» »

Najkvalitetnejša široko-komercialna čokolada?

Najkvalitetnejša široko-komercialna čokolada?

1
...
3 4
5
»

killa bee ::

a je v tablerone samo med ali tudi sladkor?

technolog ::

1. Kaj je med drugega kot sladkor?

2. Kaj misliš?

radmannsdorf ::

@killa_bee:
Toblerone - Swiss Milk Chocolate with Honey and Almond Nougat (10%)
Ingredients: Sugar, whole milk powder, cocoa butter, cocoa mass, honey (3%), milk fat, almonds (1.6%), emulsifier (soya lecithin), egg white, flavouring (vanillin).
Milk chocolate contains: Cocoa solids 28% minimum. Milk solids 14% minimum.
@technolog:
Med vsebuje sladkor, ni pa to vrsta sladkorja.
Med vsebuje do 77 % sladkorjev, od tega do 76 % enostavnih sladkorjev (fruktoza in glukoza), 17,7 % vode, ostalo (5,3 %) so: vitamini (B1, B2, B6, C, nikotinska kislina, pantotenska kislina), mineralne snovi (Cu, Na, K, P, Ca, Si, Mg, Fe, Mn), aminokisline (prolin, fenilalanin..), encime (saharaza, amilaza, kisla fosfataza, katalaza, glukoza oksidaza), hormone (acetilholin, rastni hormon), kisline (solna, fosforna, ocetna, jabolčna, citronska, mlečna, maslena, jantarna, piroglutaminska, glukonska, mravljinčna kislina), flavonoide (kvercetin, antocianini, katehin), transresveratrol, ubikinon in protibakterijske snovi.

killa bee ::

Zanima me če obstaja kaka čokolada (v merkatorju), ki je sladkana samo z medom in ne s sladkorjem.

technolog ::

Ne. Pa tud če bi bla, kake posebne koristi od medu ni. To ti hočem povedat že ves čas.

Podobna fora kot rjavi in beli sladkor.

mtosev ::

še en glas za lindt.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

killa bee ::

med je bolj zdrav kot sladkor

jahtba ::

Da ne odpiram, ampak nadaljujem temo o temni čokoladi. Vsekakor iščem temno kvalitetno čokolado, za katero pa ne potrebujem kvalitetno, ne vem kakšno pakiranje. Ne strinjam se z avtomatizmom, da mora dobra in kvalitetna čokolada biti specialno pakirana. Razumem, če čokolado kupujemo za darilo, če pa na primer za lastno uporabo za jest, pa to seveda ni potrebno.

Aston_11 ::

korenje3 je izjavil:

A je kdo jedel lindt z 99% kakava? malo mi je škoda dat 3,5€ za 50g take čokolade... v leclercu jo sicer prodajajo.
Odlična je.

jahtba je izjavil:

Da ne odpiram, ampak nadaljujem temo o temni čokoladi. Vsekakor iščem temno kvalitetno čokolado, za katero pa ne potrebujem kvalitetno, ne vem kakšno pakiranje. Ne strinjam se z avtomatizmom, da mora dobra in kvalitetna čokolada biti specialno pakirana. Razumem, če čokolado kupujemo za darilo, če pa na primer za lastno uporabo za jest, pa to seveda ni potrebno.
Poglej jih za začetek v Lidlu/Hoferju. Je nekaj prav super zadev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

korenje3 ::

V glavnem že neki časa jem samo te čokolade. Predvsem zato da me prime srat.



sta pa ti dve najboljši po okusu.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

jusv ::

Meni ena izmed boljših pa je Mistica (od Gorenjske). 75% kakava. Pa še znižana je bila v tušu.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

hunter01 ::

Tudi jaz dam svoj glas Lidlu in Hoferju. Imaš veliko izbiro čokolad, ki so za moj okus res dobre.
Če imaš rad temne, priporočam Moser-Roth v Hoferju (72% ali 85%) - moja trenutno samo te čokolade je.
Če bi rad z dodanim okusom je odlična Moser-Roth z višnjo in čilijem (jaz sicer čilija ne čutim), tudi s pomarančo je zelo dobra, vendar jo je v Ljubljani težko dobit, ker jo poberejo na hitro :)

Po mlečne čokolade grem pa raje v Lidla, se pa splača probat oboje.

tikitoki ::

killa bee je izjavil:

med je bolj zdrav kot sladkor


Malo vode in veliko enostavnih sladkorjev. Slisi se mnogo bolj zdravo.

korenje3 ::

hunter01 je izjavil:

Tudi jaz dam svoj glas Lidlu in Hoferju. Imaš veliko izbiro čokolad, ki so za moj okus res dobre.
Če imaš rad temne, priporočam Moser-Roth v Hoferju (72% ali 85%) - moja trenutno samo te čokolade je.
Če bi rad z dodanim okusom je odlična Moser-Roth z višnjo in čilijem (jaz sicer čilija ne čutim), tudi s pomarančo je zelo dobra, vendar jo je v Ljubljani težko dobit, ker jo poberejo na hitro :)

Po mlečne čokolade grem pa raje v Lidla, se pa splača probat oboje.


tist čokolade ki jih prodajajo v lidlu in hoferju so iz raznih malih podjetij, ki niso uspela zaradi slabe kvalitete ali pa ker so kakšna startup podjetja. zato niti ni pričakovati da boš dobil tako čokolado kje drugje.
mislim da te čokolade zaradi zlo nizke cene deli tudi karitas in pa rdeči križ.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

Rok Woot ::

technolog je izjavil:

1. Kaj je med drugega kot sladkor?

2. Kaj misliš?


Ja še mal beri. Odvisno je od kvaliteta medu. Samo dober med ima lahko glikemični indeks tudi 30, med tem ko ima trsni sladkor med 58-70. Med je pa celo bolj sladek, kot trsni sladkor, a ti manj zviša krvni sladkor kot trsni.

Je pa slab med, kar bi bilo zelo verjetno v čokoladah, pa še termično obdelan, dokaj isti šmorn.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Rok Woot ()

windigo ::

Iščem temno čokolado polnjeno s čokoladnim moussem (temno, da zadovolji mojo hipstersko stran in z moussem, da potolaži še otroka v meni :P, no, všeč mi je grenko-sladka kombinacija, ki se preliva v ustih)

Svoje čase je imel tako Hofer, pa so jo nadomestili z eno, ki ima za polnilo neko pol tekočo sladkorno maso, po kateri mi je že šlo po dveh kosih (40g) na kozlanje in sem presedlal na Lidl, kjer so imeli pravzaprav še boljšo, posebej zavite čokoladne palčke, vendar tega zadnje čase v njihovi ponudbi ne najdem več (tja grem bolj vsake kvatre predvsem po kumarice in čokolado, ker mi je od rok). A kdo ve a so to dali ven iz pondube, ali jo je samo zmanjkalo v zadnjih par poskusih, ko sem bil tam? In če se je ne dobi več, kaj mi priporočate kot nadomestilo?

mihec87 ::

tikitoki je izjavil:

killa bee je izjavil:

med je bolj zdrav kot sladkor


Malo vode in veliko enostavnih sladkorjev. Slisi se mnogo bolj zdravo.


Malo pogooglaj sestavo medu....

janezvalva ::

med ima antibiotične lastnosti, zato pravijo, da je bolj zdrav od sladkorja.
določene vrste medu se celo uporabljajo v veterini za celjenje ran
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

korenje3 ::

med ima antibiotične - bolj antibakterijske lastnosti zaradi sladkorja, torej ima enak učinek kot sladkor. skadkor stopi ovojnice bakterij in jih tako ubije. svet je poln naivnih ljudi. malo poučim da ne bo kdo začel da lahko zašloga antibiotik.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

next3steps ::

janezvalva je izjavil:

med ima antibiotične lastnosti, zato pravijo, da je bolj zdrav od sladkorja.
določene vrste medu se celo uporabljajo v veterini za celjenje ran

Se tudi v zdravstvu. Recimo UKC uporablja takšne prve povoje/obliže.

hunter01 ::

korenje3 je izjavil:

hunter01 je izjavil:

Tudi jaz dam svoj glas Lidlu in Hoferju. Imaš veliko izbiro čokolad, ki so za moj okus res dobre.
Če imaš rad temne, priporočam Moser-Roth v Hoferju (72% ali 85%) - moja trenutno samo te čokolade je.
Če bi rad z dodanim okusom je odlična Moser-Roth z višnjo in čilijem (jaz sicer čilija ne čutim), tudi s pomarančo je zelo dobra, vendar jo je v Ljubljani težko dobit, ker jo poberejo na hitro :)

Po mlečne čokolade grem pa raje v Lidla, se pa splača probat oboje.


tist čokolade ki jih prodajajo v lidlu in hoferju so iz raznih malih podjetij, ki niso uspela zaradi slabe kvalitete ali pa ker so kakšna startup podjetja. zato niti ni pričakovati da boš dobil tako čokolado kje drugje.
mislim da te čokolade zaradi zlo nizke cene deli tudi karitas in pa rdeči križ.


Moser-Roth @ Wikipedia

Res start-up podjetje iz leta 1841 ;) V Lidlu in Hoferju imaš čokolade po 40 centov. Tukaj je verjetno tvoja trditev še res, imaš pa tudi kaj drugega na izbiro.
1
...
3 4
5
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Okus nutelle (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
32658822 (19479) Zvezdica27
»

Hrana iz Lidla, Spara, Hoferja, Tuša, Mercatorja itd. (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
347104025 (40483) zmaugy
»

cocacola (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12523332 (19494) Super Sonic
»

vroča čokolada

Oddelek: Loža
364203 (3019) Pyr0Beast
»

čokolada (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
697960 (6641) DoloresJane

Več podobnih tem