» »

Windows 10 Mobile

Windows 10 Mobile

««
27 / 86
»»

cekr ::

Morem rečt, da se zadnja verzija 328 zelo lepo obnaša. Baterije sploh ne žre preveč. Tudi logiranje s Hello so uredili,da ne najeda več. Hello je z vsako verzijo bolj zanesljiv in predvsem hitrejši. Zgleda, da pri Intlu napredujejo s to zadevščino. Sedaj naj nove zadeve pustijo pri miru in se lotijo raje peglana in lovljenja čričkov. Do dneva D bo zgleda zadeva urejena.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

andromedar ::

Lonsarg je izjavil:

Windows Phone ne obstaja več, je zgolj Windows 10 za mnogo naprav in delež Windows 10 je že kar precej ogromen.

Tisti članek pa govori o Microsoft mobitelih s stališča hardwera, to je tisto kar se ukinja(nobene Lumie več), ne pa software.


Točno o tem govori članek, da.

Zdaj, da bi Ms ukinil Lumio in ustvaril nekaj popolnoma enakega samo z drugim imenom je ...

Ne vem ali se mu splača obdržat cel oddelek za tistih nekaj prodanih komadov. Mogoče bo šlo vse skupaj res ven iz mainstreama (kolikor pač sploh trenutno je mainstream) in v nišne trge (business). Ampak vedet je treba da za milijon prodanih telefonov letno NIHČE ne bo pisal aplikacij. Enostavno ni smisla in računice. Če pa bi že bile aplikacije pa bi bile blazno drage. Od tod obtežilnik za telefon. Saj aplikacije so bistvo smartphona, ne?

Drugih proizvajalcev W10 telefonov pa itak ni (pustimo HP z enim butičnim izdelkom, ki ni namenjen smrtnikom). Pa tudi HP pomeni 0.0% v phone biznisu.
Eh?

loveJDM ::

andromedar je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Windows Phone ne obstaja več, je zgolj Windows 10 za mnogo naprav in delež Windows 10 je že kar precej ogromen.

Tisti članek pa govori o Microsoft mobitelih s stališča hardwera, to je tisto kar se ukinja(nobene Lumie več), ne pa software.


Drugih proizvajalcev W10 telefonov pa itak ni (pustimo HP z enim butičnim izdelkom, ki ni namenjen smrtnikom). Pa tudi HP pomeni 0.0% v phone biznisu.


Tu bi samo dodal Coship Moly W6ko,omenjeno nekaj strani nazaj...Kak bo v prihodnosti glede WPjev še nevemo,vem pa da bom ga uporabljal dokler ne bo pač nekaj boljšega za ta denar.Sej vem da veliko ljudi upravičeno jamra,meni je pa še vedno OK fon za moje potrebe...100-150EUR za maile,internet po potrebi in kakšna slika pa navigacija,več pa ne rabim.Pa se mi zdi da nisem nič kaj prikrajšan glede uporabnosti kot mati z androidom na Sony Xperii e4,kjer ji vsako stvar odpre z sekundnim zamikom,pa nič kaj nima naknadno naloženega z stora.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: loveJDM ()

Malajlo ::

andromedar je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Windows Phone ne obstaja več, je zgolj Windows 10 za mnogo naprav in delež Windows 10 je že kar precej ogromen.

Tisti članek pa govori o Microsoft mobitelih s stališča hardwera, to je tisto kar se ukinja(nobene Lumie več), ne pa software.


Točno o tem govori članek, da.

Zdaj, da bi Ms ukinil Lumio in ustvaril nekaj popolnoma enakega samo z drugim imenom je ...

Ne vem ali se mu splača obdržat cel oddelek za tistih nekaj prodanih komadov. Mogoče bo šlo vse skupaj res ven iz mainstreama (kolikor pač sploh trenutno je mainstream) in v nišne trge (business). Ampak vedet je treba da za milijon prodanih telefonov letno NIHČE ne bo pisal aplikacij. Enostavno ni smisla in računice. Če pa bi že bile aplikacije pa bi bile blazno drage. Od tod obtežilnik za telefon. Saj aplikacije so bistvo smartphona, ne?

Drugih proizvajalcev W10 telefonov pa itak ni (pustimo HP z enim butičnim izdelkom, ki ni namenjen smrtnikom). Pa tudi HP pomeni 0.0% v phone biznisu.

Zakaj hodiš trolat v to temo?
Microsoft je spremenil platforme v univerzalno. Eno samo. Aplikacija za desktop bo laufala na mobilcu, tablici, uri, hladilniku, termostatu. Omejitev bo na strani aplikacije, če naprava podpira resolucijo, senzorje itd. Saj vem, da je težko razumeti, ampak MS razmišlja v pravo smer. Vsaj upam, ker je užitek razvijati z njihovimi orodji.

Motion ::

Malajlo je izjavil:

andromedar je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Windows Phone ne obstaja več, je zgolj Windows 10 za mnogo naprav in delež Windows 10 je že kar precej ogromen.

Tisti članek pa govori o Microsoft mobitelih s stališča hardwera, to je tisto kar se ukinja(nobene Lumie več), ne pa software.


Točno o tem govori članek, da.

Zdaj, da bi Ms ukinil Lumio in ustvaril nekaj popolnoma enakega samo z drugim imenom je ...

Ne vem ali se mu splača obdržat cel oddelek za tistih nekaj prodanih komadov. Mogoče bo šlo vse skupaj res ven iz mainstreama (kolikor pač sploh trenutno je mainstream) in v nišne trge (business). Ampak vedet je treba da za milijon prodanih telefonov letno NIHČE ne bo pisal aplikacij. Enostavno ni smisla in računice. Če pa bi že bile aplikacije pa bi bile blazno drage. Od tod obtežilnik za telefon. Saj aplikacije so bistvo smartphona, ne?

Drugih proizvajalcev W10 telefonov pa itak ni (pustimo HP z enim butičnim izdelkom, ki ni namenjen smrtnikom). Pa tudi HP pomeni 0.0% v phone biznisu.

Zakaj hodiš trolat v to temo?
Microsoft je spremenil platforme v univerzalno. Eno samo. Aplikacija za desktop bo laufala na mobilcu, tablici, uri, hladilniku, termostatu. Omejitev bo na strani aplikacije, če naprava podpira resolucijo, senzorje itd. Saj vem, da je težko razumeti, ampak MS razmišlja v pravo smer. Vsaj upam, ker je užitek razvijati z njihovimi orodji.

Ne trola ima povsem prav. Univerzalna platforma je kar se tiče telefonov v sedanji obliki, dokaj brez veze, če lahko developer naredi UWP app sam za desktop, Holo, ali pa Xbox. Pač mu ni treba dodatno pisat pa debugat pa podpirat in vzdrževat kode ki je namenjena še preostalimu 1% (telefonom) in lahko tisti čas raj nameni ostalim platformam. Prav tako obstajajo appi ki enostavno nimajo smisla na desktopu, xbou in se jih razen za telefone ne razvija. UWP nebo rešu štale na telefonih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Motion ()

PrihajaNodi ::

Wp, Wm ima super navigacijo pa brez virusov je. To je pa vse kar človek potrebuje. WM 10 ima pa celo snemanje pogovorov med klicem.

Kac ::

ombre je izjavil:

Ne zastopim zakaj bi ostal z obtežilnikom za papir? Sej tudi če ukinejo platformo, pač ne bo novih posodobitev in to je to? Sej lahko npr. še sedaj furaš Symbian telefon.

Drugače pa je sodelavka kupila novo Lumio 650. Res lepa oblika - taka tanka, izgleda premium. :)


Na symbian telefonu deluje telefon in brskalnik.

loveJDM ::

PrihajaNodi je izjavil:

Wp, Wm ima super navigacijo pa brez virusov je. To je pa vse kar človek potrebuje. WM 10 ima pa celo snemanje pogovorov med klicem.



Ok pustimo zdaj sarkazem,ampak realno je to to kar nekdo potrebuje ki ima namen kupit telefon za 100-200,ker zanj ni telefon nek statusni simbol ali pa igrača.Lahko pa pokneš 1000€ za iphona,če misliš da boš kul potem ko boš šel na 2deci soka v gostilno in dal fon na mizo...Ti pa za jurja definitno večjo uporabnost nudita lumia in laptop z i7ko.
Ali pa kaka boljša tablica,če se ti gre za prenašanje.Ampak ja,je jeba vzet 10in tablet in hodit z njim okoli for no reason da raja vidi kaj maš...

boolsheat ::

UWP in Centennial sta nekaj, glavna novost je pa portanje aplikacij iz iOS-a.

Lonsarg ::

Res je, Facebook je že portal iz iOSa na W10 aplikacijo. Bojazni za aplikacije so čisto neupravičene. Developer vidi miljardo W10 uporabnikov da spiše UWP. Prilagoditev za telefon je za večino aplikacij zgolj dan ali dva dela. Če aplikacija že dela na 8" tabletu pa je to v urah. Skratka tok se pa že potrudiš za nekaj miljonov uporabnikov.

Govorimo seveda o native razvijanju. 50% aplikacij pa se razvije v crossplatformnih orodjih, ki avtomatično tudi W10 binary ven ruknejo(oziroma bodo tekom leta 2016).

errhec ::

Ima W10 že možnost namestitve aplikacije, na katerem urediš začetni zaslon po svojih željah?
Kakršen je bil SPB MOBIL SHELL ali nekaj takega kot je začetni zaslon na Android napravah.
dd

AvtoR ::

AvtoR je izjavil:

Ali mogoče kdo ve kako nahecat Maps, da uporablja glasovno vodenje (dela itaq samo angleščina)če imaš za privzeti jezik slovenščino? Ugotovil sem da glasovno vodenje deluje le če imaš za privzeti jezik angleščino.


Včeraj sem na malo daljši vožnji preiskušal MS Maps na L830. Ob vklopljenih podatkih je takoj našla lokacijo in začela navigirati, žal brez govorne navigacije. Ko sem že skoraj pozabil da imam prižgano navigacijo, se je po kakšnih 20 minutah nenadoma zbudila in začela čebljati, lepo v slovenščini! :)
Očitno ji je potrebno pustiti malo več časa, da se sama ponastavi.:))
Seadaj navigacija deluje BP. Edino pripombo imam, da znak za omejitev hitrosti prekriva dejansko hitrost.

loveJDM ::

AvtoR je izjavil:

AvtoR je izjavil:

Ali mogoče kdo ve kako nahecat Maps, da uporablja glasovno vodenje (dela itaq samo angleščina)če imaš za privzeti jezik slovenščino? Ugotovil sem da glasovno vodenje deluje le če imaš za privzeti jezik angleščino.


Včeraj sem na malo daljši vožnji preiskušal MS Maps na L830. Ob vklopljenih podatkih je takoj našla lokacijo in začela navigirati, žal brez govorne navigacije. Ko sem že skoraj pozabil da imam prižgano navigacijo, se je po kakšnih 20 minutah nenadoma zbudila in začela čebljati, lepo v slovenščini! :)
Očitno ji je potrebno pustiti malo več časa, da se sama ponastavi.:))
Seadaj navigacija deluje BP. Edino pripombo imam, da znak za omejitev hitrosti prekriva dejansko hitrost.


Lol,glede omejitve je ocitno sfukano na tvojem haha,mogoce zaradi resolucije :)meni na 640 kaze lepo eno nad drugim

Motion ::

saj imata ista resolucijo :D

krucymucy ::

Tudi meni kaze lepo in se ne prekriva.

loveJDM ::

Motion je izjavil:

saj imata ista resolucijo :D



Ka pa ves kaj ga jebe,ampak vidis zgornji komentar,mu tudi lepo kaže...

KTr1sk ::

Na moji Lumia640 sem naložil uradno verzijo Windows 10 Mobile preko appa Upgrade Advisor
https://www.microsoft.com/en-us/store/a...
in so obe navigacije delovale Heredrive+ in Maps(zemljevidi) z govorno navigacijo, potem sem pa naložil Windows Insider app
https://www.microsoft.com/en-us/store/a...
in nastavil fast ring, in posodobil na zadnjo verzijo, od takrat naprej ni več Heredrive+ (tudi v trgovini), je samo še Zemljevidi (maps) in je vizualno malo drugačna (boljša), ki je v uradni verziji windows 10 mobile, ampak ne deluje govorna navigacija, ..zato sem dal nazaj na uradno verzijo 10ke nazaj gor

(ponovil postopek preko programa "Windows Device Recovery Tool" dobil 8.1 windows in potem spet app Upgrade Advisior, da sem naložil uradno 10-ko nazaj gor)
ali obstaja kakšen hitrejši postopek, če bom kdaj spet probal fastring, da grem nazaj na uradno verzijo 10-ke?
hvala

AvtoR je izjavil:

AvtoR je izjavil:

Ali mogoče kdo ve kako nahecat Maps, da uporablja glasovno vodenje (dela itaq samo angleščina)če imaš za privzeti jezik slovenščino? Ugotovil sem da glasovno vodenje deluje le če imaš za privzeti jezik angleščino.


Včeraj sem na malo daljši vožnji preiskušal MS Maps na L830. Ob vklopljenih podatkih je takoj našla lokacijo in začela navigirati, žal brez govorne navigacije. Ko sem že skoraj pozabil da imam prižgano navigacijo, se je po kakšnih 20 minutah nenadoma zbudila in začela čebljati, lepo v slovenščini! :)
Očitno ji je potrebno pustiti malo več časa, da se sama ponastavi.:))
Seadaj navigacija deluje BP. Edino pripombo imam, da znak za omejitev hitrosti prekriva dejansko hitrost.

ti si imel uradno verzijo 10-ke gor, ali beto? ker na beti mi ni delovala govorna navigacija, na uradni 10-ki pa deluje
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KTr1sk ()

AvtoR ::

Uradna verzija.
Poskusi vžgati maps navigacijo in jo pusti kake pol ure prižgano. Mogoče začne potem govorna navigacija delovati, vsaj
pri meni je začela delovati.

Mitja358 ::

Telefoni, ki pridejo v originalu z Win 8, imajo preko Windows Device Recovery Toola na voljo le ponovno namestitev Win 8 in šele potem posodobitev na Win 10.

M@73Y ::

V brskalniku, sporočilih, koledarju oziroma iz kjer se pač da, kopiram nek tekst. Kopiran tekst kopiram npr. v sms.
Kako naj sedaj odstranim to ikono za prilepi, ker se mi pojavlja v vsakem vnosnem polju. Izgine le, če restartam telefon lumia 930, WM10, build .218, slovenščina.
..jump into psytrance tunnel..

beta1 ::

3 strani nazaj sem obupal nad w10m, pa ste se mi vsi smejali. Zame je to downgrade. Šminka, ki dela slabše.

Ne vem kaj so to sploh šli delat. Lepo bi windows phone 8.1 malo polepšali, pa več aplikacij naredili, pa bi vse skup delalo boljše.

1 priložnost še dam, ko bo tisti večji update poleti. Če do takrat nebodo pofixani bugi, ki jih prej sploh ni bilo, je W10M TILT GAME OVER pri meni.

loveJDM ::

beta1 je izjavil:

3 strani nazaj sem obupal nad w10m, pa ste se mi vsi smejali. Zame je to downgrade. Šminka, ki dela slabše.

Ne vem kaj so to sploh šli delat. Lepo bi windows phone 8.1 malo polepšali, pa več aplikacij naredili, pa bi vse skup delalo boljše.

1 priložnost še dam, ko bo tisti večji update poleti. Če do takrat nebodo pofixani bugi, ki jih prej sploh ni bilo, je W10M TILT GAME OVER pri meni.



Okej,smo veseli da si prišel to delit z nami...mislim da je 95% bralcev te teme vrglo telefone stran zaradi tvoje strokovne kritike.

beta1 ::

Se priporočam!

sajmon ::

Pred zadnjo nadgradnjo sem lahko poiskal osebe v phone aplikaciji tako, da sem tipkal samo številke, na kateri je črka imena; recimo če sem iskal Janeza, sem vtipkal 52639. Od nadgradnje 328 mi na ta način najde samo številke, ki so v zgodovini (zadnje klicane). Ne išče pa po celem imeniku. Kontakte imam tako združene preko googla, outlooka in službenega exchanga. Preko ikone "People" iskane ljudi najde.
Še pri komu omenjena težava. Imam pa L640.

OvCa77 ::

sajmon je izjavil:

Pred zadnjo nadgradnjo sem lahko poiskal osebe v phone aplikaciji tako, da sem tipkal samo številke, na kateri je črka imena; recimo če sem iskal Janeza, sem vtipkal 52639. Od nadgradnje 328 mi na ta način najde samo številke, ki so v zgodovini (zadnje klicane). Ne išče pa po celem imeniku. Kontakte imam tako združene preko googla, outlooka in službenega exchanga. Preko ikone "People" iskane ljudi najde.
Še pri komu omenjena težava. Imam pa L640.

a ni 328 insajder verzija. to pomeni da lahko tudi kej ne dela.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

Lonsarg ::

Mah več kot 3/4 teh, ki raznorazne buge poročajo imajo insajder verzije, tako da priti do kakršnihkoli informacij o zadnji uradi verziji je že kar težko, mogoče bi moral Microsoft vseeno malce otežit postopek, kako se v te beta programe pride.

OvCa77 ::

Lonsarg je izjavil:

Mah več kot 3/4 teh, ki raznorazne buge poročajo imajo insajder verzije, tako da priti do kakršnihkoli informacij o zadnji uradi verziji je že kar težko, mogoče bi moral Microsoft vseeno malce otežit postopek, kako se v te beta programe pride.

zadnja uradna je .218
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

klinker ::

In ni kaj dosti boljsi od ostalih verzij.
Sem imel vse verzije in smo tam tam. Pac, kolko je bil 8.1 dober start za WP, je ta 10ka polom na ravni Androida na Nexusu izpred 5ih let.

asdwasdwa ::

Windows 10 za telefone v tem letu ne bo pridobil večjih novosti. Tako je bilo rečeno na Build konferenci. Aprila 2017 bo izšel Surface phone (64-bitna verzija OS-a, Intel Atom x3 64-bit, 4GB RAM, 64/128GB storage, 21MP PureView kamera, 8MP front, attachable keyboard) in skupaj z njim Windows 10 Redstone 2 update, ki bo omogočal poganjanje Win32 aplikacij na telefonu.

Intel is apparently heavily involved in the development of the new Surface Phone, according to the report. It is supposedly working with Microsoft to make x86 apps (Windows desktop apps) compatible with the Surface Phone

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: asdwasdwa ()

klinker ::

asdwasdwa je izjavil:

Windows 10 za telefone v tem letu ne bo pridobil večjih novosti. Tako je bilo rečeno na Build konferenci. Aprila 2017 bo izšel Surface phone (64-bitna verzija OS-a, Intel Atom x3 64-bit, 4GB RAM, 64/128GB storage, 21MP PureView kamera, 8MP front, attachable keyboard) in skupaj z njim Windows 10 Redstone 2 update, ki bo omogočal poganjanje Win32 aplikacij na telefonu.

Intel is apparently heavily involved in the development of the new Surface Phone, according to the report. It is supposedly working with Microsoft to make x86 apps (Windows desktop apps) compatible with the Surface Phone


Puff...temu se bo upam da lahko reklo the shit ki povozi Android in iOS za hec.
Bom zgleda kar crtal z liste nakup novega laptopa :D

karafeka ::

A je kje že kak primer tega? Ker uporabnost win32 aplikacij na telefonih, brez spremembe gui vmesnika primernega telefonom, je bolj kot ne nepraktična.
Potem je vprašanje tudi glede podpore za continuum.

Sicer so pa Astorio že pokopali, pa se mi je zdela veliko boljša pogruntavščina, kot pa tole.

hotlips ::

Microsoft Surface phone rumoured to have Snapdragon 830

http://www.fudzilla.com/news/processors...

cekr ::

Same govorice gor in dol. Uradno pa iz MS-a še ni bilo nič pokazano.
Govorice so tudi: linija Lumia na ARM-u, SurfacePhone na Intlu.
Problem Intla je verjetno sama poraba.
Ne vem, kako se je Intlov Atom obnesel v nekaterih Asusovih telefonih.
MS si ne bo privoščil Atomov ampak kaj bolj konkretnega.


Pa še:
V buildu 1332 je problem v Edgu v naslovni vrsrici s tipkovnico. Ne delajo tipke a,w,y.
To je samo v tem primeru. Zanimivo, kako se lahko zgodi kaj takšnega.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Lonsarg ::

Win32 na telefonu bo, če bo res obstajal namenjen zgolj/predvsem za Continium, ko priklopiš na ekran, miško, tipkovnico.

Ampak skoraj ni šans da Microsoft izda telefon za x86 iz preprostega razloga, ker je Microsoftov moto da se UWP prime in Win32 umre.

Vglavnem HP Elite 3x bo očitno edini pravi WP flagship letos. Sicer ne bo za vsakogar, ker je 5.9".

asdwasdwa ::

Lonsarg je izjavil:

Win32 na telefonu bo, če bo res obstajal namenjen zgolj/predvsem za Continium, ko priklopiš na ekran, miško, tipkovnico.

Ampak skoraj ni šans da Microsoft izda telefon za x86 iz preprostega razloga, ker je Microsoftov moto da se UWP prime in Win32 umre.

Vglavnem HP Elite 3x bo očitno edini pravi WP flagship letos. Sicer ne bo za vsakogar, ker je 5.9".


A ne bo ravno HP Elite 3x omogočal Win32 na telefonu?

However, one weakness in this early version of Continuum is the inability to run classic Win32 apps. HP is addressing this gap through app-virtualization for the forthcoming Elite x3 mega-smartphone due this summer. That process involves running Win32 apps on a remote server and the recipient phone being able to run those Win32 classic apps remotely. This ability gives business users the flexibility to use one device all the time.


MST se ne bo rešil Win32 aplikacij tako hitro. Si ne predstavljam, da gredo portat Visual Studio v UWP. Na Build konferenci je bilo omenjena tudi možnost poganjanja Visual Studia kot Win32 aplikacijo na mobitelu. To so omenili kot nekaj kar bi bilo lahko izvedljivo.

Sicer dvomim, da bo MST šel spet z Snapdragon. Že precej časa se omenja Intel kot kandidat, ki bo poganjal Surface Phone.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: asdwasdwa ()

Motion ::

Win 32 aplikacije je (bo) trenutno možno poganjat na telefonu le prek remote desktopa oziroma podobnega načina

karafeka ::

Ja RD je "super" izkušnja, ko ti vsako osvežitev zaslona (premik miške) nalaga več kot 5 sekund. Dejansko slabše, kot gledanje diapozitivov.

asdwasdwa ::

Motion je izjavil:

Win 32 aplikacije je (bo) trenutno možno poganjat na telefonu le prek remote desktopa oziroma podobnega načina


RD je nekaj povsem drugega kot kar trenutno načrtuje HP. Win32 aplikacije se ne bodo poganjale prek RD ampak bodo na telefonu (v prihodnosti, v primeru HP-ja pa na remote serverjih). Zato bo to možno šele pri Surface Phone, ker bo ta imel ustrezen procesor (arhitektura), da bo sploh možno poganjati Win32.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: asdwasdwa ()

PrihajaNodi ::

Juhej koledar je nazaj. To je pa vse kar potrebujem. Samo edge se prilagodim pa je to to.

asdwasdwa je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Win32 na telefonu bo, če bo res obstajal namenjen zgolj/predvsem za Continium, ko priklopiš na ekran, miško, tipkovnico.

Ampak skoraj ni šans da Microsoft izda telefon za x86 iz preprostega razloga, ker je Microsoftov moto da se UWP prime in Win32 umre.

Vglavnem HP Elite 3x bo očitno edini pravi WP flagship letos. Sicer ne bo za vsakogar, ker je 5.9".


A ne bo ravno HP Elite 3x omogočal Win32 na telefonu?

However, one weakness in this early version of Continuum is the inability to run classic Win32 apps. HP is addressing this gap through app-virtualization for the forthcoming Elite x3 mega-smartphone due this summer. That process involves running Win32 apps on a remote server and the recipient phone being able to run those Win32 classic apps remotely. This ability gives business users the flexibility to use one device all the time.


MST se ne bo rešil Win32 aplikacij tako hitro. Si ne predstavljam, da gredo portat Visual Studio v UWP. Na Build konferenci je bilo omenjena tudi možnost poganjanja Visual Studia kot Win32 aplikacijo na mobitelu. To so omenili kot nekaj kar bi bilo lahko izvedljivo.

Sicer dvomim, da bo MST šel spet z Snapdragon. Že precej časa se omenja Intel kot kandidat, ki bo poganjal Surface Phone.



Bo spet sd 830.

Zgodovina sprememb…

Motion ::

asdwasdwa je izjavil:

Motion je izjavil:

Win 32 aplikacije je (bo) trenutno možno poganjat na telefonu le prek remote desktopa oziroma podobnega načina


RD je nekaj povsem drugega kot kar trenutno načrtuje HP. Win32 aplikacije se ne bodo poganjale prek RD ampak bodo na telefonu (v prihodnosti, v primeru HP-ja pa na remote serverjih). Zato bo to možno šele pri Surface Phone, ker bo ta imel ustrezen procesor (arhitektura), da bo sploh možno poganjati Win32.


Elite x3 je ARM in bo prek RD oziroma Citrix-a dostopal do win32 aplikacij ki bodo laufale na HPjevih serverjih. Seveda je treba met zato hitro pipco spletom, kar nebi smel bit problem z LTE povezavo.

Sicer dvomim, da bo MST šel spet z Snapdragon. Že precej časa se omenja Intel kot kandidat, ki bo poganjal Surface Phone.


Pomoje bo še vedno SD. Vsaj HP misli da intel ni še niti blizu ARMju kar se tiče mobilnih rešitev.

I spoke with HP about this device and asked the obvious questions. Yes, they looked into both iPhone and Android first. Apple, predictably, was a non-starter, but I was more curious to hear that Google couldn't or wouldn't provide HP with the security and management infrastructures its commercial customers demanded. And I asked about Intel and was interested to hear that Intel's phone chipsets are still "years" behind ARM and nowhere near ready. (That fact could chill rumors of an Intel-powered Surface phone happening this year.) So an ARM-powered Windows phone it is.


Celoten članek pa tuki.
https://www.thurrott.com/hardware/64677...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Motion ()

boolsheat ::

karafeka je izjavil:

A je kje že kak primer tega? Ker uporabnost win32 aplikacij na telefonih, brez spremembe gui vmesnika primernega telefonom, je bolj kot ne nepraktična.
Potem je vprašanje tudi glede podpore za continuum.

Sicer so pa Astorio že pokopali, pa se mi je zdela veliko boljša pogruntavščina, kot pa tole.


Win32 na telefonu je mišljen v kombinaciji s continuum, jasno.

asdwasdwa ::

Motion je izjavil:


Pomoje bo še vedno SD. Vsaj HP misli da intel ni še niti blizu ARMju kar se tiče mobilnih rešitev.


Microsoft in Intel tesno sodelujeta in skoraj neverjetno, da bi se Microsoft glede na zelo uspešne Surface linije (v vseh so Intelovi procesorji) zdaj odrekel Intel-a na mobilnem področju. Mogoče bo prav ta telefon prvi Intelov resen vstop na mobilno tržišče. Sicer so to vse le ugibanja. Kakšen bo telefon dejansko ne ve nihče. Za Surface Book je v času razvoja vedlo manj kot 30 ljudi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: asdwasdwa ()

cekr ::

Iris oz. Hello v L950(xl) je že od Intla.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

boolsheat ::

Intel je tudi začel aktivno sodelovati pri Islandwoodu:
http://mspoweruser.com/intel-boosts-pro...

Ampak dvomim, da bo to dovolj za Intel SoC v Surface telefonu. ?Bolj vidim sodelovanje MSja in Intla podobno kot pri Hello-ju na L950.

Modri dirkač ::

V glavnem, instagram ni več beta. Jeeeej!!!:D
Everybody lies!

loveJDM ::

Modri dirkač je izjavil:

V glavnem, instagram ni več beta. Jeeeej!!!:D



Da vidimo kje je razlika

Motion ::

Najbrš najboljša nadgradja klsičnega touch interfejsa načina kar sem jih vudu v zadnjih letih

Machete ::

Fino, da če še porihtajo osnovo, kot je začenjanje zvonenja drugega in tretjega alarma budilke v vrsti, bo pa še bolje. Od kar imam w10, zaspim konstantno. Rabim nepametno budilko nazaj 'ufurat' po 15ih letih.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Tristan1 ::

zdravo
imam microsoft Lumia 950, kupljeno nekje v začetku marca...
nezadovoljen do konca. šteka, počasna, ne podpira 3/4 aplikacij kot android, kar me izredno moti, saj so mi trdili v trgovini da to vse podpira...

no za piko na i, pa dans zjutraj vstanem, vzamem telefon, da pokličem v skladišče da naročim robo za firmo in - glej ga zlomka...
na ekranu piše:
''Ta naprava je bila zaradi varnostnih razlogov zaklenjena. Priklopite jo na napajanje za vsaj dve uri, nato pa jo znova zaženite in poskusite znova.''

lepo prosm če bi mi znal kdo kakorkol pomagat kaj naj nardim?

krucymucy ::

Machete je izjavil:

Fino, da če še porihtajo osnovo, kot je začenjanje zvonenja drugega in tretjega alarma budilke v vrsti, bo pa še bolje. Od kar imam w10, zaspim konstantno. Rabim nepametno budilko nazaj 'ufurat' po 15ih letih.

Tole bos moral razcistiti sam pri sebi najprej.
««
27 / 86
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows Mobile, kdo bo tebe ljubil? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
20546531 (25236) RC37
»

Telefoni Nokia se vračajo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
9431340 (26992) klinker
»

Microsoft Lumia 950 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10527214 (17604) Anney
»

Jutri nabavim ali WinPhone ali Androida (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7513611 (11201) Anney
»

Microsoft predstavil Hololens VR, Surface 4, nove telefone, prenosnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
12841663 (32911) boolsheat

Več podobnih tem