» »

Novodobno suženjstvo

Novodobno suženjstvo

1
...
3 4
5
»

fikus_ ::

Juvan, to se dogaja še sedaj v SLO, samo ti tega ne povedo. Cigani, ups Romi pa to.

Si upam trditi, da v 99,9% Tito ni dirigiral, katera dva se morata poročiti.

Še en človek s predsodki do juge, ki je ni doživel ampak slišal od drugih. Ni bilo rožnato v jugi, tako zanič za večino pa spet ne.

Čas gre dalje, zadeve se spreminjajo in jaz ne bi šel živet v takšen sistem, kot je bila juga, je sedaj bolje.

solatko ::

gruntfürmich - In so tudi danes, v vsa javna podjetja, vodstvo imenuje politika in temu pravijo demokracija.

DjJuvan - Večina ni občutila nobene diktature, se mi zdi, da so bili ljudje veliko bolj svobodni, kot so danes.
Svoboden si namreč lahko, če imaš službo, stanovanje in dovolj denarja, da greš lahko v soboto na piknik s kakšno večjo družbo, ne pa, da moraš pazit na vsak cent, da ti ne zmenjka za položnice.
V yugi noben diktator bdel nad našim življenjem, je pa res, da je država omogočala bistvene življenske potrebe in ni noben po smeteh brskal, da bi preživel.
Res, morda misliš kraljevino Jugoslavijo.

fikus - Delitev novo ustvarjene vrednosti je bila veliko bolj poštena, tudi navadni delavci so solidno živeli. Danes srednjega sloja praktično ni.
Delo krepa človeka

blackbfm ::

Vsa nova infrastruktura ki se gradi iz leta v leto, in vsa ponudba v trgovinah se ne strinjajo s tabo. Pac ne prodajat da ljudje brskajo po smeteh za prezivetje ker enostavno ni res. Oz to ne velja za povprecnega državljana.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

gruntfürmich ::

solatko je izjavil:

DjJuvan - Večina ni občutila nobene diktature, se mi zdi, da so bili ljudje veliko bolj svobodni, kot so danes.
Svoboden si namreč lahko, če imaš službo, stanovanje in dovolj denarja, da greš lahko v soboto na piknik s kakšno večjo družbo, ne pa, da moraš pazit na vsak cent, da ti ne zmenjka za položnice.

zanimivo kako zakrknjen jugonostalgik kot prvo pravilo glede svobode postavlja čisti materializem...
ti si car!

pa saj nisi edini s takšnimi paradoxi. recimo kakšen dušan rutar se tudi navdušuje nad podivjanim potrošništvom in črnim trgom v socializmu... veliko je takšnih, ki sploh ne razumete osnovnih zadev, in potem hvalite nekaj kar je v resnici nekaj čisto drugega...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

solatko ::

gruntfürmich - Potem boš pa ti, ki nisi nostalgik napisal, kaj je za povprečnega delavca, upokojenca, mladino,.. pomembno. Čakam.
Delo krepa človeka

gruntfürmich ::

pomembno je nekaj drugega, namreč da nimaš blage veze o tem, čemer tako zavzeto pišeš in se zavzemaš. potem še sodiš o ekonomiji na splošno, in smo zopet tam kjer ni muh... in ko vas bo dosti na kupu, lahko gremo znova en krog: od vznesenja ko propada...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

mahoni ::

blackbfm je izjavil:

Vsa nova infrastruktura ki se gradi iz leta v leto, in vsa ponudba v trgovinah se ne strinjajo s tabo. Pac ne prodajat da ljudje brskajo po smeteh za prezivetje ker enostavno ni res. Oz to ne velja za povprecnega državljana.

Skoraj 3miljarde zivi na robu revscine in brskanja po smeteh.

solatko ::

gruntfürmich - Torej potrjuješ, da o kvaliteti življenja nimaš pojma. Si v malo boljšem finančnem položaju, kot večina drugih, zato ne veš in ne vidiš problemov drugih.
Jaz nimam problemov s tem, da grem v petek na piknik s prijatelji, vendar sem živ človek, ki je celo življenje opazoval in se učil, predvsem pa delal svoje zaključke. Opažam, da je folk, danes bolj v kurcu, kot smo bili v yugi in je manj veselja, zabave in dobrih informacij, kot jih je bilo včasih.
Delo krepa človeka

A. Smith ::

solatko je izjavil:

gruntfürmich - Torej potrjuješ, da o kvaliteti življenja nimaš pojma. Si v malo boljšem finančnem položaju, kot večina drugih, zato ne veš in ne vidiš problemov drugih.
Jaz nimam problemov s tem, da grem v petek na piknik s prijatelji, vendar sem živ človek, ki je celo življenje opazoval in se učil, predvsem pa delal svoje zaključke. Opažam, da je folk, danes bolj v kurcu, kot smo bili v yugi in je manj veselja, zabave in dobrih informacij, kot jih je bilo včasih.


V teh časih se propagandi reče fake news, ne pa dobre novice.

Veselje je pa relativna stvar. Če je šel nekdo leta 1975 v avstrijo po banane, je bil vesel. Zdaj ni več, ker mu je to normalno. In strinjam se, da je biti vsak dan nabit na delovnem mestu zabavno, ni pa produktivno.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

DjJuvan ::

Jugonostalgikom še danes ni jasno, kako lahko delam od doma ali od kjerkoli se mi zdi in kadarkoli se mi zdi.... in zakaj si ne najdem 8-urne službe, po možnosti za industrijsko linijo. #truestory

A. Smith ::

Jugonostalgiki pravijo temu prekariat in ga obsojajo.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

DjJuvan ::

Zato se poščijem na jugonostalgike in njihove industrijske linije kot bistvo življenja.

blackbfm ::

mahoni je izjavil:


Skoraj 3miljarde zivi na robu revscine in brskanja po smeteh.


slovencev?

gruntfürmich ::

ne, pač pa tistih ki že po smeteh brskajo in njihovih 10 otrok...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

solatko ::

DjJuvan - Ali je to posledica osamosvojitve ali napredka informacijske tehnologije - v času yuge, še ni bilo splošnega interneta, so bili šele zametki.

A. Smith - Nekaj vas je res bolnikov.

gruntfürmich - Le pazi na zdravje, da ne boš med njimi.

Če po smeteh brskajo ljudje za preživetje, je z državo nekaj narobe.
Delo krepa človeka

gruntfürmich ::

Pred kratkim je bil lep dokumentarec o človeškem spominu, zakaj ni enak, zakaj se spreminja in zakaj se na njega ni za zanašat. Jugonostalgiki ste šolski primer tega...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

DjJuvan ::

gruntfürmich je izjavil:

Pred kratkim je bil lep dokumentarec o človeškem spominu, zakaj ni enak, zakaj se spreminja in zakaj se na njega ni za zanašat. Jugonostalgiki ste šolski primer tega...


sej tko k se naivni moški radi vračajo k bivšim babam.... ker pozabijo vse slabosti, spomnijo pa se le dobre stvari.

solatko ::

gruntfürmich - Še vedno čakam, da napišeš, kaj je za to, da ljudje rečejo, da živijo dobro, pomembno. To da dobiš hitro nov Ifon, ni to. Čakam!
Jaz sem napisal, služba, stanovanje in takšna plača, da greš lahko v soboto na piknik, z minimalcem to no go, ker ti fiksni stroški preveč poberejo.
Glede na to, da je večina pod povprečno plačo, je razpoloženje ljudi zelo slabo, saj kvaliteta živjenja ni nič vredna, če se moraš vsak dan pehat za tisto bogo mezdo, da ti vsak mesec zmanjka nekaj sto € za normalno življenje in si v večnem strahu, gdaj boš končal na zavodu.

To da lahko voliš 15 strank, verjemi, za ljudske množice ni pomembno!
Delo krepa človeka

blackbfm ::

Nekvalificiran in enostavno nadomestljiv delavec pač ne more biti (nad)povprečno plačan, preboli.

2dark ::

blackbfm je izjavil:

Nekvalificiran in enostavno nadomestljiv delavec pač ne more biti (nad)povprečno plačan, preboli.

v sloveniji tud tisti, ki so kvalificirani slabo plačani. Tako,da ne mi tralala.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )
1
...
3 4
5
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Socializem po ameriško (3): Foxconnova tovarna v Wisconsinu

Oddelek: Novice / Rezultati
4215681 (12425) FireSnake
»

Socialna pomoč in plomba na nepremičnino (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13026130 (22297) Alubadar
»

Kaj ima Slovenija boljšega od Jugoslavije? (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Problemi človeštva
68090985 (76667) Karaya 52

Več podobnih tem