» »

Nova idukcijska plošča crkuje - Beko

Nova idukcijska plošča crkuje - Beko

«
1
2 3 4

karioka32 ::

Pozdravljeni,

v januarju sem kupil novo indukcijsko ploščo Beko ... z bolj rednim kuhanjem pa sem začel v maju.
Včeraj, ko se je pripravljalo veliko družinsko kosilo in je bila obremenjena plata (vžgane vvse 4 indukcije), je po 1 uri začela crkovat. Po 10minutah "počitka" pa je zalaufala nazaj...

Kaj je problem, ste se že srečali z podobnimi težavami?
Stanje je totalno nesprejemljivo, saj je dejanska kuha potekala potem le na 2eh kuhališčih, da ni bilo izpadanja.
Izpadala ni varovalka v glavni omarici.


EDIT1: In pa še druga težava ... več kot polovico ponev ne dela (in ja so za indukcijo). ???

Hvala za pomoč,
LP
Gregor
  • spremenilo: karioka32 ()

D3m ::

Pregretje.

(vžgane vse 4 indukcije)
|HP EliteBook|R5 6650U|

al1976 ::

Verjetno imate ploščo priklopljeno na samo na dve fazi. V takem načinu ni možno vse plošče kuriti na maksimumu. Bo treba malo v navodila za priklop pogledat kakšne so konkretne omejitve.

Utk ::

al1976 je izjavil:

Verjetno imate ploščo priklopljeno na samo na dve fazi. V takem načinu ni možno vse plošče kuriti na maksimumu. Bo treba malo v navodila za priklop pogledat kakšne so konkretne omejitve.

Ja, po eni uri se je plošča spomnila, da ne sme bit tako priklopljena.

Tac20 ::

Tudi jaz imam neke podobne simptome pri Bekotu, če uporabljaš vse štiri plošče začne zadeva hecati in ne deluje OK, oz. kakor da zmanjša gretje na enih ploščah. Morda bo res kaj s priklopi (tri faze itd.). Ko uporabljaš samo 2, deluje normalno.

al1976 ::

Utk je izjavil:

al1976 je izjavil:

Verjetno imate ploščo priklopljeno na samo na dve fazi. V takem načinu ni možno vse plošče kuriti na maksimumu. Bo treba malo v navodila za priklop pogledat kakšne so konkretne omejitve.

Ja, po eni uri se je plošča spomnila, da ne sme bit tako priklopljena.



Lahko je tako priklopljena vendar so omejitve, ki so napisane v navodilih. To da izklopi pri porabi nad specifiko dveh faz pa je verjetno varnostni mehanizem, da česa ne skuri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: al1976 ()

starfotr ::

V plošči je vgrajen sistem pred preobremenitvijo vodnikov.

Jaz vam nisem kriv, če imate 1 fazni priklop ali morebiti tudi 2 fazi priklopljeni na ploščo, namesto konkretnih 3 faz, z zadostnim presekom žic.

Logika vam mora povedati, da polne obremenitve ne morete narediti, če ni dovolj energije. Zato, predelat inštalacijo, če želite, da se vam to ne dogaja ali vgradnja plina. Vse ostalo je flancanje.

Daliborg ::

Zato, predelat inštalacijo, če želite, da se vam to ne dogaja ali vgradnja plina. Vse ostalo je flancanje.

Meniš da so elektroinštalaterji pozabili povlečti žice za 3 fazni tok v kuhinji?
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

starfotr ::

Ne. Lahko so pri OP imeli več scenarijev.

1. zamenjali so staro plato oz štedilnik z indukcijo, brez predelave napeljave.
2. imajo samo 1 fazniu priklop v bajti in neustrezen dovod do indukcije.
3. imeli so butastega projektanta in štromarja, ki jim ni potegnil ustreznih vodnikov.
4. lahko so samo šparali in rekli, da ne rabijo več in jim niso naredili.
...

Tako, da možnosti je več, vprašanje, kaj je v resnici.

joze67 ::

Kaj pa neustrezna vgradnja in zato neustrezno hlajenje? Meni npr monterji, ki so prišli s kuhinjo, niso montiralo po navodilih, ki so prišla s ploščo.

Daliborg ::

Imaš prav, scenarijev veliko glede na podane informacije :)
Sicer pa pri nas vrže glavno varovalko ven ko žena vse 4 priklopi na steklokeramični + peč ampak vrže po cca 1h .
lp.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

Stari maček ::

Nobene veze nima to, ali je priklopljena na eno ali tri faze. Če bi bil to problem, bi varovalko ven metalo. Plošča se pač pregreje in vrže ven zaščito, ker termoelement zazna previsoko temperaturo plošče. Problem je izključno konstrukcijski.

Tilen ::

Nima plošča nobenih hladilnih elementov?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

St235 ::

starfotr je izjavil:

V plošči je vgrajen sistem pred preobremenitvijo vodnikov.

Jaz vam nisem kriv, če imate 1 fazni priklop ali morebiti tudi 2 fazi priklopljeni na ploščo, namesto konkretnih 3 faz, z zadostnim presekom žic.

Logika vam mora povedati, da polne obremenitve ne morete narediti, če ni dovolj energije. Zato, predelat inštalacijo, če želite, da se vam to ne dogaja ali vgradnja plina. Vse ostalo je flancanje.


a daš link, kako izgledajo plošče, ki rabijo tri faze?

Ker, če ni kupil ravno ne vem kakšne eksotike/ekstrema je spet samo in le nakladanje. Da o temu, da bi v primeru preobremenitve napeljave metalo ven varovalke (in ne pečice, sploh ne govorimo).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

fikus_ ::

Mislim da imajo kar vse plošče/pečice možnost priklopa na 1f,2f ali 3f. Da bi pa katera imela priklop samo na 3f, pa še nisem videl. Mogoče kakšne za profesionalno rabo.

Za OP, indukcija se ti verjetno pregreva ob uporabi vseh plošč in se zaradi varovanja izklaplja. Če bi bil problem na varovalkah, bi te izklopilo. Če imaš možnost, naredi kakšno prezračevanje, bo bolje, ni pa nujno da bo rešilo problem.

Utk ::

Ni to prva tema o bekotu. Rešitev je pa ista kot zadnjič. Zamenjat za nekaj kar ni beko.

starfotr ::

Večina plošč na tržišču ima možnost priklopa 1, 2 ali 3 faz. Izberi naključno in poglej navodila.

Nič se ne pregreva. Plošča ima vgrajen program, da če je samo na 1 fazi, da ne spusti skozi več, kot 13 ali 16 A. In zato z izklopom poskrbi, da ne preseže limita.

Če bi se pregrevalo in zaradi tega izklapljalo, bi javilo kako napako. Tako pa napake ni, je samo omejen vir.

OP lahko pokliče servis, saj je plošča še v garanciji. Vendar, če bo reklamacija neupravičena, kar pa mislim da je 99 % verjetno, bodo zaračunali servis.

St235 ::

Večina plošč na tržišču ima možnost priklopa 1, 2 ali 3 faz. Izberi naključno in poglej navodila.

sem. in lažeš. Tretja faza je za pečico.

OP lahko pokliče servis, saj je plošča še v garanciji. Vendar, če bo reklamacija neupravičena, kar pa mislim da je 99 % verjetno, bodo zaračunali servis.

zato pa imamo stvaro napako, če se plošča res obnaša kot opisano.

Stari maček ::

Utk je izjavil:

Ni to prva tema o bekotu. Rešitev je pa ista kot zadnjič. Zamenjat za nekaj kar ni beko.

Tudi druge izklapljajo, če se uporabi vse plošče.

starfotr je izjavil:

Večina plošč na tržišču ima možnost priklopa 1, 2 ali 3 faz. Izberi naključno in poglej navodila.

Nič se ne pregreva. Plošča ima vgrajen program, da če je samo na 1 fazi, da ne spusti skozi več, kot 13 ali 16 A. In zato z izklopom poskrbi, da ne preseže limita.

Če bi se pregrevalo in zaradi tega izklapljalo, bi javilo kako napako. Tako pa napake ni, je samo omejen vir.

OP lahko pokliče servis, saj je plošča še v garanciji. Vendar, če bo reklamacija neupravičena, kar pa mislim da je 99 % verjetno, bodo zaračunali servis.

Nič ne kažejo napak. Samo v standby gredo.

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Tudi druge izklapljajo, če se uporabi vse plošče.

Seveda. Moja izklopi en boost, če vklopim še dva, ampak ostane moč na 90%. Dopuščam tudi možnost, da bi po dolgem času tudi to moč še malo zmanjšalo, čeprav dvomim in nisem še doživel. Nikakor pa ne da boš eno uro normalno kuhal na 50-60%, in se ti bo naenkrat ena čisto ugasnila. Moj primer je opisan v navodilih, to drugo je pa čisto nekaj drugega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

fikus_ ::

Torej OP naj še enkrat prebere navodila.

Apple ::

St235 je izjavil:

starfotr je izjavil:

V plošči je vgrajen sistem pred preobremenitvijo vodnikov.

Jaz vam nisem kriv, če imate 1 fazni priklop ali morebiti tudi 2 fazi priklopljeni na ploščo, namesto konkretnih 3 faz, z zadostnim presekom žic.

Logika vam mora povedati, da polne obremenitve ne morete narediti, če ni dovolj energije. Zato, predelat inštalacijo, če želite, da se vam to ne dogaja ali vgradnja plina. Vse ostalo je flancanje.


a daš link, kako izgledajo plošče, ki rabijo tri faze?

Ker, če ni kupil ravno ne vem kakšne eksotike/ekstrema je spet samo in le nakladanje. Da o temu, da bi v primeru preobremenitve napeljave metalo ven varovalke (in ne pečice, sploh ne govorimo).


Moja plata (Bosch) potrebuje 3 faze...
LP, Apple

St235 ::

Model?

Ker moja Bosheva se tudi priklopi na 3 faze, samo gre ena potem v pečico. Indukcijske plošče so pa po dve priklopljene na eno fazo. In potem deluje kot omeja Utk. Recimo ne moreš dat boost na obeh ploščah, ki sta na isti fazi.

Kar sem našel bekovih plošč (ki niso kombo s pečico) imajo vse dvofazni priklop, kot recimo tukaj:
https://www.beko-si.com/files//HII64201...

Zgodovina sprememb…

Stari maček ::

St235 je izjavil:

Model?

Ker moja Bosheva se tudi priklopi na 3 faze, samo gre ena potem v pečico. Indukcijske plošče so pa po dve priklopljene na eno fazo. In potem deluje kot omeja Utk. Recimo ne moreš dat boost na obeh ploščah, ki sta na isti fazi.

Kar sem našel bekovih plošč (ki niso kombo s pečico) imajo vse dvofazni priklop, kot recimo tukaj:
https://www.beko-si.com/files//HII64201...

Ima možnost tudi enofaznega
Sori za predlog izbrisa. sem se zmotil. Pa naj že enkrat admin zrihta, da se to lahko prekliče!

St235 ::

Ja, eno ali dvo fazni priklop, me pa tri faznega o katerem nekateri sanjajo. Dejanski tro fazni sem do sedaj videl samo na enem mislim, da miele behemutu, ki je imel 5 indukcijakih elementov in je imel na sredini ogromno pravokotno indukcijsko enoto, ki je potrebovala svojo fazo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

          ::

St235 je izjavil:

Večina plošč na tržišču ima možnost priklopa 1, 2 ali 3 faz. Izberi naključno in poglej navodila.

sem. in lažeš. Tretja faza je za pečico.


Do sedaj sem montiral dve plošči, cca. 15 let nazaj običajno steklokeramično in nekaj let nazaj indukcijo. Obe sta omogočali priklop na 1, 2 ali 3 faze. Pečica tukaj nima veze, ker je ločen element in se v mojem primeru nahaja na drugem koncu kuhinje (ter ima le priklop na eno fazo).

lucky13 ::

Imam Gorenjevo indukcijo, ki je bila v osnovi pripravljena za priklop na eno fazo. Zraven pa navodila, kako priklopiš na tri faze. Se pa tudi zgodi, da katero od večjih kuhališč pregreje - moraš počakati nekaj minut, da se ohladi. Vendar mislim, da je to odvisno tudi od posode, katera se uporablja in ne samo obremenitve in sposobnosti hlajenja plošče.

Sem pa imel opravka z Candy indukcijo, ki se priklaplja na eno ali dve fazi. "Mojstru" jo je uspelo priključiti na tri faze, potem pa se je čudil, zakaj mu včasih FIT stikalo ven meče... ;((

windigo ::

Nimajo povsod po svetu niti recimo po vseh blokih pri nas 3 faznega sistema v gospodinjstvih, tako da tudi močnejše plošče navadno podpirajo precej različne priklpe s polno funkcionalnostjo, ob seveda ustreznih varovalkah. Plošče so navadno z močjo odjema 7,2kW, kar ustreza 2x16A ali 1x32A varovalkam in ustreznim presekom žic. Tiste z več kot 4 kuhališči pa imajo lahko odjem tudi tam 11kW za pri nas navadno 3x16A.

starfotr ::

St235 je izjavil:

Ja, eno ali dvo fazni priklop, me pa tri faznega o katerem nekateri sanjajo. Dejanski tro fazni sem do sedaj videl samo na enem mislim, da miele behemutu, ki je imel 5 indukcijakih elementov in je imel na sredini ogromno pravokotno indukcijsko enoto, ki je potrebovala svojo fazo.


http://docs.whirlpool.eu/_doc/501931902...

Evo, prvi zadetek na guglu. Za ostale si pa sam išči.

St235 ::

In jaz bedak sem mislil, da se pogovarjamono beko...
Rofl, skoda energije, se posebej pri tako podrobnih navodilih kot si jih linkal.

RobertDev ::

Navodila so čisto jasna, kdo ti je kriv če nisi iz elektro foha 400V 3N ~ + 5 X 1,5 mm2, in ja res je na tržišču dobimo vseh vrst indukcijske 1f, 2f, in 3f, lahko je tretja faza za pečico, lahko pa da ni in je za indukcijsko. Sploh v bloku jim je zanimivo povedat, da to ne bo delal, ker imajo za stari štedilnik eno fazo, potem seveda hočejo nov vodnik z tremi fazami, celo stanovanje pa na eni fazi...
Boš pa v navodilih našel bolj podrobno zakaj se ti ugasne, lahko je pregretje, lahko je zaradi zaščite, običajno se pa ne izklopi, ampak samo zniža moč na prvo stopnjo, če imaš dve stopnji po plošči.

dominuspro ::

karioka32 je izjavil:

Pozdravljeni,

Včeraj, ko se je pripravljalo veliko družinsko kosilo in je bila obremenjena plata (vžgane vvse 4 indukcije), je po 1 uri začela crkovat. Po 10minutah "počitka" pa je zalaufala nazaj...



Moja 2 centa:
Očitno se pregreva. Lahko je problematična montaža, lahko je za en drek zasnovana indukcija, lahko pa je crknil kak ventilator v njej. Če je montaža, je najverjetneje rešitev zakomplicirana ali nemogoča. Če je točka 2, te reši drugi model. Točko 3 pa pokriva garancija.

Zvezdica27 ::

lp,

nisem še videl indukcije na 3 fazne vodnike. Je ali na enega al na dva. Na tri še ne.

Kakorkoli, najverjetneje gre za pregrevanje. Nam se je star Candy hudo pregreval. Electrolux (5 let star) ne, zdaj tudi Bosch ne.

Najboljši test je peka palačink: če lahko spečeš 30 palačnik (plata mora biti vsaj na 8 ali 9 od 9), je to super. Na candy smo za to potrebovali vse 4 plate pa še ni šlo vedno ;) je pa sicer dobro delovala.

Kar se tiče zaznavanja posod: nimaš kaj, kolikor je velik senzor, toliko zazna. Običajno so težave z malimi piskrni na velikih rinkah - ne zazna. Tu je bil electrolux car, potegnil oje vse, povsod.

zz

          ::

Zvezdica27 je izjavil:

nisem še videl indukcije na 3 fazne vodnike. Je ali na enega al na dva. Na tri še ne.


Moja ima priključke L1, L2, L3, N in ozemljitev. Pri enofaznem priklopu brikaš vse tri L-je, pri dvofaznem daš eno fazo na L1 in drugo na L2 in L3, pri torfaznem vsako na svoj priklop. N in ozemljitev sta jasno vedno priklopljeni.

Zgodovina sprememb…

Glugy ::

Kdo ti je pa montiral indukcijsko? Mal jim na lep način pojamraj mogoče ti bodo prišli pogledat če je kej narobe zvezan. Če ne je pa neki z indukcijsko narobe in jo verjetno lahko uveljavljaš kot stvarno napako / garancijo.

trenerkar ::

Najverjetneje pregretje. Ampak to ni odvisno samo od indukcijske plošče, ampak mora biti tudi okolica primerna da se toplota lahko odvaja. Kako pa imaš narejeno pod plato?

K0l1br1 ::

Od kdaj imajo indukcije 3 faze?
EDIT: aha, to ima samo kemikaze. Ostali smrtniki dve faze, ki so čisto dovolj za skupno moč, pazi to, cca 7kW.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: K0l1br1 ()

Stari maček ::

K0l1br1 je izjavil:

Od kdaj imajo indukcije 3 faze?
EDIT: aha, to ima samo kemikaze. Ostali smrtniki dve faze, ki so čisto dovolj za skupno moč, pazi to, cca 7kW.

Ti nimaš kaj dosti pojma o elektriki, a ne? Rad pa pametuješ! No, s takimi zapisi se le sramotiš, kajti dosti boljše je imeti priklop na tri faze, saj je instalacija tako manj obremenjena.

K0l1br1 ::

Dve fazi za 7 kW je čist dovolj. Ne vem, zakaj bi bilo sramotno štedilnik z dvema fazama dati na dve fazi. Lahko bi ga gonil tudi na eni fazi, če smo že na tem, pa se droti ne bi stopili, in ustrezno varovalko ne bi ven vrglo.

Daliborg ::

Sem danes zmontiral pečico beko tako da sem si malce ogledal vezavo in kable. Ploščo imam pa steklokeramiko Bosch in ima možnost priklopa dveh faz, windigo je tukaj sto odstotno zadel kar se tiče napeljav in možnost uporab varovalk. Ok tudi sam se spomnem da je bil 3 fazni tok v bivši bajti in tudi v novi bajti sva s fotram povlekla 3faze. Sem ga prav poklical in vprašal "zakvaj pa ne v blokih?" in pravi da nimaš kaj rabit 3 faze v stanovanju razen če ne misliš nekih strojev priklapljat gor :))
lp
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

antrim ::

Hm. Naša indukcija potegne skoraj 9kw na max in ima 3f priklop (pečica je priklopljena samostojno). Bosch PXE645FC1E.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: antrim ()

Zvezdica27 ::

lej, zadeva se mu pregreva, to je en krat ena. Tudi meni se je (Candy), zdaj ne več (electrolux in sedaj bosch).

Ne vem kje bi sploh rabil 9kw, že 7 je vrh glave, kar sta pač 2 fazi. Da obstajajo prave trofazne, nisem vedel.

zz

          ::

Zvezdica27 je izjavil:

lej, zadeva se mu pregreva, to je en krat ena. Tudi meni se je (Candy), zdaj ne več (electrolux in sedaj bosch).

Ne vem kje bi sploh rabil 9kw, že 7 je vrh glave, kar sta pač 2 fazi. Da obstajajo prave trofazne, nisem vedel.

zz


Po moje je tudi krivo pregrevanje.

Glede moje plošče: v navodilih navajajo največjo moč 7400W, Kot sem omenil, omogoča priklop na 3 faze. Če že imam v hiši trifazni priključek in do štedilnika potegnjene ustrezne kable, potem ne vem, zakaj ne bi priklopil tako.

knesz ::

Jaz sem imel popolnoma enake simptome pri Gorenju. Preveril in premeril sem vse vode, nazadnje se je izkazalo, da je problematično neko vezje, ki je bilo zamenjano v garanciji z novejšo verzijo (rev). Glede na to, da verjetno vse skupaj izdeluje koncern EGO bi predlagal klic na servis in uveljavljanje garancije.
Edit: priklop je na eno fazo in po servisu brez problema na polno delajo vse plošče.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: knesz ()

"NaN" ::

Pri nekaterih je bil problem vgradnja. V navodilih je jasno pisalo da mora biti pod pultom reža za zrak, vgrajeno pa je bilo tako, da je vse "dihtalo". Potem pa se je vse skupaj pregrevalo in je izklapljalo plošče.
Najprej preveri navodila za vgradnjo!
Lahko pa napišeš še model.

          ::

knesz je izjavil:

Edit: priklop je na eno fazo in po servisu brez problema na polno delajo vse plošče.


Če bila problematična ta ena faza, bi izpodbijalo varovalko (ali pa stalilo kakšno žico), najbrž gre res za slabo vgradnjo, kjer je na voljo premalo zraka za hlajenje.

urosh ::

Nasa AEG HKL85510IB - vecja, s 5 ploscami, potegne do 10700W in ima dvofazni proklop. Ce dam vse na polno, jih omeji.

dj_uro ::

sicer še čakam na priklop Gorenjeve 90cm plošče, ki ''potegne'' do 11kW; električar mi je potegnil samostojen 5 žilni kabel direkt iz omarice do mesta, kjer bo otok in priklopljena omenjena plošča... Naj bi bilo dovolj;
vw-klub.si

Invictus ::

Večina tukaj malo pozablja, da je ponavadi faza varovana z 10A (2,2 KW moči) ali 16A (3,5 kW - ponavadi za kuhinjo) varovalko. Celotno stanovanje ima dostikrat samo 20A glavno varovalko, ker se špara na priklopu, namesto 32A. In samo eno fazo.

Seveda, ko vklopiš več hudih porabnikov, začne varovalke metat ven.

Vse to je ponavadi posledica zanič štromarja, ali pa šparanja lastnika. Čeprav je ta elektro material nemarno poceni glede na ceno dela in ostalega dela pri obnovi stanovanja.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Utk ::

Kje vidiš kako metanje varovalk v tej temi?
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Indukcijska plosca tezave

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
333162 (1502) Comandante
»

Priklop vtičnice ??

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
4815355 (4574) starfotr
»

Priklop kuhinjskih aparatov

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
383280 (2379) TheBlueOne
»

Priklop električnega štedilnika s pečico

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
4315235 (6390) starfotr
»

Priklop štedilnika - kako? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
11942707 (29300) borut_p

Več podobnih tem