» »

Opel Astra ali Kia Proceed za okrog 4500 EUR?

Opel Astra ali Kia Proceed za okrog 4500 EUR?

bengi ::

Kateri od teh dveh avtov je boljša izbira? Kupil bi tam za okrog 4000. Nekako razmišljam ali vzet Astro za 4000, ali še našparat 1000 in kupit Kio, ker se dobi 2 leti novejša. Kilometrov ne delam veliko, mogoče 5.000, niti ne.
Recimo neka primerjava:

http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=...
http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=...

Ali moram pazit da je 1.6 motor, ali je dovolj 1.4, če ne dirkam?
Kateri od teh dveh (Kia vs. Astra) manj pije?
Koliko km je preveč prevoženih za avte, v tem cenovnem rangu?
  • spremenilo: bengi ()

kixs ::

Vsedi in pelji oba. Pa se potem odloci.

Sam imam Astro H karavan L.2005 1.7 CDTI 74kw in mi ni prav nic zal da sem ga kupil pred dobrimi 4 leti.

Ce delas tako malo km, potem je poraba irelevantna. Verjetno se bo pri obeh gibala okoli 7-8L/100km. Oba imata cez 100km, kar je dovolj za normalno voznjo.

Kupi pa sigurno kupljeno v Sloveniji in po moznosti 1-2 lastnik. Glede na st.kilometrov potem preveri, ce je bil ali pa kdaj se mora narediti veliki servis, ki znese okoli 500€ (od oka) in se pri tej ceni kar pozna (cca 10% nakupne vrednosti).

Sam vem katerega bi vzel ;)

eric_cartman ::

Najprej okol porabe bencina. Ne pričakuj nikakršne razlike ne pri enem ne pri drugem avtu. Pri 1.6 16V in 1.4 16V je razlika v pitju minimalna. Pričakuj, če ga malo pod obrati voziš povprečno tam okoli 7,5-8,5 ali pa celo 9 pozimi. Če pa ga boš šparal, pa mislim, da pri obeh avtih lahko spraviš na 7 oz. če res lepo voziš, celo pod 7.

Malo bi moral povprašat kolko stanejo kakšni redni servisi pri Oplu in pri Kii. Ne vem pri katerem od teh dveh so cenejši. Vem pa da so korejci oz Azijci v povprečju malo dražji, ker imam sam Hyundai Coupe l. 2004, pa sestra manj daje za redne servise pri BMW-ju.

Kar se tiče pokvarljivosti, je verjetno Kia bolj zanesljiva. Je pa res, da je notri bolj ceneno izdelana. Se pravi dostikrat kaj škripa ali pa so kakšni črički v armaturi itd.

Za bencinarje je značilno, da se pri 180.000+ km začnejo čedalje bolj pogosto pojavljati napake. Odvisno je tudi od sreče in miljon drugih faktorjev.

Tukaj boš nasvete dobil od dveh različnih polov --> Azijci vs Nemci in bo verjetno spet nastala 5 stranska debata kateri so boljši, tako da kot je že v zgornjem postu napisano. Pelji oba, pa se potem odloči.

Zgodovina sprememb…

FiReFTW ::

Oba imata 11.6s do 100km/h, tako da glede pospeška motor tu ne igra vloge, je praktično enak.
Poraba je manjša pri Kia Ceed, predvsem v mestu kjer je 7 litrov, pri Astri pa je 8.7 litrov. Izvenmestna je zelo podobna.

Zdaj pa odvisno kaj druga iščeš v avtu? Najbolje da greš na testno vožnjo z obema pa vidiš keri ti bol paše.
Pa keri ti je lepši vizualno, meni osebno je astra dosti lepša z kromiranimi deli in obliko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FiReFTW ()

GrimReaper ::

1. 1.4 ni dovolj tudi, če ne dirkaš. V bistvu tudi z 1.6 ne veš ali bi kruzal ali dirkal, sam bi rekel da ni primeren ne za eno ne za drugo, recimo nek 1.4T 140 pa za oboje.
Moj se bo kmalu prodajal pa je precej časa na 6000 obratih (tudi prej ni bilo dosti bolje, ampak zdej še za skoraj vsakim naseljem pretikam v drugo), pa nebi rekel da se v tem primeru dirka, šele v tem primeru nekako normalno pospešuje.

2. Kot je bilo rečeno, poraba pri teh km nima veze. Tudi sam delam samo 500km na mesec, pa je v vsakem primeru treba dat okol 60EUR za bencin. Edino kar je, da v najslabšem primeru naredim samo 440km (poraba 9,5l), ampak tudi v tem primeru se voziš 3,5 tednov. Rekord je bil pa 577km (poraba 7,7l), kmalu potem ko sem dobil avto, ampak se ne spomnim da bi ga kdaj šparal.

3. 140k bi še bilo sprejemljivo, za tistih 5k km je to še za 10 let brez večjih stroškov, pa pri teh km je moral pred kratkim delat veliki servis (ima na 150k km oz. 10 let), tako da ti tega v tvojem lastništvu sploh ne bo več treba delat.
Res pa da se da z lahkoto dobit take z manj km, 140 mora biti že med tistimi z največ km. Ampak kot rečeno, mogoče prideš še ceneje skozi, če vzameš takega ki gre proti 150k.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

FiReFTW ::

GrimReaper je izjavil:

1. 1.4 ni dovolj tudi, če ne dirkaš. V bistvu tudi z 1.6 ne veš ali bi kruzal ali dirkal, sam bi rekel da ni primeren ne za eno ne za drugo, recimo nek 1.4T 140 pa za oboje.
Moj se bo kmalu prodajal pa je precej časa na 6000 obratih (tudi prej ni bilo dosti bolje, ampak zdej še za skoraj vsakim naseljem pretikam v drugo), pa nebi rekel da se v tem primeru dirka, šele v tem primeru nekako normalno pospešuje.

2. Kot je bilo rečeno, poraba pri teh km nima veze. Tudi sam delam samo 500km na mesec, pa je v vsakem primeru treba dat okol 60EUR za bencin. Edino kar je, da v najslabšem primeru naredim samo 440km (poraba 9,5l), ampak tudi v tem primeru se voziš 3,5 tednov. Rekord je bil pa 577km (poraba 7,7l), kmalu potem ko sem dobil avto, ampak se ne spomnim da bi ga kdaj šparal.

3. 140k bi še bilo sprejemljivo, za tistih 5k km je to še za 10 let brez večjih stroškov, pa pri teh km je moral pred kratkim delat veliki servis (ima na 150k km oz. 10 let), tako da ti tega v tvojem lastništvu sploh ne bo več treba delat.
Res pa da se da z lahkoto dobit take z manj km, 140 mora biti že med tistimi z največ km. Ampak kot rečeno, mogoče prideš še ceneje skozi, če vzameš takega ki gre proti 150k.


1. Enim pač ni pomembno kako avto potegne pa se z tem preveč ne obremenjujejo.
2. To se strinjam taka razlika se nebo veliko poznala sploh pri malo kilometrih.
3. km niso tolk pomembni kot ohranjenost, treba se dobro pozanimat za zgodovino avta in strokovno avto pregledat v kakšnem stanju je ( ne le na oko ).

Utk ::

Zarad takih primerkov kot je en v tej temi me je prav groza kupit rabljen avto. Nekateri ne znajo vozit in pretiravajo z obrati, drugi se tolk cijazijo da spet vprašanje kaj vse še delajo, če se še 80 ne znajo vozit.

RedDrake ::

Mnja, kupis rabljenega bencinarja z 60kkm pa ti vse crkne pri 90kkm, ker je bila masina 70% casa nad 4k obrati.
Drugace mi ni jasno, kako nekaterim 1.6 ne zadosca.
Moj 1.6 (127KM) je povsem dovolj za vse, iz 50 lahko povsem lepo pospesujem tudi v 4. prestavi, ce ne grem ravno na kak vrsic. 2. prestava je overkill, se za prehitevanje pri 50km/h velikokrat ni potrebna.
Poraba je 7.1, s tem da je cca 30% mestne, ostalo je relacija (pije okoli 8 po mestu, 6,3-6,5 relacija).

Kar se tice KIA vs Opel, oboje je tam tam, verjetno ima Opel cenejse servise (KIA ima drage, racunaj standardni redni servis 150EUR minimum), je pa res da mehansko KIA ne bo odpovedala. Ima pa KIA "probleme" z notranjostjo, zna se luscit kaka barva po armaturi, cricki, kak predalcek se polomi, ipd ... Nekje so morali privarcevati - To lahko napisem iz izkusenj, ker sem kupoval dve do max tri leti star avto in je bil med njimi tudi KIA Cee'd SW, pa je bilo st. napak notri precej vecje od ostalih znamk.

Je pa res da tudi GM (Opel/Chevrolet/...) ne slovi ravno po kvaliteti, tako zunaj kot znotraj.
Ponovim kar so ze drugi napisali (in kar itak vedno velja) - vzami tistega, ki ti bo bolj vsec, ne nujno tistega, ki ima najboljsi "spec".

buneech ::

bengi je izjavil:

Kateri od teh dveh avtov je boljša izbira?

Ali moram pazit da je 1.6 motor, ali je dovolj 1.4, če ne dirkam?
Kateri od teh dveh (Kia vs. Astra) manj pije?
Koliko km je preveč prevoženih za avte, v tem cenovnem rangu?

Js mam Astro GTC 1.6, 2006 letnik, ma še 10km manj kot ta v oglasu. Čist lepo se pelje, na svoji relaciji mam porabo 6-6.5l/100km, je pa večinoma izvenmestna, mal obvoznice pa mal mestne vožnje.
1.4 motorja js ne bi lih gledal, k je dost težak avto. Mal več navora tud 1.6 motorju ne bi škodilo.

Kio Cee'd (5-vratno) sm enkrat sprobal, pa mi notranjost ni bla všeč, sedeži niso dal prov velik opore, verjetno je pri ProCee'd boljše.

Drgač bi pa reku, da greš oba sprobat, pa boš že po občutku vidu kater ti je bolj všeč in kater se boljš pelje.

Bellzmet ::

Navaditi se boste morali, da primerjava motorjev glede na prostornino 1.4 1.6 v sedanjih časih ni več primerna. Vsaj takrat, ko se primerjavo novi in stari motorji.

Gledati je potrebno navor (in pri katerih obratih se ga doseže) in Kw.

Primerjava po prostornini je pri sedanji poplavi turbo motorjev čisto brez veze. Npr. sedanji 1.2 turbo motorji so boljši kot stari 1.6.

Utk ::

Niti en niti drug ni turbo. Niti ga ne bo dobil za ta denar pri tem letniku. Pri kiji pa itak za noben denar pri tem letniku.

Bellzmet ::

Ja to vem. Samo folk pametuje z 1.4. in 1.6. pa noben ne pove za kateri motor/letnik gre. Primerjajo jabolka in hruške.

kixs ::

Verjetno govorijo za take motorje, ki se dobijo v teh avtih pri tej starosti. Torej ne turbo 1.4 in 1.6 - verjetno 16V. Osebno bi za tako malo voznje vzel cim mocnejsega. Sicer pride registracija/zavarovanje nekaj vec. Ampak to se na letni ravni ne pozna veliko.

buneech ::

Bellzmet je izjavil:

Ja to vem. Samo folk pametuje z 1.4. in 1.6. pa noben ne pove za kateri motor/letnik gre. Primerjajo jabolka in hruške.

Napisal je izbiro med Opel Astro in Kio Cee'd, letnik med 2007 in 2009. Astra H je imela samo en 1.4 motor v ponudbi, povezavo je pa dal do 1.6 16V, brez turbine.
Očitno nisi uspel razbrati teh informacij iz teme, zato si se verjetno obesil na to, da ni noben dal informacij o motorjih.

Bellzmet ::

No OK sem res malo hitro prebral vezano na to temo, so navedeni letniki:) Velja pa vseeno kar sem napisal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bellzmet ()

buneech ::

Bellzmet je izjavil:

No OK sem res malo hitro prebral vezano na to temo, so navedeni letniki:) Velja pa vseeno kar sem napisal.

Velja, sploh za novejše avtomobile. :)
Samo tle se držimo teme in dajemo relevantne informacije.

rejven ::

Fotr ma astro karavana 2006 letnik se mi zdi, 1.6 cca 50k kilometrov( penzija).Avto v tem cajtu ni mel ene pizdarije, redni servis in to je to ( mislim da na uradnem servisu tam do 200€ na let), Si ga včasih sposodim če rabim kako večjo stvar pripeljat, na trip kompjuterju ma za zadnih cca 30k kilometrov povprečno porabo 7.5 litra, gre pa večinoma za relecijske vožnje brez šparanja benza. Sem se parkrat mal igral in mislim z nekim normalnim "sparanjem"in razmerjem mesto/relacija v razmerju 30/70 se da pod 7 vozit.
Tamal ma tud astro (mislim da 2008), ki jo je par let nazaj kupu rabljeno, 1.8 masina ma cca pol litra višjo porabo, ima tud samo redne servise.tukaj morm pohvalt avtohišo moste, čeprav avto ni mel grancije so mu po enem mescu brezplačno zamenja alternator in akumulator (edina stvar ki je bla po nakupu okvarjena).
Sam imam kio rio ki ma zdej dobrih 100k kilometrov, in v teh 7 letih nisem mel enga problema s samim avtom...mam tud soseda ki dela na kia servisu in pravi, da avti delajo v povprečju zelo vredu.
Morš met pa pri vsakem avtu mal sreče, pa naj bo nov al pa rabljen :)

MadMax ::

rejven je izjavil:

Morš met pa pri vsakem avtu mal sreče, pa naj bo nov al pa rabljen :)
Točno to!
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

vorantz ::

buneech je izjavil:

Bellzmet je izjavil:

Ja to vem. Samo folk pametuje z 1.4. in 1.6. pa noben ne pove za kateri motor/letnik gre. Primerjajo jabolka in hruške.

Napisal je izbiro med Opel Astro in Kio Cee'd, letnik med 2007 in 2009. Astra H je imela samo en 1.4 motor v ponudbi, povezavo je pa dal do 1.6 16V, brez turbine.
Očitno nisi uspel razbrati teh informacij iz teme, zato si se verjetno obesil na to, da ni noben dal informacij o motorjih.


ti nisi iz drugih postov uspel razbrat kako ljudje pametujejo s SVOJIMI motorji drugih ali nedefiniranih znamk
recimo tale
"Drugace mi ni jasno, kako nekaterim 1.6 ne zadosca."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vorantz ()

buneech ::

vorantz je izjavil:

buneech je izjavil:

Bellzmet je izjavil:

Ja to vem. Samo folk pametuje z 1.4. in 1.6. pa noben ne pove za kateri motor/letnik gre. Primerjajo jabolka in hruške.

Napisal je izbiro med Opel Astro in Kio Cee'd, letnik med 2007 in 2009. Astra H je imela samo en 1.4 motor v ponudbi, povezavo je pa dal do 1.6 16V, brez turbine.
Očitno nisi uspel razbrati teh informacij iz teme, zato si se verjetno obesil na to, da ni noben dal informacij o motorjih.


ti nisi iz drugih postov uspel razbrat kako ljudje pametujejo s SVOJIMI motorji drugih ali nedefiniranih znamk
recimo tale
"Drugace mi ni jasno, kako nekaterim 1.6 ne zadosca."

Očitno res.

Se pa strinjam z napisanim s strani rejvena:

rejven je izjavil:

Morš met pa pri vsakem avtu mal sreče, pa naj bo nov al pa rabljen :)

RedDrake ::

vorantz je izjavil:


ti nisi iz drugih postov uspel razbrat kako ljudje pametujejo s SVOJIMI motorji drugih ali nedefiniranih znamk
recimo tale
"Drugace mi ni jasno, kako nekaterim 1.6 ne zadosca."

Hehe :), touché.
Moj post je o KIA/Hyundai 1.6, tocno tak motor, kot bi ga lahko kupil tudi OP v KIA Procee'd-u letnik 2007-2009.
Je pa res, da tega nisem specificiral, my bad. AFAIK tudi edini motor sploh v kubaturi 1.6 in z mocjo 127KM, tako da bi vsak search to razkril.

Imam pa izkusnje tako z Opli, kot KIA-mi, pa kot receno, ni neke bistvene razlike, kupis tisto, kjer se pocutis bolje.

Veselinko ::

Jaz bi na tvojem mestu spraskal še kakšen evro in probal dobiti cee'da, ki ima še aktivno 7-letno garancijo. Zakaj ne bi bolj mirno spal? Pri astri je po mojem problem v tem, da so večinoma uvožene iz tujine, kar pomeni, da je število kilometrov loterija. Kije pa imajo bolj znano zgodovino, saj jih večina servisira pri uradnih serviserjih, saj nočejo izgubiti garancije. Po vseh ostalih zadevah sta avta bolj ali manj zelo primerljiva in gre bolj kot ne za stvar okusa, kateri ti bolj "sede".

Veselinko ::

Poglej si, kje je GM in kje je Kia v smislu kakovosti po zadnji raziskavi J.D.Power in ti bo vse jasno. Kia je po zadovoljstvu takoj za Porschejem in med vsemi znamkami na drugem mestu. GM je daleč zadaj. To, kar so bili včasih Japonci, so danes ob pomoči nemškega znanja pač Korejci.>:D

FiReFTW ::

Koliko vem je chevrolet član GM, in je na 6 mestu.

 http://www.jdpower.com/sites/default/files/2015%20IQS%20Rank%201.JPG

http://www.jdpower.com/sites/default/files/2015%20IQS%20Rank%201.JPG



Po zanesljivosti pa je Kia zadaj.

 http://www.jdpower.com/sites/default/files/2015%20VDS%20Slide1_0.jpg

http://www.jdpower.com/sites/default/files/2015%20VDS%20Slide1_0.jpg

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FiReFTW ()

Utk ::

Veselinko je izjavil:

Poglej si, kje je GM in kje je Kia v smislu kakovosti po zadnji raziskavi J.D.Power in ti bo vse jasno. Kia je po zadovoljstvu takoj za Porschejem in med vsemi znamkami na drugem mestu. GM je daleč zadaj. To, kar so bili včasih Japonci, so danes ob pomoči nemškega znanja pač Korejci.>:D

Po tvojih postih sodeč si strašen strokovnjak za kio in njenega zastopnika oz. servise, pa me zanima kako to, da se je prodaja kie v zadnjem letu in pol v Sloveniji razpolovila glede na prej? (Ne)prikrito oglaševanje po internetnih forumih ni delovalo kot so pričakovali, in je resnica vseeno prišla na dan (da slovaške kie niso več kvalitetne kot stare korejske, pa še drage so postale)?

eric_cartman ::

FiReFTW je izjavil:

Koliko vem je chevrolet član GM, in je na 6 mestu.

 http://www.jdpower.com/sites/default/files/2015%20IQS%20Rank%201.JPG

http://www.jdpower.com/sites/default/files/2015%20IQS%20Rank%201.JPG



Po zanesljivosti pa je Kia zadaj.

 http://www.jdpower.com/sites/default/files/2015%20VDS%20Slide1_0.jpg

http://www.jdpower.com/sites/default/files/2015%20VDS%20Slide1_0.jpg



Bolj bedne raziskave pa še ne.. Opravljena je na 100 avtomobilih/na proizvajalca. To ne prikaže neke zanesljivosti avtomobila.

Želim povedat, da če je pri Toyoti zanesljivost res toliko večja, bi se nam morala naša domača mazda 3 (l. 07) že parkrat pokvariti.. Pa temu ni tako.. Od leta 07 do sedaj je imela samo redne servise in narejenih trenutno 140kkm.

Skratka..Dosti ljudi je s Kio zadovolnjih. Problem je edino pri tem, ker če se pokvari kaj izven garancije so deli kar dragi. Vse drugo je nerelevantno. Mašine od Kie pa se res ne kvarijo. Bolj so problem tisti avti, ki te stalno puščajo na cesti. Tukaj so pa verjetno všteti vsi problemi..Od tega da ti kakšna tipka crkne, do tega, da se vozilo ne premika več.

Če to primerjamo še s tem, da je Kia Ceed v UK bolj kupovan avto kot VW Golf in da je na prvem mestu Ford Focus.. No ja..Ne vem..Če bi jih res tako na veliko kupovali, če bi bili tako nezanesljivi.

Invictus ::

Kako lahko nekdo sploh razmišlja da si kupi Opla in Kio? Sam tega ne bi nikoli kupil.

So rabljene Škode Octavie čisto prepoceni. Sploh bencinarji ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Utk ::

Jaz pa škode ne bi. Tudi če bi treba doplačat za kaj drugega.

Veselinko ::

"Če to primerjamo še s tem, da je Kia Ceed v UK bolj kupovan avto kot VW Golf in da je na prvem mestu Ford Focus.. No ja..Ne vem..Če bi jih res tako na veliko kupovali, če bi bili tako nezanesljivi."

Dejstvo je, da je proizvodnja cee'da razprodana in da deluje fabrika na Slovaškem še vedno v treh izmenah. Očitno le ni avto tako slab, kot bi ga radi nekateri prikazali.:D Verjamem pa, da gre 7-letna garancija marsikatermu prodajalcu drugih avtomobilov maximalno na jetra in da zato nekateri tako vneto pisarijo o tem, kako je vse skupaj nateg. Ko probaš prebrati kaj o težavah dejanskih lastnikov, je pa tovrstnih zapisov za cee'da bore malo. Mašine so dejansko neuničljive. Pa tudi v testih je cee'd vedno precej visoko, v nemškem AutoBildu je celo premagal legendarnega golfa. To meni pove marsikaj. O prodaji pa naj napiše kdo bolj poučen kaj več. Vse, kar lahko na to temo preberem v časnikih in revijah, je to, da gre v Sloveniji več kot 50% uradno prodanih avtomobilov v tujino in da se je povsem nemogoče dokopati do pravih številk oziroma podatkov o prodaji.

Utk ::

Prodajalcem drugih avtov gre na jetra komentiranje kijinih prodajalcev člankov pod testi drugih avtov, tudi če bi blo komentiranje pod kijinimi testi še nekako sprejemljivo, pa niti to ni. Celo hyundai znajo kritizirat, pa so to praktično enaki avti. Hyundaiu pa v tem času prodaja ni padla. Čudno, ne.

GrimReaper ::

Invictus je izjavil:

Kako lahko nekdo sploh razmišlja da si kupi Opla in Kio? Sam tega ne bi nikoli kupil.

Ne zastopim zakaj si dal Opel zraven Kie, ker Opel in še recimo Ford sta pri meni pri vrhu, če bi kupoval nov avto. Tudi pri Angležih sta ta dva najbolj prodajana.
Seveda pa tudi Korejci ne morem rečt da so slabi, bi se moral najprej vsest v kakšnega in it na testno vožnjo.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kia ali Hyundai (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10435350 (17159) Utk

KIA - mnenja (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
290107062 (59997) Mavrik

Golf 5 - mnenja (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
21451480 (47701) BigWhale
»

Nov Avto za 10k (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
19234071 (27611) tintorel
»

ceed ali cruze?

Oddelek: Loža
398454 (6631) keworkian

Več podobnih tem