» »

Okus nutelle

Okus nutelle

««
«
1 / 7
»»

exoticfish ::

Kakšen se vam zdi okus nutelle iz raznih trgovin, kot je Hofer, Müller, Lidl...? Meni osebno je še boljši okus, kot pri original nutellah. Kako se pa vam zdi?

Lp

Dr_M ::

Cak, kaj?
Nutella je nutella. A je v kaksni trgovini kaj drugacna?! 8-O

einstein :P ::

:)) verjetno je mislil na splošno eurokrem ali kaj podobnega?
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Shegevara ::

einstein :P je izjavil:

:)) verjetno je mislil na splošno eurokrem ali kaj podobnega?


zdej si se pa še ti zafrknu. Evrokrem je tud znamka kot nutella:D

einstein :P ::

ja no potem pa kremni namaz oz. nekaj takega :))
STAY OUT OF MY TERRITORY!

fosil ::

Dr_M je izjavil:

Cak, kaj?
Nutella je nutella. A je v kaksni trgovini kaj drugacna?! 8-O

Da.
Pri nas večinoma prodajajo poljsko nutelo, ki je slabša.
Nemška iz mullerja je precej boljša.
Za moj okus sta boljša kot poljska nutela tuda namaza iz hoferja in lidla, nutoka in choko nussa.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

bozicek ::

Odvisno

Poljska ima vec lesnikov v masi
Nemska ima vec cokolade

Kar ti pase, zato pa vsak folk hvali svoje
Darila letos samo za poredne

fosil ::

Ne, vse imajo po 13% lešnikov.
Ampak poljska deluje nekako bolj mastna.
Nemška pa je bolj mazava in temnejša, verjetno je res več čokolade noter, ampak ne na račun lešnikov.
Poljska je pač drugorazredna roba za vzhodno evropo.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

alexa-lol ::

Vi se zajebavate amapk jst sm to testiru...

Nutela 440g iz Mercatorja vs Nutella 450g iz Mullerja
Iz Mercatorja - narejejna na poljskem, malo sveltejša in bolj tekoča manj viskozna, okus popolnoma enak.
Iz Mullerja - narejena v Avstriji, malo temnejša, malenkost bolj viskozna.. enak okus.

Bom jutri dal še slike.

einstein :P ::

"Zdaj bo po možnosti padla še tista debata o Nutelli iz Müllerja in ostalih trgovin."


Kopirano iz teme o čokoladi od uporabnika "Ganon" :))
STAY OUT OF MY TERRITORY!

barakus ::

Je razlika ja, nekje obstaja tudi diploma, ki primerja različne nutele glede na poreklo.

kixs ::

Pri nas dobis vecinoma poljsko, nemsko v Lidlu in Mulerju, francosko pa v Leclercu (ne vedno). Po dekleraciji imajo vse enako sestavo. Ze na izgled in mazavost pa ni tako. Nemska ima vec kakava, je bolj temna in se slabse maze kot poljska in francoska. Glede na mazavost, je verjetno dodana drugacna mascoba oz. ima drugo razmerje. Poljska in francoska sta malo sladkejski - verjetno zaradi manj kakava.

Enkrat sem bral, da je razlika v mazavosti zaradi razlike v kruhu. Nemski obicajni kruh je precej bolj kompakten kot francoski. Ce bi zelel z nemsko nutello namazat francoski kruh, bi se kruh zdrobil.

zee ::

Mercator: poljska Nutella, slab okus in mazljivost
Müller: nemska Nutella, boljsi okus in mazljivost
Original (Italija): top zadeva tako v mazljivosti in okus
Avstralija*: po kvaliteti nekje med italijansko in nemsko, dosti bolj tekoca zadeva

Med prvimi tremi lahko locim brez tezav.

* - avstralsko Nutello prodajajo v Singapurju
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

cortez ::

V Sparu so imeli italijansko Nutello (z neko nagradno igro v italjanščini), ko pa sem šel isti dan v Italijo in v njihove trgovine, pa so imeli Francosko ?!

darkolord ::

Pa francosko se tudi pri nas dobi. Je tudi precej tekoča.

koyotee ::

alexa-lol. ce je tebi okus enak med poljsko in bilokatero drugo nutello, pol tut ce bi ti dal za jest marmelado,.bi rekel da je okus enak
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

RejZoR ::

Jezst najraje jemljem nemško v Lidlu če že.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Vanquish ::

v Leclercu imate "navadno" in francosko - seveda je tudi razlika v ceni, pa lahko direktno kupite in probate.

Brias ::

italijanska je no.1 , vendar na prvi pogled ni toliko razlike v skupni oceni na racun slabse mazavosti in videza brez embalaze ...

bistvo je v detajlih :) ( na racun slabse mazavosti in izgleda ima se vedno toliko vec tock od okusa in arome da zmaga )

( MADE IN ITALY se drugace 24/7 dobi v trgovini toscana v trznica koseze ( 5kg in klasicna mala ), v makedonija trade na fudzinam ( klasicna ), nama vem da ima tisto 5kg italijansko vedno na zalogi ... )


Originalna italijanska
nutella
Ferrero, Italija Ferrero
Veleblagovnica Nama

sladkor, rastlinska
maščoba, lešniki
(13 %), manj masten
kakav, posneto mleko
v prahu (5 %), sirotka v
prahu, emulgator: sojin
lecitin, aroma;

videz vsebine v embalaži (največ 5 točk) 5
videz brez embalaže (največ 10 točk) 9
mazavost (največ 15 točk) 12,75
občutek v ustih (največ 20 točk) 19
sladkost (največ 10 točk) 10
aroma (največ 25 točk) 22,5
okus po zaužitju (največ 15 točk) 15
SKUPNA OCENA (največ 100 točk) 93,3


Nutella, lešnikov
kakavov namaz
Ferrero, Poljska
Hipermarket Mercator
Šiška

sladkor, rastlinska maščoba,
lešniki (13 %),
manj masten kakav
(7,4 %), posneto mleko
v prahu (5 %), sirotka v
prahu, emulgator: sojin
lecitin, aroma;

videz vsebine v embalaži (največ 5 točk) 5
videz brez embalaže (največ 10 točk) 10
mazavost (največ 15 točk) 14,6
občutek v ustih (največ 20 točk) 17
sladkost (največ 10 točk) 9,8
aroma (največ 25 točk) 21,9
okus po zaužitju (največ 15 točk) 15
SKUPNA OCENA (največ 100 točk) 93,3

Nutella, lešnikova
nugat krema
Ferrero, Nemčija
Müller, BTC

sladkor, rastlinsko
olje, lešniki (13 %),
nemasten kakav
(7,4 %), posneto
mleko v prahu (7,5
%), emulgator: sojin
lecitin, vanilin;

videz vsebine v embalaži (največ 5 točk) 5
videz brez embalaže (največ 10 točk) 10
mazavost (največ 15 točk) 14,3
občutek v ustih (največ 20 točk) 18,5
sladkost (največ 10 točk) 9,8
aroma (največ 25 točk) 20,6
okus po zaužitju (največ 15 točk) 14,6
SKUPNA OCENA (največ 100 točk) 92,8


http://www.zps.si/images/stories/hranap...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brias ()

Vitez ::

Nutella je za otroke. Čokolino tudi jeste, otroci?

TRIROG ::

Kot zanimivost: mi smo delali dobule blind test s 3 osebami z nutello - Italijansko in Slovensko.

Rezultat: vsi trije smo kot bolj okusno izbrali Slovensko ...

RejZoR ::

@Vitez, ker fail komentar... od kdaj je važno kolk si star da lahko oz ne smeš jest teh namazov?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

zee ::

Slovenske Nutelle ni.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

einstein :P ::

zee je izjavil:

Slovenske Nutelle ni.


Mogoče je pa mislil Slovenski "kremni namaz" :)
STAY OUT OF MY TERRITORY!

zee ::

Se najblizje temu je Viki krema.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

einstein :P ::

@zee

recimo.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Brias ::

einstein :P je izjavil:

:)) verjetno je mislil na splošno eurokrem ali kaj podobnega?


yu nostalgicni laik bi rekel da je original: Eurocrem Takovo ( Gornji Milanovac, SRBIJA )




pa temu zal ni tako:

Licensed "Eurocrem" was introduced to the Ex-Yugoslavia market in 1972, under license from the Italian company, Gandola. Italian company Gandola still produces original chocolate spread "Eurocrem".



link za slo distributer za original in kako izgleda : http://www.impuls-domzale.si/index.php?...

tx-z ::

A ni fora da je nemška velik bl trša, kr uporablajo nemci načeloma trši kruh ..in če bi na ta nš mehk bel kruh probu namazt ti neb nč ratal, zato maš pol ala francoske/polske...k se lažje mažejo? Ma men je useen, use so prbližn iste in use so dobre..kaj bi se sekiru kera je bolša :D To je k da primerjaš audije,bmwje,...:D končni učink je isti, miljoni extra kalorij :D
tx-z

Vice ::

Ja tud nože za kruh imajo bolj nazobčene da prereže tisto dilo za kruh.
Dej zresnte se. :))

bdoxx ::

po mojem ukusu je prva vikikrema, pol dolgo dolgo nič, pol pa nemška nutella xD

ahac ::

Vitez je izjavil:

Nutella je za otroke. Čokolino tudi jeste, otroci?


V Nemčiji Nutello oglašujejo športniki (nogometaši, itd...), v ZDA je znana kot namaz za tiste z boljšim okusom, ... pri nas je pa za otroke, ja. :))
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

RejZoR ::

bdoxx je izjavil:

po mojem ukusu je prva vikikrema, pol dolgo dolgo nič, pol pa nemška nutella xD


Edini problem je da je viki čokoladni kremni namaz, Nutella in ostali slični pa lešnikov kremni namaz. Kar poglej mal na sestavine. Večina čokoladnih ima lešnikov ravno za vzorec (1-3%). Nutella in ostali "premium" namazi pa imajo do 13%. Kar je kar velika razlika, ki se tud precej čuti pri samem okusu.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

vir ::

Nutello kupujemo redko.
Pred 2 meseci smo kupili kot vedno velik kozarec (750g)
Nazadnje smo kupili Nutello v neki zasebni trgovini in sicer iz majhnega kozarčka (200g) Iz tega majhnega kozarca pa je bila Nutella čisto drugačna oz. bila je veliko bolj tekoča. Razliko sem videl že takoj ko sem odprl kozarec. Krema se je svetila-kot bi bila mešana s tekočino.

gendale ::

probal sem poljsko, nemško in italijansko

najbolj mi je všeč nemška (rahlo me spominja na temno čokolado)

potem italijanska

poljska pa je zanič

z mazanjem nobene pa nisem mel nikoli težav - če je ne hraniš v hladilniku so vse dovolj tekoče, pokvari se pa itak ne
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

vir ::

gendale je izjavil:


z mazanjem nobene pa nisem mel nikoli težav - če je ne hraniš v hladilniku so vse dovolj tekoče, pokvari se pa itak ne



Tisti dve Nutelli, ki sem jih primerjal sta bili pri isti temperaturi različni - po viskoznosti in barvi.

Kaboom ::

Vitez je izjavil:

Nutella je za otroke. Čokolino tudi jeste, otroci?


Čokolino?! Se hecaš?! Čokolešnik pa res!
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

gruntfürmich ::

vikikrema je podn od podna. izdelujejo jo v makedoniji. tko kot veliko 'slovenskih' prehrambenih izdelkov.
sam pa kopujem linolado, čeprav mi ni najboljša, ampak od te naše omejene izbire še nekako najustreznejša. vsebovati mora pa seveda veliko lešnikov (13%).
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Ales ::

Ravno sem hotel napisati, kako to, da nihče še ni omenil Linolade... Če še niste poskusili, obveszno poskusite. Zame ima najlepši vonj in okus, od teh pri nas dostopnih namazov in jo imam najraje npr. namazano na kruh. Nutella mi je pa lepša v palačinkah, čeprav je tudi tukaj Linolada blizu.

Če se prav spomnim, je Linolada začela svojo življenjsko pot kot Kinderlada, potem pa so se zgodile poslovne spremembe in posledično sprememba imena.

Eurocrem (srbski) je sicer namaz mojega otroštva in tudi tovarna je še ista, a se jaz tega današnjega okusa ne spomnim ravno kot takega...

pegasus ::

Viki krema ftw!

cortez ::

Linolada, čist bela, je the best !

Sam pol govorimo že o mlečnem namazu :)

A se kdo še spomni Kinderlade od Podravke ? (so jo delal za Ferrero).

DimmniBurek ::

gruntfürmich je izjavil:

vikikrema je podn od podna. izdelujejo jo v makedoniji. tko kot veliko 'slovenskih' prehrambenih izdelkov.
sam pa kopujem linolado, čeprav mi ni najboljša, ampak od te naše omejene izbire še nekako najustreznejša. vsebovati mora pa seveda veliko lešnikov (13%).

In kaj, če je stvar narejena v Makedoniji je takoj zanič al kaj? Kje dobite sploh te ideje?
There Is No Stronger Drug Than Reality

Blinder ::

A ni nutela tudi kot škatla čookolatinov? Lahko kupiš nutelo iz iste tovarne pa enx je bolj tekoča enkrat bolj trda... tudi če prihaja iz iste tovarne ali pa države
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

DimmniBurek ::

Blinder je izjavil:

A ni nutela tudi kot škatla čookolatinov? Lahko kupiš nutelo iz iste tovarne pa enx je bolj tekoča enkrat bolj trda... tudi če prihaja iz iste tovarne ali pa države

Seveda, nimajo vsakič enakih lešnikov, kakava ali vode.
Tudi pir se razlikuje zaradi vode npr.
There Is No Stronger Drug Than Reality

energetik ::

Katerakoli že - je samo mešanica veliko cukra in veliko maščobe. Torej dejansko svinjarija. :D

1x/leto se pregrešim in nabavim Linolado, ta belo, in mi je od vseh teh namazov najboljša. Sicer pa se takim zadevam izogibam na široko.

Vajenc ::

Če se prav spomnim, je Linolada začela svojo življenjsko pot kot Kinderlada, potem pa so se zgodile poslovne spremembe in posledično sprememba imena.

Kinderlada je bila od Ferrera in jo je očitno kupila Podravka. Pri nas kupimo samo belo Linolado, ki jo največkrat pojemo na žlico, za mazanje palačink in kruha pa je tudi Nutella dobra ;)
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

draciel ::

kake pol leta nazaj sem kupil nutelo v italiji, takoj čez mejo v neki manjši trgovini ( di piu ). Ko sem jo odprl in jo hotel namazati je bila tako trda da je nisem upal namazati. Nato sem jo dal v mikrovalovno in je bila takoj vredu. Nato se je spet strdila ko sem jo naslednjič hotel namazati.

A imajo italijani res take nutele ali je bilo to zgolj naključje ( starejša roba ) ?

RejZoR ::

DimmniBurek je izjavil:

Blinder je izjavil:

A ni nutela tudi kot škatla čookolatinov? Lahko kupiš nutelo iz iste tovarne pa enx je bolj tekoča enkrat bolj trda... tudi če prihaja iz iste tovarne ali pa države

Seveda, nimajo vsakič enakih lešnikov, kakava ali vode.
Tudi pir se razlikuje zaradi vode npr.


Temperatura vpliva na to. Če bo dolgo stal na zelo toplem se olje rado loči in postane bolj svetleč in na pogled masten. Če bo na hladnem bo bolj suhega izgleda in tud sama tekstura bo drugačna tko med mazan jem kot žretjem. Če bo na sobni temperaturi pa bo spet imelo čist drugačne lastnosti.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

DimmniBurek ::

Dobro to itak, sem predpostavljal, da so uporabniki Slo-techa zadosti inteligentni, da to znajo sami poštekat :D
There Is No Stronger Drug Than Reality

RejZoR ::

Si pa preveč optimističen...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Blinder ::

in kaj ti bo vsa ta tvoja veličastna inteligenca če so razlike v sestavinah. Enx naredijo nutelo s italjanskih lešnjikov. Enkrat z švicarskih. Enkrat z tistih ko jim prinesejo veveričke...
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija
««
«
1 / 7
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hrana iz Lidla, Spara, Hoferja, Tuša, Mercatorja itd. (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
347104580 (41038) zmaugy
»

Nutella 5kg (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8518251 (12602) shadeX
»

Najkvalitetnejša široko-komercialna čokolada? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22055403 (37708) hunter01
»

cocacola (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12523507 (19669) Super Sonic

Več podobnih tem