» »

čokolada

čokolada

«
1
2

rozica ::

Ravno v času VALENTINOVEGA se poleg rožic in drugih darilc, podarja tudi raznorazne čokoladne izdelke. Mene pa predvsem zanima ali ste zasvojeni s čokolado
in katero čokolado imate najraje? :)
Jaz osebno obožujem marcipanovo čokolado :))
(upam, da podobne teme še ni bilo, ker je nisem zasledila.. če pa je že bila pa mejte moderatorji usmiljenje z mano) ;)
Če hočeš videti mavrico, se moraš veseliti dežja.

hruske ::

zasvojen, jap.
z medom so mi všeč, recmo toblerone.
drgac za "vsakodnevno rabo" pa gorenjko. ;)

madmitch ::

Zasvojen, definitivno.

Toblerone (sedaj so zopet vredu)
M&M (brez oreščov)
Lumpi (bivše Životinjsko carstvo)
Krona jasno Lintz

Milka preveč saharinasta
Gorenjka pregrahasta

Skratka izbirčen do konca.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Binji ::

Se pridruzujem (tole zgleda ze pocasi kot drustvo anonimnih cokoladarjev:D )
Najboljsi so pa ksni medenjaki ceprou se niti slucajno ne branim cesarkoli cokoladnega
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

rozica ::

hehe Binji... že obstaja kakšna klinika za zdravljenje odvisnosti od čokolade? ;)
čeprav imam zelo rada čokolade skoraj vseh vrst, pa medenjakov ne maram, al pa kakšnih pit... uhhh... tle me pa kar zmrazi

Phoebus ::

Kaj pa kalorije? :\

rozica ::

Phoebus: ne no s kalorijami :|
sej obstaja cel kup prijetnih načinov kako pokurit kalorije :D
je pa treba bit zmeren, to pa!

BigWhale ::

Jest pa sploh zbircen nisem... Jem tudi 'jedilno' cokolado, grenko, tisto za kuhanje... Pa je v bistvu precej dobra...

Zasvojen? ne. ker pojem zelo malo cokolade... v bistvu si je ne kupujem... :P

Sergio ::

Zasvojen. Gorenjka. Lesniki. Mmm.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

borutz ::

jaz sem dejansko odvisen postal
od cokolade
vsak dan po obroku mi ful pase kaksen koscek.
problem je ker ni samo en koscek ampak cela
100 gramska.povprecno gre ena na dan :P

dobre so milka ,lindt.gorenjka pa se mi zdi da ni vec taka kot je bila vcasih.
za pojest je skoraj vsaka dobra samo da ni polnjena.
teh pa ne jem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borutz ()

karafeka ::

Pojem vse kar na daleč zgleda kot čokolada (pa če je staro ali mlado). Milka je seveda najboljša, kar se pozna tudi na ceni...vendar se zadovoljim tudi z drugimi (samo da je).

Asgard ::

Čokolada to je nekej najlepšega (še boljše kot ženske). Ma jest jem vse po vrsti (najraje pa Planika čokolade, al pa Gorenjka) Sem pač Čokopatriot :D . Zasvojen sem pa ravno toliko kot z ganjo al pa pirom. Je pač najlepšega de ene par pirov spiješ , pokadiš ene par pa še eno Gorenjko zmažeš (ok sej bi lahko tud kej druzga, sam ka si ka raketa se ti ne ljubi druzga uštimvat. ) Najboljš je pa še zmerom čokoladni preliv na straciteli (sladoledu). To pa res rula, sploh polet.:D

rozica ::

uh koliko čokoladne zasvojenosti je na slo-techu 8-)
pa je že kdo poskusil z odvajanjem le te? jaz zdržim ene 3 dni največ brez čokolade ...
se pa trudim podret ta rekord ;)

karafeka ::

Hmm, zakaj bi se pa sploh odvajali?

No ja, če maš veselje pol kr... Jaz se ne mislim :D

TribesMan ::

Hehe, count me in.

Me: "Sem TribesMan in sem zasvojen s čokolado."

Skupina: "Pozdravljen TribesMan!"

Jest sem čist bogi če na dan ne pade vsaj ena gorenjka, še raje mam kako Lindt temno čokolado, vendar imam te za posebne priložnosti. Milke ne maram spljoh, ker je sam cuker, bljak. Drgač pa kupujem čokolado v kilskih paketih v Gorenjkinih diskontih (roba z lepotno napako), pa še to je drago pri moji porabi. Za na hitro so mi včasih dobre Figaro čokolade z polnjenjem. Ampak v večini jem čisto navadno mlečno, včasip pa z mletimi lešniki, celih lešnikov ne maram preveč.
Zaenkrat pa je moj rekord 11 tablic v enem dnevu, podrl sem pa ga 30.12.2002, ko smo bli s frendi u Bohinjski Bistrici, tam majo tud Gorenjkin diskont. Spomnim se kako nas je prodajalka čudno gledala, ker smo en teden skoraj vsak dan kupil 2-3 kg čokolade.

Kalorije? Kaj je to? Ponavadi jih fentam na biciklu. 3 krat na teden po eno uro pa pol na trenažerju (pozimi), poleti pa vsak drugi dan ena fura okoli 60km (ali več).

No zdej pa spet ne bom mogu nič več delat dokler ne dobim ene čokolade pod roke... DAMN!

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

moj_nick ::

Vsak dan: Lila Pause karamela
Ob posebnih priložnostih: Lindt Lindor rdeča
Ob res, res posebnih priložnostih: Ragusa Jubilee :)
110111001001010001010000

Vesoljc ::

lešniki/rozine kombo 8-)
zasvojen? mah ne...
požrešen? to pa :D

aja, pa milka tender ni švoh :8)
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

OrkAA ::

Čokoladne rozine ownajo ;)

Avenger ::

Jaz se v štacuni komaj kdaj spomnim, da bi kupil čokolado, mati prav tako, toda ko je čokolada slučajno doma in mi celo zapaše, pač pojem ne glede na velikost celo, kot se spodobi.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Wad@ ::

Jez vsak dam po malici v šoli snedem kaj čokoladnega...kakšen paket mini 7 days je zlo dobrodošel....sploh čokolade pojem če imam 8 ur in moram čakak vlak ful dosti časa.:8)
Kalorije..dokler niso 'vidne' me ne briga.

|CyGNUS-x ::

Zasvojen. Najboljša pa mi je Lindt, ki je povnjena s pomaračno kremo.

Lp
Ni in ne more biti nobenega drugega načina za preizkušanje
resnične moči kapitalistične države kot je vojna.

matias ::

madmitch: sam da te neki popravim :D lumpi je Mercatorjeva blagovna znamka in ga proizvaja Kraš in je tudi ista zadeva kot Životinjsko carstvo, ki pa še zmeraj obstaja v vsaki trgovini (vsaj moral bi).
/me je pospeševalec za Kraš :D
btw: Kraševa čokolada (razen zgoraj navedene) suxx :) ... kakšni keksi, pa napolitanke so pa kul :)

Drugače pa se mi zdi Gorenjka boljša od Milke, ki jo kupujemo pri nas, ker so v Milki velikokrat žarki lešniki.
Milko, ki jo prodajajo v Nemčiji, proizvaja druga tovarna in je bistveno bolj kvalitetna. Da ne govorim o uvozniku za SLO, ki zaostaja z okusi za kakšni dve leti.

ps: Čez Ritter Sport ga pa ni :D :D Včasih kupim v njihovi tovarni po par kil čokolad :D
He who thinks he knows, knows nothing.
He who knows, says nothing.

iration ::

Mogoče se motim, ampak a ni Lumpi od Planike iz Kobarida?
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

rozica ::

pravijo, da se čokolada če predolgo stoji nedotaknjena - pokvari :\
čist možno, samo pr men se to še ni zgodilo hehe...
kava zjutraj pa košček čokolade za lepši dan :)
(men je v bistvu tudi vseeno a je milka al gorenjka, sam da je; kadar pa lahko izbiram - pa izbiram ) ;)

matias ::

Demos: Lumpi je pač blagovna znamka Mercatorja... Una majhna čokoladica, ki izgleda kot Životinjsko carstvo, je od Kraša, ostali lumpiji (čokoladne lizike, biskviti, itd) pa so od drugih proizvajalcev.

Ste mi lušte nardil... si morm it eno čokolado odpret :D
He who thinks he knows, knows nothing.
He who knows, says nothing.

||_^_|| ::

men more čokolada res zapasat da jo pojem. Enkrat na mesec mogoče?
Najraj mam pa milko z drobljenimi lešniki al pa ferrero rocher.

madmitch ::

Ja saj vem, da je Lumpi le blagovna, ampak mi je bolj simpatično kot Životinjsko carstvo pa še cenejši je, kar se pri določeni dnevni porabi pozna.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

TESKAn ::

Hehe, na smučanje zmeraj s sabo dve Gorenjki z celimi lešniki. Mi zadostujeta za 7 ur smučanja:).
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Tr0n ::

Pri meni je problem, da ko imam enkrat cokolado pred sabo, ne bom nehal jest, dokler bo se kaj na mizi.

Addicted pac :).

matias ::

Dobro je vedet, da ima čokolada zdravilne učinke in da uživanje čokolade sprošča hormone sreče :D
He who thinks he knows, knows nothing.
He who knows, says nothing.

Mamaplata ::

"Pri meni je problem, da ko imam enkrat cokolado pred sabo, ne bom nehal jest, dokler bo se kaj na mizi."

Isto.>:D

Zgodovina sprememb…

monster-x ::

Najboljša je Milka z grozdjem in lešniki. IMHO. Sicer pa ko je enkrat pred mojimi očmi, ponavadi ne zdrži dolgo.:D
There comes a point when a dream becomes reality and reality becomes a dream.

BattleMaster ::

Najbolša je tista prava čokolada iz tujine, ki stane čez jurja na 100g . Drugač pa Milka, Gorenjka mi ni preveč všeč. Ne kupujem jo pogosto, če pa jo slučajen vidim doma jo čez 10 minut ni več:D

Alec999 ::

Moje ime je Ales in zasvojen sm s cokolado :D 0:)

Men je dobra Gorenjka in pa Milka ICE :)
tablerone so tud super pa Lumpi tud kdaj pase :)
od lazjih kategorij mi je pa usec 3Bit :8) pa Lion in Mars

drgac pa itak use pojem (z jedilno vred)

Tic ::

Mnja. Meni tudi to dogaja. Jaz imam take čudne intervale. Recimo 1x na teden se mi strga in nisem ok, če ne pojem vse čokolade ki je doma. Če ni nič, nujno rabim dozo snickersa. Pač moja naljubša slaščica. Druga je gorenjka z lešniki.

Zasvojenost? Garantirana ;)


"Pri meni je problem, da ko imam enkrat cokolado pred sabo, ne bom nehal jest, dokler bo se kaj na mizi." .


Isto


Isto :D
persona civitas ;>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tic ()

TribesMan ::

Pri čokoladi je najbolj važno kolikšen procent kakavove mase ima, večja je ta številka boljša kvaliteta je. Zadeve se da poenostaviti tako da lahko rečemo kar je nad 40% je dobro, kar je nad 60% je odlično. Komercialne čokolade ala milka in gorenjka imata nekje okoli 30%. Je pa res da nekaterim te čokolade niso preveč všeč, ker niso tako sladke.
Recimo Lindt z 70% seka, to jem samo za ob praznikih, stane pa blizu jurja na 100g.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Kaboom ::

Sem Boštjan in sem čokoladoholik... :O

KAKE lušte ste mi naredli ne morem verjet da v celi bajti ni čokolade... Rabil bi neko zlato rezervo za podobne situacije :'(

vsaka čokolada gre in ko je enkrat odprta ni šanse da bom jo zavil pa pospravil, razen če sem hudo nezadovoljen z njo. moram priznat da se trenutno držim tega kar mi je dobro in to so whole-nuts čokolade ala Milka ali pa one kuglce v zeleni vrečkici (sploh ne vem firme, vem samo da jo vsakič vzamem na petrolu).

ko sem v službi delal aktivno 12ur dnevno sem zagotovo porabil dnevno plačilo malce na čokoladi... kakav in čokoladice na avtomatih potem pa še izven službe v trgovini, pač živim od čokolade.
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

Ziga Dolhar ::

Minister za zdravje opozarja: konzumiranje čokolade v nosečnosti škoduje zdravju matere in otroka.

>:D
https://dolhar.si/

madmitch ::

Pri meni je problem, da ko imam enkrat cokolado pred sabo, ne bom nehal jest, dokler bo se kaj na mizi.

In kako drugače se jo da še jesti??? A se jo sme kaj pustiti za kasneje????
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

kuglvinkl ::

/me on chip(s).

Če že je čokolada, naj bo Milkina s piškoti (vem vem, pojma nimam, ampak razturam poznavanje čipsa).
Your focus determines your reallity

boom-bar ::

Men je najbolj navadna mlečna čokolada pa je lahko od Milke ali Gorenjke. Najraje pa imam Milka s piškotom in pa Toblerone. Ampak to ni pogosto doma :'(

Nism pa tok nor na čokolado da bi zdj letu iskat čokolado preden preberem topic do konca, grem zdj iskat :D.
Legalizirajte mehke droge!!!

jetam ::

/me ravno pripravil cokoladni tiramisu. Chickz dig it. So do I. :)
Error on line: Object of type SIGNATURE expected

steiner ::

@ tribesman

V M. hipermarketu je dotična čokolada nekje 370 sit, kar je več kot 500 sit, je oderuštvo :D
AXP @ 2186 , AXP @ 1608 Mhz folding for Team 10824

TribesMan ::

R u šur?

Bom šel enkrat pogledat...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Slowenc ::

Pozna kdo čokolado Fray, katera se prodaja v trgovinah Migros? Prodaja se samo v Švici, škoda;(( . Ampak ni je boljše. Najraje imam belo z lešniki in rozinami. Ko pride teta iz Švice na obisk, mora imet obvezno čokolado s seboj.
Nasplošno nisem čokoladoljub, ampak ko mi zapaše, ne morem nehat.
Skiny gate.

Tomi ::

Hm, bela čokolada, temna, marcipan in podobne zadeve mi ne uidejo. Res pa je, da večinoma jem to, kar mi drugi kupijo, ker v trgovini tako ali tako ne hodim (in imam ponavadi prazen hladilnik), kupim edino le, če je kaj na poti (in v akciji).

Drugače pa gre precej hitro vsaka čokolada.
metrodusa.blogspot.com

koyotee ::

bela čokolada s smarties bombončki :D

Cokolesnik ::

Rad jem otroško hrano, torej čokolešnik, pa naj od tod izvira še ime najljubše čokolade... :) Kinder bueno.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Arkadij ::

Živjo, moje ime je Marley. Sem zasvojenec. :)

Milka ... navadna mlečna. MMMM
Bela Milka. MMMM

Zdej se mi pa sline cedijo.
:))

schurda ::

A lih zdej sem moral naletet na to temo? Nisem še zajtrkoval, na čokolado sem pa čisto zmešan. Razen na tiste sladkorne tablice ali pa na katero manj kvalitetno za 90 SIT ali kaj podobnega. Sicer pa je Milka malo presladka zame in preveč mleka (skratka izgubi prvinski okus). Glasujem za gorenjko, planiko, kraš, angleško cadburry's (upam da je prav napisano) in grško lactá ter seveda tiste s 70% kakava ali več.

In kdaj sem ugotovil, kaj je tisto v čokoladi, ki te zasvoji? Na absolventu na Kreti, kjer sem dobil kuhan kakav v vodi brez cukra in mleka. Božanski okus, če ga malo zasladkaš z medom. Mleko in cuker samo prekrijeta vse to.

P.S. Če slučajno kdo ve, kje se da dobit Cadburry's, naj mi sporoči, prosim. Nujno. Drugače bom padel v abstinenčno krizo.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najkvalitetnejša široko-komercialna čokolada? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22055355 (37660) hunter01
»

Čokolada. Best before: 06/05/07

Oddelek: Loža
413720 (2460) šernk
»

vroča čokolada

Oddelek: Loža
364212 (3028) Pyr0Beast
»

A je res da so v milki živalske maščobe (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5416045 (14411) nevone
»

Koliko čokolade pospravite naenkrat?

Oddelek: Loža
402755 (2196) karafeka

Več podobnih tem