» »

Najkvalitetnejša široko-komercialna čokolada?

Najkvalitetnejša široko-komercialna čokolada?

«
1
2 3
...
5

vostok_1 ::

Iščem čokolado s karseda najvišjo kvaliteto in okusem, vendar dostopno v (splošnih) hipermarketih. Če se le da, naj bo klasične oblike in zmernim polnilom.

tnx
  • spremenil: vostok_1 ()

TehDucky ::

Choceur Noir v Hoferju ali pa Lindt?

Tilen ::

Kaj zate pomeni najvišja kvaliteta čokolade?

Tale je kar ok.

Gorenjka - malina

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Tilen ()

;-) ::

Livesmart360 ni visokokomercialna kvaliteta pa top brez mleka in sladkorja;)

mitja73 ::

Vsake učke majo svojga malarja, tko da 100 ljudi = 100 okusov. Raje testiraj v živo in izberi "svojega"

;-) ::

Niso tu ucke vitamin b je...od tega postanes "odvisen" isto kot pivo le da ima ta cokolada 200x vec tega vitamina, prvic ti ni dobra potem pa stalno bolj.

Brane22 ::

V bistvu ne. Meni se zagravža, ko telo nafila svoja skladišča.

vostok_1 ::

V bistvu iščem temno/melčno čokolado, ki je kvalitetnega okusa in texture. Ta poceni čokolade običajno napadajo jezik in sploh niso gladke.
Lindt recimo je zelo blaga čokolada, ki dobro teče.
Lahko bi tudi rekli, da iščem konkurenco lindt-a.

Jarno ::

Konkurenca je vsekakor Milka, tudi Merci je ok.
Čeprav imam izkušnje, da ni slabo obiskat namenske trgovine s sladkarijami, kao čokoladnico.

NonPlusUltra ::

Toblerone dark z medom in mandlji (sicer ni klasične oblike) in Gorenjka jedilna (ja, resno).
"For a long time now I haven't existed. I'm utterly calm.
No one distinguishes me from who I am."

mailer ::

Milka je na žalost z leti postala ena slabših čokolad vsaj po mojem okusu. Najboljše so kakovostne črne čokolade z veliko vsebnostjo kakava, tam nad 60%. Toblerone se mi ni preveč dopadla ravno zaradi dodatkov (karamela, med). Poglej še v Hofer in Lidl, kjer so imeli temne čokolade z različnim suhim sadjem.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

PurpleMoo ::

Meni najljubši sta Lindt Excellence Intense Orange, in Gorenjka (Temna) Brusnice & Jabolko.

Gorenjke nisem preveč marala, dokler nisem poizkusila njihove temne čokolade ... Jami!

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: PurpleMoo ()

vostok_1 ::

Intense Orange je zakon ja. Probably my favourite.

Sicer pa ni šans, da je milka konkurenca Lindt-u. Je vsaj za eno ali dve stopnji nižja. Milka ti hitro, podobno kot cenejše čokolde, overloada brbončice. Mi pa je všeč, ker ima ogromno število različnih polnil.
Gorenjka...meh. Kaj pa vem, precej average.

Toblerone...ni slab, sam ni to kar iščem.
Škoda, v slo je bistveno manjša izbira čokolad v trgovinah napram tujini. Pa niti ne govorimo o nišnih proizvodih, čist mainstream zadeve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

#000000 ::

tole je TOP kvaliteta brez sladkorja, jest jo kupujem online, pred leti pa osbno

http://www.cioccolatobanchini.it/en/

T(he) Boss ::

Meni je všeč ta (vendar temna varianta, mislim, da je zelena, kjer je ta rdeča) iz Hoferja:

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Tilen ()

#000000 ::

Godiva je znamka ki jo najdeš skor povsod in vsi jo poznajo, ni ravno poceni ampak spada med TOP, če ne celo na sam vrh, če jo Emirati Airlines imajo v menuju ne more bit slaba.

Okapi ::

Od tistih, ki jih pri nas dobiš v večjih trgovinah, je Lindt vsekakor najboljša (sicer stvar okusa, ampak na splošno rečeno).

Sicer so pa zanimivi cenovni razponi.
Najcenejše čokolade so okoli 5-7 evrov/kila (blagovne znamke trgovcev).
7-10 evrov/kila (ali do 15 za kakšne posebne temne) so solidne "vsakdanje" čokolade - Milka, Gorenjka ...
Lindt je 15 do 25 evrov. Tu nekje se začnejo tudi malo boljše belgijske čokolade, recimo Cote d'Or.
Potem pa pridejo bolj butične čokolade, Dolfin, Valhrona, Godiva, Neuhaus ..., s cenami 30-100 evrov/kila.

O.

bambam20 ::

mailer je izjavil:

Milka je na žalost z leti postala ena slabših čokolad vsaj po mojem okusu.


Seveda, če kupuješ pa tisto, ki je narejena v Bolgariji za naš trg. Pejt v Mullerja , kjer dobiš Milko iz Nemčije. Razlika kot dan in noč.

Okapi ::

Razlika kot noč in dan, na slepem poskusu pa ju skoraj sigurno ne bi ločil.;)

O.

PurpleMoo ::

Okapi je izjavil:

Razlika kot noč in dan, na slepem poskusu pa ju skoraj sigurno ne bi ločil.;)

O.


Tako nekako, kot z Nutello. :D

Drugače pa hands-down najboljša čokolada, ki sem jo kdajkoli jedla:

http://www.spruengli.ch/?lang=en

Mmmm ...

#000000 ::

To s čokolado je kot z vinom, mojo kolega je enkrat sikal da naše vino ne seže do kolen francoskim, in smo mu napolnili eno butelko francoza z mislm da največjo brozgo v tistem času (en starček al je blo grajska črnina) neki v tem stilu, je hvalu da ne verjemaš, na koncu smo mu povedal kaj je pil pa namni verjel :)

Rias Gremory ::

Meni osebno je bila dobra ena temna čokolada s pomarančo. Vendar nisem čisto siguren kdo je bil proizvajalec, zdi se mi, da je bila Gorenjka.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

bambam20 ::

Okapi je izjavil:

Razlika kot noč in dan, na slepem poskusu pa ju skoraj sigurno ne bi ločil.;)

O.


To seveda ni res, ker se bolgarska Milka ali pa nemška milka zelo razlikujeta glede samega okusa.

noraguta ::

vse podobno sranje. še najhuj so une z visokim odstotkom kakava... zotter pa konc debate.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

radmannsdorf ::

Rias Gremory je izjavil:

Meni osebno je bila dobra ena temna čokolada s pomarančo. Vendar nisem čisto siguren kdo je bil proizvajalec, zdi se mi, da je bila Gorenjka.

ta je huda ja!

Hk416 ::

Švicarska, zavita v modro embalažo (nimam pojma kako se imenuje).

Blinder ::

že za 3.5€/kg se dobijo v akciji
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

bosmla ::

Evo...


Sestavine: kakavova masa*, kakavovo maslo*, sladkor kokosovih cvetov*. *Iz ekološke pridelave.
Vsebnost kakava: najmanj 92%.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Tilen ()

Buggy ::

meni in moji dragi, ki ima kar prefinjen okus za te stvari (klasice cokolade sam ne maram) je pa najboljsa crna cokolada iz hoferja (pomarancna)...ne vem koliko % kakava 85, ce kdo pozna, je pa zadnje case redko na polici.

piromanček ::

v ploščici je meni lindt najboljša...maš pa pol butične ala amedei ipd., ampak te dobiš v čokoladnicah

korenje3 ::

TehDucky je izjavil:

Choceur Noir v Hoferju ali pa Lindt?


ne mi s temi sranji iz hoferja pa lidla. tam majo vse čokolade neko napako. al so gnili lešniki notr, al je % mašlobe preko vseh mej...

dejstvo je da se prah kakavovca kupuje kot nafto in je povsod enak.
pri meni za dobro čokolado velajo slednji faktorji:
- hermetično zaprta
- sveži lešniki/sadje ipd
- razmerje maščob, sladkorja in kakava, gledam da je veliko beljakovin in manj maščob
- pri čokoladah s polnilom mi je najbolj pomembno, da je čisto sadje in ne nek mlečni mix s polno sladkorja

v glavnem v ta rang kvalitetnih čokolad se uvrščajo milka, lindt.
milka sicer res ni zdrava, ker je en kup maščobe, ima pa dodatke ki so ponavadi pač taki kot morajo biti. prav tako recimo razmerje lešnikov v čokoladi in pa razporejenost po površini. pomembno je tudi predvsem to da so lešniki v celoti pokriti s čokolado ali pa da je pač pakirana tako da je hermetično zaprta.
pri čokoladah iz lidla temu ni tako, zato lešniki gnijejo ali pa se presušijo. prav tako so lešniki pri tistih čokoladah kar malo po svoje. bi rekel tudi da dajajo v te cenene čokolade lešnik 2. klase.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

bambam20 ::

korenje3 je izjavil:


milka sicer res ni zdrava, ker je en kup maščobe, ima pa dodatke ki so ponavadi pač taki kot morajo biti. prav tako recimo razmerje lešnikov v čokoladi in pa razporejenost po površini. pomembno je tudi predvsem to da so lešniki v celoti pokriti s čokolado ali pa da je pač pakirana tako da je hermetično zaprta.
pri čokoladah iz lidla temu ni tako, zato lešniki gnijejo ali pa se presušijo. prav tako so lešniki pri tistih čokoladah kar malo po svoje. bi rekel tudi da dajajo v te cenene čokolade lešnik 2. klase.



Sestavine za milko, ki jo za naš trg delajo v Bolgariji so 2. klase. To se okusi. Zato pa kupujem samo v Mullerju, kjer imajo robo prve klase. Za ostale smo pač ničvredni primitivci in nam turijo 2. klasne proizcode.

bambam20 je izjavil:

korenje3 je izjavil:


milka sicer res ni zdrava, ker je en kup maščobe, ima pa dodatke ki so ponavadi pač taki kot morajo biti. prav tako recimo razmerje lešnikov v čokoladi in pa razporejenost po površini. pomembno je tudi predvsem to da so lešniki v celoti pokriti s čokolado ali pa da je pač pakirana tako da je hermetično zaprta.
pri čokoladah iz lidla temu ni tako, zato lešniki gnijejo ali pa se presušijo. prav tako so lešniki pri tistih čokoladah kar malo po svoje. bi rekel tudi da dajajo v te cenene čokolade lešnik 2. klase.



Sestavine za milko, ki jo za naš trg delajo v Bolgariji so 2. klase. To se okusi. Zato pa kupujem samo v Mullerju, kjer imajo milko prve klase. Za ostale smo pač ničvredni primitivci in nam turijo 2. klasno milko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

Buggy ::

- hermetično zaprta
- sveži lešniki/sadje ipd


a tvojo izbrano cokolado ti mora potem se kdo z latex rokavickam v usta dajat :8)

Ne vem zakaj tretiras Hoferjevo/kerokol_drugo crno cokolado 85% kakava isto kot neko mlecno Milko spacano bohvej kje?
A samo zato ker je Milka...Hofer je pa no_brand?

razlozi prosim, morda sem te samo narobe razumel...me zanima!

bambam20 ::

Buggy je izjavil:

- hermetično zaprta
- sveži lešniki/sadje ipd


a tvojo izbrano cokolado ti mora potem se kdo z latex rokavickam v usta dajat :8)

Ne vem zakaj tretiras Hoferjevo/kerokol_drugo crno cokolado 85% kakava isto kot neko mlecno Milko spacano bohvej kje?


razlozi prosim, morda sem te samo narobe razumel...me zanima!


Malce razgledanosti ti ne bi škodovalo, kje izdelujejo Milko za SLOVENSKI TRG in KJE JE IZDELANA ZA NEMŠKI.

Buggy ::

a si prevec pameten al kaj...mislis katero lahko kupim v Mullerju in katero v Sparu? A Milko delajo prav za SlO trg..mogoce celo samo za Zgornjo Kungoto? O drugacnih trziscih in o razlicni kvaliteti/sestavinah tega artikla pa ze vrabci civkajo.

Sploh pa ni bilo to moje vprasanje in ce znas razbrati po cem sprasujem se drugic vzdrzi komentarja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

detroit ::

Meni osebno je najljubša taka ki skoraj nima člokolade sam riž in mleko (s budget), drugače pa lindt, in te sparove (joj ne vem točno imena, so pa sleek, dokaj tanke) so tudi zeloooo dobre, pa nisem ljubitelj čokolade

P.S. milka je pravzaprav ena slabših čokolad ampak to je pač moj okus.
Sicer pa je bivša delala v čokoladnici in seveda je imela za povedat čez vse te "trgovinske" čokolade ful;)
Skero

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: detroit ()

Rias Gremory ::


- hermetično zaprta


Ne pretiravat no. :))
Si kot audiofili, ki pretiravajo in hočejo zlat kabel z 99.99999% čistostjo.

IMHO če se rabi dobro čokolado se kupi nekaj z visoko vsebnostjo kakava, tam nad 50% in je to to.
Je že res, da ima vsak svoj okus ampak je dejstvo, da je v milki več cukra kot v temnih čokoladah in je to potem bolj napol čokolada. Ima pa milka veliko okusov.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Zgodovina sprememb…

Tilen ::

bosmla je izjavil:

Evo...


Sestavine: kakavova masa*, kakavovo maslo*, sladkor kokosovih cvetov*. *Iz ekološke pridelave.
Vsebnost kakava: najmanj 92%.


Ravno zaradi tega sem napisal zgoraj po čem se meri "najkvalitetnejša" čokolada. 92 oz. 99% kakava pač ni nekaj, kar bi se topilo v ustih in imelo za punce dober okus. ;)

Lind Excellence 99%

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Tilen ()

Ganon ::

bosmla je izjavil:

Vsebnost kakava: najmanj 92%.


Bruhnem pri prvem koščku.

vostok_1 ::

To be honest, vse kar je nad 75% mi ne gre. Way to bitter. Sem že poskusil to 90+ lindt, sam je blo hardcore zame.

Tilen ::

Katero si do sedaj imel najraje, da si se sploh odločil odpreti takšno temo? :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

SimplyMiha ::

Če ni lešnikov v čokoladi, je sploh ne vzamem.

mitja73 ::

Nekateri bio-eko-green friki bodo vedno trdili da je več kakava boljše in oh in sploh naj naj. Sladkor in ostalo kar naredi čokolado pa je vse bljak.
Okus je individualen in vsakemu svoje.

vostok_1 ::

Tilen je izjavil:

Katero si do sedaj imel najraje, da si se sploh odločil odpreti takšno temo? :)


Lindt intense orange, je vrjetno med najboljšimi, če ne top. (v tej kategoriji)

solatko ::

Najboljša čokolada - Kraš - Životinjsko carstvo!
Delo krepa človeka

Tilen ::

Med kvalitetnejšimi zagotovo ni.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

SimplyMiha ::

solatko je izjavil:

Najboljša čokolada - Kraš - Životinjsko carstvo!

Bljak. Nateg od natega. Dobiš ubogo čokoladico in zraven sličico kot tolažbo za mnogo prekratek užitek. Folk kupuje to bolj zaradi sličic kot pa čokoladice same.

Zgodovina sprememb…

Alencica ::

Tiste, ki so bile v zlatih ovitkih po 8, mislim da je od Krasa. Ampak se jih ne dobi nikjer vec se mi zdi, mogoce v Kras butiku na Copovi.
Se jih kdo spomni??

radmannsdorf ::

Ste še mene zrajcal s to čokolado zdej. sm glih iz šopinga.
Gorenjka po 0,91€. Tiste 2-4€ se mi zdijo kr mal predrage za moj žep.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Tilen ()

hotwheels ::

Zdaj sem si kupo to Lindt excellence intense orange, ker ste jo tu priporočali in je res top! Milka itd. se ne more primerjat!
«
1
2 3
...
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Okus nutelle (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
32658822 (19479) Zvezdica27
»

Hrana iz Lidla, Spara, Hoferja, Tuša, Mercatorja itd. (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
347104025 (40483) zmaugy
»

cocacola (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12523332 (19494) Super Sonic
»

vroča čokolada

Oddelek: Loža
364203 (3019) Pyr0Beast
»

čokolada (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
697960 (6641) DoloresJane

Več podobnih tem