» »

Težave z indukcijsko ploščo BOSH PIE375C14E

Težave z indukcijsko ploščo BOSH PIE375C14E

1
2
»

LeQuack ::

Danes sem gledal neke tiste palične mikserje Bosch in na vseh piše Made in Slovenia. :)
Quack !

nokia6310 ::

Pozdravljeni. Evo, pa sem jo dobil. Luknja, je bila na srečo taprava. Za enkrat, sem več kot zadovoljen. Dela vse tako tako mora. Je pa res, da se boost funkcija samodejno izklopi po petih minutah, to je najbrž zaradi varnosti. Pa ventilator se pogosteje vklaplja kot pri Boschovi. Drugače je pa v redu priporočam nakup.

nokia6310 ::

Še nekaj me zanima. Kje se kupi krpica za čiščenje indukcije in ali je res, da obstaja neka pasta ki jo namažeš pa obrišeš in je to to? Nimam pa pojma kje se to kupi, niti kako se temu reče.

Smrekar1 ::

nokia6310 je izjavil:

Še nekaj me zanima. Kje se kupi krpica za čiščenje indukcije in ali je res, da obstaja neka pasta ki jo namažeš pa obrišeš in je to to? Nimam pa pojma kje se to kupi, niti kako se temu reče.


Imenuje se zelo kunštno: "Čistilo za steklokeramično ploščo". Dobiš ga v vsaki trgovini. Celo razne Mercator znamke dobiš in delujejo. Krpica je podobna kot za posodo, samo da je mehkejša. Zadeva deluje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

energetik ::

nokia6310 je izjavil:

Še nekaj me zanima. Kje se kupi krpica za čiščenje indukcije in ali je res, da obstaja neka pasta ki jo namažeš pa obrišeš in je to to? Nimam pa pojma kje se to kupi, niti kako se temu reče.
Krpa je pa iz mikrovlaken, dobiš povsod, tudi Hofer ima poceni. Ne vem pa če lahko samo malo namažeš in obrišeš, po mojih izkušnjah je treba drgnit v vsakem primeru, če hočeš brezmadežno plato.
Men se to ne da in samo zdrgnem z navadnim detergentom za posodo.

Mare2 ::

http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

nokia6310 ::

Hvala vsem za odgovore in pomoč.

nokia6310 ::

Pozdravljeni. Prehitro sem Beko pohvalil. Po praktično le nekajdnevni uporabi,so se začele pojavljati prve težave.
1. Ventilator, se bistveno pogosteje prižiga če mam na devetki dela ves čas, kot se je na Boschu s tem, da je Bosch imel večstopenjski ventilator, ki če ni bilo potrebno ni deloval na polno.
2. Plošča se zelo pregreva. Ko spečem pomfri je spodaj vroča, da je ne morem držati.
Najbolj očitna in moteča težava, pa je naslednja:
3. Funkcija boost deluje samo dve minuti pod pogojem, da jo aktiviram, ko je mrzla plošča. Po pribljižno dveh minutah, se ta funkcija izklopi, in ne deluej več, dokler se plošča popolnoma ne ohladi. Takrat, imam spet dve minuti to funkcijo na voljo. Glede na opisano sumim, da je s ploščo nekaj narobe, čeprav v navodilih piše, da se lahko moč delovanja zmanjša, in da to ni razvidno na kazalcu. Kaj pa vi pravite na opisane težave? Bi uveljavljal stvarno napako in zahteval vračilo kupnine? Sem v tem primeru dolžan vrniti tudi škatlo, ker sem jo že vrgel stran? Pa po netu kritizirajo Beko.

Aston_11 ::

Škatle ne rabiš vračat.

Drugače se mi zdi, da se pač privadiš na to, pa bo stvar ok delala dalje. Primerjava med posameznimi znamkimi itak privede do različnih rezultatov. Recimo na tvoj opis, imam AEG, pa pod 1.ventilator postaja glasnejši glede na moč, na devetki kar vrti, 2. da je plošča topla, vroča, ni videti, zna pa ratati vroče spodaj v predalu, če si pozoren na to, 3. boosta ima za deset minut, vendar ga skoraj ne uporabljamo, ker boost pomeni preko 4 kw na eni plošči, na celi liniji pa za enih 6-7 kw, kar pomeni, da stroj že prilagaja (omejejuje) moč posameznima ploščama.

V glavnem jaz se ne bi sekiral preveč.

nokia6310 ::

Aston_11 čemu je potem ta funkcija power boost sploh namenjena, če jo lahko uporabljaš v tvojem primeru samo 10, v mojem pa samo 2 min?
Kje pa se uveljavlja stvarna napaka na servisu, ali pri prodajalcu? Predvidevam da pri prodajalcu. Upam da ne bodo komplicirali, ker nimam več škatle. Ploščo sem kupil na ideo.si
Če mi bodo priznali stvarno napako, potem vsekakor takoj zamenjam za Boscha, ker je več kot očitna razlika med njima. Oz., dam popravit staro ploščo. Saj plošče nisem kupil zato, da bi jo vračal, zato sem tudi škatlo vrgel stran. Mogu bi še kakšno enako stestirat da bi videl, če je takšno delovanje normalno pri vseh.

Zgodovina sprememb…

Aston_11 ::

V 10 min s 4 kw segrejem boga in pol. Tako da je cisto dovolj.

Mare2 ::

Smisel Bost oz P (Power) pri Bosch je, da hitro segreješ vsebino npr. vodo. Za tem znižaš stopnjo do primerne temperature npr. na 3, da se jed kuha na primerni temperaturi.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

nokia6310 ::

Update: Malo sem se igral. Boost, se izklopi po točno petih minutah. Dal sem gret vodo in ga vklopil. Boost, je deloval točno pet minut. Po petih minutah, sem ploščo izklopil. Počakal sem, da se je izklopil ventilator in še nekaj časa, da se je plošča ohladila. Za tem, sem boost imel na voljo spet točno pet minut. Zdaj pa ne vem a je ta boost narejen na timer, al na temperaturo. Pri Boschu, je deloval vedno ko sem ga rabil, in ni bil časovno omejen.

LeQuack ::

Važno je, da se stvari na koncu skuhajo.
Quack !

fosil ::

nokia6310 je izjavil:

Update: Malo sem se igral. Boost, se izklopi po točno petih minutah. Dal sem gret vodo in ga vklopil. Boost, je deloval točno pet minut. Po petih minutah, sem ploščo izklopil. Počakal sem, da se je izklopil ventilator in še nekaj časa, da se je plošča ohladila. Za tem, sem boost imel na voljo spet točno pet minut. Zdaj pa ne vem a je ta boost narejen na timer, al na temperaturo. Pri Boschu, je deloval vedno ko sem ga rabil, in ni bil časovno omejen.

In v 5 minutah voda še vedno ni zavrela?
Tako je!

mat xxl ::

Kaj pa katera plošča 2 hilite + 2 indukcija je danes top of end in po možnosti nima ventilatorja, ne brni, in zazna politje in zna zmanjšati jakost sama, ko npr. voda zavre. Imam tako Electrolux že 10 let je sicer imela okvaro 1 hi lite grelca - vgrajen je bil od firme Elo , težava so bili kontakti in sem ga sam nabavil po Ebayu za ca 30 eur novega in zamenjal.

Sedaj pa prebiram vse to se mi zdi, da gre razvoj nazaj. ???

nokia6310 ::

fosil je izjavil:

nokia6310 je izjavil:

Update: Malo sem se igral. Boost, se izklopi po točno petih minutah. Dal sem gret vodo in ga vklopil. Boost, je deloval točno pet minut. Po petih minutah, sem ploščo izklopil. Počakal sem, da se je izklopil ventilator in še nekaj časa, da se je plošča ohladila. Za tem, sem boost imel na voljo spet točno pet minut. Zdaj pa ne vem a je ta boost narejen na timer, al na temperaturo. Pri Boschu, je deloval vedno ko sem ga rabil, in ni bil časovno omejen.

In v 5 minutah voda še vedno ni zavrela?

Je je zavrela, 3,5 litre v 4 minutah. Motilo me je edino to, da se boost po točno petih minutah izklopi, in ga ni možno aktivirati vse dokler se plošča popolnoma ne ohladi. Pri Boschu, je delal nomstop, ko sem ga rabil.

Mare2 ::

Poglej v navodila, čemu je namenjen "boost". Ali pa vprašaj ženo.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

nokia6310 ::

Mare2 žena je rekla, da je med mano in boostom ta razlika, da boost rabi 15 min da se ohladi jst pa 3 ure, delava pa oba približno enako dolgo.

fosil ::

Boost ni namenjen temu, da z njim 3 ure kuhaš juho, ker tudi ni nobene potrebe za to.
Je kratkotrajna funkcija, ki jo uporabiš v posebnem primeru ali na začetku da hitro zavreš vodo ali kaj v tem stilu.
Si ne predstavljam kaj naj bi kuhal, da bi rabil boost pol ure.
Tako je!

nokia6310 ::

Tega pa nisem vedu, to postavlja stvarno napako pod vprašaj. Sem avtomatično sklepal, če je bila na Boschu na voljo ves čas ko sem jo rabil, da je s to Bekovo ploščo nekaj narobe, ker ta funkcija ne dela enako, kot je delovala pri Boschu. Res pa je, da v navodilih nikjer ne piše, koliko časa je power boost na voljo. Dejstvo pa je, da se ventilator vedno ko nekaj kuham (razen kave) prižge veliko bolj pogosto, kot se je pri Boschu.

Mare2 ::

nokia6310 je izjavil:

Tega pa nisem vedu, to postavlja stvarno napako pod vprašaj.


Čudno to, sem že jaz napisal, kako je s tem.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

TRIROG ::

Kolikor vem, BOOST povsod deluje enako - princip začasnega povečanja moči. Enako na mojem Electroluxu - nekaj časa je potem pa avtomatično preklopi nazaj na 9.
Sprašujem se ali je BOSCH resnično ves čas zagotavljal povečano moč ali je pač samo prikazoval ... Je pa to verjetno ena izmed tistih stvari, ki so pač vračunane v ceno ... tako kot tišji ventilator ... verjetno ...

nokia6310 ::

TRIROG Tudi mene zanima, kako je bilo to rešeno pri Boschu. Pa si poskusil potem ko ti preklopi na 9 dat spet na boost gre ali ne gre? Če gre po kolikšnjem času gre? Se pa ta plošča zlo greje mislm na spodnjo stran, pa tko čudno smrdi kot bi blo sskurjeno vezje, če je dlje časa prižgana. Dobro saj se ne sekiram, mam 5 let garancije, pa vseeno, sem pričakoval malo več, ker v redni prodaji sploh ni tako zelo cenejša od drugih.

fosil ::

Kaj pa kuhaš da rabiš nonstop boost?
Tako je!

TRIROG ::

V navodilih za BOSCHevo ploščo piše:

Opomba: V določenih okoliščinah se lahko funkcija
Powerboost samodejno izklopi, da bi se zaščitili elektronski deli
v notranjosti plošče.

Na svoji nisem utegnil poskusiti, ampak če me spomin ne vara ni blokade. Pa tudi časovno ni tako kratek rok

Morda je pa res kaj narobe s tvojo ploščo - predlagam klic na servis za potrditev.
Imaš dovolj zračenja za ploščo kjer je vgrajena?

echo ::

Glih sem nameraval napisati - ponavadi so te zadeve zelo zaprte in če ni dobrega zračenja, zelo hitro pride do pregrevanja (ventilatorji, začasni izklopi). Kako zadevo lepo rešiti, pa ne vem ...

nokia6310 ::

TRIROG Včeraj, so me na podlagi podatkov kakršne so dobili od mene ter na mnenje vodje tehnične službe za Beko iz trgovine kjer sem ploščo kupil obvestili, da mi bodo priznali stvarno napako, in me pozvali, naj jim ploščo vrnem. Rekli so mi, da se lahko odločam ali želim dobropis, ali pa vrnjen denar. Zdaj pa sem spet v dilemi, kaj naj kupim. Upoštev,prideta samo Bosh pie 375 N 14 E, ki je naslednica te ki sem jo imel prej, in SIEMENS EH 375ME 11 E. Obe sta zelo zanimivi s tem, da je Siemens nekoliko dražji. Zakaj je pa tako, pa ne vem.

TRIROG ::

Lepo.
7 razlogov zakaj je dražja:
1. S
2. I
3. E
4. M
5. E
6. N
7. S


:)

Bellzmet ::

Bosch=Siemens

mat xxl ::

Bellzmet je izjavil:

Bosch=Siemens



Bosch=Siemens=AEG

S tem, da aparati AEG ja imajo vsi po spisku tisto butasto nemško logiko JA NAIN .... :)

nokia6310 ::

TRIROG a vgradnja luknja je pa ista za siemens in Bosch, al so kakšna večja odstopanja? Ker Siemens, ima tisti okrasni letvici ob strani.

nokia6310 ::

Pozdravljeni! Bekovo ploščo, sem 11.05.2015, vrnil v trgovino ideo.si, kjer sem jo kupil. Denar, so mi že čez tri dni 14.05.2015 v celoti, vrnili na račun. Pri drugi firmi, sem 19.05.2015, kupil novo indukcijsko ploščo BOSH PIE375N14E, katera je naslednnjica tiste, ki sem jo imel pred Bekotom. Če bi jo kupil prek spleta, bi moral dati za njo 459 evrov. Ker pa sem prodajalcu povedal kakšna stvar se je zgodila s prejšnjo, in da to ni bilo po moji krivdi, se je z uvoznikom zmenil, da so mi jo prodali za 379 evrov. Luknja v pultu, je bila ravno prav velika, ker je ta plošča malenkost širša kot je bila od Bekota. Edino stvar ki sem jo moral narediti je bilo to, da sem dal gor standarden vtikač za 220 v, ker ma Bosch samo kable ven. To je pa čisto druga zadeva, bistveno bistveno boljša od Bekota. Na sami plošči, ima številčnico od 0 do 9, ne pa tako kot pri Bekotu, ko si mel samo plus p'a minus za določanje stopnje jakosti. Senzorji se odzivajo bistveno hitrejše kot pri Bekotu. Funkcija power boost deluje tako, kot je pri prejšnji plošči, čeprav koliko minut dejansko deluje, še nisem sprobal. Je pa bistveno bolj zmogljiva kot pri Bekotu, ker je možnost, da se jo vklopi na eni ali na drugi plošči. Ventilator je večstopenjski in se prižge šele takrat, ko je res nujno ponavadi šele, ko nekaj dlje časa kuham, pa še to na najnižji stopnji. Prižgan je samo par minut in ko se plošča dovolj ohladi, se samodejno izklopi. Pri Bekotu ko se je enkrat prižgal, se ni več ugasnil včasih je bil prižgan kar nekaj časa tudi potem, ko je bila plošča že ugasnjena. Skratka same prednosti, in za enkrat nobene pomankljivosti. Beko odsvetujem vsem, če se želite izogniti nevšečnostim takšnim, kakršne sem imel z njim jaz.

cekr ::

In kaj je nauk te zgodbe?

Nisi tako bogat, da bi za daljše obdobje uporabe kupoval poceni turško/kitajsko/... šaro.

Pa še: ne poslušaj nasvetov iz forumov; v stilu: kupi Beko, meni dela super. Seveda ti dela super glede na tvoje pojmovanje, kaj je dobro. Nekdo, ki ni nikoli uporabljal kaj boljšega, sploh ne ve, kakšno sranje uporablja.

Običajno je tako: cena ne laže, blagovne znamke Bosch,Siemens, Electrolux, Philips... pa v nekem cenovnem razredu tudi ne bodo dajali sranja na trg. Se pa seveda lahko zgodi kakšna napaka, ki pa ni pravilo.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

fosil ::

Priklop preko standardnega vtikača ni primeren za indukcijo.
Zato ga tudi ni bilo gor.
Tako je!

nokia6310 ::

cekr, se povsem strinjam s tabo. Imaš čisto prav. Ja in drugič res ne bom poslušal nasvetov v stilu, kupi Beko, meni dela super, ker sem se lahko prepričal, da to ni res.
Fosil: Na Bekotu, je bil standardni vtikač. Saj bi lahko zamenjal vtičnico nazaj na tisto za priklop na kable, pa se mi ni dalo. Vtikač sem dal keramičen ravno zato, ker zdrži več toplote. Zakaj pa standarden vtikač ni primeren za priklop indukcije? Saj če ga obrneš okrog, ni nič narobe. Zvezan je pa tko, kot mora bit.

echo ::

Bolj se gre zaradi ozkih grl pri stiku tega vtikača, kjer se pojavljajo izgube = gretje = nevarnost požara.
Ni pa zadeva alarmantna, oziroma - bolje dober vtikač kot slab direktni priklop.

nokia6310 ::

A je dovolj, da ga ko bom nekaj ur kuhal potipam, če je na zunaj vroč? Ali, pa se to ne bo pokazalo na tak način? Če bi bilo to narobe, zakaj so ga dali pri Bekotu? Pa še keramičen ni bil, ki prenese več toplote, ampak je bil takšen gumjast kot je npr tisti pri računalniku.

energetik ::

Pokazalo bi se že po cca. 5-10min, če daš vse plate na polno.
Če je gumjast ni nič narobe, važen je stik kovina-kovina med vtikačem in vtičnico.
Vtičnice so ponavadi 16A, tako da vprašanje kaj bo pri tvoji plati.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Indukcijska kuhalna plošča (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
31367606 (7280) kuglvinkl
»

Nova idukcijska plošča crkuje - Beko (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
15722643 (3901) hafnerurban
»

Indukcijska plošča ali steklokeramična plošča (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30862084 (13865) koyotee
»

Katero indukcijsko kuhalno ploščo kupiti (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7236037 (29342) Rok Woot
»

gospodinjski aparati

Oddelek: Loža
165675 (4162) MKC00

Več podobnih tem