» »

Windows 10 Mobile

Windows 10 Mobile

««
26 / 86
»»

solatjek ::

OK, provizijo so mi cuknili. Bolj me zanima, zakaj ne morem plačati kar preko operaterja na mesečnem računu. Je še kdo poskusil kaj kupiti in mu je na w10m šlo preko operaterja?

andromedar ::

krneki0001 je izjavil:

andromedar je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

solatjek je izjavil:

Vprašanje 1:
A mi lahko kdo pove, zakaj v Trgovini Windows ne gre plačati preko mobilnega operaterja? Vedno vrže napako, neglede na to, da imam vklopljene mobilne podatke. Pridem do konca, ko kliknem kupi, vrže ven napako, da ne more preveriti na strežniku in zato nakup ne more biti izveden. Je kdo od vas že kaj kupoval na windows 10? Na 8.1 je šlo brez težav.

Vprašanje 2:
Uporabil sem plačilno kartico VISA. Kupil app za 4,99€, na visi so mi pa odtegnili:
1 4,99 € 0,75 € VP 16.04.2016 MICROSOFT *STORE / / / / v obdelavi 16.04.2016
2 1,00 € 5,74 € VP 16.04.2016 MICROSOFT * / / / / v obdelavi 16.04.2016

Zakaj je pri plačilu z VISO še 1€ dodatno odttegnjeno? V čem je to fora?


Provizija.
Si kdaj dvigoval na bankomatu z viso? V tujini? Povsod ti vzamejo provizijo. Probaj na hrvaškem z viso dvignit. Se ti lahko zgodi, da bodo vzeli celih 15€ provizije.


Tukaj ne gre za dvig gotovine, ampak za nakup ;)
Si kdaj kupoval z Viso?....so ti zaračunali provizijo?
Ne, kajne?


Seveda se posamezniki vzamejo provizijo. Nakup s katerokoli kartico je nekje najmanj 4% izgube za prodajalca. Verjetno za MS še več. Torej si vzamejo poleg še provizijo.




O Bog...Provizija, ki jo mora prodajalec plačat Visi je stvar prodajalca in ne KUPCA!

Še enkrat: a si že kdaj videl, da bi v trgovini nekaj stalo 10 eur in bi to plačal s kartico...pol bi pa ti odtegnili 11?
Eh?

NiKeC ::

This is a $1 authorization hold and this is just done to verify the account and this is refuded back within 5-6 business days...
Nobena provizija - predvidevam da si kartico uporabil prvic - zato so ti odtegnili ta 1 evro, ki ti ga bodo dali nazaj. Podobno je pri PayPalu in se kje.

LP

Machete ::

solatjek je izjavil:

OK, provizijo so mi cuknili. Bolj me zanima, zakaj ne morem plačati kar preko operaterja na mesečnem računu. Je še kdo poskusil kaj kupiti in mu je na w10m šlo preko operaterja?


Žal ne. Meni bremeni pypal, ki ga imam linkanega na MS account.

BTW: Še en debilen bug. Budilka (zvok Privzeto), če tapneš dremež, ob naslednjem vklopu alarma zvok hrešči, kot da je telefon v vodi na njem pa še 100 kilska skala. Občutek imaš, da ti bo zvočniček raztgalo.
Prvič je zvok normalen, ob dremežu hrešči za znoret. Vedno ponovljivo. Ne vem pa kako je z drugimi alarmi, mislim da je ok, ker imam sobotnega enega drugega.
Drugače ni stvar zvočnika, ker se to zgodi ob vedno istem dogodku, torej ko se vklopi dremež prvič. Ha.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

solatjek ::

NiKeC je izjavil:

This is a $1 authorization hold and this is just done to verify the account and this is refuded back within 5-6 business days...
Nobena provizija - predvidevam da si kartico uporabil prvic - zato so ti odtegnili ta 1 evro, ki ti ga bodo dali nazaj. Podobno je pri PayPalu in se kje.

LP


Res je, kartico sem uporabil prvič. Ja, pri PayPal je bilo enako, ampak tako dolgo nazaj, da sem že pozabil na to :)

Machete je izjavil:

Še en debilen bug. Budilka (zvok Privzeto), če tapneš dremež, ob naslednjem vklopu alarma zvok hrešči, kot da je telefon v vodi na njem pa še 100 kilska skala. Občutek imaš, da ti bo zvočniček raztgalo.
Prvič je zvok normalen, ob dremežu hrešči za znoret. Vedno ponovljivo. Ne vem pa kako je z drugimi alarmi, mislim da je ok, ker imam sobotnega enega drugega.
Drugače ni stvar zvočnika, ker se to zgodi ob vedno istem dogodku, torej ko se vklopi dremež prvič. Ha.


Poskusil na L640 in se to ne zgodi, zvok je vedno enak, prvo zvonjenje, dremež...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: solatjek ()

Machete ::

Sej je kul, vsaj vstaneš od groze.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Nejcos ::

Imam L640 in imam sledeč problem: Vse številke imam v imeniku sharanjene enako(031xxxxxx...). ko me nekdo kliče mi nekatera imena prikazuje, večino pa mi samo pokaže tel številko. Zelo nadležno saj ne vem kdo me kliče :)
probal sem reset telefona, probal vklopit intarnational assist, problem ostaja. Je imel kdo podoben problem in ga je rešil?

M@73Y ::

@Machete
grozen zvok budilke je bil že na .164 buildu Lumia 930, ob prvem zvonjenju ok, dremeži hreščijo.
..jump into psytrance tunnel..

loveJDM ::

treshold2 je izjavil:

Acer Liquid M330 je prispel v Hrvaško na TIA store . Link :

http://www.tia-mobiteli.hr/detaljan-pri...


Kaj ni to kurac?Za tak denar lumia640 z boljšo kamero pa displayem :)

Machete ::

Sej je fajn. Če te to hreščanje zbudi, te nič več v dnevu ne more pretresti.
Čestitke programerjem.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

treshold2 ::

loveJDM je izjavil:

treshold2 je izjavil:

Acer Liquid M330 je prispel v Hrvaško na TIA store . Link :

http://www.tia-mobiteli.hr/detaljan-pri...


Kaj ni to kurac?Za tak denar lumia640 z boljšo kamero pa displayem :)


Strinjam se, 1.0 Ghz in Sd 210 ne velja, a ni poceni telefon.
N2820 2.13 Ghz,4GB DDR3,500GB,Windows 10 Pro x64,Intel HD Graphics Mobile

lopov ::

FrEaKmAn je izjavil:

Z zadnjim updejtom se mi polovica aplikacij sploh noče odpreti.. zažene, belo ozadje in se ugasne.. restart ne reši problema.

Kaj moram narediti factory reset z vsakim updejtom?


Zgleda bo treba to počet, eni buildi so boljši, drugi slabši, odvisno kolk je osnova spolirana. Ta zadnji ma full sprememb in je brez factory reseta na mojem telefonu buggy do amena ...

Hreščanje budilke, nekatere aplikacije so ves čas v posodabljanju, dodajanje kartic v programu denarnica (wallet) ne dela, vedno odpre trgovino namesto da bi dodalo kartico, galerija se sesuva, dostop do programa z začetnega zaslona dela ali pa tudi ne (to zadnje večkrat), ravno danes se mi je nekaj zaciklalo in je v dveh urah spraznilo telefon, full slabši (neodziven) multitasking.

Mam L830 in od kar sem v insider programu je to najbolj nestabilna verzija, res pa je, da nisem naredil factory reseta in rajši trpim 8-) Ja klinc, meni vsak reset pobere cca 3 ure, da si vse nazaj nastavim :/ Glede na količino znanih & zoprnih bugov komaj čakam naslednji build in takrat resetiram.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

solatjek ::

Od vsega naštetega nimam niti enega od teh bugov. Factory reset sem naredil ko je bila gor .107, torej prva 10-ka, po naslednjih nadgradnjah ne več in delajo zadeve na .218 kot morajo. Je pa res, da nimam miljon app naloženih, za katere mislim, da jih moram imeti, ker so fajn, uporabim pa jih nikoli. Imam samo tistih nekaj, ki jih res uporabljam.

lopov ::

solatjek je izjavil:

Od vsega naštetega nimam niti enega od teh bugov. Factory reset sem naredil ko je bila gor .107, torej prva 10-ka, po naslednjih nadgradnjah ne več in delajo zadeve na .218 kot morajo. Je pa res, da nimam miljon app naloženih, za katere mislim, da jih moram imeti, ker so fajn, uporabim pa jih nikoli. Imam samo tistih nekaj, ki jih res uporabljam.


Če ne nadgrajuješ vsake verzije pač pa selektivno zbiraš "boljše" -- potem ja.
Od maja 2015 sta bili vsaj 2 nadgradnji, pri katerih si moral narediti factory reset, da si lahko nadgradil na naslednjo verzijo. Če si jih preskočil tega problema ni bilo :)

Težave, katere opisujem so na zadnjem insider buildu 10.0.14322.1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

solatjek ::

lopov je izjavil:

Težave, katere opisujem so na zadnjem insider buildu 10.0.14322.1000


Se opravičujem, govora je torej o insider buildih, jaz sem pa razumel, da gre za nadgradnje izdajnih različic: .107 -> .122 -> .164 -> .218

okica11 ::

Ena stvar ki jo sovražim: telefona ne moreš zaklenit med predvajanjem youtuba. (če je kdo kako rešil se priporočam ker mi je za popiz**** :) )

klinker ::

Nejcos je izjavil:

Imam L640 in imam sledeč problem: Vse številke imam v imeniku sharanjene enako(031xxxxxx...). ko me nekdo kliče mi nekatera imena prikazuje, večino pa mi samo pokaže tel številko. Zelo nadležno saj ne vem kdo me kliče :)
probal sem reset telefona, probal vklopit intarnational assist, problem ostaja. Je imel kdo podoben problem in ga je rešil?


Enaka tezava ze od prve 10ke.
Nekatere sem probal editirat in mi sedaj ene par od teh kaze ok, ostale se vedno ne, nisem se pa se imel casa konkretno poigrat.

krneki0001 ::

To sem sam rešil tako da sem preko preko weba https://people.live.com/ popravil vse številke na enako obliko +386 presledek xx presledek xxx presledek xxx. In za +386 je nadaljevanje brez ničle.
Vedno in povsod mi sedaj točno kaže kdo me kliče.

klinker ::

Zanimivo...jst imam ene s +386, druge pa brez in ne glede na to mi enostavno dolocenih ne kaze.
Bom poskusu, tnx za info.

loveJDM ::

okica11 je izjavil:

Ena stvar ki jo sovražim: telefona ne moreš zaklenit med predvajanjem youtuba. (če je kdo kako rešil se priporočam ker mi je za popiz**** :) )


Tube pro app,omogoča še download sproti...

treshold2 ::

loveJDM je izjavil:

okica11 je izjavil:

Ena stvar ki jo sovražim: telefona ne moreš zaklenit med predvajanjem youtuba. (če je kdo kako rešil se priporočam ker mi je za popiz**** :) )


Tube pro app,omogoča še download sproti...


Ne na local, samo kot preload, to tudi ima in Perfect Tube. Za download rabim File Downloader (UWA) in dela zelo dobro.
N2820 2.13 Ghz,4GB DDR3,500GB,Windows 10 Pro x64,Intel HD Graphics Mobile

loveJDM ::

Vglavnem,zakleneš lahko med predvajanjem in to je to kar on rabi...

treshold2 ::

Sem našel ovo aplikacijo za poslušanje glasbe z Youtube, zelo dobro dela in rabim jo že od 1 mesec.

https://www.microsoft.com/store/apps/9n...

Okica11, provaj rabiti to aplikacijo, morda ti se všeč :)
N2820 2.13 Ghz,4GB DDR3,500GB,Windows 10 Pro x64,Intel HD Graphics Mobile

budnost ::

budnost je izjavil:

Imam lumio 1520 in win 10. Imam problem z brskalnikom Edge...ko odprem stran rtvslo.si je vse ok...ko poskušam stran malo povečati, zoomirati mi gre nazaj spet na običajno velikost...in tako ene petkrat, da zagrabi...Ta problem imam samo na tej strani ( rtvslo.si). Ali vi na svojih telefonih lahko to stran povečujete in ne skače nazaj na prvotno velikost?



Tudi ostali na forumu so imeli probleme samo s to stranjo. Na žalost še zmeraj ne dela. Mi ni nič jasno. Sem pisal na MMC in njihov odgovor:



Pozdravljeni,

Zadevo z EDGE-om smo stestirali in deluje brezhibno, tako da imate tu očitno težave na vaši, uporabniški strani.

Kar se pa tiče telefonov z Windows OS, pa je zanje na voljo naša aplikacija, katero si lahko brezplačno prenesete.

Lep pozdrav,

MMC RTVSLO

boolsheat ::

Pod about:flags je kdo kaj probal vklapljati?

OmegaM ::

Ok, po zadnji posdobtvi se dogaja cudna zadeva.
na 930 namrec klicem, nato kar nenadoma klic zadrzi in klicem klicanega znova ...
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

loveJDM ::

Majstri na .218 mi zre baterijo,cez noc 2%na uro...prej na .164 pa mi je fpn zdrzal od srede do nedelje ce sem imel fon samo za klice pa par 10mb prenosa

klinker ::

Baterija ok pri meni na .218, mi pa vcasih zamrzne med pogovorom in treba restartat.
Hard reset narjen po posodobitvi.

stalker ::

Jaz sem si naštimal battery save mode, da se mu upali kar na 100%, določil, katere aplikacije se mi lahko izvajajo v ozadju in mi baterija zdrži dan in pol kot za šalo. Telefon se mi pa ne zdi nič manj odziven oz prikrajšan kot prej.

treshold2 ::

Ekipa z BUG.hr so imeli hands-on z HP Elite x3, tudi ima in video !

N2820 2.13 Ghz,4GB DDR3,500GB,Windows 10 Pro x64,Intel HD Graphics Mobile

Zgodovina sprememb…

loveJDM ::

treshold2 je izjavil:

Ekipa z BUG.hr so imeli hands-on z HP Elite x3, tudi ima in video !




Hvala

stalker je izjavil:

Jaz sem si naštimal battery save mode, da se mu upali kar na 100%, določil, katere aplikacije se mi lahko izvajajo v ozadju in mi baterija zdrži dan in pol kot za šalo. Telefon se mi pa ne zdi nič manj odziven oz prikrajšan kot prej.



Sem danes naredil še enkrat hard reset pa bomo vidli če bo boljše...Pač se opazi napram prej,prej sem telefon imel za klice pa sms-e in 5min dnevnega brskanja preko podatkov pa mi je zdržal 5dni(pač tak nanese na določene vikende da ga ne uporabljam,če se mi vikend začne v četrtek npr.).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: loveJDM ()

mat11 ::

Lumia 950 na uradnem 218 se že pri normalnem uporabljanju kar lep greje. Je to normalno? Lumia 930 na 8.1 ni imela teh problemov. Pa včasih postane neodzivna, ko grem recimo z home gumbom na začetni zaslon in kliknem na naslednji program. Kot da bi imel android telefon.
mat

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat11 ()

klinker ::

mat11 je izjavil:

Kot da bi imel android telefon.


V bistvu slabse, ker na Androidu imas vsaj ene par normalnih browserjev, pa se kar nekaj featurjev zraven >:D

AvtoR ::

Glede baterije na W10M (L830)imam naslednje ugotovitve:
Če telefon zvečer restartam, mi baterija ob ugasnjenem wifiju preko noči pade za 1-2%! (super!)
Ko zjutraj prižgem wifi, mi poraba baterije naraste na 2-3% na uro. Mogoče 5 minut weba in pa sinhronizacija mailov, pa mogoče par minut pogovorov. Poraba ostane konstantna nekje 2-3% na uro.
Zvečer sem ob minimalni uprabi telefona nekje na 50% baterije.
Zdaj pa hec: Ko zvečer ugasnem wifi, poraba ostane enaka se pravi 2-3% na uro, tako da mi preko noči baterija pade za nadalnjih 15-20%. Poraba ostane ob ugasnjenem wifiju enaka, kot če bi ga imel prižganega. Očitno W10M ne zna ugasniti nekaterih procesov v ozadju?
Pomaga samo ponovni restart telefona.

Pozna kdo kak programček, s katerim bi lahko natavil kdaj bi se telefon avtomatično restartal in na katerem bi lahko natavil, kdaj se avtomatsko prižge in ugasne wifi?

loveJDM ::

Uu sedaj po ponovnem hard resetu mi je cez noc(10h) padlo na 97%...to je to

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: loveJDM ()

AvtoR ::

Spremljaj, če bo poraba taka tudi ostala...

Anney ::

Ne vem kaj mate takšne fetiše na to baterijo, enako kot pred časom za ram, oboje je tam, da se troši, seveda pa je odvisno od uporabe neka normalna uporaba baterije je od 3-6% in pride kamot čez cel dan, do dan pa pol, več pa tudi ne potrebuješ, če pa želiš telefon, ki bo zdržal en teden pa je treba zamenjati za manj pametnega. Meni je čez dan še nikoli ni zmanjkalo, če le pazim da ga polnim čez noč.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

loveJDM ::

Bencin je tudi zato da se trosi,pa dvomim da vozis staro A8ko z 4.2 masino

Anney ::

Malo hecna primerjava, sem do pred kratkim res imel še kar požrešen avto, pa se tudi nisem jezil.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

loveJDM ::

Ok,ampak vseeno ne gre baterije primerjat z ramom,ker ta je tako ali tako noter,ce ga uporabljas ali ne,razlike ni,placal pa si ga...pri bateriji pa mi je vsec da zdrzi,in trenutno kaze da bo enako kot je bilo na .164 torej vsaj dva dni ce ga uporabljam oz povprecno 3...Ne vem,pac glupo mi je da moram fon vsak vecer filat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: loveJDM ()

loveJDM ::

Anney,ti vibrira spodnja vrstica(back,home,search)?ne vem vec kak to izklopit,kolko se spomnim je bilo pod extras-touch,sedaj pa ga ni vec

andromedar ::

Preden investirate v Windows Phone (tisti, ki še niste), si preberite članek na to temo:

Microsoft's phone business is in free fall

...da vam ne bo žal, ko boste ostali z dumb-phonom ali dragim obtežilnikom za papir v roki.

Glede na razvoj dogodkov, bodo delničarji zdaj-zdaj (na naslednji skupščini?) zahtevali da se Windows Phone ukine.
Eh?

Mitja358 ::

Logično, če pa ni nobene reklame za 550, 650 ter 950 in jih MS prodaja kar sam. Pa tudi povedali so, da se držijo nazaj in da bodo s tem zagotovili prostor še za druge proizvajalce z W10M.

boolsheat ::

Windows Phone ne razvijajo že lep čas, kako leto in pol... W10 je pa univerzalen, gre od IoT do PCjev in vse kar je vmes, skartka ni straha.

andromedar ::

boolsheat je izjavil:

Windows Phone ne razvijajo že lep čas, kako leto in pol... W10 je pa univerzalen, gre od IoT do PCjev in vse kar je vmes, skartka ni straha.


Verjamem da ti veš, da ni govora o "tistem" Windows Phone, na katerega si se obesil :)
Eh?

ombre ::

Ne zastopim zakaj bi ostal z obtežilnikom za papir? Sej tudi če ukinejo platformo, pač ne bo novih posodobitev in to je to? Sej lahko npr. še sedaj furaš Symbian telefon.

Drugače pa je sodelavka kupila novo Lumio 650. Res lepa oblika - taka tanka, izgleda premium. :)
OmbreMan - Galaxy of knowledge

boolsheat ::

andromedar je izjavil:

boolsheat je izjavil:

Windows Phone ne razvijajo že lep čas, kako leto in pol... W10 je pa univerzalen, gre od IoT do PCjev in vse kar je vmes, skartka ni straha.


Verjamem da ti veš, da ni govora o "tistem" Windows Phone, na katerega si se obesil :)


Drugega WP ni...

Lonsarg ::

Windows Phone ne obstaja več, je zgolj Windows 10 za mnogo naprav in delež Windows 10 je že kar precej ogromen.

Tisti članek pa govori o Microsoft mobitelih s stališča hardwera, to je tisto kar se ukinja(nobene Lumie več), ne pa software.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Anney ::

loveJDM je izjavil:

Anney,ti vibrira spodnja vrstica(back,home,search)?ne vem vec kak to izklopit,kolko se spomnim je bilo pod extras-touch,sedaj pa ga ni vec


Če si resetiral telefon prvo posodobi aplikacije v trgovini pa se bo pojavil.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

cekr ::

MS že razvija nove telefone. So pa rekli, da ne bo več masovne izbire.
Lumie pa mogoče res ne bo več. Bo pa Surface Phone.
To pa pomeni, da igračk ne bo več. S tem pa kreganja o tem, kako na L530 nekaj ne dela.
Zadeve bodo samo še v višjem segmentu, kjer se da postavit ceno in nekaj zaslužit.
Z igračkami naj se pa ukvarjajo drugi.

Ne vem pa, kaj mislijo s tanaumnimi telefoni pod imenom Nokia. S temi so kar precej služili,
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]
««
26 / 86
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows Mobile, kdo bo tebe ljubil? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
20546707 (25412) RC37
»

Telefoni Nokia se vračajo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
9431476 (27128) klinker
»

Microsoft Lumia 950 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10527256 (17646) Anney
»

Jutri nabavim ali WinPhone ali Androida (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7513652 (11242) Anney
»

Microsoft predstavil Hololens VR, Surface 4, nove telefone, prenosnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
12841794 (33042) boolsheat

Več podobnih tem