» »

Whatsapp - dovoljenje dostopa do pomnilnika

Whatsapp - dovoljenje dostopa do pomnilnika

cccc ::

Na Lineage OS imam kot nujno zlo nameščen whatsapp, bolj začasno, zaradi določenega stika. V sistem vgrajeni aplikaciji "Privacy Guard" imam onemogočena skoraj vsa dovoljenja, ki si jih whatsapp želi (dostop do kamere, lokacije, smsov, imenika, snemanja zvoka,......).
Z izjemo:
- Branje zunanje pomnilniške naprave
- Pisanje na zunanji pomnilnik

Tole pač mora biti omogočeno, da lahko prejmeš slike med pogovorom.

Glede teh dveh dovoljenj pa me zanima, kaj v praksi whatsapp dejansko počne, ko dostopa do naštetega? Mi piše v Privacy Guard, da je dostopal že dobre tisočkrat. Zato sem malo stestiral, whatsapp zbrisal in ponovno namestil - v pol ure od namestitve je do teh dveh dovoljenj dostopal 28x (piše: Dovoljeno 28-krat). Kaj točno torej teh 28x naredi? Preskenira spomin za spremembami? Si uploada slike?

Če bi imel recimo omogočen dostop do kamere in bi mi napisalo, da je "Dovoljeno 1-krat", bi to verjetno precej nedvoumno pomenilo, da je whatsapp 1x slikal s kamero. Pi tej shrambi pa ne vem čisto točno, kaj počne z njo.

Mavrik ::

cccc je izjavil:

Na Lineage OS imam kot nujno zlo nameščen whatsapp, bolj začasno, zaradi določenega stika. V sistem vgrajeni aplikaciji "Privacy Guard" imam onemogočena skoraj vsa dovoljenja, ki si jih whatsapp želi (dostop do kamere, lokacije, smsov, imenika, snemanja zvoka,......).
Z izjemo:
- Branje zunanje pomnilniške naprave
- Pisanje na zunanji pomnilnik

Tole pač mora biti omogočeno, da lahko prejmeš slike med pogovorom.

Glede teh dveh dovoljenj pa me zanima, kaj v praksi whatsapp dejansko počne, ko dostopa do naštetega? Mi piše v Privacy Guard, da je dostopal že dobre tisočkrat. Zato sem malo stestiral, whatsapp zbrisal in ponovno namestil - v pol ure od namestitve je do teh dveh dovoljenj dostopal 28x (piše: Dovoljeno 28-krat). Kaj točno torej teh 28x naredi? Preskenira spomin za spremembami? Si uploada slike?


Jah poglej audit (če tvoj paranoičen sistem to omogoča) in boš videl kaki so syscalli. Lahko dela dobesedno na desetine različnih stvari - od branja svoje baze, prednalaganja slik za predogled do uploadanja slik tvojega tiča direktno facebooku. Brez da pogledaš kakšen fajl je brala/pisala aplikacija z zunanje shrambe je vse skupaj samo nabijanje.

cccc je izjavil:


Če bi imel recimo omogočen dostop do kamere in bi mi napisalo, da je "Dovoljeno 1-krat", bi to verjetno precej nedvoumno pomenilo, da je whatsapp 1x slikal s kamero. Pi tej shrambi pa ne vem čisto točno, kaj počne z njo.


To niti približno ne pomeni tega. Samo zato ker je obstajal en klic na podsistem za kamero še ne pomeni da je bilo karkoli posneto.

Bojim se da si boš moral precej bolj pogledati delovanje Androida če hočeš vedeti take podrobnosti :/
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

greatdrakon ::

hmm ne vem če bo delovalo, lahko pa probaš. če whats up mogoče deluje v "work mode" profilu. tam nima aplikacija dostopa do ničega. poglej shelter

cccc ::

Hvaka za idejo, bom sprobal ta shelter. Čeprav whatsappa verjetno ne moreš držati v peskovniku, saj rabi dostop do vsaj mape Slike, če želiš neko sliko prejeti/poslati.

Še odgovor ciničnemu Marviku: Žal dovolj znanja, da bi gledal audit in syscalle, nimam, kar mi pa verjetno ne vzame "pravice", da uporabljam rešitve, ki jih razumem vsaj okvirno, za kaj več pa povprašam tule, ne?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Anonimizacija mobilnih komunikacij (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
9226110 (23782) SmeskoSnezak
»

WhatsApp bo delil uporabniške podatke s Facebookom in pripeljal oglaševalce

Oddelek: Novice / Zasebnost
2713644 (11028) slitkx
»

Windows telefon ranga Note4/iPhone6+/OPO

Oddelek: Mobilne tehnologije
71361 (1048) CyberPunk
»

Zacetnik s cyanogenmodom

Oddelek: Mobilne tehnologije
315609 (4549) N4m31355
»

Mobilne aplikacije z dostopom do interneta lahko kradejo fotografije

Oddelek: Novice / Zasebnost
198340 (6456) Goody

Več podobnih tem