» »

Jutri nabavim ali WinPhone ali Androida

Jutri nabavim ali WinPhone ali Androida

«
1
2

dexterboy ::

Hojla,

Torej, danes sem bil v Kranju, da bi vzel Lumnio 650, dobim jo za 4 na mesec, dve leti. In ker imam že sedaj HTC windows Phone 8X, nisem tudi gledal androidov, ker jih je v ponudbi malo morje. Pa tudi za 4 ojre na mesec ne dobiš enako zmogljivost. Vseeno za foro popvrpašam prodajalko, kaj je na nasprotnem bregu in mi ponudi Huawei P9 Lite verzijo za 7 na mesec. No, po 15 minutah se je končalo tako, da me do jutri čakata oba telefona, enega pa grem iskat. No, ni življensko primarno, ker lahko dobim tudi novo Lumnio 1320 z garancijo za 130, keš na roke.
Sedaj sem v stanju nespečnosti, ker ne vem, ali bi vzel hujaveja ali lumnijo. V službi imamo že androida, ampak mi je win okolje, vsaj kar se telefona tiče, veliko prijaznejše za uporabnika. Bolj je domače :)

Zatorej bi vas prosil za nasvet, če že kdo uporablja P9 Lite, ali je vredno nakupa (in vezave) ali pa ostanem pri 650/1320.
Pri HTC pogrešam večji ekran (ne rozolucijo!), večjo baterijo in razširitveno kartico. Če bi vsaj zadnje htc imel, ga ne bi menjaval...

Hvala vnaprej za odgovore :)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

shadeX ::

An ban pet podgan.. :)

manniac ::

Lumnia 1320

klinker ::

Ce ti WP lezi in nic ne pogresas vzami Lumio.

Thuban ::

NOVO Lumio 1320 za 130 EUR Ali "novo" rabljeno?

Minimalna cena tega aparata je 200 EUR na geizhals. Če jo ti dobiš dejansko NOVO za 130 EUR gotovine nevem zakaj gledaš Lumio 650 :)
Windows phone je vredu ampak proti androidu verjetno ne more tekmovati zaradi enormnega nabora aplikacij na androidu, ki bistveno razširijo in izboljšajo uporabniško izkušnjo. Windows phone ima pač manj aplikacij.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

dexterboy ::

@Draconis; nova, nič rabljena, dvoletna SLO garancija, vse, kar pride zraven... da, 130 evrov :)
Hvala za odgovore. Saj se ne bi nič obiral in posegel po 1320, ampak imata ostala dva večji kameri, to je vse.
Poleg tega je strošek 11 evrov ob menjavi micro sim v nano sim, pri 1320 pa se ne rabim nič sekirat, torej je že tu nižja cena na 119 ojrov :)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

boolsheat ::

L1320 je pa že malo star telefon, vprašanje kako je s podporo za W10 dolgoročno (W10m AU bo kot kaže odličen, Edge je močno izboljšan, baterijo so popravili,..). Vzemi rajši L650. So pa tudi že L950 okrog 300€ nove. ;)

Celo iz 2013 je L1320:
http://m.gsmarena.com/nokia_lumia_1320-...

Aja, a W10m si že probal?

Zgodovina sprememb…

dexterboy ::

Ne, W10 še nisem probal, baje mobilni ni ravno najboljši, ampak so pred kratkim izdali neke popravke, da se ne zatika občasno, še vedno je pa kakšen program, ki nagaja :) 1320 je res iz 2013, ampak je prišel v prodajo januarja 2014. Ni ravno tolažba :)
Mi je pa prijatelj razlagal, da je sodelavec kupil za hčerko P9 lite in je tako navdušen, da bo nabavil še sebi enakega...
Sem tudi preveril, ali bo W10 za 1320, pa sem našel na spodnji zapis:
The smartphones which will be part of the rollout are Lumia 630, Lumia 635, Lumia 640, Lumia 745 and Lumia 830. The second phase of rollout will reportedly cover the following devices: Lumia 520, Lumia 532, Lumia 625, Lumia 720, Lumia 820, Lumia 920, Lumia 925, Lumia 930, Lumia 1020 and Lumia 1320
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Fuks ::

A hočeš igrati pokemone ali ne? (Al pa Snapchattat :) )

dexterboy ::

Igrice me ne zanimajo. Pri dveh frocih ni cajta. Sploh pa, da bi imel telefon za igrice? Zato obstajajo konole...
Sem se pa eno uro zajebaval z nadgradnjo na win 10. En folk ga je spravil, jest na mojega HTC ne spravim nič navkljub zadnji verziji, Win 8.1 Update 2 (6.3.9651.0). Folk je pisal, pa da je na 1320 z isto verzijo kot jaz spravil gor win 10? Swašta!
Sej zato pa folk opušča nakup winphonov... Sami so si krivi, "štupidada erglezi" :))
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

boolsheat ::

To je pa problem v HTCju...

dexterboy ::

Hvala vsem na pomoči in odgovorih.
Nabavil 1320 :)
Se vsaj vezal nisem...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

jusv ::

Vzami androida. Hitro se navadiš in več aplikacij lahko uporabljaš.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

Fuks ::

dexterboy je izjavil:

Igrice me ne zanimajo. Pri dveh frocih ni cajta. Sploh pa, da bi imel telefon za igrice? Zato obstajajo konole...


To sta bila samo primera. Snapchat ni igrica in je (vsaj v mojem krogu) zelo popularen ker je res dober koncept ;)
Potem imaš npr še aplikacije za bančništvo itd... mogoče sedaj ne morem našteti aplikacije ki bi ji ti osebno pogrešal ampak prej ali slej so bo našla in te bo začela morit ;)

Thuban ::

dexterboy je izjavil:

Hvala vsem na pomoči in odgovorih.
Nabavil 1320 :)
Se vsaj vezal nisem...


vzel si 3 leta star model. ;((
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Motion ::

1320 nevem no, ta stvar ni več podprta. Morda bo še delovalo z 10586 buildom (ne uradno, ne podprto) sam novih red stone buildow pa ne boš dobil. Ima isti čip set kot ostala x20 serija (ki je že zelo zelo star). 640 je po moje bila boljša izbira (če se ti ni dalo stegnit za 950 ki jo dobiš že za 300e če mal pogledaš naokrog).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Motion ()

Thuban ::

Fuks je izjavil:


Potem imaš npr še aplikacije za bančništvo itd... mogoče sedaj ne morem našteti aplikacije ki bi ji ti osebno pogrešal ampak prej ali slej so bo našla in te bo začela morit ;)


če je do zdaj zdržal na win bo pa še zdaj. Škoda samo da je vzel antični model. Čeprav neke realne razlike med antičnim 1320 in 650 dejansko ni, oba imata enako mali nabor aplikacij. No in 640 ima najnovejše windowse, 1320 pa ima skoraj windows xp.

Ima pa 1320 boljšo kamero. Na koncu sta pač ista telefona, oba sta enako slaba in enako dobra.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

boolsheat ::

V bistvu bi bil najboljši nakup Lumia 640 XL, če se kupuje budget Windows telefon. Ker pametnega srednjega razreda ni je potem naslednje kar se splača Lumia 950. Pogojno, če res ni financ za L950 je tu še soliden Moly X1 iz Amazon.co.uk.

Kar se 1320 tiče pa, kot sem rekel, star model, v bistvu nisi nič naredil, če si šel iz HTC 8x na 1320, edino večji telefon imaš. SoC je slabši.

Zgodovina sprememb…

loveJDM ::

Ne jemat 1320...vzami 650/640,to bo delalo res hitro na w10m...

Razmisli o 640XL pa imaš pol vredu stvar,cena pa ne sme bit kaj višja kot 7EUR,no morda malo več,ampak je z .de 180EUR "keš na roke",pa je 3x boljša od L1320

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: loveJDM ()

bambam20 ::

jusv je izjavil:

Vzami androida. Hitro se navadiš in več aplikacij lahko uporabljaš.

A ne veš da androidi štekajo. Noben android ne dela dobr. Zatikajo se grozno.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: loveJDM ()

Sami ::

bambam20 je izjavil:

jusv je izjavil:

Vzami androida. Hitro se navadiš in več aplikacij lahko uporabljaš.

A ne veš da androidi štekajo. Noben android ne dela dobr. Zatikajo se grozno.


"khm" Nexus "khm"
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

boolsheat ::

Vprašaj uporabnike Nexus tablic...

Sami ::

boolsheat je izjavil:

Vprašaj uporabnike Nexus tablic...


Imam N5 in N7 2013....vse deluje tekoče kot mora, N7 2013 je malo šibkejša, pozna se le pri loading časih in multitaskingu...ne moreš pa primerjat 3 leta starega SOC-a z novimi napravami, primerjaj z napravami, ki so bile izdane isti čas. Nexus deluje daleč najbolj tekoče.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Sami ::

 N5

N5

970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

bobby ::

Sami je izjavil:

 N5

N5




Lajk :)

Come to dark side (Nexus), we have cookies :)

bambam20 je izjavil:

jusv je izjavil:

Vzami androida. Hitro se navadiš in več aplikacij lahko uporabljaš.

A ne veš da androidi štekajo. Noben android ne dela dobr. Zatikajo se grozno.


Ce je govora o Android, je v svetu samo en Android in to je iz Nexus serije.
Prosim ne primerjat ostala skopusali iz njegovih derivatov pa tud ce odkartas 700eur za ta derivat.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bobby ()

joze67 ::

Imam Nexus 2012. Po hard resetu dela ok nekaj časa, potem pa ima sam s sabo toliko opravka, da se npr niti vklopiti ne morem, ker ko swipam, več časa rabi, da pogrunta, da se je nekaj zgodilo, kot pa je čas za zaklep.

Siddh ::

Nexus 7 2013 z posodobitvijo na 6.0 je drek. Uporabljam memory cleaner da igram kako bolj zahtevno igro, zadeva šteka pri multitaskingu z aplikacijami ranga snapchat in chrome. Na 5.0 še je delal dobro.


Sami ::

Siddh je izjavil:

Nexus 7 2013 z posodobitvijo na 6.0 je drek. Uporabljam memory cleaner da igram kako bolj zahtevno igro, zadeva šteka pri multitaskingu z aplikacijami ranga snapchat in chrome. Na 5.0 še je delal dobro.


Moja N7 2013 na 6.0.1 deluje odlično, povprečna poraba RAM-a je 800-900MB, kolegova tudi deluje bp.

Res ne vem kaj bi bilo narobe, seveda tudi odvisno kaj vse ima uporabnik naloženo (bloatware).

N7 2012 pa deluje počasneje...ima tudi slabši SOC, ravno zato je že leto kasneje prišla osvežena verzija 2013.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Sami ::

Lahko pa probaš počistiti cache particijo.

1. Settings->Storage & USB->Cached Data->Clear cached data

2. Izklop aparata->skupaj držiš power in volume up tipki->ko se počaže možicek ponovno skupaj stisneš power in volume up in izbereš "Wipe cache partition", potem restart.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

boolsheat ::

Toliko o super Nexusih, ki delujejo brez težav. :))

Motion ::

-----kakor koli z 1320 je zajebal, to se vsi strinjamo :))

Sami ::

boolsheat je izjavil:

Toliko o super Nexusih, ki delujejo brez težav. :))


100 ljudi, 100 čudi....tudi partneričin iphone 5 "lagga", ampak zaradi njene uporabe (poln pomnilnik, milijon brezveznih appov), vse ima svoje omejitve.

Načeloma pa je stock android brez lagga, moj 2,5 let stari N5 dobeseno leti....toliko o tem.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

dexterboy ::

-----kakor koli z 1320 je zajebal, to se vsi strinjamo :))

Heh, res je. Vedel sem, da kupujem model, ki je prišel 2014 na tržišče. Ampak kupil sem ga za 125 evrov, zraven dobil silikonski ovitek, v kratkem nabavim še nekaj za ekran. Ampak, se NISEM vezal na nobeno obdobje in lahko kadarkoli vzamem telefon iz ponudbe. Za fotografije ne vem, kakšnega so ranga, ker nisem naredil nobene. Vesel sem, da ima spominsko kartico, nisem pa vesel, ker se je Microsoft izkazal na polno. Tole sem delal prvič, ampak pri malem mehkem nikoli ne gre kot mora;
- imaš svoj MS račun, s katerim sem se prijavil na telefon
- ponudil mi je sinhronizacijo od prej, potrdil da
- 14 aplikacij, ki so bile na HTC 8X, nisem dobil več nazaj, ker jih ni več v trgovini
- SMS sporočila... šus u levo koleno, najnovejši SMS je od septembra 2015
- mogoče, no zagotovo, sem še kaj pozabil :)

Aja, HOTEL sem vzeti 640XL, ki je bil pred dopustom še na voljo, ampak, ko sem včeraj klical na Simobil, so mi rekli, da ni več na voljo. Lahko, da so me na....ili, ampak sedaj je kar je. Elektronsko bančništvo obstaja tudi za windows telefone, to ni panike :)

In da, ZAKAJ nisem vzel androida; zelo preprosto, toliko jih je na tržišču, pa vsak ima nekaj, kar drug nima, tisti z vsem so pa cenovno dražji od grafične kartice :))) Želel bi imeti Nexusa, vendar trenutno nedosegljiv. Mogoče se me usmili Božičkinja. Pa te nadgradnje, zakaj se tu ne naredi red? Sodelavec je imel sonyja, ko je zunaj bil že 4.0, je on še vedno fural 2.1. Nobena ponudba za nadgranjo mu ni bila dana. Pa ponudba programov je velika, to je pozitivno, Ampak potlej folk "naguzi" miljaužnt programov gor, ja logično, da začne stvar bremzati :(

Ampak sem pa vsaj zvedel, da je P9 Lite trenutno res špica v ponudbi. In to nekaj šteje :)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

klinker ::

Moja je imela P8 Lite en cas in je bla zelo zadovoljna, je pa sedaj z Redmi 3 pro se bolj.
Ce si vajen WP in nic ne pogresas ni panike. Za droid fon je treba res nastudirat kaj je vredno kupit, ker hitro staknes kako sranje pri cenejsih modelih.
Ce ze poceni android je skoraj bolje rabljen Nexus kupit kot pa kaj novega za teh 150€. Sam bi verjetno se sedaj N4 fural, ce ga takrat ne bi sesu saj je z izjemo katastrofalne kamere bil povsem ok aparat. Sem pol kupu G2, ki pa sem ga sesu po niti 1 mescu, mi je pa bil precej ok, nato malo menjaval, par droidov in WPjev...sedaj sem nazaj na Nexus 5X in koncno spet res zadovoljen.
Na koncu je glavno da je tebi ok in si zadovoljen, pa bil to droid, iOS ali WP, ostalo je samo marketing ki ti pere mozgane da rabis to pa ono pa tretje, itd.

dexterboy ::

Pi..., ampak tole me je pa res pogrelo:
https://www.babbel.com/mobile
Pa to je bilo še lani za win store!!!
Če naum jest prodal oba telefona. Pa kaj razmišljajo v Redmondu?
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Motion ::

SMS ji bodo prišli nazaj s časom. Men se niso instantno sinhronizirali kot na 8.1.
Pa če določenih appov ne dobiš v storu prek searcha, poglej pod seznam vseh appov ki si jih lastiš (hamburger menu). Morda sam niso indeksirani, se jih da pa še vedno namestit.
Če si zadovoljen ok. Sam jst na tvojem mestu ni raj kupiu z druge roke 640. 830 ali 930 za zelo podoben denar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Motion ()

Alexius Heristalski ::

dexterboy je izjavil:

Pi..., ampak tole me je pa res pogrelo:
https://www.babbel.com/mobile
Pa to je bilo še lani za win store!!!
Če naum jest prodal oba telefona. Pa kaj razmišljajo v Redmondu?

Poskusi s povezavami tukaj (prvi zadetek na Googlu za babbel lumia): blog Windows
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Zgodovina sprememb…

BorutK-73 ::

Android ne laga na nexusih? hahaha:))
N7 2012 je neuporaben na lolipopu.

dexterboy ::

Uf Uf, komaj sedaj sem dobil SMS sporočila nazaj, sem že gledal navodila, kako preko modrega zoba s pomočjo Transfer My Data prenesem podatke...
Drugače je pa 1320 kar luštna zadevščna. 6 palcev proti 4,3 je veeelika razlika. In ko pomisliš, da boš pa lahko vse ikone dal na en ekran, vidiš, da jih moraš imeti v srednji velikosti, ker so v najmanjši neuporabne; še prehitro ti prst poboža sosednjo ikono namesto željene.
Me pa čaka še najgloblja reka, moram ga nekako nadgraditi vsaj na Win 8.1 Update 2, to je zadnja verzija pred desetko. In če je to zmogel en htc, ni vraga, da to zmore tudi ena nokija :)

btw; zasledil sem, da si je folk navkljub nakupu MS Nokie še vedno nameščal programsko opremo from Finland in jo koristil. Se je kdo od vas, ki imate Lumie, že igral s tem. Je to uporabna stvarca?
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

knap ::

Ali ni WP mrtva platforma, tržni delež 2%, prihodnje leto se napoveduje še manj, pod 1%?
LP

Pesimist ::

mah roko na srce. Kupil si 2014 fon. Kao Novi? Yea right upam da se to sam ne verjames. Kdo ti garantira da ga ni mel kdo v roki ki je prvo drko, pol se fixo in pol ga se svojemu boyfrednu poteno in vse to lepo namazal na fon. :D

dexterboy ::

@Pesimist; je nov, z računom in dvoletno garancijo :)
In ja, če bo malimehki šel tako naprej s to platformo, je bolje, da jo pokopljejo in ji postavijo spomenik...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Pesimist ::

ja ampak Microsoft platforma je ze danes mrtva. Amazoon je lihkar opusto app za Windows phone. Tak da...

Thuban ::

ja ms platforma je mrtva. Ampak če on ne rabi aplikacij, je pač zadnj dovolj dobro.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

klinker ::

No no, ne pretiravat.
Platforma ne bo umrla, brez skrbi, je MS prevelik in mobile prevec pomemben za prihodnost.
Prej al slej bo zadeva zacvetela, tako al drugace.

Fuks ::

klinker je izjavil:

No no, ne pretiravat.
Platforma ne bo umrla, brez skrbi, je MS prevelik in mobile prevec pomemben za prihodnost.
Prej al slej bo zadeva zacvetela, tako al drugace.

Je že odcvetela... lani jih je bilo prodanih 2%, letos pa 0.7% od vseh prodanih telefonov... je bla ravno novica na ST :) Tudi sam sem bil 4 leta kar fanatik Windows Phone.. je zgledalo res obetavno... ampak žal kot večino drugega pri MS so konstantno ene nedodelane stvari, polizdelki (govorim o software-u) ;(

dexterboy ::

Win platforma bo zaživela EDINO v primeru, če začnejo prodajat 950 za 200 evrov, 950 XL pa za 250 evrov.
Drugače so pogoreli, meni je žal, ampak ta grob so si sami skopali. Z nakupom Nokie bi lahko zmagali, ampak so jih povozili cenovno poceni kitajci za rajo in jabuk na višjem cenovnem rangu...
Že pri 900 in 1520 seriji bi morali prepoloviti cene, da bi jih folk začel kupovati, pa bi danes bil ta odstotek višji...
Sej koliko podjetji pa sploh fura služene windows telefone? Še tisti, ki imajo PC windows okolje, nimajo winphone.
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

errhec ::

Win bo zaživel če bodo pustili da si urediš začetni zaslon tako kot si sam želiš in ne da ti podajo samo tisto kar oni mislijo da je najboljše.

Na winCEje bil SPB shell 3D, (mislim da so začeli 2005 ali še prej). Z WINphone pa so prišli TILES in nezmožnost personalizacije takrat pa je šlo vse navzdol .
Sam sem imel dva tri poizkuse z WINphone, vendar mi vmasnik ni sedel. Da potrebuješ 3- 4 klike za kar na Androidu potrebuješ enega zame ni napredek.
Če bi imeli vmesnik v stilu NOVA launcehr-ja(kjer si ga lahko prirediš po svojiih željah), bi se baza povečala in aplikacije bi se tudi pojavile. Kot pri androidu. Oktobra 2008 je prišel prvi telefon z Androidom, pa poglej kje so danes.
dd

s51as ::

Jaz imam L830 pa me res zmoti, da povsod kjer so kake malo bolj ciljne aplikacije (trgovine, igre...) vidiš samo android in apple... za windowse skoraj nič ni. Me je pa presenetilo, da je app za skeniranje računov tudi za windowse :)
It's just me myself and I

Fuks ::

s51as je izjavil:

Jaz imam L830 pa me res zmoti, da povsod kjer so kake malo bolj ciljne aplikacije (trgovine, igre...) vidiš samo android in apple... za windowse skoraj nič ni. Me je pa presenetilo, da je app za skeniranje računov tudi za windowse :)


Haha, ravno zadnjič je moja skenirala račune na polno z Lumio pa so jo kolegi pohecali da to skoz dela ravno zato ker je to edini app ki je na voljo za windows phone :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fuks ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup Mobitela (strani: 1 2 3 448 49 50 51 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
2529513255 (9565) Leko
»

Windows 10 Mobile (strani: 1 2 3 483 84 85 86 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
4272605585 (197070) karafeka
»

Windows Phone 8 (strani: 1 2 3 480 81 82 83 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
4104633795 (247565) mat11
»

Nokia Lumia 800 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
32682023 (48443) Ciklamen

Več podobnih tem