» »

odraščanje v socializmu¸

odraščanje v socializmu¸

1
2
3

Matako ::

USS Liberty je izjavil:

Matako je izjavil:

Ej tega altruizma a la delavskih brigade in "pomagajmo sosedom" nekje od srede 1970' ni bilo več. Če ni to sploh nek mit.

Glede altruizma na splošno. Saj v osemdesetih si težko dobil koga, ki ni bil ravno nek sorodnik da ti je kaj večjega naredil zastonj.


Se strinjam!

v 70ih in 80ih je bilo pri nas med ljudmi že zelo malo altruizma, solidarnosti... Ljudje so postali zelo materialistični, gledali so predvsem na zahod in so se kolikor jim je pač sistem v bivši državi dopuščal, pehali za denarjem in materialnim bogastvom. Kdor je pa takrat šel v delovne brigade, je bil pa za večino ljudi navaden idiot. Takrat je bilo za večino ljudi glavno koliko nemških mark so uspeli nabaviti na črnem trgu, ne pa neke udarniške titule in pa značke iz delovnih brigad.


Ej saj pravim, ni bilo takrat tako zelo enostavno, kot si kdo predstavlja. Je bilo čisto dovolj revščine (vkl. klošarji in starejši ljudje) ostali so morali biti kar precej "street smart", da so si zrihtali zloglasne devize in si šli boljšat standard z nakupi v tujino - a tudi v sami Jugoslaviji je v resnici obstajal vzporeden finančni sistem na osnovi DEM, ki je zahteval določene spretnosti in ni imel nobene pravne in potrošniške zaščite, seveda. Te je hitro kdo zajebal. Ljudje so ostajali tudi brez vsega ipd.

Saj pravim, tisto je bila _zajebana_ gospodarska kriza, ne piknik!
/\/\.K.

Matako ::

Okapi je izjavil:


študentskih bonov v Jugi NI blo!
Seveda so bili. Uvedli so jih tam okoli '83/84. In so bili boljši kot sedaj. Vsak jih je dobil in v gostilnah so veljali kot keš, lahko si z njimi pir plačeval.
O.


Aja to pa nisem vedel! Sem mislil da so kasnejša iznajdba, kaj vem 1990 ali kaj takega - in ja se še spomnim, kako smo (seveda že v Sloveniji) še veselo tankali pir na njih :D - itak, da ni moglo trajati...
/\/\.K.

Okapi ::

Uvedlo se je celo racionaliziranje goriva po sistemu parnih in neparnih reg. številk.
Pa ne samo to, tudi bone za bencin smo imeli. Jaz sem si enega za 5 litrov prihranil, nikoli ne veš, kdaj prav pride:P



O.

Matako ::

^^^ Hja, numizmatična vrednost je verjetno zdaj višja od 5L :D
Aaa... od tod torej ta ljubezen do bonov! No saj v SLO smo potem tudi imeli nekaj časa "bone" namesto keša. Izgleda, da jih imamo v teh koncih radi. :D
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

WilhelmTell ::

Okapi je izjavil:



študentskih bonov v Jugi NI blo!
Seveda so bili. Uvedli so jih tam okoli '83/84. In so bili boljši kot sedaj. Vsak jih je dobil in v gostilnah so veljali kot keš, lahko si z njimi pir plačeval.

O.


mogoče malo off-topic... pir se v nekaterih oštarijah še danes da dobiti na bone :D

T-h-o-r ::

49106 je izjavil:

Znebite se avtomobilov, računalnikov, interneta, lcd-tvjev, mobitelov,... in ostalega luksuza in živeli boste bolje, kot v socializmu.

Sj nemoreš verjet, vsak mulc ima že svoj telefon

Dejstvo je, da smo dvignili standard, a žal je treba za ta standard tudi več delati oz. se mu odreči.



aja, ker takrat ni bilo komodorjev, računalnikov v službah (predvsem sdk) in interneta

hh

aja, pa razni rupli in podobni nikakor niso smeli v tujini študirat

hh
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T-h-o-r ()

Matako ::

Ja samo so vključevali prej omenjeno sumljivo nabiranje deviz in švercanje - ali pa kupovanje od enega takega. Torej si moral biti v bistvu kriminalec za čisto običajne stvari. WTF? IMO to ni normalno.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

djordjevic ::

Mhm, commodore si imel, če si poznal carinika. Določene stvari pač niso štimale in to prav dobava/dosegljivost 'zahodnih' materialnih dobrin. Pika. Je bilo pa na drugi strani dosegljivo marsikaj, kar mnogim danes ni: poceni bivanje, dopusti, veliko več prostega časa, (relativno) varna zaposlitev ... Vsaka stvar ima pač svojo ceno.
No grave is deep enough to keep us in chains.

49106 ::

In koliko tebe stane, če firma kupi računalnik? Koliko ljudi je imelo komodorja in koliko jih ima danes ps2/ps3/xbox/x360/gameboye/pspje/telefončke.....

Matako ::

Aja pa mit glede prostega časa.... malo gledam okoli. Ogromno folka danes hodi v zelo podobne 8h/dan pisarnške službe.
Dajem primer kolegice, ki stalno jamra o "norem tempu". Sem raje kar tiho.
Skratka, tako kot 30 let nazaj prebijejo 8h v pisarni in gredo domov. Edino kar jim sedaj jemlje čas je da je sedaj več nakupovalnih središč, kjer "morajo" popoldne nakupovati in se gužvati s somišljeniki.

EDIT: Ne pozabimo na vseprisotni popoldanski "fuš". Zelo popularen način preživljanja prostega časa v SFRJ, ki ga marsikdo danes sploh ne pozna.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

djordjevic ::

Ogromno ljudi pa dela do 17-18h. Če že debatiramo o plusih in minusih, bodimo vsaj pošteni. >:D
No grave is deep enough to keep us in chains.

Okapi ::

dopusti
Študentje so imeli za vlak in ladje hude popuste, če so kupili skupinsko karto. Za ladjo Reka-Dubrovnik je bila cena nekih 10% normalne cene, drobiž v glavnem.

O.

Matako ::

djordjevic je izjavil:

Ogromno ljudi pa dela do 17-18h. Če že debatiramo o plusih in minusih, bodimo vsaj pošteni. >:D



Ja saj je prej tudi marsikdo. Samo ne legalno.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

djordjevic ::

Matako je izjavil:

Zelo popularen način preživljanja prostega časa v SFRJ, ki ga marsikdo danes sploh ne pozna.

Jao, tu pa si ga močno mimo pihnil. ;)
No grave is deep enough to keep us in chains.

Matako ::

Marsikdo? Napačna beseda? :D Ja ok mogoče. Samo nekako se mi zdi, da je bil takrat fuš nekako del splošne kulture ;)
/\/\.K.

djordjevic ::

Hehe, ja, samo če je takrat folk fušal ob tem, da so hodili redno v službo, še nekako toleriraš, danes pa se je razpasel fuš + socialna. Če mene vprašaš, je to velik korak nazaj.
No grave is deep enough to keep us in chains.

USS Liberty ::

>>>>>>>>>aja, ker takrat ni bilo komodorjev

bili so tudi komodorji, pa zx spektrumi, celo v Elektrotehni si občasno lahko kupil kakšnega za dinarje, samo je stal približno 3x toliko kot si za njega dal v Celovcu preračunano v šilinge po deviznem tečaju na črnem trgu...
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

Matako ::

djordjevic je izjavil:

Hehe, ja, samo če je takrat folk fušal ob tem, da so hodili redno v službo, še nekako toleriraš, danes pa se je razpasel fuš + socialna. Če mene vprašaš, je to velik korak nazaj.


Ja to je res. Samo po drugi strani je bilo ogromno služb v Jugi neke vrste socialna. Nepotrebna delovna mesta, samo da so bili ljudje zaposleni - in najbolj naivni so še res mislili, da je kaka korist od njih. Mislim, da je celo obstajal tehnični izraz za to "brezposlenost".

No saj mogoče smo lahko danes kar lepo tiho z vsemi javnosektorskimi dramami...
/\/\.K.

Daren ::

opeter: Quick google.


Eurostat prikazuje, da so slovenske povprečne mesečne bruto plače precej nižje od povprečja EU-15 (najbolj razvite petnajsterice držav članic EU) s povprečno plačo 2951 evrov; indeks ravni je 39 oziroma so plače v razvitih evropskih državah za ena in polkrat višje kot v Sloveniji. Najvišje povprečne bruto plače so bile leta 2006: na Danskem 4000 evrov in Norveškem 3900 evrov, za njima so Velika Britanija s 3700 evri, Luksemburg s 3600 evri, Nemčija s 3500 evri, Nizozemska s 3300 evri, Irska s 3200 evri, Belgija s 3100 evri in Avstrija s 3000 evri (glej grafikon). Seveda so med državami razlike tudi v višini davkov in socialnih prispevkov; tudi ažurnost podatkov ni najboljša."


Bolgari, Ukrajinci, Estonci, Slovaki, Poljaki naj bi torej imeli plače prek 3500 bruto ? Vedno sem živel v prepričanju, da je zahod bogatejši v smislu prejemkov iz naslova plač.

Matako ::

USS Liberty je izjavil:

>>>>>>>>>aja, ker takrat ni bilo komodorjev

bili so tudi komodorji, pa zx spektrumi, celo v Elektrotehni si občasno lahko kupil kakšnega za dinarje, samo je stal približno 3x toliko kot si za njega dal v Celovcu preračunano v šilinge po deviznem tečaju na črnem trgu...


Edina alternativa švercanju so bili mali oglasi. Samo tam si je folk lepo zaračunal pošteno maržo. In seveda je bilo vse v uradni valuti: DEM.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Go-ahead ::

7 čudežev socializma:

1. Vsi so bili zaposleni
2. Čeprav so bili vsi zaposleni, ni nobeden nič delal
3. Čeprav ni nobeden nič delal, so bili vsi načrti vsaj 100% izpolnjeni
4. Čeprav so bili načrti vsaj 100% izpolnjeni, so bile trgovine prazne
5. Čeprav so bile trgovine prazne, so vsi imeli vse
6. Čeprav so imeli vsi vse, so vsi kradli
7. Čeprav so vsi kradli, ni nikoli nič manjkalo

Pa odraščaj v takem okolju.

T-h-o-r ::

Matako je izjavil:

Aja pa mit glede prostega časa.... malo gledam okoli. Ogromno folka danes hodi v zelo podobne 8h/dan pisarnške službe.
Dajem primer kolegice, ki stalno jamra o "norem tempu". Sem raje kar tiho.
Skratka, tako kot 30 let nazaj prebijejo 8h v pisarni in gredo domov. Edino kar jim sedaj jemlje čas je da je sedaj več nakupovalnih središč, kjer "morajo" popoldne nakupovati in se gužvati s somišljeniki.

EDIT: Ne pozabimo na vseprisotni popoldanski "fuš". Zelo popularen način preživljanja prostega časa v SFRJ, ki ga marsikdo danes sploh ne pozna.



seveda ne pozabimo, da se danes zahteva, da v istem času narediš 10x več

potem pa ljudjem enostavno enkrat spustijo zavore in zbolijo

in potem je ogromno bolniških


nihče pa ne dela na preventivi

49106 je izjavil:

In koliko tebe stane, če firma kupi računalnik? Koliko ljudi je imelo komodorja in koliko jih ima danes ps2/ps3/xbox/x360/gameboye/pspje/telefončke.....



commodorja je imelo PRECEJ ljudi
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T-h-o-r ()

Matako ::

T-h-o-r je izjavil:

Matako je izjavil:

Aja pa mit glede prostega časa.... malo gledam okoli. Ogromno folka danes hodi v zelo podobne 8h/dan pisarnške službe.
Dajem primer kolegice, ki stalno jamra o "norem tempu". Sem raje kar tiho.
Skratka, tako kot 30 let nazaj prebijejo 8h v pisarni in gredo domov. Edino kar jim sedaj jemlje čas je da je sedaj več nakupovalnih središč, kjer "morajo" popoldne nakupovati in se gužvati s somišljeniki.

EDIT: Ne pozabimo na vseprisotni popoldanski "fuš". Zelo popularen način preživljanja prostega časa v SFRJ, ki ga marsikdo danes sploh ne pozna.



seveda ne pozabimo, da se danes zahteva, da v istem času narediš 10x več


Ta faktor si si izmislil in ni prav nič "seveda". Nabijate, g. Thor.

T-h-o-r je izjavil:



commodorja je imelo PRECEJ ljudi


Tudi prešvercana mamila ima precej ljudi. Švercanje je beden način trgovanja. Raje razloži zakaj se v tistem super sistemu se ni dalo istega jebenega C64 kupiti pri nas, makar malo dražje. En dober razlog.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Daren ::

Matako je izjavil:


Tudi prešvercana mamila ima precej ljudi. Švercanje je beden način trgovanja. Raje razloži zakaj se v tistem super sistemu se ni dalo istega jebenega C64 kupiti pri nas, makar malo dražje. En dober razlog.


Ker bi g33ki lahko shekal Titovo spletno stran. Mladina nekomunistična.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daren ()

Mercier ::

Komodorejev, kave, bencina ipd. ni bilo, ker Yuga ni imela deviz, da bi to plačala.

Pomoč kolegov pri hiši si pa vedno dobil. Jaz jo še zdaj. Đabe.

Mercier ::

Bolj je problem teh hiš, da nismo več pripravljeni graditi več let in da so določeni deli gradnje dejansko cenejši, če se jih ne lotevaš sam. Legendarna "ulivanja plate in ljudstva" recimo. Ni problem v sebičnosti. Za razumne stvari si še vedno pomagamo.

Karaya 52 ::

Samograditeljstvo, (po večini je šlo za črno gradnjo) se lahko razpase samo v kilavih sistemih. Janez nabije žogo in na mestu kjer se ustavi, postavi temeljni kamen. Koliko nas to danes stane je težko izračunati, je pa takšna oblika urbanizacije najmanj učinkovita, plačujemo jo pa vsi v kilometrih vzdrževanih cest in ostalih komunalnih vodov, varovanjem pred naravnimi nesrečami (plazovi, poplave) do intenzivnega kmetijstva, ki zaradi raztresenih nepremičnin ne združi dovolj velikih homogenih površin.

Zgodovina sprememb…

Mercier ::

Evo, malo brskam po spominu in sem ugotovil, da je moj stari bil večji frajer takrat, kot sem zadaj jaz.

Prvič, kupil je Vivo, tako mimogrede, ko je šel mimo štrcune z avti, jaz nove Astre gotovo ne morem. Drugič, moja žena vozi neprimerno boljši avto od mene, on pa je bil tu brez konkurence.

:)

49106 ::

A sta vidva ločena?

Matako ::

Karaya 52 je izjavil:

Samograditeljstvo, (po večini je šlo za črno gradnjo) se lahko razpase samo v kilavih sistemih. Janez nabije žogo in na mestu kjer se ustavi, postavi temeljni kamen. Koliko nas to danes stane je težko izračunati, je pa takšna oblika urbanizacije najmanj učinkovita, plačujemo jo pa vsi v kilometrih vzdrževanih cest in ostalih komunalnih vodov, varovanjem pred naravnimi nesrečami (plazovi, poplave) do intenzivnega kmetijstva, ki zaradi raztresenih nepremičnin ne združi dovolj velikih homogenih površin.


Mah profesionalizem ima pri nas še vedno prizvok "sebičnosti". Kao glej kok si zajeban, ko težiš s stroški pa kvaliteteo pa varnostjo, mi se pa tukaj družimo, malo zidamo, malo pivo pijemo mal se zajebavamo - pa reč če se nimamo boljš, ti... sebičnež! XD
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

USS Liberty ::

Samograditeljstva ni več veliko, ker so se navade mladih spremenile. Danes boš težko našel nekoga starega 20 let, pa da ima že familijo, pa še malto meša preko vikenda in zida hišo, kot je to počela generacija naših staršev. Danes so mladi vsi bolj na kamot, hedonisti, vsi bi študirali do 30 leta, se zabavali, pa malo delali preko študenta, nato pa uživali v državni uradniški službi…
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

Zgodovina sprememb…

Karaya 52 ::

Se strinjam, danes je tega malo, problematične so bile legalizacije črnih gradenj po osamosvojitvi, prešnja oblast je raje stran gledala kot poenostavila uradniški aparat. Napake so bile storjene na področjih z močno inercijo in s tem bomo morali živeti.

Matako ::

Evo moram še tukaj objaviti Benčev dokument časa, ker je pač tak kul komad:



Opis ekonomije osemdesetih v SLoveniji :D
/\/\.K.

whatever ::

Go-ahead je izjavil:

7 čudežev socializma:

1. Vsi so bili zaposleni
2. Čeprav so bili vsi zaposleni, ni nobeden nič delal
3. Čeprav ni nobeden nič delal, so bili vsi načrti vsaj 100% izpolnjeni
4. Čeprav so bili načrti vsaj 100% izpolnjeni, so bile trgovine prazne
5. Čeprav so bile trgovine prazne, so vsi imeli vse
6. Čeprav so imeli vsi vse, so vsi kradli
7. Čeprav so vsi kradli, ni nikoli nič manjkalo

Pa odraščaj v takem okolju.


Ja, idealno :D.

noraguta ::

T-h-o-r je izjavil:

kjer so kao prali možgane


pa vendarle angela merkel, vzgojena in šolana v bivši vzhodni nemčiji danes vleče evropo iz dreka

vsi zahodni politiki brez rešitev

kaj naj bi bil problem bistroumnost al indoktrinacija?
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

sidd ::

Karaya 52 je izjavil:

Samograditeljstvo, (po večini je šlo za črno gradnjo) se lahko razpase samo v kilavih sistemih. Janez nabije žogo in na mestu kjer se ustavi, postavi temeljni kamen. Koliko nas to danes stane je težko izračunati, je pa takšna oblika urbanizacije najmanj učinkovita, plačujemo jo pa vsi v kilometrih vzdrževanih cest in ostalih komunalnih vodov, varovanjem pred naravnimi nesrečami (plazovi, poplave) do intenzivnega kmetijstva, ki zaradi raztresenih nepremičnin ne združi dovolj velikih homogenih površin.


Lepo povedano. Sploh pa je stežka, razen v gorah in parkih, najti del narave kjer ne končaš nekomu na dvorišču! Potem pa se janez na vrh pohorja buni zakaj nima optike :D
no idea for signature
signed
I

USS Liberty ::

Matako je izjavil:

Evo moram še tukaj objaviti Benčev dokument časa, ker je pač tak kul komad


Ta komad je dobr... Moramo pa priznati, da je bila takrat v bivšem sistemu naša muzika mnogo boljša in na višjem nivoju kot je danes. Sicer pa to ni neka naša lokalna posebnost, tudi na zahodu bo skoraj vsak rekel, da so bila pri njih 80-ta, zlata leta v poprock glasbi in na srečo je glasbeni vpliv z zahoda takrat prišel tudi k nam.

Bi si pa glasba(naša in tuja) in subkultura iz 80ih zaslužila eno posebno temo, kjer bi mal predebatirali, brez politike, samo o takratni glasbi, filmih, itd...
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

opeter ::

USS Liberty je izjavil:

Bi si pa glasba(naša in tuja) in subkultura iz 80ih zaslužila eno posebno temo, kjer bi mal predebatirali, brez politike, samo o takratni glasbi, filmih, itd...


Podpis! Tudi jaz sem za takšno temo.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Invictus ::

Tudi danes je cel kup služb, kamor ljudje hodijo za 8 ur sedet ... In pol jamrajo kako veliko delajo.

Pa ne samo v javni upravi. Samo lastniki so prezabiti ali preleni da bi naštudirali zakone kako nekoga odpustiti, ki ga ne rabijo več. Jim je zgleda ceneje, če je kar tam, saj veš, za vsak slučaj ...

In ja, nekateri res veliko delajo. Preveč. Upam da so za to plačani (nadure ali kakorkoli že).

Sam ne delam več kot sem za to plačan. Če hočejo da delam 12 ur na dan, naj mi tiste ure pošteno plačajo. Pa se je izkazalo, da raje vidijo da delam 8 ur ...

LP I.

Okapi ::

V dobrih starih časih je veljalo pravilo - ne morejo me tako malo plačati, kot lahko jaz malo delam.>:D

O.

Invictus ::

Velja še danes ... :))

LP I.

T-h-o-r ::

danes velja tudi: moraš hoditi na šiht, pa čeprav nisi plačan
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

st0jko ::

Včasih je bla novica ko delavci niso dobili plače, danes je novica ko jo dobijo.

nekje prebral
keks?

BigWhale ::

Jaz imam na socializem prav lepe spomine.

- Stirje smo sedem let ziveli v garsonjeri.
- Milka cokolado in Kinder jajca sem prvic poizkusil v sedmem razredu osnovne sole.
- Imeli smo crno belo televizijo.
- Na morje smo sli v sindikalno prikolico, ki sta jo starsa rezervirala ze januarja in takrat zacela na obroke odplacevati dopust.
- Igrace so bile kvalitetne iz jugoplastike in mehanotehnike.
- Devize si lahko kupil samo na crnem trgu
- Najvecja nakupovalna centra v Lj sta bila Nama in Maximarket


Ja, res je blo lepo ...

opeter ::

Ja, ampak si vsaj imel nakupovalni center v Ljubljani. Čeprav na policah ni bilo bogve kakšne izbire.

Mi smo imeli srečo, saj smo živeli le cca. 50 km od avstrijske meje.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

djordjevic ::

Ah, ja, liebes Leibnitz. :)
No grave is deep enough to keep us in chains.

Okapi ::

Mi smo imeli srečo, saj smo živeli le cca. 50 km od avstrijske meje.
Pa ti veš, koliko je Ljubljana oddaljena od avstrijske meje?

O.

noraguta ::

eh gradit se še veno ,da samo nekolk drugač. sicer pa kar se potrošništva tiče so spomini slabi. kar se tiče izobraževanja in zdravstvenih storitev pa boljše.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

opeter ::

Okapi je izjavil:

Mi smo imeli srečo, saj smo živeli le cca. 50 km od avstrijske meje.
Pa ti veš, koliko je Ljubljana oddaljena od avstrijske meje?

O.


Ne, kolko?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

USS Liberty ::

>>>>>>Igrace so bile kvalitetne iz jugoplastike in mehanotehnike.

jugoplastika je bila res totalno sranje, so dalali samo plastično šaro, mehanotehnika je pa imela za tiste cajte ene par dobrih igrač... telefon na baterije iz mehanotehnike je bil prov super, si lahko celo naredil povezavo iz sobe v sobo in al pa si se v bloku celo s kakšnim sosedom telefoniral....

....pa spominjam se dirkalna steza na baterije, ki se mi je takrat zdela fenomenalna... mi smo s frendi, ki so imeli enake avtosteze iz štirih kompletov avtostez sestavili pri nas doma v dnevni sobi eno ogromno avtostezo in smo potem tekmovali kdo ma hitrejši avomobilček....
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Jugoslavija (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8821983 (16828) Aston_11
»

Kaj ima Slovenija boljšega od Jugoslavije? (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Problemi človeštva
68091585 (77267) Karaya 52
»

Ura resnice za javni dolg (potop obveznic?) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10315279 (12932) Mr.B

Več podobnih tem