» »

Izdelava domačega DVD, oblike fajlov in peka DVD na Neru

Izdelava domačega DVD, oblike fajlov in peka DVD na Neru

waters ::

Imoprtiran file imam v obliki avi. Zakodiral sem ga večpasovnov MPEG 2 in dobil sledeče oblike fajlov z naslednjimi končnicami: video: mpv, audio: mpa in še dodatnega vaf.

Zdaj pa nastopi problem kako to zapečt na DVD. Saj naprimer Nero zahteva končnice: ifo, vob, bup. Podobno Media Streamov neoDVD. Sprejela sta mi in spekla DVD le če sem enkodiral MPEG 2 PS ( program stream) in dobil končnico mpg.

Torej ne vem ali sem kakšno fazo izpustil ozziroma kaj moram narediti?

krneki ::

mpa in mpv sta elemntarna streama za mpeg avdio in video. Ti v bistvu rabši authoring software, ki ti elementarne streme zloži skupaj, naredi menije in zloži skupaj v strukturo, ki jo vidiš na vsakem DVDju. Potem pa zapečeš s poljubnim orodjem za peko DVDjev.

Enostavne aplikacije za authoring so NeroVision, Ulead Moviefactory, Sonic DVDit, myDVD itn..

waters ::

Video mi je že uspelo rešit z neoDVD. Ali obstaja kakšen program kateri bi mi uredil na hitro samo zvok.

LP

waters ::

Nerovision ne podpira mpv fajlov kateri program ga.

krneki ::

Spremeni končnico v .m2v pa bo.

CaqKa ::

mpg je ponavadi sistemski mpeg fajl. lahko je mpeg1 ali pa mpeg2 in vsebuje zvok.
mpv je mpeg (spet 1 ali 2)+Video torej samo elementarni video
verjetno velja podobno za m2v le da je tam ziher mpeg2 video stream ne pa mpeg1
mpa je pa ponavadi mpeg + Audio torej samo zvočni del datoteke..
med zelo popularne zvokovne mpege spada tudi MPeg 1 Layer 3 oziroma vsem znani MP3.

waters ::

Saj to je smešno Nerovision mi ne sprejme videa pa sprejme zvok ( mpa), neoDVD pa mi sprejme mpv in ne mpa. Spremenil sem tudi v m2v pa ni šlo. Dobrodošla vsaka pomoč

LP

krneki ::

Kaj ti pa Nerovision javi, ko hočeš dodati ta tvoj .mpv v project? Ker lahko da je kaj s streamom narobe. Kakšne so pa kaj karakteristike tega mpeg2?

waters ::

Napiše mi enostavno da ga ne more insertirat. Zdi sem mi, da potrebujem MPEG2 decoder za nerota čeprav imam že enkodirane fajlev mpa, mpv, vaf


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rezanje Mpeg2 posnetka.

Oddelek: Programska oprema
141730 (1554) il
»

DVD-video in ostali formati

Oddelek: Zvok in slika
102122 (1946) fulgur
»

Program za VOB to MPEG2

Oddelek: Programska oprema
81363 (1250) baron21
»

Pretvarjanje avi v DVD

Oddelek: Zvok in slika
151632 (1396) krneki
»

Izdelava Domačega Dvd-ja in Menijev

Oddelek: Zvok in slika
91725 (1520) chato

Več podobnih tem