeni poskrbeti zase, bi bilo še way slabše.

imagodei ::

joze67 je izjavil:

You think your government will protect you, you are wrong
(Grinderan, Heathen Child)

Še en, ki ne zna brat. Nič novega.

Definitivno ob najhujših primerih vlada ne bo zaščitila nikogar. Ampak vlade se od začetka ne obnašajo kot da je prišla Zombi apokalipsa. Ravno zato, ker nihče ne bi verjel, da trupla vstajajo od mrtvih in da obstaja logična razlaga (pazi to: ustvarjalca TWD pravita, da gre za virus, torej dejansko obstaja logična razlaga) ter da je epidemijo mogoče zaustaviti, bi prišlo do nekega začetnega odziva. IMO bi to bil hiter odziv. Ne nujno obsežen in odločen, bi pa bil definitivno zaznaven.

joze67 je izjavil:

Stalno pozabljate, da gledalci vemo, da gre za zombije, mrtve, odpisane. Tam so bili v prvi fazi to še vedno bližnji, sosedje, ljudje. Ne hodiš okoli in streljaš kar tako; niti ablast ne izda takega ukaza z levo roko. So konec koncev le Američani, ne neki tujci (tiste bi se že dalo postreljat).

Jaz ne trdim, da bi normalni ljudje streljali svoje (mrtve, zombificirane) sosede. Valjda ne. Tudi to bi bil eden izmed začetnih problemov, zaradi katerega bi prišlo do propada civilizacije.

Nekateri pa stalo pozabljate, da bi mrtvi še naprej umirali v bolnišnicah in reševalnih vozilih. In vztrajno pozabljate, da so zdravniki (tudi zaradi modernih aparatur, ki jasno pokažejo flat-line na EKG in konec aktivnosti na EEG) skoraj 100% sposobni povedat, kdaj je človek mrtev. Morda se zdravnik lahko zmoti 1x na desetletje. Ne pa 15x v enem dnevu - to dvigne vse možne rdeče zastavice, prijava na CDC je edina logična poteza. Če bi se prva vstajenja začela ob 0:00 zjutraj, bi do 8:00 zjutraj CDC že imel zabeleženih nekaj 10 primerov iz različnih delov ZDA.

joze67 je izjavil:

Potem, če bi se ta magična CDC nenadoma soočila z boleznijo, ki je popolnoma drugačna od vsega do sedaj znanega - ja seveda bi takoj potegnili ravno prave poteze.

Spet, izjava nekoga, ki ni prebral niti 1/10 vsaj enega mojega posta na to temo.

Jaz nikoli nisem trdil, da bi odreagirali pravilno. Zgolj trdil sem, da bi reagirali. Ker sem gledal TWD sem primoran sprejet razlago, da je v njihovem Universu svet šel k vragu. Torej je več kot očitno, da vladnim službam ni uspelo. Še več: tudi brez tega se strinjam, da bi v primeru Zombi Apokalipse prišlo do kolapsa civilizacije. Ne strinjam se samo s tem, kako počasi so reagirale službe.

joze67 je izjavil:

Pa če bi ablast ukazala ljudem, naj ostanejo doma - prav Američani so tisti, ki bodo poslušno sedeli za kaminom? Mnogi ja, ampak mnogi pa tudi ne.

Spet, izjava, ki nima veze z ničemer. Ni važno, a bi ljudje ostali doma ali ne. Za zgodbo je še bolje, če ne bi ostali doma, če bi ljudje provocirali policijo, če bi policisti v paniki izgubili nadzor in začeli streljati. Edina stvar, ki jo jaz trdim je, da bi s to potezo (z ukazom, naj ostanejo doma) oblast poskusila obvladat stvari.

V FTWD pa nismo slišali za noben CDC, televizijski program nikoli ne pokaže prispevka v katerem "Health officials recommend that..." Prav tako imamo Tobiasa, ki v prvi epizodi pove, da o čudnem dogajanju in možni epidemiji poročajo iz petih mest po ZDA, TV pa nikoli ne pokaže nobene reportaže, nasvetov strokovnjakov, kako se zavarovati... Slišimo policijske helikopterje, ki cele dneve preletavajo mesto, a kakšnega uradnega obvestila mestnih oblasti ni; številka 911 pregoreva, prostega operaterja ne dobiš, vseeno nihče ne uvede policijske ure...

joze67, tvojega zaključka pa sploh nima smisla komentirat, ker spet lahko ugotovim, da sploh ne veš, na kaj odgovarjaš.
- Hoc est qui sumus -

imagodei ::

joze67 je izjavil:

In ti bi kar verjel takemu obvestilu?


Ma, saj nima veze, kaj bi folk verjel in kaj ne. Tukaj nihče ne trdi, da je Zombi Apokalipsa neverjetna in da bi to reč države morale obvladat z levo roko. Za serijo je celo boljše, če bi ljudje kljub obvestilu šli ven; če bi kljub morebitni policijski uri hodili na ulice...

Jaz osebno trdim, da so dogodki prvih 3 dni prikazani neverjetno.

Kar bi lahko doumel vsak, če bi bil le na pol pismen in če bi si le dovolil investirat 180 sekund svojega časa in se razumsko prebiti skozi enega izmed mojih neštetih postov na to temo.

Ker se je zgodil TWD, kjer spremljamo skupino, ki živi v postapokaliptičnem svetu, nam je bilo že v naprej jasno, da bo v FTWD do kolapsa prišlo. Moj namen ni tega zanikat in diskutirat, a bi jo lahko preprečili. Tudi ne glede na TWD Universe je moje osebno mnenje, da bi do kolapsa prišlo. Pod vprašaj postavljam samo (navidezno) popolno neaktivnost države v prvih 3 dneh.

A bo že šlo počasi?
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

Outcast ::

Nekam velika je tista dvorana z zaprtimi zombiji, zna biti naslednji del malo bolj dinamičen....pomoje če bi gledal to serijo/sezono u šusu, počakal da so vsi deli zunaj, bi bila verjetno (še) bolj zanimiva.

karafeka ::

Te čisto razumem, imagodei, že od začetka. Na žalost pa s tabo ne delim te optimisične vere v (naše) vladne organizacije. Že pri pričakovanih dogodkih (za katere imajo različne večkratletne vaje in treninge), reakcija ni vedno optimalna, kaj šele pri večji masovni, enkrat na milijon let, katastrofi, kot je v seriji. Ampak samo brez panike, pri nas do tega ne bo prišlo. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: karafeka ()

Lion29 ::

@imagodei: deluje kot da imas resne tezave. ce potrebujes pomoc, nam javi, bomo poskusali pomagat
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

imagodei ::

karafeka je izjavil:

Te čisto razumem, imagodei, že od začetka.

Ni videt. Če napišeš:
Nekateri tule so pa celo zagovarjali, kako bodo neke organizacije hitro ukrepale in rešile zadeve

in s tem misliš name, potem se absolutno ne razumeva. Grozljivo je, da imate težave razumet tako osnovno stvar, kot jo razlagam že 3 strani. Sem šel večkrat nazaj brat svoje poste, ker sem mislil, da sem pisal v cirilici ali pa v japonščini... Pa sem samemu sebi precej razumljiv, drugega kot to, da res niste sposobni prebrat sestavka, daljšega od 5 vrstic, si res ne morem mislit.

karafeka je izjavil:

Na žalost pa s tabo ne delim te optimisične vere v (naše) vladne organizacije. Že pri pričakovanih dogodkih (za katere imajo različne večkratletne vaje in treninge), reakcija ni vedno optimalna, kaj šele pri večji masovni, enkrat na milijon let, katastrofi, kot je v seriji. Ampak samo brez panike, pri nas do tega ne bo prišlo. ;)

Evo, že spet: kdo pravi, da imam jaz kakršne koli upe v (naše) vladne organizacije? Jaz samo pravim, da bi neka, kakršna koli reakcija morala bit.

Lion29 je izjavil:

@imagodei: deluje kot da imas resne tezave. ce potrebujes pomoc, nam javi, bomo poskusali pomagat

Sine, kakšne kvalifikacije imaš?

Moje razburjanje tukaj sploh ni usmerjeno na serijo. Precej bolj me jezi, da se ponavljam že 3 strani, pa še vedno mi podtikate slamnate može, še vedno niste sposobni prebrat in razumet sestavka, ki ima 10 vrstic; kaj šele kaj daljšega. Forum ni IRC, prekleto žalostno je, da se sogovornik sploh ne potrudi razumet, kaj nekdo piše in se mu na očeh nariše "TILT" takoj, ko prebere prvo besedo v prvem stavku, s katero se ne strinja in gre odgovarjat, čeprav sploh ne razume, na kaj odgovarja.

Pa dajmo drugače: kaj pravzaprav mislite, da me moti?
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

Lion29 ::

ce iskreno povem, se mi ne da brati tvojih spisov... in cisto razumem folk, ki debatira direkt s tabo, da jih samo preleti


imagodei je izjavil:


Sine, kakšne kvalifikacije imaš?


Bojim se, da nimam takih, ki bi ti neposredno pomagale... lahko pa se potrudim(o) in poskusam(o) najti nekoga, ki bi ti lahko bolj pomgal, ti stal ob strani ob tvojih stiskah...

itak da se malo zajebavam, ampak ob kolicini pisanja in agravacije me pa enu malcek vseeno skrbi, da ni vse cisto ok
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

imagodei ::

Lion29 je izjavil:

ce iskreno povem, se mi ne da brati tvojih spisov... in cisto razumem folk, ki debatira direkt s tabo, da jih samo preleti

Folk, ki samo preleti moje spise, po definiciji ne debatira z mano, ampak trobi malo tja v en dan mimo mene. Skrbi me, dečki, za vašo pismenost, če imate attention span zlate ribice in se niste sposobni zbrati za 90 sekund, kolikor traja branje 20 vrstic (če bereš zelo počasi).

Lion29 je izjavil:


imagodei je izjavil:


Sine, kakšne kvalifikacije imaš?


Bojim se, da nimam takih, ki bi ti neposredno pomagale...

Aha, torej nimaš nikakršnih? Kaj ko bi torej: A) raje poskušal razumet, kaj pišem, B) na sploh debatiral raje o temi iz naslova, ne pa o mojem mentalnem stanju?

Lion29 je izjavil:

itak da se malo zajebavam, ampak ob kolicini pisanja in agravacije me pa enu malcek vseeno skrbi, da ni vse cisto ok

Količina mojih postov je obilna samo zato, ker niste znali prebrati prvič. Pa drugič. Pa tretjič. Pa... dvaindvajsetič. Mislim, da nezmožnost razumet moje sestavke tudi po tem, ko sem na toliko načinov poskusil razložit osnove, pove več o mentalnem stanju nekaterih sogovornikov kot o meni.
- Hoc est qui sumus -

nekikr ::

če imate attention span zlate ribice in se niste sposobni zbrati za 90 sekund, kolikor traja branje 20 vrstic (če bereš zelo počasi).

Bolj verjetno je, da nikogar ne briga kaj filozofiraš, ker hočeš resno komentirati flaw fantazijske serije. Zaradi tega recimo jaz tvoje obsežne spise ignoriram. Lahko pa še v temi o Star Treku začneš kako je warp drive nerealen in da bi morali raje izstreliti sondo na nek nezanimiv asteroid, pet sezon spremljati kako leti do tja in se raztrešči ob pristanku zaradi programske napake. Tako, za grand finale. Serija je. Fantazijska. Ti pa pišeš kot da gre za napake v dokumentarcu. Chill.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: imagodei ()

Lion29 ::

imagodei je izjavil:

na sploh debatiral raje o temi iz naslova, ne pa o mojem mentalnem stanju?


zelo rad, ampak je to zelo tezko, ker je vecina postov tvojih... in vecina se ponavlja... resno sem dobil obcutek kot da ti folk v tej temi s svojim pisanjem krati veliko spanca.
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai
««
6 / 21
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

The Walking Dead (Daryl & Carol) spinoff

Oddelek: Sedem umetnosti
464322 (213) oo7
»

The Walking Dead (strani: 1 2 3 483 84 85 86 )

Oddelek: Sedem umetnosti
4260773042 (4037) oo7
»

The Walking Dead (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
13337462 (5640) oo7
»

The Walking Dead - Spin-Off (2020 - )

Oddelek: Sedem umetnosti
497508 (2530) oo7

Več podobnih tem