» »

T-2 ukinitev TV-ja zaradi previsokega računa

T-2 ukinitev TV-ja zaradi previsokega računa

«
1
2

Bellzmet ::

Sedaj za internet (optika) + TV (paket L) pri T-2 plačujem cca. 50 EUR mesečno kar se mi zdi ogromna številka. Letno 600 EUR se mi zdi pretirana postavka.

Razmišljam, da bi ukinil naročnino na TV in obdržal samo internet (24 EUR), kar je pol manj, se pravi se kar dobro pozna.

Pa me zanima, kakšne so potem možnosti gledanja TV preko interneta? Kako je s slovenskimi programi (npr. gledam SLO1,2, Kino, Kanal A, POPTV)? Tujimi? Je zadeva sploh izvedljiva, če je pogoj, da nek TV program še vseeno imam.

McNato ::

Slovenske programe lahko gledaš prek antene (seveda ne športnih, filmskih ... ).

Furbo ::

Kar se tiče slovenskih kanalov, je vseeno če kar prodaš še televizor. Tudi kadar je pomotoma kaka zanimiva vsebina, jo prekinjajo 10min reklame.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

hojnikb ::

Prešaltaj na amis. Maš 35€ trojček z 20/10Mbit netom (-70% prvi 4 mesce) + 20e bon za naročilo preko neta..

Furbo je izjavil:

Kar se tiče slovenskih kanalov, je vseeno če kar prodaš še televizor. Tudi kadar je pomotoma kaka zanimiva vsebina, jo prekinjajo 10min reklame.

Točno to. Za tisk, kar plačaš pri nas TVja, je bolje da si umisliš raje netflix+vpn.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Tr0n ::

Bellzmet je izjavil:

Sedaj za internet (optika) + TV (paket L) pri T-2 plačujem cca. 50 EUR mesečno kar se mi zdi ogromna številka. Letno 600 EUR se mi zdi pretirana postavka.

Si preveril T4 pakete, ki so mesecno ugodnejsi? Telefona in wi-fi ne rabis uporabljat.

hojnikb ::

Oz. dvojček tv+internet je 33.9€ pr amis...
#brezpodpisa

roCkY ::

Če imaš T-2 optiko nima smisla iti na drugega operaterja prek xDSL. Najti je treba sebi primeren T-2 paket. Če se odjavi L shema se že nekaj prišpara. Siceer imaš kot je že omenjeno DVB-T za SLO "sama reklama" kanale in si dejansko lahko brez TV vkolikor ti je predrag. Če je optika Telekomova je seveda treba pogledat čez planke.
TV prek neta pa se trenutno kar da gledati brez naročnin. Je pa večina zadev seveda v sivi coni.

Bellzmet ::

@tron: ja kakor sem gledal so s programskim paketom L vsi okoli 50 EUR.

@hojnik: glede na to, da imam optiko zaenkrat še ne bi menjal. Pa še ob "napeljavi" optike skozi kanale v stanovanje smo morali telefonsko žico ven potegniti, da se je dalo napeljati, tako da trenutno nimam kabla do stanovanja razen T-2 optike preko katere pa verjetno Amis paket ni možen?

@furbo: TV gledam samo s časovnim zamikom. Ni reklam:)

V bistvu me bolj kot svetovanje glede paketov in ponudnikov zanima kakšne so opcije TV preko neta?

theBill ::

hojnikb je izjavil:

Oz. dvojček tv+internet je 33.9€ pr amis...

Tale ponudba sploh ni nekaj posebnega, podobna ponudba T2
http://www.t-2.net/paketi/t2-net-tv
ali
http://www.t-2.net/paketi/t3-mega


Te poceni ponudbe so vse OK in super, dokler nimaš dodatnih zahtev. Čim želiš dodatni TV, več TV programov, kakšen časovni zamik si zelo hitro pri vseh ponudnikih pri 50+ €

Recimo Amis osnovna cena dvojka optika Flex (34 €) + razširjena shema TV programov (15 €) si že na 49€, TV časovni zamik je 4 €, dodatni sprejemnik za TV je spet 3€ mesečno in si že na 56 € - in to brez telefona.

T-2 je za zgornje potrebe malenkost cenejši, v končni fazi pa isti šmorn. Paket T4 Giga, vključena 2 TV sprejemnika, osnovna cena 40 €, dodatno paket L programov (9€) in časovni zamik (4€), že v osnovi večja hitrost neta + TV snemalnik vključen + mobilna telefonija, skupaj 53 €

Tr0n ::

Bellzmet je izjavil:

V bistvu me bolj kot svetovanje glede paketov in ponudnikov zanima kakšne so opcije TV preko neta?

Odvisno katere programe bi rad gledal.

http://streema.com/tv/

puginho ::

Če ti je 50€ evrov dosti za internet in tv je boljše da vseskup prodaš in bereš knjige. Vsi paketi za 35 imajo samo osnovne tv programe kar je skoraj kot nič.

GTX970 ::

Nek slo ponudnik (picktv, nekaj takega) ponuja za 5 eur/mesečno netflix serije.

hojnikb ::

Za 8.5€ maš že polni netflix...
#brezpodpisa

GTX970 ::

Kje, kako ? Če se ne motim potrebuješ prvo zda kreditno, potem zda ip (vpn naročnina).

Tega slo ponudnika sem nedavno (zadnjih 7 dni) zasledil nekje na st forumu, sedaj ne najdem teme.

zee ::

Netflix dela tudi s slovensko kartico. Potrebujes pa VPN, narocnina stane nekih 40 €/leto, lahko tudi manj. VPN je v splosnem dobro imeti.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

matter ::

Grem basket pa bom neloke metal

Kaj ::

Men osebno se še zmer zdi najcenej tole:
http://www.t-2.net/paketi/t4-mega

Za 36eur imaš 100/10 Mbps, osnovni paket TVja, telefon, mobitel, razne dodatke, To-go itd.
Pol tega niti ne uporabljam, ampak glede na hitrost interneta in za nujo tistih neki programov je ta paket še zmer najbol.

Spc ::

Bellzmet je izjavil:


Pa me zanima, kakšne so potem možnosti gledanja TV preko interneta?

Kupi si satelitski krožnik in DVB-S2 USB/PCIe kartico, gledal boš lahko vse zastojn.
8-)
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

Blazz ::

Kaj je izjavil:

Men osebno se še zmer zdi najcenej tole:
http://www.t-2.net/paketi/t4-mega

Za 36eur imaš 100/10 Mbps, osnovni paket TVja, telefon, mobitel, razne dodatke, To-go itd.
Pol tega niti ne uporabljam, ampak glede na hitrost interneta in za nujo tistih neki programov je ta paket še zmer najbol.


mogoče v njegovem primeru k ima optiko ja, drugače pa ne...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blazz ()

GTX970 ::

Spc
In dekodirne kartice bodo padle iz tovornjaka ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

Glugy ::

Na satelitu tud ni vseh kanalov...

vorantz ::

matter je izjavil:

https://www.pickbox.tv


tole ni še niti približno blizu nadomestka za netflix (kot je zgoraj nekdo drug izjavil) :))

Tr0n ::

Saj netflix tudi ni klasicen TV, po katerem OP sprasuje.

thramos ::

Če ima recimo kakšen sorodnik Telekom, mu lahko "kradeš" https://www.tvin.si/.

Čeprav po nekaj časa brez TV ugotoviš, da ga niti približno ne rabiš.

radmannsdorf ::

kuglvinkl ::

TVja se hitro odvadiš. Jaz ga nimam že leta.
Your focus determines your reallity

cegu ::

kuglvinkl je izjavil:

TVja se hitro odvadiš. Jaz ga nimam že leta.


Ne poznaš še novodobnih TV storitev, kjer imaš ogled nazaj za nekaj dni, in brez problema prevrtiš vse oglase. Izgleda kot nekakšen youtube katalog.

Preko smartphona bodo filmi tudi vrtljivi preko sliderjev, tako kot na internetu.

Poskusi, predno zavrneš :) Youtube = novi TV in prihaja na Tv-je preko operaterjev (zaradi QoS).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cegu ()

mihec87 ::

Kaj ti rabi prevrtavanje nazaj med filmi ki so stari ali nezanimivi, če hočeš kaj več pa rabiš vzet tahudo shemo kar je kar nekaj EUREUR, pa še tu si vezan na prog. shemo...

Je netflix ipd.. model dosti bolj uporaben, izbereš kaj ti paše kadar paše...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

cegu ::

Malce sem sarkastičen. Se popolnoma strinjam s tabo, ampak..

Pred kratkim sem se naročil na Trojčka, ker mati ne zna iskati filmov po internetu v Angleščini, kaj šele uporabljati Netflix. Ljudje, starejši od 50 so še vedno navajeni menijev; pogled nazaj jim je nekaj preprostega in počutijo se da imajo nadzor.

Zaradi tega je povpraševanje in zaradi tega je supply.

Nihče v distribuciji se ne sprašuje zakaj je to zanimivo, statistike pa kažejo, da se naročanje na Pogled-Nazaj storitve močno naraščajo. Zaradi česar je bil tudi pred kratkim izdan LTE-Box pri Telekomu. Kar je malce ironično, glede na to da so SmartTV vsi operaterji skritizirali na sestanku Digitalne Dividende, apek pa je potem frekvenčno območje povsem namenil telekomunikacijskam storitvam.

Sedaj pa gor vsi vseeno postavljajo TV.

Spajky ::

Zame bi bil na optiki čisto zadosti T4 START >:D ... namesto analogne kabelske ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

bambam20 ::

Problem je tukaj, da ima T-2 v programski shemi S malce čez 50 programov, kar je res velika žalost.

Za nekoga, ki se vsaj malo spozna , si raje omisli optiko in potem dostopa do svežih vsebin preko neta ( serije, filmi ... )

Tako, da se poraja vprašanje, zakaj bi se sploh naročal TV dodatek ..

kuglvinkl ::

cegu je izjavil:

kuglvinkl je izjavil:

TVja se hitro odvadiš. Jaz ga nimam že leta.


Ne poznaš še novodobnih TV storitev, kjer imaš ogled nazaj za nekaj dni, in brez problema prevrtiš vse oglase. Izgleda kot nekakšen youtube katalog.

Preko smartphona bodo filmi tudi vrtljivi preko sliderjev, tako kot na internetu.

Poskusi, predno zavrneš :) Youtube = novi TV in prihaja na Tv-je preko operaterjev (zaradi QoS).


Ne gre za to :). Življenje je prekratko za met TV, seveda zdej malo pretiravam (3-4 ure na teden je najbrž čisto OK). V redu movie kontent, ne rečem, TV žanr pa ni zame. Sem gleal True Detective, ni blo slabo, da bi pa govoru o tem i razmišljal, hm...

Sejanje strahu po news ch tudi ni zame. Za dokmentarce je zadeva enako enostavna kot za filme.

Res si ne predstavljam, da bi prišel domov in se poču (zvečer) pred TV. Kot si enako ne predstavljam, da v posteljo ne bi vzel Kindla.

Verjetno je važno še to, da me šport zanima tko kot našega mačka bobni.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

cegu ::

bambam20 je izjavil:

Problem je tukaj, da ima T-2 v programski shemi S malce čez 50 programov, kar je res velika žalost.


Da.. Telekom je postal cenejši od T-2 ja. Vse "napredne storitve" (pogled nazaj, video na zahtevo, TVIN) so na voljo vsem naročnikom brez doplačil, osnovna shema TopTrioA ima za povprečnega uporabnika dovolj programov. Služijo na tistih, ki ne morejo brez detektivk, balkanskih, športnih ali xxx programov.

[D]emon ::

Ce bi si clovek lahko sam izbral katere programe bi imel v paketu, bi bilo super. V tem primeru bi si zakupil paket s 24Kitchen. :) Tako pa pac nimam tv-ja.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

NooB ::

RTV SLO programe lahko spremlajaš tukaj: http://4d.rtvslo.si/zivo/

Vseh 5 Pro Plus programov s časovnim zanikom 7 dni pa tukaj: http://voyo.si/programi
LP, JAZ

cegu ::

[D]emon je izjavil:

Ce bi si clovek lahko sam izbral katere programe bi imel v paketu, bi bilo super. V tem primeru bi si zakupil paket s 24Kitchen. :) Tako pa pac nimam tv-ja.


Služba, ki se ukvarja s sestavljanjem paketov žal nima dostopa do informacij, katere programe vse 1 uporabnik gleda (da bi si lahko ustvarili profil). To je prevelik vpogled v zasebnost.

In zato morajo nekako "ugibati" kaj ljudem paše in plačevatei zunanjim agencijam, ki vam morijo po telefonu.

NooB ::

Ugibajo že dolgo ne: http://www.agbnielsen.net/default.asp

sploh od uveljavitve IPTV: https://tvbeat.com/home/
LP, JAZ

thramos ::

Reveži, ko bi le lahko ponuduili uporabnikom možnost, pa bi sami izbrali. ;((

Pa še to pride v poštev le za športne kanale, zakaj bi se ukvarjal z prevrtavanjem oglasov in lovljenjem zadnje tri dni ... če imamo internet?

cegu ::

NooB je izjavil:

Ugibajo že dolgo ne: http://www.agbnielsen.net/default.asp
sploh od uveljavitve IPTV: https://tvbeat.com/home/



Tole ne verjamem, da bi šlo čez našega varuha človekovih pravic (zasebnost). Podatke seveda operater ima, le manipulirati jih ne sme tako, kot bi želel.

BIG data bo mogoče ta problem rešil. Ko bodo vsi vedeli vse, brez direktne povezave zakaj je to tako.

radmannsdorf ::

v dobi digitalne tv, bi si lahko vsak posameznik v meniju izbral katere programe bo imel naročene. če nam omogočajo naročanje "paketov programov", bi lahko tudi posamezne programe. mislim da en naš operater to že ponuja. amis se mi zdi, nisem 100%.

cegu ::

Ekonomisti ne pustijo. Je bolje da uporabnik kupi 30 ekstra programov zato, da bo lahko gledal enega več.

thramos ::

A ni še bolje, da namesto dveh, ne kupi nobenega?

NooB ::

AKOS pravi, da plačuje TV 550.000 posameznikov v SLO. Očitno raje kupimo oba ...

Sicer pa je tema bila generirana zaradi OTT ponudbe v Sloveniji. Kot sem že omenil OTT poujajo poleg operaterjev še pri RTV SLO, PRO PLUS in Planet TV. To je alternativa "dragi TV naročnini" pri operaterju.
LP, JAZ

Janac ::

zee je izjavil:

Netflix dela tudi s slovensko kartico. Potrebujes pa VPN, narocnina stane nekih 40 €/leto, lahko tudi manj. VPN je v splosnem dobro imeti.


Lahk sam kak razlog zakaj?

kanarin ::

Potekla mi je vezava Oranžni diamant HBO. To je bila ne vem če res prva, vsekakor pa že nekaj let nisem bil vezan na T-2 - privabili so me (kot mnoge) s cenovno ugodnejšim prvim letom (40€). Zdaj pa že eno leto plačujem polno ceno 70 €. To se mi zdi preveč. Uporabljam seveda tudi mobilno številko (sicer se res ne bi splačalo), stacionarca pa nimam. Ko gledam malo alternative pri T-2 ponudbi, nikakor ne najdem boljše opcije, seveda se da plačevati ceneje, ampak se suma sumarum ne splača glede na to kar ti ponudijo s temi cenejšimi paketi. Pri TV shemi te enostavno prisilijo, da vzameš prav najdražji XL paket - če hočeš gledati določene programe (vse je očitno naštudirano v nulo pri njihovem marketingu). Torej pri TV ne rabim več ko 90% programov, stacionarca nimam in ga ne rabim, pri mobilcu pa tudi niti po razno ne izkoristim tega Maxi paketa. Pod drugi strani imam noter optiko in bi rad na njej tudi ostal. Kaj svetujete ?

-valvoline- ::

Tistega ponudnika pri katerem sem jaz vzel za 20e letno narocnino preko alix ni vec, zadeva se laufa bp. Zarad piratske narave se verjetno zgolj trgovina spreminja na par mescov. Se ena podobna zadeva:
https://www.aliexpress.com/item/4000520...
Zahtevaj testni m3u pa sprobaj kako laufa. Predvajas na win z programom progdvb ali vlc(vlc zgolj za test,drgac pa za 24/7 ni uporaben), na android box progdvb/tv,iptv smarters.
Je pa zajeb ko narocnina velja zgolj za 1 tv stream, istocasno ne mores spremljat na vec naprav. Za delovanje potrebujes internet z najmanj 25mbps

Zgodovina sprememb…

Frenky ::

Placujemo za piratske zadeve.
Kam smo prisli :)

kanarin ::

Ja ,samo res, da bom plačeval za piratske zadeve ?? Adijo pamet . Pa saj lahko gledaš TV na piratski način zastonj recimo preko Kodija in ustreznih Add-onsov. Ampak v praksi to ni ne praktično , ne hitro , šepa tako kvaliteta kot zanesljivost. ne moreš hitro preklapljati med programi in še in še. Kdor hoče na tak način gledat TV naj izvoli, jaz tega ne mislim. Gledam kar precej preko telefona in tablic (T-2 TV2go) - do željenega programa pridem v par sekundah in preklapljam med programi v manj kot sekundi, vse dela tip-top - katera alternativa mi lahko ponudi podobno izkušnjo za manj denarja ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kanarin ()

-valvoline- ::

kanarin je izjavil:

Ja ,samo res, da bom plačeval za piratske zadeve ?? Adijo pamet . Pa saj lahko gledaš TV na piratski način zastonj recimo preko Kodija in ustreznih Add-onsov. Ampak v praksi to ni ne praktično , ne hitro , šepa tako kvaliteta kot zanesljivost. ne moreš hitro preklapljati med programi in še in še. Kdor hoče na tak način gledat TV naj izvoli, jaz tega ne mislim. Gledam kar precej preko telefona in tablic (T-2 TV2go) - do željenega programa pridem v par sekundah in preklapljam med programi v manj kot sekundi, vse dela tip-tip - katera alternativa mi lahko ponudi podobno izkušnjo za manj denarja ?

LOL
Kodi ne mores primerjat s piratenzi IPTV. Progdvb salta IPTV programe hitrej kot a1/t2 tv box. V paketu za 20e letno mas vse od A-Z. 10000 programov iz celega sveta, eu, zda, aus, azija, juz amerika itn... Narocite testni signal, sprobajte, pa se odlocite al se splaca ali ne :) Piratenzi gor dol, torente seveda tudi noben ne uporablja :) To je sele zacetek.

Zgodovina sprememb…

mn ::

-valvoline- je izjavil:

kanarin je izjavil:

Ja ,samo res, da bom plačeval za piratske zadeve ?? Adijo pamet . Pa saj lahko gledaš TV na piratski način zastonj recimo preko Kodija in ustreznih Add-onsov. Ampak v praksi to ni ne praktično , ne hitro , šepa tako kvaliteta kot zanesljivost. ne moreš hitro preklapljati med programi in še in še. Kdor hoče na tak način gledat TV naj izvoli, jaz tega ne mislim. Gledam kar precej preko telefona in tablic (T-2 TV2go) - do željenega programa pridem v par sekundah in preklapljam med programi v manj kot sekundi, vse dela tip-tip - katera alternativa mi lahko ponudi podobno izkušnjo za manj denarja ?

LOL
Kodi ne mores primerjat s piratenzi IPTV. Progdvb salta IPTV programe hitrej kot a1/t2 tv box. V paketu za 20e letno mas vse od A-Z. 10000 programov iz celega sveta, eu, zda, aus, azija, juz amerika itn... Narocite testni signal, sprobajte, pa se odlocite al se splaca ali ne :) Piratenzi gor dol, torente seveda tudi noben ne uporablja :) To je sele zacetek.


Ogleda nazaj verjetno nimaš ne?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Katerega internetnega ponudnika izbrati? (strani: 1 2 3 435 36 37 38 )

Oddelek: Omrežja in internet
1876557068 (5174) starfotr
»

Smiselnost TV paketov in alternative (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
13317648 (6630) kanarin
»

A1 Kombo M (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Omrežja in internet
24677467 (19872) Tilen
»

Kolk plačujete interneta? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11320263 (14246) kixs
»

Zakaj v Sloveniji preplačujemo internetni dostop (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
18645510 (30874) NooB

Več podobnih tem