» »

Windows 8.1 Pro - problem na slabšem PCju

Windows 8.1 Pro - problem na slabšem PCju

someboody99 ::

Pozdravljeni! Windows 8.1 Pro sem namestil na svoj boljši PC že kak teden nazaj. Z njim ni nekih problemov. Vse deluje... Doma imam še en precej slabši PC, imel je Windows 7 Professional (delal brez problema, čeprav ima ta PC 2 GB rama, kar je minimum, drugače je bila v originalu na tem PCju naložena Vista :| ). Tale PC je star že kar nekaj let, jaz ga uporabljam bolj malo (skorajda nič), in sem zadnjič naključno opazil, da je disk kar precej "nafilan" z raznimi stvarmi (tudi virusi itd.). OK, rekel sem si, zakaj pa ga ne bi malo "osvežili" oz. posodobili. Ker je PC bolj slab (2 gb rama, verjetno bom updatal na 4 gb, procesor AMD Athlon 64 bit 2.3 ghz dual core, disk ni SSD ampak HDD Seagate Baracuda nekaj takega...) sem na internet pogledal minimalne sistemske zahteve za Windows 8.1... Okej, zaženem namestitev na CDju, vse lepo in prav, pridem do konca, pokaže se desktop. OK, Windows 8.1 Pro je nameščen. Naložim seveda nekaj osnovnih stvari; driver za grafično, Google Chrome, Classic shell, antivirusni itd... PC malo sprobavam, oz. sem kar nekaj časa na njem, deluje presenetljivo dobro, nič kaj slabše kot je Windows 7 na tem PCju. Računalnik izklopim, ker sem prenehal z uporabo...

OK; tukaj se pojavi problem:
Računalnik vklopim čez nekaj ur, ker želim spet nekaj pogledati, oz. namestiti... PC se vklopi, pokaže se moder Windows logo, z krogcem, ki se vrti (:D), nato nastane tema, vse črno (moral bi se pokazat login screen). Če premaknem miško se ta pokaže, in jo lahko premikam. Ampak tu ni login screena, PC oz disk nekaj "melje". OK, PC je malo slabši, rabi nekaj več časa, zato ga pustim nekaj časa... Ampak ne, disk več ne melje, je naložil svoje, poskusim premakniti miško, ta se pokaže...
Zanimivo je to, da potem pač PC moram nekak izključit, ker očitno ne bo nič, za to pritisnem "power button" gumb, s katerim PC prižgeš, se za sekundo pokaže login screen, nato pa se PC začne normalno ugašat (pokaže se "zaustavitev sistema"...). V čem mislite, da je problem? Hvala!

popster ::

upas dodat se en ram modul?

someboody99 ::

popster je izjavil:

upas dodat se en ram modul?

Ja...

hojnikb ::

Problem ni v ramu. Tole smrdi po kaki okvari al pa mu manjka kak sys fajl.

poči še enkrat win8.1 inštalacijo in dej tam repair.
#brezpodpisa

someboody99 ::

OK, problem rešen... Disable fastboot (ki je po defaultu enabled)... Ram in disk pa bo itak treba nadgradit...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[WINDOWS 8] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1490423896 (7535) jedateruk
»

Brezplačna nadgradnja na Windows 10 še vedno mogoča (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
7924678 (14536) floyd1
»

nova inštalacja in problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
281230 (775) TOP
»

Windows 8.1 je prispel (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
27081994 (66381) phone8
»

Windows 8 uvaja hitri zagon (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
11927662 (21851) Jst

Več podobnih tem