» »

Kopija CDja slabša od originala (AUDIO cd)

Kopija CDja slabša od originala (AUDIO cd)

1
2
»

Sid Izprijeni ::

@Trancedeejay

Poleg tega da pišeš kot kura na spidu in so misli temu primerno zmedene, si vseeno vzemi malo cajta in dobro preberi, kaj ljudje napišejo!

Torej mislim, da je bil SeTAr tisti, ki je napisal, da so računalniški pogoni opremljeni z boljšimi laserčki in bolje berejo digitalni zapis na ploščah. To je bistveno. Kam pa potem ti pelješ ta digitalni zapis je pa drugo.

In to je fora te debate. Ni spečen CD kriv, da je muzika na HI-FI ju slabše slišat kot na original CD-ju. Krivi so HI-FI predvajalniki, ker zaradi slabših laserjev delajo pri branju več napak. In večinoma tudi ni v navadi, da bi audio predvajali preko digitalnega extracta (kar z mnogimi programi na računalniku lahko), ampak špilajo direkt, kjer se pa poznajo še drobne nepravilnosti v zamikih med posameznimi biti.

Ajde, zdaj pa mir.

|O
The true challenge of Creation lies not in the engineering...
...but rather in the ability to control one's project.

slawc ::

ni tak problem v slabših laserjih, ker je informacija na CDju zapecečna drugače kot pa si večina ljudi tukaj misli. Na CDju 1 ni zapisana kot 1 in 0 kot 0 ampak je kodirana (Reed-Salomon). Poleg tega so pa bitki predstavljeni v obliki razlicno dolgih crtic (in to je problem, ko crtica ni enake dolzine kot na originalu).
LP, Slawc

hokuto ::

Ocitno vsi (iz obeh taborov) bolj malo veste o cem govorite. Problem pri digitalnem kopiranju zal obstaja, kriv za to pa je jitter. Kaj je to in kako vpliva si poiscite na netu (ce se vam da toliko zolca zlivat eni cez druge, se boste tudi za to potrudili).

Sicer pa nobenemu dokler ne naredi primernega testa ne verjamem, da slisi razlike. Poslusa se tako, da ne ves kaj poslusas cdr ali original. Poslusanje in ocena obeh neznanih izvorov se ponovi 16x. Ce vsaj v 12-ih od teh 16-ih poskusov das isti rezultat potem je dovolj verjetno da dejansko slisis razliko. Testi, ko ves kdaj kaj poslusas nimajo prav nobene teze.

glinik ::

Jo

daj povej mi kaj imas ti za en audio sistem?

Čao

CaqKa ::

SeTAr

no, pa če lahko pridodam še moja dva centa... pred časom sem delal v enem od big bangov, in smo tam zares probali nekaj originalov in kopij na nekaj res hudem hifiju in zvočnikih (nevem več točno keri, ampak ocena obojega skupaj je šla proti trem miljonom), in izkazalo se je, da je razliko kar precej opazna tudi za nestrokovnjaka, podobno je bilo tudi na drugih hifijih, no in ker meni to zelo ni bilo všeč (razloge so že 100x povedali zgoraj) sem privlekel v tisto sobico en računalnik in ga priklopil na hifi (spet uporabili hiperkvalitetne kable pa to) - in se je izkazalo, da je original iz računalnika vsaj tako dober ali še boljši kot tisti ki je špilal iz hifija direkt, ter še da NI BILO RAZLIKE ko smo noter dali kopijo....
Je pa bila zelo velika razlika ko sem probal še par mp3 jev zaigrat... kljub temu, da so bili posneti pri kao visoki kvaliiteti pa to (250kbps) je bila razlika očitna...
Aja pa na računalnku je bil navaden sb live player za 12k tako, da izgleda da imajo dandanašnji že dokaj low-cost zvočne kvalitetne DAC-e...
Kar se mene tiče NIKOLI ne bom kupil komponente za predvajanje cdjev, zagotovo pa ojačevalec pa zvočnike namenjene komponentam...
EDIT: kopija cdja je bila narejena na računalniku z 40x liteonom pri 40x hitrosti na maxell cd-r!!


čudovite ugotovitve!

tha_man

Folk, zdej si pa dobro preberte kar sta napisala SasoS in SeTAr, kajti TOČNO TAKO JE.
Jaz čist verjamem da se na komponentah opazi razlika med CD-Rom in originalom, ampak za to NI kriv CD-R v smislu podatkov na njem, kajti ti so popolnoma isti na obeh, če le ni prišlo do napak pri branju ali snemanju. Za razliko so krivi bedni laserji v vaših pregrešno dragih komponentah, ki imajo težave s švohnejše posnetimi CDR-i (tistimi ki so snemani pri velikih hitrostih).
Žalostno, ampak resnično, s tem se kar sprijaznite.


nadaljevanje čudovitih ugotovitev in počasno razsvetljevanje teme.

Trancedeejay

Komponenta je namenjena samo temu da dobro bere in to poslje kvalitetnemu D/A pretvorniku.

napaka! komponenta je namenjena, da dobro bere tovarniško stisnjene avdio cdje, ter na izhodu daje kvaliteten zvok za domače ozvočenje.

SeTAr

Glede ogabnih DAC na cdromih se ne bi mogel bolj strinjati, ravno zato ima večina ljudi cdrome povezane samo z data kablom (digitalen prenos) in se uporablja DAC na zvočni kartici, z pravo zvočno je možno zvok paslati naprej tudi v digitalni obliki zunanjemu ojačevalcu...


dragi trancedeejay; današnji cdromi se povezujejo z zvočno v računalniku preko DIGITALNE povezave (ni izgube podatkov), na zvočni je pa zelo sposoben DAC. Današjnji soundblasterji se ponašajo z argumenti kot so vzorčenje pri 24 bitih ter 192kHz, ter signal šum ratio 100+ dB. to bi bilo zelo dobro da si kot audiofil zapomniš; preveč si prepričan v tvojo 'pro' tehniko.

Sid Izpirjeni

In to je fora te debate. Ni spečen CD kriv, da je muzika na HI-FI ju slabše slišat kot na original CD-ju. [u]Krivi so HI-FI predvajalniki, ker zaradi slabših laserjev delajo pri branju več napak.[/u] In večinoma tudi ni v navadi, da bi audio predvajali preko digitalnega extracta (kar z mnogimi programi na računalniku lahko), ampak špilajo direkt, kjer se pa poznajo še drobne nepravilnosti v zamikih med posameznimi biti.

že res da delajo več napak napak... ampak ne zaradi slabših laserjev... ampak zaradi tega ker laser pri komponentni ne gre večkrat prebirat podatka, kot to naredi računalniška komponenta (na softverski ukaz, da nekaj ni vredu)


pa povzetek :)

cd iz tovarne in njegova kopija doma izdelana (privzemimo 1x hitrost peke, ter rip z eac ter vso jitter korekcijo) VSEBUJETA ENAKE INFORMACIJE.
problem nastane pri tem, da kot vsi vemo imajo doma spečeni cdji (vseeno ali na komponenti ali pa na računalniku) manjšo odbojnost od tovarniških. >>> DEJSTVO

sedaj pa ta dva cdja poslušajmo in primerjajmo :)

-original na komponenti špila vredi

-original na računalniku (digitalno povezanem z zvočno špila enako/bolje kot na komponenti če so njene karakteristike(torej zvočne kartice) enake/boljše od komponentinih karakteristik.

-kopija na računalniku (digitalno povezanem z zvočno špila bolje/še boljše kot na komponenti če so njene karakteristike(torej zvočne kartice) enake/boljše od komponentinih karakteristik. računalniški cdrom namreč večkrat prebere cd v istem času saj se po defaultu vrti hitreje kot 1x, ker dostavlja digitalne podatke do zvočne

-kopija na komponenti pa načeloma ne špila več vredi saj se komponenta vrti z default 1x hitrostjo (po cd standardu), kar pa je premalo, da bi lahko odpravila vse napake; predvajamo namreč cd kopijo, ki ima manjšo odbojnost kot original (DEJSTVO od odzgoraj).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

Wox ::

Ker vsi le nekaj bluzite, si raje preberite strokoven članek na to temo. Da bomo vsi vedli o čem se tu pravzaprav gre, pa bomo pol dalje debatiral.

CaqKa ::

aja še nekaj.. zadevo dopravlja audio master tehnologija.
ta namreč povzroča navidezno počasnejše in s tem kvalitetnejše branje.
vsi tisti ki ste zgoraj pravli da ločite kopijo od originala.. probajte še ta test naredit s kopijami naretimi po audio master tehnologiji.

Trancedeejay ::

Slisi se razlika med racunalnisko zapecenimi CD-ji,pri dobrem HI-FI rekorderju(povdarjam dobrem), pa ne slisim razlike.Kar se tice tistih 16-ih poskusih.Razliko povem za vseh 16 poskusov.Razliko slisim tudi med starejsimi racunalniskimi rekorderji(sprobano na teac SCSI 4x write max) in novejsimi rekorderji,kjer so slednji boljsi.To pomeni da je lahko tudi kopija dobro zapecena,kjer razlika ni slisna. CD-ji pa so bili predvajani na NAD HI-FI komponentah in System Audio zvocnikih.
Have a nice Day

Matt

CaqKa ::

ja sej lepo in prav.. sej ti verjamem da slišiš to razliko... zdaj pa primerjaj tisto kopijo ki jo ti zapečeš na tvojem ultra hifi cdrekorderju, s kopijo ki jo narediš iz orginal cdja na računalniku s pomočjo EAC, ter je zapečena s yamahino audio master tehnologijo.

Trancedeejay ::

A ti res mislis da se bom tolk jebal da bom to stestiral?Moje kopijo so zelo identicne originalu,tko de,glavno da mi dobr spila pol me pa boli k.Ponavad sem skoz brez dnarja,ampak ce mam pa ze dober HI-FI doma,dam pa rajs za Audio prazen CD kot pa da se jebam z racunalniskimi kopijami-drugac bi blo vseen ce bi mel stolp za 30 jurjev.Snemajte na 1x hitrosti pa boste mel bolse kopije.Hotel sem sam povedat da niso vse kopije enake.
Have a nice Day

Matt
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Hi-Fi] - Debata: original CD vs CD-R (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
10110774 (8170) Quikee
»

EAC-optimalne nastavitve???

Oddelek: Zvok in slika
452421 (1903) Quikee
»

[Hi-Fi] - Debata: CD vs. DVD predvajalnik (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
19514134 (10571) Trancedeejay
»

Se kdo tukaj spozna na CD playerje? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
1837813 (5784) Trancedeejay
»

S kakšno hitrostjo pečti audio CDje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
526669 (5583) City

Več podobnih tem