» »

Prodaja avtomobila za dele

Prodaja avtomobila za dele

blblb ::

Prodajam avto...

Danes me klice en gospod (Ben) in hoce kupiti avto da ga bo po delih poslal v Afriko.
Zanima me na kaj vse moram paziti? Sicer cena ni visoka (250E) ampak....

Se naredi normalno odjava avtomobila in nato prepis ali prepisa ni potrebno narediti?
Ce ga je treba narediti kje dobiti pogodbo? Jo imajo na tehnicnih pregledih?

lp, blblb

Aston_11 ::

S C A M !!

hojnikb ::

S C A M !

C

A

M

!


Sploh če je polomljena angleščina, slovenščina...
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

shadeX ::

Reči mu naj ga pride osebno iskat. Pa denar na roke. Edin na tak način posluješ, mu povej.

blblb ::

Eh ni bilo nobene polomljene anglescine in slovenscine. Clovek je normalno govoril anglesko.

Prisel je tudi pogledati avto in zanimal ga je motor ter plastika v notranjosti.

lp, blblb

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: blblb ()

sandmat ::

blblb je izjavil:

Eh ni bilo nobene polomljene anglescine in slovenscine. Clovek je normalno govoril anglesko.

Prisel je tudi pogledati avto in zanimal ga je motor ter plastika v notranjosti.

lp, blblb


napišita kupoprodajno. Naj pride osebno z dokumenti na amzs in odjavi vozilo iz prometa ter naredi prepis. Če te začne prepričevat karkoli o pogodbi, kjer osebno ni prisoten, veš, pri čem si. Denar seveda na roke in ne preko xy servica.

BTW, za kateri avto gre?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sandmat ()

shmandi ::

Afričani kupujejo pri nas predvsem kakšne starejše honde ali toyote...
Najbolje, da gresta skupaj na registracije in tam opravita prepis.
@Aston & hojnikb Vidva že vesta!

blblb ::

No sej to sem imel v mislih... vse osebno.

Kje se pa dobi kupoprodajno pogodbo? Tam kjer se odjavo naredi (prodajam svoj prvi avto tako da... :)
Avto je Nissan Primera P10 letnik 1996

lp, blblb

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: blblb ()

sandmat ::

kupoprodajno najdeš na netu, sicer ti dajo obrazec na amzsju/kaslcuzaregistracijoavtomobila.

pri odjavi vozila tam tudi vrneš tablice

hojnikb ::

> @Aston & hojnikb Vidva že vesta!

Pri takih štosih (afrika, nigerija, itd...) gre v večini za scame. Zato pač warning.
#brezpodpisa

duque ::

črnc, domuje v Gradzu (AT)? Govori polomljeno slovenščino?

Njemu je fotr prodal zjahano 406-ico. Vse sta se zmenila, denar na roko - toliko, kolikor je bila cena na avto.netu, takoj prepis. Nobenega problema.

MIHAc27 ::

Ni nujno. Pri meni se je tudi enkrat zglasil kupec (drugače Slovenec), ki mi je povedal da bi avto malce popravil nato pa prodal v Afriko. No zmenila se nisva, ker je premočno zbijal ceno. Prodal sem ga za še enkrat več, kolikor je on ponujal.

Kot so ostali rekli, prepis delaj osebno. Če te skrbi vseeno da je skam, preveri bankovce če so res pravi in ne ponarejeni. Raznih nakazil na banko, paypal/moneybookers ali čekov pa ne sprejemaj.

theBill ::

Določeni nerazgledani in neinformirani kar takoj vpijete scam, blablabla.

Poznam dva podobna primera, kolega je svojega res zmahanega RAV4 prodal tujcu, ki je načrtno kupoval stare Toyote, Subaruje, Mazde, itd. Ko se je avtov nabralo za cel šlepar jih je naložil na kamion, odpeljal do Antwerpna in potem z ladjo v Turčijo.

In še drugi primer, poznam človeka, ki cele dneve šnofa po avto.net in po podobnih straneh, kupuje podobne avte kot zgoraj, ravno tako do Antwerpna in jih potem prodaja v afriko.

Tudi ko sem sam prodajal svojo staro Mazdo me je klical tip, ki bi jo izvozil v Bolgarijo, samo je ponudil premalo in nisem hotel toliko spustit cene.

blblb ::

No evo avto je prodan, mozno ze da tudi v delih:)

Problema ni bilo nobenega; denar na roke, maloprodajna pogodba in odjava avtomobila.
Je pa clovek iz Nigerije. :)

lp, blblb


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Registracija / prepis vozila s pooblastilom? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5624947 (8962) johanblond
»

Prepis avta (novi zakoni) in tenični pregled?

Oddelek: Na cesti
4530829 (10546) smacker
»

Prevoz na delo in iz dela, malica

Oddelek: Loža
237495 (6232) St235
»

Continental TS 850 po ugodni ceni

Oddelek: Na cesti
224720 (4075) miraldi
»

Prodaja avtomobila v tujo državo izven EU

Oddelek: Na cesti
96984 (6093) Zako

Več podobnih tem