» »

Okus nutelle

Okus nutelle

RejZoR ::

Alexius Heristalski je izjavil:

Tudi Choco Nussa (Lidl) ima 13% lešnikov.


Ta je kar dober ja, ga večkrat vzamem namesto Nutelle. Pa Hoferjeva Nutoka je tud dobra.

To glede procenta lešnikov pa sem se že tud jezst spraševal v čem je fora okoli max 13%. A je možno da pri večjem deležu zadeva dobi preveč okusa po lešnikih al pa da je vsebnost maščobe potem previsoka? Neka finta mora bit.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

The Player ::

Alexius Heristalski je izjavil:

Tudi Choco Nussa (Lidl) ima 13% lešnikov.


za koliko % pa je ta namaz primerljiva z nutello?

sem se nutoke že toliko prenajedel, da rabim alternativo. Možno je da nutoke ne prenesem več, ker že nekaj časa jem domači med in je čista druga sladkoba kot pri namazih. Prav čuti se da ni naravno,...ne znam opisat

RejZoR ::

Primerjava med Nutello (kupljeno v Lidlu) in Choco Nussa (isto iz Lidla) je nekako tko kot bi primerjal mlečno čokolado in mlečno čokolado z mal višjim deležem kakava (ki pa še vedno ni glih temna čokolada). Ni bolj grenka ampak nima pa tolk sladkastega okusa čeprav je še vedno sladka. Težko opisat ampak če bi bilo treba, je to še najbližji opis. Zato si rad vsake tolk časa vmes vzamem Choco Nusso, ker ima rahlo drugačen okus ampak še vedno zelo prijetnega. Moram it enkrat iskat še Nutoko sam kaj ko mi je Hofer bolj od rok kot Lidl...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zlate ::

driver_x je izjavil:

genesiss je izjavil:

Lahko bi naredili revolucijo in izdelali namaz s 14% lešnikov!!


Saj si jo lahko sam narediš doma. Jaz sem probal, a me je potem, ko sem videl, koliko olja moram vliti notri, kar malo minilo.

Sicer je pa od podobnih namazov dober tudi rožičev.


Tudi sam sem večkrat naredil svoj namaz. Prvič tako, da sem mešal grenko čokolado v prahu in med, kar se mi je zdela najboljša kombinacija. Drugič sem dodal kokosovo maslo, tretjič pa med, grenko čokolado in orehe, vendar mi je bila prva kombinacija še najboljša.
"Ne dovoli, da bi te šolanje oviralo pri izobraževanju."
_______________________ Mark Twain________

RejZoR ::

Zanimivo, na take kombinacije pa še nisem pomislil. Bo treba mal sprobat.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

kixs ::

Prodajajo tudi BIO lesnikove namaze, ki imajo visji % lesnikov, je pa tudi cena temu primerna.

Npr.:
100% bio rastlinski namaz s kakavom in lešniki.

BREZ GLUTENA IN LAKTOZE.

Sestava: lešniki (35%), kakav v prahu (20%), rastlinska olja brez transmaščob, trsni sladkor.
Vse sestavine so iz kontrolirane ekološke pridelave (EC control system). Vsebina 200g.


http://www.ekosvit.si/kakav-okoladni-na...

Dobis pa te BIO namaze tudi v Sparu in DM-u.

Lidlovo se nekako prenesem, Hoferjeva pa mi ni vsec. Eurospinovo bo potrebno pa se probat.

lp

RejZoR ::

Tole z medom in kakavom pa sploh ni slabo. Domač kakavov namaz brez umetnega stuffa. Sicer sem dal preveč medu, ki je prevladal okus ampak zdej vem kako se zadevi streže. Tud hecno je ko daš skupaj med in kakavov prah in začneš mešat. Ratajo kot eni vesoljski črvi. Pol sem pa dal posodico z mešanico v vročo vodo in mešal (kot bi topil čokolado), pa se je takoj spremenilo v lepo gladko maso, ki je po izgledu zelo spominjala tem kremnim namazom. Naslednjič bom probal minimalno medu in več kakava.

Btw, se da kje dobit lešnike v prahu, torej zmlete v res fin prah, ki bi se lepo zmešal v tole? Nekaj mi pravi, da prav na fino ne moreš zmlet zaradi maščobe v lešnikih ali pač? Za začetek bi najraje kar kupil lešnikov prah, ker nimam pripomočkov, da bi doma mlel.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

genesiss ::

V trgovini se dobijo drobno narezani lešniki (možno da so mandeljni ali orehi), ni pa ravno prah. Mogoče je celo bolje da se malo gricka :)
Na drobno jih lahko nasekljaš tudi z nožem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: genesiss ()

RejZoR ::

Nah, mora bit prah, da dobiš gladko maso, koščki ne pridejo v poštev.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

driver_x ::

V multipraktik jih stresi, zreven daj kakav (priporočam tistega v svetlo modrih vrečkah iz Mercatorja) in en čas goni na polno. Nato dodaj po želji masti in sladkaj.

dzinks63 ::

Nutela je itak za vse, za karkoli jo uporabiš, bo izpadlo ok.
npr.: vroča čokolada za hladne zimske dni:

Kaboom ::

RejZoR je izjavil:

Btw, se da kje dobit lešnike v prahu, torej zmlete v res fin prah, ki bi se lepo zmešal v tole? Nekaj mi pravi, da prav na fino ne moreš zmlet zaradi maščobe v lešnikih ali pač? Za začetek bi najraje kar kupil lešnikov prah, ker nimam pripomočkov, da bi doma mlel.


ja, praha iz lesnikov ne bo... poguglaj "hazelnut paste". jaz bi raje sam zmlel lesnike v pasto, kot pa kupil. vsaj vidim kaj je slo noter v njo :) kupi vreckico lesnikov in pojdi k sosedu zmlet :)
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

Okapi ::

Lahko narediš kar dober prah tudi iz lešnikov, samo ne v običajnem sekljalniku - tam nastana lešnikovo "maslo". Moraš imeti poseben mlinček za orehe/lešnike, verjetno pa gre tudi v mlinčku za kavo ali sir. Pa prej jih je dobro malo popražit in oluščit.

O.

Kaboom ::

iz mlincka dobis moko (podobna tekstura kot kokosova moka).
olje, ki je v oresckih je zdravo in bi bilo skoda, ce bi se ga znebil s sekljanjem + prazenjem + susenjem + mletjem... moje mnenje
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kaboom ()

fosil ::

Mlinček za kavo zelo na drobno zmelje lešnike, dobiš praktično prah.
Tako je!

genesiss ::

Smo delali tudi testenine z nutelo ko je bila sila. Pojedlo se je vse.

driver_x ::

Okapi je izjavil:

Lahko narediš kar dober prah tudi iz lešnikov, samo ne v običajnem sekljalniku - tam nastana lešnikovo "maslo". Moraš imeti poseben mlinček za orehe/lešnike, verjetno pa gre tudi v mlinčku za kavo ali sir. Pa prej jih je dobro malo popražit in oluščit.

O.


Saj za domačo nutello je tudi "lešnikovo maslo" dobro.

The Player ::

lešnike lepo zmelješ v mlinčku za orehe, pol pa lepo stvar vežeš z oljem ali nečem drugim, da dobiš gladko zmes.

Za ultra fino mletje bi pa,...ja rabu res neki neklasičnga :D

mislm, da tako finih ribžnov sploh ne dobiš zravn navadnga mlinčka

Okapi ::

Za prah uporabiš ustrezno drobno sito. Skozi gre prah, kar ostane, pa še enkrat zmelješ in znova preseješ, ostanek pa uporabiš za kaj drugega.

O.

Zlate ::

RejZoR je izjavil:

Tole z medom in kakavom pa sploh ni slabo. Domač kakavov namaz brez umetnega stuffa. Sicer sem dal preveč medu, ki je prevladal okus ampak zdej vem kako se zadevi streže. Tud hecno je ko daš skupaj med in kakavov prah in začneš mešat. Ratajo kot eni vesoljski črvi. Pol sem pa dal posodico z mešanico v vročo vodo in mešal (kot bi topil čokolado), pa se je takoj spremenilo v lepo gladko maso, ki je po izgledu zelo spominjala tem kremnim namazom. Naslednjič bom probal minimalno medu in več kakava.

Btw, se da kje dobit lešnike v prahu, torej zmlete v res fin prah, ki bi se lepo zmešal v tole? Nekaj mi pravi, da prav na fino ne moreš zmlet zaradi maščobe v lešnikih ali pač? Za začetek bi najraje kar kupil lešnikov prah, ker nimam pripomočkov, da bi doma mlel.


A tega pred menoj res ni še nihče poizkusil? BTW vroča voda, po moje, ni priporočljiva, saj med preko 40 stopinj ni priporočljivo segrevati. Sem tudi jaz imel probleme z mešanjem in sem to rešil tako, da sem na mešalnik nataknil eno metlico za testo, jo vtaknil v mešanico in zadevo se perfektno premeša. Noter včasih dodam še cimet ali vanilijo...
"Ne dovoli, da bi te šolanje oviralo pri izobraževanju."
_______________________ Mark Twain________

Marc` ::

Sam sem pred časom naredil "Nutello" s tega linka http://chocolatecoveredkatie.com/2012/0... in mi je bilo zelo dobro. Namesto sladkorja se lahko uporabi kakšno drugo sladilo, čeprav je že v osnovi sladkorja in tudi olja krepko manj kot pri originalu, kar je zame plus. Okus in tekstura sta malce drugačni, ampak zelo dobri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Marc` ()

cen1 ::

Danes sem v sparu opazil:

1. Nutella z balkansko nalepko, proizvedeno na Poljskem
2. Sparov avstrijski import
3. Novoletno obarvana proizvedena v nemčiji

Zdaj me pa zanima, a mislite da je avstrijska samo import iz Nemčije ali bi lahko bil iz poljske? Nikjer ne piše, samo navadna nalepka s slovenskim opisom je na pokrovu, ni pa države proizvajanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cen1 ()

dottor ::

Jaz sem do zdej vedno jemal poljsko, ampak zadnjič sem slučajno uzel drugje in je nemška. Poljska se full lepše maže, ima pa nemška zame boljši okus...
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

korenje3 ::

jaz sem pa jedel švicarsko in sam zato ker prihaja iz najbolj elitne evropske države ima najboljši okus.
to da je recept na atomski ravni enak za vse nutele je zame en larifari.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

feryz ::

Saj je jasno, da ni.
Je pa za jasno izraženo oziroma občuteno razliko potrebno imeti več njih pred sabo.
Mi imamo doma trenutno našo (poljsko), nemško in italijansko.
Včasih paše ena, včasih druga, včasih tretja, ponavadi pa nam je popolnoma vseeno katera je pri roki.

dottor ::

Jaz sem navajen na poljsko, ker smo jo vedno kupovali in jo pojemo doma precej (zajter, polnočne malice, palačinke, ...) in smo zadnjič uzeli nutelo v Lidlu (ker smo bli že tam) in so imeli nemško. Že barva je bolj temna od polske, bolj konsistentna je in se jo "težje" maže kot pojsko in ima čisto drugi okus.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

RejZoR ::

Lidl ima vedno nemško. Enkrat ko sem jo vzel je bil gor celo nek pamflet v nemščini za neko nagradno igro za nemčijo :D Tega je že par mescev nazaj.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Alexius Heristalski ::

Ja, nagradno igro so imeli za svetovno prvenstvo v nogometu.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

fosil ::

Če si že v Lidlu vzameš njihovo Choco Nussa. Ista stvar za pol cene.
Samo da ob tem ne plačaš še bebavih poljskih reklam.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

ahac ::

fosil je izjavil:

Če si že v Lidlu vzameš njihovo Choco Nussa. Ista stvar za pol cene.
Samo da ob tem ne plačaš še bebavih poljskih reklam.

:)):)):))
Ja, pa namesto iPada si kupiš kitajski uPed. Ista stvar za desetino cene. :))
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

Machete ::

The Player je izjavil:

lešnike lepo zmelješ v mlinčku za orehe, pol pa lepo stvar vežeš z oljem ali nečem drugim, da dobiš gladko zmes.

Za ultra fino mletje bi pa,...ja rabu res neki neklasičnga :D

mislm, da tako finih ribžnov sploh ne dobiš zravn navadnga mlinčka


Za podobne akrobacije se uporablja profi blenderje, katerih cene pa gredo od 300 naprej.. Ajd verjetno se tudi kaj cenejšega dobi.

RejZoR ::

fosil je izjavil:

Če si že v Lidlu vzameš njihovo Choco Nussa. Ista stvar za pol cene.
Samo da ob tem ne plačaš še bebavih poljskih reklam.


To ni čist res, ker okus je krepko drugačen (ne pa tudi slabši). Iz vidika kvalitete je na istem nivoju. Isti procent lešnikov, verjetno pa vsebuje več kakava, ker je temnejša in tud okus je močnejši po kakavu. Men je dobra.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

fosil ::

ahac je izjavil:

fosil je izjavil:

Če si že v Lidlu vzameš njihovo Choco Nussa. Ista stvar za pol cene.
Samo da ob tem ne plačaš še bebavih poljskih reklam.

:)):)):))
Ja, pa namesto iPada si kupiš kitajski uPed. Ista stvar za desetino cene. :))

Očitno ti ni jasno kako danes funkcionirajo multinacionalke da izjavljaš take neumnosti.
In ni ti jasno kaj je to blagovna znamka in zakaj ima višjo ceno (ne zaradi boljše kvalitete)
Tudi po testu ZPS-ja je razlika minimalna, približno toliko kot med nutelami iz različnih držav.
Tako je!

zrataj4201 ::

Poljska je poznana po svojih je***ih čokoladah, ki vsebujejo minimalno čokolade in maksimalno vseh ostalih nadomestkov-soje.....
Je pa tukaj tudi velik plus.Takšne čokolade poješ minimalno.Vse je za kaj dobro, mar ne?

yayo ::

Se dobi v večjih Mercatorjih in trgovinah z bio prehrano, veliko boljše (in govorim kot nekdo, ki je zelo razvajen glede čokolad) od Nutelle, res poteši potrebo po pravem kakavu.
http://brezglutena.si/prehranski-izdelk...
Drugače je gianduia, čokolada z mletimi praženimi lešniki, osnova na kateri je nastala Nutella, italijanska pogruntavščina (Nutella je, btw, tudi italijanska, čeprav si jo danes lasti multinacionalka). Nutella je danes populistični proizvod, ki se prodaja po celem svetu, zato vsebuje veliko več sladkorja kot v času mojega otroštva. Če bo kdo kdaj skočil v Italijo (na Škofijah, petdeset metrov za mejnim prehodom je diskontna trgovina) naj poskusi tole: http://www.rigonidiasiago.com/nocciolat...
Once you try, you never go back to Nutella.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yayo ()

yayo ::

JackOdpirac ::

Čez nemško z mullerja jo ni. Poljska je meh, tista glorified makaronarska pa deluje ko ena driska s poljskim okusom. Bruh

Mare2 ::

Pomembno je tudi, ali je iz kakava, čokolade, lešnikov. Poglej sestavine. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Zvezdica27 ::

lp,

meni so vse 3 nad vsemi drugimi. Med njimi ... trditi,da bi čutil razliko bi bil blef. Morda ja, morda ne. Vsekakor pa je trenutno TOP.

Bila pa mi je še boljša Čokotela, pa so jo ukinili v KOlinski. Viki kremo (bljak) pa obdržali...

zz

JackOdpirac ::

Maš pač borbončice zjebane:D Obstaja ogromna razlika sploh med nemško in vsemi drugimi.

Zvezdica27 ::

lej... to je tko... dal smo kolegu Union in Laško in ni pogruntal pa je ne vem kak car, da ne omenjam vseh for, ko smo pretakal laški pir v union flaše... Stavim, da niti jaz niti ti na blind testu ne ločiva nič, tudi če bi imel 5 istih, bi trdil, da 3. in 5. vzorec je pa ful boljši...

Samo trdim, da je nad vsemi zame NUtella in nič drugega zame ne pride blizu. Ravno zdaj mamo doma vikikremo, bljak.

zz

hamez66 ::

Za nekatere bo poljska Nutella odlična, če bo mislil, da je narejena v Nemčiji, Nemška pa slaba, če bo mislil, da je narejena na Poljskem. Tudi vino postane boljšega okusa, če mislimo, da smo zanj plačali 500 eur in ne samo 5 eur. Tako nas možgani varajo, kot še marsikje drugje.

Če bo še kakšen slo-tech lan, predlagam, da se naredi blind testiranje Nutell iz različnih držav.

Dr_M ::

Nekaj tednov nazaj sem nabavil 3KG italjansko in je res veliko boljsa kot poljska in nemska (dejansko med temi dvemi ni nevem kako velike razlike). Tako da, od zdej naprej iscem samo italjansko.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

yayo ::




Il deputato ungherese di centro-destra János Áder rincara la dose affermando che alcuni produttori hanno effettivamente ammesso di usare ingredienti meno costosi per i mercati dell'Europa dell'Est.


Desno-sredinski madžarski poslanec János Áder dodaja, da so nekateri proizvajalci priznali, da uporabljajo cenejše sestavine na tržiščih vzhodne Evrope.

Mr.B ::

France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Master_Yoda ::

Ne seri no, okus je prirejen trgu. Mi pac imamo raje okus vec svinjarije v hrani za katero placamo vec kot nemci.

/s off

Mr.B ::

Prinas naprimer se kaj dodajo Ko medex...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

videc ::

Pa saj je podobno tudi pri zobnih pastah.
Sensodyne npr...
Kupljen v Sloveniji, ga odpreš in iz tube najprej priteče tekočina, ...
Kupljen v tujini (Italija), ni tega.

          ::

Mr.B je izjavil:

Si v Sloveniji upate narediti isti test , kot na hrvaškem ?


Končno, da se je nekdo zganil. Naši in vse naše potrošniške organizacije se niso, dobro da so se vsaj hrvati. Lokalni okusi my ass!

Invictus ::

Nutella ni hrana, ampak sam cuker. V bistvu je droga ... S slabimi posledicami.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hrana iz Lidla, Spara, Hoferja, Tuša, Mercatorja itd. (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
347104838 (41296) zmaugy
»

Nutella 5kg (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8518295 (12646) shadeX
»

Najkvalitetnejša široko-komercialna čokolada? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22055532 (37837) hunter01
»

cocacola (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12523540 (19702) Super Sonic

Več podobnih tem