» »

Fear the Walking Dead

Fear the Walking Dead

««
5 / 21
»»

Tarzan ::

bambam20 je izjavil:

Tarzan je izjavil:



PS: po mojem bodo ZDA v prihodnje prišli iz drugih držav reševat ppreživele in delat red - ter na novo zapičit svoje kolonialne zastavice. Nekako v slogu serije Jericho. še par sezon, pa smo tam.



Če je celotena zemlja zajeta v tale virus.


Je, ampak finta je, da so kontinenti načeloma zdaj med sabo odrezani in tudi, ko najdejo nekje zdravilo, traja en čas, da pričnejo s štimanjem svoje in sosednjih držav, potem pa osvajajo dalje. V original seriji je že bilo omenjeno, da naj bi v Franciji že skoraj našli zdravilo. Če je bil odziv vlad v Evropi boljši, so imeli že v startu boljše izhodiščne pogoje za boj proti bolezni.

Ne bi bilo preveč čudno, če bi bilo vse skupaj biološko orožje namenjeno etničnemu čiščenju in kasnejši re-kolonizaciji planeta. Recimo severnokorejcev. ;)

imagodei ::

Aston_11 je izjavil:

DarkSite je izjavil:

Če nekdo vstane od mrtvih to ni NORMALEN dogodek.
Sploh ker ljudje normalno ustajajo od mrtvih in bi povprečno inteligenten človek iskal druge razloge, ne pa vstajenja od mrtvih. No ja, več kot pol sveta, ki ni religiozno usekanih, za razlog ne bi štelo, da ljudje vstajajo od mrtvih.

Čestitam, seveda - če bi prebral vsaj enega od mojih postov, bi vedel, da govorim točno o tem. ZDA v universu TWD bi najbrž sklepala, da gre za napad z biološkim orožjem, s kakšno nanotehnologijo, ki omogoča kontroliranje mrtvecev. Če zadeva ni omejena na eno bolnišnico, eno mesto in eno zvezno državo, bi se Kabinetu predsednika utrgalo: Napadeni smo! V vojni smo! Teroristi so pripeljali vojno v ZDA!

Začetna (ponavljam: ZAČETNA) reakcija bi bila IMO bistveno bistveno bolj odločna.

Popolnoma mi je jasno, da bi po dnevih in tednih številke Zombačev naraščale in bi situacija postajala neobvladljiva. Ko bi vojaki dobili ukaze, naj streljajo Walkerje (v glavah vojakov bi bili to njihovi bolani sodržavljani, matere, očetje, otroci), bi začela morala padat, vojaki dezertirat (eno je streljat na terorista v Bagdadu, drugo pa na svoje sodržavljane - oz. ti misliš, da to so), vojska razpadat...
- Hoc est qui sumus -

imagodei ::

Tarzan je izjavil:

Lahko da gre pa itak za crowd control in namerno zdesetkanje populacije

Komu, dafuq bi bilo to v interesu? Resno? Amazonu, ki odpušča svoje zaposlene in jih nadomešča z roboti za učinkovito sortiranje paketov, razmišlja o dronih za dostavo paketov? In hkrati potrebuje stotine milijonov, če ne kar milijarde potrošnikov, da ima letne prihodke večje od BDP-ja kakšne manjše države?

Se ti zdi, da je lastnikom farmacevtskih podjetij v interesu, da pobijejo svojo klientelo?

Pa proizvajalcem računalniške opreme? Tekstilni industriji? Skratka, se ti zdi logično, da bi lastniki kapitala, vplivni možici in žene, Blingenblonki (al kaj so že), Iluminatiji in farmasoni, vse skupaj v eni osebi, zares razmišljali, kako popolnoma razvrednotit svoje bogastvo?

Saj je res da se tukaj dokaj resno pogovarjamo o zombijih in kako bi moralo človeštvo odreagirat, da bi bilo najbolj primerno; ampak tako zelo usekani pa spet nismo...
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

oo7 ::

The Walking Dead fans mostly know the rules of the apocalypse: don't make loud noises, avoid big cities, and don't get too close to a walker. If you do, aim for the head. If you decide to be a cannibal make sure the guy you're eating hasn't been bitten. Don't get bitten yourself. Unfortunately for the characters in Fear The Walking Dead, they don't know any of this.

This naivety also won't do anything to help every day people that don't know how to use a crossbow. Showrunner Dave Erickson said, "With our show, we're dealing with a schoolteacher and the guidance counselor, so we actually downshifted in that respect.

imagodei ::

Ponovno: niso problem posamezniki - v tem primeru protagonisti serije.

Problem je reakcija vladnih služb. Šele na koncu 3. dne vidimo na ulicah vojsko, pa še ta je zelo prijazna. Kje je bil te dni CDC? Kje je CDC na koncu 3. dne? Kje na poročilih vidimo ugibanja novinarjev, za kaj gre? Tiskovno konferenco v Beli hiši? Kje vidimo politike, ki bi svarili pred terorističnim napadom, preacherje raznih verstev in verskih sekt, ki bi kričali "Repent, the end is near!"
- Hoc est qui sumus -

oo7 ::

Kako pa veš, da je vlada sploh vedela pred dnevom 0 kaj se sploh dogaja?

imagodei ::

A se delaš budalo? Resno? A si prebral vsaj en post, ki sem ga nakucal?

Še enkrat, zelo na kratko: Največja koncentracija mrtvih je v bolnišnicah. Tam imaš usposobljene ljudi, ki lahko povedo, da človek, ki so mu med obdukcijo ravnokar odstranili srce, pljuča in želodec, ne more hodit na okrog po mrtvašnici in grist patologov. Take stvari bi prijavili na CDC, od tam bi šle stvari rapidno naprej do vlade.

Zdej, a so se stvari začele dogajat en dan prej al ne, je stvar debate. Ko cimer od Nicka v bolnišnici umre, ga po hitrem postopku "nekam" odpeljejo. Očitno v bolnišnici že zelo dobro vedo, da se nekaj dogaja in niso imeli do tistega trenutka samo enega primera. En primer je napaka - človeka so pomotoma razglasili za mrtvega. 5 ljudi ni več napaka. A so toliko Walkerjev imeli v roku od polnoči do trenutka, ko je Nick pobegnil iz bolnišnice, ali pa so kakšnega imeli že prejšnji dan, niti ni važno. Ko začnejo bolnišnice iz celih ZDA prijavljat bizarne primere na CDC, je vlada obveščena nemudoma.
- Hoc est qui sumus -

Okapi ::

Komu, dafuq bi bilo to v interesu? Resno?
V resnici je cel kup možnosti. Recimo kakšni eko-fanatiki, ki ugotovijo, da je osnovni problem, ker je na Zemlji preveč ljudi.

Kakšen nori znanstvenik, ki se odloči iztrebit človeštvo kar tako, zanalašč.

Kakšna skupina ljudi (recimo Severna Koreja, kot je nekdo omenil), ki najprej naredi cepivo zase, in potem sproži epidemijo.

O.

oo7 ::

imagodei je izjavil:

A se delaš budalo? Resno? A si prebral vsaj en post, ki sem ga nakucal?

Še enkrat, zelo na kratko: Največja koncentracija mrtvih je v bolnišnicah. Tam imaš usposobljene ljudi, ki lahko povedo, da človek, ki so mu med obdukcijo ravnokar odstranili srce, pljuča in želodec, ne more hodit na okrog po mrtvašnici in grist patologov. Take stvari bi prijavili na CDC, od tam bi šle stvari rapidno naprej do vlade.

Zdej, a so se stvari začele dogajat en dan prej al ne, je stvar debate. Ko cimer od Nicka v bolnišnici umre, ga po hitrem postopku "nekam" odpeljejo. Očitno v bolnišnici že zelo dobro vedo, da se nekaj dogaja in niso imeli do tistega trenutka samo enega primera. En primer je napaka - človeka so pomotoma razglasili za mrtvega. 5 ljudi ni več napaka. A so toliko Walkerjev imeli v roku od polnoči do trenutka, ko je Nick pobegnil iz bolnišnice, ali pa so kakšnega imeli že prejšnji dan, niti ni važno. Ko začnejo bolnišnice iz celih ZDA prijavljat bizarne primere na CDC, je vlada obveščena nemudoma.



Tudi če bi vlada vedela prvo uro kaj se dogaja tega ne bi mogli ustaviti.
Z virusom so okuženi vsi izbruhi so se začeli povsod istočasno kot bi nekdo to vse aktiviral. Torej v Ameriki je več kot 50 mest, ki imajo več prebivalcev kot Ljubljana torej koliko vojakov bi moral poslati v vsako tako mesto, da bi naredili popolno karanteno? Pa potem je tukaj še vsaj par tisoč manjših mest in par tišoč vasi kako bi ti to vse ustavil?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

Tarzan ::

Okapi je izjavil:

Komu, dafuq bi bilo to v interesu? Resno?
V resnici je cel kup možnosti. Recimo kakšni eko-fanatiki, ki ugotovijo, da je osnovni problem, ker je na Zemlji preveč ljudi.

Kakšen nori znanstvenik, ki se odloči iztrebit človeštvo kar tako, zanalašč.

Kakšna skupina ljudi (recimo Severna Koreja, kot je nekdo omenil), ki najprej naredi cepivo zase, in potem sproži epidemijo.

O.


Jp, sem jih v istem postu omenil. Pač, genocidnost ima človek v naravi in nihče me ne bo prepričal, da se bomo te pomanjklivosti kaj kmalu otresli. Vsako vojno si poglej in ti je jasno, kakšna je človeška narava. Enako velja za mir - traja največ kako generacijo ali dve, potem se vsem začne kolcat po temu, da bi lahko s krampom potolkli tistega, za katerega smo prepričani da je kriv za našo mizerijo (upravičeno ali ne).

Bile so ideje, da bi naredili virus kateri bi tarčno napadal le pripadnike določene rase. Se naveličaš črncev, ali jih postane preveč in so preglasni, bam, ebola, ki je smrtonosna za skupino ljudi s točno določenim genom. Ti prav pride, da iztrebiš kitajce, ni problema, zamenjaš tarčni gen in ponoviš vajo... Človek je bolj zajeban od vsakega zombija, kar konec koncev serija na nek način tudi prikaže.

imagodei ::

Okapi je izjavil:

Komu, dafuq bi bilo to v interesu? Resno?
V resnici je cel kup možnosti. Recimo kakšni eko-fanatiki, ki ugotovijo, da je osnovni problem, ker je na Zemlji preveč ljudi.

Kakšen nori znanstvenik, ki se odloči iztrebit človeštvo kar tako, zanalašč.

Kakšna skupina ljudi (recimo Severna Koreja, kot je nekdo omenil), ki najprej naredi cepivo zase, in potem sproži epidemijo.

O.

Predvsem so se mi lasje pokonci postavili, ko sem pomislil, da nekdo želi v TWD Universe strpati idejo o zdesetkanju civilizacije s strani raznih Iluminatijev, kot so se pojavljale ideje ob epidemiji Prašičje gripe.

Se pa ne strinjam, da je tako trivialno razširit virus brez detekcije po celem svetu, tako da praktično hkrati izbruhne povsod. Logistika je za enega znanstvenika prezahtevna, z občutljivim biološkim orožjem je treba prečkat cel kup carinskih kontrol... Po drugi strani, če bi bila udeležena večja skupina ljudi, spet obstaja velika verjetnost, da bo kdo okleval, izdal načrt... Ali pa, da ti bodo varnostne agencije prišle na sled.

Ostanejo samo še razne severne koreje oz. tudi kakšne druge vlade. Kakor koli - očitno je v TWD universu nekdo moral razširit patogen po celem svetu. Lahko si seveda izmislijo, da je bil nori znanstvenik, eko-fašisti, ali pa vplivni in premožni Iluminatiji, samo po mojem mnenju je to za lase privlečeno.
- Hoc est qui sumus -

Okapi ::

Nič ne more biti bolj za lase privlečeno kot zombiji, ki kršijo najmanj en zakon termodinamike.;)

Precej bolj realistično bi recimo bilo, če bi bili "zombiji" še živi, bolniki s simptomi, ki bi spominjali na steklino. Virus bi jim možgane predelal na neustavljivo željo po ubijanju in uživanju človeškega mesa, skratka spremenil v pobesnele "živali", z neokrnjenimi fizičnimi sposobnostmi in črednim ter plenilskim nagonon. Bili bi precej bolj nevarni, četudi bi jih lahko ustavil, se pravi ubil, tudi na običajen način.

O.

imagodei ::

oo7 je izjavil:

Tudi če bi vlada vedela prvo uro kaj se dogaja tega ne bi mogli ustaviti.

Še enkrat: zakaj se delaš butlja? Nikoli nisem trdil, da bi to lahko ustavili in če bi pozorno prebral vsaj en moj post, bi videl, da trdim diametralno nasprotno.

Moti me samo prikaz ravnanja vlade in vladnih organizacij v prvih npr. 72 urah. Pri tem ni nič važno, kako bi se stvari razvijale v naprej. Zgolj trdim, da je nerealno prikazano ravnanje v prih dneh.

oo7 je izjavil:

Pa potem je tukaj še vsaj par tisoč manjših mest in par tišoč vasi kako bi ti to vse ustavil?

Resno, no - funkcionalna pismenost na psu. Najdi mi en citat, kjer trdim, da bi se to dalo ustavit.
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

arnecan1 ::

Okapi je izjavil:

Nič ne more biti bolj za lase privlečeno kot zombiji, ki kršijo najmanj en zakon termodinamike.;)

Precej bolj realistično bi recimo bilo, če bi bili "zombiji" še živi, bolniki s simptomi, ki bi spominjali na steklino. Virus bi jim možgane predelal na neustavljivo željo po ubijanju in uživanju človeškega mesa, skratka spremenil v pobesnele "živali", z neokrnjenimi fizičnimi sposobnostmi in črednim ter plenilskim nagonon. Bili bi precej bolj nevarni, četudi bi jih lahko ustavil, se pravi ubil, tudi na običajen način.

O.

So že obdelali v 28 days ter 28 weeks later. Problem je, da okuženi ljudje potem hitro umrejo zaradi lakote in žeje. Materiala je tako kvečjemu za film ali dva ter kakšno serijo s šestimi deli.

Zombiji po drugi strani dajo materiala za serijo, ki lahko dohiti Santa Barbaro ali The Bold and the Beautiful.

sheeshkar ::

imagodei je izjavil:

oo7 je izjavil:

Tudi če bi vlada vedela prvo uro kaj se dogaja tega ne bi mogli ustaviti.

Še enkrat: zakaj se delaš butlja? Nikoli nisem trdil, da bi to lahko ustavili in če bi pozorno prebral vsaj en moj post, bi videl, da trdim diametralno nasprotno.

Moti me samo prikaz ravnanja vlade in vladnih organizacij v prvih npr. 72 urah. Pri tem ni nič važno, kako bi se stvari razvijale v naprej. Zgolj trdim, da je nerealno prikazano ravnanje v prih dneh.

oo7 je izjavil:

Pa potem je tukaj še vsaj par tisoč manjših mest in par tišoč vasi kako bi ti to vse ustavil?

Resno, no - funkcionalna pismenost na psu. Najdi mi en citat, kjer trdim, da bi se to dalo ustavit.

Resnici na ljubo, tudi to, da te moti ravnanje vlade in vladnih organizacij je malo čudna kritika, glede na to, da smo ravnanje teh institucij videli dobesedno le za vzorec in na zelo omejenem območju. Nimamo pojma, kako stvari potekajo drugje v državi, morda je v kakšnem drugem mestu veliko hujša kriza in so večino vojske/reševalcev poslali tja, oz. lahko le ugibamo. To bi bila veliko bolj smiselna kritika, če bi gledali serijo, ki spremlja kakšne vladne uradnike ali kaj podobnega.

imagodei ::

En sam kader na epizodo, v katerem bi 30 sekund kazali novice o dogajanju, bi rešil to dilemo. V seriji so protagonisti tudi srednješolci - zakaj ne vidimo več amaterskih posnetkov, naloženih na youtube oz. socialna omrežja?

Vsaj v 2. in 3. epizodi se pogosto/nonstop sliši prelete helikopterjev. Komunikacije še niso padle; če imajo hujše težave v drugih delih države, zakaj z megafoni ne obveščajo ljudi, naj ostanejo v hišah?
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

oo7 ::

Evo imagodei v naslednji epizodi boš mogoče zvedel kaj več o vladi in vojski;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

imagodei ::

Vidim, da na izboljšanje pri tebi ni za računat. Očitno ne razumeš, kaj pomeni "moti me scenarij reagiranja vladnih služb v prvih 72 urah" in ti tudi nikoli ne bo jasno. Ni jasno le, ali trolaš, ali pa res nimaš 100 pik, če nimaš ravno oblečenih pikčastih gat.

Povejmo še s podnapisi: pričakovat je, da bo E04 FTWD prikazovala dogajanje, ki kronološko sledi E03. Če je temu tako, potem se moji vtisi glede odziva vlade (specializiranih vladnih služb) zelo verjetno ne bodo nič spremenili.

Če se motim in bo E04 slučajno res prikazovala dogodke, ki so kronološko umeščeni v čas, ki so ga pokrivale E01-E03, potem pa mogoče res obstaja možnost, da se moje mnenje o do sedaj prikazanem - spremeni.
- Hoc est qui sumus -

oo7 ::

imagodei je izjavil:

Vidim, da na izboljšanje pri tebi ni za računat. Očitno ne razumeš, kaj pomeni "moti me scenarij reagiranja vladnih služb v prvih 72 urah" in ti tudi nikoli ne bo jasno. Ni jasno le, ali trolaš, ali pa res nimaš 100 pik, če nimaš ravno oblečenih pikčastih gat.

Povejmo še s podnapisi: pričakovat je, da bo E04 FTWD prikazovala dogajanje, ki kronološko sledi E03. Če je temu tako, potem se moji vtisi glede odziva vlade (specializiranih vladnih služb) zelo verjetno ne bodo nič spremenili.

Če se motim in bo E04 slučajno res prikazovala dogodke, ki so kronološko umeščeni v čas, ki so ga pokrivale E01-E03, potem pa mogoče res obstaja možnost, da se moje mnenje o do sedaj prikazanem - spremeni.


Saj ti pa ne znaš drugega kot non stop žaliti tako, da se je brez veze sploh pogovarjat s takimi ljudmi kot si ti:)

imagodei ::

Pikec, to, da sem 15x napisal, kaj me pri seriji moti, ti pa mi iz sporočila v sporočilo podtikaš da me moti nekaj docela drugega, je ravno tako žalitev. Prav tako je žalitev, ker si ne moreš ali nočeš vzet 3 minute časa, da bi pozorno prebral moj post in je žalitev, ker moram tratiti svoj čas, da večkrat zapored demantiram tvoja podtikanja.

Še vedno tvoja izvajanja jemljem kot dobronamerna, dasiravno je bolj verjetno da uživaš v namernem trolanju. Kakor koli - dneva, ko boste dobronamerni funkcionalno nepismeni pepčki dojeli, da so vaša izvajanja prav tako trolanje (in zato v isti meri žalitev, ki jo očitaš ti meni), ki zgolj izzove reakcijo na drugi strani, verjetno ne bomo dočakali.
- Hoc est qui sumus -

oo7 ::

Jaz se tukaj gor pogovarjam čisto normalno nisem te užalil niti enkrat ti pa že velikokrat a na koncu sem še jaz kriv to je najbrž ta tvoj moderatorski privilegij.
Lej če se nisva razumela ne rabiš žaliti če pa že moraš potem se je pa brez veze pogovarjati s tabo, ker je na tem forumu en kup drugih ljudi s katerimi se, da normalno pogovarjati brez žalitev.

Lp

imagodei ::

Na noben moderatorski privilegij se ne sklicujem, spet je očitno, da ne bereš mojih postov. Na kakšen način so tvoji posti žaljivi, sem detajlno pojasnil. Ti misliš, da me nisi užalil, a vendarle tvoji posti delujejo žaljivo - če ti ni jasno kako, še nekajkrat preberi moj prejšnji post.

Sklicevanje na to, da se nisva razumela, je na mediju tipa S-T lamersko. Tebi in še nekaterim drugim sem dve strani zelo jasno pojasnjeval, kje se mi zdi težava (in kje je ne vidim).V vsakem trenutku si imel možnost iti nazaj prebrati katero koli moje sporočilo na teh dveh straneh. Če bi jaz postal osoren po kratki izmenjavi, bi se ti z vso pravico skliceval na to da se nisva razumela in mi očital žaljivost. Potem, ko sem te večkrat opozoril, da napačno interpretiraš moja stališča in jih ponavljal in ponavljal, si pa v mojih očeh to pravico izgubil.

Da se zastopimo: jaz bi čist brez težav sprejel, če se nekateri ne bi strinjali z mojimi mnenji glede tega, kako bi najbrž v prvih 72 urah v resnici reagirali CDC in vlada. Nekateri, med njimi si izstopal prav ti, pa ste kar blebetali o tem, kako je situacijo nemogoče obvladovati. Torej - jaz trdim, da so v seriji sfalili in da bi predvsem CDC ter law-enforcement agencije v prvih 3 dneh situacijo skušali obvladovat (kar jim na koncu ne bi uspelo), ti pa mi v usta polagaš nikoli izrečene trditve, da bi vlada ZDA Zombi krizo zlahka obvladala in da serija sfali na celi črti.
- Hoc est qui sumus -

bambam20 ::

O, Nick jih faše s puško v gobec. Carsko.

Zmajc ::

imagodei daj skuliraj se malo.

Izi ::

O, koliko ste se razpisali. Mora biti pa res odlična serija :D
Mimogrede, jaz se z imagodeiem ne strinjam, niti ne vem kaj se tako razburja glede te serije. Meni ste zdi kar v redu prikazano, če kaj potem je oblast v seriji še prehitro reagirala. V realnosti vemo, da gre ponavadi vse narobe, še posebej Američani so se do sedaj vedno zelo slabo izkazali ob raznih naravnih nesrečah. Na primer ob orkanu Katrini leta 2005 so povsem odpovedali.

bambam20 ::

Ob naravnih nesrečah verjetno ampak v takšnem primeru bi v ZDa uvedli policijsko uro, ljudje bi morali biti v domovih, tisti, ki se tega ne bi držali bi jih ustrelili. Narobe je razmišljanje, da vojska ne bi streljala na civiliste. To počne Policija v ZDA vsak dan. Oni so drugače vzgojeni in jim ni problem streljat.

V stilu "prvo streljam in šele nato sprašujem".

Lion29 ::

bambam20 je izjavil:

Ob naravnih nesrečah verjetno ampak v takšnem primeru bi v ZDa uvedli policijsko uro, ljudje bi morali biti v domovih, tisti, ki se tega ne bi držali bi jih ustrelili. Narobe je razmišljanje, da vojska ne bi streljala na civiliste. To počne Policija v ZDA vsak dan. Oni so drugače vzgojeni in jim ni problem streljat.

V stilu "prvo streljam in šele nato sprašujem".


ma dej ne nabijaj dej
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

bambam20 ::

Četrti del. En velik blablablablablabla, zeh, zeh... Prevrtel v 6 minutah...

scipascapa ::

Torej se dejansko te serije niti ne splača gledati, po 4 delih kakšno so kaj ocene?

darkolord ::

bambam20 je izjavil:

Ob naravnih nesrečah verjetno ampak v takšnem primeru bi v ZDa uvedli policijsko uro, ljudje bi morali biti v domovih, tisti, ki se tega ne bi držali bi jih ustrelili. Narobe je razmišljanje, da vojska ne bi streljala na civiliste. To počne Policija v ZDA vsak dan. Oni so drugače vzgojeni in jim ni problem streljat.

V stilu "prvo streljam in šele nato sprašujem".
Ne verjamem, da tako hitro.

Od tega, da je par izoliranih primerov ljudi, ki se nenormalno obnašajo (vse skupaj izgleda kot kakšne res močne droge), do tega, da gre za zombie virus, je kar velik (miselni) preskok.

Tudi tako opevani CDC ne reagira takoj, sploh ne, preden ne preučijo, kakšna zadeva to sploh je in koliko je razširjena. Že za ebolo traja več dni, da se dobi conclusive rezultate testov.

Za mobilizirat vojsko proti "civilistom" pa mora ukaz verjetno spet priti precej od vrha.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

globoko grlo ::

Vi primerjate "zombi virus" z navadnim prehaldom. Ne gre to tako. Če "človk" ne crkne pod rafalom m16 recimo, pol res ne rabiš delat analiz v laboratorijih, ane.

Tko da v ftwd je vse raztegnjen in poneumljen do amena, pač hočjo pokrit čim širšo publiko (špansko govoreče, mularijo, problematično mularijo - droge, še kkšne azijce bojo not vrgl in to bo to). O zombijih pa v Be very afraid of FTWD :) k pride 2017.
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

darkolord ::

Če "človk" ne crkne pod rafalom m16 recimo, pol res ne rabiš delat analiz v laboratorijih, ane.
Valda rabiš. Da je pod vplivom kakšne res močne droge, je precej bolj verjetno, kot da gre za nek virus, ki ljudi zbudi od mrtvega in jih naredi lačne človeškega mesa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

imagodei ::

@darkolord,

ti samo zadovoljivo pojasni, zakaj misliš, da se bolnišnice ne bi obrnile na CDC in podobne institucije, potem ko bi delali obdukcije in bi jim po mrtvašnicah hodili ljudje, ki so jim pravkar izrezali vsebino prsnega koša? In po tem, ko bi nekaj patologov umrlo zaradi napada takšnih primerov "ljudi pod vplivom droge"?

Še enkrat: v modernem svetu je največja koncentracija mrtvih v bolnišnicah, na patologiji. Pa v mrtvašnicah, ampak to navadno šele po obdukciji, razen če je bila smrt pričakovana in je vse jasno.
- Hoc est qui sumus -

Mehmed ::

imagodei je izjavil:


Ostanejo samo še razne severne koreje oz. tudi kakšne druge vlade. Kakor koli - očitno je v TWD universu nekdo moral razširit patogen po celem svetu. Lahko si seveda izmislijo, da je bil nori znanstvenik, eko-fašisti, ali pa vplivni in premožni Iluminatiji, samo po mojem mnenju je to za lase privlečeno.


Kirkman je prodal strip z idejo, da nam vesoljci na ta nacin slabijo obrambo pred svojo invazijo. Mogoce se je hecu ko je reku da se heca, pa bo res tako. Ni pa tok vazno, ker gre v osnovi za survival serijo, ne pa detektivko. To pojasnilo pride scasoma, ce sploh.

darkolord ::

imagodei je izjavil:

@darkolord,

ti samo zadovoljivo pojasni, zakaj misliš, da se bolnišnice ne bi obrnile na CDC in podobne institucije, potem ko bi delali obdukcije in bi jim po mrtvašnicah hodili ljudje, ki so jim pravkar izrezali vsebino prsnega koša? In po tem, ko bi nekaj patologov umrlo zaradi napada takšnih primerov "ljudi pod vplivom droge"?

Še enkrat: v modernem svetu je največja koncentracija mrtvih v bolnišnicah, na patologiji. Pa v mrtvašnicah, ampak to navadno šele po obdukciji, razen če je bila smrt pričakovana in je vse jasno.
Zakaj misliš, da bi se "ljudje" zbudili ravno med obdukcijo? Med smrtjo in obdukcijo preteče precej časa, okuženi pa se več kot očitno "zbudijo" kot zombiji praktično takoj po smrti. Tisti, ki so torej sploh prišli do obdukcije, so še "po starem" in niso bili okuženi. Patologi so tako še najbolj na varnem.

Prav tako je (iz Walking Dead) znano, da ljudje ne umrejo takoj po ugrizu, ampak najprej "zbolijo", šele potem jih po močni vročini itd. ta virus pokoplje. Z raznimi zdravili (umetna koma ipd.) lahko verjetno zadevo še vsaj za nekaj ur podaljšajo (pozdravijo pa ne).

Torej od takrat, ko nekdo na ulici drugega ugrizne, in je ta drugi sposoben, da pride do bolnice, kjer umre, ugrizne še nekoga, tisti začne dobivati enake simptome ipd., in da se to ponovi večkrat ali v več bolnicah, lahko traja brez problema več dni. Tudi CDC ne bo takoj sprožil najvišjega alarma, brez da zadevo vidijo na lastne oči.

oo7 ::

Kar se tiče obdukcij in mrtvašnic.


Imaš dva najbolj pogosta primera smrti v seriji walking Dead.

1. Ko zombi ugrizne človeka ta zaradi okužbe zboli in na koncu čez par ur ali dni umre. Po smrti je čez par minut že zombi.
2. Ko človek ubije človeka npr strel kamorkoli razen v glavo. Človek umre čez par minut je že zombi.

Lep primer je Shane, ko ga je Rick zabodel z nožem. Shane je umrl čez 2 minute je že ustal kot zombi. Takrat so se začeli vsi spraševati kako je lahko Shane postal zombi če ni bil ugriznjen takrat je Rick pojasnil kar mu je povedal Dr. jenner v CDC centru, da so vsi okuženi, ko nastopi smrt sledi preobrazba.
Isto je bilo z Andrejino sestro čim je umrla čez par minut že bila zombi.


Obdukcijo lahko delajo samo na človeku, ki ima poškodovne možgane pri ostalih ne pride v poštev, ker je preobrazba z človeka v zombija prehitra.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

manniac ::

Andrejina sestra se je preobrazila v eni noči ne v par minutah.

imagodei ::

darkolord je izjavil:

Zakaj misliš, da bi se "ljudje" zbudili ravno med obdukcijo?

No, saj ni nujno da med obdukcijo, to bi bilo samo najbolj očiten primer, da se dogaja nekaj bizarnega. Tudi če se zbudijo prej, to ne spremeni dejstva, da danes največ ljudi umre v bolnišnicah, hospicih, ipd - ne pa doma ali na ulicah. V bolnišnicah bi med prvimi zaznali, da se dogaja nekaj čudnega.

Mal čudno bi bilo, da bi imeli v neki bolnišnici npr. 5 smrti v roku 24 ur (mogoče enega v zadnjem stadiju raka, drugega zaradi delovne nesreče, tretji umre med operacijo, četrtega pripeljejo reševalci in je DOA, peti umre od starosti), nekaj časa po razglasitvi smrti pa bi vseh tekalo po hodnikih bolnišnice in napadalo paciente in zdravstveno osebje. Pri vseh petih bi zdravniki naredili napako pri razglasitvi smrti? To se sicer dogaja izjemno redko, potem pa 5 na en dan? In vsi z istimi simptomi, izredno napadalni, nekoherentni, kot da so na neznani drogi. Se nikomur ne zdi, da bi bilo to komu sumljivo?


darkolord je izjavil:

Med smrtjo in obdukcijo preteče precej časa, okuženi pa se več kot očitno "zbudijo" kot zombiji praktično takoj po smrti. Tisti, ki so torej sploh prišli do obdukcije, so še "po starem" in niso bili okuženi. Patologi so tako še najbolj na varnem.

Ne bo držalo:
In the TV Series, it was stated that a corpse can reanimate between three minutes and eight hours after death, though the video game suggests that it could happen in seconds.

Pri čemer verjetno lahko rečemo, da so v igri čas do "zbujanja" skrajšali zaradi atmosfere in hitrejšega poteka igre. Neugodno bi bilo, če bi igralec moral čakat 8 ur, preden bi se trupla zbudila.

darkolord je izjavil:

Tudi CDC ne bo takoj sprožil najvišjega alarma, brez da zadevo vidijo na lastne oči.

Se pač ne strinjava in tvoje mnenje spoštujem, čeprav bom jaz vztrajal na svojem. Če bi iz bolnišnic po celi državi začele deževat prijave o bizarnem obnašanju pacientov, ki so bili najprej narobe proglašeni za mrtve, nato pa začeli napadat druge paciente in zdravstveno osebje, jih je praktično nemogoče ukrotiti in pomirjevala ne delujejo... Trdim, da bi CDC začelo hitro zanimat, kaj se dogaja.
- Hoc est qui sumus -

oo7 ::

manniac je izjavil:

Andrejina sestra se je preobrazila v eni noči ne v par minutah.


Ni res. Andrejina sestra je bil ugriznjena zvečer zutraj je zaradi rane umrla. Mrtva je bila 1-2 minute in se je zbudila kot zombi.

Sestra od Andreje je rabila dobro minuto, ko je umrla, da je postala zombi zaradi ugriza.


Shane je pa tudi rabil dobro minut, da je postal zombi zaradi uboja z nožem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

imagodei ::

Ne spremeni dejstva, da so se nekateri "reanimirali" šele po osmih urah.
- Hoc est qui sumus -

oo7 ::

Kolikor jaz vem, da vsak, ki je umrl v tej seriji je čez par minut postal zombi.

Vsak človek je okužen z virusom. Ugriz zombija ne naredi drugega, ko povzroči hudo okužbo zaradi tega, ker zombiji žrejo vso crkovino in s tem imajo po zobeh na miljone bakterij in s tem zadajo tako hudo okužbo človeku, da tudi antibiotiki ne pomagajo in na koncu umre.

Heršel je bil ugriznjen v nogo pravočasno ukrepanja Ricka mu je rešilo življenje.



SPOILER z serije Walking Dead


Tisti, ki niso bili ugrizbjeni

Shane je bil ubit z nožem čez 1 minuto je postal zombi.
Heršelu je guverner odsekal glavo pred glavno borbo v zaporu. borba je trajal 5-10 minut po koncu borbe Heršelova glava je bila zombi.
Merle Dixona je ubil Guverner kmalu zatem ga je našel njegov brat Daryl Dixon takrat je Merle že jedel nekoga na tleh.


Tisti, ki so bili ugriznjeni

Andrejina sestra je bila ugriznjena enkrat ponoči, do jutra je umrla zaradi rane. Čez 1 minuto je postala zombi.
Bob je bil ugriznjen vmes so mu kanibali še odrezali nogo ampak ga je Rickova skupina rešila. Dokler ni v cerkvi umrl je bil človek takoj, ko je umrl ga je mislim, da Tyrese ubil.

imagodei ::

oo7 je izjavil:

Kolikor jaz vem, da vsak, ki je umrl v tej seriji je čez par minut postal zombi.

No, jaz bolj zaupam The Walking Dead Wikiju, kot pa tebi:
In the TV Series, it was stated that a corpse can reanimate between three minutes and eight hours after death
- Hoc est qui sumus -

darkolord ::

imagodei je izjavil:

Če bi iz bolnišnic po celi državi začele deževat prijave o bizarnem obnašanju pacientov, ki so bili najprej narobe proglašeni za mrtve, nato pa začeli napadat druge paciente in zdravstveno osebje
Ja, ampak pazi. Na začetku virus še NI razširjen povsod. Seveda, na koncu (kot ugotovijo v Walking Dead) imajo virus "vsi", ampak na začetku je širjenje precej bolj počasno. Pa verjetno se niti ne začne v bolnici, ampak nekje v kakšni luknji, potem na ulico, potem šele v (eno) bolnišnico, ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

imagodei ::

darkolord je izjavil:

Ja, ampak pazi. Na začetku virus še NI razširjen povsod. Seveda, na koncu (kot ugotovijo v Walking Dead) imajo virus "vsi", ampak na začetku je širjenje precej bolj počasno. Pa verjetno se niti ne začne v bolnici, ampak nekje v kakšni luknji, potem na ulico, potem šele v (eno) bolnišnico, ...

To so ugibanja, ki nimajo osnove v TWD universu. Kolikor nam je znano, se je sranje začelo v zelo kratkem časovnem okviru po celem svetu.

Ko Nickov "cimer" v FTWD v prvi epizodi umre, ga zdravstveno osebje nemudoma odpelje. Scena je nalašč narejena tako, da vzbudi sum, kot da zdravniki že vedo, da se nekaj čudnega dogaja.

Se strinjam s pomislekom, da je dost neverjetno, da bi bili v času prve epizode FTWD okuženi vsi; po drugi strani pa se mora virus širiti izjemno hitro, ali pa moramo pač sprejet "dejstvo", da si je Kirkman pač zamislil, da so na prvi dan okuženi že (skoraj) vsi: Tobias v Pilotu pove, da iz petih zveznih držav poročajo o čudnem dogajanju in da ne vedo, a gre za virus ali kaj drugega.
- Hoc est qui sumus -

oo7 ::

imagodei je izjavil:

oo7 je izjavil:

Kolikor jaz vem, da vsak, ki je umrl v tej seriji je čez par minut postal zombi.

No, jaz bolj zaupam The Walking Dead Wikiju, kot pa tebi:
In the TV Series, it was stated that a corpse can reanimate between three minutes and eight hours after death




Lej če verjameš meni ali ne to je tvoj problem ne moj. V TV seriji se je Shane spreobnil v manj kot 1 minuti.


Povej mi osebo z TV serije, ki je rabil po smrti 8 ur, da se je spreobrnil?

darkolord ::

imagodei je izjavil:

darkolord je izjavil:

Ja, ampak pazi. Na začetku virus še NI razširjen povsod. Seveda, na koncu (kot ugotovijo v Walking Dead) imajo virus "vsi", ampak na začetku je širjenje precej bolj počasno. Pa verjetno se niti ne začne v bolnici, ampak nekje v kakšni luknji, potem na ulico, potem šele v (eno) bolnišnico, ...

To so ugibanja, ki nimajo osnove v TWD universu. Kolikor nam je znano, se je sranje začelo v zelo kratkem časovnem okviru po celem svetu.
Ja, seveda. Ampak "zelo kratek" čas ne pomeni nekaj ur, že nekaj dni je res ekstremno hitro.

oo7 ::

Sem pogledal 4 epizodo in mi je bila kar vredu edino Nick to pa je polom:))

imagodei ::

oo7 je izjavil:

Lej če verjameš meni ali ne to je tvoj problem ne moj.

Ne, v tvojem primeru je to problem sklicevanja na lastno avtoriteto, kar je na tem forumu neželeno in tudi vodi do navajanja napačnih dejstev. Tebe očitno ne zanima, kaj je res in kaj ne, glavno da je po tvoje. Well, guess what, motiš se. Večkrat. Zapored. Da traja lahko nekaj minut pa vse do 8 ur, je izjava Dr. Jennerja iz CDC-ja. Verjetno je to kdaj doživel, ane.

oo7 je izjavil:

V TV seriji se je Shane spreobnil v manj kot 1 minuti.

Tolk se trudiš imet prav, da ne preveriš dejstev. Filmček, ki si ga naložil, je zeditiran. Better Angels %28The Walking Dead%29 @ Wikipedia
Rick spends an unknown amount of time waiting with Shane's body.

Žal nisem našel boljše verzije, ampak na koncu tega posnetka vidiš Ricka, ki preklinja Shanea, češ da ga je on prisilil v to, nato slika potemni. Potem se prikazujejo flashi Walkerjev, Rick hodi okoli Shaneovega trupla. Spet flashi - Rick spet sedi ob Shaneu. Kamot je minilo nekaj 10 minut, da je Rick prišel k sebi:


Ravno tako si zajebal glede Amy, Andreine sestre. Tvoj prejšnji video dokazuje, da se je Amy "vrnila" kot zombi podnevi. Iz posnetka ni razvidno, a je jutro ali že orenk dan, vsekakor je svetlo. Na naslednjem posnetku pa vidiš, kdaj se je napad zgodil in kako je Amy umrla - bila je trda tema. Glede na to, da je bil pokonci še cel tabor, vključno z otroki (ne pa samo stražarji), bi si upal trdit, da se je napad zgodil pred polnočjo:


oo7 je izjavil:

Povej mi osebo z TV serije, ki je rabil po smrti 8 ur, da se je spreobrnil?

Lihkar sem ti povedal - če moja predpostavka drži, je Amy rabila kar okoli 8ur, da se je "vrnila".

Poleg tega, poglej si video iz epizode TS-19: Ko Jennerjeva žena umre, je na posnetku časovna koda pri 32h17m. Ko se v možganih spet začne pojavljat aktivnost, je časovna koda na 34h20m - torej, dve uri kasneje. You fail - AGAIN:
- Hoc est qui sumus -

bambam20 ::

scipascapa je izjavil:

Torej se dejansko te serije niti ne splača gledati, po 4 delih kakšno so kaj ocene?


Na IMDB-ju ima preko 7 oceno, na Rottentomattoes pa 6.6 od 10, kjer so veliko bolj realne ocene.


Ta serija si zasluži iz mojega vidika med 3 in 4 do 10.

Nisem pričakoval čudeža ampak, da bo zadeva tako slaba si pa nisem predstavljal.

imagodei ::

darkolord je izjavil:

imagodei je izjavil:

darkolord je izjavil:

Ja, ampak pazi. Na začetku virus še NI razširjen povsod. Seveda, na koncu (kot ugotovijo v Walking Dead) imajo virus "vsi", ampak na začetku je širjenje precej bolj počasno. Pa verjetno se niti ne začne v bolnici, ampak nekje v kakšni luknji, potem na ulico, potem šele v (eno) bolnišnico, ...

To so ugibanja, ki nimajo osnove v TWD universu. Kolikor nam je znano, se je sranje začelo v zelo kratkem časovnem okviru po celem svetu.
Ja, seveda. Ampak "zelo kratek" čas ne pomeni nekaj ur, že nekaj dni je res ekstremno hitro.

Še vedno me nisi prepričal. Kot rečeno, Tobias v prvi epizodi FTWD omenja poročila iz petih zveznih držav glede čudnega dogajanja in možne okužbe z virusom.

Moja logika še vedno deluje: hodeči mrtveci se bodo najbolj frekventno pojavljali v bolnišnicah, kar je v tretji epizodi FTWD tudi prikazano - bolnišnice so prve stavbe, ki so pod "kvazi-karanteno", obkoljene s policijo. Zakaj bi bilo v ostalih petih zveznih državah drugače? Takoj ko imaš Walkerje v bolnišnici, to niso več anekdote in pripovedke zadetih đankijev.

Jaz si kamot predstavljam scenarij, kjer bi v več bolnišnicah (neodvisno ena od druge) posameznega Walkerja poskušali obvladati kot pomotoma razglašenega za mrtvega in zmedenega pacienta. Valjda prva misel zdravnikov ne bi bila, da imajo pred sabo živega mrtveca. Najprej bi pomislili na napako. Zdravstveno osebje ob pomoči varnostnikov bi kamot lahko obvladalo enega Walkerja. Sicer bi jih Walker fino obgrizel, ampak v tej fazi to ni pomembno. Zdaj imajo Walkerja privezanega na postelji, vbrizgajo mu pomirjevalo, Walker pa še vedno divja. V naslednji fazi mu mogoče želijo vzet kri, odčitat vitalne znake - monitorji pa kažejo ravno linijo.

Zdaj si pa predstavljaj, da podobno reagirajo v desetih bolnišnicah (po dve na zvezno državo). Se ti res ne zdi, da to ne bi zanimalo CDC-ja?
- Hoc est qui sumus -
««
5 / 21
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

The Walking Dead (Daryl & Carol) spinoff

Oddelek: Sedem umetnosti
464326 (217) oo7
»

The Walking Dead (strani: 1 2 3 483 84 85 86 )

Oddelek: Sedem umetnosti
4260773109 (4104) oo7
»

The Walking Dead (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
13337464 (5642) oo7
»

The Walking Dead - Spin-Off (2020 - )

Oddelek: Sedem umetnosti
497508 (2530) oo7

Več podobnih tem