» »

čokolada

čokolada

1
2
»

DoloresJane ::

Nisem odvisna. Sem pa v osnovni šoli imela kaka 3 leta pravo obsesijo in sem vsak teden pojedla vsaj eno stogramsko. Najmanj.
Sedaj me ne mika več. Če jo že jem, imam najraje trdo temno čokolado z visoko vsebnostjo kakava (ok. 70%). Taka vrsta je tudi bolj grenka kot ostale. Edini primer, ko pojem veliko čokolade v taki in drugačni obliki je, ko sem pod stresom. Takrat pa mi nič ne uide. :D

Slowenc ::

Sprašujem se zakaj ljudje tako radi posežejo po čokoladi, ko so pod stresom. Nadezhda, pod kakšnim stresom ti to misliš (šola, osebne zadeve)? Vem da veliko žensk je čokolado, ko imajo "tiste dni v mesecu". Enostavno morajo jesti čokolado. Potem pa jamrajo, da so mozolji, da mora hujšat...

Torej, zakaj ravno čokolada?:P
Skiny gate.

pingec ::

jest jo jem ob ucenju sam uno k je bl iz cukra- milka and stuff
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

tx-z ::

-toblerone,
-milka(navadna, z lešniki, z lešniki+rozinami al kaj je že tist :) ),
-lilapause,
-mars,
-snickers pa še kej bi se našl :))

nism glih zasvojen, sam če je...je kmal ne bo več :)
tx-z

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tx-z ()

mare_ ::

Hehe, meni je tudi čokolada zelo všeč.
Ampak nisem zasvojen. Lahko jo neham jest, kadar hočem. Vendar nočem.:D

rozica ::

mene v bistvu niti ne bega to zakaj moram jest čokolado... vem smao to, da jo pač moram... pa še paše mi :), najraje mam, ko mi kdo prinese čokoladno darilo... pol že moram pojest... se ne spodobi darilo proč vržt... :D
njami. grem gledat, če mam kje kej čokolade

LuiIII ::

Ta boljša čokolada je seveda tista iz Olimja (Podčetrtek). Sedejo mi tudi kakšne Tablerone in pa temna čokolada. Zanimiva pa je tudi jedilna čokolada.

Lui

Gost ::

Ena izmed najboljših čokolad je belgijska čokolada Newtree raznoraznih okusov.

schurda ::

Slowenc, znano je, da je sladkor nujen za živčevje in tudi pomirja, zato se ljudje bašejo s hrano, prevsem sladko, ko so pod stresom. Mislim, da je isto s čokolado, toda prepričan sem, je v čokoladi nekaj več. Po mojem vsebuje kakav tudi nekaj snovi, od katerih posaneš rahlo zasvojen (kot npr. čaj ali kava). Sicer je to bolj psihična kot fizična zasvojenost vendarle pa je.

P.S. Ali res nobeden ne ve za Cadburry's?
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

abcde7 ::

Sladkor ni nujen za živčevje... kolega ga ni užival okoli pol leta in lahko rečem, da ni bil živčen. Tudi sam ga kakšen mesec nisem užival, tudi nasplošno sem hidrate užival samo čez vikend in lahko trdim, da sploh nisem bil živčen, še bolj zbran in lažje sem razmišljal.

Če pa želite vedeti, kakšen okus ima navaden kakav, si ga pa lahko kupite v trgovini... majhna 100g vrečka stane okrok 200 Sit (Gorenjka) in nima nikakršnega okusa po kakavu Nesquick:D

Thomas ::

V čokoladi je serotonin.



To je hieroglif, ki v internem jeziku možgan pomeni nekako tole:

Tako lepo mi je!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Tomi ::

5-hidroksitriptofan je sicer tudi precej prisoten v bananah. Pazite se torej čokolade, polnjene z bananino kremo>:D
metrodusa.blogspot.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tomi ()

abcde7 ::

Seveda, ampak za sproščanje hormona sreče - serotonina ne potrebujemo banan in čokolade. Seveda s čokolado pospešimo izločanje serotonina, ampak tako ne gre... škoda zdravja, sploh pa sam prehitro postanem zaspan zaradi tega ker se vsporedno noradrenalin ne dvigne..

Rešitev je na dlani (name deluje izjemno): vlaknine, prave maščobe (ribje olje) in beljakovine, ki dvignejo tudi noradrenalin. Pred učenjem pa kombinacijo ekstrakta gingko biloba in zeleni čaj...

abcde7 ::

Nivo serotonina bo tudi podobno višji po čokoladi, banani, jabolku, sladkorju, medu ... vsaki stvari, ki vsebuje enostavne OH (sladkorje)... torej ne verjemite vsem BS clankom v revijah, ki vsak teden nanovo ugotovijo, da je za sreco in zbranost potrebno zauziti banano, drug teden jabolko, tretji teden qrac v evrokremu itn...

Thomas, si malo zamešal, s tem, da čokolada vsebuje serotonin, huh? Bil sem mnenja da si nezmotljiv>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: abcde7 ()

Matev ::

v sladkarijah so ponavadi spodbujevalci okusa.... tko da te nekak zasvoji in priklene ter ne spusti sla po jedi dotičnega gizmota dokler ne strošiš denarja ali pa zdravja - ker pač prej

na tem mestu bi se blo smiselno vprašat če bi se dal to kako zakonsko prepovedat (dodajanje umetnih spodbujevalcev okusa)

no na konc vsak itak sam poseže ali ne poseže po drogi hmm čokoladi tk oda je od posameznika odvisno

Thomas ::

Jah robo, to je Loža. Ne bomo sitnarili, če je ravno sertonin ali njegov prekurzor tryptophan. V resnici je še cel kup sorodnih snovi v čokoladi. Pejt odpret v Z&T, če bi rad diskutiral o tem bolj podrobno.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

T0RN4D0 ::

hehe... Moje ime je Tornado in sem zasvojen s čokolado™

milka... gorenjka... vsak dan 1 100g... minimum :))

mah, confina je men tud zlo dobra, pa še pocen je... se že kr pozna pr takih količinah... :)

pa čokolino in čokolešnik... 1x na dan...

če se slučajn kdaj učim, pa mam kej za jest zraven gre takoj... tud tavlka milka...


vse sladkarije vedno... njam...8-) zdej se mi pa sline cedijo
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

rozica ::

se pravi... ponuditi čokolado nekomu, lahko pomeni: želim ,da si srečen/na :) nice...

TribesMan ::

LOL rozca, tole pa je ugotovitev tedna!

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

DoloresJane ::

Enkrat sem brala nek fin nemški članek o serotoninu (tako je trdil članek) v kakavu in zakaj to ljudi tako zasvoji. Bojda se premalo gibljemo na sončni svetlobi, ki tudi skrbi za sproščanje serotonina, kompenziramo pa s čokolado. Kot utemeljitev je članek navajal porast kupovanja in uživanja čokolade v zimskih mesecih. Več serotonina potrebujemo dobiti iz hrane tudi zato, ker se premalo gibljemo. Tako članek.

Robo - glede učenja ni treba trositi pametnih nasvetov kar vsepovprek. Obstaja toliko vrst zelenega čaja, da je nemogoče trditi, da vse pripomorejo k učenju. Moj najljubši zeleni čaj, gunpowder, je tako močen, da se celo popoldne nisem mogla učiti, jesti, biti pri miru in umiriti tresočih rok, ker sem si skuhala premočen čaj. Tudi Drogin zeleni čaj je po mojem okusu prenizke kvalitete, da bi dejansko kaj vplival na možgane.

Slowenc - med osebnimi krizami ne. Ko imam prenatrpan urnik (zadnje čase kar pogosto) in ko me ta urnik začne dušiti. Premalo spanja me ubija... Takrat posežem po čokoladi. Kar se PMS-ja tiče, ne morem reči, so mi pa prijateljice povedale, da včasih pred oz. med menstruacijo pojedo toliko čokolade, da potem še cel mesec kurijo kalorije :D. Mislim, da ima to bolj vezo s sladkorji v čokoladi kot s čim drugim - je pa to povsem intuitivna ugotovitev.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najkvalitetnejša široko-komercialna čokolada? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22055543 (37848) hunter01
»

Čokolada. Best before: 06/05/07

Oddelek: Loža
413725 (2465) šernk
»

vroča čokolada

Oddelek: Loža
364224 (3040) Pyr0Beast
»

A je res da so v milki živalske maščobe (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5416055 (14421) nevone
»

Koliko čokolade pospravite naenkrat?

Oddelek: Loža
402761 (2202) karafeka

Več podobnih tem