» »

V Jugoslaviji se je živelo bolje

V Jugoslaviji se je živelo bolje

Temo vidijo: vsi
««
64 / 74
»»

Kac ::

Zgodovina sprememb…

12c0 ::

Scaramouche1 je izjavil:

Tralalalala
Ponavljaš argumente, za katere sem ti že pokazal, da niso veljavni, ker temeljijo na lažeh. Nihče se ne more izobrazit namesto tebe, ko se boš izobrazil, boš lahko nadaljeval z debato, do tedaj boš pač zaciklan. Orodja se rado zaciklajo.


Conini je izjavil:

Pod katerim kamnom pa ti živiš?? Pri nas zavarovalnica plača prevoz. Če ne drugače, te pridejo iskat z rešilcem.
Ne.
Rešilec vam pripada samo, če se za to odloči zdravnik, zdravnik pa se odloči, če sklene, da ne morete drugače it. Nikjer nič ne piše o finančnih zmožnostih.
Zavarovalnica ti povrne stroške, a ti odbije 20-30€, kar za marsikoga pomeni, da ne dobi ničesar nazaj oz. zelo malo. Pa še to je povračilo, kar pomeni, da moraš imet denar za karto/taksi/gorivo, s čemer se implicira, da imajo vsi dovolj denarja, ampak nimajo.

Scaramouche1 ::

Ponavljaš argumente, za katere sem ti že pokazal, da niso veljavni, ker temeljijo na lažeh. Nihče se ne more izobrazit namesto tebe, ko se boš izobrazil, boš lahko nadaljeval z debato, do tedaj boš pač zaciklan. Orodja se rado zaciklajo.

Si pokazal eno državo kjer Socializem deluje? NE
Si pokazal da niti ne poznaš temeljev Socializma katerega nonstop oglašuješ! DA
Imaš rešitev ki ni katastrofalna ampak samo oglašuješ odvzem tistim ki so produktivni ? DA

Hvala bogu da so taki retardi kot ti manjšina!

12c0 ::

Scaramouche1 je izjavil:

Tralalalala
Have a cookie

gruntfürmich ::

Conini je izjavil:

12c0 je izjavil:

Italijani so pred leti izračunali, da jim ljudstvo umira, ker nima dostopa do zdravstvenih storitev in to kljub plačanim zavarovanjem. Saj ni problema v pomanjkanju zdravnikov, problem je v pomanjkanju denarja, ljudje nimajo, da bi se na terapije vozili, da bi šli na obsevanja, itn. Vi teh problemov nimate? Seveda jih imate, ampak se z njimi nočete soočit, ker v karton vnesete "pacient odklonil zdravljenje" in problem je rešen. Ampak ni.


Pod katerim kamnom pa ti živiš?? Pri nas zavarovalnica plača prevoz. Če ne drugače, te pridejo iskat z rešilcem.

eh, kako resno jemati zagovornika socializma.

pri nas da je problem s prevozom na terapijo? v tiste 2 leta dokler čakaš na njo pa res ni problem našparat za prevoz...:))

solatko je izjavil:

Je pa res, da nisi imel toliko zajebanega folka, ki bi te takoj teklo prijavit, če si bil slučajno pijan, kot ga je danes.
vidim da je glavni domet argumentov jugonostalgikov kršenje pravil in mentaliteta lako čemo.
ta vzorec opažam praktično pri vseh. in praktično vsi takšni so lenuhi in propalice.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

WizzardOfOZ ::

Torej po tvoje je lenuh nekdo, ki dela od 7h do 15h in potem gre domov? Delavni bo pa po tvoje ostal v službi in bo delal, dokler ne bo narejeno (brez da bo za to delo plačan, ker nadur nikjer več ne plačujejo, lahko jih edino koristiš)?

Zame je prvi v pravi službi, drugi pa idiot, ki zastonj dela.

In iz tukaj prihaja tisti "lako ćemo", kjer ljudje delajo do konca šihta in gredo domov, ne da visijo po cele dneve na šihtu.

solatko ::

Pridni lenuh naredi v 4-ih urah tisto, za kar deloholik porabi 12 ur, potem pa zganjate fovšijo, ker lenuh leže in drži vse štiri od sebe. Razmišljajte raje med delom, kako bi naredili bolje in hitreje.
Veliko sem imel deloholikov, sodelavcev, katerim je bilo važno, da so lahko v službi viseli 12 ur in vlekli nadure.

gruntfürmich - Ne gre za kršenje pravil, temveč za nevoščljive sosede, ki radi opravljajo in špecajo, tudi na podlagi izmišljenih dejstev. UDBA je imela zaradi takih ogromno dela in so hebal ljudi, ki niso bili nič krivi in dolžni, samo dobre sosede so imeli.

WizzardOfOZ - Vedno je za 12 urno delo, kriva slaba organizacija dela ali slaba organiziranost delavca, ki ne razmišlja, kako bi delo naredil hitreje. Seveda je pa pomembna želja po višji plači, zaradi nadur. Šefi in vodje pa v večini primerov niti ne vedo, kakšen je postopek dela.
Delo krepa človeka

IL_DIAVOLO ::

Kje to, v pisarni? Verjamem.

BlackDeath ::

Slišim samo jokcanje, pa nobene odgovornosti. Vsi bi imeli bajne plače, dopuste in ostale ugodnosti, nihče se pa ne vpraša, kako bo njegov delodajalec to plačal.

A ne bi bilo odgovorno, da pravočasno obvestiš svoje nadrejene, da ne moreš svojega dela končati za čas svojega delovnika? Tvoje delovne obveznosti se ne končajo pri tem, da se prikažeš od 7h in greš ob 15h. Če si naredil podjetju škodo te lahko tudi odpustijo, v vsakem primeru pa nihče ne mara ljudi, ki pridejo in grejo na minuto natančno.

Sam pa veš, da si imel kdaj predolgo malico, kakšen (nujen) privat klic ali pa samo brskal po telefonu zato, ker se ti ni dalo delati. Samo to nekaterim pade v kategorijo "za čas posla" in ne vidijo v tem nič narobe.

fikus_ ::

In pa pljuvanje po nečemu, kar poznajo iz pripovedi, zapomnijo si pa pa itak samo tisto, kar hočejo na podlagi svojih predsodkov!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

fikus_ ::

Tudi v jugi so nekateri trdo delali, nekateri se šlepali na račun drugih, "hvatali krivine", . . . Tudi v jugi, kdor se je znašel je dobro živel, tudi v jugi so bili ljudje, ki se niso znašli in so slabo živeli. Stanje tehnike je bilo, kot je bilo, za časom v primerjavi z Z EU in pred v primerjavi z V EU.
Sedaj prihajamo v situacijo jamranja in pljuvanja na preteklost, V EU nas pa dohiteva/prehiteva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

Gagatronix ::

BlackDeath je izjavil:

Tvoje delovne obveznosti se ne končajo pri tem, da se prikažeš od 7h in greš ob 15h.


Ce je tvoja izmena od 0700 do 1500 to pomeni tocno to.

fikus_ ::

Jaz imam npr. delovno obveznost biti na delovnem mestu od 8.00 do 14.00, predvsem zaradi komunikacije z ostalimi, se pa dopušča odstopanja. Osnova pa je, da mora biti delo opravljeno do dogovorjenega roka, če ni, moram imeti utemeljene razloge, ki jih lahko zagovarjam. O teh razlogih se obvešča nadrejene sprotno in ne na koncu, ko padajo časovni roki.
Tako delam dnevno od 4-5 ur pa do 10 ur, odvisno od dela, razpoloženja, mojih potreb po prostem času, . . . Dokler sem jaz korekten do delodajalca, je on do mene in do sedaj še nisem imel težav, kot nekateri, ki samo izkoriščajo pogoje za svoje ugodnosti, ko je pa potrebno dati v višjo prestavo in narediti kaj (dati kaj narejenega od sebe), pa glumijo francoza.

Mr.B ::

Spet sanjate o nedelovanju sindikatov...
To da nekdo dela 12 ur, napisano pa ima 8 ur, potem je nekaj narobe z njim in ne delodajalcem. Delodajalcu je kvečemu odlično da ima takega osla.
V Avstriji ne smem pisat več kot 10h. Delo lahko vedno očaka do jutri. Zakj to funkcionira, je verjento vezano na Sindikate in državo, ker če nekdo konstantno dela nadure zagotovo rabi delodajalec novega zaposlenega :-)
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

fikus_ ::

V AT imajo marsikaj bolje urejeno kot v SLO že v zakonodaji in delodajalci si je ne upajo izigrat.

WizzardOfOZ ::

BlackDeath je izjavil:

Slišim samo jokcanje, pa nobene odgovornosti. Vsi bi imeli bajne plače, dopuste in ostale ugodnosti, nihče se pa ne vpraša, kako bo njegov delodajalec to plačal.


Ker zaposlenega ne zanima kako bo delodajalec plačal to kar je zapisal v pogodbo delodajalec. To je naloga delodajalca, da zagotovi posel in da bo delavca lahko plačal. Če je delavec pošteno delal, naj bo tudi pošteno plačan, al pa naj taka firma propade, kjer delodajalec ne zna zrihtat posla.

BlackDeath je izjavil:


A ne bi bilo odgovorno, da pravočasno obvestiš svoje nadrejene, da ne moreš svojega dela končati za čas svojega delovnika? Tvoje delovne obveznosti se ne končajo pri tem, da se prikažeš od 7h in greš ob 15h. Če si naredil podjetju škodo te lahko tudi odpustijo, v vsakem primeru pa nihče ne mara ljudi, ki pridejo in grejo na minuto natančno.

Moje delovne obveznosti se končajo takoj ko sem sekundo čez 8 ur v službi. Pripadnosti firmi nimam. Lahko pa grem delat drugam, pa mislim da si moj delodajalec tega res, ampak res, ne želi.


BlackDeath je izjavil:


Sam pa veš, da si imel kdaj predolgo malico, kakšen (nujen) privat klic ali pa samo brskal po telefonu zato, ker se ti ni dalo delati. Samo to nekaterim pade v kategorijo "za čas posla" in ne vidijo v tem nič narobe.


Vsi moji sodelavci pridejo po 8 uri v službo. Jaz v tisti uri (od 7h do 8h) brez telefonov in brez motenja naredim večino dnevnega dela.

WizzardOfOZ ::

fikus_ je izjavil:

Jaz imam npr. delovno obveznost biti na delovnem mestu od 8.00 do 14.00, predvsem zaradi komunikacije z ostalimi, se pa dopušča odstopanja. Osnova pa je, da mora biti delo opravljeno do dogovorjenega roka, če ni, moram imeti utemeljene razloge, ki jih lahko zagovarjam. O teh razlogih se obvešča nadrejene sprotno in ne na koncu, ko padajo časovni roki.


Če so roki normalno postavljeni, moraš vse dogovorjeno narediti v roku tvojih 8 ur bivanja v službi.

Mr.B je izjavil:

Spet sanjate o nedelovanju sindikatov...
To da nekdo dela 12 ur, napisano pa ima 8 ur, potem je nekaj narobe z njim in ne delodajalcem. Delodajalcu je kvečemu odlično da ima takega osla.
V Avstriji ne smem pisat več kot 10h. Delo lahko vedno očaka do jutri. Zakj to funkcionira, je verjento vezano na Sindikate in državo, ker če nekdo konstantno dela nadure zagotovo rabi delodajalec novega zaposlenega :-)


Točno tako. Samo nesposobni morajo stalno viset v službi. Ali pa tisti, ki partnerja več ne morejo videt, pa so potem dlje časa v službi.

fikus_ je izjavil:

V AT imajo marsikaj bolje urejeno kot v SLO že v zakonodaji in delodajalci si je ne upajo izigrat.


Povsod so izigravanja. Samo če te v AT dobijo, potem ene 7 let ne boš tudi gsm-ja mel na svoje ime napisanega. Pa nikoli več ne boš v AT imel firme. Pri nas pa lepo zapre firmo in odpre novo, pa naprej dela enako kot prej.

Zgodovina sprememb…

BlackDeath ::

WizzardOfOZ je izjavil:


Moje delovne obveznosti se končajo takoj ko sem sekundo čez 8 ur v službi. Pripadnosti firmi nimam. Lahko pa grem delat drugam, pa mislim da si moj delodajalec tega res, ampak res, ne želi.


Ne gre se za pripadnost. Gre se za odgovornost in korektno opravljeno delo, za kar te delodajalec plačuje.
Če je potreba ti lahko odredi nadure, veliko je pa odvisno tudi od osebne oziroma kolektivne pogodbe, ki so jo podpisal.

WizzardOfOZ je izjavil:


Vsi moji sodelavci pridejo po 8 uri v službo. Jaz v tisti uri (od 7h do 8h) brez telefonov in brez motenja naredim večino dnevnega dela.


Ko berem to se ne morem odločiti, če imaš grozne delovne pogoje, grozne sodelavce ali pa premalo dela.

Mr.B ::

WizzardOfOZ je izjavil:



Če so roki normalno postavljeni, moraš vse dogovorjeno narediti v roku tvojih 8 ur bivanja v službi.

Mr.B je izjavil:

Spet sanjate o nedelovanju sindikatov...
To da nekdo dela 12 ur, napisano pa ima 8 ur, potem je nekaj narobe z njim in ne delodajalcem. Delodajalcu je kvečemu odlično da ima takega osla.
V Avstriji ne smem pisat več kot 10h. Delo lahko vedno očaka do jutri. Zakj to funkcionira, je verjento vezano na Sindikate in državo, ker če nekdo konstantno dela nadure zagotovo rabi delodajalec novega zaposlenega :-)


Točno tako. Samo nesposobni morajo stalno viset v službi. Ali pa tisti, ki partnerja več ne morejo videt, pa so potem dlje časa v službi.


Nisem ti jaz kriv, če si nespososben Hlapec in podpiraš Slovenske sindikaliste z banko.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

WizzardOfOZ ::

BlackDeath je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:


Moje delovne obveznosti se končajo takoj ko sem sekundo čez 8 ur v službi. Pripadnosti firmi nimam. Lahko pa grem delat drugam, pa mislim da si moj delodajalec tega res, ampak res, ne želi.


Ne gre se za pripadnost. Gre se za odgovornost in korektno opravljeno delo, za kar te delodajalec plačuje.
Če je potreba ti lahko odredi nadure, veliko je pa odvisno tudi od osebne oziroma kolektivne pogodbe, ki so jo podpisal.

Svoje delo opravljam korektno. Ampak točno 8 ur, toliko kolikor jer na plačilni listi, več ne.
Ne more mi odrediti nadur. Ker niti nimamo nadur že zadnjih 7 let in če delaš dlje, lahko te ure koristiš, plačajo ti jih pa ne. Zato tudi ne delam dlje.

BlackDeath je izjavil:


WizzardOfOZ je izjavil:


Vsi moji sodelavci pridejo po 8 uri v službo. Jaz v tisti uri (od 7h do 8h) brez telefonov in brez motenja naredim večino dnevnega dela.


Ko berem to se ne morem odločiti, če imaš grozne delovne pogoje, grozne sodelavce ali pa premalo dela.

Niso grozni delovni pogoji. Samo stalno neki sestanki, klici, skype,... In to vse moti delovno.

Mr.B je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:



Če so roki normalno postavljeni, moraš vse dogovorjeno narediti v roku tvojih 8 ur bivanja v službi.

Mr.B je izjavil:

Spet sanjate o nedelovanju sindikatov...
To da nekdo dela 12 ur, napisano pa ima 8 ur, potem je nekaj narobe z njim in ne delodajalcem. Delodajalcu je kvečemu odlično da ima takega osla.
V Avstriji ne smem pisat več kot 10h. Delo lahko vedno očaka do jutri. Zakj to funkcionira, je verjento vezano na Sindikate in državo, ker če nekdo konstantno dela nadure zagotovo rabi delodajalec novega zaposlenega :-)


Točno tako. Samo nesposobni morajo stalno viset v službi. Ali pa tisti, ki partnerja več ne morejo videt, pa so potem dlje časa v službi.


Nisem ti jaz kriv, če si nespososben Hlapec in podpiraš Slovenske sindikaliste z banko.


Kakšni sindikalisti? Napačnemu odgovarjaš?

Zgodovina sprememb…

fikus_ ::

Wizzard, ne poznam tvijega dela, ampak se kljub temu sprašjem, kakšen odnos imaš do dela, da lahko ob 15.00 prenehaš ter greš. Sam večkrat potegnem naprej 15-30 min. da neko zadevo dokončam, drugič pa grem prej, če mi ustreza.

PS: to je retorično vprašanje: ". . . se kljub temu sprašjem, kakšen odnos imaš do dela. . . ", v resnici me ne zanima.


Korektnost velja z obeh strani.

Looooooka ::

Če ni plačan nima kaj tam viset. Korektnost se tam konča.
15-30 minut dlje ostaneš, ko kolegu pomagaš pleskat steno pa še kakšno rečeta.
Šef in ostali zaposleni so lahko tvoji kolegi PO plačanem delovnem času. Kdorkoli jim dela službene usluge zastonj brez neke pisne obljube, da bo zato enkrat nagrajen, laže sam sebi.
Wizzard je to tudi lepo napisal. Ni plačan in gre domov.
Tistih 30 minut lahko ponuca za pleskanje pri kolegu, ki ga bo verjetno častil pivo ali dve. Se pravi za pri kolegu porabljen čas, že dobi več kot v službi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

WizzardOfOZ ::

Bo delodajalec tudi "potegnil" in kaj dal zraven plače za podaljšanih 15 do 30 minut? Ne bo, toliko kot si se zmenil in je zapisano na pogodbi, toliko dobiš. Zakaj bi potem potegnil 15 do 30 minut? Bo pač naslednji dan narejeno.

Looooooka, ja tako je. Služba in družba sta dve ločeni stvari. Zastonj ne bom delal za delodajalca. In tega večina ne razume, pa poseda potem v službi še nadaljne ure, čeprav ni plačan. Delodajalec pa vleče dobiček iz tega, ko mu ljudje tretjino več naredijo zastonj.

Zgodovina sprememb…

IL_DIAVOLO ::

WizzardOfOZ je izjavil:

BlackDeath je izjavil:

Slišim samo jokcanje, pa nobene odgovornosti. Vsi bi imeli bajne plače, dopuste in ostale ugodnosti, nihče se pa ne vpraša, kako bo njegov delodajalec to plačal.


Ker zaposlenega ne zanima kako bo delodajalec plačal to kar je zapisal v pogodbo delodajalec. To je naloga delodajalca, da zagotovi posel in da bo delavca lahko plačal. Če je delavec pošteno delal, naj bo tudi pošteno plačan, al pa naj taka firma propade, kjer delodajalec ne zna zrihtat posla.

BlackDeath je izjavil:


A ne bi bilo odgovorno, da pravočasno obvestiš svoje nadrejene, da ne moreš svojega dela končati za čas svojega delovnika? Tvoje delovne obveznosti se ne končajo pri tem, da se prikažeš od 7h in greš ob 15h. Če si naredil podjetju škodo te lahko tudi odpustijo, v vsakem primeru pa nihče ne mara ljudi, ki pridejo in grejo na minuto natančno.

Moje delovne obveznosti se končajo takoj ko sem sekundo čez 8 ur v službi. Pripadnosti firmi nimam. Lahko pa grem delat drugam, pa mislim da si moj delodajalec tega res, ampak res, ne želi.


BlackDeath je izjavil:


Sam pa veš, da si imel kdaj predolgo malico, kakšen (nujen) privat klic ali pa samo brskal po telefonu zato, ker se ti ni dalo delati. Samo to nekaterim pade v kategorijo "za čas posla" in ne vidijo v tem nič narobe.


Vsi moji sodelavci pridejo po 8 uri v službo. Jaz v tisti uri (od 7h do 8h) brez telefonov in brez motenja naredim večino dnevnega dela.


Pa se niso ugotovili, da imajo s teboj vec stroska kot koristi? Dobro si si postlal tho.

WizzardOfOZ ::

V bistvu so strošek tisti, ki svojega dela ne opravijo v osmih urah. Tiste, ki pa cele dneve visijo tam, bi jaz ven pometal. Dober delavec je investicija. In v investicijo vlagaš.

BlackDeath ::

Ti se pa res slišiš kot zelo dobra investicija. Le kateri delodajalec te ne bi želel imeti na plačilni listi.

Prideš 07:00, greš 15:00, pa naj se svet podira, ti si naredil svoje. Malica nikoli več kot predpisanih 30 minut. Nikoli ne zabušavaš. V prvi uri uspeš narediti večino dela, potem pa te sodelavci motijo, da narediš še tisto malo do 15h.
Sploh pa nikoli ne shitpostaš po ST med delovnim časom, kanje :))

Zgodovina sprememb…

IL_DIAVOLO ::

Ostanki Jugoslavije.

mzakelj ::

juga je bila zgrešena v mnogih pogledih. Od oblasti navzdol...

WizzardOfOZ ::

BlackDeath je izjavil:

Ti se pa res slišiš kot zelo dobra investicija. Le kateri delodajalec te ne bi želel imeti na plačilni listi.


Na tvojo žalost jih je kar nekaj, ki bi radi videli, da bi delal pri njih. Samo s plačo skupaj ne pridemo.

BlackDeath je izjavil:


Prideš 07:00, greš 15:00, pa naj se svet podira, ti si naredil svoje.

Ja, tako je. Ti delaj zastonj, če ti paše. Jaz ne bom.

BlackDeath je izjavil:

Malica nikoli več kot predpisanih 30 minut.

25 minut max. Pokličeš, naročiš in ti povedo kdaj prideš. Ko prideš tja, te že čaka hrana na mizi. Poješ in greš nazaj na delo.

BlackDeath je izjavil:


Nikoli ne zabušavaš. V prvi uri uspeš narediti večino dela, potem pa te sodelavci motijo, da narediš še tisto malo do 15h.

Zakaj bi zabušaval? Saj nisem plačan za zabušavanje, ampak za delo. In večino stvari si razlagaš narobe. Ne da je tisto malo dela do 15h (to je mogoče pri tebi), dela je ogromno do 15h, samo so vmes prekinitve zaradi telefonov in sestankov.

BlackDeath je izjavil:

Sploh pa nikoli ne shitpostaš po ST med delovnim časom, kanje :))

Ne. Po ST ne pišem med delovnim časom. Nimam časa.

mzakelj je izjavil:

juga je bila zgrešena v mnogih pogledih. Od oblasti navzdol...


Boš rekel, da je slovenija po oblasti kaj boljša? Sej so še vedno isti komunisti na oblasti, pa smo osamosvojeni že 30 let.

Zgodovina sprememb…

mzakelj ::

čarovnik : trenutno ne, bi pa radi nazaj ...

WizzardOfOZ ::

Tut ta ki je sedaj na oblasti je komunist. Samo se skriva za masko, da mu ostali še preostanek nekomunistov ploska in ga voli.

solatko ::

BlackDeath - Če bi delodajalci vedeli, kaj in kako ljudje sploh delajo, nebi bilo nikoli problema - na nalogu bi pisalo narediti do in plačilo za to, vendar je najlažje ljudi nadzirati, če nadziraš prisotnost, sploh, če ne veš, kaj počnejo in potem od njih zahtevaš nemogoče ali pa imajo dela premalo.

fikus_ - Ne glede na sistem, boš v momentu, ko ni plačila po delu, temveč po poklicu, imel pridne (tisti firmo vlečejo in se jih po navadi še bolj goni), ter tiste, ki hodijo v službo in so prepričani, da za plačilo, ki ga dobijo, naredijo dovolj ali še celo preveč.

Mr.B - Verjetno tvoj delodajalec ve kaj delaš, ti pa veš, kdaj moraš to narediti, nihče te ne bo plačeval 12 ur, za delo, ki se ga normalno naredi v 8-ih. Tudi organizacija dela je verjetno drugačna in je tvoje samo, da narediš kar se od tebe pričakuje, ne da si še organiziraš delo sam, nabaviš robo,.....

WizzardOfOZ - JJ je murgeljski palček poslal na desnico, da jo uniči in lepo mu uspeva, po normani poti ne moremo sestavit desne vlade, he, he.
Delo krepa človeka

VeganCyclist ::

Mogoče je to kakšnim primorcem znano,... ampak jst crkavam od smeha. Za vsemogočno industrijo Jugoslavije in njene najboljše inženirje je bil problem že en bicikl nardit v rangu Ponija ali Kekeca. Haha.

https://www.italianways.com/graziella-t...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

mihagr ::

GreenTea
Ne vem koliko si star, ampak ne zdi se mi prav kako razmišljaš. Tovarna Rog je delala dobre bicikle - prva so s tekočega traku zapeljala leta 1953. Res je, da so model Pony kopirali od Italijanov, ampak ali to danes, 70 let po tem tega ne počnejo vsepovsod po svetu. Kaj pa so počeli Japonci po 2.svet.vojni, pa Kitajci zadnjih 20let. Pa morda tebi ljubši izdelovalec procesorjev AMD, jaz navijam za Intel, zato ker ga poznam že od leta 1975, AMD pa je mnogo kasneje kopiral Intel , itd, itd. Vsi so po malem kopirali, "mali rumeni" so v sedemdesetih kopirali po celemu svetu poznan in priznan model in design ISKRINEGA telefona poznanega kot "fitipaldi". Mimogrede ta model je še vedno razstavljen v Newyorškem muzeju moderne umetnosti MOMA. Res je, tudi v Jugoslaviji se je marsikaj kopiralo, v marsikaterem primeru pa je bil denar tisti, ki je preprečeval patentno zaščito izdelkov na svetovnem trgu. Tudi z Litostrojem je bilo podobno, pa Stol Kamnik, s svojim - design slovenskega oblikovalca, modelom stola REX. Še danes se tepejo po svetu za ta model stola. Pa še marsikaj bi se našlo.
ZATO, NE TI MENI, "kaj najboljši inženirji niso znali narediti". Najbrž tudi ne veš, da je bil 1976 narejen prvi Slovenski mikroprocesor, sicer izdelan v Ameriki, ampak načrtovan izključno s strani Slovenskih -Jugoslovanskih inženirjev. Bil sem del te ekipe, na to sem ponosen. Na kaj pa si ti, danes? Na nekaj kitajskih ponaredkov, mogoče!

fikus_ ::

Dobri produkti se kopirajo, ali je prav ali ne, je stvar debate. Zakaj bi odkrival Ameriko, če je že odkrita.

ZaphodBB ::

fikus_ je izjavil:

Dobri produkti se kopirajo, ali je prav ali ne, je stvar debate. Zakaj bi odkrival Ameriko, če je že odkrita.

Ja, samo ne potem govorit kakšna inovativna sila je bila Juga, kajne?

Aja sej res. Un iskrin telefon.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

fikus_ ::

Nikjer nisem pisal o inovacijah v jugi! Tako da ne mešaj mene v to.

damirj79 ::

Malo za kratkočasno branje:
https://arrevija.si/post/549143/jugosla...

feryz ::

damirj79 je izjavil:

Malo za kratkočasno branje:
https://arrevija.si/post/549143/jugosla...
Vidi se, da je to pisal desničar. Namesto nevtralnega pisca.
Mi je pa nekaj padlo v oči. Pri dilanju stanovanj je zaslediti razmerje 600 tisoč delavcev proti 2 milijona 300 elitnežem!? Očitno je bilo v bivši Jugi ogromno elitnežev.
Sicer si ne predstavljam, da se elita grebe za 50 kvadratno stanovanje v blokovskih naseljih, ampak po mnenju pisca, je tako bilo. Ali pa gre zgolj za čisto navaden populizem, polresnice in laži.

Tudi od Slovenije danes lahko napišeš enak članek. Članek o centralistični Ljubljani, neskončnih krajah elitnežev, uradnih revežev je tudi dovolj, da politike niti ne omenjamo. Pa kraje bank, o javnih razpisih, razbohotenje javnega sektorja, nedelujoče zdravstvo, nezmožnosti priti do stanovanja in še in še. Če hočeš naslikati Slovenijo črno danes, sploh ni problem.

solatko ::

Veliko bolj črno, kot lahko desničarski pamfleti storijo za prejšnji režim. Vsi pozabljajo, da je bilo dogajanje po vojni, v revni in opustošeni FLRJ, da ni bilo predvojnih miljonarjev, ki bi na novo zgradili vse kar je bilo porušeno ali sploh še ni bilo.
Res je bilo grozno, samo ne vem, kako se je po Jazbinškovem zakonu lahko sploh kaj prodalo, če je večino že zasedala "elita". Od leta 1991 se je večino porušilo in prihvatiziralo, novega skoraj nič, mladi do 35 let+ v hotelih mama, saj ni ne služb za nedoločen čas (pogoj za kakršenkoli kredit) in plače tako nizke, da več kot pol zaposlenih, niti razmišljat ne morejo o lastni nepremičnini.
Skratka, res je bilo grozno, posledic pa ni videti, saj se je večino razgrabilo in porušilo.

Kvinta - Samo, da je takih, kot si ti, dovolj.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

Mr.B ::

solatko je izjavil:

Veliko bolj črno, kot lahko desničarski pamfleti storijo za prejšnji režim. Vsi pozabljajo, da je bilo dogajanje po vojni, v revni in opustošeni FLRJ, da ni bilo predvojnih miljonarjev, ki bi na novo zgradili vse kar je bilo porušeno ali sploh še ni bilo.
Res je bilo grozno, samo ne vem, kako se je po Jazbinškovem zakonu lahko sploh kaj prodalo, če je večino že zasedala "elita". Od leta 1991 se je večino porušilo in prihvatiziralo, novega skoraj nič, mladi do 35 let+ v hotelih mama, saj ni ne služb za nedoločen čas (pogoj za kakršenkoli kredit) in plače tako nizke, da več kot pol zaposlenih, niti razmišljat ne morejo o lastni nepremičnini.
Skratka, res je bilo grozno, posledic pa ni videti, saj se je večino razgrabilo in porušilo.

Kvinta - Samo, da je takih, kot si ti, dovolj.

Smo ti ze servirali. Lako cemo. Potem pride zahod, lako cemo.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: solatko ()

miha98 ::

Pa to je problem celotne evrope... Sej je v avstriji pa nemčiji enak problem.... pa italija francija španija...

koraj nič, mladi do 35 let+ v hotelih mama, saj ni ne služb za nedoločen čas (pogoj za kakršenkoli kredit) in plače tako nizke, da več kot pol zaposlenih, niti razmišljat ne morejo o lastni nepremičnini.

borut_p ::

Problem je tudi v "mladih", ki raje polezavajo doma kot pa da se lotijo druge sluzbe, dopolnilne dejavnosti, izobrazevanja za napredovanje. Ampak lazje je jamrat in se zabavat, kot pa odgovorno zivet.

gruntfürmich ::

miha98 je izjavil:

Pa to je problem celotne evrope... Sej je v avstriji pa nemčiji enak problem.... pa italija francija španija...

koraj nič, mladi do 35 let+ v hotelih mama, saj ni ne služb za nedoločen čas (pogoj za kakršenkoli kredit) in plače tako nizke, da več kot pol zaposlenih, niti razmišljat ne morejo o lastni nepremičnini.

malo preveč projiciraš lastne mokre sanje na druge.
v tujini ni toliko 'ziher' služb kot v sloveniji, ni toliko lastničkih stanovanj kot v sloveniji, ni toliko sanj po kupu ciglov kot v sloveniji, pa vseeno bolje živijo in so bolj zadovoljni z življenjem...

borut_p je izjavil:

Problem je tudi v "mladih", ki raje polezavajo doma kot pa da se lotijo druge sluzbe, dopolnilne dejavnosti, izobrazevanja za napredovanje. Ampak lazje je jamrat in se zabavat, kot pa odgovorno zivet.

če enim to paše in jim je to ok (pa še starci imajo družbo in niso osamljeni), potem to sploh ni problem kot ga eni želijo napihniti
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

sgdjkdlsugi4 ::

borut_p je izjavil:

Problem je tudi v "mladih", ki raje polezavajo doma kot pa da se lotijo druge sluzbe, dopolnilne dejavnosti, izobrazevanja za napredovanje. Ampak lazje je jamrat in se zabavat, kot pa odgovorno zivet.

lol druge službe, tako da si še večji wage slave?

Big reset te čaka z odprtimi rokami: https://www.weforum.org/agenda/2016/11/...

Dejstvo je, da je hiperkapitalizem isti drek kot komunizem, samo s drugim CGPjem.

aviator ::

borut_p je izjavil:

Problem je tudi v "mladih", ki raje polezavajo doma kot pa da se lotijo druge sluzbe, dopolnilne dejavnosti, izobrazevanja za napredovanje. Ampak lazje je jamrat in se zabavat, kot pa odgovorno zivet.


Ne nabijej. Dopolnilna dejavnost. Nas hebe uravnilovka, ko bo socialec in minimalen kmalu povprečna slovenska plača. Ter to, da se bremza gradnja in nepremičninski davek na vsakem koraku. Unih, ki delajo ne vidiš ker sam hodiš po kofetkih. Jst poznam same delovne mlade. Tolčejo po dva sihta, študirajo in delajo hkrati. Ljudje so naokoli prinašali sistem in se je zaradi tega sesul v prah, kriv seveda vanjski neprijatelj.
Moj deda in babi se nista nič dodatno izobraževala pa sta zgradila bajto. Eden celo osnovno, drugi 7 razredov. Ne rečem, da niso delali, ravno tako kot mi sedaj, samo malo bolj slow motion poudarek je bil na tem, da se čimbolj matras če se le da, pa strojev ni bilo samo tudi ni bilo stroškov z njimi. Lahko danes dva z osnovno šolo kupita parcelo zgradita hišo, zraven pa pomagata 3 otrokom na svoje? Za popoldansko aktivnost sta imela le kmetijo 4 glave živine. Eden 35 let kamiona, mama 23 let tekstilne. To bi bla dons dva minimalca. Če bi začela delat pri 18 oba bi mela do 30 lih za parcelo v naših koncih. Od doma sta dobila 3 ha gozda in eno njivo. Danes ne obogatis samo z delom. Obogatis, če si deloven in hkrati podjeten, da svojo uro dobro prodaš. Kar pa nikoli ne bodo vsi mladi. Eni samo dobro delajo, eni so malo bolj plašne sorte, lenarijo pa zgolj tisti, ki imajo polne starše. Naj tastari se tako perejo mozag. Res si se ucasih v gozdu matral na roke, les so spravljali ročno. Se sam sem ga pajsal dokler nismo kupili vitla. Naporno delo, samo če je dobro plačano je isto zahtevno kot sedaj kot vlacis zajlo navkreber. Samo, če je človek posekal par kamionov lesa je kupil kar nekaj stavbene zemlje. Imamo sedaj 10 ha gozda. Če posekamo vse ni dovolj za četrt gradbene parcele v naših koncih. Hosta je nekoč bila kmetova banka. Danes hodu v službo in se fusa, zato da lahko sicer z strojem, ki ga kupi od zaslužka iz službe kmetuje. Lej kolega je stormar od 18 leta, mislim da razen to da gre kdaj na pivo cel cajt samo dela. Avto je sicer kupil 3 leta star za 18 jurjev, ma kaj češ pač nekaj, da na to. Deda moj ni vozil slabih avtov. Sam sem priden ma on je deloholik. Punca ga je pustila, je rekel da ni šlo z delom skupej. Star je 28, zrihtal si je mansardo. Sicer v nulo ampak tok si lahko z delom ustvariš do 30. Ostalo je mogoče zgolj in samo na bajen kredit. Ki ga je v Jugi odplačala inflacija. Vsi mladi nikoli ne bomo imeli 2500 neto. Zaradi same narave kapitalizma. Me zanima sploh koliko jih je. 10, 20 v Slo. Najlažje je bit penzionerska brihta. Večina stanovanjskega fonda je letnik 70, 80. Najbrž se je po vojni rodila čudežna pridna generacija, ki je imela zlate roke. Kolk je pa bajt iz recva 1955? Bolj malo. 15 let pred njimi so bili pa lenuhi kajneda. Ne preveč nakladat. Drugi deda je imel ta jugo kredit. Mislim da z 1 plačo in 6 otroci nebi nikoli naredil sam hiše in do fakultete izobrazbe spravil 6 otrok. Doma ravno tako manjša kmetija, je bil pa en mini sef kot bi rekel majster v mehanični delavnici. To je danes plača tam 1000 neto.

solatko ::

Pri realno skoraj enakem kupu denarja, ki je namenjen za plače v SLO je bila razlika 1:4-5, v nekaterih firmah tudi manj, danes je razlika 1:50+ in za tako delitev, moraš nekomu vzet. Managerji jamrajo, kako so slabe šefovske plače, ne poznam pa niti enega, ki je bil sposoben ustvarit firmo ala Metalna, Litostroj, jih pa poznam kar nekaj, ki so take firme uničili.
Pametni mladi gredo ven, tisti, ki jih muči domotožje, životarijo v hotelih mama ali se kot podnajemniki mučijo po službah za določen čas in malo nad minimalcem. To je današnja slovenska realnost, ki na žalost traja že 30 let. Izhoda, bres socialne revolucje ne vidim.
Delo krepa človeka

aviator ::

Bottom line je, da so vsi mladi danes leni, stari pa so bili pridni pa z lastno nepremičnino ne morejo lepo živet z penzijo. Danes se je treba v kapitalizmu znajt. In največ kar ti starši lahko dajo je, da si dovolj zgodaj finančno pismen in začneš pametno vlagat svoj denar. Ne pomaga ti 20 faksov in doktoratov. Tečaj, izobrazbo in znanje ima danes vsak, ni pa vsak podjeten. Ker denar dela denar se pri enih kopiči, eni pa so celo življenje ujeti v podganji dirki, kjer se razpoložljiv kupček vseskozi manjša. Premalo delajo. Premalo se šolajo. Seveda vsak v Ameriki sanja, da bi živel v šotoru ane. 50 let nazaj tudi upokojenci niso živeli tako dobro kot sedaj.

Milenijci smo vsega krivi. Tudi zato, da propadajo igrišča za golf. Ne da se nam niti golfa več igrati.

aviator ::

solatko je izjavil:

Pri realno skoraj enakem kupu denarja, ki je namenjen za plače v SLO je bila razlika 1:4-5, v nekaterih firmah tudi manj, danes je razlika 1:50+ in za tako delitev, moraš nekomu vzet. Managerji jamrajo, kako so slabe šefovske plače, ne poznam pa niti enega, ki je bil sposoben ustvarit firmo ala Metalna, Litostroj, jih pa poznam kar nekaj, ki so take firme uničili.
Pametni mladi gredo ven, tisti, ki jih muči domotožje, životarijo v hotelih mama ali se kot podnajemniki mučijo po službah za določen čas in malo nad minimalcem. To je današnja slovenska realnost, ki na žalost traja že 30 let. Izhoda, bres socialne revolucje ne vidim.

Z omejevanjem plače ne boš dosegel učinka. Obdavčeno je zgolj in samo bogatenje, zato se mladi ne moremo odlimat od dna razen redkih izjem. Treba je omejiti statični kapital, parkiranje le tega v nekih oazah, nepremičninah, skratka onemogočiti, da z tem denarjem kupna moč bogatuna tako hudo vpliva na kupno moc reveža. Mene ne zanima zakaj nek mercedes kosta 400000,zakaj je neko luksuzno stanovanje milijon, me pa blazno moti, da bogatun diktira ceno nepremičnin z svojimi investicijami. Streha nad glavo je postala investicija in ne neka potreba, ki jo rešiš za normalen denar. Trg se je skreiral 3x, 4x nad gradbeno ceno. Hkrati je to hoardanje povezano z realnim trgom do te mere, da na takih skladih temeljijo penzije, prihranki ter kapital podjetij. Ti vplivnezi in nato dosežejo tudi to, da se ne gradi in s tem zganjajo monopol. Tiste jugo bajte so se gradile po gradbeni ceni. In zgradil si jo lahko praktično, kjerkoli, brez komunalnega prispevka. Kako boš imel gospodarsko rast, ko pa vse konča v starih ceglih?

borut_p ::

aviator je izjavil:

solatko je izjavil:

Pri realno skoraj enakem kupu denarja, ki je namenjen za plače v SLO je bila razlika 1:4-5, v nekaterih firmah tudi manj, danes je razlika 1:50+ in za tako delitev, moraš nekomu vzet. Managerji jamrajo, kako so slabe šefovske plače, ne poznam pa niti enega, ki je bil sposoben ustvarit firmo ala Metalna, Litostroj, jih pa poznam kar nekaj, ki so take firme uničili.
Pametni mladi gredo ven, tisti, ki jih muči domotožje, životarijo v hotelih mama ali se kot podnajemniki mučijo po službah za določen čas in malo nad minimalcem. To je današnja slovenska realnost, ki na žalost traja že 30 let. Izhoda, bres socialne revolucje ne vidim.

Z omejevanjem plače ne boš dosegel učinka. Obdavčeno je zgolj in samo bogatenje, zato se mladi ne moremo odlimat od dna razen redkih izjem. Treba je omejiti statični kapital, parkiranje le tega v nekih oazah, nepremičninah, skratka onemogočiti, da z tem denarjem kupna moč bogatuna tako hudo vpliva na kupno moc reveža. Mene ne zanima zakaj nek mercedes kosta 400000,zakaj je neko luksuzno stanovanje milijon, me pa blazno moti, da bogatun diktira ceno nepremičnin z svojimi investicijami. Streha nad glavo je postala investicija in ne neka potreba, ki jo rešiš za normalen denar. Trg se je skreiral 3x, 4x nad gradbeno ceno. Hkrati je to hoardanje povezano z realnim trgom do te mere, da na takih skladih temeljijo penzije, prihranki ter kapital podjetij. Ti vplivnezi in nato dosežejo tudi to, da se ne gradi in s tem zganjajo monopol. Tiste jugo bajte so se gradile po gradbeni ceni. In zgradil si jo lahko praktično, kjerkoli, brez komunalnega prispevka. Kako boš imel gospodarsko rast, ko pa vse konča v starih ceglih?


Tole pa malo nabijaš oz pojma nimaš strukturo cene gradnje. Ne rabiš gledat ravno ljubljano pa portorož ane.

Potrebno je ugotoviti kako sprostiti kapital v bankah, ki ga imajo naloženega "navadni" državljani, ne pa tista peščica v davčnih oazah, ki ne igra praktično nobene vloge. Če si gledal poročila, je v bankah rekordna masa denarja ... od kje? Slovenci smo najbolj varčen narod v EU in verjetno še kje ... zakaj se ta kapital ne premakne?
««
64 / 74
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Novodobno suženjstvo (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
21919220 (11183) 2dark
»

Socializem po ameriško (3): Foxconnova tovarna v Wisconsinu

Oddelek: Novice / Rezultati
4215932 (12676) FireSnake
»

Kaj ima Slovenija boljšega od Jugoslavije? (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Problemi človeštva
68091554 (77236) Karaya 52
»

odraščanje v socializmu¸ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10419402 (17155) Matako

Več podobnih tem