» »

T-2 ukinitev TV-ja zaradi previsokega računa

T-2 ukinitev TV-ja zaradi previsokega računa

1
2
»

jopar ::

-valvoline- je izjavil:

Tistega ponudnika pri katerem sem jaz vzel za 20e letno narocnino preko alix ni vec, zadeva se laufa bp. Zarad piratske narave se verjetno zgolj trgovina spreminja na par mescov. Se ena podobna zadeva:
https://www.aliexpress.com/item/4000520...
Zahtevaj testni m3u pa sprobaj kako laufa. Predvajas na win z programom progdvb ali vlc(vlc zgolj za test,drgac pa za 24/7 ni uporaben), na android box progdvb/tv,iptv smarters.
Je pa zajeb ko narocnina velja zgolj za 1 tv stream, istocasno ne mores spremljat na vec naprav. Za delovanje potrebujes internet z najmanj 25mbps


Kako je pa z EPG pri slovenskih programih? Enkrat pred časom že že nekaj testiral pa takrat ni deloval. Samo za določene tuje je. Je kaj napredka pri tem?

-valvoline- ::

mn je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

kanarin je izjavil:

Ja ,samo res, da bom plačeval za piratske zadeve ?? Adijo pamet . Pa saj lahko gledaš TV na piratski način zastonj recimo preko Kodija in ustreznih Add-onsov. Ampak v praksi to ni ne praktično , ne hitro , šepa tako kvaliteta kot zanesljivost. ne moreš hitro preklapljati med programi in še in še. Kdor hoče na tak način gledat TV naj izvoli, jaz tega ne mislim. Gledam kar precej preko telefona in tablic (T-2 TV2go) - do željenega programa pridem v par sekundah in preklapljam med programi v manj kot sekundi, vse dela tip-tip - katera alternativa mi lahko ponudi podobno izkušnjo za manj denarja ?

LOL
Kodi ne mores primerjat s piratenzi IPTV. Progdvb salta IPTV programe hitrej kot a1/t2 tv box. V paketu za 20e letno mas vse od A-Z. 10000 programov iz celega sveta, eu, zda, aus, azija, juz amerika itn... Narocite testni signal, sprobajte, pa se odlocite al se splaca ali ne :) Piratenzi gor dol, torente seveda tudi noben ne uporablja :) To je sele zacetek.


Ogleda nazaj verjetno nimaš ne?

Verjetno ne, ga ne rabim in se nisem v tem poglabljal. Program za predvajanje progdvb ce kdo rabi ogled za nazaj ima vgrajen casovni snemalnik in poljubni timeshift buffer, lahko ga programiras kdaj, kaj in kako dolgo bo snemal.

kanarin ::

Brez možnosti ogleda nazaj mi je gledanje TV programov skoraj neuporabno, verjamem da je podobno za večino ostalih (ko se na to navadiš je težko izi nazaj). Časovni snemalnik pa tudi ni prava rešitev. Lahko je na teh piratenzi IPTV celo milijon kanalov - brez tega na valja ništa. To je lahko samo neka dodatna opcija, ne pa primarna izbira.

-valvoline- ::

kanarin je izjavil:

Brez možnosti ogleda nazaj mi je gledanje TV programov skoraj neuporabno, verjamem da je podobno za večino ostalih (ko se na to navadiš je težko izi nazaj). Časovni snemalnik pa tudi ni prava rešitev. Lahko je na teh piratenzi IPTV celo milijon kanalov - brez tega na valja ništa. To je lahko samo neka dodatna opcija, ne pa primarna izbira.

lol. sem ga imel pri t2 pa nikoli nisem uporabljal. Jaz pa takole recem, brez cockpit view ne gledam vec f1 ter wrc :D
Enivej, vzames trojcek kombo m pri a1, 30e letno/2 leti, zdele se splaca najcenejsi telemach trojcek ker ponuja 100mbps neta, 20e prvo leto 40e drugo torej 30e overall solidna programska shema. Pirat iptv vzames ce ne druga za ponudbo k je pr nas sploh ne mores dobit.

Zgodovina sprememb…

kanarin ::

Pa ja, seveda, vsak ima svoje navade in prioritete, zato bo težko obstajo nekaj kar bo vse zadovoljilo. Tako kot velja skoraj povsod drugod...

Glede teh paketov - Telemach odpade - ker zdaj nimamo (govorim za starše, ne zame) "Star Telemachov trojček" .

Ta A1 Kombo M mi načeloma zgleda interesanten (ker zdaj pri Telemachu brez interneta plačujemo 28 EUR). je pa res da cena 30EUR velja prvi 2 leti - kaj pa potem ob naslednji morebitni vezavi ? Saj vemo kako delujejo operaterji - vse naredijo da te prvič pritegnejo z mamljivimi cenami (potem pa računajo da boš plačeval polno ceno za naprej - imam izkušnje s T-2 recimo). Recimo po dveh letih ti bodo uturili (precej) dražji paket za isti nivo storitev - nazaj na Telemach za 28 EUR pa se ne bo dalo iti (ker tisti paket že danes ni več aktualen oz v redni prodaji) Predvsem pa mi je A1 od vseh operaterjev daleč najmanj poznan - kako se kaj obnese v praksi - tisti ki, ki to imate (oz ste že naredili kakšen predhod med operaterji) ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kanarin ()

-valvoline- ::

Mi smo t2 optiko zamenjal za a1 kombo m na dsl 30mbs. Te ves kaki nateguni so t2. Ko smo sklenil pogodbo pri a1 ce se prav spomnim po poteku lahko podaljsas obstojec paket po veljavnem ceniku za vezavo na dnevu poteka pogodbe. Odpoved prikljucka ter storitev po poteku pogodbe je verjetno placljiv tako kot pri ostalih 20 evrov. Morm pa zamerit a1 za njihovo mobia tv, je precej slampasta in slabo dodelana aplikacija, ce primerjamo appe z t2,telrmach,telekoma. Shema programov k jih mas v paketu ne dobis preko mobiatv, se posebej smotano ker ni sportkluba, kar pa je najvecji minus. Ostalo je vse top zaenkrat.

Zgodovina sprememb…

kanarin ::

Pa saj tudi na T-2 imam v paketi sportklub pa ga preko tv2go ne morem gledati, tak oda smo tukaj na istem. Sicer če hočeš gledati Sportklub kakor se šika (HD) moraš itak biti na Telemachu

vijak20 ::

-valvoline- je izjavil:

Mi smo t2 optiko zamenjal za a1 kombo m na dsl 30mbs. Te ves kaki nateguni so t2. Ko smo sklenil pogodbo pri a1 ce se prav spomnim po poteku lahko podaljsas obstojec paket po veljavnem ceniku za vezavo na dnevu poteka pogodbe. Odpoved prikljucka ter storitev po poteku pogodbe je verjetno placljiv tako kot pri ostalih 20 evrov. Morm pa zamerit a1 za njihovo mobia tv, je precej slampasta in slabo dodelana aplikacija, ce primerjamo appe z t2,telrmach,telekoma. Shema programov k jih mas v paketu ne dobis preko mobiatv, se posebej smotano ker ni sportkluba, kar pa je najvecji minus. Ostalo je vse top zaenkrat.


Kako pa te lahko T-2 nategne na optiki? Povej kaj več.

kanarin ::

Ne vem na kaj je ciljal valvoline, zame osebno je nateg že to da z mastnimi fonti navajajo na prvi pogled ugodne cifre, redno ceno in dejanske pogoje (npr. ponudba velja samo za nove naročnike) pa skrivajo pod drobni tisk oz so težje opazne. Ok, to še nekako razumem, pač marketing opravlja svoje delo. Ampak - mene so 2 leti nazaj tako pritegnili, da sem se (prvič) vezal (Oranžni Diamant HBO) - pravo povsod kjer so to oglaševali je pisalo prvo leto vezave 39,99 EUR. Potem pa dobim prvo položnico, ne spomnem se prav natančno ali je bilo 42 ali 43 EUR. Sem vprašal kaj je zdaj ta cifra, ki ni tako kot je bilo oglaševano in so se sklicevali na neke meni nerazumljive pogoje poslovanje, pač nekje imajo zapisane neke varovalke da lahko dražijo storitve (v glavnem da so pravno-formalno pokriti) sem potem enostavno znorel - in zahteval, da mi zaračunajo tako kot je bilo obljubljeno in kot vsak pismen človek tudi razume. Seveda mi ni šlo toliko za tista 2 oz 3 EUR več, ampak predvsem za princip - ker človek se počuti res bedno ko vidi, da te hočejo prenesti okoli. Sem toliko težil (skoraj grozil) , da so na koncu vendarle popustili in potem sem res plačeval eno leto obljubljenih 39,99EUR. Tako da ja, zame je vsak ponudnik nategun, kateri ni dovolj transparenten in ki v raznih (napol skritih) drobnih tiskih in pogojih poslovanja vključuje člene, ki so normalnim smrtnikom težko razumljive in ki jih potem lahko izkoriščajo v škodo lastnih strank.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kanarin ()

damirj79 ::

Meni se pa T-2 kar splača.. imamo malo slabšo linijo plus tega so me očitno priklopili na centralo, ki tudi ni 100% funkcionalna (xDSL) in tako na vsake 3 ali 4 mesece zahtevam nižji račun, tako namesto 45€ dobim samo 19€, nazadnje celo 0€.

teslam2 ::

kakse nore pakete imate to, 28,33e 200mbit optika, pa vsi tv programi za 1 leto, po enem letu pa osnovni paket. - vezava 2 leti = 24*28,33e = ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: teslam2 ()

feryz ::

Imamo, kakor zgoraj piše, 70 evrski paket, po katerem dobimo 13 mb down in 4 mb up. Plačamo seveda več, ampak se lahko pod nosom obrišemo za več. Žice so, kakršne so.
Res pa je, da je noter 300 programov, od katerih jih 290 nikoli ne pogledaš. Vključno s kakimi 15 športnimi kanali, ki niti odprti niso še bili.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

kanarin ::

Bolj na mestu je vprašanje - kje imaš TI teslam2 ta paket, ki ga omenjaš.

damirj79 ::

teslam2 je izjavil:

kakse nore pakete imate to, 28,33e 200mbit optika, pa vsi tv programi za 1 leto, po enem letu pa osnovni paket. - vezava 2 leti = 24*28,33e = ?


Nimamo vsi moznost dobit optike, ne? Ti si zadovoljen, ker jo imas. Pa bi bil se vedno, ce bi imel 10/1 ali pa bohnedej 4/1, tudi za taksno ceno kot jo imas zdaj?

m0LN4r ::

Uff ja, v nasem kraju se je upgrade iz 1MB/0,256 zgodil pred 4 leti, zdaj je mozno imeti 10/1, svetlobna leta hitrej kot prej.
Je pa hkrati mobilno omrezje veliko hitreje, tako da bo v teh koncih DSL oz. optika verjetno izumrla, 500 metrov od bajte je oddajnik, ko bo tam 5G adijo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

damirj79 ::

Tako... in nekateri pac ne razumejo, da eni bi dali tudi 100 ali 200 € na mesec, samo da bi lahko imeli 100mbps optiko... ali pa lte na koncu koncev, ce bi le delovalo ok

Bellzmet ::

A 5g na 500 metrov še dela?

teslam2 ::

kanarin je izjavil:

Bolj na mestu je vprašanje - kje imaš TI teslam2 ta paket, ki ga omenjaš.


kje mam paket? zmenit sem se sel v T-2 poslovalnico, paket po meri, brez telefonije, brez mobilne telefonije, brez dodatnih storitev in ostalih fakofov, ki jih placujes (najemnina na wifi lol)....


Obstoječ tržni paket: T3 - Optika
Obstoječ internet: do 200 Mbit/s - 20 Mbit/s
Obstoječa vezava: Vezava na 24 mesecev - 24 mesecev 25% popusta


Paket: T3 - Optika
Internet:
Hitrost: do 200 Mbit/s - 20 Mbit/s
Varnostni paket:
Št. naročenih poštnih predalov: 1

TV osnovna shema - paket S z enim hdtv vmesnikom.

Vezava 24 mesecev, 25% popusta za celotno vezavo, pa za 1. leto imam paket xl (vsi programi)

Racuni:

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: teslam2 ()

neocodexx ::

Ja saj to je ok s tem popustom, pri telekomu je osnovna cena za 100 mbit 35€. Je pa bil en uporabnik v drugi temi ki je trdil da si je izboril 60€ hdtv paket za 40€, te računi nas malo bolj zanimajo.

Najboljša fora je pa je to z najemnino za wifi extenderje ja, to so "dobro" pogruntali :D bogi tisti ko to plačujejo

damirj79 ::

teslam2 je izjavil:

kanarin je izjavil:

Bolj na mestu je vprašanje - kje imaš TI teslam2 ta paket, ki ga omenjaš.


kje mam paket? zmenit sem se sel v T-2 poslovalnico, paket po meri, brez telefonije, brez mobilne telefonije, brez dodatnih storitev in ostalih fakofov, ki jih placujes (najemnina na wifi lol)....


Obstoječ tržni paket: T3 - Optika
Obstoječ internet: do 200 Mbit/s - 20 Mbit/s
Obstoječa vezava: Vezava na 24 mesecev - 24 mesecev 25% popusta


Paket: T3 - Optika
Internet:
Hitrost: do 200 Mbit/s - 20 Mbit/s
Varnostni paket:
Št. naročenih poštnih predalov: 1

TV osnovna shema - paket S z enim hdtv vmesnikom.

Vezava 24 mesecev, 25% popusta za celotno vezavo, pa za 1. leto imam paket xl (vsi programi)

Racuni:



Kot pišeš ima osnovno shemo in ne vseh kanalov. Če dodaš XL shemo s HD kanali in HBO itd.. boš tudi ti na 70€.

-valvoline- ::

Osnovna tv shema itak nima nic. Zanimivo da je dobil xl paket gratis za 1 leto (ponavadi je 1 mesec ali v promociji do max 3 mesecev). No vsaj so dal opcijo za doplacilo pri najcenejsem trojcku upgradat internet iz mizernih 10mbit. Lani tega ni bilo, 10 mbitov takeit or leave it. Ce pa vzames samo internet je bilo cca 35e mesecno za 50mbitov vezava na eno leto. Drazje kot vsiljeni trojcki :)

link_up ::

Torej je EON premium na optiki kar solidna ponudba za tistih 64e. Meni se je zdela pa predraga...
In and Out

krneki ::

Če prideš v T-2 poslovalnico v začetku meseca imajo še frej kvote za popuste. Jaz sem recimo uspel dobiti xl shemo za ceno m sheme za dve leti.

kanarin ::

Torej bom poskusil srečo naslednji ponedeljek :D

sennheiser ::

Pa je dejansko res tako slabo?
Ne vem, osnovno shemo T2 plačujem izrecno zaradi A-kanal ko je med sezono Moto GP, da lahko preko aplikacije gledam tudi če me ni doma. Nobenega zamika.
T4 paket, 100mb optika, telefon z 20gb prenosa. Vse skupaj izven popusta pride 43€. Če samo računam optiko 100mb, brez vsega + mobitel pridem kjerkoli vzamem na višjo ceno, zato ker so primerljivi paketi cenovno 20€ za telefon + 30€ optika. In že na ta račun pade 7€ razlike.
Druga zgodba je sigurno polna shema in 2 mobilne številke. Tam pa je močno za pogledati opcije. Rade volje bi plačeval 20€ samo za net pa da je 100mb linija + hofer 10€ paket za telefon. Ne glede na plačo dnara ne produceramo z obiskom WCja.

P.S. a nebi združili 2 teme?

toplakd ::

Saj ni slabo.
Ti si zadovoljen s tem kar dobiš za 43€ in se ti ne zdi pretirano.
Jaz sem tudi zadovoljen z mojim paketom na T2 in kaj dobim za to ceno. In se ne počutim nategnjenega ker bom imel samo prvo leto 30€ manjšo naročnino potem pa polno ceno naprej.
Smo do sedaj pri Telekomu plačevali nekaj € več za manj (optiko dobili komaj pred 3 meseci), pa se nismo pritoževali. Dobili in plačali smo to kar je bilo zajeto v paketu.

feryz ::

Bellzmet je izjavil:

A 5g na 500 metrov še dela?
Dela, zakaj ne? Kot 3G.

Bellzmet ::

Na 500m dela isto hitro kot 3G ali...? Kakor berem je domet 5G zelo majhen.

modelno1 ::

Odvisno od uporabljene frekvence, tako kot pri 4G, samo da lahko na 5G uporabljajo še višje frekvence, ki prinesejo višje hitrosti, krajši domet slabše prehajanje skozi ovire. Fizika se ni spremenila.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

jopar ::

-valvoline- je izjavil:

Tistega ponudnika pri katerem sem jaz vzel za 20e letno narocnino preko alix ni vec, zadeva se laufa bp. Zarad piratske narave se verjetno zgolj trgovina spreminja na par mescov. Se ena podobna zadeva:
https://www.aliexpress.com/item/4000520...
Zahtevaj testni m3u pa sprobaj kako laufa. Predvajas na win z programom progdvb ali vlc(vlc zgolj za test,drgac pa za 24/7 ni uporaben), na android box progdvb/tv,iptv smarters.
Je pa zajeb ko narocnina velja zgolj za 1 tv stream, istocasno ne mores spremljat na vec naprav. Za delovanje potrebujes internet z najmanj 25mbps


Še kakšen preverjen prodajalec? Ta se že nekaj dni ni odzval na sporočilo.

Bellzmet ::

Pozabi na Alija dokler se ne poleže panike glede virusa.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Katerega internetnega ponudnika izbrati? (strani: 1 2 3 435 36 37 38 )

Oddelek: Omrežja in internet
1877560988 (676) ruski76
»

Smiselnost TV paketov in alternative (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
13317859 (6841) kanarin
»

A1 Kombo M (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Omrežja in internet
24677829 (20234) Tilen
»

Kolk plačujete interneta? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11320397 (14380) kixs
»

Zakaj v Sloveniji preplačujemo internetni dostop (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
18645753 (31117) NooB

Več podobnih tem