» »

DP ne deluje po bootanju v win10

DP ne deluje po bootanju v win10

J_Patriot ::

Hej,



obračam se na vas, ker sem danes (po prvem spomladanskem čiščenju) naletel na težavo. Namreč DP connector mi pokaže bios in windows logo, potem pa izgine in napiše no signal. No signal napiše po windows logu... Z HDMI-jem pa ni težav. Do danes (vključno z današnjim dopoldnevom)



Problem je ker ma grafična 3x DP in 1x HDMI. HDMI mam načeloma vezan na starejši ekran/tv, tako bi potreboval, da DP deluje.



Malo sem brskal in kot odgovor nato vprašanje se pojavljal, da ekran in pc iztakneš in elektrike in malo kasneje nazaj. Probal, ne deluje.

Tudi updatou grafične driverja.



Kakšen nasvet?



Lp, Janko

Enron x86 ::

Mogoče je naštimana neka resolucija, ki je izven dosega zmogljivosti ekrana.
Poskusi s HDMI-jem prit v Windows in nastavi, da ti računalnik ob ponovnem zagonu ponudi možnost "Varni zagon" (ko pritisneš "Ponovni zagon", drži tipko Shift).
Potem preklopi nazaj na DP in pritisni ustrezno tipko za varni zagon v meniju z modrim ozadjem (mislim, da bi morala bit 7).
In potem se mogoče v varnem zagonu (to bi skoraj 100% moralo pokazat prek DP) poigraš z resolucijo, malo znižaš itn.
In potem spet ponovni zagon, navaden.

Če pa še vedno ne gre, pa mogoče lahko poskusiš s programom Display Driver Uninstaller (DDU), da ti povsem sčisti gonilnike.

Lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

fosil ::

Probaj uporabit drug DP na grafični.
Tako je!

Ahim ::

Ce rpav razumem OP, je na HDMI vedno prikljucen nek stari monitor/TV, na DP pa nek novi monitor?

1: Ali Windows sploh zazna oba ekrana, ce sta prikljucena hkrati?

2; Se to kaj spremeni, ce je novi monitor prikljucen na kak drugi DP izhod? (po potrebi po preklopu na drug DP izhod na graficni kartici s tipko na monitorju nastavi vhod na DP)

3: Preveri nastavitve v Windows, da je prikaz slike se vedno tak, kot bi moral biti - npr. podvojen na obeh ekranih ali pa enotno namizje, razrisjeno cez oba monitorja.

J_Patriot ::

Hvala za pomoč, vendar sem popravil tako, da sem za MALENKOST premaknil napajalni kabel pri vhodu v monitor! Tako je.. napajalni kabel. Unplug-replug varianta.
Naj ponovim problem, ekran je ugasnil po tem, ko se je windows bootal. Se pravi windows logo in loading je bil še viden, potem pa "no signal". Kako je to možno mi ni jasno..

Uglavnem če se še kdo sreča s tem primerom, naj proba z izštekanjem in ponovnim vštekanjem v elektriko.

Lp in hvala za pomoč!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Čisto nov računalnik, starejši ekran...

Oddelek: Pomoč in nasveti
121124 (817) Opkow
»

Slika zgine (narobna resolucija)

Oddelek: Pomoč in nasveti
161605 (1203) bisernik
»

"flashanje" BIOS-ov

Oddelek: Pomoč in nasveti
371913 (1488) cultko
»

Monitor DVI pokvarjen?

Oddelek: Zvok in slika
141573 (1350) RPG
»

Tist k to ve je CAR ! Problem z monitorjem

Oddelek: Pomoč in nasveti
121293 (1039) Fresh Prince

Več podobnih tem