» »

Prometna nesreča v parkirni hiši BTC city park

Prometna nesreča v parkirni hiši BTC city park

1 2 3
4
5

SimplyMiha ::

Olórin je izjavil:

Ampak je on prehitro zapeljal da bi se ona lahko varno zaustavila.


Kolikšen je reakcijski čas človeka?
Glede na ta čas, kako hitro moraš voziti, da na 6-7 metrih razdalje ne moreš pravočasno zavreti?

Pomnimo, da gre tu rikverc.

Zgodovina sprememb…

Olórin ::

WarpedGone je izjavil:

stoji ampak ne stoji?

Whatever it takes?


http://www.uradni-list.si/1/content?id=...
47. »ustavljanje« je prehod vozila iz gibanja v mirujoče stanje;
24. >>parkiranje<< je prekinitev vožnje iz katerega koli vzroka, razen ustavitve vozila ali prekinitve vožnje zaradi tega, da se je vozilo izognilo prometni nesreči ali ker je voznik ravnal v skladu s prometnimi pravili;

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

Olórin ::

SimplyMiha je izjavil:

Olórin je izjavil:

Ampak je on prehitro zapeljal da bi se ona lahko varno zaustavila.


Kolikšen je reakcijski čas človeka?
Glede na ta čas, kako hitro moraš voziti, da na 6-7 metrih razdalje ne moreš pravočasno zavreti?

Pomnimo, da gre tu rikverc.



kako hitro moraš voziti, da voziš 10 metrov naprej in prehitiš vozilo, ki je šlo 6 metrov vzratno?
Če greš vzratno 10 kmh, je moral on voziti koliko? 20? (da poenostavimo)
No, zdaj pa izračunaj, če je hitrost 10 in reakcijski čas 1 sekundo koliko metrov (oziroma delčkov metra) rabiš da se zaustaviš.
Nato izračunaj še, če voziš 20 kmh, koliko časa traja potovanje iz desnega voznega pasu na 50% parkirnega mesta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

prox ::

Olórin je izjavil:

SimplyMiha je izjavil:

Olórin je izjavil:

Ampak je on prehitro zapeljal da bi se ona lahko varno zaustavila.


Kolikšen je reakcijski čas človeka?
Glede na ta čas, kako hitro moraš voziti, da na 6-7 metrih razdalje ne moreš pravočasno zavreti?

Pomnimo, da gre tu rikverc.



kako hitro moraš voziti, da voziš 10 metrov naprej in prehitiš vozilo, ki je šlo 6 metrov vzratno?
Če greš vzratno 10 kmh, je moral on voziti koliko? 20? (da poenostavimo)
No, zdaj pa izračunaj, če je hitrost 10 in reakcijski čas 1 sekundo koliko metrov (oziroma delčkov metra) rabiš da se zaustaviš.
Nato izračunaj še, če voziš 20 kmh, koliko časa traja potovanje iz desnega voznega pasu na 50% parkirnega mesta.


A ni v parkirnih hišah najvišja hitrost kao 10km/h? Ali je odvisno od parkirnih hiš? Jaz avta v parkirni hiši vzvratno niti nebi vozil hitreje od 5-10km/h, že zaradi ostalih.
>>Rajš sn od slo-tech/a odvisn kot pa od Facebooka<<
|Asus K55VJ | Intel i5-3210m | 8Gb ram | nVidia GT635m|

Olórin ::

prox je izjavil:

Olórin je izjavil:

SimplyMiha je izjavil:

Olórin je izjavil:

Ampak je on prehitro zapeljal da bi se ona lahko varno zaustavila.


Kolikšen je reakcijski čas človeka?
Glede na ta čas, kako hitro moraš voziti, da na 6-7 metrih razdalje ne moreš pravočasno zavreti?

Pomnimo, da gre tu rikverc.



kako hitro moraš voziti, da voziš 10 metrov naprej in prehitiš vozilo, ki je šlo 6 metrov vzratno?
Če greš vzratno 10 kmh, je moral on voziti koliko? 20? (da poenostavimo)
No, zdaj pa izračunaj, če je hitrost 10 in reakcijski čas 1 sekundo koliko metrov (oziroma delčkov metra) rabiš da se zaustaviš.
Nato izračunaj še, če voziš 20 kmh, koliko časa traja potovanje iz desnega voznega pasu na 50% parkirnega mesta.


A ni v parkirnih hišah najvišja hitrost kao 10km/h? Ali je odvisno od parkirnih hiš? Jaz avta v parkirni hiši vzvratno niti nebi vozil hitreje od 5-10km/h, že zaradi ostalih.


potem pa razloži, kako jo je lahko prehitel, če je moral prevoziti 1x večjo razdaljo ;) (od parkirnega prostora je bil oddaljen 10 metrov, zapeljal je 50% v parkirno mesto, kar je verjetno 2.5 metra.
Torej ona je prevozila 6 metrov, on pa 12.5, če upoštevamo še to da se je zapeljal v 50% parkirnega prostora.

ali pa tega ni možno dojeti? :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

prox ::

Olorin 6 x 1 = 6
:D
Drugače pa mislim, da tistih 6-7m je on ocenil bolj na oko, ni zdaj šel merit, koliko je bila oddaljena.
>>Rajš sn od slo-tech/a odvisn kot pa od Facebooka<<
|Asus K55VJ | Intel i5-3210m | 8Gb ram | nVidia GT635m|

Olórin ::

važno je to, da je celoten postopek trajal manj kot 4 sekunde, če je on vozil 10 kmh. Od tega je imela ona reakcijski čas 1 sekundo, ko je on zapeljal za njo.

Če je on vozil 20 kmh, je trajalo 2 sekundi. Od tega je imela ona 1sekundo reakcijskega časa.

get it?

prox je izjavil:


Drugače pa mislim, da tistih 6-7m je on ocenil bolj na oko, ni zdaj šel merit, koliko je bila oddaljena.


ja, ocenil je da odhaja, ocenil je 6 metrov, ocenil je da lahko parkira.

waw. dosti ocenjuje naš mladenič.

ko pa poči pa reče jaz nisem nič narobe ocenil, kriva je ona.
Ljudem, ki ocenjujejo namesto da bi opazovali jaz ne zaupam.

V prometu nimaš kaj ocenjevati. Moraš ravnati po trdnih dejstvih, ki jih imaš pred sabo. Če jih imaš premalo, da bi lahko ravnal korektno, moraš upočasniti ali zaustaviti vozilo in se prepričati kako lahko ravnaš pravilno. Ostalo je bulšit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

prox ::

Še vedno se na slepo ne vozi vzvratno(razen če si 100% ali doma), tukaj sploh nebi smelo biti reakcijskega času oz. bi moral biti zanemarljiv, saj moraš biti pozoren na vso okolico, posebej pa na tisto smer, kamor misliš peljati. In če je tam ovira? NO GO. Ona bi še vedno lahko varno ustavila.

Se nebi čudil, da ta voznica vozi nekako tako:

:P
>>Rajš sn od slo-tech/a odvisn kot pa od Facebooka<<
|Asus K55VJ | Intel i5-3210m | 8Gb ram | nVidia GT635m|

Olórin ::

samo za voznico ni bilo nikogar. On je vozil po desnem voznem pasu ona pa po levem. Za njo ni bilo nič. Dokler ni on zapeljal za njo.

sicer pa ja, ne bi smela po levem pasu voziti vzratno, to je jasna kršitev 43. člena.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

Malajlo ::

Olórin, pa saj je napisal, da se je odpeljala, on je hotel parkirati najbrž v tisto mesto, iz katerega je odpeljala. Medtem, ko je on (z ročno, ker je bil prehiter, ker drugače po tvoje ni moglo biti) obrnil avto v boks, je ona dala v vzvratno, vklopili so se vsi štirje smerniki, in ko je videl, da še kar rine, se je ustavil in nemočno opazoval, kako ga je zadela v bok. In potem ga je odrinila še v drugo vozilo. Za kaj takega moraš imeti precej samozavesti, ali pa ignorance. Ali pa si preprosti kreten in te briga za okolico.
Poleg tega je bila na nasprotni strani vozišča in je pravzaprav zavijala v levo (če bi gledala nazaj, bi bil efekt tak).
Poleg tega pa policaj ni sodnik. Oni lahko ugotovijo kršitev predpisov, ne morejo pa razsojati v takih primerih.

St235 ::

Oni lahko ugotovijo kršitev predpisov, ne morejo pa razsojati v takih primerih.

Po kaki logiki pa zdaj policija ne more podat ocene prometne nereče in sankcionirat kršiteljev?

GTX970 ::

Po kaki logiki pa zdaj policija ne more podat ocene prometne nereče in sankcionirat kršiteljev?

Ker za to policaj iz kontrole prometa sploh ni usposobljen, zato obstaja sodni izvedenec prometne stroke.

St235 ::

jao kake neumnosti boste tukaj sedaj sestavili... Najboljše, da začnejo vse prometne nesreče obrvanavat posebni eksperti, psihologi in častno razsodišče v vatikanu...

TESKAn ::

In potem ga je odrinila še v drugo vozilo.

Glede na skico je zavijal v boks na desni z avtom naravnost, zdej ce hitro parkiras, bos sel precej blizu avtu na tvoji desni. Zdej ne vem kaj za en BMW je bil, ampak premaknit enega clia za 10, 20 cm do sosednjega avta ni ravno nekaj, za kar bi moral tiscat gas.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

dj_uro ::

320d... voznica pa Tamara... piše v zapisniku
vw-klub.si

Olórin ::

dj_uro je izjavil:

320d... voznica pa Tamara... piše v zapisniku


koliko računov pa imaš?

Olórin ::

Malajlo je izjavil:

Olórin, pa saj je napisal, da se je odpeljala, .


ne, napisal je da je zapeljala 6 metrov proč od parkirnega mesta, zaustavila in prestavila v vzratno.

Medtem, ko je ona čarala s tem, ker pač ni Colin Mcrea ampak tipičen average voznik, je to pač trajalo kakšno sekundo dlje, medtem pa je on hitro zavil v parkirni prostor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

Mare2 ::

Olórin je izjavil:

medtem pa je on hitro zavil v parkirni prostor.


Verjetno je izgledalo tako kot kdo bo hitrejši.

Torej, kdo bo koga. Pa se ni izšlo.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

SeMiNeSanja ::

Kje v BTC city parkirni hiši lahko (tako kot je prikazano na skici) zapelješ ŠEST metrov naprej-nazaj? To bi morala ženska zapeljati v parkirno mesto na nasprotni strani, da bi se lahko vračala nazaj iz 'šestih metrov'.

Občutek imam, da imamo opraviti s tipičnim parkplac objestnežem, ki si je mislil 'kaj boš baba s tisto kanto mečkala, glej, kako ti bom pred nosom zasedel parkplac!'
Potem, ko se mu ni izšlo, pa nekaj jadikuje.....

Še premala kazen za takšno objestnost!

LeQuack ::

Ponavadi so vozniki BMWjev objestneži.
Quack !

dj_uro ::

Olórin je izjavil:

dj_uro je izjavil:

320d... voznica pa Tamara... piše v zapisniku


koliko računov pa imaš?

Kaj???
vw-klub.si

prox ::

Šele zdaj vidim da OP ni zakril osebnih podatkov, razen svojih ;((
 o.O

o.O


Me pa zanima, zakaj ni dobila iste kazni tudi voznica? Razen če jo je, pa ne vemo.
>>Rajš sn od slo-tech/a odvisn kot pa od Facebooka<<
|Asus K55VJ | Intel i5-3210m | 8Gb ram | nVidia GT635m|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: prox ()

St235 ::

Očitno je policija na podlagi ogleda in prič ocenila, da je voznica BMW storila vse kar omenjeni člen zahteva (torej se prepričala, da manever lahko stori in dala ustrezen signal - utripalke, kaj namerava), OP pa tega ni storil in s kršenjem omenjenega člena povzročil situacijo, kot je opisana.

Bolj, kot zadevo beremo bolj je jasno, da se je zgodil scenarij kot ga opisuje Olorin.

Mehmed ::



Ce je bilo tako kot si predstavljam, stekam da zavijes proti parkplacu. Oddaljuje se, takrat se ne ves, da si jemlje en velik lok.
Ko pa enkrat zazmiga, ti je pa jasno kaj namerava. Tko da ali popusti ali pa spelji zadevo do konca pa naj se v tvoj parkiran avto zabije.

Ce zapeljes toliko naprej, da lahko en za tabo ze parkira not, pa mu sele potem nakazes namen, a imas zdej kr prednost samo zato, ker si vzgal zmigavce? Stekam, da nucas manevrski prostor, samo zakaj tko pozno?

Olórin ::

ker pač ona ni nek profi voznik, on pa je agresiven živčnež

Malajlo ::

Olórin je izjavil:

ker pač ona ni nek profi voznik, on pa je agresiven živčnež

Iz napisanega je ona arogantna prasica ("briga me, jaz imam kasko"), on pa neizkušen in zbegan mladec.
In po tvoje se lahko zaletavaš, če nisi profi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Malajlo ()

Olórin ::

St235 je izjavil:


Bolj, kot zadevo beremo bolj je jasno, da se je zgodil scenarij kot ga opisuje Olorin.


Sem preveč na cesti in sem takšnih scenarijev videl veliko preveč. Sicer vedno zaustavim vozilo in počakam nekaj sekund, da vidim kaj namerava nekdo narediti.

Malajlo je izjavil:

Olórin je izjavil:

ker pač ona ni nek profi voznik, on pa je agresiven živčnež

Iz napisanega je ona arogantna prasica ("briga me, jaz imam kasko"), on pa neizkušen in zbegan mladec.
In po tvoje se lahko zaletavaš, če nisi profi?


če si neizkušen pač zaustavi vozilo in se prepričaj kaj se dogaja.

Ona je manevrirala, pogledala v vzratno ogledalo, vidla da on stoji, pričela z manevriranjem vozila v parkirni prostor, medtem pa je on speljal. Jebiga, shit happens.

ps: ravno to da je neizkušen mladec mi trka na glavo, da je tudi agresiven živčnež, ki misli da lahko izsili nekoga in mu nič ne bo.
verjemi, tudi če ima ženska kasko zavarovan BMW, se ji duša razrtga če ga razbije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

Olórin ::

dj_uro je izjavil:

Olórin je izjavil:

dj_uro je izjavil:

320d... voznica pa Tamara... piše v zapisniku


koliko računov pa imaš?

Kaj???


sem šele zdaj opazil da OP ni zabrisal njenih podatkov. prasec. Svoje pa je skril, da skrije svojo sramoto.
Je o krivdi še kak dvom?


Obrekovanje

159. člen

(1) Kdor o kom trdi ali raznaša kaj neresničnega, kar lahko škoduje njegovi časti ali dobremu imenu, čeprav ve, da je to, kar trdi ali raznaša, neresnično, se kaznuje z denarno kaznijo ali zaporom do šestih mesecev.

Opravljanje

161. člen

(1) Kdor trdi ali raznaša kaj iz osebnega ali družinskega življenja kakšne osebe, kar lahko škoduje njenemu dobremu imenu, se kaznuje z denarno kaznijo ali zaporom do treh mesecev.

Očitanje kaznivega dejanja z namenom zaničevanja

162. člen

(1) Kdor z namenom zaničevanja komu očita, da je storil kaznivo dejanje ali da je bil obsojen zaradi kaznivega dejanja ali to z istim namenom komu pove, se kaznuje z denarno kaznijo ali zaporom do treh mesecev.

Pazljivo. Če je ona res taka "prasica", kot jo nekateri opisujejo, ima na tem forumu več kot dovolj dokazov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

Mehmed ::

Kaj imajo iskusnje tle zveze? Op jih nima, ce ne bi pricakoval najslabse okoli bmwja. Ona pa tudi ne, ce gre nakazovat namen tako pozno.

Olórin ::

Mehmed je izjavil:

Kaj imajo iskusnje tle zveze? Op jih nima, ce ne bi pricakoval najslabse okoli bmwja. Ona pa tudi ne, ce gre nakazovat namen tako pozno.


pozno? vseh 4 smerokazov nimaš kaj vklapljat dokler ne vklopiš vzratne prestave :) Vzratne prestave ne moreš vklopiti dokler se ne zaustaviš.
On je ravnal prehitro.

Oziroma je ravnal popolnoma tipično za ljubljanskega voznika (ona pa v bistvu tudi). Vam, ki živite v ljubljani so vaše vozniške navade morda nevidne. Ostali jih še kako močno opazimo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

Malajlo ::

Ko sem peljal mimo vrste 2x sem videl da se vozilo BMW oddaljuje od prostega parkirnega mesta, ki je bilo le nekaj metrov od mene (4. mesto z moje strani se mi zdi), ker se je vozilo oddaljilo že kake 6-7m sem zapeljal proti omenjenemu parkirnemu prostoru, voznica BMW-ja, ki pa je sedaj bila v levem prometnem pasu (za nasproti vozeča vozila) pa je prižgala vse 4 smernike in pričela z vzvratno vožnjo proti meni, ko sem videl da je že nevarno blizu sem se ustavil (čeprav sem že polovico avta imel v boksu), nakar je z levim zadnjim vogalom trčila v moja zadnja leva vrata/blatnik (ter me postisnila v tretje parkirano vozilo). (kot dodatek voznica je imela tudi parkirne senzorje/vzvratno vožnjo). Ker je bila voznica takoj izjemno nesramna ("boli me kurac kako boš ti to popravu js mam kasko") in se nismo mogli dogovoriti glede krivde, smo poklicali policijo.

Pravzaprav je OP naredil "napako", ker ni dokončal parkiranja. Ko sem prvič doživel, da je pred mano začel drseti nazaj v moj avto, sem bil tako presenečen, da se niti pohupati nisem spomnil. Najprej sem pritisnil sklopko in bremzo, za vsak slučaj, če se jaz premikam ;) Škode na srečo ni bilo, sem se pa naučil, da ljudje ne gledajo. Tako kot voznica BMWja ni.
A se še nikomur ni zgodilo, da je čakal z vklopljenim smerokazom, da se tisti umakne s parkplaca, pa ti potem mrtvo hladno zasede prostor tisti zadaj? Po logiki Olórina se v bedaka zaletiš. (če je luštna punca, vsaj telefonsko dobiš ;))

Olórin ::

če se bo on zaustavil medtem ko se boš ti zaletel vanj boš pač ti kriv, po vaši logiki.

Če se bosta oba premikala, kot v našem primeru, pa je malce drugače.

Malajlo je izjavil:

< Ko sem prvič doživel, da je pred mano začel drseti nazaj v moj avto, sem bil tako presenečen, da se niti pohupati nisem spomnil.


a bejž. a res? A ona pa ni mogla bit presenečena kaj dela mulec? čisto hipotetično.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

kornhole ::

Jaz enkrat parkiram na Viču pred Šparom in ko sem že ven iz avta se začne dreti name ena ženska, da kaj sem ji ukradel parkplac, da mi bo gume porezala... sem ji rekel naj kar izvoli, saj imam v avtu kamero.

Verjetno je z druge vrste videla prost parking in preden je prišla do tam bi lahko že petkrat rodila vmes. Kvak kvaklanderji.

Mehmed ::

Ce ne smes vzigat smerokazov prej kot gres v rikverc, potem ni neke dileme vec. Op je bil ze v fazi parkiranja, ko je ona nakazala sele.
Tudi ce se je tri dni prej odlocila.

Take imamo sploh radi v enosmernih, ko skusajo parkirat bocno. Pa jih vzgejo, ne ko vidijo parkplac pa ne ko so ob njem, sele takrat, ko je treba nazaj vanj zapeljat. Vsi za njimi pa v rikverc pol, da bo prostor?

Olórin ::

65. člen

(ustavitev in parkiranje)

(1) Ustavitev ali parkiranje na vozišču je dovoljeno le na desni strani vozišča v smeri vožnje. Če so na desni strani vozišča tirnice, je dovoljena ustavitev ali parkiranje na levi strani vozišča. Na enosmerni cesti je dovoljena ustavitev ali parkiranje na obeh straneh smernega vozišča.

(2) Na vozišču ustavljeno ali parkirano vozilo mora biti vzporedno z robom vozišča in sme biti oddaljeno od roba največ 30 cm, razen če je drugače določeno s predpisano prometno signalizacijo. Parkiranje v drugi vrsti, ob parkiranih vozilih, je prepovedano.

(3) Če so parkirna mesta označena s predpisanimi označbami na vozišču ali na drugi prometni površini, je dovoljena ustavitev ali parkiranje le v skladu s temi označbami.


NADALJNO:
63. člen

(označitev ustavljenih vozil)

(1) Če dvosledno vozilo obstane zaradi okvare, prometne nesreče ali drugega vzroka na cesti in zato predstavlja nevarnost za druge udeležence cestnega prometa, mora voznik takoj vklopiti varnostne utripalke. Na nevarnih oziroma nepreglednih delih ceste ali če vozilo nima naprave za vklop varnostnih utripalk ali ta ne deluje, mora voznik postaviti varnostni trikotnik.

Zakonsko gledano ne, ni treba nič prej "nakazovat". Je pa zelo priporočeno, da se "nakaže", zaradi bedakov zadaj, ki ne pustijo varnostne razdalje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

Malajlo ::

Ko v enosmerni bočno parkiraš, daš desni smernik, se začneš ustavljati in potem upravičeno pričakuješ, da tisti zadaj ve, da si dal žmigovc in da si začel bremzat zato, ker boš zavil v desno. Ker pa v desno lahko zaviješ samo na parkplac, potem tudi upravičeno pričakuješ, da se ne bo ustavil tebi za ritjo.
Res pa včasih logika odpove.

Mehmed ::

Tko nekako ja.
Varnostna razdalja nima nic s tem. To je razdalja, ki jo nucam, da se ti ne zabijem v rit, ko se ustavis. Ni to razdalja, ki jo ti nucas za ene manevre, ki jih nisi znal prej nakazat izvajat. Kako bi to sploh zgledalo v kaki coni 30? Bomo fural na 50 metrov razmaka, pa ko se en ustavi se tudi ostali, prav tako narazen. Za vsak slucaj, ce se odloci vzgat smernike pa vracat na en parking mimo katerega je?

Olórin ::

ja, to je logika. In tako se pravilno ravna.

Če pa obstaja zakonski člen, ki ga boš lahko navedel če tisti spredaj ustavi brez smerokaza in ti zadaj zaustaviš direktno za njim, potem pa se ne moreta zmenit kdo je kriv za zastoj, pa prosim. Pokaži.

Dodatno: če se v tvojem navedenem primeru ne držiš zakona kot pijanec plota, potem pa mi povej zakaj se ga v primeru parkiranja držiš? Zakaj zagovarjaš mulca in zaničuješ žensko?
Če vidiš da nekdo parkira mu pač ne boš speljal parkirnega mesta, če vidiš da bo obračal se mu s svojim vozilo ne boš nastavil.
(in o tem tudi govori 42. člen zakona).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

Olórin ::

Mehmed je izjavil:

Tko nekako ja.
Varnostna razdalja nima nic s tem. To je razdalja, ki jo nucam, da se ti ne zabijem v rit, ko se ustavis. Ni to razdalja, ki jo ti nucas za ene manevre, ki jih nisi znal prej nakazat izvajat. Kako bi to sploh zgledalo v kaki coni 30? Bomo fural na 50 metrov razmaka, pa ko se en ustavi se tudi ostali, prav tako narazen. Za vsak slucaj, ce se odloci vzgat smernike pa vracat na en parking mimo katerega je?


pri 30 kmh moraš imet varnostno nekaj čez 10 metrov. Če se nekdo zaustavi pred tabo pri hitrosti 30 kmh in imaš ti 10 metrov varnostne ima tisti spredja več kot dovolj prostora za bočno parkiranje. Če pa se mu lepiš na odbijač pa nima prostora ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

Mehmed ::

A zdej jo ze zanicujem?

Lej po mojem je bilo tako; bejba pelje mimo parkplaca. Tip jo vidi pelat mimo parkplaca. Oz. mogoce je speljala iz njega, iz tm ko je prisel ne more vedeti. Edino kar ve je, da se oddaljuje od parkplaca. Misli si fino, frej, grem parkirat, zavije proti njem. Zaenkrat vse lepo in prav.
Takrat enkrat bejba zacne vozit vzvratno z zmigavci.
Kaj zdej, imas dva, ki ocitno hoceta parkirat not. On je blizje, ona je na drugem pasu. On je ze v procesu parkiranja, ko ona sele nakaze kaj namerava. Ona njega ne ovira pri njegovem manevru. Mogoce je niti ne gleda, zakaj bi jo, sej je drugi pas to, kaj bi se obremenjeval z njim.
Verjamem, da se je spomnila prej, sam sori, on ze zavija not, ko je sele jasno kaj ona hoce. Dokler ne vzge zmigavcev ni nic jasno. Ko jih vzge je on ze na poti not. Zakaj ima zdej prednost ona, iz drugega pasu, vzvratno?
Do momenta, ko jih vzge, op ne pocne nic narobe. Ko jih vzge se mora pa on ustavit, pustiti njej prednost iz drugega pasu vzvratno, brez da ona preveri a je frej?

Edina razlaga tle, kjer je op kriv mi je, da je svignil prehitro not. Kar je najverjetneje.

solatko ::

Malajlo - S takim načinom, pokažeš tistemu zadaj, da boš v križišču, ki je 100m naprej, zavil desno, ne pa namen parkiranja.
Ko zagledaš PP, kamor nameravaš bočno nazaj, takoj vklopiš vse štiri utripalke in s tem nedvoumno nakažeš, da hočeš parkirat v to prosto mesto. Vse ostalo so bučke.
Res večina voznikov telovadi s smerokazi, ko ima namen parkirat, tako, da tisti zadaj niti slučajno ne vedo ali mislijo zavijat v naslednje križišče ali bi radi parkiral.

Štiri utripalke vedno pomenijo, da ima voznik pred nami neko oviro ali ima namen izvest nek manever, ki bo oviral druge udeležence v prometu. Če je luknja med parkiranimi vozili, je to nedvomen dokaz, da ima voznik pred nami, namen zapeljat not in to ritensko.

Mehmed - Vidiš, ravno zaradi tega, moraš vklopit vse štiri smerokaze, da je tvoj namen nedvoumen, če nameravaš parkirat vzratno.
Delo krepa človeka

Mehmed ::

Ja solatko, jaz pravim jih vzges enkrat prej kot na skrajni tocki, ko je sploh se mogoce to izvest. Ker takrat bo, hoces noces, lahko nekdo za tabo ze v napoto. In njemu en za njim. Olo bi stopu vn pa jim ocital, da delajo zastoj zaradi premajhne varnostne razdalje, akopak je njegov avto prvi v koloni in ga dejansko on dela.

Pa dodatek, op je verjetno svignil tako hitro not, da bi cliotu navkljub moral se malo popravljat. In se zato ustavil.

Malajlo ::

Olórin je izjavil:

Dodatno: če se v tvojem navedenem primeru ne držiš zakona kot pijanec plota, potem pa mi povej zakaj se ga v primeru parkiranja držiš? Zakaj zagovarjaš mulca in zaničuješ žensko?
Če vidiš da nekdo parkira mu pač ne boš speljal parkirnega mesta, če vidiš da bo obračal se mu s svojim vozilo ne boš nastavil.
(in o tem tudi govori 42. člen zakona).

Ampak če se nekdo oddaljuje od parkplaca, potem lahko sklepaš, da se lahko ti parkiraš. Poba je imel fokus v boks, ženska pa - nazaj in niti v boks ziher ne.

Mare2 ::

Olórin je izjavil:

[
sem šele zdaj opazil da OP ni zabrisal njenih podatkov. prasec. Svoje pa je skril, da skrije svojo sramoto.
Je o krivdi še kak dvom?

+

OP je naredil dobro reklamo za njo. Odslej namreč ne bo imela več težav pri parkiranju. Vozniki se je bodo že na daleč izogibali, sicer sledi "BUM"... :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

St235 ::

Malajlo je izjavil:

Olórin je izjavil:

Dodatno: če se v tvojem navedenem primeru ne držiš zakona kot pijanec plota, potem pa mi povej zakaj se ga v primeru parkiranja držiš? Zakaj zagovarjaš mulca in zaničuješ žensko?
Če vidiš da nekdo parkira mu pač ne boš speljal parkirnega mesta, če vidiš da bo obračal se mu s svojim vozilo ne boš nastavil.
(in o tem tudi govori 42. člen zakona).

Ampak če se nekdo oddaljuje od parkplaca, potem lahko sklepaš, da se lahko ti parkiraš. Poba je imel fokus v boks, ženska pa - nazaj in niti v boks ziher ne.


Poba je imel fokus kako zajebat sočloveka in je potegnil takratko. Tudi če vidiš nekoga da motovili krog prakinga ti to ne daje pravice, da pohodiš gas in se za vsako ceno probaš zrinit noter. In že vsaj 10 x je bilo povedano, da je dovolj pol sekunde, ko pogledaš iz desnega v levo ogledalo, da se ti nekdo nastavi za rit.

energetik ::

Mehmed je izjavil:

E, točno tako si jaz predstavljam dogodek, če OP seveda ne laže. Morda je res podlo zasedel prostor uni teti, ampak to ni glih razlog, da se lahko ona zabije vanj. Ne vem, kako mu sploh lahko dodelijo krivdo, če ima butnjena leva zadnja vrata.
Tako poškodbo bi po svoji krivdi lahko staknil le, če bi pri svojih 10km/h na asfaltu divje bočno zadriftal v BMW, in se hkrati še odbil nazaj v sosednji avto, kar je znanstvena fantastika.

Da pa ona ne bi mogla ustaviti pravočasno, je pa tudi smešna predpostavka. Glede na njeno arogantnost je meni povsem logično, da ga je zagledala med vožnjo vzvratno in se zanalašč zabila. Saj ima verjetno bogatega tipa, ki bo že zrihtu da ne bo kriva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

solatko ::

Kolikor opažam, se je OP že zdavnaj umaknil iz teme in se sprijaznil z dogodkom ali pa je na kakšnem drugem forumu dobil odgovor, ki ga zadovoljuje.
Zato nehajte delat doktorat, iz karambola v BTC-ju. Takih situacij lahko vidiš veliko, če malo več obiskuješ to PH.
Sam skoraj vedno dobim prazen prostor v pritličju, blizu dvigal, brez, da bi se s kom kregal. Tudi v I. etaži je vedno veliko prostora, saj jih večina pelje v II. da se lahko peljejo s tekočimi stopnicami.

Sta se pač srečala dva nespretna voznika, od katerih se eden ne strinja s krivdo za karambol.
Delo krepa človeka

Mare2 ::

energetik je izjavil:

če bi pri svojih 10km/h na asfaltu divje bočno zadriftal v BMW

Kdo pa pravi, da ni zadriftal? Skoraj zadriftal, saj je bil in je moral biti hitrejši od Tamare. Pozabljaš, da ji je na vsak način hotel prevzeti parking.

V takih primerih, ko dva voznika tekmujeta, kdo bo hitrejši na prostoru, kjer oba končata na istem mestu, vedno pride do trka.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

solatko ::

Mare2 - Takima dvema ti praviš voznika?
Delo krepa človeka

Mare2 ::

solatko je izjavil:

Mare2 - Takima dvema ti praviš voznika?


Solatko, ne bom več... :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo
1 2 3
4
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj lahko parkiramo na parkirišču?

Oddelek: Na cesti
243512 (2225) Daliborg
»

Prometna nesreča (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11320896 (14511) krepki
»

Prometna nesreča (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Na cesti
52191669 (82437) St235
»

Prometna nesreča - kdo je kriv? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6914879 (13036) prox
»

Prosimo parkirajte vzratno/vnaprej (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6221091 (18911) solatko

Več podobnih tem