» »

Najmočnejši CPU za Asus P5Q Deluxe

Najmočnejši CPU za Asus P5Q Deluxe

abaximan ::

Hoj,

Imam par let staro mašinco v kateri je Processor Intel Core2 Quad CPU Q6600(2.40GHz), GTX660 2GB in 8GB RAMa. Za tiste zadeve, ki jih delam na tej mašinci je vrh glave, vendar pa rad občasno igram kakšno igro. Nisem ravno fanatik, samo kdaj pa kdaj pa paše. Očitno pa so se zahteve v zadnjem času noro povečale, saj se do predkratkim skoraj vse igre igral na high nastavitvah. Sicer moram reč, da sta mi nov Dragon Age in Farcry na srednjim nastavitvah delali bp, tako da verjetno bi z dobro optimizacijo tudi ACU delal bp.

Skratka, ker imam planirano novo mašinco za katero imam namen dati 1000 do 1200 EUR šele poleti 2016, me zanima, če bi kaj dosegel s kakšnim močnejšim procesorjem, ki bi ga verjetno nabavil preko bolhe ali kaj podobnega - seveda da lahko igrma vsaj na minimalnih nastavitvah :) Mogoče še novo GPU? Se mi to sploh splača? En kolega mi je tudi rekel, da bi z lahko z navijanjem pridobil +30% že na obtoječi konfiguraciji, samo verjetno se potem zmanjša tudi življenska doba procesorja?

Mi lahko kdo poda mnenje o tem in kateri procesor bi bil potem sploh še primeren za tole ploščo. Na tej strani sem gledal spisek kompatibilnih CPU http://www.cpu-upgrade.com/mb-ASUS/P5Q_..., samo moram reč, da nisem siguren kateri je zdaj najmočnejši. A je Q9650, rev.E0, 3 GHz, 1333FSB, L2:12MB, 4 cores ali je še kaj močnejšega?

Insan3Lik3 ::

če rabiš za igrice uzameš core2duo, sam sem imel E8400 overclockanga na 4GHz, lahko uzameš E8600, sej se prodajajo po 20€ če se ne motim

Meizu ::

Nakup tega, kar ti priporočaš bi bil denar vržen stran, pa še slabši CPU bi bil. Nismo več v letu 2007, kjer je bila podpora iger 4 jedrnikom večinoma slaba oz. neobstoječa.

Edit:

Ontopic:

Kaj dosti ne boš mogel narediti brez nadgradnje matične plošče. Q6600 je namreč za tisti socket med boljšimi procesorji kar jih je bilo. Obstaja še Q9xxx serija, kot si že sam ugotovil, ki se boljše navija, tako da če ti uspe najti ta primerek rabljen za normalne denarje, potem vzemi.

Zdaj odvisno kateri step ima tvoj q6600 ampak določene se je dalo kar konkretno navit, včasih tudi proti 4.0ghz za 24/7 setup. To ti bo pravzaprav prineslo najboljše rezultate. Nabavi si en dober zračni hladilnik (ki ga boš lahko mimogrede prenesel na novo kišto ob nakupu) in navij zadevo, pa bo.

GTX660 je pa ubistvu še vedno zelo dober mid range GPU, praktično še čakamo njenega naslednjika. GTX960 še zunaj ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

Silvo ::

Navij tega Quada vsaj na 3.0Ghz(Gre sigurno več) in GTX660 bi morala dati kaj več od sebe.
Glede življenske dobe procesorja se ne sekiraj.
Silvo

abaximan ::

Mislim, da imam še nekje en Zelman dodaten ventilator, drugače pa imam tole ohišje http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist... ki bi naj bilo prav za navijanje - recimo ? :) Baje pa naj bi že obstoječi hladilnik bil dovolj dober za navijanje? Tako so mi takrat vsaj rekli pri Funcomu. Lahko to kako preverim? Postam kakšno fotko? Če se bom pa odločil navijat, me boste pa potem kar nekaj časa morali prenašat :)

abaximan ::

Hoj,

Evo upam, da ob na tole kak odziv. Malo sem se igral in navil FPS na 333 in zdaj dela brez težav že 24 ur. Se, tudi igral Dead Island na max grafiki pa se je so se dva jedra segrela max 62C, dva pa sta ostala pod 60C, sicer pa ob normalnem delu (word, firefox, qtorrent) dva jedra gresta do 42-44C, dva pa sta tam okoli 38C. Sem sicer nekaj testiral in je tudi na 370 FPS normalno zagnalo windowse, samo je temperatura preko 70C šla, pa sem raje spustil nazaj na 333.

So takšne temperature OK ali ne?

Meizu ::

Q6600 so bili znani po tem, da so se kar precej greli, tako da 70c ni nek hudič, čeprav čez tole osebno tudi ne bi šel, sploh za 24/7 setup. Do 70c je čisto sprejemljivo.

kozmy ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kozmy ()

abaximan ::

Ja...samo kje dobit to. Že zajslabšim iz te serije bi bil zadovoljen :( Pri nas nisem našel, preko iz tujine si pa preko spleta ne upam kupit.

hojnikb ::

navij kolker gre, kej druga se ti pa s tem abakom ne splača jajcat. 775 quadi so še vedno zlato pri nas.
#brezpodpisa

abaximan ::

Nekaj me še zanima...Imam GTX 660 Windforce in sem pred kratkim opazil, da se jih dobi poceni, skratka ceneje kot da kupujem novo in močnejšo GPU - no to se po mojem niti ne splača. A bi bila solidna alternativa še eno GTX 660 not porint za igrat? Verjetno bi bila razlika :)Pa verjetno mora isti model biti, da to deluje ali kako? Sklepam, da pa ni tak problem to skupaj spravt.

Te teme ne bi forsiral, pa sem že na trenutni konfiguraciji bp igral skoraj vse igre na high nastavitvah. Edino pri Assasins Creed Unity je začelo štekat. Še Dying light je bolj ali manj na high nastavitvah, kljub temu da so se ljudje z 1x boljšo konfiguracijo pritoževali nad tem kako jim ne dela.

CPU sem zdaj brez kakšnega dodatnega hladilnika navil na 3.13 GHz in dela stabilno 24/7 že kakšne 3 tedne. S tem, da sem mu samo FPS povečal. Sklepam, da bi z kakšnim boljšim hladilnikom pa res lahko prišel na 4GHz ali vsaj blizu?

hojnikb ::

ne. prodaj obstoječo 660ko in kupi neki v stilu 280X...
#brezpodpisa

gddr85 ::

za cpu požrešne špile boš rabu tud drug cpu, ne glede na to kater in kolk gpujev rukneš notr


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero grafično kartico kupiti? (Q6600, BF3) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10213304 (8503) k4vz0024
»

q6600 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
10616688 (13687) SuperVeloce
»

AMD a10 5800k vs intel Q 6600 GO

Oddelek: Kaj kupiti
312598 (1846) Unknown_001
»

nova grafična in intel q6600

Oddelek: Strojna oprema
403328 (2537) severjug

Več podobnih tem