» »

Prosimo parkirajte vzratno/vnaprej

Prosimo parkirajte vzratno/vnaprej

«
1
2

Gandalfar ::

V Pravilnikih/Pogojih parkiranja mnogih parkirnih hiš je mnogokrat ena od naslednjih določb:

A: "Vozilo mora biti parkirano tako, da je z zadnjim delom vozila obrnjeno proti vozni stezi"
vs.
B: "Vozilo mora biti parkirano tako, da je s sprednjim delom vozila obrnjeno proti vozni stezi"

Obstaja kakšen smiselen razlog za takšne določbe? Je odgovor lahko odvisen od tega, ali gre za

- garažno hišo,
- parkirišče,
- (domačo garažo)?

Ali gre le za stvar osebne preference - kako lažje noter/ven zapelješ?

Brane22 ::

Kot mi je foter razlagal, naj bi bil parkiran tako, da se ne da avta enostavno poriniti s parkinga na kamijon.

Vsaka malenkost šteje. Ko ga parkiraš, obrneš volan tako, da kolesa niso naravnost in gha zakleneš, sprednja kolesa pa imaš proti pločniku in pri njem.

Ko gre za varnost proti kraji, pač vsaka malenkost šteje nekaj.

Ziga Dolhar ::

Sem malenkost posodobil OP, da bo bolj jasen povod te teme. Tako določbo sem namreč zasledil v Splošnih pogojih o parkiranju in garažiranju v PH KID.

(Da, nekateri tudi take stvari beremo :'(.)
https://dolhar.si/

carota ::

V garažni hiši ne parkiraš z auspuhom ob steno, da stene ne umažeš (dizel brez protiprašnega filtra comes to mind), pa ventilacija je boljša. Pri hišah pa tudi ni lepo če z izpišnimi plini zakadiš notranjost.

Gigahertz ::

mene tud zanima v čem je razlog da folk parkira v rikverc
"670#2500#8"

M-XXXX ::

Gigahertz je izjavil:

mene tud zanima v čem je razlog da folk parkira v rikverc

Pravilno parkiranje: da ko spelješ spelješ, spelješ direktno na cesto (vozni pas) in ne oviraš prometa z motanjem/obračanjem.

Gigahertz ::

bolje da ga oviraš ko parkiraš?:D
"670#2500#8"

M-XXXX ::

Gigahertz je izjavil:

bolje da ga oviraš ko parkiraš?:D

Ko parkiraš v box ritensko parkiraš in "prednostne" ceste dol.

Ko pa ritensko zapelješ na prednostno cesto pa kršiš predpise (nikoli ne smeš zapeljat NA prednostno cesto ritensko).

Gigahertz ::

po tem sploh nesmeš parkirat, ker v vsakem primeru morš v rikverc
"670#2500#8"

Zgodovina sprememb…

M-XXXX ::

Gigahertz je izjavil:

po tem sploh nesmeš parkirat, ker v vsakem primeru morš v rikverc

Huh? Iz prednostne greš lahko rikverc v stransko ulico/izvoz karkoli, po prednosti lahko pelješ rikverc, ne smeš pa iz stranske/neprednostne rikverc v prednostno...

šernk ::

Rikverc lahko greš iz prednostne v boks, kontra po pravilih ne smeš.

M-XXXX tko nekako ja, seveda sem že podal tu ogromno primerov, ko teh pravil ni mogoče upoštevat :)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Predator ^^ ::

Gandalfar je izjavil:

V Pravilnikih/Pogojih parkiranja mnogih parkirnih hiš je mnogokrat ena od naslednjih določb:

A: "Vozilo mora biti parkirano tako, da je z zadnjim delom vozila obrnjeno proti vozni stezi"
vs.
B: "Vozilo mora biti parkirano tako, da je s sprednjim delom vozila obrnjeno proti vozni stezi"

Obstaja kakšen smiselen razlog za takšne določbe? Je odgovor lahko odvisen od tega, ali gre za

- garažno hišo,
- parkirišče,
- (domačo garažo)?

Ali gre le za stvar osebne preference - kako lažje noter/ven zapelješ?

Vzvratno parkiranje privarcuje bencin.Ker ko avto prizges je motor mrzel,in dosti vec porabi. Pri vzratnem takoj speljes in se prej ogreje.
Gnmstle

šernk ::

Ni res...v večini primerov je ob ozkem prostoru lažje priti ven vzratno, kot po naprej. Nazadnje sem se sam ko sem ga parkiral vzratno mučil lep čas, da sem se spravil potem ven
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Gigahertz ::

šernk je izjavil:

Rikverc lahko greš iz prednostne v boks, kontra po pravilih ne smeš.

M-XXXX tko nekako ja, seveda sem že podal tu ogromno primerov, ko teh pravil ni mogoče upoštevat :)


ni logike, ko izpeljuješ počakaš da ni prometa in nikogar ne oviraš, če se pa držiš zakona in nekdo za tabo vozi ko ga želiš parkirat v rikverc bo pa verjetno un za tabo obolu:D
"670#2500#8"

Zgodovina sprememb…

M-XXXX ::

ni logike, ko izpeljuješ počakaš da ni prometa in nikogar ne oviraš, če se pa držiš zakona in nekdo za tabo vozi ko ga želiš parkirat v rikverc bo pa verjetno un za tabo obolu

Primer v Trebnjem: parkiraš naprej iz glavne ceste, ki gre skozi Trebnje lahko za rikverc izvoz v gužvi čakaš tudi po 10minut, ne da bi koga izsilil

Gigahertz ::

ja pol pa nej postavjo še semofor če so že parking lahko na takem plejsu
"670#2500#8"

M-XXXX ::

Gigahertz je izjavil:

ja pol pa nej postavjo še semofor če so že parking lahko na takem plejsu

Semafor zaradi parkinga? Če parkiraš ritensko (izpelješ naprej) ter še prilagajaš v katero smer greš nimaš tako nobenih težav...

Dr_M ::

Ce bi bilo po moje, bi vsi parkirali rikverc.
Zakaj?

Ce govorim cisto iz lastnih izkusenj, svoj 4.75m dolg avto brez tezav (ce se vsaj malo potrudim) parkiram popolnoma vzporedno in enako z oddaljenost od obeh crt v prvem poizkusu, ce parkiram rikverc.
Ce grem z nosom naprej, se nikoli nisem zadel v prvo in moram vedno popravljat.

Predator ^^ ::

šernk je izjavil:

Ni res...v večini primerov je ob ozkem prostoru lažje priti ven vzratno, kot po naprej. Nazadnje sem se sam ko sem ga parkiral vzratno mučil lep čas, da sem se spravil potem ven

Kdo je pa tebi dal izpit..Jao njemu
Gnmstle

Gigahertz ::

M-XXXX je izjavil:

Gigahertz je izjavil:

ja pol pa nej postavjo še semofor če so že parking lahko na takem plejsu

Semafor zaradi parkinga? Če parkiraš ritensko (izpelješ naprej) ter še prilagajaš v katero smer greš nimaš tako nobenih težav...


men se zdi bolj debilno met parking na tako prometni cesti
"670#2500#8"

šernk ::

Predator ^^ je izjavil:

šernk je izjavil:

Ni res...v večini primerov je ob ozkem prostoru lažje priti ven vzratno, kot po naprej. Nazadnje sem se sam ko sem ga parkiral vzratno mučil lep čas, da sem se spravil potem ven

Kdo je pa tebi dal izpit..Jao njemu



seveda, ga že nosim na UE, nimam problemov s parkiranjem...takim ali drugačnim, ampak odkar sem se vrtel nekaj časa na mestu da sem se spravil ven, vedno na prostorih kjer je manj placa (ali možnost da kdo parkira še po sredini) parkiram naprej. Saj če imaš pred seboj 4m in levo in desno pol metra ni problem, ko imaš pa pred seboj 2,5m in levo in desno 20-30cm pa nastane hitro problem in tu ti nadzor dela avta, ki je takrat še v boksu precej pomaga. Saj tudi bočno spraviš nazadnje sprednji del notri.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

GupeM ::

S parkinga na cesto lahko zapelješ rikverc. S ceste na parking pa rikverc parkiraš če parkiraš na desno stran, če pa na levo pa naprej.

s51as ::

Smer parkiranja ima naprimer smisel, če je parkičišče ob kakih odprtinah za zajem zraka ali kletnih oknih. Če proti tem odprtinam parkiraš vzvratno izpuhe dovajaš v prostore, kar je precej smotano za ljudi v teh prostorih.
Ne vem kakšen pomen ima to v garažni hiši, morda kaka statistika nesreč v odvisnosti od načina parkiranja...
It's just me myself and I

M-XXXX ::

Gigahertz je izjavil:

M-XXXX je izjavil:

Gigahertz je izjavil:

ja pol pa nej postavjo še semofor če so že parking lahko na takem plejsu

Semafor zaradi parkinga? Če parkiraš ritensko (izpelješ naprej) ter še prilagajaš v katero smer greš nimaš tako nobenih težav...


men se zdi bolj debilno met parking na tako prometni cesti

Se strinjam...

Vendar je treba razumet: parking je tam že praktično od vedno in včasih ni bilo kaj veliko prometa...

vasquez ::

V parkirni na Tavčarjevi se mi je že zgodilo, da sem za brisalci dobil listek z obvestilom, da naj ne parkiram rikverc. Ni bilo pa nič napisano zakaj ne.

figula ::

Jaz mislim, da ima smer parkiranja v parkirni hiši vezo z njihovim požarnim redom.
Kako imajo urejeno najhitrejše in najbolj učinkovito ukrepanje v primeru vžiga oz. požara.

tony1 ::

vasquez je izjavil:

V parkirni na Tavčarjevi se mi je že zgodilo, da sem za brisalci dobil listek z obvestilom, da naj ne parkiram rikverc. Ni bilo pa nič napisano zakaj ne.


Takšno parkiranje tik ob blokih običajno ni zaželjeno, ker se ti potem zjutraj direktno v (odprto?) okno zakadijo izpušni plini avta ob vžigu. Če je pa parkiran z nosom naprej, tega problema ni.

Enako je v nekaterih parkirnih hišah, kjer jih skrbi za barvo zidov... :P

PurpleMoo ::

Sama vedno parkiram s sprednjim delom proti zidu, ker ... vzratno sploh ne znam parkirati. Tak da, če je kje potrebno parkirati vzratno, grem kar naprej poiskati drug parkirni prostor, ali pa kar parkirišče.

marvin42 ::

MajaVee: se pravi si ti strah in trepet ostalih udeležencev v prometu kadar v rikverc rineš s parkirišča...
Mostly Harmless

Keyser Soze ::

PurpleMoo je izjavil:

Sama vedno parkiram s sprednjim delom proti zidu, ker ... vzratno sploh ne znam parkirati. Tak da, če je kje potrebno parkirati vzratno, grem kar naprej poiskati drug parkirni prostor, ali pa kar parkirišče.

To je pomojt eden od razlogov, da se folk tako bije za takšnele "pravice". Ker ne obvladajo vozila.

Primarni namen parkiranja vzvratno z glavne ulica na uvoz/dvorišče/parkirišče je varnost. Tisti, ki tega ne razume, bi bilo najboljše, če se vzdrži aktivnega sodelovanja v cestnem prometu.

Na prometni cesti lahko lepo ustaviš z uporabo vseh štririh smernikov. Tisti za tabo mora to še kako upoštevat (se pa vedno najdejo pacienti, ki ne poznajo pravil). Na tak način lahko zelo varno parkiraš osebno vozilo na stranski izvoz. Tudi samo vključevanje je bolj varno, saj je precej hitrejše, v primeru, da je ob cesti ovira je preglednost precej boljša, kot če se pomikaš z zadnjim koncem naprej, s tem tudi manj ogrožaš morebitne mimoidoče (predvsem otroke). Določba, ki določa takšno obnašanje ima še kako lepo podlago v praksi.

Kar se tiče pa pravil parkirne hiše, ki prepovedujejo vzvratno parkiranje v boxih... Pojma nimam kako bi to lahko utemeljili. V nobenem primeru mi ne deluje logično.
OM, F, G!

WarpedGone ::

Na prometni cesti lahko lepo ustaviš z uporabo vseh štririh smernikov. Tisti za tabo mora to še kako upoštevat (se pa vedno najdejo pacienti, ki ne poznajo pravil).

Predvsem ni problem pravočasno videt in ustrezno ukrepat/upočasnit in ustavit ko tisti pred tabo začne ustavlat. Običajno tut najprej da vse štiri žmigavce še predno se povsem ustavi.

Čisto druga zgodba je, ko začne kdo rikvercat ven iz parkinga na cesto. Kot prvo je tak avto precej težje opazit da rine ven, ker od zadaj zgleda povsem isto kot ostali parkirani tam, kot drugo pa mora rikvercar vsaj kak meter porinit na slepo in držat fige, da se mu ne bo kdo zabil v rit predno sploh vidi a ma frej ali ne.

Dodaj v enačbo kakšnega jureta in imaš supermana.
Zbogom in hvala za vse ribe

BlaY0 ::

V garažni je po moje kar pravilo da parkiraš z nosom prosti steni razen če je ventilacija kako drugače urejena. Gre zgolj za varnostni faktor...

miraldi ::

Jaz mislim da je najbolje perkirati v rikverc, saj jaz tako delam v garažnih hišah in ostalih parkiriščih(večinoma). Zakaj tako mislim? Zato ker prepogosto opažam kako razni nesposobneži svoje velike ladje na štirih kolesih parkirajo z prednjim koncem naprej in je avto postran parkiran(ker se jim pač neda popravljat) in posledica tega je da je še vsaj 5 avtov od njega naprej parkiranih postran nakoncu pa zadnje prazno parkirno mesto sploh ni distopno ker je avto že napol na njem. Mislim enim bi bilo treba za brisalec zataknit listek: ČESTITAM ZA NAJBOLJ DEBILNO PARKIRANJE ZA NAGRADO SE OBRNITE NA MESTNO REDARSTVO ALI POKLIČITE 113.
Kar spehodite se malo po garažni hiši v Cityparku pa vam bo kmalu jasno o čem govorim. Kar se tiče pa tega da je težko parkirati v rikverc med dva avta pa nevem kako se taki sploh vozijo po cestah če jim že to predstavlja težavo pa brez zamere vsem takim.
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: miraldi ()

BlaY0 ::

Samo sankcija bi jih zdramila. Recimo kamera, ki bi posnela registrsko ob vstopu in še ena ob parkiranju. Ko bi model plačeval parkirnino, bi mu lepo zaračunali dvojno in bi bila stvar dokaj hitro urejena...

kalko ::

Mogoče ima v garažnih hišah način parkiranja tudi kaj opraviti s senzorji za zaznavanje zasedenosti parkirnih mest? Ne vem, samo naglas razmišljam ...

PurpleMoo ::

@marvin42: Mislim, da ne. Zelo, zelo počasi speljujem s parkirnega prostora, ko grem vzratno, seveda s prižganimi vsemi štirimi smerniki (tako, kot je to napisano v CPP), da me morebitni šofer za mano opazi, me zaobide, ali pa se zaustavi.

@Keyser Soze: Ampak, a se ne doseeže enakega efekta z velikim avtomobilom? Kakšna 4.8 metrska limuzina ima sigurno vsaj meter dolg sprednji del, in četudi greš s sprednjim delom ven, ti nič dosti ne pomaga, če ne vidiš zaradi kakšnega bližnjega visokega zidu, ali žive meje.

Drugače pa ja, priznam, da ne znam parkirati vzvratno. Sem se poskušala naučiti, pa ni šlo. Še na praznem parkirišču je bil avto precej postrani in večidel popolnoma izven parkirnega boksa. Tako pa enostavno parkiram s sprednjim delom, ali pa bočno. Še nobenega to ni zmotilo, pa tudi nobene nesreče še nisem povzročila. V avtošoli sem samo enkrat parkirala vzvratno, pa še to je inštruktor nadzoroval, in dajal napotke.

tony1 ::

Posluš bejba, pa tole je tipična ženska fora, boljše se niti izmislit ne bi dalo ;)

Sicer pa: zanimiva avtošola, jaz sem moral na vsaki uri parkirat rikverc vsaj na koncu ure na dvorišču avtošole 8-O In na društveni vožnji sem prav tako moral rikverc parkirat... :|

Pa saj je vzvratno parkirat popolnoma enostavno - postaviš se ob vrsto parkiranih avtov, tako da si en parkiran avto stran od praznega parkirnega boksa. In potem greš rikverc in počasi zavijaš volan. No, za prvič je verjetno fajn, da te čakata dve prazni parking mesti skupaj, ker še nimaš občutka in prepozno do konca odviješ volan. Simpl ko pasulj :P

toms ::

Zgleda, da vas večina uporablja avto le za prevoz svoje riti naokoli.
Poskusi naložiti robo v prtljažnik, ko imaš rikverc parkiran avto!

Vozišča na parkirplacu ni isto kot cesta.
Ponekod celo postavijo tablo "Omejitev hitrosti na 10 km/h" za tiste telebane, ki tega ne vedo.

Na koncu še nagradno vprašanje:
Zakaj imajo viličarji obračljiva kolesa zadaj in ne spredaj.
Nagrada je vedenje, v katero smer je tvoj avtek bolj maneverabilen.

Dr_M ::

Nagrada je vedenje, v katero smer je tvoj avtek bolj maneverabilen.


Ker se pri avtomobilu kolesa lahko obracajo do enakih kotov kot pri vilicarju...

kalko ::

Veliko je odvisno od avta. Precej novih avtov ima zadaj strelno lino namesto šipe in ogledala v velikosti kozmetičnih ogledal za v torbico.

5m dolg in 1,8m širok kombi BP spravim v 2,1m širok garažni boks, medtem ko mi je parkiranje npr. novega Megana kupe prava muka, ne glede na vsa elektronska pomagala, ker se skozi zadnjo šipo ne vidi praktično nič, ogledala pa so za natančno manevriranje tudi zelo slaba.

clothes ::

Jaz lažje parkiram vzvratno, če sta parkirni mesti poleg mojega zasedeni.
V tem primeru v ogledalu pazim na razdaljo med obemi vozili in skušam biti čim bolj vzporedno z njima.

Če sta pa boxa poleg mojega prazna, se moram orientirati po talnih oznakah, ki so v stranskih ogledalih težje vidljive, včasih so tudi zbledele, ali pa so značeni samo koti boxa.
Takrat imam več težav in včasih zaključim parkiranje nekoliko postrani ali preveč naprej/nazaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: clothes ()

Keyser Soze ::

toms je izjavil:

Zgleda, da vas večina uporablja avto le za prevoz svoje riti naokoli.
Poskusi naložiti robo v prtljažnik, ko imaš rikverc parkiran avto!

Vozišča na parkirplacu ni isto kot cesta.
Ponekod celo postavijo tablo "Omejitev hitrosti na 10 km/h" za tiste telebane, ki tega ne vedo.

Na koncu še nagradno vprašanje:
Zakaj imajo viličarji obračljiva kolesa zadaj in ne spredaj.
Nagrada je vedenje, v katero smer je tvoj avtek bolj maneverabilen.

Mater vola, kaj si pa ti hotu napisat s temle postom?

Robo lahko nalagaš tudi če je avto parkiran vzvratno. Pustiš pol metra prostora pa je. V parkirani hiši pa pač parkiraš z nosom naprej, če veš da boš nalagal velik tovor. Na cesti tega luksuza nimaš. Pravila so jasna. Pa če moraš osla naložit v prtljažnik.

Vozišča na parkirplacu res ni isto kot cesta, če te prav zastopim, zato pa je malce nespametno v parkirni hiši omejevat parkiranje na način kako mora biti obrnjen avto. Bi bil vesel enega tehtnega razloga za to, ker umazane stene so bl tko tko.

Viličarji? Resno?
OM, F, G!

vorantz ::

Najlažje pomagalo za rikverc parkirat je levo ogledalo
ga naštimaš tko, da vidiš črto in naenkrat rata rikverc parkiranje pičkin dim :)

GrimReaper ::

Meni je najlažje gledat v desno ogledalo, z zadnjim desnim koncem avtomobila greš čim bolj zraven levega konca parkiranega avtomobila, ne morš zajebat.
Najlažje se pa naučiš če morš vsak dan rikverc parkirat, recimo pred svojim domom.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

black ice ::

GrimReaper je izjavil:

Meni je najlažje gledat v desno ogledalo, z zadnjim desnim koncem avtomobila greš čim bolj zraven levega konca parkiranega avtomobila, ne morš zajebat.

Never say never.
Vaja dela mojstra in vsak prej ali slej najde način, ki mu ustreza. Nekateri se obračajo nazaj, drugi uporabljamo ogledala.

Še tole - izgovori žensk, da jim bočno ali vzratno parkiranje ne gre so pure and simple izgovori za lenobo.

WarpedGone ::

Zanimivo je tudi pomanjkanje zaklinjanja kako da morajo takoj izpit nest nazaj na UE...
Če kaj podobnega napiše moška oseba, je tega kot trave, primer.
Zbogom in hvala za vse ribe

black ice ::

WO: Sem imel nekaj podobnega na konicah prstov pa sem se bal, da bi me vse tri ženske na tem forumu takoj napadle, da sem seksist. :)

;-) ::

Brane22 je izjavil:

Kot mi je foter razlagal, naj bi bil parkiran tako, da se ne da avta enostavno poriniti s parkinga na kamijon.

Vsaka malenkost šteje. Ko ga parkiraš, obrneš volan tako, da kolesa niso naravnost in gha zakleneš, sprednja kolesa pa imaš proti pločniku in pri njem.

Ko gre za varnost proti kraji, pač vsaka malenkost šteje nekaj.

Tale je malo bedna, občasno vozim avtovleko, pa ti lahko odpeljem bilokako parkiran avto pa če si volan zamotaš in snameš, zategneš ročno, daš v prestavo....nima veze, saj folk ki vozi Zastavo nebo šel krast avta ;)

Jaz ponavadi parkiram tako da so moja (voznikova) vrata na drugi strani sosednjega avtomobila da ga ne butam in da pridem kot človek iz avta, če nas je v avtu več se ostali prej spakirajo ven potem pa v gužvo tlačim.

oemdzi ::

Jaz vedno parkiram z sprednjim delom najprej... Zakaj ? Ce je ozko imam vecji nadzor da kje ne potegnem ko grem noter in ven (sploh ven ce se vmes zamenja kaksno sosednje vozilo in ti nekdo pripelje notri na tak nacin da mu zadnji del avto ostane se v smeri od kod je prisel in se skoraj dotika tvojega). Pa tudi tako mnogo hitreje parkiram kot ce bi to pocel vzvratno, ker tako sem nazadnje parkiral v avtosoli in ja se vedno znam, ampak je obcutno pocasnejse in vecja verjetnost da bom moral popravljat. Torej zakaj bi se mucil. Verjamem pa da je komu ciso vseeno kako parkira, ker bolj obvlada avto. Jaz le vem da ga obvladam dovolj da sem varen voznik.

Dr_M ::

oemdzi je izjavil:

Jaz vedno parkiram z sprednjim delom najprej... Zakaj ? Ce je ozko imam vecji nadzor da kje ne potegnem ko grem noter in ven (sploh ven ce se vmes zamenja kaksno sosednje vozilo in ti nekdo pripelje notri na tak nacin da mu zadnji del avto ostane se v smeri od kod je prisel in se skoraj dotika tvojega). Pa tudi tako mnogo hitreje parkiram kot ce bi to pocel vzvratno, ker tako sem nazadnje parkiral v avtosoli in ja se vedno znam, ampak je obcutno pocasnejse in vecja verjetnost da bom moral popravljat. Torej zakaj bi se mucil. Verjamem pa da je komu ciso vseeno kako parkira, ker bolj obvlada avto. Jaz le vem da ga obvladam dovolj da sem varen voznik.



Ce bi kdaj vozil konkretno velik avto, bi hitro ugotovil, da je naprej parkirat zelo tezko, ce je malo prostora. Recimo v garazni hisi cityparka v LJ se da parkirat naprej tudi vecji avto, zdej si pa predstavlji tiste "ulice" 2m ozje. Pozabi, nikoli ne bos parkiral naravnost, ce z mejhnim avtom tezko.
Vem pa da je lazje potem cez 2 boksa parkirat :))
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Problemi pri parkiranju

Oddelek: Na cesti
373593 (2128) jest10
»

Kaj lahko parkiramo na parkirišču?

Oddelek: Na cesti
243511 (2224) Daliborg
»

Prometna nesreča (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11320896 (14511) krepki
»

Prometna nesreča v parkirni hiši BTC city park (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
24148187 (40349) win64
»

Prometna nesreča - kdo je kriv? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6914879 (13036) prox

Več podobnih tem