» »

kredit - 80% vrednosti nepremičnine

kredit - 80% vrednosti nepremičnine

Bizkit45 ::

vzel bi 80% kredita na vrednost celotne hipoteke - 20% privarčevano.
DH je ponudila 3.4% + 6m euribor -> je to OK ali ne?
koliko imate ostali pri ostalih bankah, če ni skrivnost.

Wrop ::

Tule je ena primerjava med stanovanjskimi krediti.

Npr. Unicredit Bank ima že pri fiksni obrestni meri skoraj tako dobre pogoje glede obresti kot DH. Gledam za 100 k€ in 20 let.
Moraš malo pogledati optimistične in pesimistične primere kaj se bolj splača glede fiksne ali variabilne obrestne mere. Sicer je sedaj Euribor res nizek, samo čez pet let bo pa lahko 3+ %. V zadnjih 15 letih pa je bil v povprečju čez prst cca 2,5 %.

Ne morem ti pa dati nobenega realnega nasveta, ker zaenkrat nimam stanovanjskega kredita. Če bi vedel, da bi mi ostajal denar skozi leta, bi vzel variabilno obrestno mero. Tako bi lahko predčasno odplačal kredit, če bi se o.b. močno zvišala. Drugače pa bi verjetno vzel fiksno, pa bi bil naslednjih 20 let miren glede o.b.

dominuspro ::

Jst sem vzel kredit leta 2011. Takrat sta imeli najboljše pogoje Unicredit in BKS. Imam pa 1.6% + euribor 6m. Fajn je, da dobiš ponudbe od različnih bank in na koncu pri najugodnejših probaš še malo znižat tako, da jim pokažeš konkurenčno ponudbo z vsaj enakimi pogoji.

Na linku, ki ga je prilimal Wrop, izloči tiste, ki so predragi in nima smisla zgubljati cajta pri njih. Preveri pa tudi banke, ki jih tam ni.

Zavedaj se, da je euribor na minimumu. Lahko se samo še zviša.

thramos ::

Ampak povsem možno je, da bo nizek ostal še nekaj časa. Ko pa se bo začel višati, bo najverjetneje rastel počasi. Skupaj s tem, da večji del obresti odplačuješ na začetku, to pomeni, da je pri srednjeročnih kreditih bolj malo verjetno, da bi rast euriborja bistveno vplivala na višino obroka.

3,4 % pa je danes zelo visok pribitek.

OZZY ::

Ali gre za 80% ali za več. Ker če gre za več potem je pribitek na mestu. Problem financiranja nad 60% je, da mora banka dati več v rezervacije. Rezervacija od 60-80% financiranja je podobna. Ni toliko višja. Nad 80% pa to eksponentno poskoči. Posledično višje rezervacije pomenijo potrebe po dokapitalizacijah.
Do 80% se da pri delavski zmetniti da ti pfinancirajo tudi po osnovni obrestni meri.
Več pa prosim na ZS če te zanima.
Go with the flow.

Matej_K ::

Bizkit45 je izjavil:

vzel bi 80% kredita na vrednost celotne hipoteke - 20% privarčevano.
DH je ponudila 3.4% + 6m euribor -> je to OK ali ne?
koliko imate ostali pri ostalih bankah, če ni skrivnost.


Trenutno ima Hypo najcenejše mislim da 1,95% obrestna mera, na hipoteko ti pa kreditirajo 75% nepremičnine.
Z drugo hipoteko je kreditiranje 100%.

Govori se da v NLB tudi lahko ponudji vse do 2%, ampak to naj bi bilo samo za ekstra stranke. Katere so pa to, pa nevem.
... .. .

LeQuack ::

v NLB lahko dobiš neomejeno kredita brez zavarovanja, če si prava stranka.
Vir: bančna lunkja.
Quack !

BorutO ::

Jaz pa imam eno vprašanje glede kredita za hišo. Pač, zelo si imam namen zgraditi svojo hišo, imam kar lepo plačo, ker delam po tujini. Zdaj me zanima, kako je s kreditom, če bi si ga rad vzel 100.000eur - hiša na ključ.
Je stanovanjski kredit mišljen isto za hišo, ali je za hišo posebej kredit - začneš graditi iz nič. Pri stanovanju se po navadi že ve cena, saj jo cenilec sam oceni, ne more pa vedeti verjetno cene za hišo, ki si jo bom zamislil?

Pač primer, da bo bolj jasno, ker jaz pa razlage sva dva pojma ... Vzel bi si 100.000eur kredita za stanovanje, super ... njihov cenilec bi šel tja, pa bi ocenil, da je stanovanje vredno več kot 115.000eur, in bi mi ta kredit dali, če pa manj, pa bi ga dobil manj, pač odvisno od procentov. Kako je s hišo?

Če hočem imeti 100.000 eur kredita, kaj vse morem imeti, da bi mi ga odobrili ipd? Gledajo na osnovno plačo ali celotno izplačilo? Jaz nimam fiksne plače, ampak dobivam glede na to, kolikor delam. Se kdaj zgodi, da sem 4 tedne doma, se pa rado zgodi, da na 4 mesece grem domov samo dvakrat za teden dni, ali pa še to ne.

Torej, kaki kredit si je najboljše vzeti za hišo, na kaj treba pazit in kaj vse rabim, da bom ga dobil točno 100.000 eur, več ne rabim. Parcelo že imam. Ali imam pri tem kreditu tudi kake obrestne mere ipd? S kratka, ne vem nič o kreditu za hišo.

Prvo sem se zanimal za nakup stanovanja (ampak nisem jaz za v blok) za 60.000 eur, kjer so mi na dveh bankah NKBM in A banki razložili kaj pa kako. Povedali so mi za obrestno mero ipd, mislim, da mi NKBM da 85% od vrednosti stanovanja ipd. za hišo pa ne vem nič.

Invictus ::

Nepremičninski kredit je nepremičninski kredit. Posebnosti med hišo in stanovanje ni.

Edino kar banko zanima je, ali ga boš lahko odplačeval ...

In zakaj nisi na banki še za hišo vprašal?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

thramos ::

Kredit za gradnjo hiše se v celem kupu zadev razlikuje od kredita za nakup stanovanja. Izplačila so ponavadi postopna (nakup parcele, materiala, opreme...), banka nakazuje denar ko jim pošlješ predračune, drugačni so načini zavarovanja (ker ob začetku grandje ponavadi ni ničesar za dati pod hipoteko, ...).

Edina stvar, ki jo je Invictus povedal prav (verjetno edina letos) je ta, da je najbolje, da se obrneš na banko.

gansta ::

BorutO je izjavil:

Jaz pa imam eno vprašanje glede kredita za hišo. Pač, zelo si imam namen zgraditi svojo hišo, imam kar lepo plačo, ker delam po tujini. Zdaj me zanima, kako je s kreditom, če bi si ga rad vzel 100.000eur - hiša na ključ.
Je stanovanjski kredit mišljen isto za hišo, ali je za hišo posebej kredit - začneš graditi iz nič. Pri stanovanju se po navadi že ve cena, saj jo cenilec sam oceni, ne more pa vedeti verjetno cene za hišo, ki si jo bom zamislil?

Pač primer, da bo bolj jasno, ker jaz pa razlage sva dva pojma ... Vzel bi si 100.000eur kredita za stanovanje, super ... njihov cenilec bi šel tja, pa bi ocenil, da je stanovanje vredno več kot 115.000eur, in bi mi ta kredit dali, če pa manj, pa bi ga dobil manj, pač odvisno od procentov. Kako je s hišo?

Če hočem imeti 100.000 eur kredita, kaj vse morem imeti, da bi mi ga odobrili ipd? Gledajo na osnovno plačo ali celotno izplačilo? Jaz nimam fiksne plače, ampak dobivam glede na to, kolikor delam. Se kdaj zgodi, da sem 4 tedne doma, se pa rado zgodi, da na 4 mesece grem domov samo dvakrat za teden dni, ali pa še to ne.

Torej, kaki kredit si je najboljše vzeti za hišo, na kaj treba pazit in kaj vse rabim, da bom ga dobil točno 100.000 eur, več ne rabim. Parcelo že imam. Ali imam pri tem kreditu tudi kake obrestne mere ipd? S kratka, ne vem nič o kreditu za hišo.

Prvo sem se zanimal za nakup stanovanja (ampak nisem jaz za v blok) za 60.000 eur, kjer so mi na dveh bankah NKBM in A banki razložili kaj pa kako. Povedali so mi za obrestno mero ipd, mislim, da mi NKBM da 85% od vrednosti stanovanja ipd. za hišo pa ne vem nič.



Kje imaš to za 100k€ hišo na ključ? Če gledaš v LJ in okolica so dvosobna stanovanja od 130k€ naprej (gledamo novejša recimo 10 let stara) :S

BorutO ::

No, gledala sva to hišo, sicer ni na ključ, ali kaj pa vem kako majo v bistvu gradnjo tu. Ta se nama pač zelo dopade, zato tuhtava o njej. Garaža pač bo mogla biti, zato si lahko to sama zazidava, ker zidat znam, sem delal nekoč v zidariji nekaj, pa si komot lahko narediva za dva avta garažo. ampak trenutno je nama bistvo, da si postaviva tako hišo. Obema je pač zelo všeč, zato bi še samo mogla zvedeti kaj pa kako. Ker jaz sem trenutno v tujini, ne mroem nikakor banke kontaktirati na daljavo. Zato se pač malo tu gor obračam. Pa oba se prvič spuščava v kredit, tako da ... Se bi splačalo.

http://z500.si/projekt/Z24,Projekt-lepe...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BorutO ()

LeQuack ::

Zakaj pa ne bi naredila hišo kar v tujini?
Quack !

BorutO ::

z veseljem, samo meni nemščina peša, med tem, ko moja res odlično obvlada nemščino ... ampak ... kako je s parcelami itd?

gansta ::

Še vedno, kje na tem linku piše koliko pride hiša na koncu. To je samo projektna dokumentacija, potem moraš kupiti zazidljivo parcelo, vse prispekve plačati, šele nato gradnja. Če to pride za 100-150k€ potem se res ne splača kupovati npr. 2sobnega stanovanja (kar bi dobil za takšen denar).

BorutO ::

Saj piše 80.500 eur so okvirni stroški gradnje ... parcelo imava že in tudi gradbena je ... edino električni priključki, vodovod pa komunalni prispevki se še pol plačajo. Računam na 100.000 eur kredita pa še kar nekaj mam ga našparanega.

Isotropic ::

fiskne itak ne boš dobil

Invictus ::

Isotropic je izjavil:

fiskne itak ne boš dobil

Bo, sam bo za kake 2% večja kot na euribor ...

Kar mogoče sploh ni slaba izbira glede na dolžino kredita in rekordno nizek euribor ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Invictus ::

Glede na to da je fiksna obrestna mera nekje 3% - 3,5% bi jaz vzel le to ...

Imaš vsaj do konca kredita res enak obrok ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stanovanjski kredit (strani: 1 2 3 444 45 46 47 )

Oddelek: Loža
2300389223 (1831) D3m
»

Nakup stanovanja howto manual (odločanje, krediti, obrestne mere, zanke, napake)

Oddelek: Loža
4713427 (6191) Invictus
»

Stanovanjski kredit - izračun (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11132399 (29441) Ganon
»

stanovanjski kredit - kaj se izplača? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6620410 (13845) LeQuack
»

Katero banko za stanovanjski kredid?

Oddelek: Loža
103479 (3159) Mobidick

Več podobnih tem