» »

Prosimo parkirajte vzratno/vnaprej

Prosimo parkirajte vzratno/vnaprej

1
2
»

oemdzi ::

Ne razumem kaj zelis povedat, prostora imas vedno enako pa ce gres naprej ali vzvratno. Sicer vozim opel astro classic (5 vrat) pa ni glih najmanjsi avto na svetu

M-XXXX ::

oemdzi je izjavil:

Ne razumem kaj zelis povedat, prostora imas vedno enako pa ce gres naprej ali vzvratno. Sicer vozim opel astro classic (5 vrat) pa ni glih najmanjsi avto na svetu

Prostora isto, manevriranje avtomobila nazaj pa je veliko boljše kot naprej...

tony1 ::

Kar je navadna neumnost, ker:
a) moraš gledat nazaj
b) kolesa, ki jih vrtiš imaš na napačni strani.

M-XXXX ::

tony1 je izjavil:

Kar je navadna neumnost, ker:
a) moraš gledat nazaj
b) kolesa, ki jih vrtiš imaš na napačni strani.

Huh? Dajmo malo z glavo razmišljati katera kolesa usmerjajo proti čem v kakšnem primeru...

Sba ::

Se mi zdi, da je avtor teme že dobil svoj odgovor in smo vsi že v offtopicu.

Jaz parkiram odvisno od dane situacije, da ne rečem razpoloženja. Običajno v prostor na desni parkiram vzvratno, če je na levi pa naravnost. V manjši prostor grem skoraj vedno vzvratno, ravno zaradi omenjene večje vodljivosti.

Vprašanje za tiste, ki ne dojamejo vodljivosti v rikverc: Kje imajo krmiljenje viličarji in zakaj je temu tako?
Tudi v avtošoli sem vedno parkiral vzvratno, ampak to morda tudi iz razloga, da so kandidati za mano lahko naravnost speljali.
Those that claim that they're not showing off are drowning in denial!

Gandalfar ::

> Se mi zdi, da je avtor teme že dobil svoj odgovor in smo vsi že v offtopicu.

Ubistvu nisem:

- umaže se stena
- ventilacija
- varnost kako ven zapeljes v garažni hiši

Tri dost razlicne ideje.

Tear_DR0P ::

toms je izjavil:

Poskusi naložiti robo v prtljažnik, ko imaš rikverc parkiran avto!

tale argument sicer razumem. tudi sam redno parkiram s kljunom naprej v garažnih hišah nakupovalnih centrov. Ampak pred leti, ko sem opravljal vozniški izpit, so nas učili, da se sme parkirati samo vzvratno, torej z ritjo nazaj, to pa zato, ker je pravilno vključevanje v promet - kamor spada tudi speljevanje s parkirnega prostora - samo z nosom naprej.

@Gandalfar, kaj pa če bi ti tvoje vprašanje naslovil direktno na parkirno hišo?
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

by00 ::

Sklepam, da so naslednji razlogi v prid parkiranju "z nosom naprej" - pripelješ se do prostega parkirnega prostora in takoj zapelješ vanj, brez zamudnega manevriranja (večja pretočnost garažne hiše). Če moraš parkirati vzvratno, bi moral zapeljati naprej, nato pa vzvratno (po možnosti nekdo za tabo ne bi bil čisto prepričan glede tvoje namere in bi se ti moral umikati). Ker vzvratno parkiranje obvlada manj ljudi, zahteva večjo natančnost in vzame več časa, se pretočnost še dodatno zmanjša.

Pri obratnem procesu, torej "odparkiranju", je potrebna manjša natančnost, saj ima voznik na voljo več prostora, hkrati pa se pretočnost zmanjša bistveno manj, saj voznik čaka na mimo vozeča vozila.

Glede zakonodaje - v starem zakonu so bile zasebne površine izvzete iz ZVCP-ja. Verjetno danes velja podobno in je treba upoštevati pravila garažnih hiš?

musicfreak ::

Ok, jaz priznam da nimam blage veze parkirat vzratno :D Verjeli ali ni, v celotni fazi avtošole sma to probala 4x, pa še to mi je razložil neko glupo foro tretje črte :D (tak je to, če delaš izpit v jebiveter kraju, kjer ne greš niti 1x na avtocesto ali voziš v temi...). Da pa se živet in vozit normalno brez da to veš, saj v 8 letih nisem mel nobene nesreče ali nerodne situacije, vedno pa je itak na parkiriščih opcija da se parkira pač vnaprej :D Rikverc ven pa vem prit :D

energetik ::

V garažnih hišah vedno parkiram z nosom naprej, to pa izključno zato, da lahko potem robo nalagam v prtljažnik. Ker če že parkiram v garažni, je to pri kakšni štacuni.
Doma pa parkiram izključno vzvratno, ker z nosom naprej ni variante (premalo prostora). Tudi sicer mi je boljš parkirati vzvratno, ko je avto ogret. Ko potem pridem v hladnega, se samo lepo odpeljem naprej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

GrimReaper ::

Eto, dons se mi eden postavi, da bo zavil rikverc, ko jest odpeljem iz parkirplaca.
Jest pa nisem mogel direktno ven zapeljat (lahko bi, ampak bi s tem zaprl vhod v parkirišče kot eni delajo), ker sem prišel do robnika in se tam ustavil. Potem pa on že začne rikverc s pogledom v samo desno ogledalo.
To se pač nanaša na tisto da sem rekel da se pri parkiranju rikverc gleda desno ogledalo, to seveda ni res, jest pri vožnji rikverc vedno poleg tega z glavo krožim 360 stopinj okol avta in parkrat pogledam tut v levo ogledalo, tko da ja nobenga ne spregledam.
Ta voznik pa direkt vame, 3x sem potrobil in ni bilo nobenega odziva, ko sem v četrto pa le vidi kaj dela in hitro spelje naprej.
Sam bi sicer lahko čez robnik zapeljal, bi blo manj škode kot pa če bi me zadel, ampak v takih situacijah povsem zamrzneš in ne morš na vse rešitve mislit.

Aja, glede tistega da je naprej enako kot nazaj, to seveda ni res, če je malo prostora je edina možnost rikverc, naravnost skoraj nemogoče al pa morš 3x popravljat.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Gandalfar ::

Izbrisani: splosno pizdenje o parkiranju ne spada sem.

solatko ::

toms - Nagradno vprašanje zate - kako bi viličar manevriral, če bi imel na krmilnih kolesih težo tovora, vilic in motorja, zadaj ima samo krmilni mehanizem in utež.

Moja žena ni znala parkirat vzvratno, ko je uspešno naredila izpit. Pogoj za pričetek vožnje v prometu, je bila domača naloga, parkiranje v domačo garažo - vzvratno. Po eni uri ji je uspelo avto spravit v garažo, po ponovnem pa že precej prej. Danes ne zna več parkirati drugače, kot vzvratno, kar jo je rešilo, da skoraj vedno dobi PP, saj rabi samo pol metra več prostora, kot je dolg avto.

Skoraj vsi bloki, pred katerimi je možnost parkiranja, imajo opozorilo, PROSIMO,NE PARKIRAJTE VZVRATNO, zaradi izpušnih plinov, ki ob odprtem oknu, res niso prijetni, seveda je to prošnja in je samo od voznikov odvisno, kako kulturni so.

Po garažnih hišah je podobno, saj imajo vleko zraka, po navadi na sredini, med dvema parkirnima pasoma in bi bilo zračenje sila neuspešno, če bi bili izpuhi obrnjeni v steno. To je edini razlog, saj v odprtih garažah, tega navodila ni.
Delo krepa človeka
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Problemi pri parkiranju

Oddelek: Na cesti
373601 (2136) jest10
»

Kaj lahko parkiramo na parkirišču?

Oddelek: Na cesti
243512 (2225) Daliborg
»

Prometna nesreča (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11320897 (14512) krepki
»

Prometna nesreča v parkirni hiši BTC city park (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
24148199 (40361) win64
»

Prometna nesreča - kdo je kriv? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6914882 (13039) prox

Več podobnih tem