» »

Windows 10 Mobile

Windows 10 Mobile

««
28 / 86
»»

Machete ::

Na symbianu in 8.1 se ni dogajalo. Zdaj mi konstantno zvoni potiho (ja, alarm šopa ampak ni zvoka). Vsaj drugi, tretji v vrstnem redu. Dremež prvega alarma hrešči, drugi, tretji se sploh ne slišijo :) Velikokrat tudi prvi zvoni v tišini. Brez heca. Zvoki in glasnosti so seveda vsi poštimani pravilno.

Pred 5min sem moral ugasnit in prižgat, ker ni bilo signala, in to kjer je 4g do fula. Avionski način parkrat off/on ni pomagal.

Isti aparat na 8.1 ni imel nikakršnih težav. Razčistim lahko pri sebi, le da premislim o naslednjem sistemu in aparatu :'( in seveda analogni budilki :)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

darkolord ::

krucymucy je izjavil:

Machete je izjavil:

Fino, da če še porihtajo osnovo, kot je začenjanje zvonenja drugega in tretjega alarma budilke v vrsti, bo pa še bolje. Od kar imam w10, zaspim konstantno. Rabim nepametno budilko nazaj 'ufurat' po 15ih letih.

Tole bos moral razcistiti sam pri sebi najprej.
Z 10 sem zadvoljen, ampak glede budilke se strinjam z njim.

Predvsem to, da je klik praktično kamorkoli razen direktno na mali "Snooze" gumbek enako "Dismiss". Ponesreči poslajdaš okno gor? Dismiss. Ponesreči klikneš izven okna? Dismiss.

Machete ::

Drži. V primežu frustracije nad bujenjem in spanjem, mi nikoli ne rata pravi gumbek tapnit.
Na 8.1 Končaj in Dremež nisi mogel falit. Tu se mi zdi pa da je celo zrcalno obrnjena ikona kot je bila prej in avtomatizem giba prsta poskrbi za vedno napačne dotike zaslona.
Plus če slučajno primeš telefon, da se dotakneš gumba za glasnost se mi zdi, da ti budilko tudi skensla. Brez nadaljnega dremeža.
Ne glede na narobno klikanje, so zgoraj napisane težave realne.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

ombre ::

Jap, budilka je res zanič. Če ne hrešči, pa ne zvoni sploh. Vsaj pri ta zadnjem buildu. Sem danes skoraj zaspal na šiht.
OmbreMan - Galaxy of knowledge

AvtoR ::

V zadnji uradni verziji, mi noče v pošti odpreti priponke PDF.
Kako lahko ročno nastavim s katerim programom odpre dolečen tip datoteke? (File association)

boolsheat ::

Tristan1 je izjavil:

zdravo
imam microsoft Lumia 950, kupljeno nekje v začetku marca...
nezadovoljen do konca. šteka, počasna, ne podpira 3/4 aplikacij kot android, kar me izredno moti, saj so mi trdili v trgovini da to vse podpira...

no za piko na i, pa dans zjutraj vstanem, vzamem telefon, da pokličem v skladišče da naročim robo za firmo in - glej ga zlomka...
na ekranu piše:
''Ta naprava je bila zaradi varnostnih razlogov zaklenjena. Priklopite jo na napajanje za vsaj dve uri, nato pa jo znova zaženite in poskusite znova.''

lepo prosm če bi mi znal kdo kakorkol pomagat kaj naj nardim?


Katere appe pogrešaš?
Kar se tiče tega zaklepanja pa ne vem kaj je to, mogoče ti je nekdo vpisoval PIN pa se je telenoh zaklenil?

krneki0001 ::

A imaš MS account? Če imaš in vklopljeno funkcijo find my phone, ti ga je lahko tudi nekdo od tam zaklenil.
So ti vdrli v MS account?

loveJDM ::

boolsheat je izjavil:

Tristan1 je izjavil:

zdravo
imam microsoft Lumia 950, kupljeno nekje v začetku marca...
nezadovoljen do konca. šteka, počasna, ne podpira 3/4 aplikacij kot android, kar me izredno moti, saj so mi trdili v trgovini da to vse podpira...

no za piko na i, pa dans zjutraj vstanem, vzamem telefon, da pokličem v skladišče da naročim robo za firmo in - glej ga zlomka...
na ekranu piše:
''Ta naprava je bila zaradi varnostnih razlogov zaklenjena. Priklopite jo na napajanje za vsaj dve uri, nato pa jo znova zaženite in poskusite znova.''

lepo prosm če bi mi znal kdo kakorkol pomagat kaj naj nardim?


Katere appe pogrešaš?
Kar se tiče tega zaklepanja pa ne vem kaj je to, mogoče ti je nekdo vpisoval PIN pa se je telenoh zaklenil?


200e pa roka

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: loveJDM ()

PrihajaNodi ::

Kje be homebutton na edgu? Zvocniki na l 950 so fantasticni. Budilka mi ne hresci. Bi pa bilo bolje ce bi jo pustili kot na 8.1. Zakaj dajo ekran do roba? Ce je vmes malo plsastike je aparat bolj kompakten.

Tristan1 ::

loveJDM je izjavil:

boolsheat je izjavil:

Tristan1 je izjavil:

zdravo
imam microsoft Lumia 950, kupljeno nekje v začetku marca...
nezadovoljen do konca. šteka, počasna, ne podpira 3/4 aplikacij kot android, kar me izredno moti, saj so mi trdili v trgovini da to vse podpira...

no za piko na i, pa dans zjutraj vstanem, vzamem telefon, da pokličem v skladišče da naročim robo za firmo in - glej ga zlomka...
na ekranu piše:
''Ta naprava je bila zaradi varnostnih razlogov zaklenjena. Priklopite jo na napajanje za vsaj dve uri, nato pa jo znova zaženite in poskusite znova.''

lepo prosm če bi mi znal kdo kakorkol pomagat kaj naj nardim?


Katere appe pogrešaš?
Kar se tiče tega zaklepanja pa ne vem kaj je to, mogoče ti je nekdo vpisoval PIN pa se je telenoh zaklenil?


200e pa roka



prinesi 350 pa odpelji..
zdej mi ga je ratalo usposobit.. samo pod napajanjem je mogu bit od pol 7h zjutrej do zdele...

loveJDM ::

PrihajaNodi je izjavil:

Kje be homebutton na edgu? Zvocniki na l 950 so fantasticni. Budilka mi ne hresci. Bi pa bilo bolje ce bi jo pustili kot na 8.1. Zakaj dajo ekran do roba? Ce je vmes malo plsastike je aparat bolj kompakten.



ce se prav spomnim si ti tvojo pred kratkim kupil,kak se ti zdi zdaj po nekem casu?Zadovoljen,al skoda 300e?

PrihajaNodi ::

Da za 300 sem ga vzel. Zal mi ni, aplikacije se da toliko povecat da so na ravni 8.1, telefon (tipkovnica, tipka za shranjevanje, brisanje) bi bil tudi lahko enak 8.1. No zal mi ni in ga ne bom prodal, ce bi imel probleme pa bi ga za 300 lahko brez problema prodal. Sem se pa odlocal me lg v10 ali l950. Sam spet Android, in ce mi gre kaj na ku. pri Androidu so to pop upsi: "na vasem telefonu imate virus"... Ms maps je isto odlicen app...

loveJDM ::

Ce bi lahko izbral eno stvar z iOS bi to definitivno bil rotate,ker tisto mi je pa noro dobro da se celotni start screen zavrti,zakaj nima WP te funkcije?

Androida vsak dan uporabljam,pa ima boljsi HW pa slabse deluje,ne razumem pa tega,kako vsi appi pa picke materne laufajo v backgroundu in ti kr naenkrat javi da se je nek proces ustavil,ko si nanj pozabil ze prejsni dan,niso pa sposobni naret youtube predvajanje v minimiranem tabu?A jebenih 2gb rama pa quad nista sposobna tega kar lahko delas na 10let starem intelu pa ddr2 512mb palcki?

Machete ::

Symbian je to mel :)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

krucymucy ::

Machete je izjavil:

Na symbianu in 8.1 se ni dogajalo. Zdaj mi konstantno zvoni potiho (ja, alarm šopa ampak ni zvoka). Vsaj drugi, tretji v vrstnem redu. Dremež prvega alarma hrešči, drugi, tretji se sploh ne slišijo :) Velikokrat tudi prvi zvoni v tišini. Brez heca. Zvoki in glasnosti so seveda vsi poštimani pravilno.

Pred 5min sem moral ugasnit in prižgat, ker ni bilo signala, in to kjer je 4g do fula. Avionski način parkrat off/on ni pomagal.

Isti aparat na 8.1 ni imel nikakršnih težav. Razčistim lahko pri sebi, le da premislim o naslednjem sistemu in aparatu :'( in seveda analogni budilki :)


Meril sem na to, da ko zvoni alarm vstanes iz postelje in gres v kopalnico, ne pa pritiskati dremez pol ure.

PrihajaNodi ::

A ni to problem v developer preview? Meni na l 950 dela budilka brez tezav. Je pa res da mi kamera ni na 920 na 10. Sem dal potem 8.1 nazaj.

Motion ::

Men dela budilka enako kot na 8.1 brez kakih izpadov. Če dam snooze hrešči sam z privzeto melodijo. S custom melodijo dela BP.
Se je pa začel pojavljat drugi problem z Wifi-jem. Namreč če zapustim območje kjer še lovi Wifi, naprimer grem dovolj stran od hiše, ko pridem nazaj se noče več automatsko povezat. Prav tako se noče povezat če se poskušam rekonektat preko off / on knofa v action centru. Tako da moram v nastavitve in tam se ročno povezat.

asdwasdwa ::

loveJDM je izjavil:

Ce bi lahko izbral eno stvar z iOS bi to definitivno bil rotate,ker tisto mi je pa noro dobro da se celotni start screen zavrti,zakaj nima WP te funkcije?


Zelo verjetno pride v kakšni od naslednjih večjih nadgradenj. To je ena izmed največkrat zahtevanih funkcionalnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: asdwasdwa ()

loveJDM ::

asdwasdwa je izjavil:

loveJDM je izjavil:

Ce bi lahko izbral eno stvar z iOS bi to definitivno bil rotate,ker tisto mi je pa noro dobro da se celotni start screen zavrti,zakaj nima WP te funkcije?


Zelo verjetno pride v kakšni od naslednjih večjih nadgradenj. To je ena izmed največkrat zahtevanih funkcionalnosti.


To vidiš,hvala za info

andromedar ::

asdwasdwa je izjavil:

Windows 10 za telefone v tem letu ne bo pridobil večjih novosti. Tako je bilo rečeno na Build konferenci. Aprila 2017 bo izšel Surface phone (64-bitna verzija OS-a, Intel Atom x3 64-bit, 4GB RAM, 64/128GB storage, 21MP PureView kamera, 8MP front, attachable keyboard) in skupaj z njim Windows 10 Redstone 2 update, ki bo omogočal poganjanje Win32 aplikacij na telefonu.

Intel is apparently heavily involved in the development of the new Surface Phone, according to the report. It is supposedly working with Microsoft to make x86 apps (Windows desktop apps) compatible with the Surface Phone


Intel Cuts Atom Chips, Basically Giving Up On Smartphone and Tablet Market

Intel, the marquee PC chipmaker, has long struggled to get a foothold in the smartphone market. The company, which was late in joining the mobile platform, is still playing catchup with Qualcomm and MediaTek. And it appears it's finally giving up on this ambition. The company is "immediately canceling" Atom chips, code-named Sofia and Broxton, for mobile devices, reports PCWorld, citing a company's spokesperson. The publication reports:
Intel's mobile chip roadmap now has a giant hole after the cancellation of the chips. Intel's existing smartphone and tablet-only chips are aging and due for upgrades, and no major replacements are in sight. Sofia is already shipping, and Broxton was due to ship this year but had been delayed. Intel is also discontinuing its Atom X5 line of tablet chips code-named Cherry Trail, which is being replaced by Pentium and Celeron chips code-named Apollo Lake, aimed more at hybrids than pure tablets. Many PC makers are already choosing Intel's Skylake Core M processors over Cherry Trail for hybrids and PC-like tablets.
The announcement comes days after its CEO outlined the company's future vision, and a week after the chipmaker let go 12,000 people.

vir: Slashdot
Eh?

Zgodovina sprememb…

boolsheat ::

Normalno, Atomčki so performančno gledano nekonkurenčni boljšim ARM-om in je bolj smiselno očitno nižat napetosti na CoreM.

andromedar ::

Zanimivo je to, kako MS na Buildu govori kako bo drugo leto Surface phone prišel z Atomom x3, Intel pa en teden za tem ukine vse x3 in x5 Atome. Temu jaz ne bi ravno rekel sodelovanje....če en ne ve kaj drugi dela... Al je vse skupaj samo vaporware?
Eh?

Lonsarg ::

Atomčki prve generacije so bili bolj bogi, atomčki druge generacije 3xxx so raztural tablet market kar se performans tiče. ARM tablice z primerljivimi performansami so bile 500EUR+, Intelove so se začele pri 200e.

Od takrat je sicer ARM trg videl velik napredek in Intel je primoran temu napredku sledit, za kar ima dve izbiri, bodisi zvečat performanse Atomu(8xxx serija tega NI naredila), bodisi zmanjšat porabo Pentium/Core procesorjem.
Kar se OEMov kot je Microsoft tiče je še bolje, če so v tabletih Core M procesorji, ker je to s stališča brandinga veliko bolje.
Je pa res da s tem odpadejo x86 telefoni, ampak bodimo realni, x86 čipi za v telefon nikoli ne bi dobička prinesli Intelu.

Poleg tega Atom JE prinesel zelo pomembno zadevo Intelu, foothold v tablet marketu, brez Atoma bi ta trenutek x86 bil samo še v desktopih/laptopih/dragih hibridih. In Windows tablice bi namesto 13% tržni delež, ki vztrajno raste imele ene 3krat manj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

andromedar ::

Ampak vsega tega je zdaj konec? Konec poceni win tablic? In nič win32 aplikacij na surface phone?
Eh?

boolsheat ::

andromedar je izjavil:

Zanimivo je to, kako MS na Buildu govori kako bo drugo leto Surface phone prišel z Atomom x3, Intel pa en teden za tem ukine vse x3 in x5 Atome. Temu jaz ne bi ravno rekel sodelovanje....če en ne ve kaj drugi dela... Al je vse skupaj samo vaporware?


MS ni nič govoril o Surface phonih na x86...

andromedar je izjavil:

Ampak vsega tega je zdaj konec? Konec poceni win tablic? In nič win32 aplikacij na surface phone?


MS razvija emulator za x86 na ARM. Kar se tablic tiče bo pač ULV CoreM zdaj notri.

Zgodovina sprememb…

cekr ::

Sem že napisal; Surface linija ni namenjena nedonošenčkom in Atom ne spada notri. Uporabili bodo kakšen bolj konkreten procesor. Zaradi porabe pa uporabili boljšo baterijo.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

solatjek ::

Da se vrnem malo k W10M. V zadnjem tednu sem temeljito preizkusil Lumio 640 z verzijo .218 na dopustu. Navigacija me je brez težav s Slo vodenjem pripeljala 500 km daleč, budilka dela bp, tudi po dremežu in z default melodijo, telefon stabilen, fotke ki sem jih naredil fantastične, prav tako videoposnetki, vse skupaj se je lepo preneslo v onedrive, nobenega sesuvanja aplikacij ni, tak da lahko rečem samo super!

Mimogrede, pripravlja se še ena posodobitev .242 se mi zdi da bo in to v kratkem. W10 je definitivno korak v pravo smer, z vsako posodobitvijo boljša izkušnja.

Motion ::

andromedar je izjavil:

asdwasdwa je izjavil:

Windows 10 za telefone v tem letu ne bo pridobil večjih novosti. Tako je bilo rečeno na Build konferenci. Aprila 2017 bo izšel Surface phone (64-bitna verzija OS-a, Intel Atom x3 64-bit, 4GB RAM, 64/128GB storage, 21MP PureView kamera, 8MP front, attachable keyboard) in skupaj z njim Windows 10 Redstone 2 update, ki bo omogočal poganjanje Win32 aplikacij na telefonu.

Intel is apparently heavily involved in the development of the new Surface Phone, according to the report. It is supposedly working with Microsoft to make x86 apps (Windows desktop apps) compatible with the Surface Phone


Intel Cuts Atom Chips, Basically Giving Up On Smartphone and Tablet Market

Intel, the marquee PC chipmaker, has long struggled to get a foothold in the smartphone market. The company, which was late in joining the mobile platform, is still playing catchup with Qualcomm and MediaTek. And it appears it's finally giving up on this ambition. The company is "immediately canceling" Atom chips, code-named Sofia and Broxton, for mobile devices, reports PCWorld, citing a company's spokesperson. The publication reports:
Intel's mobile chip roadmap now has a giant hole after the cancellation of the chips. Intel's existing smartphone and tablet-only chips are aging and due for upgrades, and no major replacements are in sight. Sofia is already shipping, and Broxton was due to ship this year but had been delayed. Intel is also discontinuing its Atom X5 line of tablet chips code-named Cherry Trail, which is being replaced by Pentium and Celeron chips code-named Apollo Lake, aimed more at hybrids than pure tablets. Many PC makers are already choosing Intel's Skylake Core M processors over Cherry Trail for hybrids and PC-like tablets.
The announcement comes days after its CEO outlined the company's future vision, and a week after the chipmaker let go 12,000 people.

vir: Slashdot

res škoda če bodo ukinili atomčke. Že bail trail še posebi pa zdaj Cherry trail se res ponujali izvrsten $/performance za media boxe, in mini PC je za lahkotno delo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Motion ()

Trance4mer ::

So se že začele težave na 920-ki, ne uspe najti več kamere in pol moram ciglo resetirat, da mi jo najde :(

klinker ::

solatjek je izjavil:

Mimogrede, pripravlja se še ena posodobitev .242 se mi zdi da bo in to v kratkem. W10 je definitivno korak v pravo smer, z vsako posodobitvijo boljša izkušnja.


Jst imam .242 od uceraj zjutraj na 1520ki. Za sedaj ni zaznat nekih tezav.

loveJDM ::

Kaj je možnost rotacije start screena že v .242?

asdwasdwa ::

loveJDM je izjavil:

Kaj je možnost rotacije start screena že v .242?

Ne. Pri meni se pozna predvsem pri bateriji. Zdrži dlje kot prejšnja verzija.

Rotacija mogoče pride v Anniversary update.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: asdwasdwa ()

Kaj ::

NIsem bral če je že kdo napisal, ampak Lumia930 a fast rigu pri zadnjem buildu (1001 če se ne motim) počne same neumnosti.

V brskalniku se napiše obvestilo "Spletne opombe niso na voljo", ko hočem v vrstico napisati spletni naslov. Občasno ne deluje črka A.
Izginil je FM radio, izginila je HERE navigacija. Pa še marsikaj.
Vse zelo moteče, če te preseneti ravno na sredi izleta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kaj ()

KTr1sk ::

Ja beta10-ka pri fast ringu tudi na moji 640lte nisem bil zadovoljen, HERE navigacija ni več in se ne da namestiti, nova navigacija pa ne dela glas, sem dal nazaj uradno 10.ko gor pa vse dela obe navigacijij ter glas in tudi ostalo dela lepo..bo treba imeti kar uraden build pa bo ok ;)
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

cekr ::

Ko je nekaj v Beta stanju, jamranje ni na mestu.
Here ne obstaja več. Pozabite. Imate zemljevide.
FM Radio bo že prišel nazaj, ko bo čas. Imaš polno alternativ.
--------------------------------------
Če je nekaj zelo nujno in mora bit zanesljivo, imejte na aparatih samo končne verzije.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

krneki0001 ::

Trance4mer je izjavil:

So se že začele težave na 920-ki, ne uspe najti več kamere in pol moram ciglo resetirat, da mi jo najde :(



Ali si kdaj udaril z njo? Meni je podobno začel fleš zajebavat. Sem odprl telefon in malo pine popravil. Fleš ostane v ohišju in je povezan s telefonom preko pinov, ki se zakrivijo in nimajo stika.

Kaj ::

Kaj je izjavil:

NIsem bral če je že kdo napisal, ampak Lumia930 a fast rigu pri zadnjem buildu (1001 če se ne motim) počne same neumnosti.

V brskalniku se napiše obvestilo "Spletne opombe niso na voljo", ko hočem v vrstico napisati spletni naslov. Občasno ne deluje črka A.
Izginil je FM radio, izginila je HERE navigacija. Pa še marsikaj.
Vse zelo moteče, če te preseneti ravno na sredi izleta.


Uglavnem sem kar lepo ponastavil nazaj na W8.1 in zadeva dela kot se spodobi.
Zdej me pa edino glede W10mobile zanima. Se ga da naložiti že po uradni poti ali le preko insiderja? In če, koliko je kaj stabilen in brez napak v primerjavi z 8.1.
Dosedaj sem imel na fast rig in pač ne vem kako je sicer že dodelan.

solatjek ::

W10M si naložiš preko Upgrade Adwisor - dobiš v trgovini - to je uradni postopek nadgradnje. Najprej ti bo potegnilo dol verzijo .107, nato še enkrat poišči posodobitve in boš imel .218 verzijo. Po tem naredi factory defaults - ni nujno, je pa priporočeno, ker meni po defaultsu L640 dela lepše.

Meni osebno na L640 dela brez kakršnihkoli napak in vsaka naslednja verzija, ki prihaja kot uradnja posodobitev mi deluje bolje. Kakšna napaka se že najde, ampak za mene nič bistvenega, ni pa resetiranj, neodzivanj in podobnih nevšečnosti, ki sem jih bil vajen iz androida in začetnih verzij w10..

Sem pa ugotovil, da kakšno nevšečnost lahko povzročajo tudi kakšni programi, recimo ta za skeniranje računov od FURS-a mi je ene 3x naredil, da je krešnil in po tem ni delovala več kamera - do ponovnega zagona. Dolker nisem našel povezave s tem programom, sem krivil WIN10, sedaj programa ni več gor in kamera dela kot mora brez da bi javljalo, da je ne zazna. Kar se tiče kvalitete fotk (ko so nekateri grajali) se mi zdi, da dela glede na karakteristike, ki jih ima L640 - fantastične - če ni dovolj svetlobe, je logična zrnatost.

nejcek74 ::

A ma kdo kak pameten predlog za solidno navigacijo.
Grem na 10 tedensko popotovanje (z motorjem) in moram spraviti celotno pot na telefon.
Najboljše bi bilo ce bi omogočal uvoz .gpx datotek (ali kaj podobnega, saj jih itak lahko pretvoriš).
Ali pa vsaj urejanje POI/favorites na PC-ju in avtomatičen uvoz na telefon. Ker ročno iskanje 200 točk na telefonu odpade.

Here odpade ker ne bo vec podprt, pa itak je bilo vedno bolj in bolj neuporaben.
Default Maps prav tako, ker podpirajo samo osnovno funkcijo "pojdi tja"
Preizkusil sem Sygic, ki to podpira na iPhonu in Androidu, ne pa na WM. Sem pisal na podporo in so mi potrdili manjko te funkcije.
GeoMeterPro ima predvsem probleme s kartami, zdi se mi tudi da navigacija ni ravno njegova močna stran.
MapFactor Navigator prav tako nikjer ne najdem možnosti uvoza.
Navigon? Ima kdo izkušnje?

Trance4mer ::

solatjek ::

Pri navigaciji z aplikacijo Zemljevidi me je ena stvar nasmejala. Mislim, da to ni napaka aplikacije, ampak napaka v mapah, ki jih aplikacija uporablja, pomoje bi Here isto neumnost ven butnil.

V glavnem cca 50m (metrov) pred ciljem, ko že vidim vhodna vrata hotela, mi navigacija reče: zavijte levo na avtocesto, nato boste prispeli na cilj. Ta njena avtocesta je cesta, dolžine cca 30m, širine pa za dober avto, ki se zaključi na parkplacu med borovci :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: solatjek ()

loveJDM ::

solatjek je izjavil:

Pri navigaciji z aplikacijo Zemljevidi me je ena stvar nasmejala. Mislim, da to ni napaka aplikacije, ampak napaka v mapah, ki jih aplikacija uporablja, pomoje bi Here isto neumnost ven butnil.

V glavnem cca 50m (metrov) pred ciljem, ko že vidim vhodna vrata hotela, mi navigacija reče: zavijte levo na avtocesto, nato boste prispeli na cilj. Ta njena avtocesta je cesta, dolžine cca 30m, širine pa za dober avto, ki se zaključi na parkplacu med borovci :)



To te je malo fon pošalil za lep začetek praznikov

Kaj ::

solatjek je izjavil:

W10M si naložiš preko Upgrade Adwisor - dobiš v trgovini - to je uradni postopek nadgradnje. Najprej ti bo potegnilo dol verzijo .107, nato še enkrat poišči posodobitve in boš imel .218 verzijo. Po tem naredi factory defaults - ni nujno, je pa priporočeno, ker meni po defaultsu L640 dela lepše.

Meni osebno na L640 dela brez kakršnihkoli napak in vsaka naslednja verzija, ki prihaja kot uradnja posodobitev mi deluje bolje. Kakšna napaka se že najde, ampak za mene nič bistvenega, ni pa resetiranj, neodzivanj in podobnih nevšečnosti, ki sem jih bil vajen iz androida in začetnih verzij w10..

Sem pa ugotovil, da kakšno nevšečnost lahko povzročajo tudi kakšni programi, recimo ta za skeniranje računov od FURS-a mi je ene 3x naredil, da je krešnil in po tem ni delovala več kamera - do ponovnega zagona. Dolker nisem našel povezave s tem programom, sem krivil WIN10, sedaj programa ni več gor in kamera dela kot mora brez da bi javljalo, da je ne zazna. Kar se tiče kvalitete fotk (ko so nekateri grajali) se mi zdi, da dela glede na karakteristike, ki jih ima L640 - fantastične - če ni dovolj svetlobe, je logična zrnatost.


Hvala za podrobno navodila :)
Pa se po ponastavitvi lahko naredi obnovo varnostne kopije ali s tem izničiš njen efekt?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kaj ()

Malajlo ::

O, Edge ima v meniju "Go Forward"! Končno ...

solatjek ::

Kaj je izjavil:


Pa se po ponastavitvi lahko naredi obnovo varnostne kopije ali s tem izničiš njen efekt?


Načeloma se da narediti obnovo, ampak nas je že kar nekaj ugotovilo, da pri obnovni kakšno stvar ne obnovni tako kot bi moralo. Jaz nekako teh kopij ne uporabljam, ko ga dam v tovarniške nastavitve, ročno na novo nastavim, je najbolj ziher, da bo delalo tako kot mora.

Kaj ::

Kaj pa ves imenik? na roko? ubistvu se mi gre le zaradi tega.

Motion ::

imenik in SMS-ji se ti sami sinhronizirajao, če jih maš shranjene v outlook računu ko se vpišeš s tem računom v telefon.

krneki0001 ::

Imenik in smsi so sinhronizirani v cloudu, če imaš ms account. In nimajo nič z outlookom. Lahko pa outlook uporablja tudi imenik, če imaš maile vpisane notri.

Machete ::

On je verjetno mislil outlook account kot MS account. Kar je dejansko še nekako res. Saj imaš MS account lahko kot .outlook, .hotmail, .live in verjetno še kaj..
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

krneki0001 ::

v bistvu če odpreš ms account, zraven dobiš še outlook (in ostale office zadeve v cloudu). imena so pa pač dali, ker so to vezal na njihovo storitev.

Zakaj več "@live.com" naslovov ne dajejo več?

Zgodovina sprememb…

««
28 / 86
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows Mobile, kdo bo tebe ljubil? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
20546481 (25186) RC37
»

Telefoni Nokia se vračajo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
9431306 (26958) klinker
»

Microsoft Lumia 950 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10527194 (17584) Anney
»

Jutri nabavim ali WinPhone ali Androida (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7513597 (11187) Anney
»

Microsoft predstavil Hololens VR, Surface 4, nove telefone, prenosnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
12841639 (32887) boolsheat

Več podobnih tem